HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 19:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 416 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 28 stu 2009, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Tema o Facebooku.
Osnovana u veljači 2004. godine od strane Mark Zuckerberga, već je postalo uvjerljivo najznačajnija i najbrojnija društvena mreža na netu.

Već ima naznake da Facebook poslije nešto malo manje od šest godina rada ima oko 300 milijuna korisnika. Mnogi surferi na internetu većinu svog vremena provode na ovom web servisu.

Imate li profil? Provodite li dosta vremena na facebooku?

Osobno imam profil, ali vrlo malo vremena provodim tamo, jer mi općenito koncept Facebook-a, nije baš toliko privačan.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 28 stu 2009, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Imam profil koji sam otvorio nedavno zbog toga da nađem ljude s kojima sam proveo djetinjstvo. Dosta nas je razasuto po svijetu. I smatram da je facebook dobar za održavanje kontakta sa prijateljima koji su daleko.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 28 stu 2009, 16:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
Iamam profil već 2-3 godine i u početku je bilo dobro jer su mi "prijatelji" bili stvarni prijatelji i bilo je dobro zbog slika i zajebancije, sad kad imam pola prtijatelja koje gotovo ni ne poznajem više ništa ne stavljam niti komentiram jer mi se glupo izlagati pred toliko "nepoznatih" ljudi!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 28 stu 2009, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Nemam profil jer mi se Facebook nije dopao.
Jednom ranije sam napravila profil ,počeli su mi stizati zahtjevi za prijateljstva ,nije mi bilo interesantno i obrisala sam ga.
I ne vidim u čemu je finta cjeli dan igrati neku farmu tamo,čuvati životinje i ostale igrice tamo.:neznam

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 28 stu 2009, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
snezana mk je napisao/la:
Nemam profil jer mi se Facebook nije dopao.
Jednom ranije sam napravila profil ,počeli su mi stizati zahtjevi za prijateljstva ,nije mi bilo interesantno i obrisala sam ga.
I ne vidim u čemu je finta cjeli dan igrati neku farmu tamo,čuvati životinje i ostale igrice tamo.:neznam


Možeš igrati i pokera. :zubati

Čudi me da nemaš profil. Nisam mislio da si tip, koji je totalno kontra facebooka. Meni je koncept foruma isto mnogo zanimljiviji, ali sam napravio profil na nagovor drugih.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 28 stu 2009, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
lider30 je napisao/la:
snezana mk je napisao/la:
Nemam profil jer mi se Facebook nije dopao.
Jednom ranije sam napravila profil ,počeli su mi stizati zahtjevi za prijateljstva ,nije mi bilo interesantno i obrisala sam ga.
I ne vidim u čemu je finta cjeli dan igrati neku farmu tamo,čuvati životinje i ostale igrice tamo.:neznam


Možeš igrati i pokera. :zubati

Čudi me da nemaš profil. Nisam mislio da si tip, koji je totalno kontra facebooka. Meni je koncept foruma isto mnogo zanimljiviji, ali sam napravio profil na nagovor drugih.
Nemam i sa mojim prijateljima koji imaju,se stalno svađamo oko toga što ima koristi od njega,aj na forume bar diskutiraš ali fejs :001_unsure pa još si pišu statuse,što trenutno rade,imaju po 200 prijatelja..
ja sam ti klasični divljak,t.j divljakuša. :zubati
O pokeru, znam,kolega na poslu čitavi dan visi na tom pokeru :001_rolleyes ,i rekao mi da postoje mladi ljudi koji kad izgube na pokeru daju pare drugim korisnicima koje lično poznaju da bi im prebacili virtuelni novac na fejsu za poker da bi mogli nastaviti igrati.
to je teška patologija. :neznam

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 28 stu 2009, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Deaktivirao sam profil. Dosadilo mi. :yawn

Nemam niša protiv facebooka, ali meni je to isuviše dosadno. :neznam

I ne mogu shvatiti kretene koji pol dana vise na "fejsu"... :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 29 stu 2009, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Koncept Facebooka mi se gadi jednako kao i Big brother, instant zvijezde, reality showovi i slična sranja suvremenog postmodernog društva koja zadiru u privatnost pojedinca.
Nažalost, iako nemam profil, ljudi koji su moji poznanici ili prijatelji ondje objavljuju moje slike bez moga znanja i pristanka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 29 stu 2009, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Odlična stvar za kontakt sa rodbinom i prijateljima koji su na drugoj strani svijeta, njih samo i imam na listi prijatelja, glupo je stavljati ove "svakodnevne" to možda čak vodi prema nekom asocijalnom ponašanju. Inače, nemojte se natjecati po broju "prijatelja", bilo je slučajeva da lopovi prate aktivnosti korisnika, odlaske na odmor i sl.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 29 stu 2009, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
RajvoSa je napisao/la:
Odlična stvar za kontakt sa rodbinom i prijateljima koji su na drugoj strani svijeta, njih samo i imam na listi prijatelja, glupo je stavljati ove "svakodnevne" to možda čak vodi prema nekom asocijalnom ponašanju. Inače, nemojte se natjecati po broju "prijatelja", bilo je slučajeva da lopovi prate aktivnosti korisnika, odlaske na odmor i sl.

Pa te kontakte možeš održavati i MSN-om, mislim da je puno funkcionalnije i bolje. Ne zahtijeva privatne podatke, niti te može pronaći netko tko nema tvoju adresu. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 29 stu 2009, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Napravio sam profil na nagovor prijatelja, ali već dugo vremena idem tek svaka dva-tri tjedna samo da bih prihvatio zahtjeve za prijateljstvo. Dobivam mnogo raznih igrica, poklona, prijedloga, kvizova, ali sve to ekspresno ignoriram, jer je sve na istu foru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 29 stu 2009, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 20:18
Postovi: 37
Imam profil od početka početaka... i imam tri frenda :zubati -Da, da, asocijalna osoba, mizantrop ako vam drago... :sega

_________________
Iskoristi dan !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 06 pro 2009, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2009, 18:40
Postovi: 669
Lokacija: ŠB
profil imam, i dosta prijatelja, iako se time ne zamaram. volim komentirat kakvu dobru/zanimljivu/cool fotku, te dosta igram texas hold'em poker, ili poneki budalasti kviz

_________________
oj široki u srcu te nosim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 07 pro 2009, 22:09 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
imam profil provodim dosta vremena na fb najviše u dopisivanju sa prijateljima zbog toga jedino i valja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 13 pro 2009, 09:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
The 12 most annoying types of Facebookers

Citat:

(CNN) -- Facebook, for better or worse, is like being at a big party with all your friends, family, acquaintances and co-workers.
Facebook can be a great tool, and an occasional annoyance. What kind of Facebooker are you?

Facebook can be a great tool, and an occasional annoyance. What kind of Facebooker are you?

There are lots of fun, interesting people you're happy to talk to when they stroll up. Then there are the other people, the ones who make you cringe when you see them coming. This article is about those people.

Sure, Facebook can be a great tool for keeping up with folks who are important to you. Take the status update, the 160-character message that users post in response to the question, "What's on your mind?" An artful, witty or newsy status update is a pleasure -- a real-time, tiny window into a friend's life.

But far more posts read like navel-gazing diary entries, or worse, spam. A recent study categorized 40 percent of Twitter tweets as "pointless babble," and it wouldn't be surprising if updates on Facebook, still a fast-growing social network, break down in a similar way. Take a CNN quiz: What kind of Facebooker are you? »

Combine dull status updates with shameless self-promoters, "friend-padders" and that friend of a friend who sends you quizzes every day, and Facebook becomes a daily reminder of why some people can get on your nerves. Video Watch as Facebookers reveal bugbears »

Here are 12 of the most annoying types of Facebook users:

The Let-Me-Tell-You-Every-Detail-of-My-Day Bore. "I'm waking up." "I had Wheaties for breakfast." "I'm bored at work." "I'm stuck in traffic." You're kidding! How fascinating! No moment is too mundane for some people to broadcast unsolicited to the world. Just because you have 432 Facebook friends doesn't mean we all want to know when you're waiting for the bus.
Don't Miss

The Self-Promoter. OK, so we've probably all posted at least once about some achievement. And sure, maybe your friends really do want to read the fascinating article you wrote about beet farming. But when almost EVERY update is a link to your blog, your poetry reading, your 10k results or your art show, you sound like a bragger or a self-centered careerist.

The Friend-Padder. The average Facebook user has 120 friends on the site. Schmoozers and social butterflies -- you know, the ones who make lifelong pals on the subway -- might reasonably have 300 or 400. But 1,000 "friends?" Unless you're George Clooney or just won the lottery, no one has that many. That's just showing off.

The Town Crier. "Michael Jackson is dead!!!" You heard it from me first! Me, and the 213,000 other people who all saw it on TMZ. These Matt Drudge wannabes are the reason many of us learn of breaking news not from TV or news sites but from online social networks. In their rush to trumpet the news, these people also spread rumors, half-truths and innuendo. No, Jeff Goldblum did not plunge to his death from a New Zealand cliff.

The TMIer. "Brad is heading to Walgreens to buy something for these pesky hemorrhoids." Boundaries of privacy and decorum don't seem to exist for these too-much-information updaters, who unabashedly offer up details about their sex lives, marital troubles and bodily functions. Thanks for sharing.

The Bad Grammarian. "So sad about Fara Fauset but Im so gladd its friday yippe". Yes, I know the punctuation rules are different in the digital world. And, no, no one likes a spelling-Nazi schoolmarm. But you sound like a moron.

The Sympathy-Baiter. "Barbara is feeling sad today." "Man, am I glad that's over." "Jim could really use some good news about now." Like anglers hunting for fish, these sad sacks cast out their hooks -- baited with vague tales of woe -- in the hopes of landing concerned responses. Genuine bad news is one thing, but these manipulative posts are just pleas for attention.

The Lurker. The Peeping Toms of Facebook, these voyeurs are too cautious, or maybe too lazy, to update their status or write on your wall. But once in a while, you'll be talking to them and they'll mention something you posted, so you know they're on your page, hiding in the shadows. It's just a little creepy.

The Crank. These curmudgeons, like the trolls who spew hate in blog comments, never met something they couldn't complain about. "Carl isn't really that impressed with idiots who don't realize how idiotic they are." [Actual status update.] Keep spreading the love.

The Paparazzo. Ever visit your Facebook page and discover that someone's posted a photo of you from last weekend's party -- a photo you didn't authorize and haven't even seen? You'd really rather not have to explain to your mom why you were leering like a drunken hyena and French-kissing a bottle of Jagermeister.

The Obscurist. "If not now then when?" "You'll see..." "Grist for the mill." "John is, small world." "Dave thought he was immune, but no. No, he is not." [Actual status updates, all.] Sorry, but you're not being mysterious -- just nonsensical.

The Chronic Inviter. "Support my cause. Sign my petition. Play Mafia Wars with me. Which 'Star Trek' character are you? Here are the 'Top 5 cars I have personally owned.' Here are '25 Things About Me.' Here's a drink. What drink are you? We're related! I took the 'What President Are You?' quiz and found out I'm Millard Fillmore! What president are you?"

You probably mean well, but stop. Just stop. I don't care what president I am -- can't we simply be friends? Now excuse me while I go post the link to this story on my Facebook page.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 13 pro 2009, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
4 Awkward Moments in Facebook "Likes"

slika

:zubati

slika

slika

slika

:sega :sega :smajl007

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 13 pro 2009, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Profil izbrisan.
Sad sto se tice provodjenja vremena na FB ili nekom forumu....ista stvar samo drugo pakovanje...
Ubijanje vremena...je jedina "korist"..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 16 pro 2009, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Urbana je napisao/la:
Profil izbrisan.
Sad sto se tice provodjenja vremena na FB ili nekom forumu....ista stvar samo drugo pakovanje...
Ubijanje vremena...je jedina "korist"..


Ne mogu vjerovati da više forumaša nema profila, nego što ga ima. Znači, bolje je biti anoniman na forumu. :biceovodobro

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 17 pro 2009, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Pessimus dux je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Odlična stvar za kontakt sa rodbinom i prijateljima koji su na drugoj strani svijeta, njih samo i imam na listi prijatelja, glupo je stavljati ove "svakodnevne" to možda čak vodi prema nekom asocijalnom ponašanju. Inače, nemojte se natjecati po broju "prijatelja", bilo je slučajeva da lopovi prate aktivnosti korisnika, odlaske na odmor i sl.

Pa te kontakte možeš održavati i MSN-om, mislim da je puno funkcionalnije i bolje. Ne zahtijeva privatne podatke, niti te može pronaći netko tko nema tvoju adresu. :palacgore1



Upravo je u tome prednost facebooka. Ne moraš znati adresu osobe koju si upoznao prije 10 godina na ljetovanju a želiš je opet sresti. Ili svog najboljeg prijatelja iz osnovne škole koji sad živi na drugom kontinentu. A i oni žele sresti tebe.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 17 pro 2009, 13:05 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
Bobovac je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Pa te kontakte možeš održavati i MSN-om, mislim da je puno funkcionalnije i bolje. Ne zahtijeva privatne podatke, niti te može pronaći netko tko nema tvoju adresu. :palacgore1



Upravo je u tome prednost facebooka. Ne moraš znati adresu osobe koju si upoznao prije 10 godina na ljetovanju a želiš je opet sresti. Ili svog najboljeg prijatelja iz osnovne škole koji sad živi na drugom kontinentu. A i oni žele sresti tebe.



al nije mi jasna ta fora sa privatnim podatcima kao da je bitno sto ti neko zna datum rođenja ili npr tvoje interese ti to sve možeš ostaviti nepopunjeno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 18 pro 2009, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Bobovac je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Pa te kontakte možeš održavati i MSN-om, mislim da je puno funkcionalnije i bolje. Ne zahtijeva privatne podatke, niti te može pronaći netko tko nema tvoju adresu. :palacgore1



Upravo je u tome prednost facebooka. Ne moraš znati adresu osobe koju si upoznao prije 10 godina na ljetovanju a želiš je opet sresti. Ili svog najboljeg prijatelja iz osnovne škole koji sad živi na drugom kontinentu. A i oni žele sresti tebe.

Ja nemam potrebu kontakta s osobama koje sam površno upoznao tijekom nekog putovanja ili ljetovanja, a poslije toga nisam vidio godinama. Ako mi je kojim slučajem ta eventualna osoba bila bitna, onda ću sigurno znati barem njezino ime, a vrlo ću vjerojatno imati i njezinu adresu ili drugi kontakt (telefon, mobitel, e-pošta, MSN...). Prijatelje na drugim kontinentima nemam, a da kojim slučajem imam, sigurno ne bih otvarao facebook profil kako bih održavao kontakte s njima. Poslužio bih se gore navedenim sredstvima, vjerojatno elektronskom poštom ili MSN-om.
Privatne podatke kao što su ime, prezime, adresa stanovanja, osobne fotografije i sl. nikada ne bih stavljao na mrežu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 20 sij 2010, 02:43 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Obrisao, meni je mrsko na mob. pisat poruku kamoli na facebooku pa se mislim da ne uvrijedim nekog. A skuzio sam da je to uglavnom postalo preseravanje, gdje je tko bio, pa se uslikao i jedva ceka da naprdi sliku kako bi mu/joj se svi divili kako je cool. :kava

A kao sto netko rece, i ne volim da mi svatko gleda profil, pa ni oni koje sam pustio. :kava

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 26 sij 2010, 20:06 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
lider30 je napisao/la:

Osobno imam profil, ali vrlo malo vremena provodim tamo, jer mi općenito koncept Facebook-a, nije baš toliko privačan.


Ovako kako si napisao i ja mislim o face-u.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 26 tra 2010, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2010, 14:06
Postovi: 46
Lokacija: Zagreb
Ma dobra je to stvar u umjerenim količinama. Recimo jednog dobrog frenda sam upozno. Istina za komunikacju je bolji MSN, ali ovako ljude lakše nađeš jer imaju ime i prezime. Igrice ko igrice ubijanje vremena. Ma dobro je to ak se malo koristi.

_________________
"Uvijek i sve za Hrvatsku, a našu jedinu i vječnu Hrvatsku ni za što"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Facebook - omiljena internetska društvena mreža
PostPostano: 26 tra 2010, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Nisam na fejsu niti mislim ić ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 416 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO