HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nestala - ANTONIA BILIĆ
PostPostano: 29 stu 2012, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Je li se otkrilo je li ono bio njen kostur?

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestala - ANTONIA BILIĆ
PostPostano: 29 stu 2012, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sayuri je napisao/la:
Je li se otkrilo je li ono bio njen kostur?


Posmrtni ostaci pronađeni u utorak u selu Fulaje kod odmorišta Modruš pripadaju nestaloj Antoniji Bilić. Potvrđeno je to u četvrtak na konferenciji za novinare Županijskog državnog odvjetništva u Karlovcu.

http://danas.net.hr/crna-kronika/odvjet ... onia-bilic

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestala - ANTONIA BILIĆ
PostPostano: 29 stu 2012, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Da, gledala sam maloprije saopštenje na TV. Jadna djevojka. I jadna njena porodica. U ovakvim situacijama, kad pronađu tijelo nekog tvog ko je nestao, ujedno osjetiš i olakšanja što ga konačno možeš pokopati, ali i ponovo proživiš svu onu patnju s početka, jer sve do pronalaska tijela uvijek imaš taj mali tračak nade da bi mogao biti živ.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestala - ANTONIA BILIĆ
PostPostano: 30 stu 2012, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
Sayuri je napisao/la:
Da, gledala sam maloprije saopštenje na TV. Jadna djevojka. I jadna njena porodica. U ovakvim situacijama, kad pronađu tijelo nekog tvog ko je nestao, ujedno osjetiš i olakšanja što ga konačno možeš pokopati, ali i ponovo proživiš svu onu patnju s početka, jer sve do pronalaska tijela uvijek imaš taj mali tračak nade da bi mogao biti živ.


Tijela, nažalost, vjerojatno nema. Samo neke kosti.
Ali, mene je zasmetala jedna druga činjenica, još jednom se potvrdilo da javnost (čitaj novinari) imaju prednost pred obitelji oštećenih.
Slučaj su opet razvlačili danima da sebi podignu tiražu, a nalaze obdukcije Antonijina obitelj saznala je svega pola sata prije press konferencije.
Po kojoj proceduri su oni ili mi, pučanstvo, važniji od onih koje se to osobno tiče.

Da, potvrdilo se da je psihopat lagao u iskazu policiji.
Nađena je u blizini mjesta na kojem joj je zadnji put lociran signal mobitela, u krajnjem slučaju vjerojatno ju je ubio taj isti dan, ali ju nije bacio u jezero kako je tvrdio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestala - ANTONIA BILIĆ
PostPostano: 30 stu 2012, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Meni nikako nije jasno kako je nisu uspjeli naci jer je ubijena u blizini lokacije di joj je signal moba zadnji put lociran i koliko sam ja shvatio kosti su bile na povrsini? A oni isusivali jezero i sta sve ne. Bila masovna potraga.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: R.I.P. ANTONIJA BILIĆ
PostPostano: 30 stu 2012, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
Počivala u miru!

slika

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestala - ANTONIA BILIĆ
PostPostano: 01 pro 2012, 04:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Nešto što mi se gadi i nikako ne mogu progutati..

To je da mediji izvještavaju o ovoj sudbini.

Danas sam povraćao, kada sam gledao tu bolesnu TV točnije RTL (to je sotonska televizija).
Likovi u emisiji (ne znam kako se zove emisija) stave reportažu Antonije Bilić. Voditeljica sva u ekstazi napravi facu kao da ima suosjećanje sa tim činom. Puste neki dokumentarac i tihu muziku i tužne scene. Nabacaju tu svega od obitelji preminule, njezinih kostiju, prvog susjeda, župnika, gradonačelnika i na kraju stave majku od Paravinje. Njezine riječi su naravno "njezin sin to nije uradio".

Što je najgore ono bolesno, degutantno, mazohistički jest da upola toga prebacivaju na reklame i piše i ton sav sretan slijedi "Severina prohodala u novoj haljini po Beogradu i družila se sa kraljevskim parom Karađorđević". Ni u 3 sekunde se promjeni tema muzike, žalosti i poniznosti. Naravno za minutu se vraća voditeljica i sada u zanosu kao da je izašla iz teretane priča o Severininoj haljini kako je ona sretna sa tim malim Aleksandrom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestala - ANTONIA BILIĆ
PostPostano: 15 tra 2014, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Paravinji će ponovno suditi za teško ubojstvo Antonije Bilić

Vrhovni sud Republike Hrvatske je ukinuo presudu Draganu Paravinji za pokušaj silovanja i teško ubojstvo Antonije Bilić (17). Bio je osuđen na 40 godina zatvora
Utorak, 15. 4. 2014. u 14:00, zadnja izmjena prije 2 minute Piše: Hrvoslav Pavić

Vrhovni sud RH je djelomično ukinuo presudu Draganu Paravinja, osuđenog na jedinstvenu zatvorsku kaznu od 40 godina zbog pokušaja silovanja i teškog ubojstva Antonije Bilić, te pokušaja silovanja M. D.

- Vrhovni sud je uvažio žalbu obrane i ukinuo dio presude koji se odnosi na pokušaj silovanja i teško ubojstvo, a dosuđenih pet godina zatvora za drugi pokušaj silovanja preinačio je u kaznu od četiri godine i šest mjeseci. Ponovljeno suđenje može očekivati u roku od mjesec dana - potvrdio nam je vijest glasnogovornik Županijskog suda u ŠibenikuBranko Ivić.
Presuda je ukinuta zbog pogrešno utvrđenog činjeničnog stanja, ali sudsko vijeće neće se mijenjati i Paravinji će opet suditi sutkinja Nives Nikolac.
Dragan Paravinja tijekom suđenja i prvih mjeseci nakon presude nije izlazio iz ćelije. Povukao se u sebe i ni s kim nije komunicirao. Posljednjih mjeseci, kako saznajemo iz zatvora, počeo je izlaziti i igrati košarku s ostalim zatvorenicima. Antonia Bilić (17) posljednji put je viđena 7. lipnja 2011. dok je, oko 10 sati ujutro, stopirala na Čikolskom mostu u Drnišu.
Vijeće županijskog suda u Šibeniku pod predsjedanjem sutkinje Nives Nikolac 19. listopada 2012. godina proglasila ga je krivim za pokušaj silovanja i teško ubojstvo maloljetne autostoperice Antonije Bilić, te pokušaj silovanja Omišanke. Za pokušaj silovanja Antonije Bilić osuđen je na šest godina, za teško ubojstvo na 35 godina, a za pokušaj silovanja autostoperice M. D. na još pet godina, što mu je sve zajedno objedinjeno u jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 40 godina.

Na izricanju kazne rekao je da je taj sud gori od onoga u Jasenovcu. Odrekao se prava na žalbu i svojoj odvjetnici Ankici Giljanović, koja mu je dodijeljena da ga brani po službenoj dužnosti, zabranio je da se žali u njegovo ime. Na njegovu sreću, Vrhovni sud je žalbu braniteljice ocijenio dopuštenom i sada je odlučio ukinuti presudu i naložiti novo suđenje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestala - ANTONIA BILIĆ
PostPostano: 15 tra 2014, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hrvatski tužitelji kao da namjerno rade ovakve stvari. Previše "grešaka" im se događa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO