HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 ruj 2009, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
Franz Ferdinand je napisao/la:
frane je napisao/la:
Hrvati u Mostaru ne mogu do svojih objekata na lijevoj obali

http://storage.canalblog.com/26/77/92110/43370941.jpg

vecina poslovnih prostora oko starog mosta je pripadalo Hrvatima ,a nakon rata silom su ih preuzeli pripadnici armije BiH.
od tada su ti prostori jos uvijek ratni plijen a gradske vlasti nista ne mogu uraditi .


Koji je to list i kad je napisano?


subota 22 kolovoza iz slobodne

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 21 ruj 2009, 15:55 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Pucano u Ultras pub

http://www.hercegovina.info/vijesti/vij ... #news_view

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 23 lis 2009, 13:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Mostar
Otvoren laboratorij za kontrolu i ispravnost namirnica
Predsjednica Federacije BiH Borjana Krišto otvorila je danas Laboratorij za kontrolu i zdravstvenu ispravnost namirnica pri Federalnom agromediteranskom zavodu u Mostaru.
Po riječima direktora Federalnog agromediteranskoga zavoda u Mostaru Marka Ivankovića, ovim laboratorijom odgovorilo se svim zahtjevima koje je pred Zavod postavila Vlada FBiH, ali i svim europskim standardima koji čekaju bh. gospodarstvenici prilikom izvoza svojih poljoprivredno-prehrambenih proizvoda u zemlje u okruženju i inozemstvo.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 30 lis 2009, 17:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Hladno pivo u četvrtak 5. studenog u Mostaru povodom Brucošijade u klubu Ludnica (Ex Bridge).

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 02 pro 2009, 22:12 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
De malo živnite,ko da se ništa ne dešava u Mo,hajmo neko ko je bio na danima filma nek da info iz prve ruke ?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 14:41 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 21:54
Postovi: 294
Upravo čitam kako su pri kraju radovi na osnivanju TV kanala na našem jeziku i on tj. njegove prostorije bi trebao biti smještene u Mostaru. Mislim da bi u slučaju izgradnje TV kuće idealno mjesto bio baš sjeverni logor. To je jednio mjesto u gradu gdje ima dovoljno prostora,a pokazali bi i muslimani koliko su za suživot ili koliko su protiv toga.
Uostalom, mi bismo naseljavanjem sjevernog logora i sa ovakvim statutom napokon dobili većinu u gr. vjeću jer bi imali glasove u gradskom području sjever koje je skoro čisto Bošnjačko. Možda lupam ali mislim da je to jedini način da ostvarimo svoja prava. Dok je god podjela na ovih 6 područja prouzočenih ratom imat ćemo pat poziciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 14:37
Postovi: 194
MaMo je napisao/la:
Upravo čitam kako su pri kraju radovi na osnivanju TV kanala na našem jeziku i on tj. njegove prostorije bi trebao biti smještene u Mostaru. Mislim da bi u slučaju izgradnje TV kuće idealno mjesto bio baš sjeverni logor. To je jednio mjesto u gradu gdje ima dovoljno prostora,a pokazali bi i muslimani koliko su za suživot ili koliko su protiv toga.
Uostalom, mi bismo naseljavanjem sjevernog logora i sa ovakvim statutom napokon dobili većinu u gr. vjeću jer bi imali glasove u gradskom području sjever koje je skoro čisto Bošnjačko. Možda lupam ali mislim da je to jedini način da ostvarimo svoja prava. Dok je god podjela na ovih 6 područja prouzočenih ratom imat ćemo pat poziciju.


Mislim da područje sjevernog logora spada u bivšu općinu Stari Grad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 19:42 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 21:54
Postovi: 294
nikolasmo je napisao/la:
Mislim da područje sjevernog logora spada u bivšu općinu Stari Grad.

Pa dobro, nije ni bitno gdje spada, Do sada je bilo čisto bošnjačko područje,a kad bi Hrvati tu dobili samo jednog ili 2 vjećnika sve bi bilo dobro. Mogli bi možda čak imati i dovoljno glasova za promjenu statuta ali to je već misaona imenica.
Koliko ja vidim, mi ne možemo nikako iskoristiti naš veći broj dok se ne naselimo u neke od tih bošnjačkih bivših općina,a SL je idealno mjesto. Tko naseli SL taj će dugoročno i dobiti Mostar.
Kako sada stoje stvarni, stranci su nas zajebali u MO samo tako i sad su nas odjebali. Ja ne vidim drugi način za ispravljane nepravde osim ovoga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 19:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
MaMo je napisao/la:
Pa dobro, nije ni bitno gdje spada, Do sada je bilo čisto bošnjačko područje,a kad bi Hrvati tu dobili samo jednog ili 2 vjećnika sve bi bilo dobro. Mogli bi možda čak imati i dovoljno glasova za promjenu statuta ali to je već misaona imenica.
Koliko ja vidim, mi ne možemo nikako iskoristiti naš veći broj dok se ne naselimo u neke od tih bošnjačkih bivših općina,a SL je idealno mjesto. Tko naseli SL taj će dugoročno i dobiti Mostar.
Kako sada stoje stvarni, stranci su nas zajebali u MO samo tako i sad su nas odjebali. Ja ne vidim drugi način za ispravljane nepravde osim ovoga.


To bi mogla biti jedina pozitivna stvar, koju bi Statut donio Mostaru. I to je bit izbornog procesa po sadašnjem statutu.

Sve i da Hrvati pređu dvije trećine u Mostaru uz ovakav teritorijalni raspored, ne bi imali baš nikakve koristi. Teoretski, povratkom Muslimana u Zapadni Mostar, bez obzira na brojčanu većinu, bili bi totalno podređeni na izborima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
lider30 je napisao/la:
MaMo je napisao/la:
Pa dobro, nije ni bitno gdje spada, Do sada je bilo čisto bošnjačko područje,a kad bi Hrvati tu dobili samo jednog ili 2 vjećnika sve bi bilo dobro. Mogli bi možda čak imati i dovoljno glasova za promjenu statuta ali to je već misaona imenica.
Koliko ja vidim, mi ne možemo nikako iskoristiti naš veći broj dok se ne naselimo u neke od tih bošnjačkih bivših općina,a SL je idealno mjesto. Tko naseli SL taj će dugoročno i dobiti Mostar.
Kako sada stoje stvarni, stranci su nas zajebali u MO samo tako i sad su nas odjebali. Ja ne vidim drugi način za ispravljane nepravde osim ovoga.


To bi mogla biti jedina pozitivna stvar, koju bi Statut donio Mostaru. I to je bit izbornog procesa po sadašnjem statutu.

Sve i da Hrvati pređu dvije trećine u Mostaru uz ovakav teritorijalni raspored, ne bi imali baš nikakve koristi. Teoretski, povratkom Muslimana u Zapadni Mostar, bez obzira na brojčanu većinu, bili bi totalno podređeni na izborima.


Pod broj 1 praviti naselje (zgrade) na Buni po mogućnosti socijalnog tipa (jeftiniji stanovi), jer nam sa ogromnom izlaznošću u gradskoj izbornoj jedinici JUG, Muslimani redovno uzimaju mandat. (od 3 koliko svaka izborna jednica nosi).

Pod broj 2 treba napraviti 2 nebodera (stambena ili poslovna) iza HNK, da se ta priča završi i da nas ne boli glava.

Pod broj 3 treba početi graditi SL ali OD NERETVE (nacrtao sam na karti ispod) a ne od magistrale !
Krugovi su mogući mostovi, a omeđeno je "naše" naselje.

slika

To je ključna stvar da Hrvati kupuju stanove. Ali opet treba biti realan i reći da neće samo Hrvati kupovati te stanove. To je tako, ali osobno bi bio zadovoljan (što je i realno), da odnos bude

50% Hrvati
30% Muslimani
20% Dijaspora

Pod broj 4 treba napraviti minimalno još jedan most prije željezničkog mosta u Raštanima (nacrtno na karti iznad), i donjeti RP za Raštane (predvidjeti zgrade, školu, trg...).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 21:04 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 14:37
Postovi: 194
Statut je posebna priča.
Za promjenu statuta potrebno je 2/3 glasova od 35 vjecnika to je 24.

U statutu stoji da konstitutivnog naroda ne može biti više od 15 i manje od 4. Znači mi Hrvati možemo imati najviše 15 mjesta, treba nam još 9.
Gradska područja nose 18 (6 područja po 3), a gradska lista 17 vjećnika. Dakle moramo iz "svojih područja" dobiti 9 vjećnika, što na prethodnim izborima nije bio slučaj (prošle godine je SDA imala jednog vjećnika na Jugu, a prije 5 godina SDP u gradskom području Zapad. Možda je prošle godine bilo još, Ultras to bolje zna).
Dakle ako imamo tu 9 vjećnika, treba nam još 15 od 17 s gradske liste što je nemoguće. Da naselimo i svaku od područja na istočnoj obali, to bi bilo po jedno iz svakog, znači iz gradskih područja bi imali 12, treba nam još 12 od 17 s gradske liste. To bi mogli imati kad bi 70% izašlih na izbore glasalo za hrvatske stranke. A s obzirom na našu "politiku" svi su lopovi šta ću za njih glasovati, "ta će on" itd. i to je nemoguće. I kad bi se to dogodilo i naše stranke dobile 24 mjesta u gradskom vijeću moglo bi biti 15 Hrvata, a ostali da budu Srbi i možda Židov.
Tako da što se tiče promjene statuta bez Muslimana nema, oni ga neće nikad htjeti promjeniti, barem u jedinstven Mostar, jer bi se oni sad djelili.
Jedino statut mogu promijeniti dvije institucije OHR i Sud. OHR su sad pokazali pravo lice, tako da nam jedino preostaje borba na sudu. Koliko znam Ustavni sud BiH nam nije pomogao, tako da treba ići na sud za ljudska prava u Strasbourg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 21:11 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 14:37
Postovi: 194
Ultras1986 je napisao/la:

50% Hrvati
30% Muslimani
20% Dijaspora



A šta ti je dijaspora nego Muslimani, uglavnom.
jedini način da se naseli to područje Hrvatima bi bilo da većinu Hrvata Zapadne Hercegovine koji rade u Mostaru, a ima ih poprilično, privučemo niskim cijenama stanova u Sjeverni logor. Dugoročno gledano Crkva mora kupiti zemljište u Sjevernom logoru, tj u novom naselju i napraviti crkvu, jer bez crkve će se slabo naš narod naseljavati a predviđen je veliki islamski centar tamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
nikolasmo je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:

50% Hrvati
30% Muslimani
20% Dijaspora



A šta ti je dijaspora nego Muslimani, uglavnom.
jedini način da se naseli to područje Hrvatima bi bilo da većinu Hrvata Zapadne Hercegovine koji rade u Mostaru, a ima ih poprilično, privučemo niskim cijenama stanova u Sjeverni logor. Dugoročno gledano Crkva mora kupiti zemljište u Sjevernom logoru, tj u novom naselju i napraviti crkvu, jer bez crkve će se slabo naš narod naseljavati a predviđen je veliki islamski centar tamo.


Moj nikola teško da će to proći kad su zacimentirali već regulacijskim planom da nema crkve. Možda umjesto neke zgrade da se napravi crkva :neznam

Šta ti misliš ovako objektivno koliko će biti kvadrat stana u SL, ali ono objektivno bez nekih mojih i tvojih želja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 21:17 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 14:37
Postovi: 194
Ma treba osnovati fond Herceg Bosna, i pičiti po dijaspori i skupljati pare za očuvanje Hrvata na stoljetnim ognjištima. I onda ulagati u Mostar, potez Jajce - Kiseljak, te u Posavinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 21:19 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
nikolasmo je napisao/la:
Ma treba osnovati fond Herceg Bosna, i pičiti po dijaspori i skupljati pare za očuvanje Hrvata na stoljetnim ognjištima. I onda ulagati u Mostar, potez Jajce - Kiseljak, te u Posavinu.

:palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 14:37
Postovi: 194
Ultras1986 je napisao/la:

Moj nikola teško da će to proći kad su zacimentirali već regulacijskim planom da nema crkve. Možda umjesto neke zgrade da se napravi crkva :neznam

Šta ti misliš ovako objektivno koliko će biti kvadrat stana u SL, ali ono objektivno bez nekih mojih i tvojih želja?


Ko će ti to znati. Prvo ko zna kad će se to početi praviti, jer su Muslimani pompozno najavljivali gradnju naselja Dolina Sunca kod tvornice Duhana, pa od 5-6 zgrada jedva jednu napraviše, a prošlo 7 godina. Ako "država" ne propadne a Mostar se nastavi razvijati, kako tako, ti će reći dobro je, ja ću reći može puno bolje :wink ja vjerujem da će cijena novogradnje skočiti na 1500 € i to da će biti podjeljene zone, recimo stanovi uz Neretvu možda 1500 € a unutrašnjosti sjevernog logora 1250€.
Mi moramo imati "politiku" da koji rade iz Zapadne Hercegovine u Mostaru da se tu naseljavaju, i to bi bilo pravo, da Mostar postane grad od 150 000 stanovnika sa 100 000 Hrvata ali tu su moje futurističke ideje, ko zna možda se i ostvare.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
nikolasmo je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:

Moj nikola teško da će to proći kad su zacimentirali već regulacijskim planom da nema crkve. Možda umjesto neke zgrade da se napravi crkva :neznam

Šta ti misliš ovako objektivno koliko će biti kvadrat stana u SL, ali ono objektivno bez nekih mojih i tvojih želja?


Ko će ti to znati. Prvo ko zna kad će se to početi praviti, jer su Muslimani pompozno najavljivali gradnju naselja Dolina Sunca kod tvornice Duhana, pa od 5-6 zgrada jedva jednu napraviše, a prošlo 7 godina. Ako "država" ne propadne a Mostar se nastavi razvijati, kako tako, ti će reći dobro je, ja ću reći može puno bolje :wink ja vjerujem da će cijena novogradnje skočiti na 1500 € i to da će biti podjeljene zone, recimo stanovi uz Neretvu možda 1500 € a unutrašnjosti sjevernog logora 1250€.
Mi moramo imati "politiku" da koji rade iz Zapadne Hercegovine u Mostaru da se tu naseljavaju, i to bi bilo pravo, da Mostar postane grad od 150 000 stanovnika sa 100 000 Hrvata ali tu su moje futurističke ideje, ko zna možda se i ostvare.


To su neke realne cijene, ali evo bilo je oko 1200€ koliko sam čuo kod carinskog pa muslimani? pokupovaše. Ps tko je ono rekao da su oni pokupovali jeli useljena zgrada ? Kako se može znati (ako) nije useljena zgrada, tko je pokupovao ?

A SL previđam da je moguće da kroz 5 godina neće biti gradnje, prvenstveno zbog ovoga:


Privitak/ci:
zgoni.JPG
zgoni.JPG [ 126.31 KiB | Pogledano 7902 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 22:32 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2009, 14:37
Postovi: 194
MaMo reče, čini mi se. Svjetla ne vidim, tako da nevjerujem da je useljena. Večeras sam vidio da je par stanova useljeno u Orci, ili ljudi do kasno čiste stanove.

Da se vratimo naslovu Događanja u Mostaru, evo u Mostaru pada prvi ovogodišnji snijeg. Nije baš puno, ali možda ga bude ujutro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 23:50 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 21:54
Postovi: 294
Provjereno je za carinski most. Imam insajderske informacije ha ha.
Pa ne moraš živjeti u stanu ako si ga kupio. Uostalom, većina se stanova danas proda i prije nego se izgrade, zar ne.
A snjieg, bijeli se Mostar samo tako, već sad se može grudvati,a do sutra će ga biti 15cm nastavi li ovako padati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 15 pro 2009, 23:57 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 21:54
Postovi: 294
Ultras1986 je napisao/la:
A SL previđam da je moguće da kroz 5 godina neće biti gradnje, prvenstveno zbog ovoga:

Na šta si mislio sa kartom, nije mi jasno. ELABORATE PLEASE.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 16 pro 2009, 00:50 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
MaMo je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
A SL previđam da je moguće da kroz 5 godina neće biti gradnje, prvenstveno zbog ovoga:

Na šta si mislio sa kartom, nije mi jasno. ELABORATE PLEASE.


Ovo je RP zgoni prema kojemu je predviđen velik broj zgrada, tako da je vjerojatnije da neće biti potražnje od strane naših za SL dok se ovo ne izgradi i proda...

Citat:
Provjereno je za carinski most. Imam insajderske informacije ha ha.
Pa ne moraš živjeti u stanu ako si ga kupio. Uostalom, većina se stanova danas proda i prije nego se izgrade, zar ne.
A snjieg, bijeli se Mostar samo tako, već sad se može grudvati,a do sutra će ga biti 15cm nastavi li ovako padati.


Pa koliko je to odnos 50:50 ili gori?

Mada su većina stanova u toj zgradi jednosobni stanovi od cca 40m2. Imam osjećaj da će tu dosta studenata naći svoj privremeni dom :zubati

Mada vidi ovog stana (41,49 m2 a DVOSOBAN) ovo je trebalo kupiti. :kava
http://www.interinvest.ba/PDFSkat1/stan_70.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 16 pro 2009, 01:07 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 21:54
Postovi: 294
Nisu još prodani svi stanovi ali je ipak malo više stanova prodano muslimanima ali ne znam koji je omjer.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 07 sij 2010, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 sij 2010, 15:27
Postovi: 24
Lokacija: MO
slika

Predstavnici Medžlisa Islamske zajednice Mostar očekuju skoro održavanje sastanka s gradonačelnikom Mostara Ljubom Bešlićem po pitanju rješavanja procedura za početak izgradnje Islamskog centra u Mostaru. Ramiz Jelovac, predsjednik Medžlisa IZ-a Mostar, kazao je za Dnevni list da je ta vjerska institucija pismenim putem zatražila od mostarskog gradonačelnika održavanje sastanka, što je do nedavno bilo praktično i neizvedivo zbog poznate blokade i neizbora prvog čovjeka Mostara.“Sada kad je gradonačelnik ponovno izabran, stvorili su se svi preduvjeti za početak razgovora kako bismo zadovoljili i te proceduralne aktivnosti pred početak ovog projekta. Još će se vjerojatno sačekati i najavljeno imenovanje u nadležnom gradskom Odjelu za urbanizam, nakon čega će se moći govoriti o daljnjim koracima”, rekao je Jelovac.

Prije nekoliko godina Medžlis Islamske zajednice Mostar zatražio je urbanističku suglasnost od gradskih vlasti za izgradnju Islamskog centra u samom središtu grada.

“Izgradnju treba izdignuti iz svih aktualnih političkih kompleksa. Preporuka blagdana je da se obilježavaju zajednički u što većem broju, te je stoga potreban jedan ovakav objekt. Budući da Musala ne zadovoljava vjerske i ljudske potrebe, Medžlis Islamske zajednice je krenuo u proceduru izgradnje ovog centra”, stav je Medžlisa IZ-a Mostar iznesen od samog početka rađanja ideje o izgradnji centra.

Budući da iz Odjela za urbanizam nakon osam godina nije stigao odgovor na adresu podnositelja zahtjeva, Medžlis IZ-a se ponovno obratio sa zahtjevom 17. studenoga 2004. Šutnja je i nakon toga trajala sve do 5. veljače 2008. kada su službenici spomenutog odjela izišli na mjesto gdje su načinili zapisnik.

“Sve što smo od njih dobili bila je kopija tog zapisnika i ne možemo razumjeti zašto gradska administracija godinama šuti. Odmah po dobivanju suglasnosti krećemo u izgradnju centra”, istaknuto je tada iz Medžlisa IZ-a Mostar podsjeća Dnevni list.

Prema načinjenom planu, Islamski centar bi se trebao nalaziti na nekadašnjoj lokaciji Vakuf-Šarić harema, točnije na području iza bivše robne kuće Hit, a graničio bi s ulicama kneza Domagoja i dr. Ante Starčevića. Prema toj zamisli, budući Islamski kulturni centar Mostar bio bi u blizini Hrvatskog narodnog kazališta s južne, dok bi se sa sjeverne strane trebala nalaziti nova zgrada federalne Vlade.

Meni se cini da "oni" stalno guraju ovu pricu,da bi malo ispitali reakcije.Ne smije se popustiti ni milimetra,ovo je cisti idiotizam.

_________________
Ultras Mostar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 07 sij 2010, 20:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ma ne misle ozbiljno. Jer da misle ozbiljno mogli su se žaliti županijskom ministarstvu, pa pokrenuti upravni spor... a ne čekati 8 godina. Podrazumjeva se da kada rješenje nije doneseno u zakonskom roku da se mogu ulagati pravni lijekovi kao da je zahtjev odbijen.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Mostaru
PostPostano: 08 sij 2010, 00:34 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 21:54
Postovi: 294
Ovo je 80% politički projekt,a 20% vjerski, makar ja to tako vidim.
Ovo je tjeranje inata i borba protiv "croatizacije Mostara" i sl. gluposti. Da su ovo odlučili praviti npr. u Sjevernom logoru ne bi se bunio nitko ali ovako, mislim da nema šanse da se ovo izgradi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO