HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 05 lis 2024, 23:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Politička analiza
Zapadni ‘postmodernisti’ ostali zatečeni ‘staromodnom’ golom silom

“Depolitiziranje Europe” zbiva se upravo u vrijeme kada se kontinent suočava s vrlo starim problemima

http://www.vecernji.hr/hrvatska/zapadni ... lom-935192

Ima tko analizu od Kasapovićke?

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 14:11 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
Metemma je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
A ovih 89% je realno? Imam oko sebe ljude koji se informiraju preko masovnih medija i uglavnom su neskloni Putinu. Može li u Njemačkoj stanje biti toliko drugačije?


To je drugo, kad su ovi počeli da spaljuju žive ljude, ovi oko tebe su izgleda našli neke sličnosti sa svojom istorijom, pa su im ovi iz Desnog sektora postali simpatični.


Znas sta, ne seri, nisi na Palama ni u Beogradu. Nekima to ocito nikako u glavu utuci.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
lider30 je napisao/la:
Ova anketa na njemačkom NTV-u, pokazuje da su Nijemci ipak u prosjeku pametnija nacija od ovih iskomleksiranih nacija po cijeloj Europi. Još taj NTV gleda malo pametniji dio biračkog tijela Njemačke.

Ne mogu nikako skontati da Amerika i EU (kasnije) zadnjih 50 godina sve po svijetu rade po krinkom čuvanja demokracije i demokratskih izabranih vlasti, a u Ukrajini podržavaju ljude, koji su na ulici došli na vlast. Dakle, oni zadnjih 50 godina - ne da se diplomatski miješaju u druge države, nego i vojno interveniraju s pravdanjem da zaštite demokraciju i ljudska prava - a u Ukrajini odjednom su promijenili ploču i podržavaju ljude s ulice?

Pa kome to nije licemjerno do jaja, ne znam šta je. Ne da je licemjerno, nego tako očito, da je napad na inteligenciju prosječnog pratitelja događaja u Ukrajini.

Njemacki NTV je minorna postaja, uglavnon gledaju ljudi oko ekonomskog sektora, Börsianeri i slicni. Postaja ima dobre reportaze i tako to.
Njemci gledaju na svoj profit, i moguce posljedice ekonomskog rata sa Rusima, te naravno da impresionira Putin, koji moze parirati Amerima, dok je Merkelica prisluskivana i dok sere, a ne mogu udariti kontru.

Nije tu u pitanju simpatiziranje ''ruskog slucaja'' ili opcenito Putinove strategije, Njemce cisto zaboli za ruski interes.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
puntar2.0 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

To je drugo, kad su ovi počeli da spaljuju žive ljude, ovi oko tebe su izgleda našli neke sličnosti sa svojom istorijom, pa su im ovi iz Desnog sektora postali simpatični.


Znas sta, ne seri, nisi na Palama ni u Beogradu. Nekima to ocito nikako u glavu utuci.


A đe sam, u Ševeningenu? :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 14:43 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
Metemma je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Znas sta, ne seri, nisi na Palama ni u Beogradu. Nekima to ocito nikako u glavu utuci.


A đe sam, u Ševeningenu? :zubati

Dobro pitanje, mentalno si u 45'. A tu si na forumu Hrvata, znas onima kojima mislis srati po glavi.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
puntar2.0 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

A đe sam, u Ševeningenu? :zubati

Dobro pitanje, mentalno si u 45'. A tu si na forumu Hrvata, znas onima kojima mislis srati po glavi.


Nije fazon, svaki put kad nekom dobro zavučem, eto priče "ovo je hrvatski forum, nije lijepo, bla bla... ".

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
Metemma je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Dobro pitanje, mentalno si u 45'. A tu si na forumu Hrvata, znas onima kojima mislis srati po glavi.


Nije fazon, svaki put kad nekom dobro zavučem, eto priče "ovo je hrvatski forum, nije lijepo, bla bla... ".

Znas sto meni nije fora, citati nekog Srbina da mi dolazi u dvoriste i nesto prica o zlin Ustasama, i to jos klincu (sorry volvoks, znas kak' mislin) koji je mozda jedan od rijetkih na forumu koji lici na zapadnjaka, liberala sto god.

Kakve veze on sa Ustasama ima to moze samo zakljuciti intelektualac sa Pala.

Jednostavno, ako ti se sere i jauce o Ustasama, ima hrpa srpskih foruma, izvoli tamo, veci dija forumasa tu to ne zanima.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
puntar2.0 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Nije fazon, svaki put kad nekom dobro zavučem, eto priče "ovo je hrvatski forum, nije lijepo, bla bla... ".

Znas sto meni nije fora, citati nekog Srbina da mi dolazi u dvoriste i nesto prica o zlin Ustasama, i to jos klincu (sorry volvoks, znas kak' mislin) koji je mozda jedan od rijetkih na forumu koji lici na zapadnjaka, liberala sto god.

Kakve veze on sa Ustasama ima to moze samo zakljuciti intelektualac sa Pala.

Jednostavno, ako ti se sere i jauce o Ustasama, ima hrpa srpskih foruma, izvoli tamo, veci dija forumasa tu to ne zanima.


Taj tvoj mladi zapadnjak liberal Jasenovac naziva banjskim liječilištem (karikiram).

Glede ostatka, tu su moderatori, nek brišu, opominju, banuju... ja se neću izvinjavati što kvarim lijepu sliku koju neko ima o ustašama.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Ali mi cemo kvariti tvoje lijepo misljenje o zlocincima cetnicima
o njima nemas pravo lijepo govoriti ovuda

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
Moderatori pomagajte, ne mozemo sami:
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
BBC je napisao/la:
Citat:
REZULTATI ANKETE O PUTINU ŠOKIRALI NJEMAČKU TELEVIZIJU


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja, ja....ali neće ni to dugo. Već odavno se planira "Internet 2" mreža. Onda nek nas sam Bog spasi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19736
Citat:
Novi sukobi kod Kramatorska i Slavjanska

Protekle noći obnovljeni sukobi ukrajinskih snaga bezbednosti i proruskih snaga kod Kramatorska i Slavjanska u Donjeckoj oblasti. Putin upozorio da će "Gasprom" isporučivati gas Ukrajini samo uz avansno plaćanje.

Vršilac dužnosti ukrajinskog predsednika Oleksandar Turčinov rekao je da su tokom noći obonovljeni sukobi ukrajinske vojske i proruskih aktivista kod Kramatorska i Slavjanska u Donjeckoj oblasti.

Prema njegovim rečima, kod Kramatorska je uništena "baza terorista" kao i utvrđeni položaj kod Slavjanska.

Vršilac dužnosti ukrajinskog predsednika Oleksandar Turčinov rekao je da je kod Kramatorska uništena "baza terorista" kao i utvrđeni položaj kod Slavjanska.

Prema rečima predsednika Turčinova, ukrajinski vojnici su u Slavjansku "očistili" zonu od pet kilometara oko TV tornja, putem kog se emituju ukrajinski TV kanali za Kramatorsk, Slavjansk i druge rejone Donjecke oblasti, preneo je Ukrinform.

Predsednik Vrhovne rade i v. d. šefa države je, kako prenosi agencija UNN, još jednom rekao da "vlast neće pregovarati sa teroristima".

Ministarstvo odbrane Ukrajine saopštilo je da su tokom sukoba kod Kramatorska u sredu zarobljena trojica ustanika, a da ranjenih i poginulih vojnika nema.

"Narodni gradonačelnik" Slavjanska Vjačeslav Ponomarjov, međutim, tvrdi da je u sukobima kod Kramatorska i Slavjanska poginulo 11 ukrajinskih vojnika i da je još nekoliko njih ranjeno.

RIA Novosti navode da je jedan aktivista ubijen, a četvoro ranjeno, a da je šest ukrajinskih vojnika ubijeno, a devet ranjeno.

U međuvremenu, samoodbrambene snage Donjecka postavile su ultimatum vojnim trupama Kijeva da se povuku iz regiona u roku od 24 sata, inače će blokirati njihove položaje u Donjeckoj oblasti, a trupe će biti isterane silom.

Gas Ukrajini samo za avansno plaćanje

Ruski predsednik Vladimir Putin upozorio je u pismu upućenom većem broj evropskih lidera da će Rusija od juna isporučivati gas Ukrajini samo ukoliko on bude unapred plaćen.

"'Gasprom' nije dobio nijednu uplatu za gas koji je isporučio Ukrajini, a ukupan dug porastao je sa 2,237 na 3,508 milijardi dolara", uprkos tome što je Ukrajina primila prvi deo kredita MMF u iznosu od 3,2 milijarde dolara, upozorio je on.

Imajući u vidu okolnosti, od 1. juna "Gasprom" će isporučivati gas samo za iznos koji je avansno platila ukrajinska kompanija, naveo je Putin.

Ističući da je Moskva bila prinuđena da donese takvu odluku, Putin je rekao da je "Ruska Federacija i dalje otvorena za nastavak konsultacija i da zajedno sa evropskim zemljama radi na normalizaciji situacije".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Metemma je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Znas sto meni nije fora, citati nekog Srbina da mi dolazi u dvoriste i nesto prica o zlin Ustasama, i to jos klincu (sorry volvoks, znas kak' mislin) koji je mozda jedan od rijetkih na forumu koji lici na zapadnjaka, liberala sto god.

Kakve veze on sa Ustasama ima to moze samo zakljuciti intelektualac sa Pala.

Jednostavno, ako ti se sere i jauce o Ustasama, ima hrpa srpskih foruma, izvoli tamo, veci dija forumasa tu to ne zanima.


Taj tvoj mladi zapadnjak liberal Jasenovac naziva banjskim liječilištem (karikiram).

Glede ostatka, tu su moderatori, nek brišu, opominju, banuju... ja se neću izvinjavati što kvarim lijepu sliku koju neko ima o ustašama.

Malo jača rakija zadnjih par tjedana?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
volvoks je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Taj tvoj mladi zapadnjak liberal Jasenovac naziva banjskim liječilištem (karikiram).

Glede ostatka, tu su moderatori, nek brišu, opominju, banuju... ja se neću izvinjavati što kvarim lijepu sliku koju neko ima o ustašama.

Malo jača rakija zadnjih par tjedana?


:smajl010

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 21:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23918
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Plinski bazeni i plinovodi u Ukrajini.

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 21:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23918
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ukrajinski autonomaši su već proklamirali svoje ciljeve. :kava

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 21:51 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
Oha, zagrizli oni i komadic Moldavije, koliko mi je poznato Rumunjska je clanica NATO-a, a Moldavija njima kao Rusima Krim...bit ce veselo.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
puntar2.0 je napisao/la:
Oha, zagrizli oni i komadic Moldavije, koliko mi je poznato Rumunjska je clanica NATO-a, a Moldavija njima kao Rusima Krim...bit ce veselo.


Imali su nažalost braća Rumuni svoju porciju okršaja s Rusima. Ne gledaju na to baš s nekim ponosom u svojoj istoriji.

Ako se ne varam, rumunski nacionalisti bi rado podijelili Moldaviju s Rusijom.

Ne ponose se oni toliko Staljingradom kao neki drugi...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 15 svi 2014, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА


FSB ih jebe pa ih rastura. Onaj debil, oligarh i vlasnik Privat Bank-a (Kolomojski iz Dnjepropetrovska) koji za uhvaćenog naoružanog prorusa (Moskalj, pogrdno) nudi 10 000 dolara i koji je glavni finansijer tzv. Desnog sektora je izgleda i glavni organizator onog pokolja u Odesi. Inače, debil je Hazar i kao i svugdje, i ovde su s nosevima duboko uvučenim u politiku i biznis. Ovo je razgovor između počasnog konzula Izraela u Ukrajini i izvjesnog Olega Noginskog za koga mi se ne da provjeravati ko je i šta je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 16 svi 2014, 00:50 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 02:19
Postovi: 2148
The stalled BMP was left behind by government troops that were on their way to fight the separatists. Locals climbed inside. Apparently someone pulled the trigger and managed to fire the gun. An elderly man was injured by a brick.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 16 svi 2014, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
volvoks je napisao/la:
Malo jača rakija zadnjih par tjedana?


Za pouku.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 16 svi 2014, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Tisuće vojnika
Počinje vojna vježba: NATO na ruskoj granici

BIZNIS Gotovo nezapaženo prošla je vijest da je sin američkog potpredsjednika Joea Bidena imenovan direktorom Burisme, ukrajinskog proizvođača plina.

http://www.vecernji.hr/svijet/pocinje-v ... ici-939049

Posmrtni ples propalog imperijalizma? :laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 16 svi 2014, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Inače naš dragi Hunter je još jedan vjerni papin vojnik.

slika

After graduating from college Hunter Biden was a member of the Jesuit Volunteer Corps Northwest, where he met his wife.

Jedino ne znam jel sluša crnog papu ili bijelog...

Mi u Katoličkoj crkvi često imamo dvostruku liniju zapovijedanja, no svima nam je zajednički cilj uništiti slobodarske pravoslavne narode...

Bitno da se dejstvuje, sad po čijim naredbama...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 16 svi 2014, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Metemma je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Oha, zagrizli oni i komadic Moldavije, koliko mi je poznato Rumunjska je clanica NATO-a, a Moldavija njima kao Rusima Krim...bit ce veselo.


Imali su nažalost braća Rumuni svoju porciju okršaja s Rusima. Ne gledaju na to baš s nekim ponosom u svojoj istoriji.

Ako se ne varam, rumunski nacionalisti bi rado podijelili Moldaviju s Rusijom.

Ne ponose se oni toliko Staljingradom kao neki drugi...

Naravno da se ne ponose Staljingradom kada ih je Crvena Armija tamo samlela u operaciji "Uran", šta tu pa imaju za ponos.

A njihov sentiment prema Rusima je najbliži poljskom, letonskom i estonskom. Teški rusofobi i mrze ih iz dna duše, nemoj da imaš iluzije u vezi njih kada je to u pitanju.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO