HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ruj 2024, 04:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 918 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 27 vel 2015, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vrijeme prolazi, drži i ispod 50 C. Veća razlika nego 30 C. Nisam nikad takav rezultat dobio. Ali to je zbog toga jer je notebook samo sa pastom, ne gumom, pa nisam morao raditi sa bakarnim pločicama. Sa pločicama nikad te micrometre (oliti tanje dijelove milimetra) pogoditi kako treba.

Hoće narod jeftino, tako traljavo i Kinezi rade. Očito im ni proizvođač ne pravi uvjete. Notebooks se danas prave da traju 2-3 godine pa mijenjaj, kupuj novi. Odprilike kako nove verzije Windowsa izlaze.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 27 vel 2015, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Već sat vremena gledam videa na Youtube i negdje oko 50 C, bliže 60 C. Ventilator jedva da se 2 puta upalio kao prije na max, po nekoliko sekudni samo.

Bem mater Kinezima, kako misle vladati svijetom tako traljavi. Suđena nam crna Amerika.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 27 vel 2015, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15122
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Već sat vremena gledam videa na Youtube i negdje oko 50 C, bliže 60 C. Ventilator jedva da se 2 puta upalio kao prije na max, po nekoliko sekudni samo.

Bem mater Kinezima, kako misle vladati svijetom tako traljavi. Suđena nam crna Amerika.


Neki su probali živjeti bez kineskih proizvoda nekoliko vremena.
I šta misliš kako su prošli?
https://www.google.ba/#q=try+live+without+chinese

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 27 vel 2015, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19733
BBC je napisao/la:
Već sat vremena gledam videa na Youtube i negdje oko 50 C, bliže 60 C. Ventilator jedva da se 2 puta upalio kao prije na max, po nekoliko sekudni samo.

Bem mater Kinezima, kako misle vladati svijetom tako traljavi. Suđena nam crna Amerika.

Misliš Tajvancima. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 27 vel 2015, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kinezi, Tajvanci su poskupi radnici.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 28 vel 2015, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19733
He-he, sad su tu negdje i jedni i drugi. Čak što više, Kina nije više kao što je prije koju godinu bila. Dovoljno je samo reći da sad mi ličimo sve više na Kinu po standardu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 04 tra 2015, 14:52 
Offline

Pridružen/a: 04 tra 2015, 14:46
Postovi: 1
Ja igram uglavnom igricu LOL nije losa, ali ume da dosadi ponekad i cesto se narviram kod igram, onda kad se iznerviram uzmem da igram flash igrice za dvoje tu nema nerviranja samo pustim igricu i igram se. Po meni je najbolja Nogomet Glavom 2 posto kad sam sam ne mogu da igram u dvoje onda mogu da igram turnir sam, nije losa igrica za opustanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 08 tra 2015, 07:11 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 01:51
Postovi: 804
Vec par godina nista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 09 tra 2015, 00:37 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 20:51
Postovi: 5940
Leonardo Da Vinci je napisao/la:
Vec par godina nista.


slika Neverovatno, čak mi je palo na pamet da i sami smišjate nove IGRE.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 10 tra 2015, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44030
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Neki dan pronašao emulator za C64 igrice koje sam igrao 80ih. Koji užitak opet opalit Commando, California Games, Winter Games (u biti Sarajevo 84). Blue Max, Wings of Fury, Emlyn Hughes Soccer.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 10 tra 2015, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Ministry of Sound je napisao/la:
Neki dan pronašao emulator za C64 igrice koje sam igrao 80ih. Koji užitak opet opalit Commando, California Games, Winter Games (u biti Sarajevo 84). Blue Max, Wings of Fury, Emlyn Hughes Soccer.


Taj emulator je zlata vredan, za nasu generaciju... klincima je to danas smesno...

Emily Hughes... neprejebiv...onaj ogroman gol, biras izmedju Nemaca gde pamtim nekog Finkela, Spanaca gde pamtim Lopeza... posle Soccer serije koja je bila shit, Emili je bio otkrovenje...secam se da se sut lopte u vis pravi tako sto joystick povuces dijagonalno od strane na koju sutiras...

Voleo sam Green Beret, Beach Head, Diplomacy(koji i danas nekad bacim sa ekipom), Dechatlon, Hyper Olympic. One on One(basket), Match Point(tenis), Mini Golf...

C64... evergreen...

slika

:klanjam

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 10 tra 2015, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44030
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Emlyn Hughes:

slika

Winter Games:

slika

California Games:

slika

Blue Max:

slika

Wings of Fury:

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 10 tra 2015, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
Uboga sirotinja sa svojim debelim komodorima i kompletima šrafcigera za štelovanje kasetofona....

Ja sam u to vreme peglao Amigu 500. :kava :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 10 tra 2015, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19733
Kad se samo sjetim Sega Mega Drive i nešto kasnije Sega Mega Drive II konzole. E onda je došao Sony sa svojim PlayStationom i sve je postalo prošlost, a ja prešao na kompjuter. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 11 tra 2015, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44030
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Carmello Šešelj je napisao/la:
Uboga sirotinja sa svojim debelim komodorima i kompletima šrafcigera za štelovanje kasetofona....

Ja sam u to vreme peglao Amigu 500. :kava :zubati


Guzonjin sin?

O kojoj godini pričaš? Ta Amiga 500 je u SAD-u tek izišla kasne 1987. ako si je kod nas dobio 1988. ili 1989. to je impresivno. Ja sam svoj C64 dobio 1989. i mislim da sam bio prvo dijete u zgradi (jbg. ipak je Sarajevo a ne Begej). Koliko se sjećam, svi informatički magazini, i sve igrice koje sam poručivao su bile iz Beograda, pa imam dojam da je BG bio epicentar SFRJ informatike.

Evo sad sam rahat jer sam se dugo pokušavao sjetiti jedne nogometne igrice koju smo igrali na onim mašinama (u arkadama, kako li su se već zvale)? Ti strojevi su za svaku igru imali superiorniju grafiku od kućnih kompjutera.

Sjećao sam se samo da je bila riječ o klupskom natjecanja u sjećao sam se krupne grafike igrača. No, s današnjim internetom i to je bilo dovoljno da je pronađem.

Zvala se Euro League, i zapravo je bila ilegalna modifikacija Tecmo World Cup 90-ke.

Euro League:

slika

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 11 tra 2015, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
slika

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 11 tra 2015, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
Ministry of Sound je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Uboga sirotinja sa svojim debelim komodorima i kompletima šrafcigera za štelovanje kasetofona....

Ja sam u to vreme peglao Amigu 500. :kava :zubati


Guzonjin sin?

O kojoj godini pričaš? Ta Amiga 500 je u SAD-u tek izišla kasne 1987. ako si je kod nas dobio 1988. ili 1989. to je impresivno. Ja sam svoj C64 dobio 1989. i mislim da sam bio prvo dijete u zgradi (jbg. ipak je Sarajevo a ne Begej). Koliko se sjećam, svi informatički magazini, i sve igrice koje sam poručivao su bile iz Beograda, pa imam dojam da je BG bio epicentar SFRJ informatike.

Evo sad sam rahat jer sam se dugo pokušavao sjetiti jedne nogometne igrice koju smo igrali na onim mašinama (u arkadama, kako li su se već zvale)? Ti strojevi su za svaku igru imali superiorniju grafiku od kućnih kompjutera.

Sjećao sam se samo da je bila riječ o klupskom natjecanja u sjećao sam se krupne grafike igrača. No, s današnjim internetom i to je bilo dovoljno da je pronađem.

Zvala se Euro League, i zapravo je bila ilegalna modifikacija Tecmo World Cup 90-ke.

Euro League:

slika

slika

Mislim da sam je dobio 1990. ali nisam 100% siguran. Grafika je bila kao na mašinama u fliperani (ili arkadi, kako vi kažete u anglosaksonskom govornom području). Ceo kraj se skupljao kod mene da igramo igrice. I pored svega toga, milion puta sam iznajmljivao Nintendo NES jer sam želeo da igram Super Maria ležeći na kauču sa kontrolerom u rukama.

A roditelji nisu hteli da mi kupe konzolu Kupili su mi kompjuter jer su hteli da naučim "da programiram" i zato što su znali da su "kompjuteri budućnost". Čak sam jedva i Amigu iskukao, pošto je prvobitni plan bio 286 sa jebenim monohromatskim monitorom (inače tri puta skuplji nego Amiga, sa mnogo jačim procesorom, ali sa krš grafikom i bez mnogo igara, a ja sam hteo samo da se igram).


Ceo život sam hteo da igram ležeći sa kontrolerom, ali nije mi se dalo. Bio sam primoran da sedim za stolom sa mišem i tastaturom, a to je veliki napor za lenčinu kao što sam ja. Tako da sam pre nekoliko meseci, podstaknut krizom srednjih godina, konačno kupio sebi Playstation 4. I prilično sam razočaran. Ne toliko konzolom (iako iste igre na pristojnom PC-u izgledaju bolje nego na PS4), nego zato što sam tek nakon što sam kupio PS4 shvatio da mogu da ubodem Sonijev kontroler u komp i da to radi savršeno. Mogao sam da kupim samo kontroler.

Ali nema veze, sada mogu da plaćam 60 evra po igri i da se osećam posebno zbog toga, umesto da ih skinem sa torrenta za džabe i budem seljak. :zubati

A najomiljenija igra sa Amige mi je North&South, preteča svih real time strategija i, po meni, rodonačelnik tog žanra. Takođe su mi u sećanju ostale kao omiljene Rick Dangerous, Manic Miner, Shinobi, Shadow Dancer, Final Fight.... Sportske igre i nisam nešto igrao, tako da se od njih jedino sećam fudbala koji se zvao Kick Off.

Edit, zaboravio sam Civilisation 1 i 2, to sam isto igrao danima i noćima bez odmora, spavanja ili obavljanja fizioloških potreba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 11 tra 2015, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19733
Temu preimenovati u gejmerska nostalgija moliću. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 16 tra 2015, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Zna li neko kada izlazi PC verzija GTA V?

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 16 tra 2015, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
Izašao je pre neki dan. Obavezno skini i odigraj, nenormalno zabavna igra, a priča je vrh vrhova, najbolja parodija savremene Amerike koju sam do sada video.

Inače, GTA V je za sada jedina igra koju sam ikada platio, pošto nisam mogao da je skinem sa torrenta jer to na PS4 (barem za sada) ne može da se radi. I nije mi žao ni jednog od 8999 dinara koje sam dao za nju. Sada je drugi put prelazim, pošto priča ima tri različita kraja u zavisnosti od odluka koje doneseš.

Igra je umetničko delo prve klase.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 16 tra 2015, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44030
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nikako dočekati Doom 4, puca nostalgija u PM. Sjećam se oriđinale Doom-a, prva igrica koju sam dobio na PC-u (tadašnje čudo tehnike, 486 sa 4mb RAM, sa Creative Sound Card).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 16 tra 2015, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Carmello Šešelj je napisao/la:
Izašao je pre neki dan. Obavezno skini i odigraj, nenormalno zabavna igra, a priča je vrh vrhova, najbolja parodija savremene Amerike koju sam do sada video.

Inače, GTA V je za sada jedina igra koju sam ikada platio, pošto nisam mogao da je skinem sa torrenta jer to na PS4 (barem za sada) ne može da se radi. I nije mi žao ni jednog od 8999 dinara koje sam dao za nju. Sada je drugi put prelazim, pošto priča ima tri različita kraja u zavisnosti od odluka koje doneseš.

Igra je umetničko delo prve klase.



Slozio bi se. Igrao sam je par puta kod jednog jarana, doduse na Playstationu. Valja naci dobar torrent samo, a i pitanje moze li moj racunar to izdrzati, graficki je igra perfekcija.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 16 tra 2015, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
Ministry of Sound je napisao/la:
Nikako dočekati Doom 4, puca nostalgija u PM. Sjećam se oriđinale Doom-a, prva igrica koju sam dobio na PC-u (tadašnje čudo tehnike, 486 sa 4mb RAM, sa Creative Sound Card).

To mi je bila najomiljenija (uz Quake 2) pucačina na prvom PC-u koji sam imao (386 na tada zverskih 33mhz, ne sećam se koliko RAM, i naravno sa Creative Sound Blaster, jer bez nje si mogao da imaš samo zvuk iz bipera). Doduše, to si bile jedine fps igre tada. Bio je još i Wolfenstein i ne mogu da se setim nijedne druge.

Videćemo kakav će biti Doom 4, pošto me je trojka od pre par godina malo razočarala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 16 tra 2015, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
Amidza je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Izašao je pre neki dan. Obavezno skini i odigraj, nenormalno zabavna igra, a priča je vrh vrhova, najbolja parodija savremene Amerike koju sam do sada video.

Inače, GTA V je za sada jedina igra koju sam ikada platio, pošto nisam mogao da je skinem sa torrenta jer to na PS4 (barem za sada) ne može da se radi. I nije mi žao ni jednog od 8999 dinara koje sam dao za nju. Sada je drugi put prelazim, pošto priča ima tri različita kraja u zavisnosti od odluka koje doneseš.

Igra je umetničko delo prve klase.



Slozio bi se. Igrao sam je par puta kod jednog jarana, doduse na Playstationu. Valja naci dobar torrent samo, a i pitanje moze li moj racunar to izdrzati, graficki je igra perfekcija.

Na PS4 izgleda uber jebački. Mogu samo da zamislim kako izgleda na malo boljem PC-u.

Evo ti minimalna konfiguracija potrebna, mada na njoj igra sigurno izgleda lošije nego na Soniju.

https://support.rockstargames.com/hc/en ... stem-Specs


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 16 tra 2015, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15122
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
slika
:zubati

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 918 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO