HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 03 lis 2024, 22:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Agathonikos je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Jok. Samo nam se ne sviđa vaše onanisanje po ovoj temi (nazivanje Ukrajinaca pogrdnim imenima, svršavanje na dizanje zastava DNRa i snimke zlostavljanja ukrajinskih/novoruskih vojnika etc...) tako da ne ćemo pretjerano sudjelovati u njoj. Dakako osim kad nas uhvati potreba za trolanjem.


Au jebote.
Ovo uzdizanje par šamara upućenih ukr. ološu iznad onog šta je taj ološ mjesecima radio dok nije iščačkan iz mišje rupe je vrhunac licemjerja. Kakvi ljudi, ne možeš vjerovati. Bitnija mu je šljaga u facu naciki nego hiljade ubijenih civila. Fuj.


Da hiljade , milioni ! Javio mi lično komandant dragovoljačkog odreda "Sveti Milan Babić" koji upravo dejstvuje sproću naci-ukrop-unijatskog kralja čokoladica Porošenka.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Zadar1993 je napisao/la:
Da hiljade , milioni ! Javio mi lično komandant dragovoljačkog odreda "Sveti Milan Babić" koji upravo dejstvuje sproću naci-ukrop-unijatskog kralja čokoladica Porošenka.

Jelde?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Jeste.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
U Harkovu se održava "Parada dostojanstva" u organizaciji osnivača Euromajdana. Došlo je do eksplozije i ima poginulih.


http://rusvesna.su/news/1424605120


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
puntar2.0 je napisao/la:


...a zaboravljamo da smo i mi periferija zapada, mala zemlja koja bi se mozda nekad mogla morati naguziti zbog nekih ''visih interesa''.

Kaj se nismo vec naguzili?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 16:07 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 01:03
Postovi: 388
doc je napisao/la:
A ja ti kažem da bi ti točnija usporedba bila da je Stane Dolanc prepisao Istru Sloveniji (a ona je hrvatska već 2-3 stoljeća) za vrijeme Juge, i sad nakon 20 godina Istrijani održe referendum na kojem 96% njih glasa za povratak Hrvatskoj, HV uđe, svi ih dočekaju sa cvijećem, općenarodno veselje, a Zapad priča o agresiji Hrvatske na Sloveniju....


Ako ćemo gledati povijesno, Istra je najvećim dijelom Talijanska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 16:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38336
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nemam ja ništa protiv Rusa kao naroda jer se sasvim dobro zna da je dobar dio naroda protiv ovih gluposti po Ukrajini.

Druga je stvar režim i ruski car koji ismijavaju cijelu demokraciju mijenjanjem pozicije premijer pa predsjednik, ubijanjem političkih protivnika po inozemstvu i Rusiji, zatvaranjem opzicije, spriječavanjem demokratskih prosvjeda, izbornim manipulacijama itd.
Isti taj režim je prešao jednu opasnu granicu u Europi a to je povreda granica uspostavljenih nakon WWII koja može imati ozbiljne posljedice po cijeli kontinent.

Ako netko poput dzonija ima morala neke države nazivati patuljastim, umjetnim i manje vrijednim da samo znaš koliko me tvoje zgražanje pogađa, rađe se zgražaj nad svojim tekstovima iz kojih unatoč umjerenosti u odnosu na ostale se jasno očitava proruski stav koji pokušava bezuspješno pravdati okupaciju.
Zgražaj se ti ali je potpuna istina da sve baltičke i skandinavske zemlje dižu vojnu pripravnost i traže povećanu prisutnost nato-a, a Rusi su fino ispunili kvotu država u kojima su agresivno vojno nametali svoju ideologiju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 16:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23893
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
daramo je napisao/la:
Nemam ja ništa protiv Rusa kao naroda jer se sasvim dobro zna da je dobar dio naroda protiv ovih gluposti po Ukrajini.

Druga je stvar režim i ruski car koji ismijavaju cijelu demokraciju mijenjanjem pozicije premijer pa predsjednik, ubijanjem političkih protivnika po inozemstvu i Rusiji, zatvaranjem opzicije, spriječavanjem demokratskih prosvjeda, izbornim manipulacijama itd.
Isti taj režim je prešao jednu opasnu granicu u Europi a to je povreda granica uspostavljenih nakon WWII koja može imati ozbiljne posljedice po cijeli kontinent.

Ako netko poput dzonija ima morala neke države nazivati patuljastim, umjetnim i manje vrijednim da samo znaš koliko me tvoje zgražanje pogađa, rađe se zgražaj nad svojim tekstovima iz kojih unatoč umjerenosti u odnosu na ostale se jasno očitava proruski stav koji pokušava bezuspješno pravdati okupaciju.
Zgražaj se ti ali je potpuna istina da sve baltičke i skandinavske zemlje dižu vojnu pripravnost i traže povećanu prisutnost nato-a, a Rusi su fino ispunili kvotu država u kojima su agresivno vojno nametali svoju ideologiju.


Mislim da si u krivu Dara. Ja isto jako simpatiziram ukrajinski narod, više od Rusa, ali nisu sada u pravu. Dopustili su sebi, da im Amerika i NATO vode svu politiku, da budu njihova lutka na koncu. Situacija nije crno-bijela i meni je žao reći, da su Rusi ovdje i više u pravu. Sve u svemu je žalostan ovaj doslovice bratoubilački rat, jer pola rodbine se opredjeljuje za jednu, a druga pola za drugu stranu. :wacko

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
doc je napisao/la:

Ali Krim, koji je bio ruski, a ukrajinski komunistički diktator ga prepiše Ukrajini, održi se refrendum gdje 96% ljudi glasa za povratak Rusiji, 20-30 000 ruskih vojnika izvrši "invaziju" na poluotok koji ima 2 milijuna ljudi, a nitko ne pogine...


Samo mala digresija 20-30 000 ruskih vojnika na Krimu su boravili oficijelno,nisu dolazili sa strane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 16:35 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
doc je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Ovo je meni zanimljivo, nema Europa drzavnika takvog kalibra, a opet cu ponoviti, Merkelica radi divovski posa za Putina. Kako bi izgleda dogovor sa strane Europe sa njime, eto ti Ukrajina do Kijeva, jaci ste, naguzit ce mo se.

Otpuhati strahove od Skandinavije do Rumunjske, a zaboravljamo da smo i mi periferija zapada, mala zemlja koja bi se mozda nekad mogla morati naguziti zbog nekih ''visih interesa''.

Di dolazimo do najvaznije tocke. Hrvati su zapad. Mi smo NATO. Nema vise ''blockfrei'' status, i koliko se nama gadile pojedine pojave u zapadnin drustvima, i ekskurzije Amera, od toga sto jesi nema bizanije.

Normalno da je za EU vazan dobar odnos sa Rusima, pa na tome se i radi, ali nije pametno pripustati jedan dobar dija EU na iztoku strahu od sovjet-nostalgicara Vladimira, samo zbog toga sto se nas ne tice.

Znaci, ako Vladimir hoce izbjeci americku sjevernu i iztocnu europu, pajdo, stani na sve kocnice, progutaj knedlu ako moras. Ako to nece, hladni rat revival.


Čekaj a o kakvom ti guženju pričaš?

Stalno ti je u glavi usporedba RH i SAO Krajina.

A ja ti kažem da bi ti točnija usporedba bila da je Stane Dolanc prepisao Istru Sloveniji (a ona je hrvatska već 2-3 stoljeća) za vrijeme Juge, i sad nakon 20 godina Istrijani održe referendum na kojem 96% njih glasa za povratak Hrvatskoj, HV uđe, svi ih dočekaju sa cvijećem, općenarodno veselje, a Zapad priča o agresiji Hrvatske na Sloveniju...

Nigdje se tu ne guzi Ukrajina nego ono što nije Ukrajina. Da su ruski tenkovi pred Kijevom stvar bi bila jasna, kao i da su hrvatski tenkovi u toj usporedbi pred Ljubljanom.

Znači za mene nema spora oko baltičkih zemalja, zapadne Ukrajine. Da tamo krenu, to je agresija.

Ali Krim, koji je bio ruski, a ukrajinski komunistički diktator ga prepiše Ukrajini, održi se refrendum gdje 96% ljudi glasa za povratak Rusiji, 20-30 000 ruskih vojnika izvrši "invaziju" na poluotok koji ima 2 milijuna ljudi, a nitko ne pogine...

Mislim o čemu mi pričamo.

Pogledaj kako je ličio Vukovar, grad na samoj granici kad je srpska vojska krenula i kako se branio.

A da ti meni pričaš kako je guženje Ukrajine jer je poluotok od 2 milijuna stanovnika vraćen Rusiji bez ispaljenog metka.

Ajde malo promisli o tome (ne želim zvučati patronizirajuće jer znaš da te cijenim, ali sagledaj to malo bez emocija koje nas sve nekad zaslijepe).

Upravo zato što jesmo Zapad, i mi definiramo što to jest Zapad, a ne slijedimo ono što određeni krugovi sa Zapada promoviraju.

Treba se emancipirati, a ne stalno imati nekakav provincionalni kompleks manje vrijednosti.


Nije prica o Krimu.

Prica se o buducoj politici EU spram Rusiji, i mogucnosti da bi Kremlj moga pomisliti da ce i ubuduce kroz reketarenje i pokazanje misica rijesavati probleme izpri vrata EU.

I sad da pomislimo ako bi recimo Poljska odlucila dozvoliti Amerima da instaliraju NATO raketni stit, sto ce onda Kremlj. Na stranu sto bi ga Balti vec sutra dozvolili.

Znaci, od toga cega se Putko ko fol boji mu se ostvaruje, i on radi na punoj pari da se ostvaruje. Deeskalacija nul, hoce se on bosti sa Amerima. E pa kad hoces, ko te jebe.

Sto se tice price RH i SAO Krajina....hocemo ozbiljno skrenuti u te vode, pada i meni jedna uzporedba naum, koja bi objasnila bezuvjetnu podrsku Rusima, a da si ocito nismo na cistome odkuda ta podrska BiH Hrvatima od Rusa, i da su Hrvati tu ''kolateralna steta'' u pozitivnon smislu.

Ako mene pitas, diplomatski rijesavamo pitanje BiH Hrvata u EU, pa onda sa Amerima, a Rusi su zadnje sviralo na kurcu. Al' bas zadnje.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
daramo je napisao/la:

Druga je stvar režim i ruski car koji ismijavaju cijelu demokraciju mijenjanjem pozicije premijer pa predsjednik, ubijanjem političkih protivnika po inozemstvu i Rusiji, zatvaranjem opzicije, spriječavanjem demokratskih prosvjeda, izbornim manipulacijama itd.
Isti taj režim je prešao jednu opasnu granicu u Europi a to je povreda granica uspostavljenih nakon WWII koja može imati ozbiljne posljedice po cijeli kontinent.

Ovo o cemu pises desava se puno prije pocetka rata u Ukrajini.Jesi li ti siguran da si opisao Rusiju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 16:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38336
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kad si ugrožen od jačeg od sebe onda moraš pustiti konce kako bi opstao i mi smo tako pustili da nas Ameri uvuku u Federaciju koju sada skupo plaćamo, iako smo na terenu bili pobjednici u miru smo apsolutni gubitnici.
Boli briga i Amere i Ruse za Ukrajince oni su samo topovsko meso za njihove geopolitičke ciljeve igre granica utjecaja i jednima i drugima odgovara slaba Ukrajina a i jedni i drugi neće sasvim sigurno plakati nad palim Ukrajincima ma koliko ih bilo.

Na isti način Rusi mogu destabilizirati baltičke zemlje i uvući Europu u još opasnije igre.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
Mislim da je pogresno stavove o ukrajinskim desavanjima vecine Srba , bolje receno svih prisutnih na ovom forumu , tumaciti rusofilijom.
Ima nje ,ali ona nije kljucni razlog za takav pogled na taj nesretni rat.
Dublje je to .
Prije bih rekao da je prvi razlog , odbijanja da se zarad nekakvog ''pragmatizima '' ( :zubati hajde da uopstim ) svrstava uz Crne .
A crni su ovaj put USA i Vazali .
Prosli put su bili Hitler i Osovina , a pretprosli Kajzer i K und K .

Oni medju nama , koji su kroz istoriju , i nevolje koje je ona cesto donosila, pocinjali koketirati sa tim , narocito sa ove strane potoka ( Drine) kako rekoh, pragmatizmom (odnosno njihova potomcad ) danas nas nas nazivaju pravoslavnim epilepticarima , istovremeno pristajuci da sebe nazivaju necijiom periferijom :laugh

Sto posto sam siguran , kada bi nam sutra Crni omogucili da se Srbija i defakto vrati na svoje Kosovo , odradivsi isto za nas sto su prije deceniju i nesto za Shiptare , pa i stosta sa ove strane Drine :zubati , da se Srbi opet ne bi svrstali uz njih .
Nekakva vlast , sigurno bi, ali ne bi dugo potrajala.

Svi mi ovdje zajedno .. i ''pragmatici'' i ovi drugi..vidimo sta se zbiva za ovog naseg vakta .
Vidimo kako Crni , lome kicme jednoj po jednoj zemlji i narodu...
Ipak , ovaj ''pragmaticniji '' dio se , sto bi narod rekao , pravi budalom ... ili jos gore , otvoreno pristaje da bude makar periferni dio nepravde..
Dok ovaj , ''nepragmaticni'' dio foruma , iako je i sam bio pa i dan danas je ,u sukobu sa narodima koji propovjedaju islam , prosto ne moze da ne primjeti da su muslimani Arapi zrtva , a USA i Vazali zlocinci .

E sad , sta je tu pamet , a sta glupost... ne znam ...bolje receno , ne interesuje me.
Ako je pamet pristajanje na supakluk i Mefista , ja zelim biti glup.
Neprocjenjiv osjecaj , pa sta kosta da kosta.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
Eksplozija u Harkovu.Neki kazu da je PSTP kriv, sad ce serija okrivljavanja:



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
5-6 hiljada na godišnjici Evromajdana i nasilnog svrgavanja prethodne vlasti. Jadno.




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 21:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23893
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
bezimeni12 je napisao/la:
Eksplozija u Harkovu.Neki kazu da je PSTP kriv, sad ce serija okrivljavanja:



Ili se nestabilnost hoće premjestiti malo zapadnije.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Agathonikos je napisao/la:
5-6 hiljada na godišnjici Evromajdana i nasilnog svrgavanja prethodne vlasti. Jadno.



To je 15, čemu pretjerivanje, i to je jadan broj :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
0:20

Ma kakvih 15, gospodine Volvoks.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Agathonikos je napisao/la:
0:20

Ma kakvih 15, gospodine Volvoks.

Šta si ti isfrustriran Majdanom Osto ti je Kremlj

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
A još da im se pridružio i kum Bećir i pustio jusufa, ne bi ih bilo ni 200. Jel' tako, kumašine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Agathonikos je napisao/la:
A još da im se pridružio i kum Bećir i pustio jusufa, ne bi ih bilo ni 200. Jel' tako, kumašine.


Zaboravio sam da se vi okrečete prema Carigradu. Pa onda vam je najbolje da pređete na Islam

https://www.youtube.com/watch?v=LrT9mfbip2k

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Svarog je napisao/la:


Uvodni kadar - džamija, trometarska zelena zastava... A FBiH predstavi kao muslimanski entitet... pa zar braća Rusi postadoše promotori centralističko-unitarističkim rješenja? Oni nas prvi podržali od međunarodnih faktora, a sad ovako... :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ne piše se "okrečete" već "okrećete", kume Bećire.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Kum Bečo je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
A još da im se pridružio i kum Bećir i pustio jusufa, ne bi ih bilo ni 200. Jel' tako, kumašine.


Zaboravio sam da se vi okrečete prema Carigradu. Pa onda vam je najbolje da pređete na Islam

https://www.youtube.com/watch?v=LrT9mfbip2k


Ne okreću se pravoslavci nigdje... to samo muslimani rade.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO