HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 10:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Istraživanja GALLUP Balkan monitora
PostPostano: 13 sij 2010, 09:45 
Offline

Pridružen/a: 06 stu 2009, 20:15
Postovi: 533
LuckyLuke je napisao/la:
MISO je napisao/la:
Ti spominjes vreme Romanova, mislio sam na novu rusku diplomatsku aktivno prema Makedoniji, zato sam se zacudio.
Snezo tih 8.5% nisu Srbi, mozda mali procenat onih oko Natase Kandic i Sonje Biserko, ostalo mannjine, ali 41.5% u Makedoniji da se za nezavisno Kosovo me je iznenadilo, hajde pola na Albance, a sta je sa 20% Makedonaca? To je 400.000 Makedonaca, taj podatk je prilicno neverovatan, jer i vi imate potencijalnu mogucnost gubitka teritorije od istih tih Siptara. Zasto tu ne vazi ista politika kao i prema Grckoj ili Turskoj?Kad sam ti napisao zap. Makedonije mislio sam na onaj severozapadni deo gde su Siptari vecina, ne moras meni objasnjavati sta je i gde je Ohrid, i ko je tamo vecina.
Turska se menja, Ataturkove reforme polako gube pred narastajucim islamizmom u Turskoj, malo zbog odugovlacenja u EU, a malo zbog jacanja Islama. Brzo vam se moze dogoditi da vam Grci budu veci prijatelji od Turaka.


Miso... pa vecinom Makedonaca vide pozitvnu stvar u proglasenju neovisnosti Kosova jer u tome vide nekakvu stabilizaciju i konacno otklanjanje prijetnje koja je dolazila od tamo... Vama je u interesu da na kosovu ima tenzija jer to ne utice na vasu bezbednost i politicku stabilnost... vec naprotiv s tim skupljate poene pred MZ i to vam ide u prilog... ali kod nas se to itekako odrazava...
Sto mislis koliko je stete pretrpjela Makedonija zbog tog vaseg Kosova... i uopce zbog vaseg sveopceg glupiranja punih 10 godina po EX-YU...
Nije u pitanju neka ljubav... nego bolje je da imamo neku nepriznatu drzavu na sjeveru... nego neku nedefinisanu teritoriju koju nitko ne kontrolira i u kojoj vlada bezvlasce...
Sada imaju kakve-takve institucije i odgovornost da se dokazu pred MZ, a narocito pred NATO... da su sposobni imati i voditi drzavu koju su im napravili...
Siguran sam da bi podrska medju gradjanima RM bila puno veca da se Kosovo vrati pod kontrolu Srbije... ali to je bar za sada samo SF scenario... :zivili

Ako je stabilizacija otimanje tudje teritorije ona dajte vi Siptarima Tetovo i severozapadnu Makedoniju pa cemo imati jos stabilniji Balkan.
Nama je u interesu da se KIM vrati Srbiji, jer je njeno vekovima, a kako se odrazava u susednim republikama, nisam siguran da ce se Siptari zaustaviti samo na Kosovu. Dugorocno gledano i Makdoniji je u interesu da se Kosovo vrati Srbiji, jer politika : Nek komsiji crkne krava, moze skupo kostati jednog dana.
KIM nije bila nedefinisana teritorija sve dok se NATO nije umesao.
O kom glupiranju govoris? Stetu koju se naneli Tito i Kardelj je trebalo ispraviti, e sad sto Siptari zale otimacinu to nisu nasa vec njihova strana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istraživanja GALLUP Balkan monitora
PostPostano: 13 sij 2010, 09:50 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
tako je mišo, reci da te svi razumiju.
osvajački ratovi 90-ih su bili zapravo ispravljanje titovih grešaka dok je osamostaljenje kosova bezočna otimačina teritorija.
hoćeš li štrajkati glađu kad ti se vojvodina osamostali?

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istraživanja GALLUP Balkan monitora
PostPostano: 13 sij 2010, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 06 stu 2009, 20:15
Postovi: 533
caporegime je napisao/la:
tako je mišo, reci da te svi razumiju.
osvajački ratovi 90-ih su bili zapravo ispravljanje titovih grešaka dok je osamostaljenje kosova bezočna otimačina teritorija.
hoćeš li štrajkati glađu kad ti se vojvodina osamostali?

A nije ti se svidala RSK. Ako je RSK otimacina hrvatske teritorije, onda je i Kosovo otimacina srpske. Jednom budi posten pa ptiznaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istraživanja GALLUP Balkan monitora
PostPostano: 14 sij 2010, 08:52 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
MISO je napisao/la:
caporegime je napisao/la:
tako je mišo, reci da te svi razumiju.
osvajački ratovi 90-ih su bili zapravo ispravljanje titovih grešaka dok je osamostaljenje kosova bezočna otimačina teritorija.
hoćeš li štrajkati glađu kad ti se vojvodina osamostali?

A nije ti se svidala RSK. Ako je RSK otimacina hrvatske teritorije, onda je i Kosovo otimacina srpske. Jednom budi posten pa ptiznaj.


u globalu da, nikad nisam ni tvrdio suprotno.
ali upravo zato jer ste vi otimačinu gledali kao ispravljanje nepravdi s jedne strane, dok ste mislili na otimačini profitirati, te zbog represivnog odnosa prema albancima koje ste tamanili ko štakore još od 81' netko je uvidio da je otimačina stare srpske zemlje kosova jedini način da se neke stvari dovedu u red.
sami ste doveli do toga da vas ne mogu žaliti.
tko će te ozbiljno shvatiti ako galamiš zbog nepravde ako si istu takvu nepravdu provodio dok si god bio u prilici.
i gdansk je otet njemcima. i kalinjingrad i wroclaw. sve su to stari njemački, uvijek bili teritoriji.
i? šta sad? tko kuha drugom *** čorbu, na kraju je sam mora pojesti.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istraživanja GALLUP Balkan monitora
PostPostano: 14 sij 2010, 12:14 
Offline

Pridružen/a: 06 stu 2009, 20:15
Postovi: 533
caporegime je napisao/la:
MISO je napisao/la:
A nije ti se svidala RSK. Ako je RSK otimacina hrvatske teritorije, onda je i Kosovo otimacina srpske. Jednom budi posten pa ptiznaj.


u globalu da, nikad nisam ni tvrdio suprotno.
ali upravo zato jer ste vi otimačinu gledali kao ispravljanje nepravdi s jedne strane, dok ste mislili na otimačini profitirati, te zbog represivnog odnosa prema albancima koje ste tamanili ko štakore još od 81' netko je uvidio da je otimačina stare srpske zemlje kosova jedini način da se neke stvari dovedu u red.
sami ste doveli do toga da vas ne mogu žaliti.
tko će te ozbiljno shvatiti ako galamiš zbog nepravde ako si istu takvu nepravdu provodio dok si god bio u prilici.
i gdansk je otet njemcima. i kalinjingrad i wroclaw. sve su to stari njemački, uvijek bili teritoriji.
i? šta sad? tko kuha drugom *** čorbu, na kraju je sam mora pojesti.

Nikad, ali nikad nisam smatrao da RSK treba da se odvoji od Hrvatske. Srbi su tamo trebali autonomiju, i SAO je ok a RSK je glupost kolu ni Srbija nije priznala, bar mi se cini.
Daj ne pricaj svasta, 1981 Srbija nije imala nikave ingerencije na Kosovu, tada se dogadjalo iseljavanje Srba sa Kosova pa cak i sikaniranje Srba jedan primer ti je Slucaj Martinovic.
Ne nasedaj na Siptarsku propagandu, a RSK van Hrvatske su hteli samo ultranacionalisti, ne sporim da ih nije bilo u velikom broju, ali ko je bar malo mislio svojom glavom, bilo mu je jasno da je to utopija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istraživanja GALLUP Balkan monitora
PostPostano: 14 sij 2010, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
sigurno je bilo nasilja prema srbima na kosovu od 80-90 ali to je maksimalno moglo biti pojedinačno nasilje ljudi prema ljudima.
srbija je s druge strane provodila državni teror, a "situacija na kosovu" je bila izvanredan poticaj za mobilizaciju nacionalne svijesti kod srba, kao preduvjet za ciljanu agresiju koja će biti izvedena 91-95.

sjećaš li slučaja keljemendi, paraćin 86'.?
ja se sjećam slučajeva koji su krajem osamdesetih počeli izlaziti na vidjelo i koji su foto dokumentirani.
albanci koji su kući , sa služenja jna vraćani u zavarenim kovčezima, sa službenim objašnjenjem o prometnim nesrećama, samoubojstvima vješanjem, padovima na vježbama...
jedan kovčeg su roditelji otvorili i što vidjeli...izrešetani šipac-klinac.
jna je protiv roditelja podnijela kaznenu prijavu zbog naruzšavanja službenog pečata a objašnjenje nikada nisu dali.
moj kum mi svjedoči kako je u jna, svim vojnicima bilo objašnjeno da ukoliko vide 3 albanca na okupu da odmah javljaju bezbednjaku.
istu praksu su mi još neki ljudi potvrdili.
za sav jad zahvali pokojnom slobi, sps-u, društvu pisca, sanu-u, i većini vlastitog naroda koja je bacala cvijeće na tenkove koji su išli rušiti moju zemlju i koji su pokrenuli domino kockice da se valjaju i ruše.
i ti si išao rušiti moju zemlju unatog bijednim objašnjenjima da si tamo glumio tampon zonu i razdvajao zaraćene strane.
čudno neko razdvajanje, jednu stranu satireš artiljerijom i pobiješ civila samo osijeku više nego nego što je u cijelo ljeto 95 smrtno stradalo srpskih civila za i nakon oluje.
jesi li ikad okrenuo cijev na srpske vojnike tzv. rsk i dobrovoljce iz srbije? jesi ***, te cijevi si im punio i dodavao.
svojim postupcima je srbija sama rezala niti koje ih vežu s kosovom.
i ti si, pa makar i nesvjesno doprinio, pa i sam time prefikario poneki čvor između tvoje sve manje zemlje i kosova.
nauči nešto iz prošlosti jer kako stvari idu morat ćeš se i ti jako potruditi, pameću prije svega da pod stare dane ne bi završio u novoj državi iako ćeš ostati u istom stanu (ili kući ovisno gdje prebivaš)

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istraživanja GALLUP Balkan monitora
PostPostano: 30 sij 2010, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Da se nadovežem na ovo što je Starfucker stavio, još nekim podacima Gallupa i današnjom vesti:

Građani Kosova i Albanije za Veliku Albaniju


BEOGRAD, 29. januara 2010. (Beta) - Ubedljiva većina građana Kosova i Albanije podržava stvaranje Velike Albanije, dok gotovo svaki drugi ispitanik smatra da je to i verovatno u bliskoj budućnosti, pokazalo je Galupovo istraživanje Balkan monitor.

Na pitanje da li podržavaju formiranje Velike Albanije potvrdno je odgovorilo 74,2 odsto ispitanika na Kosovu i 70,5 odsto u Albaniji. U isto vreme, 47,3 odsto ispitanika na Kosovu i 39,5 u Albaniji reklo je da misli da je stvaranje Velike Albanije verovatno u bliskoj budućnosti.

Velika većina građana Kosova - 70,5 odsto, rekla je da je proglašenje nezavisnosti dobra stvar, dok velika većina građana Srbije (63,8 odsto) veruje da Srbija nikada neće priznati Kosovo. Od onih koji očekuju da će se to ipak dogoditi najviše njih (9,7 odsto) odlučilo se za vremenski rok od pet godina.

Na Srbiju se kao na prijateljsku zemlju gleda najviše u Crnoj Gori (69,1 odsto ispitanika), Makedoniji (54,8 odsto) i BiH (44,3 odsto), a najmanje u Hrvatskoj (6,9 odsto), Albaniji (7,6 odsto) i na Kosovu (3,5 odsto ispitanika). Kao neprijatelja Srbiju je procenilo 83,2 odsto ispitanika na Kosovu, 50,4 odsto u Hrvatskoj i 47,2 odsto u Albaniji.

Istraživanjem čiji su rezultati postavljeni na sajtu http://www.balkan-monitor.eu obuhvaćeni su Hrvatska, BiH, Srbija, Kosovo, Makedonija i Albanija.


direktan link za pitanje o Velikoj Albaniji:

http://www.balkan-monitor.eu/index.php/ ... he-region/


p.s. toliko o "isključivoj krivici Miloševićevog režima i represije devedesetih na KiM".. :kava

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istraživanja GALLUP Balkan monitora
PostPostano: 30 sij 2010, 09:29 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
počev od 81 godine, srbija se svim silama (i to baš silama) trudila od albanaca napraviti ljude koji su jedini način svog spasa mogli vidjeti u velikoj albaniji.
iliti preciznije bilo gdje van srbije, pa još kad je matična zemlja još tu....

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 53 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO