HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 srp 2024, 12:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve bi bilo lijepo da ovi smušeni retardi to ne rade Slovencima i Mađarima, još policija organizira transporte.
A Dačić prijeti "kontramerama". Baš me zanima koje su, blokiranje granice ?

Citat:
ZAGREB UCENJUJE BEOGRAD: Otvorićemo prelaze kad Srbija prestane da šalje izbeglice u Hrvatsku!

POLITIKA18:47, 21.09.2015.

Tehnički se granični prelazi mogu otvoriti za sat vremena, ali prethodno Srbija mora da promeni politiku prema kojoj izbeglice preusmerava samo u Hrvatsku, istakao je Ostojić

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13038
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Sve bi bilo lijepo da ovi smušeni retardi to ne rade Slovencima i Mađarima, još policija organizira transporte.
A Dačić prijeti "kontramerama". Baš me zanima koje su, blokiranje granice ?

Citat:
ZAGREB UCENJUJE BEOGRAD: Otvorićemo prelaze kad Srbija prestane da šalje izbeglice u Hrvatsku!

POLITIKA18:47, 21.09.2015.

Tehnički se granični prelazi mogu otvoriti za sat vremena, ali prethodno Srbija mora da promeni politiku prema kojoj izbeglice preusmerava samo u Hrvatsku, istakao je Ostojić

Ključna stvar, val se dijeli i smanjuje se pritisak, od Srba se očekuje da dio prebace za Rumunjsku i dio na Horgoš, a mi bi tada slali isključivo na Sloveniju. Schengen je ionako mrtav, srušila ga Syriza.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:
Vidim dodao si, ili ja nisam vidio:

Citat:
Objasni mi onda zašto je samo 1 osoba tražila azil u Hrvatskoj ako bježe od rata? Zašto nitko (osim par desetaka ljudi od desetaka tisuća), ne želi u Italiju, Grčku, Francusku?


Pa zato sto nisu ni oni kreteni jebote. Sta ce u Hrvatskoj? Bi li ti bjezao u Hrvatsku?

Objasnio sam vec zasto Svedska, i slicno. Poptuno logicno.


Ah, nećemo sada da se igramo tih igrica.

I sam kažeš da su socijale u Austriji i Njemačkoj mizerne i da je to puko preživljavanje.
Stoga, ponavljam pitanje, zašto ti ljudi žele na “loše” socijale u Austriju i na puko preživljavanje a ne žele u Italiju, Grčku ili Francusku?

Dali bi bježao u Hrvatsku iz ratom zahvaćene zemlje? Možda da to pitaš stotine tisuća onih koji su to uradili, jer, znaš, kada si izbjeglica, bježiš u prvu zemlju gdje je sigurno.

Uostalom, ne vidim zašto bi izbjeglicama bilo išta gore u Hrvatskoj (demokratskoj državi gdje imaju pravo na zdravstvenu skrb, normalan život, neko školovanje) nego u Austriji gdje bi “tek preživljavali”.

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 19:00 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
daramo je napisao/la:
granica je napisao/la:


Dodji kod mene, naci cu ti posao na crno, dok se ne snadjes. Da se sprijateljimo na fejsbuku? :)


Moj Hanse dok su moji bili po Njemačkoj tvoji nisi znali gdje je ista kao i ovi obrazovani što sad hrle u nju.
To ti pozovi Muju iz istočnog da ne bauštela na crno po mrskom zapadnom i obrađuju zemlju po škutoriji :evotigana

Malo se Haso zaigrao dok je išao na bauštelu u Zagrebu
Grafit na ulazu u rezidenciju Republike Austrije u Zagrebu

slika

Uglavno u Hrvatskoj mirnije, većinom sve raščišćeno i upućeno u Đermani.





slika

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
volvoks je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Sve bi bilo lijepo da ovi smušeni retardi to ne rade Slovencima i Mađarima, još policija organizira transporte.
A Dačić prijeti "kontramerama". Baš me zanima koje su, blokiranje granice ?


Ključna stvar, val se dijeli i smanjuje se pritisak, od Srba se očekuje da dio prebace za Rumunjsku i dio na Horgoš, a mi bi tada slali isključivo na Sloveniju. Schengen je ionako mrtav, srušila ga Syriza.


I imaju moj naklon zbog toga.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
granica je napisao/la:
Vidim dodao si, ili ja nisam vidio:



Pa zato sto nisu ni oni kreteni jebote. Sta ce u Hrvatskoj? Bi li ti bjezao u Hrvatsku?

Objasnio sam vec zasto Svedska, i slicno. Poptuno logicno.


Ah, nećemo sada da se igramo tih igrica.

I sam kažeš da su socijale u Austriji i Njemačkoj mizerne i da je to puko preživljavanje.
Stoga, ponavljam pitanje, zašto ti ljudi žele na “loše” socijale u Austriju i na puko preživljavanje a ne žele u Italiju, Grčku ili Francusku?

Dali bi bježao u Hrvatsku iz ratom zahvaćene zemlje? Možda da to pitaš stotine tisuća onih koji su to uradili, jer, znaš, kada si izbjeglica, bježiš u prvu zemlju gdje je sigurno.

Uostalom, ne vidim zašto bi izbjeglicama bilo išta gore u Hrvatskoj (demokratskoj državi gdje imaju pravo na zdravstvenu skrb, normalan život, neko školovanje) nego u Austriji gdje bi “tek preživljavali”.



Na sve ove primjedbe su vec dati odgovori.

Znam vrlo dobro sta znaci bjezati i kakva su razmisljanja. Pa ni mi nismo htjeli ostati u Hrvatskoj tada. Zasto? Zato sto smo tri mjeseca bili na grbaci vlastite rodbine, od hrvatskog Caritasa smo dobili..sunku. Okay, bolje ista nego nista, ali tu smo bili jedno vrijeme iscekivajuci da rat zavrsi. Kad skontas da od toga nema nista, onda naravno mislis na buducnost. Sta je u tome nelogicno za ljudski mozak i razmisljanje?

Normalno da ces u BRD i Austriju jer se tamo izbjeglice tretiraju puno bolje i zato sto postoji realna sansa da ostanes zivjeti nakon sto se integrises, nadjes posao, i slicno.

Ali ne, logicnije je, jel, da su oni dio "islamske invazije" i da dolaze samo zato da bi BBC-u nabili munaru u guzicu. :rolleyes

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 19:25 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Sto ako ima flaša od migranata i pvc .Sve ćete to reciklrati i zaraditi.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8188
Ovako intimno razmisljaju.Dzuma od zadnjeg petka:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 19:42 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Svež dnk i genetski zdrav kod za debele ružne Svabice. Posrnuli i dekadentni.
Treba im navodnjavanje i produvavanje Arapskim sistemima.

One su tolerantne sirokogrudne i sirokonogne. Samo jaši . Svi smo mi naši.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
BBC je napisao/la:
Panika u srpskim medijima, naslovi vrište. Kako se raspoloženje brzo promijeni, poslije furanja da su flegme i da oni nemaju nikakvih problema.
Ministar im prijeti postavljanjem vojske na granicu. Doduše mađarsku. Bit će zanimljivo pratiti kako se nacija "nećeš meni konspiraciju uvaliti, ja to kužim " nosi sa svim tim.



Sad si ti poceo da trolas,ili se nasladjujes,sta li?

Koja panika bre?Stoje kamioni na granici,formirala se kolona 20 km.Kontramera je da se i vama lupi zabrana sa nase strane,a tranzit ka nama je 4 puta veci pa ti vidi koji ce haos u Cro da se desi ako grana 2 dana bude zatvorena sa nase strane

Sengen je pukao,o kojoj readmisiji pricamo?Budete li zajebavali nasi nece primiti nikog nazad.Misli sta hoces o nasim politicarima,al niko nije lud da zbog tapsanja po ramenu ili obecanja pusti da nas svi opkolite sa ogradama a nama ostanu sve izbeglice.I kako EU misli da ih vrati ako mi necemo.Kao sto ste vi poceli da serete i mi cemo lepo papir o readmisiji da uzmemo i obrisemo guzicu

I najbitnije a niko o tome ne prica.Izbeglica je vec stiglo 300k.Koliko vidim azil nece dobiti ni 10%.Kako nameravate da ih vracate nazad?Oni su presli 2,3 hiljade kilometara i stigli gde su hteli da bi sad neki politicar rekao-jebite se ,ne primamo vas???Jel ti znas sta ce se desiti?Rat u najavi,a klace vas golim rukama i svim drugim sta dohvate

Nema lakih resenja,pogotovo ako ste mislili evo k.rcine Srbiji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne naslađujem se, samo vas malo zajebavam jer ste previše samouvjereni. Od početka vam govorim da će se situacija mijenjati i da ostanete mudri u komentarima.
A političari u takvoj vanrednoj situaiciji nikad ne smiju reći "ne može", "ne dolazi u obzir". Nikad ne znaš kad budeš morao a ponos ti ne da i skupo košta na kraju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
bezimeni12 je napisao/la:
Ovako intimno razmisljaju.Dzuma od zadnjeg petka:


Takvim sranjima im pune glavu čitav život. 5 puta dnevno. Imaju odprilike 0% šanse da se prilagode životu u Europi i da ne mrze domaćine. Ako su ateisti naravno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
BBC je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Ovako intimno razmisljaju.Dzuma od zadnjeg petka:


Takvim sranjima im pune glavu čitav život. 5 puta dnevno. Imaju odprilike 0% šanse da se prilagode životu u Europi i da ne mrze domaćine. Ako su ateisti naravno.



Stavis snimak iz jedne dzamije, snimak neke budaletine, i onda doneses zakljucak da su sve ove izbjeglice potencijalni teroristi i da jedva cekaju da te osunete.

Jaka logika, zaista.

Kao kad bi stavio ovu sliku

slika

I na osnovu iste postavio teoriju po kojoj su svi Srbi nacisti.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:


Na sve ove primjedbe su vec dati odgovori.

Znam vrlo dobro sta znaci bjezati i kakva su razmisljanja. Pa ni mi nismo htjeli ostati u Hrvatskoj tada. Zasto? Zato sto smo tri mjeseca bili na grbaci vlastite rodbine, od hrvatskog Caritasa smo dobili..sunku. Okay, bolje ista nego nista, ali tu smo bili jedno vrijeme iscekivajuci da rat zavrsi. Kad skontas da od toga nema nista, onda naravno mislis na buducnost. Sta je u tome nelogicno za ljudski mozak i razmisljanje?

Normalno da ces u BRD i Austriju jer se tamo izbjeglice tretiraju puno bolje i zato sto postoji realna sansa da ostanes zivjeti nakon sto se integrises, nadjes posao, i slicno.

Ali ne, logicnije je, jel, da su oni dio "islamske invazije" i da dolaze samo zato da bi BBC-u nabili munaru u guzicu. :rolleyes


O čemu pričaš ti?
Kada je Hrvatska primila te izbjeglice, situacija je bila totalno drugačija nego danas jer je i sama Hrvatska bila u ratu, tako da ti taj Caritas i nije mogao dati nista bolje od sunke.No, svejedno, ti ljudi su ostali, bili tu čak i relativno dugo vrijeme i bili sretni što im se iznad glave više ne puca.

Nisu došli u Hrvatsku, proveli u njoj 2 sata i onda odjurili na granicu razbijati, Allahu Ekberati, bacati djecu na policiju, gađati ih kamenjem te vrištati “Freedom, freedom”.Ti ljudi su tražili utočište od rata i u Hrvatskoj su ga dobili.
Hrvatska danas, iako iza Njemačke i Austrije, bi svim “izbjeglicama” itekako imala što ponuditi.Imali bi i smještaj, hranu, zdravstvenu skrb i obrazovanje.No, koliko je ljudi, od desetaka tisuća što su prošli, zatražilo azil u HR? 1 osoba! Koliko je zatražilo u Italiji, Srbiji, Grčkoj, Makedoniji…? Gotovo nitko!
Jer, ni Srbija, Grčka, Makedonija ili Hrvatska nemaju razvijen socijalni sustav kako ima Njemačka ili Švedska.Kada na to još nadodamo podatak da je tek 20% izbjeglica, a 80% emigranata, to daje puno bolju sliku.

Što se dijela o “tretiranju izbjeglica” tiče, totalno si u pravu. Npr. Italija, Francuska, Slovenija, Finska… sve su to fašističe zemlje u kojima izbjeglicama prijeti opasnost.Stoga, totalno je logično da 99% njih samo želi u Njemačku ili Švedsku.

P.S Sa velikm isčekivanjem još čekam na komentar sa najvećim terorističkim djelima fašista i nacista diljem Europe.

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Normalno. Ne bježi se od rata već za boljom socijalom.

Citat:
SIRIJKA ZAPALILA DRUŠTVENE MREŽE: Ne želim ostati u bijednoj državi!
Autor: A. PranjićPonedjeljak, 21. Rujan 2015. u 18:52

Na snimci Pop TV-a Sirijka je rekla kako ne namjerava ostati jer o Sloveniji nije čula lijepe stvari.

Izbjeglička kriza i dalje potresa Lijepu našu, a sada imamo i hit na društvenim mrežama kojima nam pristiže iz susjedstva. Naime, na putu prema Zapadu jedna je Sirijka dala nadasve neočekivani odgovor slovenskom novinaru.

Na snimci Pop TV-a Sirijka je rekla kako ne namjerava ostati jer o Sloveniji nije čula lijepe stvari.

“Ne, čujem da je Slovenija bijedna država”, kazala je Sirijka. Naravno, njezina izjava je pokrenula lavinu na društvenim mrežama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
granica je napisao/la:


Na sve ove primjedbe su vec dati odgovori.

Znam vrlo dobro sta znaci bjezati i kakva su razmisljanja. Pa ni mi nismo htjeli ostati u Hrvatskoj tada. Zasto? Zato sto smo tri mjeseca bili na grbaci vlastite rodbine, od hrvatskog Caritasa smo dobili..sunku. Okay, bolje ista nego nista, ali tu smo bili jedno vrijeme iscekivajuci da rat zavrsi. Kad skontas da od toga nema nista, onda naravno mislis na buducnost. Sta je u tome nelogicno za ljudski mozak i razmisljanje?

Normalno da ces u BRD i Austriju jer se tamo izbjeglice tretiraju puno bolje i zato sto postoji realna sansa da ostanes zivjeti nakon sto se integrises, nadjes posao, i slicno.

Ali ne, logicnije je, jel, da su oni dio "islamske invazije" i da dolaze samo zato da bi BBC-u nabili munaru u guzicu. :rolleyes


O čemu pričaš ti?
Kada je Hrvatska primila te izbjeglice, situacija je bila totalno drugačija nego danas jer je i sama Hrvatska bila u ratu, tako da ti taj Caritas i nije mogao dati nista bolje od sunke.No, svejedno, ti ljudi su ostali, bili tu čak i relativno dugo vrijeme i bili sretni što im se iznad glave više ne puca.

Nisu došli u Hrvatsku, proveli u njoj 2 sata i onda odjurili na granicu razbijati, Allahu Ekberati, bacati djecu na policiju, gađati ih kamenjem te vrištati “Freedom, freedom”.Ti ljudi su tražili utočište od rata i u Hrvatskoj su ga dobili.
Hrvatska danas, iako iza Njemačke i Austrije, bi svim “izbjeglicama” itekako imala što ponuditi.Imali bi i smještaj, hranu, zdravstvenu skrb i obrazovanje.No, koliko je ljudi, od desetaka tisuća što su prošli, zatražilo azil u HR? 1 osoba! Koliko je zatražilo u Italiji, Srbiji, Grčkoj, Makedoniji…? Gotovo nitko!
Jer, ni Srbija, Grčka, Makedonija ili Hrvatska nemaju razvijen socijalni sustav kako ima Njemačka ili Švedska.Kada na to još nadodamo podatak da je tek 20% izbjeglica, a 80% emigranata, to daje puno bolju sliku.

Što se dijela o “tretiranju izbjeglica” tiče, totalno si u pravu. Npr. Italija, Francuska, Slovenija, Finska… sve su to fašističe zemlje u kojima izbjeglicama prijeti opasnost.Stoga, totalno je logično da 99% njih samo želi u Njemačku ili Švedsku.

P.S Sa velikm isčekivanjem još čekam na komentar sa najvećim terorističkim djelima fašista i nacista diljem Europe.



Ne znam zasto spominjes Finsku...Italiju, ali cinjenice je da Hrvatska nema mogucnosti da ih zbrine. Pa Milanovic je porucio Merkelovoj da ne mogu cak ni jedno vrijeme da ih zadrza, kako ti mislis da ih mogu zbrinuti dugorocnije? Osim toga, s Hrvatskom nemaju nista, s Njemackom itekako. Dakle tamoe vec dosta Sirijaca nalazi, o toj zemlji imaju dobro misljenje..TA ZEMLJA IH JE POZVALA (!!!). Nikad nisi cuo za pull & push faktore koji uticu na migracionie procese. Pull-faktor je u ovom slucaju s jedne strane spremnost Njemacke da ih primi, a s druge strane veze koju Sirijci imaju dakako s Njemackom. Evo ti pogledaj video, ova zena je sve detaljno objasnila (dakle i u vezi toga ZASTO NJEMACKA):

https://www.youtube.com/watch?v=90XHcrDOQc8

Jednostavno ne stoji vam to s tom socijalom - vec sam jasno pokazao STA TA SOCIJALA znaci i kakv zivot. A isto tako ta prica da dolaze da "islamiziraju Evropu". Dakle, ti argumenti su jebeno pobijeni, onda naravno da preostaje jedino ovo sto vam vec danima pokusavam objasniti.


I na kraju krajeva, jednostavno podji od sebe i razmisli sta bi ti i kako. Jednostavno mrvica neke jebene empatije a ne samo u glavi da su to "prljave muslimancine koje treba potrpati u koncentracione logore i metnuti pod gas"

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
Pa naravno da, bježeći od metka ili bombe i spašavajući živu glavu, ne želi ostati u nacističkoj Sloveniji gdje integracija u njihovo društvo nije moguća (iako je to njena žarka želja).
Bolje je otići u Austriju i "jedva preživljavati" kako ovaj zeleni kaže.

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jel vi vidite forumsko pučanstvo koliko bi svakoj državi valjao referendum o zabrani gradnje minareta. Ne srljaju u Švicarsku. Čak i zabrana pokrivanja lica pomaže nekad.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37101
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Sirijka ne bi ostala u Sloveniji: "Čula sam da ste siromašni..."

Jedna izbjeglica dala je neočekivani odgovor slovenskom novinaru na pitanje zbog čega ne želi ostati u Sloveniji.
- Ne, čujem da je Slovenija siromašna država - rekla je žena, za koju se pretpostavlja da je iz Sirije.
Snimka, koju je objavila slovenska televizija Pop TV odmah je izazvala pravu lavinu komentara na društvenim mrežama



Bježe od rata, jadni :placipicka

Dok oni bježe od rata za parama siromašni slavo-ruski križari im moraju oslobađati zemlju.
I prema ovima imati sažaljenja da ima pameti barem bi šutila.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17384
Lokacija: יום טוב
Sation je napisao/la:
Pa naravno da, bježeći od metka ili bombe i spašavajući živu glavu, ne želi ostati u nacističkoj Sloveniji gdje integracija u njihovo društvo nije moguća (iako je to njena žarka želja).
Bolje je otići u Austriju i "jedva preživljavati" kako ovaj zeleni kaže.


zašto je Slovenija nacistička?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
Pa naravno da, bježeći od metka ili bombe i spašavajući živu glavu, ne želi ostati u nacističkoj Sloveniji gdje integracija u njihovo društvo nije moguća (iako je to njena žarka želja).
Bolje je otići u Austriju i "jedva preživljavati" kako ovaj zeleni kaže.



Koji zeleni? Ja uopste ne biram zelene, vec sam rekao da su mi oni nekako previse ljigavi..glasacu na slijedecim izborima za KPÖ zato sto SPÖ vec odavno nema profil socijaldemokratske stranke.

Cekaj, da li si pobio moj argument da je pomoc koju dobijaju azilanti u Austriji jedva dovoljna za prezivljavanje ili se sve svodi na to da ponavljas ko hafiz ono sto ti je utuvljeno u vugla?

Evo jos jednom:
Citat:
Na njemackom:
"Theoretisch könnten sich Asylsuchende auch in Privatunterkünften einmieten. Dann erhält die Familie einen monatlichen Mietzuschuss von 120 Euro pro Erwachsenen, unabhängig von der Anzahl an Kindern. Als Selbstversorger bekommt ein Erwachsener 200 Euro pro Monat, Kinder und Jugendliche jeweils 90 Euro. Damit sind Verpflegung, Hygieneprodukte und Dinge des täglichen Gebrauchs zu bezahlen. Dieses Geld muss für alle anfallenden Kosten inklusive Miete reichen."

Prevod na bosanskom/hrvatskom/srpskom:
"Ako azilant ne zivi u azilantskom centru vec u privatnom smjestaju onda azilantska porodica dobija 120 eura po odrasloj osobi za placanje kirije, nevezano za broj djece. Za samoizdrzavanje jedna odrasla osoba dobija 200 eura mjesecno, dok djeca i mladi dobijaju 90 eura mjesecno. Tim iznosom placaju ishranu, higijenske potrepstine i dnevne potrebe. Ovaj novac koji dobiju treba im biti dostatan za sve troskove, ukljucujuci i kiriju."


E sad ti sjedni i izracunaj.

Sto se Slovenije tice, pa tu ih docekuju suzavcem. Da li bi ti zatrazio azil u zemlju na cijoj granici na tebe bacaju suzavac? Bi, al mudo labudovo.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Citat:
'Kad su nam uzeli Inu, neka im ostane i vlak' :laugh

Premijer Milanović kaže kako je rekao Angeli Merkel da EU da Turskoj nekoliko milijardi eura da se zaustavi val izbjeglica

slika

– U Hrvatskoj je trenutno malo izbjeglica, koja tisuća, mi to rješavamo vrlo učinkovito – rekao je u intervjuu za RTL Danas premijer Zoran Milanović.

– Nismo htjeli dizati paniku, znali smo što radimo, ima tko je zadužen za dizanje panike i histerije u državi. Nitko nije povrijeđen, ništa nije ukradeno, građani su pošteđeni, ja sam ponosan kako to radimo, Hrvatska je danas zemlja s ugledom u svijetu, prepoznati smo kao zemlja koja je moderna, civilizirana, humana, a bogami i dobro organizirana. I o tome sam spreman razgovarati sa svakim, pa i onim koji ne želi izaći na debatu – rekao je.

Na pitanje je li se trebalo reagirati prije premijer je rekao kako se nije moglo znati kada će val izbjeglica krenuti i da sad vidimo da Mađarska ipak pušta ljude u svoju zemlju.

– Ne znamo imena svih izbjeglica, to ne možemo znati. Mađarska je godinu dana puštala ljude koji nisu registrirani. Kada vam dođe 20.000 ljudi u dva dana to je puno, mnogi nemaju dokumente, ljudi pružaju otpor, sad je puno manje ljudi, sad ih popisujemo. Lako se Sloveniji hvaliti kada mi radimo svoj posao – rekao je.

Kaže kako je Hrvatska pokazala da se bez problema nosi s krizom.

Srbija mjesecima ne kontrolira svoju granicu, ali da mi netko drugi iz Beograda dijeli savjete, a godinu dana ne funkcionira kao država, neću dopustiti – kazao je premijer.

– Mađarska je mjesecima gradila jedan grozan zid, mi imamo srce, ali nismo glupi – dodao je.

Premijer će u srijedu prisustvovati Europskom vijeću.

– U stalnom sam kontaktu s Angelom Merkel, austrijskim kancelarom Wernerom Faymannom i Mirom Cerarom, u nekim stvarima se potpuno slažemo, a u ostalim skoro potpuno – rekao je.

Na pitanje ne boji li se da Hrvatsku neće primiti u Schengen premijer kaže kako "nam ovakav Schengen ne treba" jer država koja je ulaz u Schengen, Grčka, uopće ne funkcionira.

– Njemačka je najugroženija zemlja, Austrija čak i više, kad govorimo o krizi u Siriji postoje puno odgovornije države od Njemačke. Grčka ne želi raditi svoj posao, mogla bi slobodno kontrolirati svoju granicu, a ne želi. U Turskoj je dva milijuna ljudi, Turskoj treba dati novca koji ima, milijardu, pet milijardi, to je ništa za problem koji Njemačka ima. Treba ih tretirati malo dostojanstvenije, ne moramo se slagati s njima u svemu, ali oni su članica NATO-a, ako se novčanik ne otvori, ovo će se nastaviti – rekao je i istaknuo kako Grčka mora kontrolirati svoje granice na otocima.

– Baš to sam rekao Angeli Merkel. Dajte Turskoj 3,4,5 milijardi eura. Njemačka će to zaustaviti jer je to u njezinu interesu – kaže Milanović.

Na pitanje je li Angela Merkel od Hrvatske tražila da uspori priljev izbjeglica u Njemačku rekao je kako je, ali da na to ne može pristati.

– Merkel je tražila, ali ja na to ne mogu pristati, ona zna da je to nemoguće, ljudi ne žele ostati, spremni su proći i kroz Mađarsku. Politički ne razumijem tu ukočenost koju pokazuju mađarski ljudi. Nisam razgovarao s Orbanom, ali čini se da s njim ne razgovara nitko – dodao je premijer.

Na pitanje što će biti s hrvatskim vlakom koji je još u Mađarskoj kaže:

Kad su nam uzeli Inu, neka im ostane i vlak.

– To što je rekla predsjednica o 40.000 izbjeglica za vikend je netočno, neodgovorno i to se tako ne radi. Ako misle da bi u krizi bolje upravljali Karamarko, Vaso i Šuker bolje od mene, Ranka i Kotromanovića, neka to kažu. Ne mislim da je ovo nešto dobro i da ja mogu politički profitirati, ali reputacija Hrvatske u Europi i svijetu je bolja nego ikad. Prvi put imamo reputaciju, reputacija nisu turisti, prvi put se pozicioniramo kao zemlja zapadne Europe, ne Balkan u koji nas gura Karamarko – rekao je.

Premijer je komentirao i potpisivanje "domoljubne koalicije" u Vukovaru.

Mi smo domoljubna koalicija, mi smo Hrvati, oni se ne ponašaju kao Hrvati, kada su u pitanju banke i franak, natjerao sam ih kao Mađare da prihvate rješenje koje je dobro za građane. Jučer je je Mario Draghi napisao da je to rješenje bezopasno za Hrvatsku – rekao je.

Na pitanje kada će biti izbori rekao je da o tome odlučuje predsjednica.

Vodit će, kaže, srčanu kampanju kojom će ići po pobjedu.

Ostvarili smo gospodarski rast, nezaposlenost je niža nego ikad, imamo plan za dalje, a koalicija koja nudi dolinu suza i bolne rezove i skriva svoj program ima neke planove prema kojima treba biti skeptičan – rekao je.

– Vjerujem u pobjedu, ali nisam tako bahat kao Karamarko. Tu ima i manjih stranaka, ja ne mogu te ljude napadati i neću, ali moram upozoriti da svaki glas koji ljudi ne odluče dati našoj koaliciji može biti glas domoljubnoj koaliciji – dodao je.

Spomenuo se opet i Trga sv. Marka i odgovorio Tomislavu Karamarku da Titov trg preimenuje u Tuđmanov.

Tito je prevažan za Hrvatsku i njegov trg će ostati, ali Tuđman je još više važan, no o tome odlučuje Grad Zagreb – rekao je.

Premijer je komentirao i izbor novog trenera Hrvatske nogometne reprezentacije, Ante Čačića.

- Niko Kovač je čovjek koji se bio angažirao za Ivu Sanadera, smijenjen je kao da nikad ništa nije radio. Upravljački mi je to neshvatljivo da ga smijenite jer je izgubio dvije utakmice. Vodio je reprezentaciju protiv Italije, bili smo bolji, sad ga maknete jer je izgubio. Takav savez i ljudi koji ga vode ne valja. I Čačića će maknuti kao zadnjeg pučkoškolca – rekao je.


Večernji list


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Tijekom noći je ulazak zabranjen za 100 izbjeglica jer nisu imali odgovarajuće dokumente niti su tražili azil na graničnom prijelazu Šentilj/Spielfeld.

Austrijska ministrica unutarnjih poslova Johanna Mikl-Leitner u subotu je kazala kako nema razumijevanja za izbjeglice koji ne traže azil na Balkanu nego umjesto toga pokušavaju doći do bogatijih zemalja. Temeljem propisa EU izbjeglice moraju podnijeti zahtjeve u prvoj zemlji EU u koju uđu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:37 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
daramo je napisao/la:
Sirijka ne bi ostala u Sloveniji: "Čula sam da ste siromašni..."

Jedna izbjeglica dala je neočekivani odgovor slovenskom novinaru na pitanje zbog čega ne želi ostati u Sloveniji.
- Ne, čujem da je Slovenija siromašna država - rekla je žena, za koju se pretpostavlja da je iz Sirije.
Snimka, koju je objavila slovenska televizija Pop TV odmah je izazvala pravu lavinu komentara na društvenim mrežama



Bježe od rata, jadni :placipicka

Dok oni bježe od rata za parama siromačni Slavi ruski križari im moraju oslobađati zemlju.
I prema ovima imati sažaljenja da ima pameti barem bi šutila.



I sta je tu lose? Ljudska potreba je da odes tamo gdje mislis da ce ti biti dobro.

Nego sto se ovakve izjave koriste da bi se opravdana nacisticka spika po kojoj dolaze da bi islamizirali pobjegulje tipa BBC i slicno.

Pa sta sad? Je li zele islamizirati ili traze mogucnost za boljim zivotom?

Kako samo podlo se koriste izjave ovih ljudi..haos fakat.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17384
Lokacija: יום טוב
granica je napisao/la:

Evo jos jednom:
Citat:
Na njemackom:
"Theoretisch könnten sich Asylsuchende auch in Privatunterkünften einmieten. Dann erhält die Familie einen monatlichen Mietzuschuss von 120 Euro pro Erwachsenen, unabhängig von der Anzahl an Kindern. Als Selbstversorger bekommt ein Erwachsener 200 Euro pro Monat, Kinder und Jugendliche jeweils 90 Euro. Damit sind Verpflegung, Hygieneprodukte und Dinge des täglichen Gebrauchs zu bezahlen. Dieses Geld muss für alle anfallenden Kosten inklusive Miete reichen."

Prevod na bosanskom/hrvatskom/srpskom:
"Ako azilant ne zivi u azilantskom centru vec u privatnom smjestaju onda azilantska porodica dobija 120 eura po odrasloj osobi za placanje kirije, nevezano za broj djece. Za samoizdrzavanje jedna odrasla osoba dobija 200 eura mjesecno, dok djeca i mladi dobijaju 90 eura mjesecno. Tim iznosom placaju ishranu, higijenske potrepstine i dnevne potrebe. Ovaj novac koji dobiju treba im biti dostatan za sve troskove, ukljucujuci i kiriju."


E sad ti sjedni i izracunaj.

Sto se Slovenije tice, pa tu ih docekuju suzavcem. Da li bi ti zatrazio azil u zemlju na cijoj granici na tebe bacaju suzavac? Bi, al mudo labudovo.


a šta bi ti htio? da ljudi koji ne rade, ne govore njemački i ne žele se integrirati dobiju stan u centru grada? tko će to plaćati?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO