HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 srp 2024, 10:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jasna poruka Njemcima.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jadne "siromašne" i "ratne izbjeglice".

Citat:
IRAQIS WARNING OTHERS IN SOCIAL MEDIA: DON’T COME TO FINLAND, IT’S TERRIBLE HERE…….!
Posted on 21/09/2015 by KGS
Fake refugees all of em. Adios!

Iraqis warning each other : Do not come to Finland, it’s terrible here

Iraqi asylum seekers coming to Finland are spreading posts on social network: Coming to Finland is a mistake. In a global, popular Facebook group, many ares considering a return to Iraq.

In video in downtown Narinkkatori Helsinki, three Iraqi men give “important advice for anyone thinking about leaving.”

– For those who think of departing: no kidding, do not! We are already thinking about returning to Iraq. We regret that we came to Finland.

– We were wrong! Paid a terrible amount just for nothing. It is thought in Iraq that in Europe everything is miraculous. But it’s quite common here. Do not believe that Europe is something transcendental, say Ali, Kadar and Ali named men in Arabic, published on Sunday evening in a cellphone video.

According to them, the images and expectations were something quite different than the reality that dawned on them in a journey through Europe.

– Really, the situation in Europe is difficult. Of course, you can be safe here, but the toilets are dirty, there are no clothes, the food is expensive … The portions in the reception center are awfully small. Not even a kid can manage here.

– Being in exile is a terrible humiliation. Here you can not even do work. Coming here was a mistake.

Panadol costs € 20, falafel eight

In the second video, Mustafa repeats his second thoughts. He stands next to the Kaarlenkadun reception center in Kallio, Helsinki.

– It is better to live in Iraq. It is dangerous, but so be it. Seriously, I’m going to come back. I would rather die at home, he says.

– Here it is humiliating. People living in tents in camps. Many commanded that we leave Iraq, but even a sea crossing is dangerous. Then they took the money.

According to both Mustafa and Ali, Kádár it is shockingly expensive in Finland : a pack of cigarettes costs seven euros, panadol 20 euros and the bread falafel-eight euros.

– Here it is a pretty terrible. The situation is awkward. Safe here, everything is available, but here you suffocate.

– Forget the talk of residence permits. If you are in Turkey stay there or return to or remain in Iraq. Remain in your home country, even if it means life or death, the vulnerability is … At least you’re at home, he implores.

“Stay or go – what would you advise?”

Videos have been published in the Iraqi people’s popular Facebook page, which are divided into tips for traveling to Europe. The group has more than 200 000 members in both Iraq and around the world. Many other ending up in Finland are hesitant.

– Hey, you who are in Finland. Yesterday I arrived in the area of Oulu. It is a pretty desolate region. What do advise me to do? Should I stay here, or should I go to another region? one in Oulu ended up asking in the posting.

– Hey, this one’s brother in Finland wants to return to Iraq. What advice would you give?Pliis.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Tough Stance: Czechs and Slovaks Against Refugees and Merkel

Czechia is scaring refugees off with brutal deportation camps. The Prime minister of Slovakia considers the acceptance of immigrants a “crazy idea.” Their goal: stop distribution quotas.

by Hans-Jörg Schmidt in Prague

During the night between Monday and Tuesday, thousands of refugees traveled unhindered from Budapest, through Vienna to Germany. 200 others chose the wrong route. They wanted to go to Germany by way of Slovakia and Czechia. But it ended in the Slovak-Czech border train station Breclav. Units of the Czech police were already waiting for the trains, and took the immigrants off, including 61 children.

They put handcuffs on some of them and shipped them to gyms nearby, Later, they went from these to refugee- or deportation camps. “All we did was uphold our laws and the Dublin Treaty, independently of whatever other countries are doing,” was how the government defended their approach.

The follow-up procedure: If an asylum seeker can be directed to another EU country, he is sent there. The others are interned in deportation camps behind high walls topped by razor wire. They have to surrender all their worldly goods and cell phones and have to pay for the food they receive.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25089
Lokacija: Heartbreak Hotel
DzoniBG je napisao/la:
Mozete jos 2-3 dana da se kurcite, a kad se zatvori vasim kamionima, onda ce biti - kuku jao, nismo tako mislili, mi smo ipak najblizi susjedi... ne znam dal kapirate da ste ovime se sebi posrali u krilo, jer ce vam steta biti veca nego nama...




Hah, čuj, bojim se da je to malo drukčije nego što ti misliš jer se hrvatska roba i hrvatsko tržište deklariraju kao EU, pa je teško blokirati samo "hrvatske kamione".
Nema veze, ostaje vam opcija da probate blokirati cijelu EU. ;)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59475
Lokacija: DAZP HQ
Kakav raspad sustava unutar EU zemalja, a stigla je tek sića na granice. Potencijali u migracijama su enormni, nadilaze i do 100 puta trenutne migracije. Tko zna na što će to na kraju izaći, ali simptomatično je svo ovo ponašanje naše i susjednih zemalja, nikakvog ni plana, ni reda, ni zakona, svak u svom filmu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
Bobovac je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:
Mozete jos 2-3 dana da se kurcite, a kad se zatvori vasim kamionima, onda ce biti - kuku jao, nismo tako mislili, mi smo ipak najblizi susjedi... ne znam dal kapirate da ste ovime se sebi posrali u krilo, jer ce vam steta biti veca nego nama...




Hah, čuj, bojim se da je to malo drukčije nego što ti misliš jer se hrvatska roba i hrvatsko tržište deklariraju kao EU, pa je teško blokirati samo "hrvatske kamione".
Nema veze, ostaje vam opcija da probate blokirati cijelu EU. ;)



Nije bas tako.Todoric drzi trecinu velikih trgovinskih lanaca u Srbiji.IDEA,Roda,Mercator gde je bar pola robe iz Hrvatske i Slovenije.Nije tesko izracunati koliko ce on puci ako se grana zatvori na 7 dana.Mi ka vama nemamo ni priblizno takav izvoz

Prvi ce on poceti da pizdi,a znamo ko kod vas konce vuce


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Amerikanci će primiti 100.000 izbjeglica do kraja 2017. Ipak nemaju Merkel u državi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59475
Lokacija: DAZP HQ
Bobovac je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:
Mozete jos 2-3 dana da se kurcite, a kad se zatvori vasim kamionima, onda ce biti - kuku jao, nismo tako mislili, mi smo ipak najblizi susjedi... ne znam dal kapirate da ste ovime se sebi posrali u krilo, jer ce vam steta biti veca nego nama...




Hah, čuj, bojim se da je to malo drukčije nego što ti misliš jer se hrvatska roba i hrvatsko tržište deklariraju kao EU, pa je teško blokirati samo "hrvatske kamione".
Nema veze, ostaje vam opcija da probate blokirati cijelu EU. ;)


Gadljiv je osjećaj biti kandidat za članstvo u EU i biti u sporu ili sukobu sa članicom, ponižavajuć status. Odmah me vrati desetak godina unazad. Iako, nije da Srbija ne može uzvratiti, ali samo suptilno i na dugi rok.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17384
Lokacija: יום טוב
Inkognito je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


Hah, čuj, bojim se da je to malo drukčije nego što ti misliš jer se hrvatska roba i hrvatsko tržište deklariraju kao EU, pa je teško blokirati samo "hrvatske kamione".
Nema veze, ostaje vam opcija da probate blokirati cijelu EU. ;)



Nije bas tako.Todoric drzi trecinu velikih trgovinskih lanaca u Srbiji.IDEA,Roda,Mercator gde je bar pola robe iz Hrvatske i Slovenije.Nije tesko izracunati koliko ce on puci ako se grana zatvori na 7 dana.Mi ka vama nemamo ni priblizno takav izvoz

Prvi ce on poceti da pizdi,a znamo ko kod vas konce vuce


todorić u minusu? :palacgore1

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Inkognito je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


Hah, čuj, bojim se da je to malo drukčije nego što ti misliš jer se hrvatska roba i hrvatsko tržište deklariraju kao EU, pa je teško blokirati samo "hrvatske kamione".
Nema veze, ostaje vam opcija da probate blokirati cijelu EU. ;)



Nije bas tako.Todoric drzi trecinu velikih trgovinskih lanaca u Srbiji.IDEA,Roda,Mercator gde je bar pola robe iz Hrvatske i Slovenije.Nije tesko izracunati koliko ce on puci ako se grana zatvori na 7 dana.Mi ka vama nemamo ni priblizno takav izvoz

Prvi ce on poceti da pizdi,a znamo ko kod vas konce vuce


Nema od tog ništa. Bit će vam lakše ako sami sebi priznate da imate budale na vlasti kao i Hrvatska. Budale koje se uzdaju u Božju pomoć i što vrijeme donese.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:21 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
DZONI

GOTOVO 25.000 hrvatskih izbjeglica provelo je tijekom Drugoga svjetskog rata 18 mjeseci u izbjegličkom logoru El Shatt, u egipatskoj pustinji Sinaju, a više od 800 izbjeglica, koji su tijekom zbjega preminuli, pokopano je na hrvatskome groblju u El Shattu.

Hrvatsko groblje u nekadašnjem izbjegličkom logoru El Shatt u Egiptu obnovljeno je odlukom Vlade RH iz veljače 2003. godine, a na 11 obnovljenih spomen-ploča na groblju upisana su imena 825 osoba iz Hrvatske preminulih u Egiptu tijekom zbjega.

Na izbjegličkom groblju El Shatt pokopano je više od 800 izbjeglica iz II. svjetskog rata koji su u Egipat evakuirani uglavnom iz Dalmacije.

Egipćani spasili 25.000 Hrvata

Nakon kapitulacije Italije, iz Dalmacije je preko Visa u Italiju prebačeno više od 33.000 izbjeglica, a savezničke snage su zatim oko 25.000 Hrvata evakuirali u Egipat, kako bi ih "spasili od gladi".

Logor u El Shattu je uspostavila i prvih četiri mjeseca vodila britanska Administracija za pomoć i izbjeglice na Bliskom istoku (MERRA), uz pomoć dobrovoljaca. 1. svibnja 1944. godine logor je službeno preuzela UN-ova organizacija za pomoć izbjeglicama (UNRRA).

Logor El Shatt nalazio se u pustinji Sinaj, na području od 260 četvornih kilometara i bio je podijeljen na pet odvojenih logora.

Izbjeglice, njih 25.000, bile su smještene u šatorima britanske vojske. U svakom šatoru živjelo je po 9 osoba, a u izgrađenim zgradama nalazili su se administrativni uredi, skladišta, kupaonice i medicinski odjeli.

Svaki logor je imao svoju školu, administrativno sjedište za osoblje UNRRA-e i predstavnike izbjeglica, svoje radionice, praonice i slično.

U El Shattu izbjeglice dočekali kraj Drugog svjetskog rata

Administrativni poslovi bili su podijeljeni između predstavnika UNRRA-e i samih izbjeglica. Osoblje UNRRA-e dijelilo je namirnice i nadziralo aktivnosti u logoru. Veći dio administrativnih poslova vodili su predstavnici izbjeglica, budući da je vođenje tako velike zajednice značilo i rješavanje stotina svakodnevnih problema.

U zbjegu El Shatta Centralni odbor zbjega djelovao je u funkciji narodne vlasti, a pod njegovim nadzorom odvijale su se sve društvene aktivnosti. U zbjegu su izdavane i novine "Naš list", list Centralnog odbora zbjega, a nakon toga su i novine "Žene u zbjegu", "Omladinska revija" i "Omladinska riječ".

Hrvatski izbjeglice su u El Shattu dočekali i kraj Drugog svjetskog rata, a 1946. godine iz El Shatta su se počeli vraćati svojim domovima.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako ... 37629.aspx



Majku im muslimansku zloćinaćku!

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
dudu je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


Hah, čuj, bojim se da je to malo drukčije nego što ti misliš jer se hrvatska roba i hrvatsko tržište deklariraju kao EU, pa je teško blokirati samo "hrvatske kamione".
Nema veze, ostaje vam opcija da probate blokirati cijelu EU. ;)


Gadljiv je osjećaj biti kandidat za članstvo u EU i biti u sporu ili sukobu sa članicom, ponižavajuć status. Odmah me vrati desetak godina unazad. Iako, nije da Srbija ne može uzvratiti, ali samo suptilno i na dugi rok.



Ni plan ni cilj nije bio da Srbija bilo koga zajebava.Kad su Madjari stegli ti ljudi su jednostavno negde morali da krenu.Pustite sad pricu kako su mogli preko Rumunije.Vecini je cilj Nemacka,a to produzava put za dodatnih 1000 km.I ko je onda kriv sto su izabrali brzu rutu?MI?

Jbt,pa organizovali ste se za 2 dana iako ste imali priliv od 20k.Malopre je neko napisao da ih skoro nema u Cro svi otisli dalje.Pa cemu sad ova zajebancija sa zatvaranjem granice?I to iskljucivo za teretni saobracaj?Vasi politicari su ispali pravi seljaci.

A to sto generalno niko ne zna gde udara...jbg.Kad EU ne moze sama sa sobom da se dogovori,kako vi ocekujete od nas da odgovorimo ovom izazovu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Merkel pozvala narod na feštu a nema dovoljno pića i hrane. Muzika isto loša.
Spavaju migranti po podovima i hodnicima. Izbjeglice u Berlinu koje su tu godinama neku frku napravili. Neće nove da im pretrpaju prihvatilište.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Neće nas 4 mil.Hrvata kvariti odnose sa 12mil Madjara sve skupa i 20 mil. Rumuna.

Trebaš znati sa kime dužinu meriti. Kada rampa padne za Todoricevu Ideu i Tedeskijevu Atlantik grupu.
Onda će oni jebati kevu Zoki a ne cigo skemba ili piloti gmaz.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
granica je napisao/la:

Pa odgovorio sam ti, odgovor lezi u pull-push faktorima. Zasto sam ja htio u Svajcarsku? Pa zato sto sam tamo imo amidzu. Nisam proso, jbg., pa osto tu dje i jesam. Logicno. u Finskoj nisam imo nikog. A i blize je.

A odgovor mozes naci i u pitanju: Zasto su Hrvati onomad bjezali u Germaniju a ne u Italiju, Albaniju, na kraju krajeva i Sloveniju..blize bi im bilo a rata tu nije bilo, jelda. Ha ja.

Listu teroristickih fasistickih napada u BRD-u si dobio. Da li si se obazreo na njih? Nisi.

Dakle ono, samo ignorises i dalje vozis nacisticku propagandu. Zasto nacisticku? Pa zato sto se nacisti koriste tom vrstom propagande. Stavio si onu zenku kao dokaz za nesta, a ja ti odmah stavim sliku iste te zene s nacistickom majicom. Pametnom dovoljno.


Vidiš, velike su šanse da ti, kao Bošnjo imaš rodbinu u Njemačkoj, Austriji, Švici... pa i ima logike da gore bježiš.Isto kao što su to radili i Hrvati i Srbi (čak i u onu Sloveniju koju si spomenuo).
To da ove jadne "izbjeglice" samo imaju rodbinu u Njemačkoj i Švedskoj možeš na Klixu prodavati, ovdje zvučiš jadan.

Nope, nikakvu listu dobio nisam, ono što si poslao je link na Wikipediju.
Naravno da sam na brzinu preletio, no sorry, njemački ne znam a Google translate mi nije vjerodostojan pomoćnik kada se radi o ovako delikatnim temama.

Stoga te molim, kako osobu koja govori njemački, da mi navedeš 5-10 najgorih dijela.
Ne zaboravi, ovdje pričamo o dijelima svih desničarskih grupa u Europi, ne bi bio red da nekoga diskriminiramo.

Onda vrlo lako možemo usporediti što rade domaći desničari u svojim zemljama a što rade manjinski muslimani te čija djela su gora.

Stoga, ako već raspravljaš:
1)Daj mi listu terorističkih djela
2)Komentiraj službene podatke Eurostata

Kada smo već kod slika, baš mi je zanimljiva situacija sa onim nogometnim trenerom.Zamisli, dođeš u Europu, neka budala te obori i radi toga postaneš slavan i dobiješ posao u Madridu.Par dana nakon toga se ispostavi da si bio pripadnik al-Nusre i da si prije par godina otvoreno podržavao teroristička djela.
Dali se radi samo o slučajnosti pa se ispostavi da si ono čega se Europa najviše boli ili bi isto bilo da je ona ženska išla i random obarala ljude.Ili, da pogodim, zavjera nacista i Kurda?



Covjece, pogledaj video koji sam ti postavio. Tu imas objasnjenje koliko Sirijaca ima u BRD, zasto, otkad, itd..

Ta veza je dobro objasnjena.

Kako da ti dajem odgovore kad se ne obazires na ono sta ti postavim?

I listu neonacistickog terorizma u BRD nakon 2. SR. si dobio. Zasto ne konmentarises?

De ba, kakva al-Nusra. Sigurno ce medju izbjeglicama biti svega i svasta, dobro se sjecam kako su se cetnici krili medju izbjeglicama u Austriji, pa ih ljudi prijavljivali, a murija hapsila. Ali to ne znaci da je sve te izbjeglice trebalo izbaciti vani zbog tih par cetnika..tako naime funkcionise tvoja logika.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59475
Lokacija: DAZP HQ
Koliko je izbjeglica dosad prošlo kroz Srbiju? Postoji li tamo uopće granična kontrola? Granica s Makedonijom je relativno mala, nije neki problem to nadgledati kad bi se željelo. Ok, najveći problem je Grčka, koja krši sva europska pravila i samim time i sve druge tjera u izvanzakonsko djelovanje, ali i ponašanje Srbije je za čudjenje.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Finci blokirali svoj granični prijelaz.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
dudu je napisao/la:
Koliko je izbjeglica dosad prošlo kroz Srbiju? Postoji li tamo uopće granična kontrola? Granica s Makedonijom je relativno mala, nije neki problem to nadgledati kad bi se željelo. Ok, najveći problem je Grčka, koja krši sva europska pravila i samim time i sve druge tjera u izvanzakonsko djelovanje, ali i ponašanje Srbije je za čudjenje.


Boga mi, ja da sam Vučić ja bi hitno postrožio kontrole granica... njemu je garant da će svi kod njega noćevat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 srp 2015, 11:48
Postovi: 618
dudu je napisao/la:
Koliko je izbjeglica dosad prošlo kroz Srbiju? Postoji li tamo uopće granična kontrola? Granica s Makedonijom je relativno mala, nije neki problem to nadgledati kad bi se željelo. Ok, najveći problem je Grčka, koja krši sva europska pravila i samim time i sve druge tjera u izvanzakonsko djelovanje, ali i ponašanje Srbije je za čudjenje.




Neznam druze...izgleda nisi skoro bio...imas ovde ceo info,ako te ne mrzi da pretrcis zadnjih 50 strana.Ionako 2/3 je ovde prepucavanje i mlacenje slame

Generalno cifra je izmedju 180k koliko zvanicnici objavljuju do nekih 320k koliko se prica ad je proslo kroz Makedoniju.Nasi obrade izmedju 6 i 10k dnevno.Znaci,ne mogu da dobiju trodnevni tranzit azil ako se ne prijave,pregledaju prtljag i blic medicinski pregled u Presevu.Vecina se i prijavila jer su se zadnja 2 meseca nasi ispraksovali pa to bas brzo ide.Ima dosta medicinskih ekipa dole,Crveni krst i druge organizacije...a onda ih cekaju busevi

edit: te brojke su od skora,do pre 15 dana nije ulazilo vise od 2 do 3k


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59475
Lokacija: DAZP HQ
Tuta je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Koliko je izbjeglica dosad prošlo kroz Srbiju? Postoji li tamo uopće granična kontrola? Granica s Makedonijom je relativno mala, nije neki problem to nadgledati kad bi se željelo. Ok, najveći problem je Grčka, koja krši sva europska pravila i samim time i sve druge tjera u izvanzakonsko djelovanje, ali i ponašanje Srbije je za čudjenje.


Boga mi, ja da sam Vučić ja bi hitno postrožio kontrole granica... njemu je garant da će svi kod njega noćevat.


Lako moguće da će to biti ideja EU, ali u praksi tko će više sve te ljude izvući iz EU, tu se radi sad i o stotinama tisuća ilegalnih ekonomskih imigranata. Kako ih uopće deportirati, a kamoli sve zajedno u jednu zemlju. To nije realno.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:38 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Ne micemo biti fašisti i da nam opet srce bombe. Ne hvala. Naučili smo lekciju. Puštaj neka se drugi jebu.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Bobovac je napisao/la:


Hah, čuj, bojim se da je to malo drukčije nego što ti misliš jer se hrvatska roba i hrvatsko tržište deklariraju kao EU, pa je teško blokirati samo "hrvatske kamione".
Nema veze, ostaje vam opcija da probate blokirati cijelu EU. ;)


Moze da se blokira, samo je to stetocinska odluka, pre svega za stranu koja to radi...

Znas koliko kamiona dnevno prodje tim autoputem... turskih pre svega, grckih, bugarskih... masa robe koja dodje iz Azije i Afrike u luku Solun... pa teraju sve do Nemacke i Francuske... njihove dobavljace ostecujete...

Mi smo carinu i drumarinu naplatili vec... a Hrvatska ostaje bez toga... to su milioni dnevno...

Izvoz je iznosio 317,4 milijuna eura (rast 16,4 posto), dok se uvoz iz Hrvatske povećao za 16,3 posto odnosno iznosio je 360,7 milijuna eura.

Najznačajnija roba koju je Srbija uvezla iz Hrvatske, piše Blic, su svinje teže od 50 kilograma, cement, dijelovi sjedišta, gnojivo, deterdženti za rublje i posuđe, električna energija, flaše, cigarete, tegle, srdele, lijekovi, karton...

S druge strane, Srbija je u Hrvatsku izvezla benzin, suncokretovo ulje, karton, električnu energiju, šećer, balone, boce, bočice, benzin, mlijeko, kukuruz, toaletni papir, sladoled, kupaće kostime, namještaj...


Robna razmena je tu negde egal... mesecno u proseku 30 miliona evra samo to...

Ne znam kako neko moze da pravda ovako maloumnu odluku... ako se sa ovime nastavi, poteracemo kamione na Horgos... a sta cete vi da radite onda... to je vasa stvar...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Nego šta cijenite, hoće li V4, Britanija i ostali, sutra rasparčat prijedlog o kvotama ko svinja masan džak?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59475
Lokacija: DAZP HQ
Blokada granice će pasti ubrzo, ali šteta je već učinjena, radi se o najvažnijem europskom koridoru koji prolazi kroz Hrvatsku. Svo ovo ponašanje je na tragu ludila zadnjih dana, u Hrvatskoj praktički ni nije vijest da je blokirana granica sa Srbijom i da kamioni u 20 km koloni stoje na granici satima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 ruj 2015, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
dudu je napisao/la:
Koliko je izbjeglica dosad prošlo kroz Srbiju? Postoji li tamo uopće granična kontrola? Granica s Makedonijom je relativno mala, nije neki problem to nadgledati kad bi se željelo. Ok, najveći problem je Grčka, koja krši sva europska pravila i samim time i sve druge tjera u izvanzakonsko djelovanje, ali i ponašanje Srbije je za čudjenje.


Po procenama oko 140-150.000 do danas...

Jel postoji granicna kontrola u Hrvatskoj...e takva je i u Srbiji... ulaze neometano... tako vec 2-3 meseca... i to je odluka drzave, jer svako duze zadrzavanje bi samo nama napravilo problem...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: dunno, Groot i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO