HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 srp 2024, 04:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
daramo je napisao/la:
Da ali ovi ne dolaze dobrovoljno da žele dio bi već ostao.
Tada su bila druga vremena i dolazili su većinom studenti i elita, ljudi odgojeni u socijalističkom duhu koji su se lakše uklapali.
Ovi današnji što vuraju turbo islam, teško.

I što je jednako važno, u Beogradu nisu grupisani u geto pa da se drže zajedno, nego su raštrkani pa se onda lakše i integrišu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 15:18
Postovi: 8401
Сан снова :wub

slika

An Egyptian Coptic Christian woman attends the Easter Eve service at St. Sama'ans Church in the Mokattam district of Cairo, Egypt, Saturday, April 11, 2015.

http://www.seattlepi.com/national/slide ... 806828.php


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Da ali ovi ne dolaze dobrovoljno da žele dio bi već ostao.
Tada su bila druga vremena i dolazili su većinom studenti i elita, ljudi odgojeni u socijalističkom duhu koji su se lakše uklapali.
Ovi današnji što vuraju turbo islam, teško.

I što je jednako važno, u Beogradu nisu grupisani u geto pa da se drže zajedno, nego su raštrkani pa se onda lakše i integrišu.


True.

Vujadin je napisao/la:
Сан снова :wub

slika

An Egyptian Coptic Christian woman attends the Easter Eve service at St. Sama'ans Church in the Mokattam district of Cairo, Egypt, Saturday, April 11, 2015.

http://www.seattlepi.com/national/slide ... 806828.php


Vujadine, neš jebati...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 15:18
Postovi: 8401
Metemma je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Meni ne bi smetalo ni da ih primimo 5-10.000... dolaze ovde jos od Nesvrstanih i nikad nismo imali problema, ima i mesanih brakova i sve je ok...

Ali pod odredjenim uslovima... da prihvate potpunu integraciju, da nauce jezik, da hoce da rade... a ne ovako, jure tamo gde mogu da zive od socijale...


Integracija je proces, ne nešto što se prihvata. Nek poštuju zakone, nek ne ubijaju žene i ćerke i meni dosta, i da se ne naseljavaju u Sandžak i Preševo.

Država da im organizuje kurs jezika, pomogne malo... možda bi ih to natjeralo da i domaćima pomažu...

Na sever može, umro sam u Adi, jedva se sporazumijevam srpski s nekom prodavačicom, kad ulaze neke žene, i ja očekujem mađarski, a one po srpskom, ne zna se ko gore priča... pitam ko su ovi, kaže pekarova porodica, Albanci... srpski lingua franca :smijeh


Moraju da prihvate nasu vjeru. Bice im ako treba izgradjene i crkve u koptskom i sirijskom stilu. Ali kao muslimani jednostavno nisu prihvatljivi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Metemma je napisao/la:
[url][/url]
BBC je napisao/la:

To nema veze sa integracijom.


Učenje o vrijednostima i pravilima ponašanja? Naravno da ima, itekako.


To je strah od policije i zatvora. I serijske ubojice ih imaju.
Integracija je da nemaš želju tući ženu i divljati autom po cesti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Metemma je napisao/la:

Integracija je proces, ne nešto što se prihvata. Nek poštuju zakone, nek ne ubijaju žene i ćerke i meni dosta, i da se ne naseljavaju u Sandžak i Preševo.

Država da im organizuje kurs jezika, pomogne malo... možda bi ih to natjeralo da i domaćima pomažu...

Na sever može, umro sam u Adi, jedva se sporazumijevam srpski s nekom prodavačicom, kad ulaze neke žene, i ja očekujem mađarski, a one po srpskom, ne zna se ko gore priča... pitam ko su ovi, kaže pekarova porodica, Albanci... srpski lingua franca :smijeh


Jeste proces, ali potrebno je da imaju volju za time... nisu ljudi ovde ksenofobni, vise ih gledaju kao neku egzotiku...

Sad je veliko pitanje ko su ovi sto dolaze... nekada su bogate porodice i same drzave slale svoju decu ovde na skolovanje... to nije isto kao kad ti dodje neki coban koji je uhvatio na TV-u Allianz arenu, i rekli mu da ce dobijati brdo love a da nista ne radi... kako njega da integrises, za njega je Kragujevac i Valjevo selo, on puca na metropolu...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Gubite vrijeme. Muslimane je nemoguće integrirati na zapad. Probali su sve, baš sve, i vi Srbi niste pametniji od ostatka svijeta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
Vujadin je napisao/la:
Moraju da prihvate nasu vjeru. Bice im ako treba izgradjene i crkve u koptskom i sirijskom stilu. Ali kao muslimani jednostavno nisu prihvatljivi.


Ne ide to tako, postoji sloboda vjeroispovjesti. A kćerka, unuka, sin... znam šiptare koji se zovu Perica...

A za to krštenje, ajmo se malo potrudit, literatura na arapskom, farsiju, paštuu, ovom onom....

http://www.svedokverni.org/

BBC je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Učenje o vrijednostima i pravilima ponašanja? Naravno da ima, itekako.


To je strah od policije i zatvora. I serijske ubojice ih imaju.
Integracija je da nemaš želju tući ženu i divljati autom po cesti.


Da, a to se ne postiže učenjem pravila i zabrana već time što svako sam sebi izgradi svijest... prvo idu zabrane, onda edukacija, onda svijest... its a process...

DzoniBG je napisao/la:
Jeste proces, ali potrebno je da imaju volju za time... nisu ljudi ovde ksenofobni, vise ih gledaju kao neku egzotiku...

Sad je veliko pitanje ko su ovi sto dolaze... nekada su bogate porodice i same drzave slale svoju decu ovde na skolovanje... to nije isto kao kad ti dodje neki coban koji je uhvatio na TV-u Allianz arenu, i rekli mu da ce dobijati brdo love a da nista ne radi... kako njega da integrises, za njega je Kragujevac i Valjevo selo, on puca na metropolu...


Ma sve su ovo špekulacije, jer oni neće da ostanu, ali eto, ćaskamo.

Samo razbijati ciganska geta :)

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Metemma je napisao/la:

Ma govorim principijelno, naravno da neće da ostanu, niti ih neko može natjerati.

Ali te Češke, Finske, par hiljada ljudi... šta im fali.

Mislim, sve i da te kampove naprave negdje na srpskoj zemlji, so fakin vot, jedino što oni ne bi htjeli da budu tu... eto ulaganja u infrastrukturu... negdje tamo između Smedereva i Mladenovca, u brda, hehe...


Finska već ima dosta imigranata ali se sad bune i hoće da se vraćaju jer je smanjena socijela, kažu nisu bogati obroci u prihvatnim centrima, nema posla a država je upala u recesiju.
I sami Finci ih sada neugodno dočekuju niti ih žele zapošljavati, jednostavno nema više dovoljno posla niti za njih.

Za Čehe ne znam, nisu ni oni gospodarski nešto bajni a valjda se kao ateisti boje ovih religioznih fanatika više nego mi.

Zar bi vi prihvatli da Nijemci poberu elitu i ono šta im treba a nama uvale čobane zadojene ekstremnim islamom na državnu pipu?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Metemma je napisao/la:

Da, a to se ne postiže učenjem pravila i zabrana već time što svako sam sebi izgradi svijest... prvo idu zabrane, onda edukacija, onda svijest... its a process...



Ti si stvarno srpski wannab(i)e Che Guevara. Kako će to raditi kad im religija islam strogo zabranjuje i daje druga pravila.
Prestanite srati. U Bosni ne znate sa njima živjeti, kako bi tek sa azijskim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:56 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
granica je napisao/la:
I sta sad? Vamo tristotinjak, tamo dvjestotinjak, i sad nacisti ko pa bolji ljudi od islamista? :smajl007


A jbg, brojčano sigurno ispadaju bolji jer manje ubijaju nego ti braća :wink
Također, kako si došao do brojke od 200? Koliko sam ja vidio, radi se o nekih 90ak ljudi (što je, ponovo, za svaku osudu) za razliku od ovih 340 (čiji će se broj sutra povećati kada malo bolje bacim oko na Google).
Kao što rekoh, ovdje nisam računao one muslimane goste koji malo nalete pa dignu nešto u zrak i pobiju par stotina ljudi (kao npr. ovo https://en.wikipedia.org/wiki/Pan_Am_Flight_103) ili one koji se zapute na islamska ratišta pa ubijaju tamo. Čak sam, jer sam jako dobar, izbacio i one stotine koji su Švedsku doveli do titule "Rape capital of the west". Ti, na tvoju sreću, nisu upali u ovu tablicu.

Pitaš i što sad? Hm, ništa, osim činjenice da sam pobio tvoju bljuvotinu o tome da je najviše terorističkih napada počinjeno od strane nacionalističkih organizacija.Prema trenutnim brojkama ispada da su ti braća 4 puta gora od domaćih.Ponavljam, prema trenutnim brojkama.

granica je napisao/la:
Sto ne kazes fino da muslimane mrzis a da ti nacisti - ako vec neces priznati da su ti dragi, barem nisu toliko mrski jer i oni kao ti mrze muslimane, i taman. Ko BBC, ha ja. Zato ja njemu kitu ljubim prvom prilikom kad se sretnemo. Covjek mrzi iz dna duse i stoji iza toga. Naso sebi platformu na kojoj moze ispaljivati svoje drkotine, psovati mrske muslice, uvoditi u saf ove sto iskacu iz redova, i njemu ravno sve do Citluka. Veleposlanik.


Pa zato što ih ne mrzim, prosto jednostavno. Naravno, ogromnu većinu (pa, recimo, gotovo sve) muslimana iz Azije i Afrike smatram primitivnim i zadrtim kozojebima odgojenim da mrze sve drugo i drugačije, no jbg, nisu oni krivi što su odgojeni u islamu i što su prihvatili sve ljepote koje ta religija pruža :001_smile

I da, naravno da bi u ovom trenutku uvijek odabrao naciste pored ovakvih muslimana jer se jednostavno od dva zla mora izabrati manje.

Samo ti pjeni na BBCa, lik je prvi skužio tko si, što si i zašto si ovdje.


P.S I evo, već skoro 4 stranice ne odgovaraš na komentar Eurostata :sad Što je, ne možeš optužiti fašiste i naciste za malverzacije pa nemaš komentara? :crying



Citat:
Samo ti pjeni na BBCa, lik je prvi skužio tko si, što si i zašto si ovdje.


Naravno, vec je neko naglasio da je BBC najbolji za detektiranje dzihadista i islamista koji su nekako bas pa svi Bosnjaci koji se prijave na Forum Hercegbosna. Pri cemu psuje od Muhameda do boga sve, naziva muslimane prljavim psima...a sve to bez i da ga moderacija upozori, a kamoli sta drugo. Da li to znaci da je i moderacija njegovog misljenja? Pa valjda.

Nego, kazes ne volis naciste, ali zasto se onda sluzis nacistickom propagandom? Stavio si sliku one neonacisticke zene koja sad eto kao stupa u strajk gladju, a sve skupa je akcija neonacistikih grupacija u BRD-u i kao takva je vec danas u medijima prezentirana.

Evo clanak na tu temu:

Rechte setzen sich jetzt endlich selbst außer Gefecht

Prvod na bosanski/hrvatski/srpski: Desnicari se sami nokautiraju

http://www.vice.com/de/read/rechte-setz ... rce=fbana2


Cijeli clanak u kojem je sve objasnjeno pa bi i najvecem liberalu trebalo valjda biti jasno o kakvoj vrsti propagande se radi. Na njemackom je, ali pola forumasa ionako razumije taj jezik.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad se zakuneš Allahom da ne želiš sharia zakone u Europi možda ti povjerujemo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 13:59 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Clanak iznad sadrzi i interesantan reportazu predivne plavuse koja je pratila izbjeglice nakon njihovog ulaska u Austriju.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Tako i u Hrvatskoj predlažu da ih je najlakše zaposliti u ugostiteljstvu te privući arapske turiste a harem im rukovati se sa ženom, biti u doticaju s alkoholom i svinjetinom.

Očito u Srbiji nema nezaposlenih pa si možete priuštiti arapsku radnu snagu.

Zašto da ih primamo u Hrvatsku kad niti oni žele niti mi.
Prvo moramo riješiti svoje probleme nezapaposlenosti i iseljavanja pa tek onda glumiti useljeničku zemlju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:09 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
daramo je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Ma govorim principijelno, naravno da neće da ostanu, niti ih neko može natjerati.

Ali te Češke, Finske, par hiljada ljudi... šta im fali.

Mislim, sve i da te kampove naprave negdje na srpskoj zemlji, so fakin vot, jedino što oni ne bi htjeli da budu tu... eto ulaganja u infrastrukturu... negdje tamo između Smedereva i Mladenovca, u brda, hehe...


Finska već ima dosta imigranata ali se sad bune i hoće da se vraćaju jer je smanjena socijela, kažu nisu bogati obroci u prihvatnim centrima, nema posla a država je upala u recesiju.
I sami Finci ih sada neugodno dočekuju niti ih žele zapošljavati, jednostavno nema više dovoljno posla niti za njih.

Za Čehe ne znam, nisu ni oni gospodarski nešto bajni a valjda se kao ateisti boje ovih religioznih fanatika više nego mi.

Zar bi vi prihvatli da Nijemci poberu elitu i ono šta im treba a nama uvale čobane zadojene ekstremnim islamom na državnu pipu?



Iz straha se radja mrznja, iz mrznje sovinizam. Klasican primjer. Eto ja se tebe ne bojim, pa te tako i ne mrzim. Kao ni Bibceka iako je poprilican pakshu.

Nije to problem, normalna pojava na zalost skoro pa svugdje gdje dolazi do susreta razlicitih kultura, ali je gadna stvar kad na osnovu toga moraju ispastati ljudi koji bjeze od rata i cija je domovina unistena zahvaljujuci dijelom i politici koju - ako vec ne vode, ali onda dijelom podrzavaju i zemlje u koje ti ljudi sad bjeze. Ne kazem ja da tu nema svega i svacega ali sam duboko ubijedjen u to da su vecina ljudi koji jednostavno zele napokon opet poceti da normalno zive i koji su duboko zahvalni za pomoc koja im je pruzena i koja ce im biti pruzena.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:

Naravno, vec je neko naglasio da je BBC najbolji za detektiranje dzihadista i islamista koji su nekako bas pa svi Bosnjaci koji se prijave na Forum Hercegbosna. Pri cemu psuje od Muhameda do boga sve, naziva muslimane prljavim psima...a sve to bez i da ga moderacija upozori, a kamoli sta drugo. Da li to znaci da je i moderacija njegovog misljenja? Pa valjda.

Nego, kazes ne volis naciste, ali zasto se onda sluzis nacistickom propagandom? Stavio si sliku one neonacisticke zene koja sad eto kao stupa u strajk gladju, a sve skupa je akcija neonacistikih grupacija u BRD-u i kao takva je vec danas u medijima prezentirana.

Evo clanak na tu temu:

Rechte setzen sich jetzt endlich selbst außer Gefecht

Prvod na bosanski/hrvatski/srpski: Desnicari se sami nokautiraju

http://www.vice.com/de/read/rechte-setz ... rce=fbana2


Cijeli clanak u kojem je sve objasnjeno pa bi i najvecem liberalu trebalo valjda biti jasno o kakvoj vrsti propagande se radi. Na njemackom je, ali pola forumasa ionako razumije taj jezik.



Bravo Mujaga, takve vas volim, povuci se kada dobiješ po pi*ci ;)

Ako kojim slučajem nekada nađeš muda, budi slobodan pa odgovori na pitanja koja te već dugo pitam.

1)Nakon onih silnih tvrdnji da su desničari u EU počinili više terorističkih djela, kako je moguće da se ispostavilo da su ti braća gora i po broju napada i po broju žrtava? Dobro uklopljena, integrirana braća koja broje tek par % u svakoj EU zemlji.

2)Što kažeš na službenu statistiku koja govori da su ovdje izbjeglice u manjini (tek 1 od 5)?

Ugodan dan Mujaga!


P.S Mujaga, ako će ti izvor vijesti biti Vice, onda si jako jako nisko pao :wink

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:14 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 10:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
granica je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Finska već ima dosta imigranata ali se sad bune i hoće da se vraćaju jer je smanjena socijela, kažu nisu bogati obroci u prihvatnim centrima, nema posla a država je upala u recesiju.
I sami Finci ih sada neugodno dočekuju niti ih žele zapošljavati, jednostavno nema više dovoljno posla niti za njih.

Za Čehe ne znam, nisu ni oni gospodarski nešto bajni a valjda se kao ateisti boje ovih religioznih fanatika više nego mi.

Zar bi vi prihvatli da Nijemci poberu elitu i ono šta im treba a nama uvale čobane zadojene ekstremnim islamom na državnu pipu?



Iz straha se radja mrznja, iz mrznje sovinizam. Klasican primjer. Eto ja se tebe ne bojim, pa te tako i ne mrzim. Kao ni Bibceka iako je poprilican pakshu.

Nije to problem, normalna pojava na zalost skoro pa svugdje gdje dolazi do susreta razlicitih kultura, ali je gadna stvar kad na osnovu toga moraju ispastati ljudi koji bjeze od rata i cija je domovina unistena zahvaljujuci dijelom i politici koju - ako vec ne vode, ali onda dijelom podrzavaju i zemlje u koje ti ljudi sad bjeze. Ne kazem ja da tu nema svega i svacega ali sam duboko ubijedjen u to da su vecina ljudi koji jednostavno zele napokon opet poceti da normalno zive i koji su duboko zahvalni za pomoc koja im je pruzena i koja ce im biti pruzena.


Mržnja se rodi i nakon spoznaje nečega. Kao primjera radi da se religija mira uglavnom svodi na deranje po ulicama, ucjene, ubojstva i parazitiranje na račun 'nevjernika'.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Baš vas Slovenci kulturno hebu sa svojim nonšalantnim popisivanjem na granici. Donji ste u toj regiJonalnoj igri. Vrijeme za "Plan C".

Citat:
Opatovac – Interventna upala u kamp, letjele boce

22 Utorak
Ruj 2015

OPATOVAC – U prihvatnom centru za izbjeglice u Opatovcu noćas je pristiglo između tisuću i dvije tisuće migranata i izbjeglica koji su u Hrvatsku iz Srbiju ušli iz pravca iločkog prigradskog naselja Bapska, a njihov dolazak stvorio je manju gužvu na ulazu u prihvatni centar u koji i dalje pristižu.

10:40 Tenzije se dižu unutar kampa u Opatovcu, više od stotinu ljudi skandira ‘We want to go!’. Policija čuva izlaz.

10:50 Inerventna policija utrčala je u kamp, letjele su boce. Ljudi su jutros jako nervozni, žele otići, a odlazak je, čini se bitno usporen..

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
granica je napisao/la:

Iz straha se radja mrznja, iz mrznje sovinizam. Klasican primjer. Eto ja se tebe ne bojim, pa te tako i ne mrzim. Kao ni Bibceka iako je poprilican pakshu.

Nije to problem, normalna pojava na zalost skoro pa svugdje gdje dolazi do susreta razlicitih kultura, ali je gadna stvar kad na osnovu toga moraju ispastati ljudi koji bjeze od rata i cija je domovina unistena zahvaljujuci dijelom i politici koju - ako vec ne vode, ali onda dijelom podrzavaju i zemlje u koje ti ljudi sad bjeze. Ne kazem ja da tu nema svega i svacega ali sam duboko ubijedjen u to da su vecina ljudi koji jednostavno zele napokon opet poceti da normalno zive i koji su duboko zahvalni za pomoc koja im je pruzena i koja ce im biti pruzena.


Nemam ja šta mrziti ove nek idu kamo hoće i žele ali ne tako da nama stvaraju probleme i financijske i političke.

Daj opet priče da su te zemlje krive kakve veze imaju Njemačka, Češka, Finska, Hrvatska, Srbija itd. sa ratom u Siriji?
Najmanje ih ide u one zemlje koje su krive za taj rat VB, SAD, S. Arabiju.

Pa to i jeste problem da žele nastaviti živjeti "normalno" po njihovu shvatanju a ne našem.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Hunter je napisao/la:

Mržnja se rodi i nakon spoznaje nečega. Kao primjera radi da se religija mira uglavnom svodi na deranje po ulicama, ucjene, ubojstva i parazitiranje na račun 'nevjernika'.


Mrznja se kod pravih ljudi, i hriscana nikad ne radja... to je osecaj koji okupira srca i mozgove slabica i inferioraca...

Nemoj da milijardu ljudi trpamo u isti kosh... imas ti muslimana koji su dobri ljudi, drze se svoga, ne namecu drugima, ne pozivaju na rat i dzihad, ne odsecaju ljudima glave... mnogo imas takvih...kao sto imas npr nacelnih hriscana koji su okrvavili ruke do lakata...

Ekstremni zadrti islam treba iskoreniti u korenu... a to neces postici tako sto sve muslimane gledas kao gamad, to je samo put da ih sve vise povezes...

U problemu na ovoj temi imamo paradoksalnu stvar da ljudi koji poticu iz tvrdokornih islamskih sredina jure u kaurske zemlje gde im je "obecani zivot"... da je njima stalo do vere i njihovih zemalja, ne bi ih toliko dolazilo...a ne verujem da je vecina vodjena mislju da islam izdominira evropom...u pitanju je uski individualni interes...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ide biznis
Uhićeni u Njemačkoj zbog krijumčarenja: dvojica Srbina u dva automobila vozili su 28 migranata

U Njemačkoj su u ponedjeljak ujutro u Saskoj na istoku zemlje uhićena dvojica srpskih državljana stara 32 i 41 godinu, koja su pokušala prokrijumčariti 28 osoba u zemlju. U dva automobila bilo je 27 iračanab i jedan Pakistanac.

slika

Svi oni prije smještaja u šatorsko naselje moraju proći liječnički pregled kao i registraciju. U jednom trenutku imali smo priliv od oko 1500 izbjeglica tako da je došlo do toga da je dio ljudi ostao ispred vrata i čekao ulaz.
Preko kopnene granice na tom području ulaze “nepregledne kolone izbjeglica” koje policija preusmjerava prema Iloku. Njihov broj je iznimno velik te je blokiran promet na tamošnjim prometnicama.

Ovo od nas zahtjeva Merkel nisu nikakve regionalne igre zato Milanović traži preusmjeravnje dijela na Mađarsku i Rumunjsku.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Normalno da je novac prvi cilj. Kad se malo smjeste i skuliraju onda dolazi religiozna komponenta i želja za kalifatom u Europi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 10:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
DzoniBG je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Mržnja se rodi i nakon spoznaje nečega. Kao primjera radi da se religija mira uglavnom svodi na deranje po ulicama, ucjene, ubojstva i parazitiranje na račun 'nevjernika'.


Mrznja se kod pravih ljudi, i hriscana nikad ne radja... to je osecaj koji okupira srca i mozgove slabica i inferioraca...

Nemoj da milijardu ljudi trpamo u isti kosh... imas ti muslimana koji su dobri ljudi, drze se svoga, ne namecu drugima, ne pozivaju na rat i dzihad, ne odsecaju ljudima glave... mnogo imas takvih...kao sto imas npr nacelnih hriscana koji su okrvavili ruke do lakata...

Ekstremni zadrti islam treba iskoreniti u korenu... a to neces postici tako sto sve muslimane gledas kao gamad, to je samo put da ih sve vise povezes...

U problemu na ovoj temi imamo paradoksalnu stvar da ljudi koji poticu iz tvrdokornih islamskih sredina jure u kaurske zemlje gde im je "obecani zivot"... da je njima stalo do vere i njihovih zemalja, ne bi ih toliko dolazilo...a ne verujem da je vecina vodjena mislju da islam izdominira evropom...u pitanju je uski individualni interes...



slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
daramo je napisao/la:
Ide biznis
Uhićeni u Njemačkoj zbog krijumčarenja: dvojica Srbina u dva automobila vozili su 28 migranata

U Njemačkoj su u ponedjeljak ujutro u Saskoj na istoku zemlje uhićena dvojica srpskih državljana stara 32 i 41 godinu, koja su pokušala prokrijumčariti 28 osoba u zemlju. U dva automobila bilo je 27 iračanab i jedan Pakistanac.

slika



Moram priznati da sam jako veseo zbog ove vijesti. Nadam se da će im puknuti puno godina zatvora.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
granica je napisao/la:

Naravno, vec je neko naglasio da je BBC najbolji za detektiranje dzihadista i islamista koji su nekako bas pa svi Bosnjaci koji se prijave na Forum Hercegbosna. Pri cemu psuje od Muhameda do boga sve, naziva muslimane prljavim psima...a sve to bez i da ga moderacija upozori, a kamoli sta drugo. Da li to znaci da je i moderacija njegovog misljenja? Pa valjda.

Nego, kazes ne volis naciste, ali zasto se onda sluzis nacistickom propagandom? Stavio si sliku one neonacisticke zene koja sad eto kao stupa u strajk gladju, a sve skupa je akcija neonacistikih grupacija u BRD-u i kao takva je vec danas u medijima prezentirana.

Evo clanak na tu temu:

Rechte setzen sich jetzt endlich selbst außer Gefecht

Prvod na bosanski/hrvatski/srpski: Desnicari se sami nokautiraju

http://www.vice.com/de/read/rechte-setz ... rce=fbana2


Cijeli clanak u kojem je sve objasnjeno pa bi i najvecem liberalu trebalo valjda biti jasno o kakvoj vrsti propagande se radi. Na njemackom je, ali pola forumasa ionako razumije taj jezik.



Bravo Mujaga, takve vas volim, povuci se kada dobiješ po pi*ci ;)

Ako kojim slučajem nekada nađeš muda, budi slobodan pa odgovori na pitanja koja te već dugo pitam.

1)Nakon onih silnih tvrdnji da su desničari u EU počinili više terorističkih djela, kako je moguće da se ispostavilo da su ti braća gora i po broju napada i po broju žrtava? Dobro uklopljena, integrirana braća koja broje tek par % u svakoj EU zemlji.

2)Što kažeš na službenu statistiku koja govori da su ovdje izbjeglice u manjini (tek 1 od 5)?

Ugodan dan Mujaga!


P.S Mujaga, ako će ti izvor vijesti biti Vice, onda si jako jako nisko pao :wink



Nisi odgovorio na pitanje:

Citat:
Nego, kazes ne volis naciste, ali zasto se onda sluzis nacistickom propagandom?



Citat:
2)Što kažeš na službenu statistiku koja govori da su ovdje izbjeglice u manjini (tek 1 od 5)?


Cija statistika, i ko ju je objavio? Da nije mozda NPD? :zubati

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO