HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 21 srp 2024, 06:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Zasto ti ne smeta hrvatski nacionalizam na ovom forumu i masa sovinistickih komentara - eto upravo na ovoj temi? Da ih vadim, pa da ti ih fino poslazem ili ces iskreno odgovoriti. Ako ne, onda stedi dah jer mi danas nije do nadmudrivanja.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:23 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
A to sto o meni velis. Znas ti vrlo dobro da ja s islamom veze nemam. Prema tome, cemu? Hajd reci ljubim ti ***, cemu?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
granica je napisao/la:
Zasto ti ne smeta hrvatski nacionalizam na ovom forumu i masa sovinistickih komentara - eto upravo na ovoj temi? Da ih vadim, pa da ti ih fino poslazem ili ces iskreno odgovoriti. Ako ne, onda stedi dah jer mi danas nije do nadmudrivanja.


Brišemo što se prijavi, a ovaj forum je kamilica u kontekstu diskursa bh. društva i oaza tolerancije u usporedbi s onim što je u okruženju. Da je kontekst Švicarska ili Belgija, i retorika bi bila u skladu s okolnostima.

Nego, demokrato, kako dovodiš u red svoje krovoločno-ratoborne suplemenike s Klixa, Saffa, IslamBosne, Ummeta itd? Idemo svi pomesti vlastiti prag i sve to.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
granica je napisao/la:
A to sto o meni velis. Znas ti vrlo dobro da ja s islamom veze nemam. Prema tome, cemu? Hajd reci ljubim ti ***, cemu?


To onaj kad žena uhvati muža kako kara susjedu, a on joj poruči da je luda i upita je pa jel će ona vjerovati njemu ili vlastitim očima? :D

Ajde bolan, naši smo, sve će tenzije s tobom pasti kada prestaneš s tom mimikrijom i budeš svoj - eto šta fali korisniku, Amidzi itd.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 21:26
Postovi: 1431
protein je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Inače ako niste znali oko 90% migranata u Švedskoj nema nikakve ID kartice ni putovnice.
Šveđani im jednostavno vjeruju na riječ i daju im švedske doživotne papire i nove identitete na ime i podatke kako su oni rekli.
Nije čudo što su Albanci vidjeli svoju priliku.

Nikakva kontrola tko se naseljava u Švedskoj trenutno ne postoji. Kao i da je osoblje (etnički Šveđani) koje o tome odlučuje klonulo duhom i pomirilo se sa tim da će i oni za svojih života negdje migrirati i tražiti papire u normalnoj državi.

slika


Amidza je napisao/la:
protein je napisao/la:

Nisu samo Albanci. Jeftin let, zatim pasoš u smeće i pravac imigracijski ured tražiti izdavanje švedskih dokumenata.


Ne izmišljaj.


WizzAir nudi letove u Švedsku za 50 KM po osobi. Jasno mi je da oni koji se odluče na taj korak, na tako radikalan potez u potrazi za boljom budućnošću neće o tome govoriti okolo na sva zvona, ali je očito da se to događa, očito svakome tko je sjeo u neki od tih aviona za Švedsku. Pune ih stanovnici BiH s pasošima BiH koji su shvatili kakva je situacija u Švedskoj po pitanju emigracije i koji su odlučili uhvatiti priliku koja će se vjerojatno kroz koji mjesec zatvoriti. A prilika je dobiti novi identitet, švedske dokumente, socijalu i vjerojatno puno unosniji posao od bilo čega što mogu postići u BiH čak i u dalekoj budućnosti. Na kraju krajeva, ako i ne uspiju, uvijek imaju mogućnost vratiti se na staro. Karta po cijeni 50 KM i nije neki gubitak, puno veći gubitak je propustiti priliku.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:34 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Ministry of Sound je napisao/la:
granica je napisao/la:
Zasto ti ne smeta hrvatski nacionalizam na ovom forumu i masa sovinistickih komentara - eto upravo na ovoj temi? Da ih vadim, pa da ti ih fino poslazem ili ces iskreno odgovoriti. Ako ne, onda stedi dah jer mi danas nije do nadmudrivanja.


Brišemo što se prijavi, a ovaj forum je kamilica u kontekstu diskursa bh. društva i oaza tolerancije u usporedbi s onim što je u okruženju. Da je kontekst Švicarska ili Belgija, i retorika bi bila u skladu s okolnostima.

Nego, demokrato, kako dovodiš u red svoje krovoločno-ratoborne suplemenike s Klixa, Saffa, IslamBosne, Ummeta itd? Idemo svi pomesti vlastiti prag i sve to.



Citat:
Brišemo što se prijavi, a ovaj forum je kamilica u kontekstu diskursa bh. društva i oaza tolerancije u usporedbi s onim što je u okruženju. Da je kontekst Švicarska ili Belgija, i retorika bi bila u skladu s okolnostima.


Da, opravdanje okolnostima. Zbog toga, iako ti ne predbacujem ljudsku podlost kao ti meni jer za to nema potrebe, pokusavas opravdati neprincipijelnost time sto eto kao BiH nije spremna za liberalne ideje. Nesto puput socijalista kad su govorili da ne mogu uvesti komunizam jer za to covjek jos nije spreman ali evo vam ovo sranje od socijalizma pa se s tim jebite. Znas ti vrlo dobro da ti ga Hrvat - govorim o liberalizmu, nikad nece prihvatiti. Pogotovo ovaj bosanski. I onda tolerises stvari za koje i sam znas da su ustvari neopravdive (nadam se da ne moram spominjati da ni Bosnjaci veze s liberalizmom nemaju..barem ako se zelis kreteti u iole nacionalnim okvirima kao na ovom forumu gdje su nacija, krv i tlo, haman pa svetinje).

Citat:
Nego, demokrato, kako dovodiš u red svoje krovoločno-ratoborne suplemenike s Klixa, Saffa, IslamBosne, Ummeta itd? Idemo svi pomesti vlastiti prag i sve to


Najiskrenije, citam SAX. Sax je po vladajucim statovima, mislim na forum, za vas izmislio humanizam. Dakle najiskrenije. Ima govana i tamo hrpa ali nema ove linije koja zadire sovinizmom i koja se da iscitati ovdje skoro pa na svakoj temi (vazda kazem isto: cast izuzecima). Imam tamo nik ali nisam piso vec nekoliko godina. Sheitan666 ili tako nesto slicno. Uglavnom imam na avataru onog Zukorlica ali ne znam vise ni passwort niti koju sam email adresu naveo.

Sto se Islambosne tice. Davnih dana su me znali banovati otprilike u ovim intervalima kao i vi ovdje. Tako da ....

Ummet..Saff..***..ko i ovi na Islambosni. Sta da ti kazem.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Ministry of Sound je napisao/la:
granica je napisao/la:
A to sto o meni velis. Znas ti vrlo dobro da ja s islamom veze nemam. Prema tome, cemu? Hajd reci ljubim ti ***, cemu?


To onaj kad žena uhvati muža kako kara susjedu, a on joj poruči da je luda i upita je pa jel će ona vjerovati njemu ili vlastitim očima? :D

Ajde bolan, naši smo, sve će tenzije s tobom pasti kada prestaneš s tom mimikrijom i budeš svoj - eto šta fali korisniku, Amidzi itd.



Oni su vam Bosnjaci po mjeri. Njih mozete shvatiti, djelimicno, pogotovo korrisnik, se poklapaju s predrasudama koje imate o Bosnjacima. Ovo sto ti napisem pod ovim nikom, a to sam ti reko i preko PM-a, slobodno uzmi zdravo za gotovo (naravno, ne ociti sarkazam i podjebavanja na odredjenim temama kao s onim likom chatnikom).

Ja uopste nemam tenzija prema tebi. Naprotiv, smatram te jednim od onih 10% (ovo sad odoka, nisam brojo naravno, govorim cisto o osjecaju) koji nisu fasisti. Jedino ti predbacujem licemjerluk zbog tolerancije hrvatskonacoskih govana samo zbog toga sto nosis u sebi - pa makar to bila i mrva, nekog hrvatski orijentisanog patriotizma. Dakle ti tolerises jednog BBC-a, fasistu s dna kace, i tako par likova, samo zato sto su - sta (?) pa Hrvati, jasno. Ali ok je to, ja znam gdje sam, svjesno sam tu gdje sam, i zaista ne ocekujem da cu svojim ucescem ovdje promjeniti svijet ili ovdje preovladavajuce stavove. Dakle cisto fun koji nekad zna dobiti ozbiljne oblike ali u biti svi mi znamo - sem mozda BBC-a - da ustvari samo prdimo u prasinu i trosimo vrijeme.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Al eto, ovaj forum bar nema komercijalni karakter tako da ovim postovima ako nista barem nikome ne punimo dzepove ko Zuckerbergu svakim klikom na FB-u.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
slika

https://www.youtube.com/watch?v=iSny1bN ... v3X9V8Qu98

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Objasni mi zašto bih te trebao držati na forumu kada 90% forumaša zoveš fašistima, što je kao "blaža" i podlija inačica vašeg uobičajenog međusobnog muslimanskog titranja jaja gdje lakonski cijele narode prozivate fašistima.

Zašto bih to ovdje, trpio, tolerirao, kada te mogu torpedirati među tvoje, gdje možeš fašizirati još jače i agresivnije do mile volje među svojim islamistima raznih nijansi? Win-win za i jedne i druge, ne?

Eto, daj dobar razlog, pa ak ne upali da se pozdravimo zauvijek, s obzirom da ti dopuštam da pišeš pod klonovima u nadi da ćeš konačno evoluirati od islamista u čovjeka.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 21:26
Postovi: 1431
Ministry of Sound je napisao/la:
dopuštam da pišeš pod klonovima u nadi da ćeš konačno evoluirati od islamista u čovjeka.


Jašta. Zašto jednostavno ne priznaš da uživaš uvijek iznova gledati dramu odbacivanje maski u režiji BBC-a?. Evo već smo na 90%. Kulminacija se sprema. :D

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
protein je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
dopuštam da pišeš pod klonovima u nadi da ćeš konačno evoluirati od islamista u čovjeka.


Jašta. Zašto jednostavno ne priznaš da uživaš uvijek iznova gledati dramu odbacivanje maski u režiji BBC-a?. Evo već smo na 90%. Kulminacija se sprema. :D


Zato što obožavam slobodu govora za sve, dok se radi o diskutiranju/kritiziranju ideja. Kada pređe u osobnu difamaciju, odnosno kada se osobno etiketira 90% ljudi (u biti "svi Hrvati su fašisti" - islamistički verbalni proljev star 20-ak godina), to je druga stvar.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 21:26
Postovi: 1431
Jedno drugo ne isključuje. Predstave ne bi bilo bez slobode govora.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zoki, pošalji ove barbare u PM. I koju filozofsku im izrecitiraj.

Citat:
Ako se kriza ne riješi, Austrija će silom štititi svoje granice

30
Srijeda
Ruj 2015


BEČ – Ako se izbjeglička kriza ne riješi, Austrija će silom štititi svoje granice, najavila je u utorak austrijska ministrica policije Johanna Mikl-Leitner, piše OE24.

– Ako Njemačka zatvori granice, morat ćemo i mi – kaže ministrica. Kako bi se to spriječilo, već danima traju razgovori između Berlina i Beča. No problem je što jeNjemačka preopterećena. U tu je zemlju od 5. rujna došlo 230.000 ljudi i Nijemci bi uskoro mogli znatno usporiti ili čak zaustaviti vlakove koji stižu iz Austrije i dovoze izbjeglice. Ako se to dogodi, tisuće ljudi će ostati u Austriji što ta zemlja želi spriječiti. Austrija ne vjeruje da će Njemačka zatvoriti granicu, ali boje se da bi cijeli postupak prihvata izbjeglica Njemačka mogla znatno pooštriti i samim time usporiti što bi opet mogli dovesti do velikih problema za Austriju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
Barbari ostaju izmedju Helade i Triglava. Kome se zapadne postace BIG hot stop. Nadam se da nece Srbija i RS.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pravi divljaci.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hajde pušite kitu, jeste humani ili niste. Kako se ovim budalama dalo da vode EU.

Citat:
BERLIN – Njemačka, koja se suočava s velikim priljevom izbjeglica, usvojila je novi paket mjera koji između ostalog predviđa pooštrvanje uvjeta za dodjelu azila migrantima s Balkana, javlja AFP.

Berlin je odlučio da Albaniju, Kosovo i Crnu Goru proglasi zemljama sigurnog područja što bi trebalo rezultirati brzom deportacijom tražitelja azila iz tih zemalja. Mjere također predviđaju smanjenje novčane pomoći tražiteljima azila i preporuka je da se izbjeglicama pruži pomoć u naturi, a ne u novcu.

Novi zakon, o čijem prijedlogu će parlament raspravljati u četvrtak, trebao bi stupiti na snagu 1. studenog.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 21:43 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
BBC je napisao/la:
Inače ako niste znali oko 90% migranata u Švedskoj nema nikakve ID kartice ni putovnice.
Šveđani im jednostavno vjeruju na riječ i daju im švedske doživotne papire i nove identitete na ime i podatke kako su oni rekli.
Nije čudo što su Albanci vidjeli svoju priliku.

Nikakva kontrola tko se naseljava u Švedskoj trenutno ne postoji. Kao i da je osoblje (etnički Šveđani) koje o tome odlučuje klonulo duhom i pomirilo se sa tim da će i oni za svojih života negdje migrirati i tražiti papire u normalnoj državi.

Možeš li ovu izjavu podrobnije da objasniš i potkrepiš nekim linkovima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tako to rade mudri lideri. Ne kao "kukurikavci" kad sami sebe paraliziraju izjavama kako neće na silu braniti granicu.

Citat:
Austrija zaprijetila vojskom, a Njemačka tjera 190.000 ljudi

Austrija je najavila da će, ako njemačka zatvori granice ili zakomplicira procedure, svoju granicu štititi silom. Njemačka je za 190.000 ljudi odbila zahtjev za azilom

Srijeda, 30. 9. 2015. u 08:33 Piše: Ivana Živko

Ako se izbjeglička kriza ne riješi, Austrija će svoje granice štititi silom, najavila je u utorak Johanna Mikl-Leitner, austrijska ministrica policije, piše OE24.

- Tada ćemo gledati slike kao u Makedoniji, toga moramo biti svjesni - rekla je ministrica. U Makedoniji policija napada izbjeglice.


- Ako Njemačka zatvori granice, morat ćemo i mi - kaže ministrica. Kako bi se to spriječilo, već danima traju razgovori između Berlina i Beča. No problem je što je Njemačka preopterećena. U tu je zemlju od 5. rujna došlo 230.000 ljudi i Nijemci bi uskoro mogli znatno usporiti ili čak zaustaviti vlakove koji stižu iz Austrije i dovoze izbjeglice. Ako se to dogodi, tisuće ljudi će ostati u Austriji što ta zemlja želi spriječiti. Austrija ne vjeruje da će Njemačka zatvoriti granicu, ali boje se da bi cijeli postupak prihvata izbjeglica Njemačka mogla znatno pooštriti i samim time usporiti što bi opet mogli dovesti do velikih problema za Austriju.

Njemačka bi mogla izručiti 190.000 izbjeglica

U Njemačkoj je 190.641 čovjek ( to su podaci od 31. kolovoza) koji bi trebao biti izručen, no zbog spore procedure zasad je iz te zemlje protjerano oko 10.000 ljudi. Naime, tih oko 190.000 ljudi, iako im je odbijen azil, ima se još pravo žaliti.

Osim toga među njima je 138.133 ljudi koji imaju tzv. "trpljeni boravak" (njem. Duldung). To su ljudi koji su bolesni ili nesposobni za putovanje. Ostalih 52.508 ljudi mora odmah otputovati i nemaju više šanse da dobiju azil. No kako piše Bild, do sredine ove godine pokrajine su deportirale 8178 tražitelja azila, u međuvremenu još najviše njih 12.000.

Razlog su birokracija, odnosno nedostatak osoblja koje radi na tim predmetima kao i dosad drugačiji zakoni. No vlasti su te zakone sada izmijenile i deportacija bi trebala biti brža. Prema novim zakonima tako nakon isteka roka koji je azilant dobio da napusti zemlju, deportacija mu se više ne bude najavljivala. Tako se želi izbjeći da osoba kojoj je azil odbijen nestane prije deportacije. Pokrajine će deportaciju moći produljiti na tri odnosno na najviše šest mjeseci i to je krajnji rok nakon kojeg osoba mora biti deportirana iz zemlje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3952
Stvar je jedino u pristupu države. Iako nas sada uvjeravaju drugačije, činjenica je da neke arapske zaljevske monarhije imaju veliki broj imigranata, naprimjer Kuvajt 70% stranaca, 30% domaćih, Katar čak 85% stranaca. Ali pravo pitanje je kako to da tamo stranci tamo poštuju zakone i običaje vladajuće manjine i ne mogu ništa promijeniti u svoju korist, a 5% ili 10% imigranata u Europi napravi kaos?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 22:04 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Ministry of Sound je napisao/la:
Objasni mi zašto bih te trebao držati na forumu kada 90% forumaša zoveš fašistima, što je kao "blaža" i podlija inačica vašeg uobičajenog međusobnog muslimanskog titranja jaja gdje lakonski cijele narode prozivate fašistima.

Zašto bih to ovdje, trpio, tolerirao, kada te mogu torpedirati među tvoje, gdje možeš fašizirati još jače i agresivnije do mile volje među svojim islamistima raznih nijansi? Win-win za i jedne i druge, ne?

Eto, daj dobar razlog, pa ak ne upali da se pozdravimo zauvijek, s obzirom da ti dopuštam da pišeš pod klonovima u nadi da ćeš konačno evoluirati od islamista u čovjeka.



Mogo si odmah reci da ce biti samo proljev pa da stedim slova.

Ako se neko na ovom forumu, pod tvojom moderacijom proziva fasistima, onda su to Bosnjaci - i to bas kolektivno. A krivo ti kad neko tvoje fasiste nazove pravim imenom. E jebiga. Uspio si uskladiti naciosovinizam s idejama liberalizma, sto je haman pa za Nobela. Cestitam. U tvom svijetu medju Hrvatima samo postoje jos fasisti blazkraljevicevskog tipa - ostalo su domoljubne patriote i liberali.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
chat nick je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Inače ako niste znali oko 90% migranata u Švedskoj nema nikakve ID kartice ni putovnice.
Šveđani im jednostavno vjeruju na riječ i daju im švedske doživotne papire i nove identitete na ime i podatke kako su oni rekli.
Nije čudo što su Albanci vidjeli svoju priliku.

Nikakva kontrola tko se naseljava u Švedskoj trenutno ne postoji. Kao i da je osoblje (etnički Šveđani) koje o tome odlučuje klonulo duhom i pomirilo se sa tim da će i oni za svojih života negdje migrirati i tražiti papire u normalnoj državi.

Možeš li ovu izjavu podrobnije da objasniš i potkrepiš nekim linkovima?


Na švedskom. Traži sam:
sverige "90%" asylsökande id handlingar

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 22:18 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Eto Ministry, posto kazes da si liberal i demokrata. Dakle kuzis se u materiju. Da li su, po tvom shvatanju liberalizma, na ovoj temi vecinski misljenja zastupljena koja bi covjek mogao - u politickom smislu, vise nazvati liberalnim, ili ih svrstati u ono sto bi se moglo nazvati desnicarskom, ksenofobicnom retorikom?

Cisto tvoje misljenje me interesuje.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne trolaj temu. To se kažnjava banom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 30 ruj 2015, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
protein je napisao/la:
protein je napisao/la:
slika


Amidza je napisao/la:

Ne izmišljaj.


WizzAir nudi letove u Švedsku za 50 KM po osobi. Jasno mi je da oni koji se odluče na taj korak, na tako radikalan potez u potrazi za boljom budućnošću neće o tome govoriti okolo na sva zvona, ali je očito da se to događa, očito svakome tko je sjeo u neki od tih aviona za Švedsku. Pune ih stanovnici BiH s pasošima BiH koji su shvatili kakva je situacija u Švedskoj po pitanju emigracije i koji su odlučili uhvatiti priliku koja će se vjerojatno kroz koji mjesec zatvoriti. A prilika je dobiti novi identitet, švedske dokumente, socijalu i vjerojatno puno unosniji posao od bilo čega što mogu postići u BiH čak i u dalekoj budućnosti. Na kraju krajeva, ako i ne uspiju, uvijek imaju mogućnost vratiti se na staro. Karta po cijeni 50 KM i nije neki gubitak, puno veći gubitak je propustiti priliku.



Jah, nece okolisati s time, a hoce tebi krizaru-inkvizitoru otvoriti svoja srca. :evotigana Ne rise. Zivim u toj zemlji, cesto i putujem na toj relaciji i nije mi poznat nijedan takav slucaj. Znam za nase koji su trazili azil ovdje i vecini je odbijen jer nema osnove za to, kao sto i nema za one koji dolaze iz Srbije (njih dolazi najvise, a iz BiH je broj zapravo smanjen drasticno).

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO