HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 srp 2024, 12:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 01:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Metemma je napisao/la:
I ladno ludak krivi i dalje Ruse i Irance... pa jebote, oni su zaslužili sve što im se dešava... (mislim na EU).


Kako rade, tako će im se i vratiti :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 01:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Metemma je napisao/la:
I ladno ludak krivi i dalje Ruse i Irance... pa jebote, oni su zaslužili sve što im se dešava... (mislim na EU).

I gore od toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 02:01 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Ma samo to gurati dalje.I kad budu zatvorili granice.Nakupiš ih jedno 10.000 isceniraš sukob sa policijom,kao ne možeš da kontrolišeš situaciju i samo ih gurneš preko granice.Hrvati su konačno shvatili sistem.
Nije mi samo jasno odakle pravo Slovencima da puštaju svoje dronove iznad hrvatske teritorije i snimaju.Homoseksualci ...uvek su bili..znam ih iz vojske..homići sa žutim brkovima..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 03:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Agathonikos je napisao/la:
I gore od toga.


Što gore po evropu, to bolje po nas :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Malo malo pa naiđem na nekakav tekst gdje se migranti žale na ovo pa na ono, odbijaju ovo ili ono, ne žele ovo već ono itd.
Za 20-30 godina kad ih bude na milijune, kad se to odomaći i ufura u ulogu, ima da hodaju ulicama i postrojavaju trule EUropljane kao čunjeve u kuglani, a nije da sam nešto zabrinut za njih zbog toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 12:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Evo gledam sinoć na HRT reportažu o Sirijcu koji došao prošle godine ne legalno u Njemačku, on i žena dobili samo taki stan u Munchenu i to od 70 kvadrata za dvije osobe.
Svaki mjesec na njih država potroši 2 500€ prosjek po osobi 1300€, naravno nakon godinu dana niti on niti žena nisu našli posao a i zašto bi kad žive ko bubreg u loju.
Sve plaća država, stanarinu, struju i sve dadžbine i još na ruke 400€ po osobi.
Kažu sad će ove stanove u centru Munchena koji su skupi prisilno iznajmiti Sirijcima.

I kad netko spominje naše gasterbajete evo ja imam rodbinu kad su išli 60-70 živjeli na konzervama u barakama, tek nakon 30 godina skupili za stan i kuću a ovima sve na gotovo.
Budi siguran da će ih postrojavati još će skoro morati oni njima tolerantno plaćati harač svakome po 2000€ mjesečno ili idemo tolerantno divljati na ulice.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 12:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Gle pereca objavljuju imena i slike onih koji govore protiv kolonizatora šta je sljedeće pravno gonjenje i kažnjavanje onih kojih kažu da ih treba vratiti odakle su došli i da nelegalno prolaze kroz Hrvatsku.

http://lijepanasa.tumblr.com/

Orban se hvali njihova ograda neuništiva a naši se igraju humanista i ostat će im 50 000 pa ih onda nahranite u prihvatnim centrima iz svojih usta vi jedine makorone koji njima nisu dobri a njima pizzu i janjce vrtite.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Njemce više ne žalim nimalo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
daramo je napisao/la:
Gle pereca objavljuju imena i slike onih koji govore protiv kolonizatora šta je sljedeće pravno gonjenje i kažnjavanje onih kojih kažu da ih treba vratiti odakle su došli i da nelegalno prolaze kroz Hrvatsku.

http://lijepanasa.tumblr.com/


Istini za volju, ovo pozivanje na Hitlera i gasne komore je odvratna stvar, tim više što niko od ovih specijalista za gasne komore nijednom riječju ne proziva kreatore ovih migracija. Polusvijet koji ne vidi dalje od nosa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 15:18
Postovi: 8401
slika

:wub


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 14:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
OTKRIVAMO POZADINU SPORAZUMA Europska Unija razmišlja gdje smjestiti 50.000 izbjeglica, u igri je i - Hrvatska!

Najvažnije pravilo
U izjavi koju su usvojili lideri nije ušao prijedlog da se izbjeglice ne smiju slati iz jedne države u drugu bez dogovora s tom državom nego je postignuto kompromisno rješenje da to ne mogu činiti bez informiranja te države.

Znači Hrvatskoj će biti naređeno da migrante više ne smije slati u Sloveniju.

Dogovoreno je također raspoređivanje Frontexa između Grčke i Makedonije, Grčke i Albanije te Bugarske i Turske, koje su vanjske granice Europske unije. U EU su pojasnili da se oni ne mogu stacionirati u Šidu u Srbiji jer pripadnici Frontexa djeluju samo na teritoriju EU.

Jedna od točaka zajedničke izjave, prema kojoj će se u državama zapadnobalkanske rute biti stvoreni kapaciteti za zbrinjavanje oko 50 tisuća izbjeglica, jučer je ostala nejasna. Izvori EU nisu mogli odgovoriti koliko će koja država zbrinuti. Ali neslužbeno diplomati spominju da će takvi centri biti i u Makedoniji, Srbiji, Bugarskoj, Hrvatskoj, Sloveniji i možda i Albaniji koja dosad nije bila dio rute, ali to ubrzo može postati. Ako se to dogodi, mogla bi se otvoriti i nova ruta iz Grčke preko Albanije u Italiji. U tim centrima bi se izbjeglice držalo privremeno, ali, kako kažu EU izvori, “ne samo par sati”.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
Ovaj ko da je iz Živinica :smijeh

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 14:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zastupnik u Bundestagu Josip Juratović: Summit je trebao kancelarki Angeli Merkel da pokaže da vlada situacijom

Juratović kaže da svoju imigrantsku politiku Merkel ne misli mjenjati, Turci i Grci su je otkantali što znači da joj jedino preostalo pritiskati druge male države koje nemaju kičmu poput RH da budu tamponi (hot-spotovi) koji će zadržavati imigrante.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
NEVEROVATNO Iz Srbije u Hrvatsku ušla 105 godina stara Avganistanka

Na putu ka boljem i bezbednijem životu u zapadnoj Evropi u prihvatni centar u Opatovcu i dalje pristižu izbeglice i migranti, medju kojima je i 105 godina stara Avganistanka, prenosi zagrebački "zabranjeni list".

slika

Kako je potvrdio portparol vukovarsko-sremske policije Domagoj Džigumović, strarica je u centar stigla oko podneva sa grupom izbeglica koji su u Hrvatsku iz Srbije ušli preko područja Bapske.

Avganistanka se trenutno nalazi u centru kako bi bila registrovana i da bi joj, eventualno, bila pružena pomoć.

Inače, u opatovačkom prihvatnom centru trenutno ima oko 700 osoba, koje će do kraja dana biti vozom odvežene prema slovenačkoj granici.

Od početka izbegličke krize u Hrvatsku je ušlo oko 264.000 migranata, podaci su Ministrastva unutrašnjih poslova.

Najveći broj izbeglih osoba u Hrvatsku je ušao u prošlu subotu, kada ih je preko Bapske prošlo 11.500.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/601616 ... ganistanka


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 lis 2015, 00:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Hrvatska zdimila do sada 70 milijuna na jadne "izbjeglice".

Čuj baba od 105 godina, guraju je jadnu iz Afganistana da dobiju socijalu na nju, nedaju joj ni umrijeti na svom ili možda baba ide studirati u Njemačku kao i većina ekipe?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 lis 2015, 15:19 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
i_jopet je napisao/la:
granica je napisao/la:
Za one koji su zaboravili ocigledno sta znaci biti protjeran i traziti pomoc drugdje: Mnogi od nas su tad 1992. godine prebivali po susjednim zemljama iscekujuci "da se smiri".


Pa upravo su Hrvati ti koji su već primali izbjeglice i imaju iskustvo s tim,
ali to je bilo upravo suprotno ovome danas, izbjeglice iz BiH su dolazile u RH
i prihvaćale pravila koja su vrijedila u RH.
Ovi današnji imigranti ( nisu svi izbjeglice) ne prihvaćaju da su u tuđini,
nemaju namjeru da se pridržavaju pravila koja vrijede u zemljama u koje
dolaze, neki čak ultimativno traže smještaj i to u kući ili stanu,
samo što još ne traže da bude novogradnja, naravno i zahtjevaju novčanu
pomoć.


I ti u to zaista vjerujes i znas sve to sta te izbjeglice hoce, sta nece, sta prihvataju, sta ne prihvataju? Ozbiljno pitam. Jesi li pogledao snimak hrvatske TV o konclogoru koji drze Janezi?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 lis 2015, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8292
granica je napisao/la:

I ti u to zaista vjerujes i znas sve to sta te izbjeglice hoce, sta nece, sta prihvataju, sta ne prihvataju? Ozbiljno pitam. Jesi li pogledao snimak hrvatske TV o konclogoru koji drze Janezi?


Ja upratim vijesti onako kao mi nalete, ne baš temeljito a i sam znaš da bolje prolaze
senzacionalističke vijesti nego ove obične. Tako da sve što sam napisao postoji zabilježeno
na netu ili novinama, e sad koliki je postotak ovih drugih običnih izbjeglica ja ne znam
može se samo nagađati, jeli to 50%? ja vjerujem da je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 lis 2015, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
PRONAĐEN AZAM, sirijski dečak za kog se govorilo da je nestao u Srbiji

Petogodišnji Azam, dečak iz Sirije koji je u Srbiji upućen na lečenje zbog polomljene vilice i koji je navodno nestao u Beogradu, konačno je pronađen.

slika

Kako je objavio "BBC" u kratkom saopštenju kojim najavljuje specijalnu emisiju, Azam je pronađen i u dobrom je zdravstvenom stanju. " BBC" ne navodi gde je dečak pronađen.

Posle navoda "BBC"-ja da je dečak nestao u Beogradu, ceo svet je krenuo u potragu za Azamom, a na Tviteru je i dobio svoj hešteg #FindAzam. Međutim, MUP Srbije je kasnije objavio da dečak nikako nije mogao da nestane u Srbiji, jer je on u Beogradu samo bio upućen na lečenje povrede koja mu je primećena u prihvatnom centru na autobuskoj stanici.

Dečak je sve vreme bio u pratnji muškarca koji je tvrdio da je njegov otac, a u papirima se videlo da nose isto prezime. Dečak je navodno posle rekao da mu je otac u Turskoj, a da je muškarac sa kojim putuje ujak. Takođe, MUP je objavio da je prema nezvaničnim informacijama dečak istog dana napustio Srbiju i otišao u Nemačku.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/601798/PR ... o-u-Srbiji


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 lis 2015, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
SUKOB POLICIJE I IZBEGLICA U SLOVENIJI "Ovo se događa kad držite ljude bez hrane, vode i toaleta" (VIDEO)

U slovenačkom mestu Dobova na granici sa Hrvatskom sukobili su se policija i izbeglice, a volonteri koji već nedeljama pomažu izbeglicama navode da su za to krivci slovenačka policija i vlasti, prenosi portal Index.hr.

slika

Snimak tuče objavljen na društvenoj mreži Fejsbuk, na stranici koja okuplja volontere.

- Ovo se događa kada držite veliki broj ljudi na malom, prenatrpanom prostoru, bez hrane, vode ili čak toaleta - konstatuju volonteri na toj stranici.

- Hvala ti, hrabri čoveče, što si ovo snimio, štitićemo tvoj identitet i želimo sreću i tebi i tvojoj porodici - dodao je.

U Sloveniju je iz Hrvatske od juče popodne do jutros prebačeno više od 3.000 izbeglica vozom u Dobovo, po novom sistemu tranzita o kome su se prethodnih dana dogovorile policije dve države.


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 29 lis 2015, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
NOVI SMJER IZBJEGLICA Čini se da se novi pravac ulaska u Hrvatsku otvara tamo gdje smo najmanje očekivali...

Autor: Portal zabranjeni.hr, Mario Pušić


P.S. Ko te jebe kad si glup.




ZAGREB - Dok se danonoćno izmjenjuju lica u istoj koloni balkanske izbjegličke rute preko Slavonije, a javnost strahuje da bi nevoljnici mogli "udariti" na Prevlaku, čini se da se novi pravac otvara tamo gdje smo najmanje očekivali - preko Like.
.
.
.


http://www.zabranjeni.hr/novi-pravac-za-i ... -/1447640/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 29 lis 2015, 13:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ma gluposti to su ovi što dobiju vizu za BiH i dođu avionom u Sarajevo.
Nisu ovo prvi pokušaji, neki dan su uhvaćeni Kurdi kod Imotskog, ista metoda ulaska.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 29 lis 2015, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Zacementirajte im Slavoniju a onda vračajte kuda će vam ući. Dok prolaze Slavonijom, nemaju ni potrebe za novom rutom, međutim itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 29 lis 2015, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8292
Agathonikos je napisao/la:
ZAGREB - Dok se danonoćno izmjenjuju lica u istoj koloni balkanske izbjegličke rute preko Slavonije, a javnost strahuje da bi nevoljnici mogli "udariti" na Prevlaku, čini se da se novi pravac otvara tamo gdje smo najmanje očekivali - preko Like.
.
.
.

http://www.zabranjeni.hr/novi-pravac-za-i ... -/1447640/


Taj pravac preko Prevlake bi definitivno upropastio slijedeću turističku sezonu Hrvatske i Crne Gore i
tako bi se novac za punjenje budžeta tih dviju država dodatno smanjio. Turizam je koliko toliko
izvlačio proračun.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 29 lis 2015, 13:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ovo za u gluposti, znalo se da su mogući neredi u CG zato su postavljene pojačane kontole na Prevlaci.

Taj put je teži i zahtjevniji za pješačiti i više granica, vjerojatnija je opcija Albanija pa čamcima do Italije.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 29 lis 2015, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Gospodin Ranko: U Hrvatsku dosad ušlo 277 izbjeglica



http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=168111

.
.
.


Gospodin Domagoj: U Hrvatsku dosad ušlo 263.407 izbjeglica


http://www.telegram.hr/politika-krimina ... -iz-mup-a/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO