HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 srp 2024, 10:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 14:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Jebi ga trebali su provjeriti da je gradski derbi i opsadno stanje u gradu a da je većina ekipe pod gasom, naručito nakon valjanja Vehležovaca po livadi.

Možda su mislili da su Vehležovci ionako im je cijela ekipa od Srbijanaca.

U krivo vrijeme na krivom mjestu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 22:01
Postovi: 1588
Ma scenario je za top listu nadrealista, posebno tuče u dijaspori ... bilo bi zanimljivo da opet prebiju nekog vojvođanskog ili bg Hrvata, jer priča krivo. :-D

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 15:05 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Ćuskija,bar tamo odakle sam ja ti je alatka kaja ima dugačak masivan drveni rukohvat,držalju, i metalnu kao zašiljenu šipku na kraju.Tipična blentava alatka iz bosanskih krajeva.


Sad,kad neko spomene ograđivanje Hr ja se prvo zapitam šta je taj nesrećnik imao iz geografije,zemljopisa ili čega već.Zna li kroz kakve predele bi trebalo postaviti tu ogradu.Preko kakvih bestragija bi trebalo tu ogradu raširiti?Kroz šumetine,krš i kamenje.I nije to samo postaviti nego tu ogradu valja i čuvati.Postavljanje ograde oko Hr može da predloži osoba krajnje ili glupa ili neinformisana koja nikad nije ni videla te krajeve.Takav jedan poduhvat bi mogle da naprave države tipa SAD Rusija Kina Nemačka Indija.. Hrvatska?Presmešno.
Problem mora da reši EU i Brisel na granici sa Turskom ili u dogovoru sa Turskom.
Brisel je nesposoban za to.Za očekivati je sve veća i veća sranja.
EU je opravdala srpsko gađenje prema njoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8173
Nema nista drveno kod cuskije.Sve metal.Npr,jedna verzija:
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 22:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Evo danas pređena brojka od 250 000 migranta koji su ušli u Hrvatsku, pa ovo nije normalno, došla zima a ovi još više naviru.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3952
Katastrofalna je greška što nismo ništa zaradili, mi se pravimo humanitarci, a migranti svjesno krenuli na put s parama u džepu i namjerom da plate :neznam

Osim toga da smo mi Balkanci pametni pa se ujedinimo i postavimo uvjete zapadu da nam oprosti dugove ili pošalje novce u zamjenu za obranu EU. Ali mi smo takvi da se ne možemo dogovoriti ni u zgradi na sastanku kućnog savjeta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 23:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Istina pogledaj samo kako Turci i Grci ucjenjuju, da smo pametni mogli smo Zapad držati u šaci s Balkan Expressom, lijepo Arapi kupe kartu u Gevgeliji po tržišnoj cijenii i eto ga u Austriji pa bi vidio kako bi nam lizali guzicu.

Naravno umjesto da iskoristimo geopolitički položaj i zaradimo mi se hvatamo međusobno za vrat, nije ni čudo što nam tuđin uvijek vlada.

Perecima uvijek krivi Hercegovci, tko im je sad kriv, ne znaju zaraditi a prilika pred nosom, svaki dan bacaju 2 milijuna kuna.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 23:26 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 17:10
Postovi: 3044
Konferencija o migrantskoj krizi u Briselu dozivela potpuni fijasko.Jedni druge optuzivali i ništa konkretno nisu usvojili niti rešili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kriza se ne može riješiti dok Merkel ne maknu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 23:28 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 17:10
Postovi: 3044
Tako je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 23:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Sumnjam da će ovi stati i da maknu Merkel sad kad su vidjeli da mogu gaziti Europom kako žele.
Dok ih netko ne zaustavi ništa od toga, mogu oni sastančiti, jedino što mogu postići s tim je raspad EU a dok se oni svađaju migranti im već pod prozorom.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 lis 2015, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
BBC je napisao/la:
Kriza se ne može riješiti dok Merkel ne maknu.


Šta to Merkel koči a ostali bi se dogovorili?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Razvlači na vremenu nadajući se mediji i svijet će zaboraviti taj problem. I njeni vjerni psići ostali Njemci u Briselu prave neke stavke koje ne riješavaju krizu, samo raspoređuju dolazeće izbjeglice po Europi.
Da se premijer UK petlja da je šef EU već davno bi se dogovorio sa Grcima.

Problem sa Merkel je što su izgleda njoj iz UN, UNHCR obećali da će poslije mandata biti prva žena sekretar UN-a. I sad se ne zna postaviti prema ovom problemu da ne ispuši to radno mjesto.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046


kako koriste djecu,majku im


_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 02:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jel vam promaklo koju stavku su jučer Merkel i njeni njemački pulenovi probali progurati ?
Da se sve zemlje koje imaju problema sa migrantima obrate trima EU bankama za kredite. Nice, very nice. Njemce treba totalno odjebati od riješavanja tog problema.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 07:30 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Nemce treba totalno odjebati od rešavanja bilo kakvog problema.
(A sad malo narodne mudrosti)
Tuđa ruka svrab ne češe.

Šta sad dalje?Ništa.Sad je sasvim realno da će se u Evropi desiti vrlo ozbiljno sranje tako da se slobodno svaka od naših državica na svoj način i u okviru svojih mogućnosti može spremati za najgori scenario koji je kao što rekoh sada neizbežan.Imam neki neverovatan osećaj da će sranje početi upravo na našim prostorima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sad čitam, taj summit jučer kao najbolji dani sastančenja KPJ Jugoslavije. Bezveze potrošeno vrijeme da Merkel dobije na vremenu dok problem ostaje isti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 12:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Koja ljepota gledati kako sjede jedan do drugog, koji bajni tandem Vučko-Milanče blago vama, dok Merkelica od njih pravi magarčine oko nje igraju i lijepe se ko za go...

Propustio si još nešto važnije što Merkelica želi uvaliti ili kako ona kaže prerasporediti teret, onosno zemljama zapadnog Bakana je određena kvota od 100 000 migranata, od toga je Grčka prihvatila praviti prihvatilišta odnosno sabirne centre za 30 000.
Hrvatska i Srbija trebaju raspodijeliti od toga 50 000 i brinuti se za njih dok Njemačka napravi mjesta za prethodnicu, ostatak ide na ostale zemlje valjda Sloveniji i Makedoniji.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 17:10
Postovi: 3044
Sve je to uzalud,oni hoće u Nemačku.I naći će oni nove puteve ako bude trebalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Ne znam šta bi samo HDZ Hr uradio?
Oni bi sigurno to bolje odradili ..al za malo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
NOVA TRAGEDIJA Spasioci izvlače tela troje dece u blizini Lezbosa

Grčka obalska straža objavila je da su se troje dece i jedna žena udavili kada se njihov čamac prevrnuo u blizini grčkog ostrva Kalimnos u Egejskom moru.

slika

Drveni čamac pun sirijskih izbeglica, koji je u petak uveče napustio turski grad Ajvalik i uputio se ka Lezbosu, nije stigao na svoje odredište, a još života nedužne dece je izgubljeno.

Spasioci su iz vode izvukli beživotno telo dečaka koji se nadao da će na evropskom tlu moći da raste bez oružja i rata. Isto su priželjkivale i ostale žrtve.

slika

Oni koji su preživeli mukotrpno noćno putovanje, potpuno su iscrpljeni i pate od groznice, infekcija i kašlja.

Više od 3.000 ljudi je ove godine stradalo u pokušaju da se otisne do Evrope preko Mediterana. Među njima je bilo i tinejdžera i dece.

slika

Prema podacima Međunarodne organizacije za migracije u Ženevi, oko 48.000 migranata i izbeglica stiglo je u Grčku u poslednjih pet dana, što je rekordan broj.

- Uprkos pogoršanju meteoroloških uslova, oko 48.000 migranata i izbeglica prešlo je more ka grčkim ostrvima iz Turske, što je oko 9.600 ljudi dnevno tokom proteklih pet dana - navela je organizacija.

slika

Navala je nastala zbog činjenice da je ostalo samo još nekoliko nedelja do početka zime, pa migranti žele da iskoriste poslednju šansu za putovanje bez snega i leda.

- Nisam želeo da krenem sada, ali shvatio sam da sam u "sad il' nikad" situaciji. Hladnoća, kiša i sneg su otežavajući faktori. Da smo ostali u Siriji, rizikovali bismo živote, a da smo krenuli kasnije, zahvatilo bi nas loše vreme - kaže Rašid al Šabai, sirijski student.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/601069/NO ... ni-Lezbosa


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Drone captures mass refugee movement near croatian border with slovenia



:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 lis 2015, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
JUNKER: Izbeglice će umirati od hladnoće na Balkanu

slika

Oko 20 miliona ljudi se nalazi u dvorištu Evrope i napadi Rusije i Irana na najveći sirijski grad Alepo bi mogli da proizvedu nove probleme za Zapad, smatraju zvaničnici EU

BRISEL - Izbeglice koje prolaze kroz balkanske zemlje u želji da stignu do Evropske unije će umirati od hladnoće kako se bude zima približila.

To je u Briselu rekao predsednik Evropske komisije Žan Klod Junker uz napomenu da se Evropa raspada u pokušajima da se suoči sa najvećom humanitarnom krizom od Drugog svetskog rata.

“Svaki dan se računa inače ćemo uskoro videti cele porodice kako se smrzavaju do smrti u hladnim balkanskim rekama“, rekao je Junker.

On je istakao da je konačno rešenje za krizu urgentno kako bi se sprečio tragični scenario. Evropski komesar za susedsku politiku Johanes Han dodao je da se oko 20 miliona izbeglica nalazi u dvorištu Evrope i da bi napadi Rusije i Irana na najveći sirijski grad Alepo mogao da proizvede momentalni udar na Evropu.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/601224/JE ... ma-Balkana


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15562
I ladno ludak krivi i dalje Ruse i Irance... pa jebote, oni su zaslužili sve što im se dešava... (mislim na EU).

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 lis 2015, 00:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ja budale pa primajte ih brže pa se neće smrznuti, mi ih možemo brže transportirati to uopće nije problem.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO