HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 kol 2024, 21:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 29 lis 2015, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
U Slatini između Jablanice i Prozora, mjestu u kojem živi hrvatsko i bošnjačko stanovništvo, a koje je za vrijeme rata bilo linija razgraničenja između HVO-a i Armije RBiH, strašni rat kao da se nije ni desio.

slika

Iako su i jedni i drugi u tom vihoru zla i ludila izgubili najmilije i ostali bez svojih domova, kada su se nakon izbjeglištva vratili na svoja ognjišta, iznova žive najljepšim komšijskim životom u kojem se ne razlikuju po tome ko je katolik ili musliman, Bošnjak ili Hrvat, nego ko je čovjek, a ko nije.

Dženaze i sahrane

Tako komšinice Rahima Ćosić (80) i Anica Drinovac (77) svaki dan zajedno piju kafu te se obilaze u žalosti i veselju.

- Moje komšije Hrvati sve nam živo učine kad nam treba izaći ususret. Ovdje se uvijek živjelo u slozi, ali je nesretni rat to poremetio. Ipak, sve se polako vraća na svoje - kaže nam Rahima.

Njena komšinica Anica priča nam da kad umre neko od muslimana, katolici redovno idu na dženaze, isto kao i muslimani na sahrane katolika.

- Kad god imam vremena, uzmem štap i odem do moje Rahime. Fino se razgovorimo i popijemo kafu, naše porodice su tu uvijek jedna za drugu kad treba pomoći. Mladi se, također, lijepo druže. Skupe se pa svi odu u Jablanicu u kafić - dodaje Anica te u nastavku razgovora priča o najljepšem primjeru međuljudskog i međureligijskog poštovanja i komšijske ljubavi.


Poštuj tuđe

Anica kaže da nju i njenog muža Cvitana, kao i još nekoliko starijih mještana katolika, koji nemaju vlastita vozila, svake nedjelje na misu u susjedno mjesto Gračac vozi hodža Amir Drežnjak, koji iz mjesta Lizoperci preko Slatine ide u Gračac, gdje djecu poučava u mektebu.

- Mi bismo silazili na cestu i stopirali do Gračaca. No, od kad je tim putem počeo nailaziti naš hodža, svaki put on nas vozi. Nazove nas i kaže da siđemo - kaže nam Ankica.

Cvitan kaže da boljeg insana od hodže Amira nije u životu sreo.

- Krsta mi moga kojim se kunem, taj čovjek nikad feninga nije uzeo ni od koga. On svoju vjeru voli i čuva, a našu poštuje - kazuje Cvitan.

Efendija Drežnjak pet godina nije imao svoj auto i zna šta znači stopirati i čekati na cesti. Kaže da je tada uvijek sam sebi govorio da, ako ga Bog počasti da nekad kupi auto, nikad nikog neće proći.


- Prvi put sam ih vidio kako stopiraju. Znao sam da idu na misu u Gračac i povezao sam ih. Kazali su mi da nemaju prijevoza i onda sam im uzeo brojeve telefona i rekao da ću, dok sam ovdje na službi, svake nedjelje voziti ih na misu. I tako je već tri godine. Meni je srce puno kad mi katolkinje koje vozim kažu da su se molile za mene. To je meni plaća, ništa mi drugo ne treba - ističe ef. Drežnjak.

Fratar na iftaru, kurbani katolicima

Efendija Drežnjak ističe da fra Mato Topić, župnik župe Gračac, njemu redovno dolazi na iftar za 27. noć ramazana, da se katolicima uvijek dijele kurbani te da su komšijski odnosi u ovom kraju uvijek bili idealni.





http://jugoslavenska-narodna-armija.blo ... -misu.html

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 29 lis 2015, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Lijep primjer tolerancije.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 29 lis 2015, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37506
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Čitao o ovome, lijep primjer suživota, svugdje ima normalnih ljudi i ološa, nažalost u BiH su ova druga kategorija u velikoj većini.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 30 lis 2015, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32612
Yeah,efendija!! :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 30 lis 2015, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19724
Treba prijaviti hodžu inspekciji što taksira na crno i bez naplate prevoza. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 30 lis 2015, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
I to je BiH. Samo sto vise nije tako popularno. Ja licno sam dozivio slicno - ne sad u vezi s vjerom, ali izmedju Srba i Bosnjaka. Sad tamo zive samo jedni..ili drugi.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 30 lis 2015, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne kužim ovo nimalo. Ovo je u biti sramota jednog društva, ne nešto za pohvaliti se.
Probam zamisliti novinske priče iz Austrije kako netko sa nekim pije kavu i netko drugi nekoga prebaci od točke A do točke B. Odmah bi se svi zapitali što nije u redu sa tim društvom ako se o takvim stvarima mora pisati.

Toliko je očajna situacija u državi da je i ovakva banalnost prikazana kao nešto pozitivno. I uvijek Bošnjaci ta sranja prosipaju okolo, baš su depresivni totalno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 30 lis 2015, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28600
Ma samo senzacije. Mogao bi i ja. Tako imamo u poznanstu muslimana koji samo druguje s Hrvatima. A kad mu je sestra našla Hrvata za muža, svi u obitelji protiv, osim njega. Neće ni da čuju, a on ti "udati će se, ili ću vas sve poklati". :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 30 lis 2015, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22474
Hrvatsko selo, čovjek se pokušava sprijateljiti s domorocima.
Ali sve u svemu =))
Kakva vijest =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 31 lis 2015, 02:07 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Ceha je napisao/la:
Hrvatsko selo, čovjek se pokušava sprijateljiti s domorocima.
Ali sve u svemu =))
Kakva vijest =))



1991. Nasih: 441 (63,72%)
Vasih: 245 (35,40%)


:kava

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 31 lis 2015, 09:08 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2015, 20:38
Postovi: 152
“O vjernici za prisne prijetelje uzimajte samo svoje, drugi vam samo propast žele. Oni jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz usta njihovih, a još je gore ono što u prsima svojima kriju.” (Prijevod značenja, Alu-Imran, 118.).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 31 lis 2015, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3966
Pa u BiH može biti dobra vijest što je drugdje obična vijest. Ali isto tako se u BiH sve što ne valja gura pod međunacionalni sukob, kao da u jednonacionalnim državama nema sukoba, nema nezaposlenosti, nema podobnosti umjesto sposobnosti i tako dalje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 03:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22474
Amidza je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Hrvatsko selo, čovjek se pokušava sprijateljiti s domorocima.
Ali sve u svemu =))
Kakva vijest =))

1991. Nasih: 441 (63,72%)
Vasih: 245 (35,40%)
:kava

hercegovina/jablanica-t1357.html
http://imageshack.com/f/834/prozorresize.jpg
http://imageshack.com/f/136/jablanicaresize.jpg
Nas zanima dio zapadno od Neretve. A ostali zeleni otok, tko vas šljivi :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 18:54 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 10:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Scandinavistan je napisao/la:
“O vjernici za prisne prijetelje uzimajte samo svoje, drugi vam samo propast žele. Oni jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz usta njihovih, a još je gore ono što u prsima svojima kriju.” (Prijevod značenja, Alu-Imran, 118.).


Monotheism: Connecting people


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 18:54 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
hrdjavom kurcu i dlaka smeta

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19724
granica je napisao/la:
I to je BiH. Samo sto vise nije tako popularno. Ja licno sam dozivio slicno - ne sad u vezi s vjerom, ali izmedju Srba i Bosnjaka. Sad tamo zive samo jedni..ili drugi.

Šta i tebe povezao hodža? :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 20:11 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Pa nije, ali da su ljudi normalno jedni s drugima, da si idu na te vjerske praznike i to..

Ja nisam, posto moji nisu bili vjernici, pa se slavila samo Nova godina, ali znam od komsija, rodbine.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15122
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Scandinavistan je napisao/la:
“O vjernici za prisne prijetelje uzimajte samo svoje, drugi vam samo propast žele. Oni jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz usta njihovih, a još je gore ono što u prsima svojima kriju.” (Prijevod značenja, Alu-Imran, 118.).


Allah će sigurno uspostaviti ljubav između vas i onih s kojima ste u zavadi; Allah je svemoćan; Allah mnogo prašta i On je samilostan. #
Allah vam ne zabranjuje da činite dobro i da budete pravedni prema onima koji ne ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavičaja vašeg ne izgone – Allah, zaista, voli one koji su pravični – #
ali vam zabranjuje da prijateljujete sa onima koji ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavičaja vašeg izgone i koji pomažu da budete prognani. Oni koji s njima prijateljuju sami sabi čine nepravdu.
Sura Provjerena 60 ajet.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2015, 20:38
Postovi: 152
korrisnik je napisao/la:
Scandinavistan je napisao/la:
“O vjernici za prisne prijetelje uzimajte samo svoje, drugi vam samo propast žele. Oni jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz usta njihovih, a još je gore ono što u prsima svojima kriju.” (Prijevod značenja, Alu-Imran, 118.).


Allah će sigurno uspostaviti ljubav između vas i onih s kojima ste u zavadi; Allah je svemoćan; Allah mnogo prašta i On je samilostan. #
Allah vam ne zabranjuje da činite dobro i da budete pravedni prema onima koji ne ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavičaja vašeg ne izgone – Allah, zaista, voli one koji su pravični – #
ali vam zabranjuje da prijateljujete sa onima koji ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavičaja vašeg izgone i koji pomažu da budete prognani. Oni koji s njima prijateljuju sami sabi čine nepravdu.
Sura Provjerena 60 ajet.



Let us look at the Noble Verses that address this issue:

"O ye who believe! Take not the Jews and the Christians for your friends and protectors; they are but friends and protectors to each other. And he amongst you that turns to them (for friendship) is of them. Verily Allah guideth not a people unjust. (The Noble Quran, 5:51)"

"O ye who believe! Take not for friends and protectors those who take your religion for a mockery or sport - whether among those who received the Scripture (i.e., the Bible) before you, or among those who reject Faith; but fear ye Allah, if ye have Faith (indeed). (The Noble Quran, 5:57)"

"Yea, to those who take for friends unbelievers rather than believers: is it honour they seek among them? Nay,- all honour is with God. (The Noble Quran, 4:139)"

"O ye who believe! Turn not (for friendship) To people on whom Is the Wrath of Allah. Of the Hereafter they are Already in despair, just as The Unbelievers are In despair about those (Buried) in graves. (The Noble Quran, 60:13)"



---------------------

Kuran sura 8
12.Kada je Gospodar tvoj nadahnuo meleke: "Ja sam s vama, pa učvrstite one koji vjeruju!" U srca nevjernika Ja ću strah uliti, pa ih vi po šijama udarite, i udarite ih po prstima.

39. I borite se protiv njih dok mnogoboštvo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane.

I znajte da od svega što u borbi zaplijenite jedna petina pripada Allahu i Poslaniku, i rodbini njegovoj, i siročadi, i siromasima, i putnicima, ako vjerujete u Allaha i u ono što smo objavili robu Našem na dan pobjede, na dan kada su se sukobile dvije vojske, a Allah sve može



kuran 9.32

23.O vjernici, ne prijateljujte ni sa očevima vašim ni sa braćom vašom ako više vole nevjerovanje od vjerovanja. Onaj od vas koji budu s njima prijateljevao, on se doista prema sebi ogriješio.


Kuran sura 4

89. Oni bi jedva čekali da i vi budete nevjernici kao što su i oni nevjernici, pa da budete jednaki. Zato ih ne prihvaćajte kao prijatelje dok se radi Allaha ne isele. A ako okrenu leđa, onda ih hvatajte i ubijajte gdje god ih nađete, i nijednog od njih kao prijatelja i pomagača ne prihvaćajte,
76. Vjernici se bore na Allahovom putu, a nevjernici na šejtanovom. Zato se borite protiv šejtanovih štićenika, jer je šejtanovo lukavstvo zaista slabo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 21:56 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2015, 20:38
Postovi: 152
Veliki muftija Saudijske Arabije: Razorite sve crkve na Arapskom poluotoku


Veliki muftija, koji je najviši dužnosnik islamske religije u Saudijskoj Arabiji, je citirao proroka Muhameda u dijelu da na Arapskom poluotoku može postojati samo jedna religija. Potom je došao do zaključka da je bitno za Kuvajt, koji je dio Arapskog poluotoka, da uništi sve crkve na svom teritoriju, piše RT.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 01 stu 2015, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15122
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Scandinavistan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Allah će sigurno uspostaviti ljubav između vas i onih s kojima ste u zavadi; Allah je svemoćan; Allah mnogo prašta i On je samilostan. #
Allah vam ne zabranjuje da činite dobro i da budete pravedni prema onima koji ne ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavičaja vašeg ne izgone – Allah, zaista, voli one koji su pravični – #
ali vam zabranjuje da prijateljujete sa onima koji ratuju protiv vas zbog vjere i koji vas iz zavičaja vašeg izgone i koji pomažu da budete prognani. Oni koji s njima prijateljuju sami sabi čine nepravdu.
Sura Provjerena 60 ajet.



Let us look at the Noble Verses that address this issue:

"O ye who believe! Take not the Jews and the Christians for your friends and protectors; they are but friends and protectors to each other. And he amongst you that turns to them (for friendship) is of them. Verily Allah guideth not a people unjust. (The Noble Quran, 5:51)"

"O ye who believe! Take not for friends and protectors those who take your religion for a mockery or sport - whether among those who received the Scripture (i.e., the Bible) before you, or among those who reject Faith; but fear ye Allah, if ye have Faith (indeed). (The Noble Quran, 5:57)"

"Yea, to those who take for friends unbelievers rather than believers: is it honour they seek among them? Nay,- all honour is with God. (The Noble Quran, 4:139)"

"O ye who believe! Turn not (for friendship) To people on whom Is the Wrath of Allah. Of the Hereafter they are Already in despair, just as The Unbelievers are In despair about those (Buried) in graves. (The Noble Quran, 60:13)"



---------------------

Kuran sura 8
12.Kada je Gospodar tvoj nadahnuo meleke: "Ja sam s vama, pa učvrstite one koji vjeruju!" U srca nevjernika Ja ću strah uliti, pa ih vi po šijama udarite, i udarite ih po prstima

39. I borite se protiv njih dok mnogoboštvo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane.

I znajte da od svega što u borbi zaplijenite jedna petina pripada Allahu i Poslaniku, i rodbini njegovoj, i siročadi, i siromasima, i putnicima, ako vjerujete u Allaha i u ono što smo objavili robu Našem na dan pobjede, na dan kada su se sukobile dvije vojske, a Allah sve može



kuran 9.32

23.O vjernici, ne prijateljujte ni sa očevima vašim ni sa braćom vašom ako više vole nevjerovanje od vjerovanja. Onaj od vas koji budu s njima prijateljevao, on se doista prema sebi ogriješio.


Kuran sura 4

89. Oni bi jedva čekali da i vi budete nevjernici kao što su i oni nevjernici, pa da budete jednaki. Zato ih ne prihvaćajte kao prijatelje dok se radi Allaha ne isele. A ako okrenu leđa, onda ih hvatajte i ubijajte gdje god ih nađete, i nijednog od njih kao prijatelja i pomagača ne prihvaćajte,
76. Vjernici se bore na Allahovom putu, a nevjernici na šejtanovom. Zato se borite protiv šejtanovih štićenika, jer je šejtanovo lukavstvo zaista slabo.


Sura Provjerena je medinska sura kao i sura Pokajanje.
24. Reci: "Ako su vam očevi vaši, i sinovi vaši, i braća vaša, i žene vaše, i rod vaš, i imanja vaša koja ste stekli, i trgovačka roba za koju strahujete da prođe neće imati, i kuće vaše u kojima se prijatno osjećate – miliji od Allaha i Njegova Poslanika i od borbe na Njegovu putu, onda pričekajte dok Allah Svoju odluku ne donese. A Allah grješnicima neće ukazati na Pravi put.
Mlivo : Reci: "Ako su očevi vaši i sinovi vaši, i braća vaša i žene vaše, i rod vaš i imeci koje ste stekli, i trgovina čije se stagnacije plašite i stanovi s kojima ste zadovoljni - draži vama od Allaha i Poslanika Njegovog i džihada na putu Njegovom: Onda sačekajte dok Allah ne donese naredbu Svoju", a Allah ne upućuje narod grješnika.
25: Allah vas je na mnogim bojištima pomogao, a i onoga dana na Hunejnu kada vas je mnoštvo vaše zanijelo, ali vam ono nije ni od kakve koristi bilo, nego vam je zemlja, koliko god da je bila prostrana, tijesna postala, pa ste se u bijeg dali.
Mlivo : Doista vas je pomogao Allah na poljima mnogim, i na dan Hunejna, kad vas je zanijela brojnost vaša, pa vam nije ništa koristila i otješnjala vam Zemlja ma kako prostrana bila, zatim ste se okrenuli bježeći;

Sura Provjerena.
O vjernici, ne prijateljujte s ljudima koji su protiv sebe Allahovu srdžbu izazvali; oni su izgubili nadu da će bilo kakvu nagradu na ovom svijetu imati, isto kao što su izgubili nadu nevjernici da će se njihovi umrli živi vratiti. #
ivan uzor za vas je Ibrahim i oni koji su uz njega bili kada su narodu svome rekli: “Mi s vama nemamo ništa, a ni sa onima kojima se, umjesto Allahu, klanjate; mi vas se odričemo, i neprijateljstvo i mržnja će između nas ostati sve dok ne budete u Allaha, Njega jedinog, vjerovali!”, – ali nisu riječi Ibrahimove ocu svome; “Ja će se moliti da ti oprosti, ali te ne mogu od Allaha odbraniti.” – Gospodaru naš, u Tebe se uzdamo i Tebi se

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 02 stu 2015, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Može zapadni Jablanice. Ako se od istoka Prozora napravi jedna bošnjačka općina. Reciprocitet i doslijednost. Bez obzira na broj stanovništva i ekonomske održljivosti. Fragmentalizacija u punom smislu te riječi.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 02 stu 2015, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
kakav je ovo fundamentalisticki spam gore sunce ti krvavo

hahaha svasta

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hodža vozi katolike na misu
PostPostano: 09 stu 2015, 15:43 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 10:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Uvežbava nošenje nevernika na egzekuciju. Verovatno u tome ima neku morbidnu satisfakciju. Bolesnici.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO