HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 kol 2024, 05:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim na definiciju lažnih proroka i antikrista. Muki odgovara profilu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5855
Amidza je napisao/la:
Markane, judaizam je sinagoga sotone i nije ih bez razloga Isa a.s prokleo za sva vremena. Bog ih izabrao da budu njegov narod, nacija propovijednika koja će drugima svijetliti primjerom bogobojaznosti. Toliko su puta izigrali Boga i na kraju su izgubili njegovu milost. Odavno oni nisu the chosen people.

Kuça napuštena, presušeno drvo, kako ih je ono još Isa a.s kitio?


Ja shvaćam da vi muslimani ne volite previše razmišljati ali ipak je žalosno ne čitati.
Koliko ja znam, a znam, sve je to rečeno farizejima i njima sličnima ne judejima kompletno. Dakle muslimani hitno moraju početi mjenjati retoriku ako se žele uključivati u razgovor s ljudima koji su potkovani debatom i razumom. Ne pođete li to podhitno raditi ljudi će vam se i dalje samo smijati i rugati se vašim jadnim pokušajima nekog razgovora i dijaloga

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:18 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
krstjanin je napisao/la:
Amidza je napisao/la:
Markane, judaizam je sinagoga sotone i nije ih bez razloga Isa a.s prokleo za sva vremena. Bog ih izabrao da budu njegov narod, nacija propovijednika koja će drugima svijetliti primjerom bogobojaznosti. Toliko su puta izigrali Boga i na kraju su izgubili njegovu milost. Odavno oni nisu the chosen people.

Kuça napuštena, presušeno drvo, kako ih je ono još Isa a.s kitio?


Ja shvaćam da vi muslimani ne volite previše razmišljati ali ipak je žalosno ne čitati.
Koliko ja znam, a znam, sve je to rečeno farizejima i njima sličnima ne judejima kompletno. Dakle muslimani hitno moraju početi mjenjati retoriku ako se žele uključivati u razgovor s ljudima koji su potkovani debatom i razumom. Ne pođete li to podhitno raditi ljudi će vam se i dalje samo smijati i rugati se vašim jadnim pokušajima nekog razgovora i dijaloga



Razgovor i dijalog nije slusanje vase vrijedanje islama. :kava

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
Amidza je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Ja shvaćam da vi muslimani ne volite previše razmišljati ali ipak je žalosno ne čitati.
Koliko ja znam, a znam, sve je to rečeno farizejima i njima sličnima ne judejima kompletno. Dakle muslimani hitno moraju početi mjenjati retoriku ako se žele uključivati u razgovor s ljudima koji su potkovani debatom i razumom. Ne pođete li to podhitno raditi ljudi će vam se i dalje samo smijati i rugati se vašim jadnim pokušajima nekog razgovora i dijaloga



Razgovor i dijalog nije slusanje vase vrijedanje islama. :kava


vama je sve vrijedjanje

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Vratimo se na temu, judaizam. Dakle, djecak iz video priloga sto sam postavio tvrdi da je antikrist Obama. Drugi tvrde da ce antikrist biti zidov, a krstjanin forumas tvrdi da je papa antikrist.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
BBC je napisao/la:
Mislim na definiciju lažnih proroka i antikrista. Muki odgovara profilu.


apropo proroci! jel mi moze netko od poznavatelja objasnit koje je to muhamedovo prorocanstvo?

lol antikrist

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:35 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Heero je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Mislim na definiciju lažnih proroka i antikrista. Muki odgovara profilu.


apropo proroci! jel mi moze netko od poznavatelja objasnit koje je to muhamedovo prorocanstvo?



Tema nije niti islam niti krscanstvo, vec rodak judaizam! Drzimo se teme.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
znam a nemog te ulovit na islamu vise si mi tu na židovima i uvjek odgovoris u roku minute

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15122
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
d predznaka Sudnjeg dana je i osvojenje Jerusalema, kao što je najavljeno u već pomenutom hadisu, u kojem Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaze Avfu ibnu Maliku: "(Na)broj šest predznaka Sudnjeg dana:.... (pa je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, pomenuo) osvojenje Jerusalema..." (Prenosi ga EI-Buhari 6/277)

U vrijeme Omerovog, radijallahu anhu, hilafeta, 16-te godine po hidžri, osvojen je Jerusalem, kako to navode priznati historičari. Nakon opsjedanja Jerusalema, Omer, radijallahu anhu, je lično otisao i sa tamošnjim stanovnicima sklopio ugovor. Tako je on, radijallahu anhu, oslobodio Jerusalem, očistio ga od Židova i Kršćana, i tamo je sagradio dzamiju pod jerusalemskom kubom (kupolom).

4. KUGA U AMEVASU ( selo u Palestini )

U vec pomenutom hadisu od Avfa ibnu Malika, Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaze: "Nabroj šest predznaka Sudnjeg dana.... (pa je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, pored ostalog rekao): pomor (umiranje) koje će vas zadesiti kao ovčija kuga (slinavka)..." (Buharija).

Ibnu Hadžer kaže: "Govori se da se ovaj predznak pojavio u Amevaskoj kugi, za vrijeme Omerovog, radijallahu anhu, hilafeta, i to je bilo poslije osvojenja Jerusalema."

Ova kuga se pojavila 18-te godine po hidžri, počevši od sela Amevas, a zatim se proširila po cijeloj Siriji. Od te kuge umro je i veliki broj ashaba, radijallahu anhum, a i ostalog svijeta. Kaze se da je od te kuge umrlo 25.000 muslimana. Medu najpoznatijim ashabima koji su tada umrli su Ebu Ubejde Amir ibnul-Džerrah i Muaz ibnu Džebel, radijallahu anhum.

5. MNOSTVO POLICIJE (GARDE) I ONIH KOJI POMAŽU NASILNICIMA

Ebu Umame, radijallahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik. sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Pred kraj dunjaluka. u ovoj zajednici (ummetu) pojavit ce se ljudi koji će nositi bičeve slične kravljim repovima, izlaziće ujutro (i biće) u Allahovoj srdžbi a pred noć će se vraćati u Njegovom nezadovoljstvu." (Ahmed sahih)


Odosmo na drugu temu. Ali ima predkazanja.

U Islamu ima razlike između vjerovjesnika i poslanika.Svi poslanici su ujedno bili i vjerovjesnici (arapski نبی - "nebijj"). Razlika između poslanika i vjerovjesnika je u tome što je poslanicima došla Objava u vidu posebnog vjerozakona (knjige) koji su bili dužni obznaniti ljudima, a vjerovjesnici su, po Božijem nalogu, obznanjivali i obnavljali prijašnje zakone.[1] Prvi poslanik bio je ujedno i prvi čovjek na Zemlji, a zvao se Adem a. s.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5855
Amidza je napisao/la:
Vratimo se na temu, judaizam. Dakle, djecak iz video priloga sto sam postavio tvrdi da je antikrist Obama. Drugi tvrde da ce antikrist biti zidov, a krstjanin forumas tvrdi da je papa antikrist.


I poslje ces reci da te vrijedjam. Ali ti vrijedjas sam sebe.
Biti zaveden od sotone i biti antikrist su dvije skroz suprotne stvari.
A osim toga ako te vec zanima sveti oci se slazu da ce antikrist doci sa istoka, vjerovatno iz islamskih zemalja i biti musliman. Cak je moguce da ce se patvoriti i zasjesti na petrovu stolicu

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 22:02 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
krstjanin je napisao/la:
Amidza je napisao/la:
Vratimo se na temu, judaizam. Dakle, djecak iz video priloga sto sam postavio tvrdi da je antikrist Obama. Drugi tvrde da ce antikrist biti zidov, a krstjanin forumas tvrdi da je papa antikrist.


I poslje ces reci da te vrijedjam. Ali ti vrijedjas sam sebe.
Biti zaveden od sotone i biti antikrist su dvije skroz suprotne stvari.
A osim toga ako te vec zanima sveti oci se slazu da ce antikrist doci sa istoka, vjerovatno iz islamskih zemalja i biti musliman. Cak je moguce da ce se patvoriti i zasjesti na petrovu stolicu



Zanimljivo. Po ucenju ruske pravoslavne crkve, biti ce zidov.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 28 sij 2016, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
korrisnik je napisao/la:

U Islamu ima razlike između vjerovjesnika i poslanika.Svi poslanici su ujedno bili i vjerovjesnici (arapski نبی - "nebijj"). Razlika između poslanika i vjerovjesnika je u tome što je poslanicima došla Objava u vidu posebnog vjerozakona (knjige) koji su bili dužni obznaniti ljudima, a vjerovjesnici su, po Božijem nalogu, obznanjivali i obnavljali prijašnje zakone.[1] Prvi poslanik bio je ujedno i prvi čovjek na Zemlji, a zvao se Adem a. s.


i di je prorocanstvo?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 29 sij 2016, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5855
Amidza je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

I poslje ces reci da te vrijedjam. Ali ti vrijedjas sam sebe.
Biti zaveden od sotone i biti antikrist su dvije skroz suprotne stvari.
A osim toga ako te vec zanima sveti oci se slazu da ce antikrist doci sa istoka, vjerovatno iz islamskih zemalja i biti musliman. Cak je moguce da ce se patvoriti i zasjesti na petrovu stolicu



Zanimljivo. Po ucenju ruske pravoslavne crkve, biti ce zidov.



Nije to učenje jer ni jedna Crkva ne zna toćno. imamo samo proročanstva ili pretpostavke različitih svetih otaca. Sad tko koje više preferira. Sveti Jeronim je zapisao da će antikrist biti rođen blizu Babilona. Sveti Ivan Damašćanski kaže da će njegova majka također tvrditi da je bezgrešno začela. Sveti Ivan u evanđelju kaže da je Antikrist onaj koji zaniječe Oca i Sina. Međutim ono gdje se sva proročanstva slažu je to da će postati silan na zemlji da će ga obožavati i da će stvoriti prividni mir, međutim to će biti vrijeme terora i svake moralne gnusobe.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 30 sij 2016, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32620
Amidza je napisao/la:
Markane, judaizam je sinagoga sotone i nije ih bez razloga Isa a.s prokleo za sva vremena. Bog ih izabrao da budu njegov narod, nacija propovijednika koja će drugima svijetliti primjerom bogobojaznosti. Toliko su puta izigrali Boga i na kraju su izgubili njegovu milost. Odavno oni nisu the chosen people.

Kuça napuštena, presušeno drvo, kako ih je ono još Isa a.s kitio?


Veliki broj ljudi ne razumije pojam "judaizma" i tko je Hebrej-Židov-Izraelac...

Sv. Pavao veli...
Citat:
Ta nije Židov tko je Židov naizvana i nije obrezanje ono izvana,na tijelu, nego pravi je Židov u nutrini i pravo je obrezanje u srcu, po duhu, ne po slovu. Pohvala mu nije od ljudi, nego od Boga.


Pavle objašnjava da osoba koja je prirodni potomak Abrahama,Izaka i Jakova, nije u Božjim očima pravi Hebrej.To uopće ne kvalifikuje tu osobu za pripadnost Izraelu.Bog je Izraelu dao tri oca iz vrlo posebnog razloga,oni su bili prototip onoga kakva Božja djeca trebaju biti. Osobine ova tri čovjeka su te koje nekog kvalifikuju da bude pravi Izraelac.

Jedan od glavnih propusta Židova je što nisu shvatili Božju namjeru u davanju tri oca.Bog je Izraelu dao tri oca,a pod tim su Židovi podrazumijevali da svatko tko je prirodno dijete ili prirodni potomak ova tri čovjeka sačinjava Božje izabrane ili Božji Izrael.To nije ono što je Bog namjeravao.Bog je dao Izraelu tri oca da bi predstavljali duhovnu djecu Njegovog naroda. Samo oni koji imaju Abrahamovu vjeru,i koji su rođeni "odozgo" kao Izak,i čija vjera će istraiati do kraja poput Jakovljeve,čine pravi Izrael ali oni to nisu uvidjeli.

Ova pogreška ih je odvela u još veću tragediju koja se tiče Evanđelja.Pogrešno su shvatili način na koji Bog spasava ljude.Taj način su tražili djelima,a ne vjerom.Pogrešno su shvatili Božja obećanja Abrahamu i njegovom potomstvu,kontajući da je Bog imao (samo) njih na umu.To vidim i danas kad imam priliku razgovarati sa nekim Židovom.
Mislili su da spasenje dolazi nasljeđem i djelima zakona koji im je Bog dao preko Mojsija i zato su propustili da uvide da je Isus bio ispunjenje obećanja. Stoga su odbacili Evanđelje.

Židovi su,iako je Bog nekoliko puta pokušavao da ispravi problem i da popravi njihove zablude,tvrdoglavo odbacivali Evanđelje,tako da je na kraju svoje službe Isus morao reći to što slično ti spominješ u svom postu...
Citat:
"Jeruzaleme, Jeruzaleme, koji ubijaš proroke i kamenuješ one što su tebi poslani! Koliko li puta htjedoh okupiti djecu tvoju kao što kvočka okuplja piliće pod krila,i ne htjedoste.Evo, napuštena vam kuća.Doista, kažem vam, odsada me nećete vidjeti dok ne reknete: Blagoslovljen Onaj koji dolazi u ime Gospodnje!


Kaže se da je to tragedija doslovnog Izraela i njihova povijest je zabilježena u Svetom Pismu da bi mi (kršćani-koji vjeruju u Krista) iz ove tragedije izvukli pouke.Suština ovih pouka je da mnogi ljudi danas revnuju za Boguali nemaju znanja,ne znaju što je Božja volja i upadaju u iste ili sične greške kao Židovi nekada.To može da bude put u propast.Iz sličnog razloga smatram da i islam ima fundamentalni problem sličan ovome...



Odbacivanje Židova nije potpuno i konačno,jer se ostavlja mogućnost da svaki pojedinac koji prihvati Evanđelje bude spašen...
Citat:
Pitam dakle: Zar je Bog odbacio narod svoj? Nipošto? Ta i ja sam Izraelac, iz potomstva Abrahamova, plemena Benjaminova.
Nije Bog odbacio naroda svojega koga predvidje. Ili zar ne znate što veli Pismo, ono o Iliji - kako se tuži Bogu na Izraela:
Gospode, proroke tvoje pobiše, žrtvenike tvoje porušiše; ja ostadoh sam i još mi o glavi rade.
Pa što mu veli Božji glas? Ostavih sebi sedam tisuća ljudi koji ne prignuše koljena pred Baalom.
Tako dakle i u sadašnje vrijeme postoji Ostatak po milosnom izboru.
Ako pak po milosti, nije po djelima; inače milost nije više milost!
Što dakle? Što Izrael ište, to nije postigao, ali izabrani postigoše. Ostali pak otvrdnuše,
kao što je pisano: Dade im Bog duh obamrlosti, oči da ne vide, uši da ne čuju sve do dana današnjega.
I David veli: Nek im stol pred njima bude zamkom, i mrežom, i stupicom, i plaćom.
Nek im potamne oči da ne vide i leđa im zauvijek pogni!
Pitam dakle: jesu li posrnuli da propadnu? Nipošto! Naprotiv: po njihovu posrtaju spasenje poganima da se tako oni, Židovi, izazovu na ljubomor.
Pa ako je njihov posrtaj bogatstvo za svijet, i njihovo smanjenje bogatstvo za pogane, koliko li će više to biti njihov puni broj?
Vama pak, poganima, velim: ja kao apostol pogana službu svoju proslavljam
ne bih li na ljubomor izazvao njih, tijelo svoje, i spasio neke od njih.
Jer ako je njihovo odbačenje izmirenje svijeta, što li će biti njihovo prihvaćanje ako ne oživljenje od mrtvih?
Ako li su prvine svete, sveto je i tijesto; ako li je korijen svet, svete su i grane.
Pa ako su neke grane odlomljene, a ti, divlja maslina, pricijepljen umjesto njih, postao suzajedničar korijena, sočnosti masline,
ne uznosi se nad grane. Ako li se hoćeš uznositi - ne nosiš ti korijena, nego korijen tebe.
Reći ćeš na to: grane su odlomljene da se ja pricijepim.
Dobro! Oni su zbog nevjere odlomljeni, a ti po vjeri stojiš. Ne uznosi se, nego strahuj!
Jer ako Bog ne poštedje prirodnih grana, ni tebe neće poštedjeti.
Promotri dakle dobrotu i strogost Božju: strogost na palima, a dobrotu Božju na sebi ako ostaneš u toj dobroti, inače ćeš i ti biti odsječen.
A i oni, ako ne ostanu u nevjeri, bit će pricijepljeni; ta moćan je Bog da ih opet pricijepi.
Doista, ako si ti, po naravi divlja maslina, odsječen pa mimo narav pricijepljen na pitomu maslinu, koliko li će lakše oni po naravi biti pricijepljeni na vlastitu maslinu!
Jer ne bih htio, braćo, da budete sami po sebi pametni, a da ne znate ovo otajstvo: djelomično je otvrdnuće zadesilo Izraela dok punina pogana ne uđe.
I tako će se cio Izrael spasiti, kako je pisano: Doći će sa Siona Otkupitelj, odvratit će bezbožnost od Jakova.
I to će biti moj Savez s njima, kad uklonim grijehe njihove.
U pogledu evanđelja oni su, istina, protivnici poradi vas, ali u pogledu izabranja oni su ljubimci poradi otaca.
Ta neopozivi su dari i poziv Božji!
Doista, kao što vi nekoć bijaste neposlušni Bogu, a sada po njihovoj neposlušnosti zadobiste milosrđe
tako i oni sada po milosrđu vama iskazanu postadoše neposlušni da i oni sada zadobiju milosrđe.
Jer Bog je sve zatvorio u neposlušnost da se svima smiluje.
O dubino bogatstva, i mudrosti, i spoznanja Božjega! Kako li su nedokučivi sudovi i neistraživi putovi njegovi!
Doista, tko spozna misao Gospodnju, tko li mu bi savjetnikom?
Ili: tko ga darom preteče da bi mu se uzvratiti moralo?
Jer sve je od njega i po njemu i za njega! Njemu slava u vjekove! Amen.


Pavao kaže da su Židovi kao narod odbacili Mesiju,a Bog je uzeo Evanđelje i dao ga neznabošcima.On će ga davati neznabošcima dok svatko ne dobije šansu da prihvati ili odbaci Evanđelje.Kad Bog da neznabožačkom svijetu svaku moguću priliku da čuju Evanđelje,i kad se bude propovijedalo pred kraj vremena po čitavom svijetu kao što je Isus najavio,i Židovi će čuti tu poruku.Biće onih koji će prihvatiti svog Spasitelja,a "legalistima" nek' je Bog na pomoći...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 30 sij 2016, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72108
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Ja sam pročitao taj dio oko ponovne posjete Isusa Krista Zemlji.

Možda se varam, ali čini mi se da je Isus prevario apostole, rekao im je da će taj drugi dolazak biti već za njihovog života odnosno za par desetljeća, a ono se oteglo na par milenija i sve do ovog našeg doba Iphone-a.


Ajmo apologeti, što je Isus "htio zapravo reći" i što od ovog dolje "ne treba doslovno shvaćati".

"Marko 9, 1-2 - "Još im govoraše: Zaista, kažem vam, neki od ovdje nazočnih neće okusiti smrti dok ne vide da je kraljevstvo Božje došlo u sili. "

Kraljevstvo Bozje je sluzeni naziv za "drugi Isusov dolazak".

Ovo gore je po Marku.
A evo što kaže Matej.

Matej 24, 25-33 - "I bit će znaci na suncu, mjesecu i zvijezdama, a na zemlji bezizlazna tjeskoba naroda zbog huke mora i valovlja. Izdisat će ljudi od straha i iščekivanja onoga što prijeti svijetu. Doista, sile će se nebeske poljuljati. Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi u oblaku s velikom moći i slavom. Kad se sve to stane zbivati, uspravite se i podignite glave jer se približuje vaše otkupljenje. I reče im prispodobu: Pogledajte smokvu i sva stabla. Kad već propupaju, i sami vidite i znate: blizu je već ljeto. Tako i vi kad vidite da se to zbiva, znajte: blizu je kraljevstvo Božje. Zaista, kažem vam, ne, neće uminuti naraštaj ovaj dok se sve to ne zbude. Nebo će i zemlja uminuti, ali moje riječi ne, neće uminuti."


I još


Matej 16, 27-28 - "Doći će, doista, Sin Čovječji u slavi Oca svoga s anđelima svojim i tada će naplatiti svakomu po djelima njegovim. Zaista, kažem vam, neki od ovdje nazočnih neće okusiti smrti dok ne vide Sina Čovječjega gdje dolazi sa svojim kraljevstvom."

Isus je jasno obećao kada će drugi put doći. Za vrijeme zivotnog vijeka bar nekih apostola ili nekih drugih tadasnjih malobrojnih sljedbenika.

Možda je i došao drugi put, ali nitko nije zabilježio taj događaj.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 30 sij 2016, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72108
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
S obzirom da je Isus prijetio uništenjem planeta Zemlje iz vanzemaljskog smjera, kako drugačije zamisliti drugi Isusov dolazak nego ovako nekako: :zubati

slika

Nakon što se sjena broda nadvije nad Zemljom, nevjernici se hvataju oružja, vjernici padaju ničice, dok Papa s privatnom raketom pokušava pobjeći sa Zemlje.
Nakon što nevjernici, uglavnom Kinezi, Europljani, Rusi i Amerikanci s obje obale, izgube bitku za obranu Zemlje protiv ovog svemirskog broda :zubati , vjernici (uglavnom iz jugoistočne Europe, islamskog svijeta i "Bible belt"-a u SAD) će biti pretvoreni u dronove-radilice u "Nebeskom Jeruzalemu", u kojem će po Bibliji nastaviti živjeti malobrojni Zemljani koji nisu pobijeni od strane anđela.

A evo i opis "nebeskog Jeruzalema", iz Biblije:

“A onaj koji mi se obratio držao je zlatnu trsku za mjerenje, da izmjeri grad i vrata njegova i zid njegov. Grad je bio sagrađen u obliku četverokuta. Dužina mu je bila jednaka širini. I izmjerio je grad trskom: dvanaest tisuća stadija — dužina i širina i visina bile su mu jednake. Izmjerio je i zid njegov: sto četrdeset i četiri lakta, po mjeri čovjekovoj, koja je i anđelova”

Znači doći će neka kocka iz svemira, i vučnom zrakom "uzvisiti na nebo" preživjele Zemljane koji će poslije toga vječno živjeti i u glas mantrati koještarije.
:D
slika


"Gradu nije trebalo ni sunca ni mjeseca da mu svijetle, jer ga je slava Božja obasjavala, a svjetiljka mu je bilo Janje."

"Janje" je vjerojatno naziv nukleranog reaktora na brodu.

Samo da napomenem, ja ću poput četnika preći pred sam kraj na pobjedničku stranu :zubati , ali i organizirati prvi ustanak radilica iznutra kada dođe pogodno vrijeme.

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 31 sij 2016, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10
Postovi: 15122
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Robbie MO je napisao/la:
Ja sam pročitao taj dio oko ponovne posjete Isusa Krista Zemlji.

Možda se varam, ali čini mi se da je Isus prevario apostole, rekao im je da će taj drugi dolazak biti već za njihovog života odnosno za par desetljeća, a ono se oteglo na par milenija i sve do ovog našeg doba Iphone-a.


Ajmo apologeti, što je Isus "htio zapravo reći" i što od ovog dolje "ne treba doslovno shvaćati".

"Marko 9, 1-2 - "Još im govoraše: Zaista, kažem vam, neki od ovdje nazočnih neće okusiti smrti dok ne vide da je kraljevstvo Božje došlo u sili. "

Kraljevstvo Bozje je sluzeni naziv za "drugi Isusov dolazak".

Ovo gore je po Marku.
A evo što kaže Matej.

Matej 24, 25-33 - "I bit će znaci na suncu,[b] mjesecu i zvijezdama[/b], a na zemlji bezizlazna tjeskoba naroda zbog huke mora i valovlja. Izdisat će ljudi od straha i iščekivanja onoga što prijeti svijetu. Doista, sile će se nebeske poljuljati. Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi u oblaku s velikom moći i slavom. Kad se sve to stane zbivati, uspravite se i podignite glave jer se približuje vaše otkupljenje. I reče im prispodobu: Pogledajte smokvu i sva stabla. Kad već propupaju, i sami vidite i znate: blizu je već ljeto. Tako i vi kad vidite da se to zbiva, znajte: blizu je kraljevstvo Božje. Zaista, kažem vam, ne, neće uminuti naraštaj ovaj dok se sve to ne zbude. Nebo će i zemlja uminuti, ali moje riječi ne, neće uminuti."


I još


Matej 16, 27-28 - "Doći će, doista, Sin Čovječji u slavi Oca svoga s anđelima svojim i tada će naplatiti svakomu po djelima njegovim. Zaista, kažem vam, neki od ovdje nazočnih neće okusiti smrti dok ne vide Sina Čovječjega gdje dolazi sa svojim kraljevstvom."

Isus je jasno obećao kada će drugi put doći. Za vrijeme zivotnog vijeka bar nekih apostola ili nekih drugih tadasnjih malobrojnih sljedbenika.

Možda je i došao drugi put, ali nitko nije zabilježio taj događaj.

Približio se cas i razdvojio se Mjesec Al Qamer 1. :whistling

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 31 sij 2016, 00:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72108
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Dodatna razrada scenarija Pape koji privatnom raketom bježi za vrijeme drugog Isusovog dolaska:

-U raketi ima mjesta samo za Papu, zbor kardinala i 5000 tona zlata koje ce čuva ispod Vatikana, a koje je prikupljeno u zadnjih 2000 godina i predstavlja 7.8% zlata iz cijele Zemljine kore.

-Dok se na Zemlji odvija konačna bitka i kaos, iskorištavajući tu gužvu Papa i 120 kardinala sjedaju u raketu. Otvara se kupola crkve Sv. Petra u Rimu i raketa izlijeće uz mnogo dima. Papa s kardinalima i zlatom bježe sa Zemlje.

- Raketa dobro napreduje, međutim preteška je i gravitacija ju počinje vući nazad na Zemlju.

-"Moramo se osloboditi tereta!!" - Vikne kardinal Del Pimpo

-Na to Papa da znak malom timu Švicarske garde da počnu izbacivati kardinale.

-Nakon što su izbačeni svi kardinali, raketa se konačno odlijepi od Zemlje i Papa sa zlatom bježi iz Sunčevog Sustava

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 31 sij 2016, 10:15 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13634
Lokacija: ZG
Robbie MO - the funny atheist :D

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 31 sij 2016, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32620
Robbie MO je napisao/la:
Ja sam pročitao taj dio oko ponovne posjete Isusa Krista Zemlji.

Možda se varam, ali čini mi se da je Isus prevario apostole, rekao im je da će taj drugi dolazak biti već za njihovog života odnosno za par desetljeća, a ono se oteglo na par milenija i sve do ovog našeg doba Iphone-a.


To se zove "paralelizam",najkraće rečeno-stil izražavanja gdje se određene izjave mogu nadovezivati po istom smislu,ili se višestruko prepliću.


Robbie MO je napisao/la:
S obzirom da je Isus prijetio uništenjem planeta Zemlje iz vanzemaljskog smjera, kako drugačije zamisliti drugi Isusov dolazak nego ovako nekako...

Nije Isus prijetio bilo čime.Mi samo uništavamo planet.Kad se dođe,ubrzo,do točke samouništenja,On će se umiješati otvoreno u tijek ljudske povijesti.

Nebeski Jeruzalem će biti smješten na obnovljenoj planeti Zemlji,nakom Milenija,tijekom Isusovog 3. dolaska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 01 vel 2016, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
ja cu tamo đe ce sedma od devet

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 01 vel 2016, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17392
Lokacija: יום טוב
PCM je napisao/la:
Robbie MO - the funny atheist :D


Robbie - wannabe Dan Brown. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 01 vel 2016, 16:18 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 18:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Robbie MO je napisao/la:
Dodatna razrada scenarija Pape koji privatnom raketom bježi za vrijeme drugog Isusovog dolaska:


-U raketi ima mjesta samo za Papu, zbor kardinala i 5000 tona zlata koje ce čuva ispod Vatikana, a koje je prikupljeno u zadnjih 2000 godina i predstavlja 7.8% zlata iz cijele Zemljine kore.

-Dok se na Zemlji odvija konačna bitka i kaos, iskorištavajući tu gužvu Papa i 120 kardinala sjedaju u raketu. Otvara se kupola crkve Sv. Petra u Rimu i raketa izlijeće uz mnogo dima. Papa s kardinalima i zlatom bježe sa Zemlje.

- Raketa dobro napreduje, međutim preteška je i gravitacija ju počinje vući nazad na Zemlju.

-"Moramo se osloboditi tereta!!" - Vikne kardinal Del Pimpo

-Na to Papa da znak malom timu Švicarske garde da počnu izbacivati kardinale.

-Nakon što su izbačeni svi kardinali, raketa se konačno odlijepi od Zemlje i Papa sa zlatom bježi iz Sunčevog Sustava


Zato ce svaki pametni papa da sabotira ekumenizam jer to znaci vise popova, a manje zlata.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 01 vel 2016, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32620
ZGabriel je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Robbie MO - the funny atheist :D


Robbie - wannabe Dan Brown. :D


Galaćanima... :kava
Citat:
Ne varajte se: Bog se ne da izrugivati! Što tko sije, to će i žeti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Judaizam
PostPostano: 02 vel 2016, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72108
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Ja nisam ni spomenuo Boga, nego samo Isusa, Papu te kardinale.

No slazem se. Bibliju treba čitati na poseban način. Po mogućnosti izmoliti par očenaša prije čitanja, i s poniznošću monotono čitati "Sveti tekst", 100% uvjereni da je istinit, a zatomiti svaku sumnju u njegovu nepogrješivost. Poprimiti strogi, skrušeni, ukočeni, pokajnički, patnički izraz lica. Nikakav smijeh ne dolazi u obzir!

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO