HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 94 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 24 ožu 2016, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
ZlatkoZG je napisao/la:
Kum Bečo je napisao/la:
Vi to ne bi nikada. Naravno


Kakva je to sad ubleha, nitko ovdje ne tvrdi da VRS nije pucala po Sarajevu. Činjenica je da Alija dao pobiti građane Sarajeva u flase flag napadima da izbori NATO udare po VRS. Jedini razlog zašto je to tek sada spomenuto u presudi (nije da se nije znalo i prije) jesu dokazi koje je priložio poznati beogradski advokat Goran Petronijević uz svjedoke, a koji se ovog puta nisu mogli tek tako odbacit. Iako su skoro izbacili Markale I , tek je "preglasavanjem" u sudskom vijeću to opet prebačeno Srbima, realno spasili su Aliju (a time i Bakira) još veće sramote.

Tih dana Kolovoza 1995. Srbi su skupili 8.000 vojnika te silu vojne opreme za zauzimanje, prvo aerodroma radi potpune izolacije Sarajeva a potom i konaćnog zauzimanja grada. Bila je prijeko potrebna kampanja straha radi slamanja morala kod stanovništva i stoga su se odlučili na čin granatirnja sa što većim učinkom a pijace su bile idealna meta.
NATO je intervenirao jer je uvidio da poslije Srebrenice i Žepe sigurno padaju Sarajevo, Goražde i Bihać.
Ja to znam. Mi smo imali informacije.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 24 ožu 2016, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Kum Bečo je napisao/la:
Tih dana Kolovoza 1995. Srbi su skupili 8.000 vojnika te silu vojne opreme za zauzimanje, prvo aerodroma radi potpune izolacije Sarajeva a potom i konaćnog zauzimanja grada. Bila je prijeko potrebna kampanja straha radi slamanja morala kod stanovništva i stoga su se odlučili na čin granatirnja sa što većim učinkom a pijace su bile idealna meta.
NATO je intervenirao jer je uvidio da poslije Srebrenice i Žepe sigurno padaju Sarajevo, Goražde i Bihać.
Ja to znam. Mi smo imali informacije.


Zauzimanje Sarajeva 1995? To je znanstvena-fantastika. U biti u Sarajevu je sve počelo krivo nakon što je ArBiH neuspješno izvela operaciju deblokade u junu 1995 ("Gospodo generali, vi ste mene prevarili" - Alija) zbog nesposobnosti generalštaba ArBiH da priprememi operaciju na strateškom nivou, SRK je tad već bio značajno oslobljen u cilju da operacija prođe uspješno (Milošević Karadžiću - "Jesu li pale više te vukojebine") što je trebalo biti prekidač za napad na Srebrenicu, Žepu a glavni cilj bio je Goražde, tako bi se ostvario dogovoren plan zamjene Ilijaša, Hadžića i Vogošće za posljednje enklave na Drini. Ali to je trebalo izvest na takav način da se vojnim akcijama narod i s jedne i s druge strane ostavi bez izbora. Srbi su napravili ogromnu grešku što su krenuli sami dovršit stvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 07:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Robbie MO je napisao/la:
Odmah mi dolazi na misao Hakija Meholjic. Dugo vremena na celu SDP Srebrenica (ne znam da li je i danas), nebrojeno je puta u medijima ponovio (i napisao knjigu ako se ne varam) da je Alija pred njim rekao da treba "pustiti Srbe da pokolju 5000 Muslimana i da cemo onda dobiti podrsku medjunarodne zajednice".



film norveske televizije je odavno na to ukazao sa muslimanskim ucesnicima u njemu koji su bili jedni od vodecih u srebrenici tada...

sada to dobija pravu potporu u javnom obelodanjivanju da su ubijali sami sebe zarad koristi...

da ispadne zrtva ucinice sve a nece mu ni malo zamsrdeti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
PLAVŠIĆ: Clinton kriv za zločin u Srebrenici
Objavljeno 25.03. - 11:54

Biljana Plavšić
Bivša predsjednica Republike Srpske Biljana Plavšić izjavila je, nakon izricanja presude ratnom lideru bh Srba Radovanu Karadžiću, da je zločin u Srebrenici naredio bivši američki predsjednik Bill Clinton.

Ona je za beogradsku redakciju Sputnjik rekla da je Clinton lideru bosanskih muslimana Aliji Izetbegoviću kazao da će, kako je navela, Amerika ući u rat i boriti se na muslimanskoj strani, kao da i će “bombardirati Srbe ako dopusti da četnici uđu u Srebrenicu”.

Plavšić, koju je nakon priznanja krivice Haški tribunal osudio na 11 godina zatvora za ratne zločine, rekla je da je Clinton Izetbegoviću naglasio da “ne smije biti manje od 5000 masakriranih”.

Po njezinim riječima, to je pročitala u stenogramu sjednice ratnog Predsjedništva RBiH koji joj je u Haagu dao neimenovani Hrvat.

– Alija je to priopćio predsjedništvu, a član ratnog predsjedništva bio je Sefer Halilović koji je ovom rečenicom rekao ‘Alija, ti si poludio’. Pa ipak se to dogodilo, a u sastav skupine koja je to izvršavala, nisu to bili samo Srbi. Erdemović – Hrvat, bio je jedan Slovenac, ja se nisam bavila time, ali da se to analizira, to bi se vidjelo da je to sve namještaljka. A sin Sefera Halilovića je napisao knjigu gdje je točno opisao da je Orić dobio naredbu da se povuče u Tuzlu mjesec dana prije, kazala je Plavšić. /Fena/HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 16:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7354
Sud je presudio da je SRK odgovoran za sve incidente osim tri, naime nije odgovoran za incidente F.5, F.7 i G.6. Osim toga, sudija Melville Baird prilaže svoje suprotno mišljenje u vezi sa incidentom G.8

F.5 ranjena žena snajperom na lokalitetu Briješko brdo
F.7 ranjene dvije žene u autobusu na Dobrinji
G.6 poginulo 6 djece od granata na Alipašinom polju
G.8 granata na Markale 05.02.1994 poginulo 66 a ranjeno 140 (ovo su prve Markale a ne one koje su inicirale NATO napade)

Znači jedan od sudija je smatrao da nisu Srbi bacili granatu na prve Markale.
Ova gore 3 incidenta ako nisu uradili Srbi onda nema ko drugi nego Bošanjaci.

Uf...težak dan za patriote indeed

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Sa RTRS-a, tri "incidenta" iz Sarajeva koja su dokazani kao false flag napadi:

- ranjavanje snajperskim hicem Ramize Kundo iz 1993

- smrt Sahadete Plivac i Hajre Hafizović u gradskom autobusu 1994

- i ubojstvo šestoro (6) djece u parku na Alipašinom polju te ranjavanje 5 odraslih osoba 1994

Komentari?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Također, "incident" u ulici Vase Miskina iz 1992 gdje je ubijeno 26 građana Sarajeva je naknadno maknuto iz optužnice Radovanu Karadžiću, tako da se taj događaj nije ni razmatrao u presudi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Lol meni ova tema liči na alibi forumskim šizofreničarima koji oplakuju presudu Karadžiću.

Jelte zločinca osude na četrdeset godina i potvrde srebrenički genocid, a onda se nadje tobožnja sumnja kako su Bošnjaci sami sebe gađali da bi izazvali medjunarodnu vojnu intervenciju.

Ako je bilo i izolirani incidenata koje su sudije izdvojile oni svakako nisu bili dovoljni za bilo kakvu vojnu intervenciju nad četnickim postrojbama u okolini grada. Samo retardirane čovjek bi mogao pomisliti da bi ovakvi slučajevi mogli nagnati medjunarodnu zajednicu da vojno intervenira ..
Dakle ti izolirani incidenti mogli su biti posljedice neadekvatne upotrebe naoružanja ili čak neispravnosti...
Takodjer i nedovoljno obučen vojni kadar mogao bi biti uzročnik.. Raznorazne mogućnosti se nameću kao izolirane nesreće...

Ovo je toliko debilna teza, da vjerovatno ni prestrasni Koreanac koji je predsjedavao a ni ostatak sudskog tima ne vjeruju u nju. No eto pravno morali su pronaći neke zamjerke u optužnici.

Da je postojala bilo kakva osnovana sumnja kako je ABiH gadjajuci namjerno svoje civilne ciljeve dovela do masovnog ubojstva sopstvenih civila to bi bilo uvršteno u presudu i pročitano.
Mmislim razumijem zašto je tema postavljena i njen motiv ali razglsabati naširoko oko ovih par tacaka mogu samo davljenici koji se hvataju za slamke.
Očigledno krivnja izjeda ovdje srpsko forumski pučanstvo pa je administracija temu na politiku uvrstila kako bi im dala oduška za UZP i četrdeset godina, plus potvrdu svećeničkog genocida. Terapija tema, nema što :D
U srebrenici je ubijeno 5000 i nešto bošnjaka a ne osam hiljada. Ili BIh na duši ima izolirane incidente jer je pristrasni Koreanac koji je predsjedavao sudom tako ustvrdio...


Srbi su bili branioci Evrope devedesetih od Isila koji je u BiH tada bio u kolijevci i razvio u monstruma koji trenutno tlaci kršćanski svijet.

Pa " bre" vama ni doktor Karadžić ni konzilija psihića uz najbolju volju ne bi mogao pomoći.

Uvijek sam tvrdila da su medjunarodne organizacije u BiH trebale poslati timove stručnjaka. Psihijatra i psihologa. To bi od veće pomoći bilo nego dio novčanih sredstava koja su završila ionako po privatnim računima korumpiranih političkih bandi.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Možeš nesuvislo laprdat koliko hoćeš, ovo su imena djece koja su ubijena 22. januara/siječnja u granatiranju parka na Alipašinom polju:

Indira Brković (1982.), 11 godina
Jasmina Brković (1989.), 4 godine
Mirza Dedović (1986.), 8 godina
Danijel Jurenić (1981.), 12 godina
Nermin Rizvanović (1981.), 12 godina
Admir Subašić (1986.), 7 godina

Ako se već ovdje izvlači presuda kao sveto pismo, onda treba prihvatiti i nalaz da je ovu mladost pobio Alija a ne Radovan. Jer se i to nalazi u presudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Kao što rekoh terapija tema a ti si očigledno žešći pacijent koji pokušava od juče pronaći alibi Zlatko. Prvo si tvrdio da je u Srebrenici ubijeno 5000 a ne 8000 civila. Pa kad sam ti pojasnila da cifra nema veze sa kara kterizacijom tog čina kao genocida i da ga ne možeš umanjiti onda si se povukao.

Sad opet iste tlapnje uz licitiranje imena poginule djece.

Moraš shvatiti da ništa što napišeš ovdje neće umanjiti ono za što je dio tvog naroda odgovoran tokom opsade Sarajeva. Jer nisu Karadžić i Mladić to obavili sami. Dakle iako ne bih potencirala kolektivnu odgovornost svakako bih djelomično kolektivnu.. osobito u slučajevima poput tvog i sličnih koji ovdje od juče krecite po forumu smanjujući srpske zločine budalastim tvrdnjama. A lukavi Latini još vam daju materijal za malome konstrukcije poznavajući vas... koliko ste skloni teorijama zavjere i bolesnoj mitomaniji.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Kao što rekoh terapija tema a ti si očigledno žešći pacijent koji pokušava od juče pronaći alibi Zlatko. Prvo si tvrdio da je u Srebrenici ubijeno 5000 a ne 8000 civila. Pa kad sam ti pojasnila da cifra nema veze sa kara kterizacijom tog čina kao genocida i da ga ne možeš umanjiti onda si se povukao.

Sad opet iste tlapnje uz licitiranje imena poginule djece.

Moraš shvatiti da ništa što napišem ovdje neće umanjiti ono za što je dio tvog naroda odgovoran tokom opsade Sarajeva. Jer nisu Karadžić i Mladić to obavili sami. Dakle iako ne bih potencijala kolektivnu odgovornost svakako bih djelomično kolektivnu.. osobito u slučajevima poput tvog i sličnih koji ovdje od juče kredite po forumu smanjujući srpske zločine.


Povukao sam se jer mi se neda raspravljat s tvojim nebuloznim argumentima koje nemožeš nikako racionalno pobit. U presudi stoji najmanje 5,115 žrtava u Srebrenici, to što ti govoriš su naprosto gluposti. To je kao kad bi ja sad tvrdio da je u nekom selu pobijenu sto ljudi a sud presudi da je ubijeno pedeset i onda tvrdim da će se ostalih pedeset pojavit kad se identificiraju :001_rolleyes iako je potpuno jasno da se samo može dokazat najmanje pedeset žrtava koje su odvedene/nestale u tom vremenu i prostoru bile one kasnije indentificirane-neindentificirane, nađene-nestale. To je potpuno jasno ko dan kad se pročita taj dio presude.

Da ne skrećemo s teme, vidim da te ovo jako uzrujava, ako već stojiš na stanovištu da se mora priznat genocid u Srebrenici prema presudi onda u čemu je problem prihvatiti i ovaj dio presude?

Nemoj meni ništa predbacivat s licitiranjem, nisam ja ovu djecu pobio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Ti možeš slobodno na ovoj temi ( što se mene lično tiče ) pronalaziti alibija za zločince i smanjivati krivnju krvnika iz redova tvog naroda. No ja u tvojoj i sličnim terapija ne mislim učestvovali.

Ljudski je donrekle što pokušavaš, jer imam dojam da je kod tebe prisutan i donekle osjećaj krivnje, a djelomično si i Hrvat koliko znam, pa ti je vjerovatno stalo i do mišljenja foruma hrvatske nacionalnosti. No kratko rečeno " džeba trčiš" a argumenti su već davno prezvakani.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čudna stvar da netko sa istim žarom mrzi i Karadžića i Ivana Šušnjara. Sve što nije bošnjačko. Što ti je bošnjački nacionalizam. Zahebana stvar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
Čudna stvar da netko sa istim žarom mrzi i Karadžića i Ivana Šušnjara. Sve što nije bošnjačko. Što ti je bošnjački nacionalizam. Zahebana stvar.

Ja Zrikija zezam. Malo zbog hvalisanja kad imenovan a malo i zbog stavova koji se kose sa mojim. To je sve. Zašto bi ga mrzila?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I mi na forumu se samo zezamo. Što si ti mislila.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10119
Lokacija: Banja Luka
Mislim da se vrtimo u krug .
Jasno je da su zlocinci iz svih naroda uradili tacno onoliko zlocina koliko su imali prilike .
Na zalost rjetko su ih propustali .
Srpskih zlocina u proteklom ratu je bilo mnogo , vjerovatno i najvise .
Srbi su bili najjaci ,u jednom trenutku pod svojom kontrolom su imali bezmalo 78% teritorije BiH .
Kada je '' krenulo'' tzv ABiH , HV zahvaljujuci dogovorenim 49 %- 51% i NATO bombardovanju .. naubijali su se Srba iz sve snage , sto god su dohvatili
Medjutim ,jedno treba da se jasno kaze , dokazi postoje , Muslimani su ubijali i svoje , i te zlocine zarad nekakvog politickog ćara podvaljivali drugima .
Veca mizerija i zlocini od toga ne postoje.
Oni nepogresivo dokazuju kakav je ovdje rat vodjen , i da niko cist , kao sto se prodaje , nije iz njega izasao .
Sve ce prije ili poslije izaci na vidjelo . Jebo Hag .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ti možeš slobodno na ovoj temi ( što se mene lično tiče ) pronalaziti alibija za zločince i smanjivati krivnju krvnika iz redova tvog naroda. No ja u tvojoj i sličnim terapija ne mislim učestvovali.

Ljudski je donrekle što pokušavaš, jer imam dojam da je kod tebe prisutan i donekle osjećaj krivnje, a djelomično si i Hrvat koliko znam, pa ti je vjerovatno stalo i do mišljenja foruma hrvatske nacionalnosti. No kratko rečeno " džeba trčiš" a argumenti su već davno prezvakani.


U krivu si, ne osjećam nikakvu krivnju jer nisam ni ništa počinio, priča o kolektivnoj krivici je čisti fašizam, ma od koga dolazio. Ali da žalim za SVIM nevinim ljudima, žalim, osjećaj žaljenja i pijeteta spada u ljudskost. Izraz žaljenja NIJE priznanje krivice. Možda je to zbog vjerskih razlika jer ovo što govorim je ipak kršćanski koncept koji je univerzalan, pa stoga ostavljam racionalnu mogućnost da to jednostavno niste u stanju razumjeti zbog vjerskih razlika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Svaki Bošnjak u Sarajevu je heroj koji nije kundakom razbio vrata susjedu Srbinu ( tokom opsade ) i

Silovao mu ženu i kćeri,

Ubio ih zatim sve...

To je najveća mizerija ratovanja koje je provodila najviše srpska strana. A te izolirane incidente za koje se forumski Srbi hvataju u presudi ( kao za slamku spasa ) em niko ne može dokazati, em niko ne zna što je uzročnik tome.

Da jesu svi pod opsadom priželjkivali vojnu intervenciju to je sigurno... no obzirom na stanje u HR prethodno, iluzorno je bilo očekivati da će takvi izolirani incidenti bilo što promijeniti. Osobito utjecati na ukidanje opsade. To su notorne gluposti.

@Zlatko, ja sam Ateisti. Dakle nikakve religijske razlike nisu posrijedi. Doduše tačno je da ateisti navodno imaju nedostatak empatije i sl, no zato su vjernici zakinuti na druge načine.

Ne bih iznijela koje, jer bi to bila možda uvreda nekom. A to je ionako nepoutvrdjeno teza.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 25 ožu 2016, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja mislim da morate probati Čovića i Hrvate optužiti za te stvari. Kao za Leotara i Šantića.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 26 ožu 2016, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10119
Lokacija: Banja Luka
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Svaki Bošnjak u Sarajevu je heroj koji nije kundakom razbio vrata susjedu Srbinu ( tokom opsade ) i

Silovao mu ženu i kćeri,

Ubio ih zatim sve...




Sta reći na ovo ?
I to jos iz ženskih usta .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 26 ožu 2016, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Sto ćeš reći? Pa prvi moj tajo je poput pokojnog Aleksića veličina. Pa onda ostatak vojno sposobnog muškog stanovništva.. ako tražite heroje.

Nijedna vam crkva nije zapaljena u toku opsade. Ako je Caco ili neka slična budala ubila nekolicinu to je zločini svakako ali ni približno razmjeran vašim.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 26 ožu 2016, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne kužim tu filozofiju. I u Manjači su 2 smjene stražara radili pizdarije, šačica ljudi. Kao i streljanja u Srebrenici. Ostali Srbi su bili časni borci.

Vi bi kao nekada davno age i begovi, jedni aršini za vas drugi aršini za druge.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 26 ožu 2016, 00:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10119
Lokacija: Banja Luka
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Sto ćeš reći? Pa prvi moj tajo je poput pokojnog Aleksića veličina. Pa onda ostatak vojno sposobnog muškog stanovništva.. ako tražite heroje.

Nijedna vam crkva nije zapaljena u toku opsade. Ako je Caco ili neka slična budala ubila nekolicinu to je zločini svakako ali ni približno razmjeran vašim.



Postenije bi bilo da su ih sve popalili , nego sto su ubijali , zlostavljali , silovali nejac .
Ali nije zgodno , ''vidi svijet'' , kako mu onda helpati .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 26 ožu 2016, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
Ne kužim tu filozofiju. I u Manjači su 2 smjene stražara radili pizdarije, šačica ljudi. Kao i streljanja u Srebrenici. Ostali Srbi su bili časni borci.

Vi bi kao nekada davno age i begovi, jedni aršini za vas drugi aršini za druge.


Opet sereš ko tuljan.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Haag presudio: Armija BiH ponekad gadjala svoje teritorije i ciljeve UN da bi privukla paznju MZ
PostPostano: 26 ožu 2016, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Svarog je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Sto ćeš reći? Pa prvi moj tajo je poput pokojnog Aleksića veličina. Pa onda ostatak vojno sposobnog muškog stanovništva.. ako tražite heroje.

Nijedna vam crkva nije zapaljena u toku opsade. Ako je Caco ili neka slična budala ubila nekolicinu to je zločini svakako ali ni približno razmjeran vašim.



Postenije bi bilo da su ih sve popalili , nego sto su ubijali , zlostavljali , silovali nejac .
Ali nije zgodno , ''vidi svijet'' , kako mu onda helpati .



Di su te masovne grobnice srpske nejači? Opet guslaš. Rekoh lijepo da je incidenata bilo sa ljudima poput Cele i Cace, ali u prilog tvojoj tvrdnji nijedna masovna grobnica srpske njaci slicna Tomašića recimo nikad nije pronađena.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 94 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 309 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO