HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 26 tra 2024, 17:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 16 stu 2022, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8601
Lokacija: banana
Dakle ljudi ladno dizali civile u zrak kao da su Isilovci. Ha ha ha Jebo im ja mater a i svima ostalima koji se kunu u taj savjoz.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 16 stu 2022, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20889
divizija je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Svako zlo za neko dobro. Da su imali koga pametnijeg možda bi glumio prijateljstvo od 92-95-te i onda nas zajebao poslje rata.
Možda bi se dogovorio sa Srbima pa bi Hrvati opet dobili po njušci.

Ovako su Hrvati dobili čistu nacionalnu državu i kontrolu nad pola Bosne. Kom krivo kom pravo.


Najveću korsit iz muslimanskih pogrešnih poteza nose SRbi. Hrvati su tu uglavnom oštećeni, ali n iblizu koliko su se muslimani nadali niti blizu koliko bi trebalo da se oni namire.

To ćemo još vidjeti, ako nastave ovu suludu politiku i dovedu se do samouništenja, najveće koristi će imati Hrvati zato što ćemo dobiti preko pola Bosne za sebe.

To ni u ludilu ne bi mogli izboriti puškom ili nekom demografskom etno podjelom države.

Naša direktna i nepopravljiva šteta je samo Posavina, sve ostalo je popraviljivo zato što je u Hrvatskom entitetu.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 16 stu 2022, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Haram je napisao/la:
Dakle ljudi ladno dizali civile u zrak kao da su Isilovci. Ha ha ha Jebo im ja mater a i svima ostalima koji se kunu u taj savjoz.


Civile huzrak veliš? Baš to te zabolilo?
Što ih nisi jebo 1999. kad su bombardovali Srbe nego tek sad kad su vam ga umetnuli? :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 16 stu 2022, 13:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4428
weasel je napisao/la:
Svako zlo za neko dobro. Da su imali koga pametnijeg možda bi glumio prijateljstvo od 92-95-te i onda nas zajebao poslje rata.
Možda bi se dogovorio sa Srbima pa bi Hrvati opet dobili po njušci.

Ovako su Hrvati dobili čistu nacionalnu državu i kontrolu nad pola Bosne. Kom krivo kom pravo.

đe nađeš te uniforme za tako malu lasicu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 16 stu 2022, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20889
Eminencija je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Svako zlo za neko dobro. Da su imali koga pametnijeg možda bi glumio prijateljstvo od 92-95-te i onda nas zajebao poslje rata.
Možda bi se dogovorio sa Srbima pa bi Hrvati opet dobili po njušci.

Ovako su Hrvati dobili čistu nacionalnu državu i kontrolu nad pola Bosne. Kom krivo kom pravo.

đe nađeš te uniforme za tako malu lasicu?

Sam ih crtam :zubati

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 16 stu 2022, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1799
Lokacija: Strateška autonomija
Naravno da je Alija bio srpski igrač, a sin mu samo nastavlja tradiciju.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 16 stu 2022, 16:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
Haram je napisao/la:
More bit bidne more bit nebidne..more bit da bidne da su svi oni tadasnji protagonisti bili kurve sponzoruse CIA kuhinje kojoj je glavni zadatak bio da unisti i zadnje tragove socijalizma u Evropi - u cemu su i uspjeli.

Da li ste znali, mislim jeste *** ali pitam iz retorickih razloga, da je NATO tokom sedamdesetih godina organizovao mnostvo teroristickih napada po Italiji pripisuvajuci iste tamosnjim komunistima? A razlog je bio to sto su ovi haman bili u momentu da preuzmu vlast u toj za NATO veoma bitnoj zemlji. Dakle izborima.

Ima i nesto stiva na tu temu..npr. NATO Geheimarmeen od svajcarskog prof. Dr. Daniele Gansera.

slika


Ne govorim ja cijelo vrijeme da je NATO jedno globalno zlo koje ne preza ni od cega kad se radi o prosiirenju i ocuvanju vlastite moci i uticaja.


Ajmo ne brkati kruške i jabuke. Jugoslavija je bila kolonija kapitalističkog zapada. Nije bila dio istočnog bloka. Zapad je čitavo vrijeme htio da Jugoslavija opstane jer joj je, baš kao i Švedska i Austrija, bila tampon zona prema Istoku. Jugoslavija na mala vrata ulazi u NATO 1953. potpisujući vojni savez s Grčkom i Turskom, jedine dvije NATO članice na Balkanu. Nemoj zaboraviti i da je Goli otok izvorno bio logor za KOMUNISTE, koje su zatvarali titovi oportunisti koji do ideja socijalizma nisu držali pola posto. Sjeti se komunističkih prosvjeda protiv "crvene buržoazije" 1968.

Jugoslavija je i ekonomski bila svojevrsni bolesnik na samrti kojega su održavale pomoći Zapada u vidu povoljnih američkih kredita, masovnog odlaska radne snage u Zapadnu Njemačku na gastarbajt, njemačke ratne reparacije itd. Zanimljivo je da je u SAD-u nakon Titove smrti uslijedilo masovno hapšenje hrvatskih emigranata, a sve u strahu da ne bi destabilizirali Jugoslaviju. Zapad je od Jugoslavije odustao tek u ljeto 1991. kada je zbog ratnog stanja i nemogućnosti JNA da zadrži Hrvatsku i Sloveniju bilo jasno da od SFRJ više nema ništa.

To naravno nema veze sa komunističkim organizacijama u Italiji ili RAF-om u Njemačkoj. Brkaš različite stvari. Jugoslavija je bila zapadnjačka prčija, njihovo čedo koje su održavali na životu dok je moglo i išlo. Kasnije, nakon kraha komunizma, nije više bilo niti bitno. Dakle upravo suproto od onoga što tvrdiš. Zašto bi uopće Zapad rušio Jugu u vrijeme kad je istočni blok pao. Evo ja ti mogu navesti primjer Angole gdje je Amerika po raspadu SSSRa promijenila ploču i stala na stranu MPLA (komunista). Zašto? Zato što su bili vojno najjači, a SSSR im više nije bio prijetnja pa im ne smeta da njihov trgovački partner/polukolonija bude komunistička država. Zapad je svojevremeno podržao i Crvene Kmere u Kambodži itd...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 16 stu 2022, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Novdan je napisao/la:
To naravno nema veze sa komunističkim organizacijama u Italiji ili RAF-om u Njemačkoj. Brkaš različite stvari. Jugoslavija je bila zapadnjačka prčija, njihovo čedo koje su održavali na životu dok je moglo i išlo....


k tome je važno napomenuti da je nakon pada komunzima Juga morala odabrati u novim odnosima na koju će stranu. Srbi su vukli Britansku umjesto Njemačke i tu kiksali.

K tome su nastojali zadržati veze s propadajućim sistemom u Rusiji, umjesto novim ,pa im je i Jeljcinova Rusija okrenula leđa

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 17 stu 2022, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6909
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Novdan je napisao/la:
Ne znam zašto bi me banali, samo sam iznio tuđe teze i pokušao pokrenuti raspravu.
.


Zato jer je Ministar izričito naveo da će banirati svakoga tko pokuša dovesti u vezu hrvatsko-bošnjački sukob sa interesom Srba 1993.,odnosno onoga tko bude provlačio na ovaj ili onaj način tezu da je sukob Armije i HVO-najviše odgovarao trećoj strani u ratu u BiH.
Ne znam koliko si baš Novdan na forumu ili si klon,ali to je jedna od dvije teme o kojima se ne raspravlja na forumu.
Druga je ,sve donedavno bila zaključana,a to je HPC.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 17 stu 2022, 17:50 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
kiler je napisao/la:

Zato jer je Ministar izričito naveo da će banirati svakoga tko pokuša dovesti u vezu hrvatsko-bošnjački sukob sa interesom Srba 1993.,odnosno onoga tko bude provlačio na ovaj ili onaj način tezu da je sukob Armije i HVO-najviše odgovarao trećoj strani u ratu u BiH..


ali to je potpuno bjelodano.

druga je stvar što je to Srbima poklon koji uglavnom ničim nisu zaslužili. muslimanski poklon

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 17 stu 2022, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
kiler je napisao/la:
Novdan je napisao/la:
Ne znam zašto bi me banali, samo sam iznio tuđe teze i pokušao pokrenuti raspravu.
.


Zato jer je Ministar izričito naveo da će banirati svakoga tko pokuša dovesti u vezu hrvatsko-bošnjački sukob sa interesom Srba 1993.,odnosno onoga tko bude provlačio na ovaj ili onaj način tezu da je sukob Armije i HVO-najviše odgovarao trećoj strani u ratu u BiH.
Ne znam koliko si baš Novdan na forumu ili si klon,ali to je jedna od dvije teme o kojima se ne raspravlja na forumu.
Druga je ,sve donedavno bila zaključana,a to je HPC.


Nisam klon. Ovo nema smisla nikako. Po toj logici bi i pokojni Slobodan Praljak dobio ban na forumu, pošto je i on govorio slične stvari (o tome da KOS za kad koji vojnik ARBiH ustaje i da su ih premrežili).

Što je problem s HPC?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 19 stu 2022, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6821
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Oni koji spominju oslobađanje Alije iz zatvora treba da imaju na umu da su sa Alijom pušteni svi politički zatvorenici.Tacnije svi oni koji su bili zatvoreni zbog kd neprijateljska propaganda.To je bila opšta amnestija a ne abolicija Alije Potpisnika.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 06:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
Srpsčanin je napisao/la:
Oni koji spominju oslobađanje Alije iz zatvora treba da imaju na umu da su sa Alijom pušteni svi politički zatvorenici.Tacnije svi oni koji su bili zatvoreni zbog kd neprijateljska propaganda.To je bila opšta amnestija a ne abolicija Alije Potpisnika.


Da, ali SANU je baš specifično tražio oslabađanje Alije i njegovih


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1799
Lokacija: Strateška autonomija
kiler je napisao/la:
Novdan je napisao/la:
Ne znam zašto bi me banali, samo sam iznio tuđe teze i pokušao pokrenuti raspravu.
.


Zato jer je Ministar izričito naveo da će banirati svakoga tko pokuša dovesti u vezu hrvatsko-bošnjački sukob sa interesom Srba 1993.,odnosno onoga tko bude provlačio na ovaj ili onaj način tezu da je sukob Armije i HVO-najviše odgovarao trećoj strani u ratu u BiH.


Zanimljivo.

Ovo je tabu tema, ali zato se neke druge teze (nevezane uz ratove u Hrvatskoj i BiH) nekritički guraju koliko god bile klimave.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
I mene je napao zbog toga ali mislim da je u pravu. Na taj način se amnestira Aliju i co. a sva krivica prebacuje na Srbe.

Ne treba ga amnestirat. Dapače.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 08:58 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
I mene je napao zbog toga ali mislim da je u pravu. Na taj način se amnestira Aliju i co. a sva krivica prebacuje na Srbe.

Ne treba ga amnestirat. Dapače.


ne prebacuje se krivica na Srbe ako se konstatira da je muslimansko vodstvo radilo prosrpske poteze.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 09:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
divizija je napisao/la:
ne prebacuje se krivica na Srbe ako se konstatira da je muslimansko vodstvo radilo prosrpske poteze.


Tako je. To im ne može biti olakotna, već samo OTEGOTNA okolnost. Po meni je neupitno da su radili prosrpske poteze, samo je pitanje do koje mjere su bili njihovi igrači, a do koje mjere korisni idioti koje su Srbi iskoristili. Do koje mjere je igrao srpski KOS, recimo kada uzmemo da je Sefer Halilović bio KOSovac. Ima i ona teza da su mahom Sandžaklije gurale antihrvatski narativ, što nema smisla jer njima Hrvati ništa nisu skrivili, osim ako na te Sandžaklije ne gledamo zapravo kao na srpske agente itd..
Možda je kombinacija KOS-ovih agenata i bosanskih korisih idiota. Alija je, meni se čini, ovo drugo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 09:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Pa nema sad Srba u F. pa sto smo im krivi.

Mini je upravo to apostrofirao kao zabludu. Slali su Sandže na nas kako ne bi bilo oklijevanja. Prohrvatske slali na Srbe. Logično je.

Uzgred, Aljo je baš na Sefera poslao ubojice.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa nema sad Srba u F. pa sto smo im krivi.

Mini je upravo to apostrofirao kao zabludu. Slali su Sandže na nas kako ne bi bilo oklijevanja. Prohrvatske slali na Srbe. Logično je.

Uzgred, Aljo je baš na Sefera poslao ubojice.


Sefer i Alija su se tukli čisto zbog moći i položaja, ne zbog ideologije.

To da je SDA imala antihrvatsku politiku je činjenica i nitko ih ne abolira od toga, niti se krivnja svaljuje na Srbe. No, činjenica je da su USRED RATA odlučili usmjeriti svoje vojne, ljudske, demografske, a čak i diplomatske resurse protiv Hrvata, čime su napravili nevjerojatnu uslugu Srbima. Dakle tema je zbog čega su napravili tako podli, ali i autodestruktivan potez.

Zašto su npr. lobirali u MZ da se zabrani Hrvatskoj da obrani Bosansku Posavinu od Srba? Koji je tu muslimanski interes? Zašto je Muslimanima u interesu da Srbi osvoje i etnički očiste Bosansku Posavinu, stvore sebi koridor za daljnja osvajanja prema Krajini? Ajmo početi od ove činjenice

Pa i ovo postratno napadanje Hrvata na političkoj razini jača RS, iako je danas bitno drugačija situacija od ratnih vremena. Danas se zna koje su granice entiteta i naravno da se Bošnjaci mogu tući samo s nama pošto dijelimo entitet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6821
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Novdan je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Oni koji spominju oslobađanje Alije iz zatvora treba da imaju na umu da su sa Alijom pušteni svi politički zatvorenici.Tacnije svi oni koji su bili zatvoreni zbog kd neprijateljska propaganda.To je bila opšta amnestija a ne abolicija Alije Potpisnika.


Da, ali SANU je baš specifično tražio oslabađanje Alije i njegovih

Nije SANU tražila pustanje Alije Tražio je odbor za zaštitu slobode govora u kome je bilo i članova SANU.Kao što su trazili i oslobodjenje nekih Albanaca koji su osudjeni na dugogodišnje kazne kao i Alija .Tačnije rečeno tražili su oslobodjenje svih političkih zatvorenika a poimenično onih koji su osudjeni na velike robije.
Alija Izetbegović ne samo da nije bio Srbin ili srpski agent nego je
Njegova politika u potpunosti bila antisrpska.Vjerovatno ne zato što je imao antisrpska osjećanja nego zato su interesi Muslimana čiji je on bio lider bili suprotstavljeni srpskim interesima.Interes Muslimana bio je da sačuvaju unitarno uredjenje BiH naslijedjeno iz vremena komunizma a demografska očekivanja bila su vrlo povoljna po Muslimane.Alija je ne bez osnova pretpostavio da je unutrašnja podjela u krajnjem = podjela i da bez obzira koliko muslimani demografski rasli, poslije te unutrašnje podjele, neće moći vratiti model jedan čovjek jedan glas.Opredijelio se za rat vjerovatno zato što je vjerovao da će u ratu pridobiti javnosti zapadnih sila i da će bogate islamske zemlje uspjeti da izdejstvuju kod zapadnih sila da ove umjesto podjele podrže očuvanje unitarnog uredjenja BiH.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 11:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa nema sad Srba u F. pa sto smo im krivi.


krivi smo što postojimo kao Hrvati i katolici.

vratit ću se na svoju tetu, Muslimani su produkt islama i titoizma. U tom smislu u njihov nacionalni duh je ugrađeno antihrvatstvo (u komunizmu se u BIH hrvatski nacionalizam izjednačavao s ustaštvom, pa nas zato i zovu ustašama pod utjecajem togai za njih je svaki nacionaln osvjstan Hrvat ustaša, dakle, fašist i treba ga tretirati kao 1945.) i antikatoličanstvo, posebno spram nas kao predziđa kršćanstva i vjekovnog neprijatelja islama, i opet kao nositelja antikomunizma.

jedini razlog zašto su imali više posla sa Srbima nego s nama je taj što s nama živje mješano u 7-8 općina, a sa Srbima svuda. Tako da su sa Srbima imali neizbježno veći sukob.


Junuz Djipalo je napisao/la:
Uzgred, Aljo je baš na Sefera poslao ubojice.


Sefer je bio ekstremniji od njega spram Hrvata, Alija je s trunku razuma shvatio da će ga rat na dva fronta koštati glave i da treba kompromis s bar jednom. Sefer je bio na liniji "unitarna ili smrt"

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 11:57 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Srpsčanin je napisao/la:
.Alija je ne bez osnova pretpostavio da je unutrašnja podjela u krajnjem = podjela i da bez obzira koliko muslimani demografski rasli, poslije te unutrašnje podjele, neće moći vratiti model jedan čovjek jedan glas.Opredijelio se za rat vjerovatno zato što je vjerovao da će u ratu pridobiti javnosti zapadnih sila i da će bogate islamske zemlje uspjeti da izdejstvuju kod zapadnih sila da ove umjesto podjele podrže očuvanje unitarnog uredjenja BiH.


samo ostaje ne shvatljivo zašto je taj rat dočekao ptopuno nespreman i do mjesec dana prije rata se nadao da će se dogoviriti s vojskom koja ga je napala.

Mislim nije trebalo biti Aristotel da shvatiš da izlazak iz Juge znač ili unutarnju podjelu ili rat. Pa onda se smisliš hoćeš li ostati u Jugi ili ćeš ratovati. A ako misliš ratovati, pripremaš se za rat.

On je pak mislio ostati u Jugi do jedan dan kad se predomislio, posve neprirpemljen. Mislio je da dok Hrvatska eto gori, dok se JNA već povukla iz Slovenije, dok Makedonija proglašava državu, da će Juga magično opstati i unitarna BIH s njome. slobo u ljeto 1991. govori da je dobro što se JNA povukla iz slovenije, i da JNA treba iči tamo gdje je narod hoće, a ovome ništa nije jasno, on vjeruje u nekakvu Jugoslaviju.
A onda kad je odlučio van iz Juge potpuno neripremlje, umjesto da se drži Hrvata ko pijan plota, on zarati i s njima dok mu srbi drže glavni grad opkoljen.

Budaletina kojoj Srbi mogu spomenik sagraditi.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
divizija je napisao/la:


krivi smo što postojimo kao Hrvati i katolici.

vratit ću se na svoju tetu, Muslimani su produkt islama i titoizma. U tom smislu u njihov nacionalni duh je ugrađeno antihrvatstvo (u komunizmu se u BIH hrvatski nacionalizam izjednačavao s ustaštvom, pa nas zato i zovu ustašama pod utjecajem togai za njih je svaki nacionaln osvjstan Hrvat ustaša, dakle, fašist i treba ga tretirati kao 1945.) i antikatoličanstvo, posebno spram nas kao predziđa kršćanstva i vjekovnog neprijatelja islama, i opet kao nositelja antikomunizma.

jedini razlog zašto su imali više posla sa Srbima nego s nama je taj što s nama živje mješano u 7-8 općina, a sa Srbima svuda. Tako da su sa Srbima imali neizbježno veći sukob.


Kakve to veze ima s tvojom tetom? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27502
divizija je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
.Alija je ne bez osnova pretpostavio da je unutrašnja podjela u krajnjem = podjela i da bez obzira koliko muslimani demografski rasli, poslije te unutrašnje podjele, neće moći vratiti model jedan čovjek jedan glas.Opredijelio se za rat vjerovatno zato što je vjerovao da će u ratu pridobiti javnosti zapadnih sila i da će bogate islamske zemlje uspjeti da izdejstvuju kod zapadnih sila da ove umjesto podjele podrže očuvanje unitarnog uredjenja BiH.


samo ostaje ne shvatljivo zašto je taj rat dočekao ptopuno nespreman i do mjesec dana prije rata se nadao da će se dogoviriti s vojskom koja ga je napala.

Mislim nije trebalo biti Aristotel da shvatiš da izlazak iz Juge znač ili unutarnju podjelu ili rat. Pa onda se smisliš hoćeš li ostati u Jugi ili ćeš ratovati. A ako misliš ratovati, pripremaš se za rat.

On je pak mislio ostati u Jugi do jedan dan kad se predomislio, posve neprirpemljen. Mislio je da dok Hrvatska eto gori, dok se JNA već povukla iz Slovenije, dok Makedonija proglašava državu, da će Juga magično opstati i unitarna BIH s njome. slobo u ljeto 1991. govori da je dobro što se JNA povukla iz slovenije, i da JNA treba iči tamo gdje je narod hoće, a ovome ništa nije jasno, on vjeruje u nekakvu Jugoslaviju.
A onda kad je odlučio van iz Juge potpuno neripremlje, umjesto da se drži Hrvata ko pijan plota, on zarati i s njima dok mu srbi drže glavni grad opkoljen.

Budaletina kojoj Srbi mogu spomenik sagraditi.


Srbi su imali veliku sreću s njim.

No vrhunac je da mu i naj "liberalniji" muslimani (NS) hode na mezarje i klanjaju mu se.
Postavlja se pitanje - zašto?

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Alija Izetbegović kao srpski igrač? Pogledajte tekst
PostPostano: 20 stu 2022, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6821
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
divizija je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
.Alija je ne bez osnova pretpostavio da je unutrašnja podjela u krajnjem = podjela i da bez obzira koliko muslimani demografski rasli, poslije te unutrašnje podjele, neće moći vratiti model jedan čovjek jedan glas.Opredijelio se za rat vjerovatno zato što je vjerovao da će u ratu pridobiti javnosti zapadnih sila i da će bogate islamske zemlje uspjeti da izdejstvuju kod zapadnih sila da ove umjesto podjele podrže očuvanje unitarnog uredjenja BiH.


samo ostaje ne shvatljivo zašto je taj rat dočekao ptopuno nespreman i do mjesec dana prije rata se nadao da će se dogoviriti s vojskom koja ga je napala.

Mislim nije trebalo biti Aristotel da shvatiš da izlazak iz Juge znač ili unutarnju podjelu ili rat. Pa onda se smisliš hoćeš li ostati u Jugi ili ćeš ratovati. A ako misliš ratovati, pripremaš se za rat.

On je pak mislio ostati u Jugi do jedan dan kad se predomislio, posve neprirpemljen. Mislio je da dok Hrvatska eto gori, dok se JNA već povukla iz Slovenije, dok Makedonija proglašava državu, da će Juga magično opstati i unitarna BIH s njome. slobo u ljeto 1991. govori da je dobro što se JNA povukla iz slovenije, i da JNA treba iči tamo gdje je narod hoće, a ovome ništa nije jasno, on vjeruje u nekakvu Jugoslaviju.
A onda kad je odlučio van iz Juge potpuno neripremlje, umjesto da se drži Hrvata ko pijan plota, on zarati i s njima dok mu srbi drže glavni grad opkoljen.

Budaletina kojoj Srbi mogu spomenik sagraditi.

Alija se jeste pripremao za rat.Naoruzavao je i uvjezbavao u tajnosti, svoje borbene sastave a nekoliko hiljada odabranih pripadnika alijinih formacija prošlo je i obuku u Hrvatskoj u centrima za obuku MUP-a i Zng.
Alija Izetbegović nije bio Hrvat .Bio je Musliman i musliman .Vjerovatno mu hrvatstvo ništa nije značilo.Ne znam od kud kod vas Hrvata toliko rasprostranjeno uvjerenje da su muslimani u BiH u stvari Hrvati.Ko je živio u blizini muslimana zna da je to jedna zajednica za sebe i da se od Hrvata kao i od Srba mnogo razlikuju .
Moj je utisak da su vas Alija i muslimani razocarali ali takvo vaše opažanje muslimana je rekao bih lišeno osnova. Muslimani se jesu u nekim istorijskim momentima približavali Hrvatima kao što je bio slučaj u jednom periodu au uprave i NDH ali to su u velikoj mjeri bile okolnosti koje se nametnute od strane faktora izvan BiH.1990 Muslimani su ne samo najbrojniji u BiH nego je pred njima perspektiva da BiH postane njihova i samo njihova nacionalna država.Hrvati su im dobrodošli kao saveznik ako bi to savezništvo imalo za svoj cilj upravo taj cilj to jeste BiH kao država Muslimana .Medjutim u tome Hrvati ne prepoznaju svoj interes.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO