HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 08 ruj 2021, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Reconquista je napisao/la:
Fala Bogu da smo nadmašili. It pays to be a winner.

Iako sam na drugim temama skeptičan da smo bili toliko uspješni.


Pa i nismo bili toliko "uspješni",stradalo je i puno Hrvata civila u WW2, ali tally je tally, I ne znam koliko je biti winner ubijajući dobrim dijelom nevine civile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 09 ruj 2021, 14:48 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
NiceBoyZg je napisao/la:
Ruku na srce, nadmašili smo debelo body count u WW2 zbog ustaša .


to je, da budem blag, vrlo ,vrlo upitno, posebno ako se uzme u obzir Hrvate koji su bili žrtve partizana, VRLO ČESTO etničkih Srba

ustaše su najoklevetanija skupina u poviejsti (što ne znač ida su bili dobrice, samo da su im svakog mrtvog uvijek množili s minilano 5 pa do 50), a koliki je stvaranbroj hrvatskih žrtava, posebno poraća, tešk oda će se ikad asaznati.

ali bogme, gdj se god zakopa, eto grobnice koju su osloboditelji napunili.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 09 ruj 2021, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Sve su nacionalnosti, civili i vojnici, ginuli u borbama i pogubljenjima u Dr. svj, ratu. Npr. Crnogoraca je na područje NDH tijekom 1942. došlo 22,000 sa Titovom vojskom, na kraju godine ih je bilo cca 6 tisuća, izginuli u teškim borbama. I Srbi i Crnogorci su bili žrtve poraća, doduše u manjem broju nego Hrvati, što je i normalno jer je najveći obračun bio sa ostatcima NDH.

Moje je duboko uvjerenje da je izginulo najviše Srba, onih s područja NDH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 09 ruj 2021, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
NiceBoyZg je napisao/la:

Moje je duboko uvjerenje da je izginulo najviše Srba, onih s područja NDH.


u relativnim brojkama zasigurno da, ali u apsolutnima nisam siguran.

jednostavno, gdje god zagrebeš, nađeš žrtve osloboditelja, mahom Hrvate

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 09 ruj 2021, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
NiceBoyZg je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Fala Bogu da smo nadmašili. It pays to be a winner.

Iako sam na drugim temama skeptičan da smo bili toliko uspješni.


Pa i nismo bili toliko "uspješni",stradalo je i puno Hrvata civila u WW2, ali tally je tally, I ne znam koliko je biti winner ubijajući dobrim dijelom nevine civile.


Kako nismo uspješni? Pa jesu nam naši dragi susjedi s Istoka najavili borbu do istrebljenja našeg ili njihovog u našem glavnom gradu? Rijetko kad je pravda i Božja i ljudska bila tako brza i ispravna.

Mislim da realno slabo znamo šta se zapravo dogodilo u DSR. Previše je tu mitova i laži. Jugoslavenskih. Srpskih. Komunističkih. Dok to ne istraže hrvatski povjesničari objektivno ništa ne vjerujem. Ne znam koliko je bilo nevinih, a koliko civila.

Poznavajući Hrvate i Srbe i kako jedni i drugi pristupaju istini, činjenicama i povijesti mislim da je dobar dio toga šarena protuhrvatska laža.

Tako da ne bi se čudio da je račun Jasenovca na kraju >2700. I to nakon razgovora s nekim od inteligentnijih povjesničara s naše strane koji su malo zašli u materiju.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 10 ruj 2021, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Reconquista je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:

Pa i nismo bili toliko "uspješni",stradalo je i puno Hrvata civila u WW2, ali tally je tally, I ne znam koliko je biti winner ubijajući dobrim dijelom nevine civile.


Kako nismo uspješni? Pa jesu nam naši dragi susjedi s Istoka najavili borbu do istrebljenja našeg ili njihovog u našem glavnom gradu? Rijetko kad je pravda i Božja i ljudska bila tako brza i ispravna.

Mislim da realno slabo znamo šta se zapravo dogodilo u DSR. Previše je tu mitova i laži. Jugoslavenskih. Srpskih. Komunističkih. Dok to ne istraže hrvatski povjesničari objektivno ništa ne vjerujem. Ne znam koliko je bilo nevinih, a koliko civila.

Poznavajući Hrvate i Srbe i kako jedni i drugi pristupaju istini, činjenicama i povijesti mislim da je dobar dio toga šarena protuhrvatska laža.

Tako da ne bi se čudio da je račun Jasenovca na kraju >2700. I to nakon razgovora s nekim od inteligentnijih povjesničara s naše strane koji su malo zašli u materiju.


Jel ovaj odgovor parodija? To što je neki debil napisao u novinama 1902., više od desetljeća prije kraja A-U, je značilo najavu otvorenog rata? Čak je i tvoja "odzmazda" čekala nekih 4 desetljeća pa i nije bila tako brza, a pisanje u novinama je čini ispravnom ?? Lolwut. Bilo je malo komešanja nakon toga, dovoljna reakcija na takvo nešto. Kraj priče i nevezano za išta kasnije. Isti si ko rahmetli Vujadin koji je tvrdio da su ustaški zločini već bili isplanirani u 19. st. od Ante Starčevića =))

Koje su to gljive, i ja bih malo.

Uskoro nakon toga je sklopljena Hrvatsko-srpska koalicija, pobogu !

Inače su hrvatske jedinice 1914. u Srbiji napravile teške zločine, nitko nakon 1918. nije za to odgovarao već su ušli u novu vojsku.

Znam da zvučim kao rahmetli Vujadin, ali ovo su jebene činjenice. Činjenice su tvrdoglava stvar.

Povjesničari su istražili, broj žrtava u Jasenovcu je bio oko 80-100 tisuća (lol 2700, može i 27 kad ideš u takve bolesne krajnosti). Možeš slobodno u kategoriju onih bolesnika u Srbiji sa njihovim tvdnjama o njihovom največem gradu pod zemljom Jasenovca., Uzmi u obzir da je u NDH bilo i drugih logora, da se inače dobar dio Holokausta svugdje u Europi nije provodio po logorima, plinskim komorama i slično nego po ulicama, šumama, jarcima, znači na otvorenom, upucaš čovjeka i bok. Npr. Babin Yar kraj Kijeva nije bio logor, Nijemci su postrijelali 30,000 Židova na otvorenom. Civili su skoro uvijek po prirodi stvari nenaoružani i nevini.

Mitovima i lažima koje si nabrojao možeš slobodno pridružiti i hrvatske. Kojim inteligentnim povjesničarima, Igorom Vukićem kojeg je odbacila cijela znanstvena zajednica?

Znam da sam gay sa Filozofskog ispranog mozga i prikriveni Srbin i sve ostalo što mi možete prišiti, ali to su gluposti, a ovo što ja naveo činjenice.

Evo, sad očekujem da me forumski Srbi proglase svojim i feliraju za ovaj post. A samo iznosim činjenice.

I, na kraju, kakve to veze ima s nama modernim Hrvatima koji tu pišemo, a od kojih nijedan nije rođen ni prije 1950., a kamoli da bi radio ustaške zločine. Odjebi s borbom za bolju prošlost jer ti činjenice ne idu u prilog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 10 ruj 2021, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Hrvati su pobili daleko više Srba. Nije lijepo ali nismo mi isključivi krivci. Uvijek kroz povijest su tehnološki napredniji narodi nanosili velike gubitke narodima na nižem stupnju razvoja.


Je, ustaše su imali atomske bombe :smijeh I Hrvati 1991., one jače razvijene u međuvremenu =))

Srbi su bili naši Azteci u toj priči.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 10 ruj 2021, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Racunaju li Hrvati i muslimane ustase u svoju kvotu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 10 ruj 2021, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
bezimeni12 je napisao/la:
Racunaju li Hrvati i muslimane ustase u svoju kvotu?


Pa govorimo većinom o razboblju prije 1993. :D To je tada bilo naše cvijeće :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 10 ruj 2021, 16:22 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
NiceBoyZg je napisao/la:


Inače su hrvatske jedinice 1914. u Srbiji napravile teške zločine, nitko nakon 1918. nije za to odgovarao već su ušli u novu vojsku.


pa i hrvatski zarobljenici su masovno ubijani i mučeni u srpskom zarobljeništvu u prvom svjetskom ratu, a ako baš hoćeš, pravoslavni martolozi su nas maltretirali skupa s Turcima na n-tu potenciju spram toga.
NiceBoyZg je napisao/la:
Povjesničari su istražili, broj žrtava u Jasenovcu je bio oko 80-100 tisuća


dalek do toga da o ovome postoji konsenzus, to su brojke koje je sve skupa izradila ekipa koja odreda ima jugoslavenski ili komunistički background i nikako se ne mogu smatrati objektivnim ni nepristranim istraživačima. uostalom ,taj popis koji imaju u Jasenovcu je prepun rupa, duplikata, ljudi koji su umrli drugdje i ljudi koji su preživjeli rat.

a čak i da su te brojke točno, ono što nama najviše fali za "potpuni račun" su brojke ljudi koje su ubili partizani, pretežno Srbi, a tu povijesničari još nisu pošteno ni zagrebali i mislim da idu pošteno zagrebati da bi čak i ove tvoje brojke Jasenovca bi izgledale kao kikiriki.

još jednom ponavljam, nema gdje da zakopaš da ne nađeš kosti žrtava partizana

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 10 ruj 2021, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
divizija je napisao/la:

pa i hrvatski zarobljenici su masovno ubijani i mučeni u srpskom zarobljeništvu u prvom svjetskom ratu,




Ne sumnjam da je bilo takvih pojedinih slučajeva, to je rat, ali čitaj Milu Budaka. Srbi ih vodili do Albanije i hranili kao i svoje, najveće neugodnosti koje su doživjeli su da im pojedini psuju majku švapsku. Cijena koju bi svatko prihvatio.

divizija je napisao/la:
a ako baš hoćeš, pravoslavni martolozi su nas maltretirali skupa s Turcima na n-tu potenciju spram toga.


A baš neću da ideš stotinama godina unatrag u predmoderno razdoblje.

divizija je napisao/la:


dalek do toga da o ovome postoji konsenzus, to su brojke koje je sve skupa izradila ekipa koja odreda ima jugoslavenski ili komunistički background i nikako se ne mogu smatrati objektivnim ni nepristranim istraživačima.


Ah, tipičan divizija. To su stručnjaci koji se bave time cijeli život i znaju o čemu pričaju. Nikakav tu background ne igra ulogu.

divizija je napisao/la:
uostalom ,taj popis koji imaju u Jasenovcu je prepun rupa, duplikata, ljudi koji su umrli drugdje i ljudi koji su preživjeli rat.


Točno, zato se stalno ispravlja. Moj je profesor pričao da je te godine osobno izbrisao tri osobe jer se ispostavilo da nisu tamo stradalil.

divizija je napisao/la:
a čak i da su te brojke točno, ono što nama najviše fali za "potpuni račun" su brojke ljudi koje su ubili partizani, pretežno Srbi, a tu povijesničari još nisu pošteno ni zagrebali i mislim da idu pošteno zagrebati da bi čak i ove tvoje brojke Jasenovca bi izgledale kao kikiriki.


Zato naglašavam da to nije bio jedini logor i da se Holokaust inače često provodio i izvan logora (vidi odgovor Reconquisti).


divizija je napisao/la:

još jednom ponavljam, nema gdje da zakopaš da ne nađeš kosti žrtava partizana



Stoji, ali se ne radi o nekim velikim brojkama nađenih u grobnicama. Ubijani su ljudi od južno od Zagreba do sjevera Slovenije, nitko ne kaže da su partizani bili anđeli. Rat koji je upravo završio je bio nevjerojatno krvav i žestok, ostavio je zemlju u ruševinama. Naravno da je onda bilo svega. Neki su borci izgubili čitave obitelji do zadnjeg čovjeka, neki do prije par mjeseci bili u četnicima. S tim da su "križni putevi" išli često i do Makedonije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 11 ruj 2021, 07:31 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
storaB je napisao/la:
Pa samo u Splitu si tokom 2SR imao 2500 Hrvata četnika, samim time svaki koji je stradao od ruke Ustaša ili Partizana a iz reda hrvatskog naroda kako to definisati?!


nisu to bili Hrvati četnici, već Jugoslaveni katoličke vjeroispovijesti.

jednako kao što u jedinicama NDH nema Srba, već samo pravoslavnih Hrvata

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 11 ruj 2021, 07:50 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
NiceBoyZg je napisao/la:
Ne sumnjam da je bilo takvih pojedinih slučajeva, to je rat, ali čitaj Milu Budaka. Srbi ih vodili do Albanije i hranili kao i svoje, najveće neugodnosti koje su doživjeli su da im pojedini psuju majku švapsku. Cijena koju bi svatko prihvatio.



vidim da ti nisi čitao MIlu Budaka, jer stanje je bilo puno gore

https://kamenjar.com/23-listopada-1916- ... a-u-odesi/

NiceBoyZg je napisao/la:
A baš neću da ideš stotinama godina unatrag u predmoderno razdoblje.



a gdje si ti iskopao te masovne zločine Hrvata u Srbiji?


NiceBoyZg je napisao/la:
Ah, tipičan divizija. To su stručnjaci koji se bave time cijeli život i znaju o čemu pričaju. Nikakav tu background ne igra ulogu.



ah tipičan goldsteinovac.

NE ZNAJU, opovrgnuti su na stotine puta uvjerljivim dokazima, uostalom navedi mi jednog tu objektivnog i nepristranog stručnjaka koji nema jugokomunisitčki bacground? Jer on ITEKAKO ima veze
gdje su ta njihova istraživanja i na čemu se temelje?

pa obični amateri su im svaki popis žrtava pobili lakoćom pera


NiceBoyZg je napisao/la:
Točno, zato se stalno ispravlja. Moj je profesor pričao da je te godine osobno izbrisao tri osobe jer se ispostavilo da nisu tamo stradalil.



ispravlja se tako da broj stalno ostaje isti.
Naprosto, hrvatski postkomunisti i postjugoslaveni nisu mogli u demokratskoj Hrvatskoj nastaviti inzistirati na brojkama na kojima i dalje inzistiraju Srbi, pa su veliku laž zamijenili malom, lakše probavljivom. Dokaza i arguemnata vrlo malo.

Istovremeno, ljudi koji iznose te brojke su uglavnom jednako odlučno i s istim žarom do 1990. branili 10 puta veće brojke.


NiceBoyZg je napisao/la:
Zato naglašavam da to nije bio jedini logor i da se Holokaust inače često provodio i izvan logora (vidi odgovor Reconquisti).




holokaust nema veze sa srpskim žrtvama, a Jasenovac nije jedino mjesto srpske viktimomegalomanije. Još gori je primjer Jadovno i čuvena Šaranova jama gdje se svake godine okupljaju pored prazne jame


NiceBoyZg je napisao/la:
Stoji, ali se ne radi o nekim velikim brojkama nađenih u grobnicama. Ubijani su ljudi od južno od Zagreba do sjevera Slovenije, nitko ne kaže da su partizani bili anđeli. Rat koji je upravo završio je bio nevjerojatno krvav i žestok, ostavio je zemlju u ruševinama. Naravno da je onda bilo svega. Neki su borci izgubili čitave obitelji do zadnjeg čovjeka, neki do prije par mjeseci bili u četnicima. S tim da su "križni putevi" išli često i do Makedonije.


ne bih se složio uopće da se ne radi o velikim brojkama, a broj grobnica je ogromna, s time da nisu sv otkrivene.

rat je svakako bio krvav, ali bi lako moguće moglo biti da je najkrvavije bilo poraće. Također, masovni partizanski zločini su činjeni i za vrijeme rata (bleiburški zbjeg nije nastao iz hira, nego upravo iz straha od takih zločina).

I nisu to bili pojedinačni ekscesi frustriranih boraca, već organizirani pokolj, proveden sistematski pod organizacijskom palicom režimskih tajnih službi, s organiziranim logorima, streljačkim strojevima i organiziranim pokapanjem.

Samo je za ovu našu temu bitno da su egzekutori vrlo često bili Srbi, a žrtve Hrvati i da mi ni blizu ne znamo ukupni broj žrtava, zbog čega je ova tema teška za analizu.

Veliki djelovi Hrvatske i Hercegbosne su ostali gotovo bez kompletnog muškog stanovništva, tako da su razmjeri toga bili prilično masovni, ali kako je hrvatska elita danas potpuno naslijeđena iz tog sustava, sumnjam da će uskoro, možda i ikada, to objektivno istražiti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 11 srp 2022, 16:23 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 20:24
Postovi: 1348
Odokativno čini se da su Hrvati pobili više Srba i to zahvaljujući najviše periodu 41-45. U drugim periodima međusobno ubijanje je bilo znatno manje, čak i u zadnjem ratu pikajući sva stratišta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 12 srp 2022, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2898
Teško je reći zbog ovog "u povijesti", od kada bi se to brojalo, od srednjeg vijeka? Ako brojimo da su Srbi koje su Turci naseljavali na hrvatska područja sudjelovali ili asistirali Turcima u ubijanju i progonu Hrvata, onda Srbi počinju sa velikom "prednosti", ali tu bi teško bilo odredit egzaktne brojke.

Ako pričamo o 20. st. kada usporedimo omjer Hrvata i Srba na teritoriju NDH po popisima 1931 i 1948 (+ naseljeni Srbi u Vojvodinu) omjer je manje-više jednak 1931 i 1948, znači žrtve u WWII bi bile 1/1

U Domovinskom ratu pak je problem jer treba razdvojiti civilne i vojne žrtve, u civilnima Srbi su pobili oko 9.000 Hrvata, Hrvati oko 2.000 Srba (iako ovaj podatak treba uzeti sa velikom rezervom jer su izvori Documenta i slične udruge kojima je srpska civilna žrtva muškarac u trapericama pored kojeg je kalašnjikov zato jer je u trapericama ne u vojnoj odori). Što se tiče vojnih žrtava hrvatski gubici u borbama sa Srbima su oko 12.000 vojnika, dok su srpski gubici oko 20.000.

Tu je još WWI s kojim je isti problem kao i s ovim srednjovjekovnim žrtvama, nemamo s čime usporediti brojke prije i kasnije niti možemo utvrditi koliko je tko toga ubio, ne znam baš puno o WWI ali mislim da se glavnina hrvatskih pukovnija borila na talijanskom i galicijskom frontu, od srpskog znam da je naša ekipa umarširala u Beograd (koji je ionako na granici)

Od svega ovoga u apsolutnim brojkama daleko najviše odskače WWII, što je i logično, kao što je bio najveća klaonica u povijesti svijeta tako je bio najveća i tu, a već smo utvrdili da je broj poginulih Hrvata i Srba manje više jednak, tako kad se nadodaju i ove ostale brojke prije i nakon nema tu neke velike prednosti ni za koga.

Međutim, mislim da je za povijesni kontekst puno značajnije od toga tko je koga više pobio to koliko je tko teritorijalno profitirao na račun koga, a tu je situacija jasna. Srbi (iako su pobrali vrhnje nakon našeg otjerivanja Turaka koji su ih naseljavali) su ušli u povijesni hrvatski teritorij, dok s druge strane takvo nešto ne postoji, tako da je tu rezultat 100% - 0% za Srbe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 12 srp 2022, 18:26 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Definitivno su više hrvati pobili srba. To je jedna kobna privlačnost. A ispod viri nesnošljiva averzija.

Da nema Bošnjaka i zajedničke mržnje prema istima (i dehumanizacija istih, bar pokušaji), davno bi se međusobno poklali.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 12 srp 2022, 18:42 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 06:46
Postovi: 2265
Amiđa je napisao/la:
Definitivno su više hrvati pobili srba. To je jedna kobna privlačnost. A ispod viri nesnošljiva averzija.

Da nema Bošnjaka i zajedničke mržnje prema istima (i dehumanizacija istih, bar pokušaji), davno bi se međusobno poklali.


Averzija će se smanjiti vremenom. Sa Bugarima smo ratovali više nego sa Hrvatima, pa smo okej sad. Sa Turcima smo se klali pet vekova, pa isto nije loše sad. S Mađarima smo se klali, pa smo dobri prijatelji. Ratne rane su sveže, ako 21. vek bude vek mira i dođe do konačnog razgraničenja (Bosna, Kosovo) i političke stabilizacije (Crna Gora), ne vidim nijedan razlog zašto Srbi ne bi bili okej čak i s Albancima koji su nam trenutno neprijatelj br. 1. Vreme leči sve. Uostalom, do 20. veka Srbi i Hrvati nisu bili arhineprijatelji. Bićemo i sa vama dobri prijatelji. Samo je potrebno da se razmrsi sve i jasno odredi šta je čije. Ovako ne ide. A na čiju štetu i korist će se razrešiti, to ostaje da se vidi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO