HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcima
PostPostano: 03 ožu 2021, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Citat:
U Osmanskom carstvu je postojanje muškog harema bilo potpuno legitimno baš kao i posjedovanje ženskog harema, koji su u potpunosti koristili sultani i drugi dostojanstvenici. Tako su u Beogradu u 19. stoljeću postojali muški haremi u kojima su mladići služili za novac koji im je isplaćivan iz proračuna tadašnje Srbije.

U duhu toga vremena beogradski vezir imao je i muški harem, a mladići koji su posluživali njega i njegovo društvo u njemu zvali su se đojleni (milosnici), što se odnosilo na mlađe gay ljude. Đojleni su uredno plaćeni za svoj boravak u muškom haremu, a vezir je za te troškove dobivao novac od države, koji je tada teškom mukom izdvajao narod, prenosi Blic.rs.

Ovu zanimljivu činjenicu iznio je Ivan Janković, pravnik i sociolog, jedan od osnivača Fonda za humanitarno pravo, u knjizi “Kata Nesiba i komentari” (Tvornica knjiga).

Mnogi Turci, posebno ugledniji i imućniji, držali su kao ljubavnike srpske mladiće, takozvani adžuvane ili đojlene, koji su služili za novac. Sam časni vezir imao ih je svu silu, a o njima se brinuo posebni dužnosnik, koji je bio na istog visokog ranga kao i, recimo, kafedži-baša ili harem-ćehaja. Izdržavanje ove tevabije je padalo na teret proračuna Srbije. Ta proračunska stavka, koja je različito nazivana: ‘djeci’, ‘đojlenima’, ‘daire djeci’ ili ‘đojle-egbi’, obično je iznosila deset i više hiljada groša”, navodi Janković u knjizi.

U dijelu “Kata Nesiba i komentari” također napominje da se Đojleni nikada ne bi trebali miješati s eunusima, koje država također financira “samo kroz druge stavke proračuna”.

O tadašnjim mladićima u Beogradu koji su zarađivali novac pružajući Turcima seksualne usluge, knjiga navodi i neke primjere, poput slučaja udovice iz Zemuna, koja je 1829. poslala pomalo raspuštenog sina zetu u Beograd da studira trgovinu i da bude pod strožim nadzorom. Ona je ubrzo čula da se njen sin Jovan samo s Turcima druži, da kod njih danju i noću prebiva i pri sebi mnogo novca ima, pa sumnja da su Turci “š njime njihov bezzakoni običaj upotrebili“, te moli gradske vlasti da joj sina u Zemun vrate.

Knjiga “Kata Nesiba i komentari” govori o povijesti jedne beogradske prostitutke i njezinoj borbi za ustavna prava, a kako je navedeno, priča se temelji na autentičnim arhivskim dokumentima

https://www.dnevnik.ba/dogadaji/prije-g ... ljubavnici

Ovo su mi novi momenti, kako vi ovo komentirate? :D

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Odvratni orijentalni običaji. Srbi su dosta toga od Turaka pokupili.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Reconquista je napisao/la:
Odvratni orijentalni običaji. Srbi su dosta toga od Turaka pokupili.

Srbi su Turcima najbolji prijatelji, dali su im 2 princeze za turke koje srbi danas slave.
Kao da mi u HB slavimo Željka Komšića i onu neku povelju o pravima katolika u Osmanskom doba, bljakic.
Al zato mlad Srbin rado iso u harem
E vala sta sve necu cut i procitat :D

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16121
..bili su napredni.. :zubati :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
laganini je napisao/la:
..bili su napredni.. :zubati :rigam

Mozda je to tajna nebeskog naroda, kad se popnu na turski brijeg glava im u oblacima :D
Da komisije ne misle da ovo pisu hrvati, pise blic, dakle srbi o srbima :D

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
POL_GASOL je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Odvratni orijentalni običaji. Srbi su dosta toga od Turaka pokupili.

Srbi su Turcima najbolji prijatelji, dali su im 2 princeze za turke koje srbi danas slave.
Kao da mi u HB slavimo Željka Komšića i onu neku povelju o pravima katolika u Osmanskom doba, bljakic.
Al zato mlad Srbin rado iso u harem
E vala sta sve necu cut i procitat :D


Tu ti povelju i slave neki kalifratri, čak neki Hrvati tvrde da je to prva povelja o ljudskim pravima.

Zar ti nije bio poznato da su Osmanlije prvi imali gay pride?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
daramo je napisao/la:
POL_GASOL je napisao/la:
Srbi su Turcima najbolji prijatelji, dali su im 2 princeze za turke koje srbi danas slave.
Kao da mi u HB slavimo Željka Komšića i onu neku povelju o pravima katolika u Osmanskom doba, bljakic.
Al zato mlad Srbin rado iso u harem
E vala sta sve necu cut i procitat :D


Tu ti povelju i slave neki kalifratri, čak neki Hrvati tvrde da je to prva povelja o ljudskim pravima.

Zar ti nije bio poznato da su Osmanlije prvi imali gay pride?

nisam znao taj podatak zato što povijest ne izučavam detaljno, već samo u kratkim crtama,
zato sam se iznenadio kada sam saznao da su se turci osim i na ratnom polju karali srbe i u krevetu.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
To se naravno vama nije moglo desiti, vi ste uvijek bili gazde u svojoj državi, tisuću godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
POL_GASOL je napisao/la:
Citat:
U Osmanskom carstvu je postojanje muškog harema bilo potpuno legitimno baš kao i posjedovanje ženskog harema, koji su u potpunosti koristili sultani i drugi dostojanstvenici. Tako su u Beogradu u 19. stoljeću postojali muški haremi u kojima su mladići služili za novac koji im je isplaćivan iz proračuna tadašnje Srbije.

U duhu toga vremena beogradski vezir imao je i muški harem, a mladići koji su posluživali njega i njegovo društvo u njemu zvali su se đojleni (milosnici), što se odnosilo na mlađe gay ljude. Đojleni su uredno plaćeni za svoj boravak u muškom haremu, a vezir je za te troškove dobivao novac od države, koji je tada teškom mukom izdvajao narod, prenosi Blic.rs.

Ovu zanimljivu činjenicu iznio je Ivan Janković, pravnik i sociolog, jedan od osnivača Fonda za humanitarno pravo, u knjizi “Kata Nesiba i komentari” (Tvornica knjiga).

Mnogi Turci, posebno ugledniji i imućniji, držali su kao ljubavnike srpske mladiće, takozvani adžuvane ili đojlene, koji su služili za novac. Sam časni vezir imao ih je svu silu, a o njima se brinuo posebni dužnosnik, koji je bio na istog visokog ranga kao i, recimo, kafedži-baša ili harem-ćehaja. Izdržavanje ove tevabije je padalo na teret proračuna Srbije. Ta proračunska stavka, koja je različito nazivana: ‘djeci’, ‘đojlenima’, ‘daire djeci’ ili ‘đojle-egbi’, obično je iznosila deset i više hiljada groša”, navodi Janković u knjizi.

U dijelu “Kata Nesiba i komentari” također napominje da se Đojleni nikada ne bi trebali miješati s eunusima, koje država također financira “samo kroz druge stavke proračuna”.

O tadašnjim mladićima u Beogradu koji su zarađivali novac pružajući Turcima seksualne usluge, knjiga navodi i neke primjere, poput slučaja udovice iz Zemuna, koja je 1829. poslala pomalo raspuštenog sina zetu u Beograd da studira trgovinu i da bude pod strožim nadzorom. Ona je ubrzo čula da se njen sin Jovan samo s Turcima druži, da kod njih danju i noću prebiva i pri sebi mnogo novca ima, pa sumnja da su Turci “š njime njihov bezzakoni običaj upotrebili“, te moli gradske vlasti da joj sina u Zemun vrate.

Knjiga “Kata Nesiba i komentari” govori o povijesti jedne beogradske prostitutke i njezinoj borbi za ustavna prava, a kako je navedeno, priča se temelji na autentičnim arhivskim dokumentima

https://www.dnevnik.ba/dogadaji/prije-g ... ljubavnici

Ovo su mi novi momenti, kako vi ovo komentirate? :D

Komentiramo čitanjem o igrama veselih katoličkih svećenika sa dečacima.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16121
..ne virujem da je ******** u postotku vezan uz svećenstvo to su propagandni dealovi extremne ljevice..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Taman sam mislio staviti ovu vijest,ali u temi o bizarnim događajima u ljudskoj povijesti.
Može komforno i tamo da se zalijepi.
Od viška glava ne boli.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
babo je napisao/la:
To se naravno vama nije moglo desiti, vi ste uvijek bili gazde u svojoj državi, tisuću godina.


1829. je Srbija već bila kneževina.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
kiler je napisao/la:
Taman sam mislio staviti ovu vijest,ali u temi o bizarnim događajima u ljudskoj povijesti.
Može komforno i tamo da se zalijepi.
Od viška glava ne boli.


Nije bizarno nego je nepoznavanje, uobičajena praksa Osmanlija dio djece koji nisu završavali u janjičarima završavali su kao eunasi ili kao Jovan u haremima.
Drugo je što Hrvati nemaju pojma o Osmanskom sultanatu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 03 ožu 2021, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Znam da je CIA imala propagandnu operaciju protiv Sadama Husseina da ga potkopaju da Sadam ima spolne odnose za dječacima.

Pa su im rekli njihovi kontakti na Bliskom Istoku da bi mu to samo podiglo popularnost. I da bi ispao veća faca.

Pogana religija i pogana civilizacija.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 04 ožu 2021, 00:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Reconquista je napisao/la:
Znam da je CIA imala propagandnu operaciju protiv Sadama Husseina da ga potkopaju da Sadam ima spolne odnose za dječacima.

Pa su im rekli njihovi kontakti na Bliskom Istoku da bi mu to samo podiglo popularnost. I da bi ispao veća faca.

Pogana religija i pogana civilizacija.


Islam zabranjuje homoseksualizam, tako da u Saudijskoj Arabiji ili Iranu izvrse se mnogobrojna pogubljenja homoseksualaca.
S druge strane, saudijski bogatasi dopustaju sebi uzivanje u razvratu svake vrste, bez ikakvih posledica. Ovde na foumu bio je veliki hit kada je otkriveno da prilikom orgija bogati Arapi traze da im se ziva jegulja gura u analni otvor.
Ispada da je slicno bilo i sa Osmanlijama na visokim polozajima.

Oduvek je bilo homoseksualaca, pa i kod Srba, i eto naslo se nacina da se ta sklonost odredjenog broja pojedinaca unovci! ne znam cemu iscudjavanje! :neznam

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 04 ožu 2021, 10:02 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Bilo je u Grka i Rimljana toga... Preraslo u vulgarni razvrat taman prije kolapsa tih civilizacija. Pred francusku revoluciju isto masovne orgije... Ne bi se isto čudio da otkriju da je bilo "svi" sa "svima"... Osmanlije pred raspad, evo i dan danas Bliski istok/zapad...

Prije su konzervativci koristili argumentu ako sad dozvolimo to, gdje je granica? To se odbacivalo kao logička greška, ali danas vidimo da se javljaju "anomalije", grupacije koje su otišle korak dalje i žele legazirati pedofiliju...

Seksualni razvrat se uvijek pretvori u životinjski jaram i civilizacija ode u propast... Sad će netko reći da sam nepragmatičan, botovi će me napast da sam politički nekorektan, ali činjenice ne lažu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 04 ožu 2021, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3796
Purger111 je napisao/la:
Bilo je u Grka i Rimljana toga... Preraslo u vulgarni razvrat taman prije kolapsa tih civilizacija.
Za Rimljane to nije istina, takvi su bili u "uspješnoj fazi", a propali su kao kršćani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 04 ožu 2021, 11:05 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Bilo je u Grka i Rimljana toga... Preraslo u vulgarni razvrat taman prije kolapsa tih civilizacija.
Za Rimljane to nije istina, takvi su bili u "uspješnoj fazi", a propali su kao kršćani.


Istočni Rimljani su opstali, a zapadni su počeli propadati već krajem 2. stoljeća. 3. stoljeće se doslovno sastoji od "krize 3. stoljeća" i građanskih ratova... Progon Kršćana je bio žestok i početkom 4. Malo se stabilizirao kad je došao Konstantin, ali bilo je još progona kasnije 360-ih a za vrijeme vladara poput Julijana s tim da je Arijanstvo dominiralo u to doba... Već u počecima 5. stoljeća Rim je praktički rasturen... Upali im barbari u Rim i svugdje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 04 ožu 2021, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Purger111 je napisao/la:
Bilo je u Grka i Rimljana toga... Preraslo u vulgarni razvrat taman prije kolapsa tih civilizacija. Pred francusku revoluciju isto masovne orgije... Ne bi se isto čudio da otkriju da je bilo "svi" sa "svima"... Osmanlije pred raspad, evo i dan danas Bliski istok/zapad...

Prije su konzervativci koristili argumentu ako sad dozvolimo to, gdje je granica? To se odbacivalo kao logička greška, ali danas vidimo da se javljaju "anomalije", grupacije koje su otišle korak dalje i žele legazirati pedofiliju...

Seksualni razvrat se uvijek pretvori u životinjski jaram i civilizacija ode u propast... Sad će netko reći da sam nepragmatičan, botovi će me napast da sam politički nekorektan, ali činjenice ne lažu...


Rim u 3. stoljeću= Amerika danas

Djelit će jednaku sudbinu.

Tko ne uči iz povijesti dobije šamarčinu.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 06 ožu 2021, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
aleksije radicevic je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Znam da je CIA imala propagandnu operaciju protiv Sadama Husseina da ga potkopaju da Sadam ima spolne odnose za dječacima.

Pa su im rekli njihovi kontakti na Bliskom Istoku da bi mu to samo podiglo popularnost. I da bi ispao veća faca.

Pogana religija i pogana civilizacija.


Islam zabranjuje homoseksualizam, tako da u Saudijskoj Arabiji ili Iranu izvrse se mnogobrojna pogubljenja homoseksualaca.
S druge strane, saudijski bogatasi dopustaju sebi uzivanje u razvratu svake vrste, bez ikakvih posledica. Ovde na foumu bio je veliki hit kada je otkriveno da prilikom orgija bogati Arapi traze da im se ziva jegulja gura u analni otvor.
Ispada da je slicno bilo i sa Osmanlijama na visokim polozajima.

Oduvek je bilo homoseksualaca, pa i kod Srba, i eto naslo se nacina da se ta sklonost odredjenog broja pojedinaca unovci! ne znam cemu iscudjavanje! :neznam

Islam zabranjuje homoseksualizam a oni ga poprilično praktikuju čini mi se više nego Evropljani.
Ko je god bio u Istanbulu primjetio je da je to gay friendly city. Muškarci se drže za ruke,kao fora najbolji jarani,a trandži više nego u Amsterdamu. Od propagande kao zaostaloj Turskoj Istanbul razbija te stereotipe.
Mi smo morali sultani dati princezu da prestanu napadi Otomana na nas ( što je sramota),a Rumuni su sultanu poslali princa. Sultan pored toga što je bio gej,bio je pedofil i volio je dječake.
Evo ovdje u Sarajevu zna se u kojim parkovima se mogu naći migranti za druženje a i domaći momci koji ordiniraju.
Tako je vjerovatno bilo prije 200 godina,samo što se nisu nalazili u parkovima već na nekim kupalištima kraj rijeka,ćoškovima grada itd...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 06 ožu 2021, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
aleksije radicevic je napisao/la:

Islam zabranjuje homoseksualizam, tako da u Saudijskoj Arabiji ili Iranu izvrse se mnogobrojna pogubljenja homoseksualaca.

U Iranu ih ne pogubljuju nego im plaćaju da "promijene" spol. Zbog toga je Iran zemlja sa najviše trans operacija na svijetu.

Nego, interesantno je nešto drugo.

Među liberalima proteže se teza da ukoliko neko društvo tolerira ********, da znači da je tolerantno. Da je to dobro za manjine i slično.

Na primjeru Turaka se vidi da to nije točno, ili da je Otomansko carstvo doista bila tolerantno prema manjinama, ali eto mi očito imamo iskrivljenu predodžbu o Osmanskoj vladavini. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 06 ožu 2021, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 06 ožu 2021, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Orion je napisao/la:
Među liberalima proteže se teza da ukoliko neko društvo tolerira ********, da znači da je tolerantno. Da je to dobro za manjine i slično.

Na primjeru Turaka se vidi da to nije točno, ili da je Otomansko carstvo doista bila tolerantno prema manjinama, ali eto mi očito imamo iskrivljenu predodžbu o Osmanskoj vladavini. :neznam

Jedna od glavnih razloga zasto je Vehabizam nasta je jer imaju kritiku Osmanlija da su bili liberalni, svjetovni i licemjerni po pitanju prodovenja Islama.

Kad citam John Glubbovo djelo o ciklickom propadanju carstaga uistinu se vidi kako su Osmanlije od esencijalno drzave ghazija tj dzihadista postali klasican materijalisticki imperij sredinom svog postojanja a onda i hedonisticko misto s tonom etnickih sukoba.

Razlog tome je u heterogenosti stanovnistva. Kad je Rim usisa Afrikance iz Kartage, Kelte ispod Alpa i Grke u roku od 2 generacije se izminila politicka kultura tog drustva, jednostavno, da opstane multikulturalno drustvo izgubia se moralizam.

Primjer je uloga zena. Nakon sta su Liburni (Hrvatska) postali prisutni same Rimljanke pocinju traziti vise prava za sebe po uzoru na Liburnijke. Nakon sta je zauzeta Kartaga homoseksualizam normaliziraju Afrikanci odande, nakon sta su zauzeti Kelti pod Alpama dolazi normalizacija opijanja i ulicnih tuca.

Otprilike to ima uticaj kao i turisti kad dodu sa nekim svojim cudnim stvarima. Kad prosjecni mladi Hrvat ode van i u baru su 30 druzeljubivih Engleza koji opusteno i normalno udisu dusicni oksid tj plin smijavac. Mladi Hrvat dolazi u doticaj s kulturom o kojoj je normalno razgovarati s nepoznatim ljudima bez inhibicije i konzumirati te neke stvari.

Unese se jedan social bubble koji je malo paralelno drustvo s drukcijim normama. Naravno, Rimljani nisu tili da to toleriraju no to je nemoguce ako ima stalni novi priljev ljudi. Postojanje priljeva uopce je signal da postoje domaci ljudi s resursima koje u potpunosti nije briga za moralnu higijenu.

To su kao onda, tako i danas, kapitalisti, poduzetnici, trgovci, burzoazija. 'Profit' ljudi.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 06 ožu 2021, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
https://en.wikipedia.org/wiki/Bacha_bazi

Svako društvo koje počiva na robovlasništvu u njega je ugrađen razvrat , jer kakav si ti to robovlasnik ako ne jebeš svoje roblje?! , vrlo jednostavno.
Dakle , mnogi bogatim muslimanima u osmanskom carstvu je bilo logično biti razvratan jer njegov bogataški status mu to dozvoljava.

Što se tiče ovog slučaja u Beogradu , ja mislim da je to klasična levičarska podmetačina ne bi li se ocrnila srpska prošlost jer knjiga tog Jankovića je čista fikcija tj.nema nikakvog dokaznog materijala , a da ne govorim da je jedan od osnivača NVO Fonda Za Humanitarno Pravo.
Svakako da su postojale muške kurve to niko ne spori , samo je problem kad neko izvlači zaključke na osnovu tzv.istorijskog romana.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prije gotovo 200 godina Srbija je plaćala mladim gayevima iz proračuna da budu ljubavnici Turcim
PostPostano: 06 ožu 2021, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Orion je napisao/la:
slika

lasice pa ovo mirise na meme o SDA

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO