HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 08:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Torinsko platno
PostPostano: 10 stu 2022, 21:59 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1258
Znanstvenici iz NASA-e planirali utrošiti nekoliko dana i dokazati da je krivotvorina. I ni dan danas nisu došli do odgovora, a od početka istraživanja prošla već desetljeća

https://www.youtube.com/watch?v=EQ2BAie2aZw&t=510s



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 10 stu 2022, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Ja sam puno slusao o tome cak i ove negatore toga ali nigdje nisam nasao nekoga da ohjasni taj neki trag zracenja za kojeg neznaju kako je nastao :)
To mi je najzanimljivije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 11 stu 2022, 02:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 ruj 2022, 17:18
Postovi: 153
Lokacija: Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke
zalutala je napisao/la:
Znanstvenici iz NASA-e planirali utrošiti nekoliko dana i dokazati da je krivotvorina. I ni dan danas nisu došli do odgovora, a od početka istraživanja prošla već desetljeća https://www.youtube.com/watch?v=EQ2BAie2aZw&t=510s


Preporučujem da svatko pogleda "Shroud of Turin in about 100 minutes" video sa kanala William Guy.
Po meni je 10/10 ovaj video, čovjek objašnjava sve detaljno o torinskom platnu, svakako vrijedi pogledati ako je netko zainteresiran i ako želi znati više. Priča o povjesti platna, nerazjašnjenim aspektima platna, čak i priča o onom propalom pokušaju netočnog karbonskog datiranja platna. Ovaj video potvrđuje kredibilnost Torinskog Platna, a pobija sve argumente koji govore protiv autentičnosti platna.

https://youtu.be/H0JBberCqw4


_________________
Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 11 stu 2022, 11:24 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1258
Eminencija je napisao/la:
Ja sam puno slusao o tome cak i ove negatore toga ali nigdje nisam nasao nekoga da ohjasni taj neki trag zracenja za kojeg neznaju kako je nastao :)
To mi je najzanimljivije.
Stručnjaci su izračunali da bi bljesak energije koji je stvorio sliku na Platnu morao biti 34 bilijuna vata vakuumskog ultraljubičastog zračenja. I kažu da na svijetu ne postoji uređaj koji bi mogao generirati toliko energije. Kad oni to ne znaju objasniti sigurno ni ja ne znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 11 stu 2022, 11:44 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1258
skafiskafnjak je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
Znanstvenici iz NASA-e planirali utrošiti nekoliko dana i dokazati da je krivotvorina. I ni dan danas nisu došli do odgovora, a od početka istraživanja prošla već desetljeća https://www.youtube.com/watch?v=EQ2BAie2aZw&t=510s


Preporučujem da svatko pogleda "Shroud of Turin in about 100 minutes" video sa kanala William Guy.
Po meni je 10/10 ovaj video, čovjek objašnjava sve detaljno o torinskom platnu, svakako vrijedi pogledati ako je netko zainteresiran i ako želi znati više. Priča o povjesti platna, nerazjašnjenim aspektima platna, čak i priča o onom propalom pokušaju netočnog karbonskog datiranja platna. Ovaj video potvrđuje kredibilnost Torinskog Platna, a pobija sve argumente koji govore protiv autentičnosti platna.

https://youtu.be/H0JBberCqw4

Čim nađem vremena. Što se tiče karbonskog datiranja, sama činjenica da ga je ugarski slikar naslikao dosta prije 1262. pobija to datiranje, a i drugi tragovi kojia se može pratiti "putovanje" Platna. Ruski znanstvenik Dmitri Kouznetsov je već 1993., ukazao na vjerojatnosta da su oštećenja od požara mogla utjecati na rezultat karbontesta, a najnovija istraživanja starost datiraju od 1500. do 3000. godina. Pa pelud endemskih biljaka koja odgovaraju biljkama oko Galilejskog jezera, štoviše pelud biljke od koje je izrađena trnova kruna. Fascinatno je da su na Platnu oči zatvorene i vidi se otisak posmrtnog novca, a na velu iz Manoppella oči otvorene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
zalutala je napisao/la:
Eminencija je napisao/la:
Ja sam puno slusao o tome cak i ove negatore toga ali nigdje nisam nasao nekoga da ohjasni taj neki trag zracenja za kojeg neznaju kako je nastao :)
To mi je najzanimljivije.
Stručnjaci su izračunali da bi bljesak energije koji je stvorio sliku na Platnu morao biti 34 bilijuna vata vakuumskog ultraljubičastog zračenja. I kažu da na svijetu ne postoji uređaj koji bi mogao generirati toliko energije. Kad oni to ne znaju objasniti sigurno ni ja ne znam.

Lako meni za te poodabrane znanstvenike iz vatikana,ocu cut skeptike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1258
Eminencija je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
Stručnjaci su izračunali da bi bljesak energije koji je stvorio sliku na Platnu morao biti 34 bilijuna vata vakuumskog ultraljubičastog zračenja. I kažu da na svijetu ne postoji uređaj koji bi mogao generirati toliko energije. Kad oni to ne znaju objasniti sigurno ni ja ne znam.

Lako meni za te poodabrane znanstvenike iz vatikana,ocu cut skeptike.
Pogledaj video koji sam postavila. ovi iz NASA-e su većinom bili ateisti i agnostici


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
gledo jos prije,evo sad ponavljam ali nema nitko da kritizira taj trag!
Znaci ja ocu da dodje neki prfoa i kaze to nije trag radiacije radi toga i toga ili kako god vec osporavaju taj trag!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
skafiskafnjak je napisao/la:

Ovaj video potvrđuje kredibilnost Torinskog Platna, a pobija sve argumente koji govore protiv autentičnosti platna.

Dobro, i što ako je platno "kredibilno"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 ruj 2022, 17:18
Postovi: 153
Lokacija: Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke
Eminencija je napisao/la:
Lako meni za te poodabrane znanstvenike iz vatikana,ocu cut skeptike.


Imaš u ovome videu što sam ja poslao, pokuse na platnu je obavljala mješovita skupina (kršćani i ateisti), pri samom svršetku tih testiranja je se velik broj tih znanstvenika preobratio na kršćanstvo zbog dokaza na platnu. Preporučujem da pogledaš cijeli video

_________________
Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 ruj 2022, 17:18
Postovi: 153
Lokacija: Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke
Mar-kan je napisao/la:
Dobro, i što ako je platno "kredibilno"?


Pa evo, šta drugo da kažem nego da pogledaš video. Osoba prikazana na platnu ima rane koje ukazuju kako je taj čovjek bio bičevan, a i ima znakove koji ukazuju kako je taj čovjek isto bio raspet.
Puno se toga poklapa sa biblijskim opisom Isusa, znači ovo bi moglo biti platno sa kojim je Isus pokriven nakon svoje smrti na križu, a ova negativna slika na platnu dokaz Njegova uskrsnuća.
Plus tvar od koje je platno sačinjeno se mogla samo naći u regiji levanta prije dva tisućljeća. Ima još puno dokaza, zato preporučujem da prvo pogledaš video

_________________
Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
skafiskafnjak je napisao/la:
Eminencija je napisao/la:
Lako meni za te poodabrane znanstvenike iz vatikana,ocu cut skeptike.


Imaš u ovome videu što sam ja poslao, pokuse na platnu je obavljala mješovita skupina (kršćani i ateisti), pri samom svršetku tih testiranja je se velik broj tih znanstvenika preobratio na kršćanstvo zbog dokaza na platnu. Preporučujem da pogledaš cijeli video

Ja stvarno neznam koliko puta moram ponovit sta me zanima,koliko jebenih maloumnika na ovom forumu!
Jebene znanstvenike i par ateista znanstvenika mozes nagovorit da lazu,mozes nac i krscane vatikanove pa da oni lazu da su eto bili ateisti!
Zanima me to oko tog inprinta na platnu sto kazu da je nastalo od izboja energije! Ocu da cujem skeptike sta na to kazu jel razumješ??

Znaci boli me *** koliko je ljudi povjerovalo!

Jebote kakav je to otisak covjeka koji je bio umotan u platno koji pokazuje 2d sliku prednjeg i zadnjeg dijela tjela,sta je sa bokovima tijela dok je bio u platnu? pa i jebeni bokovi se moraju otisnut o platno!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
skafiskafnjak je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Dobro, i što ako je platno "kredibilno"?


Pa evo, šta drugo da kažem nego da pogledaš video. Osoba prikazana na platnu ima rane koje ukazuju kako je taj čovjek bio bičevan, a i ima znakove koji ukazuju kako je taj čovjek isto bio raspet.
Puno se toga poklapa sa biblijskim opisom Isusa, znači ovo bi moglo biti platno sa kojim je Isus pokriven nakon svoje smrti na križu, a ova negativna slika na platnu dokaz Njegova uskrsnuća.
Plus tvar od koje je platno sačinjeno se mogla samo naći u regiji levanta prije dva tisućljeća. Ima još puno dokaza, zato preporučujem da prvo pogledaš video

POGLEDAO SAM 20 PUTA!


Nemogu da ga jebes shvatit psihu ovako tupavih ljudi,ja jebeno nemogu ovi nepromisljenu plitkocu i lakocu zakljucivanja shvatit!!

slika

Jel ti vidis da se tu na polovici platna ako povuces vertikalnu crtu po sredini,preslici prednje i zadnje strane tijela dodiruju se na isusovom tjemenu??

Znaci tjeme isusa sa prednjeg i sa zadnjeg otiska tijela se diraju!!!

Znaci po tebi je isus bio debljine jednog do 2 milimetra :smajl026


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Mar-kan je napisao/la:
skafiskafnjak je napisao/la:

Ovaj video potvrđuje kredibilnost Torinskog Platna, a pobija sve argumente koji govore protiv autentičnosti platna.

Dobro, i što ako je platno "kredibilno"?

=))
Ovaj lik je najjaci!
Ako je tocno oto sta pricaju znaci da tvoja uvjerenja nisu bajka a ako nije tocno onda znaci da vjerujete u citavu jednu pricu ispricanu do najpotanijih detalja a bez i jednog dokaza za ijednu stvar.
A to pak znaci da ni sami neznate zasto stze povjerovali u tu pricu,nasumicno vjerujete u neku nasumicnu pricu =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Eminencija je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Dobro, i što ako je platno "kredibilno"?

=))
Ovaj lik je najjaci!
Ako je tocno oto sta pricaju znaci da tvoja uvjerenja nisu bajka a ako nije tocno onda znaci da vjerujete u citavu jednu pricu ispricanu do najpotanijih detalja a bez i jednog dokaza za ijednu stvar.
A to pak znaci da ni sami neznate zasto stze povjerovali u tu pricu,nasumicno vjerujete u neku nasumicnu pricu =))

Ako vjera ovisi o jednoj relikviji, ne treba ni da postoji. Čista idolatrija. To nije kršćanstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
jelde :)
A ako visi o 0 relikvija onda nema o cemu ni visit XD
Davno propala,raskrinkana ko bošnjaštvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Ja od sad vjerujem u nevidljivog pink krilatog slonića koji se zove severina!
On je svemoguci bog šajivđija koji je stvoritelj svega.On je stvorio sve da bi se mogao šaliti :)
Kad je stvorio svijet ugradio je u njega lazne dokaze o evoluciji i torinsko platno također,sve samo da se zeza!

Eto pa vi dokazite da nepostoji !!
Vjera je sto se tice toga logicna,ima smisla,mislim prica se podudara sa svime sta znamo i sto smo otkrili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Eminencija je napisao/la:
Ja od sad vjerujem u nevidljivog pink krilatog slonića koji se zove severina!

:palacgore1 A crkva ti u Vrapčetu? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 12 stu 2022, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
ne sory
mozda si me zamjenio sa cimerom,il nekim od tvojih drugova
zar imate interneta tamo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 13 stu 2022, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 ruj 2022, 17:18
Postovi: 153
Lokacija: Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke
Eminencija je napisao/la:
POGLEDAO SAM 20 PUTA!
Nemogu da ga jebes shvatit psihu ovako tupavih ljudi,ja jebeno nemogu ovi nepromisljenu plitkocu i lakocu zakljucivanja shvatit!!
https://www.shroud.com/images/FullColr% ... lipped.jpg
Jel ti vidis da se tu na polovici platna ako povuces vertikalnu crtu po sredini,preslici prednje i zadnje strane tijela dodiruju se na isusovom tjemenu??
Znaci tjeme isusa sa prednjeg i sa zadnjeg otiska tijela se diraju!!!
Znaci po tebi je isus bio debljine jednog do 2 milimetra


Već znam da nisi pogledao ovaj video što sam poslao čim tako zboriš, shvaćam da bezveze trubim kad ne slušate. Da si pogledao video, znao bi koje teorije skeptici koriste da bi pobili kredibilnost platna.
Skraćeno, imaš 3 glavne teorije o utisku na platnu:

a) utisnuli užareni kip kako bi napravili sliku na platnu

b) koristili željezni oksid, ili neki drugi pigment, te ispekli platno kako bi dobili sliku

c) napravili sliku pomoću kamere obskure (u srednjem vijeku)

I sve navedene teorije pobija ovaj video što sam ti gore poslao.

Ti si zamjenio ovu mrlju (crveno) za glavu/tjeme (plavo) osobe na platnu, površno si pogledao sliku:
slika

Možda se bokovi nisu otisnuli jer strane platna nisu bile dovoljno blizu tijela, platno je samo obliže prekrivalo gornji i donji dio osobe, nisam siguran kako je točno osoba na platnu trebala biti prekrivena
slika

Eminencija je napisao/la:
Ako je tocno oto sta pricaju znaci da tvoja uvjerenja nisu bajka a ako nije tocno onda znaci da vjerujete u citavu jednu pricu ispricanu do najpotanijih detalja a bez i jednog dokaza za ijednu stvar.
A to pak znaci da ni sami neznate zasto stze povjerovali u tu pricu,nasumicno vjerujete u neku nasumicnu pricu


Ah da, upravu si nasumično vjerujemo u neku nasumičnu priču.
Zanemari da su znanstvenici koji su radili na platnu bili eksperti u svojim poljima. Znanstvenici su bili kršćani, židovi, ateisti, agnostici, da napomenem imaš ljudi u ovoj skupini koji su doprinosili razvitku nuklearnih elektrana i energije, te čak na satelitima i svemirskim sondama. Ali zanemari to. Sve je njih potplatio vatikan i NASA!!!
Nagovorio ih da lažu bez ikakvog povoda!!! Nemaju dokaza, sve lažu! Sve to ovi maloumnici upijaju kao spužve!

Kažu da je platno sačinjeno od biljaka koje se jedino mogu naći u regiji Levanta, kažu da se tehnika sa kojom je platno sašiveno poklapa sa onom iz prvog stoljeća, kažu se čestice vapna na platnu poklapaju sa onim nađenim u jeruzalemskim grobovima, kažu da je utisak na platnu jedino mogao nastati od zračenja neke vrste energije, kažu da platno sadrži pravu ljudsku krv tipa AB koja je česta na bliskom istoku, i sva njihova nalazišta opisuju u detalju te potkrijepljuju validnim dokazima.

slika
slika
slika

Ali lažu, sve su to oni izmislili!!! Vatikana ih nagovorila!
Vatikan i NASA su falsificirali torinsko platno, papinska pisma, baščansku ploču, i preobratili su srbe na katoličanstvo, te im dali novi nacionalni identitet! Pokojni Jovan Deretić mi rek'o!

Prije nego što se počneš izrugivati, i zvati nas pogrdnim imenima, barem malo dublje prouči temu o kojoj pričamo.
Zato ti preporučujem da pogledaš video.
https://www.youtube.com/watch?v=H0JBberCqw4

_________________
Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 13 stu 2022, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Postoji teorija i da se koristio leš a ne kip.
Što se tiče porijekla platna pa nije bio toliki problem u srednjovjekovnoj Italiji nabaviti platno iz Palestine.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 13 stu 2022, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 ruj 2022, 17:18
Postovi: 153
Lokacija: Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke
Mar-kan je napisao/la:
Ako vjera ovisi o jednoj relikviji, ne treba ni da postoji. Čista idolatrija. To nije kršćanstvo.


Kad sam ja rekao da bi vjera trebala ovisiti o relikviji? Da se nekim načinom ispostavi kako je torinsko platno lažno, ne bi to promjenilo moju vjeru u Boga, a poprilično sam siguran da ne bi ni vašu.
Isto vrijedi za većinu kršćana, pa većina ih vjeruje da je torinsko platno krivotorina ili uopće nisu čuli za to platno.
Kažem da bi torinsko platno moglo biti materijalni dokaz Isusova uskrsnuća. Znači kad te neki ateist pita za materijalni dokaz uskrsnuća, i ništa više niti manje nego materijalni dokaz, možeš ga usmjeriti prema torinskom platnu. Mnogi događaji koji su opisani u Bibliji imaju svoje materijalne dokaze, ali nikad nisam rekao da vjeru treba temeljiti na relikvijama.

"Reče mu Isus: 'Jer si me vidio, Toma, vjerovao si. Blagoslovljeni su, koji ne vidješe i vjerovaše!'" Ivan 20:29

Kakva idolatrija? Pa nisam nikad rekao da se treba klanjat i molit platnu. Ti možda smatraš drveni križ na zidu idolatrijom...

_________________
Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 13 stu 2022, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 ruj 2022, 17:18
Postovi: 153
Lokacija: Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke
daramo je napisao/la:
Postoji teorija i da se koristio leš a ne kip.
Što se tiče porijekla platna pa nije bio toliki problem u srednjovjekovnoj Italiji nabaviti platno iz Palestine.


Samo što ovaj video te teorije pobija, znači mora da je bila vrsta zračenja neke energije. Krv je prva došla na platno, tek je onda došao utisak na fabriku.
U srednjovjekovnoj italiji možda nije bio problem nabaviti platno iz palestine, samo što sama svojstva platna ukazuju kako je napravljeno u prvom stoljeću, evo npr. tehnika izbjeljivanja fabrike (kojoj platno odgovara) je arhaična i prestala se koristiti nakon 5. stoljeća. Preporučujem i tebi da pogledaš video, objašnjava ovo sve + još puno toga u detalju

https://www.youtube.com/watch?v=H0JBberCqw4

_________________
Gačani - nepoznat narod s rijeke Gacke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 14 stu 2022, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
skafiskafnjak je napisao/la:
Eminencija je napisao/la:
POGLEDAO SAM 20 PUTA!
Nemogu da ga jebes shvatit psihu ovako tupavih ljudi,ja jebeno nemogu ovi nepromisljenu plitkocu i lakocu zakljucivanja shvatit!!
https://www.shroud.com/images/FullColr% ... lipped.jpg
Jel ti vidis da se tu na polovici platna ako povuces vertikalnu crtu po sredini,preslici prednje i zadnje strane tijela dodiruju se na isusovom tjemenu??
Znaci tjeme isusa sa prednjeg i sa zadnjeg otiska tijela se diraju!!!
Znaci po tebi je isus bio debljine jednog do 2 milimetra


Već znam da nisi pogledao ovaj video što sam poslao čim tako zboriš, shvaćam da bezveze trubim kad ne slušate. Da si pogledao video, znao bi koje teorije skeptici koriste da bi pobili kredibilnost platna.
Skraćeno, imaš 3 glavne teorije o utisku na platnu:

a) utisnuli užareni kip kako bi napravili sliku na platnu

b) koristili željezni oksid, ili neki drugi pigment, te ispekli platno kako bi dobili sliku

c) napravili sliku pomoću kamere obskure (u srednjem vijeku)

I sve navedene teorije pobija ovaj video što sam ti gore poslao.

Ti si zamjenio ovu mrlju (crveno) za glavu/tjeme (plavo) osobe na platnu, površno si pogledao sliku:
slika

Možda se bokovi nisu otisnuli jer strane platna nisu bile dovoljno blizu tijela, platno je samo obliže prekrivalo gornji i donji dio osobe, nisam siguran kako je točno osoba na platnu trebala biti prekrivena
slika

Eminencija je napisao/la:
Ako je tocno oto sta pricaju znaci da tvoja uvjerenja nisu bajka a ako nije tocno onda znaci da vjerujete u citavu jednu pricu ispricanu do najpotanijih detalja a bez i jednog dokaza za ijednu stvar.
A to pak znaci da ni sami neznate zasto stze povjerovali u tu pricu,nasumicno vjerujete u neku nasumicnu pricu


Ah da, upravu si nasumično vjerujemo u neku nasumičnu priču.
Zanemari da su znanstvenici koji su radili na platnu bili eksperti u svojim poljima. Znanstvenici su bili kršćani, židovi, ateisti, agnostici, da napomenem imaš ljudi u ovoj skupini koji su doprinosili razvitku nuklearnih elektrana i energije, te čak na satelitima i svemirskim sondama. Ali zanemari to. Sve je njih potplatio vatikan i NASA!!!
Nagovorio ih da lažu bez ikakvog povoda!!! Nemaju dokaza, sve lažu! Sve to ovi maloumnici upijaju kao spužve!

Kažu da je platno sačinjeno od biljaka koje se jedino mogu naći u regiji Levanta, kažu da se tehnika sa kojom je platno sašiveno poklapa sa onom iz prvog stoljeća, kažu se čestice vapna na platnu poklapaju sa onim nađenim u jeruzalemskim grobovima, kažu da je utisak na platnu jedino mogao nastati od zračenja neke vrste energije, kažu da platno sadrži pravu ljudsku krv tipa AB koja je česta na bliskom istoku, i sva njihova nalazišta opisuju u detalju te potkrijepljuju validnim dokazima.

slika
slika
slika

Ali lažu, sve su to oni izmislili!!! Vatikana ih nagovorila!
Vatikan i NASA su falsificirali torinsko platno, papinska pisma, baščansku ploču, i preobratili su srbe na katoličanstvo, te im dali novi nacionalni identitet! Pokojni Jovan Deretić mi rek'o!

Prije nego što se počneš izrugivati, i zvati nas pogrdnim imenima, barem malo dublje prouči temu o kojoj pričamo.
Zato ti preporučujem da pogledaš video.
https://www.youtube.com/watch?v=H0JBberCqw4

Citat:
Kažu da je platno sačinjeno od biljaka koje se jedino mogu naći u regiji Levanta, kažu da se tehnika sa kojom je platno sašiveno poklapa sa onom iz prvog stoljeća, kažu se čestice vapna na platnu poklapaju sa onim nađenim u jeruzalemskim grobovima, kažu da je utisak na platnu jedino mogao nastati od zračenja neke vrste energije, kažu da platno sadrži pravu ljudsku krv tipa AB koja je česta na bliskom istoku, i sva njihova nalazišta opisuju u detalju te potkrijepljuju validnim dokazima.


Evo opet =))
gledo sam!

Boli me k za biljke,datiranje i to.Znam ja da je tamo bilo platna u prvom stoljecu i da ga je netko mogao sacuvat! Koga boli k za to???

Znaci zanima me ta tvrdnja izboja energije i nista vise,zanima me sta skeptici misle o tome!!
Jebe mi se sta neki isprani naivac od znanstvenika misli,pola NASA-e su uhljebi kao i pola pentagona pa imaju one parapsiholoskej edinice i slicno.

Znanstvenici su kao nekad davno svecenici samo tupe svoje tumecenje svemira.Mislim na te kvazifizicare sa svojim ruopama u prostoru,antimateriji i slicnim provalama.
ISPRANI MOZGOVI!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Torinsko platno
PostPostano: 14 stu 2022, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
daramo je napisao/la:
Postoji teorija i da se koristio leš a ne kip.
Što se tiče porijekla platna pa nije bio toliki problem u srednjovjekovnoj Italiji nabaviti platno iz Palestine.

Meni naumpalo dok sam gledao video da li se moze to falsificirati tako da se uzme leš ili kip pa premaze kiselinom!
Mozeli ona samo povrsinski sprzit niti na platnu?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 151 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO