HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 14:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8083
Lokacija: banana
Naša Kvačica je napisao/la:
Haram, ako direktor memorijalnog centra Srebrenica stalno nešto objavljuje protiv Hrvata i prijeti novim Krbavama, ako Majke Srebrenice objavljuju SDA priopćenja protiv Hrvata, sasvim je logično da se Hrvatima to ne sviđa.


Politicarenje ovih ili onih koji tu i tamo i sami profitiraju na kostima pobijenih, mi nije niti moze biti dovoljan razlog da se na taj nacin ismijavam necijoj patnji.

Ne znam, moze biti i da je mene ojropa isuvise razmazila pa sam pomalo zastranio tako da mi se odredjene praktike cine neljudskim i necivilizovanim.. Al opet se ni to ne uklapa u sliku jer je i Junuz u ojropi, prihvatio nacela, liberalne vrednote itd..

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 15:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Haram je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Haram, ako direktor memorijalnog centra Srebrenica stalno nešto objavljuje protiv Hrvata i prijeti novim Krbavama, ako Majke Srebrenice objavljuju SDA priopćenja protiv Hrvata, sasvim je logično da se Hrvatima to ne sviđa.


Politicarenje ovih ili onih koji tu i tamo i sami profitiraju na kostima pobijenih, mi nije niti moze biti dovoljan razlog da se na taj nacin ismijavam necijoj patnji.

Ne znam, moze biti i da je mene ojropa isuvise razmazila pa sam pomalo zastranio tako da mi se odredjene praktike cine neljudskim i necivilizovanim.. Al opet se ni to ne uklapa u sliku jer je i Junuz u ojropi, prihvatio nacela, liberalne vrednote itd..


Onda ti je Junuz zadnji na listi krivaca.

Prvi koji ti trebaju smetati su Emir Suljagić i Majke Srebrenice, jer bi oni po definiciji trebali čuvati dignitet Srebrenice, a iskorištavaju ga za dnevno političku korist protiv Hrvata. Zašto to rade?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 15:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Ili bolje pitanje, zašto tebi ne smeta što rade Majke Srebrenice?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 16:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8083
Lokacija: banana
Kvacice dragi, da li je ova tema o "Majkama Srebrenice", ili o Suljagicu, ili mozda o proboju muskaraca bez zena i djece?

I otkud ti ta glupava i tupava, bezobrazna ideja, da prejudiciras sta meni smeta ili ne u vezi Suljagica i "Majki Srebrenice" na osnovu toga sto mi smeta ismijavanje zrtava masakra iz jula 95. godine?`

Naposlijetku, zasto se pravis glup? Ima li neki poseban razlog ili ti je samo do toga da protivrijecis meni, ma svejedno o cemu da se radilo?

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 16:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3788
Koliko se sjećam, otprilike u isto vrijeme je pala i zaštićena zona Žepa, ali je tamo prošlo bez đenosajda. Što je bilo drugačije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 17:17 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Srebrenicu su spasili 93. na intervenciju MZ. Srbi iz Istocne Bosne su najbrutalniji, nesto kao Srbi Crnogorci iz 18-19. veka. Imaju jako kolektivno secanje na zlodela Muslimana i Turaka, zlocini tzv arbih u okolini Srebrenice su samo podgrejali jako ziva secanja i motiv je naravno bila osveta. Pricao sam sa covekom koji je odlezao robiju za ratni zlocin nad muslimanskim zarobljenicima, isto motiv osveta. Cela familija mu je pobijena, sestra silovana i zaklana, sve na najmonstruozniji nacin.

Mrznja tamo je jako velika, retko ko oseca krivicu, takav neki utisak sticem. Da ta sredina bude opet multienicna i da se opet dogodi rat, verujem da bi se iste stvari ponovile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 17:18 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Koliko se sjećam, otprilike u isto vrijeme je pala i zaštićena zona Žepa, ali je tamo prošlo bez đenosajda. Što je bilo drugačije?



Verovatno druge snage VRS su usle u Zepu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Vjerojatno su Bošnjaci vojnici igrali na kartu da će Srbi biti blagi prema ženama i djeci, nema drugog objašnjenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Haram, ako direktor memorijalnog centra Srebrenica stalno nešto objavljuje protiv Hrvata i prijeti novim Krbavama, ako Majke Srebrenice objavljuju SDA priopćenja protiv Hrvata, sasvim je logično da se Hrvatima to ne sviđa.


Ovi iz Srebrenice su se instrumentalizirali i uključili u rat protiv Hrvata.

Ustvari, većinom su danas fokusirani na Hrvate, politički, a ne Srbe.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1511
ShahidMaker je napisao/la:
Srebrenicu su spasili 93. na intervenciju MZ. Srbi iz Istocne Bosne su najbrutalniji, nesto kao Srbi Crnogorci iz 18-19. veka. Imaju jako kolektivno secanje na zlodela Muslimana i Turaka, zlocini tzv arbih u okolini Srebrenice su samo podgrejali jako ziva secanja i motiv je naravno bila osveta. Pricao sam sa covekom koji je odlezao robiju za ratni zlocin nad muslimanskim zarobljenicima, isto motiv osveta. Cela familija mu je pobijena, sestra silovana i zaklana, sve na najmonstruozniji nacin.

Mrznja tamo je jako velika, retko ko oseca krivicu, takav neki utisak sticem. Da ta sredina bude opet multienicna i da se opet dogodi rat, verujem da bi se iste stvari ponovile.


E vidiš, drago mi je da si ovo spomenuo jer mi je to bila druga ideja za temu. Nisam se mogao nikada načuditi kako su se Srbi, ne samo u tom kraju doduše, nevjerojatno zvjerski ponašali prema Muslimanima. U WW2 je itekako bilo i četničkih zločina nad muslimanima, nisu samo Srbi stradali. Normalno su živjeli u Jugoslaviji i onda odjednom toliki zločini, očito je da su ih svo vrijeme mrzili iz dna duše

Kakvih turskih nedjela se konkretno sjećaju istočnobosanski Srbi? Znaš li nešto više o tome? Zašto je istočna Bosna tu posebna?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 13 stu 2022, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1511
Eminencija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Došli ste jer ste poslali 7500 na Hrvate dok ste ostavili žene i djecu UN-u.

to da
to je pokvareno

ali nisam vidio da su u prve redove slali djecu i zene
u vukovaru su takodjer vojnici isli u proboj,populacija ostala i vojska koja se nije tjela probit


Mislim da je u Vukovaru bilo organizirane predaje vojnika koji su dobivali jamstvo da ako se predaju Srbi neće dirati civile. Zato ih se dobar dio nije ni pokušao probiti. Ako se ne varam,mislim da je u Vukovaru bilo i više stranih novinara i promatrača pa se neki masovniji zločin nad civilima teško mogao izvesti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 14 stu 2022, 09:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Novdan je napisao/la:
Pitanje iz naslova.

Razumijem da su bili iscrpljeni, razumijem da im nije bilo do borbe, razumijem da su bili slabije naoruzani.

No jedna stvar mi nije jasna. Kako su mogli bježati preko brda i ostaviti vlastite žene i djecu Srbima na milost i nemilost, da doslovno biraju koju će silovati.

Sada ću staviti citat jednog Bošnjaka na sa foruma klix na temi "Odbrana Podrinja"

Citat:
Prvo ne znam kojom logikom to jest koji levat moras bit da predas oruzije vec dokazanim ubojicama koji su prije Srebrenice provodili krvave pirove gdje su stigli . Drugo kakvo mudo moras biti da ostavis svoje i probas utec preko brda. Pa da je svaki srebrenicanin uzeo po kamen i gadjao cetnike manje bi bosnjaka tu stradalo .


Nažalost, nitko mu na forumu nije pokušao ponuditi nikakav odgovor, zato vas molim da pokušate vi.

Napomena: nije mi namjera ikoga provocirati, samo me zanima odgovor


Postoje samo dvije opcije:
1. Najveće pičke u istoriji ratovanja
2. Bili su sigurni da Srbi ne ubijaju žene i djecu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 14 stu 2022, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Naša Kvačica je napisao/la:
Možda su mislili kako će ih UN snage čuvati.


Pa u tom slučaju bi i sami ostali uz UN i ne bi bježali kroz šumu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto su vojnici ARBiH pobjegli iz Srebrenice, ostavljajući žene i djecu na milost i nemilost Sr
PostPostano: 14 stu 2022, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Koliko se sjećam, otprilike u isto vrijeme je pala i zaštićena zona Žepa, ali je tamo prošlo bez đenosajda. Što je bilo drugačije?


Muslimani iz Žepe nisu 3 godine išli u srpska sela i ubijali žene i djecu.
Naser i Naserovi drugari jesu... i onda je Naser pobjegao helikopterom.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 38 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO