HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 13:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 22 stu 2011, 17:13 
Offline

Pridružen/a: 13 tra 2011, 17:10
Postovi: 45
Srdjan je napisao/la:
Ja znam dosta toga o ratu na Kupresu . ono sto kaze "cakara" nije tacno da smo sakrivali tenkove u sijeno "bumbar92"je u pravu nije tenk sibica. VRS je dobila naredbu da se povuce kako bi zastitila Sipovo, Mrkonjic Grad,Banja Luku i ostale gradove. Tako da sve vase informacije o sakrivanju tenkova su lazne.Ja to znam jer je moj tata bio na ratistu na Kupresu a kum i komsija jedan su bili tenkiste na Kupresu tank :)


O kom, periodu govoris kad kazes da je VRS dobila naredjenje da se povuce sa Kupresa kako bi zastitila Sipovo,Mrkonjic Grad i Banja Luku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 09 ožu 2013, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 09 ožu 2013, 09:55
Postovi: 1
Mislim da se najviše podataka o ovoj veličanstvenoj pobjedi nad srpskim snagama može pronaći u knjizi "KUPREŠKA OPERACIJA JESEN 1994.", koja je dostupn ana linku http://bs.scribd.com/doc/77007717/kupre ... jesen-1994.
Podaci o aktivnostima hrvatskih snaga tokom kupreske operacije najbolje se mogu vidjeti iz dokumenata hrvatske provenijencije koji se bave ovom problematikom, ovaj put predstavljam dva takva dokumenta iz kojih je očito kada su i kako hrvatske snage započele svoje aktivnosti na kupreškom bojištu u jesen 1994. godine: http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... 5/1201.pdf i http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... 5/1197.pdf.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2013, 02:37 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2013, 01:50
Postovi: 2
taktički odigran potez,jedina moguća solucija napadom na kupres privuć pozornost te razvodnit neprijateljske snage i unijet paniku u njihove redove,rasteretit šibenik i zadar te uz što manje žrtava zadržat neprijatelja na kupreškoj visoravni,nažalost na zloselima jedna skupina nije odradila ukopavanje protutenkovskih mina te se neprijatelj probio na kupres a naši se nisu uspili na vrime povuć u šuicu,kupres je doista žrtvovan da Hrvatska ostane prohodna.
kupres kao i vukovar su dva grada heroja zbog kojih danas Hrvatska postoji,na današnji datum 1992 izgubio sam puno prijatelja i pravih fajtera sa ponosom i tugom se sjećam tih dana.
NEKA IM JE LAKA HRVATSKA GRUDA.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2013, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Na Kupresu je izginulo jako puno Duvnjaka, i sam zapovjednik brigade kralj Tomislav general Glasnović je bio ranjen u borbama oko grada, od 160 poginulih boraca spomenuo bih Tomislava Kovču, prvog Duvnjaka poginulog u Domovinskom ratu te svakako dvojcu vukovarskih legendi, Roberta Zadru i Andriju Marića, njima i svim ostalim palim braniteljima vječna hvala i slava....


_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2013, 08:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Citat:
Dvadeset i prva obljetnica je od pada Kupresa, gradića koji je (nakon sela Ravnoga) među prvima u BiH bio na udaru agresorske vojske, bivše JNA i njezine paravojne formacije, koja je na kuprešku viosoravan krenula nakon razaranja u Hrvatskoj. Pred znatno jačim neprijateljskim snagama hrvatski su se branitelji morali povući, 10. travnja 1992. godine. Okupaciji grada prethodili su teški ratni dani koji su počeli tjedan dana prije, 3. travnja. U neprijateljskim rukama Kupres je ostao sve do oslobađanja ili gotovo dvije i pol godine.

Ovaj dan, 10. travnja i ratna događanja iz 1992. godine u kojem su zabilježena velika stradanja i progonstvo hrvatskoga naroda na ovome području ostat će zuvijek zapisani, kao i neizbrisivi ožiljci sudionika rata, hrvatskih branitelja i onih koji su uvijek bili uz njih, u strepnji i u molitvi.
U tim je danima tisuće izbjeglih Kuprešaka, uglavnom žena, djece, te starijih i nemoćnih osoba stiglo u Tomislavgrad, odakle ih je većina pronašla utočište na području Makarske i u drugim mjestima Republike Hrvatske, kao i diljem svijeta. Neprijateljske su snage uništile 80 posto stambenoga fonda na Kupresu, te sve četiri crkve na Kupreškome polju, među kojima i Crkvu Svetog Ivana Krstitelja u Otinovcima, gdje su kasnije arheolozi otkrili stare temelje crkve iz V stoljeća.

Kroničar vremena i tadašnji župnik u Suhome Polju, fra Ćiro Lovrić zbivanja s početka rata zabilježio je u Dnevniku „Tisuću dana bez Kupresa“. Zahvaljujući Božjoj providnosti, uspio je s nekoliko desetaka svojih župljana doći do Tomislavgrada.


Nešto iz dnevnika možete pročitati na:

http://www.tomislavcity.com/index.php/teme/najnovije-vijesti/686-price-iz-kupresa-fra-ciro-lovric-poslije-toga-6-travnja-1992-nisam-onaj-isti-onaj-covjek-onaj-fratar

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2013, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
TG BBB ,, spot nije istinit ,, na spotu kod cajuse su ti pripadnici studentske bojne tomislavgrada ,,

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 13 tra 2013, 01:32 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2013, 01:50
Postovi: 2
TG-B.B.B je napisao/la:
Na Kupresu je izginulo jako puno Duvnjaka, i sam zapovjednik brigade kralj Tomislav general Glasnović je bio ranjen u borbama oko grada, od 160 poginulih boraca spomenuo bih Tomislava Kovču, prvog Duvnjaka poginulog u Domovinskom ratu te svakako dvojcu vukovarskih legendi, Roberta Zadru i Andriju Marića, njima i svim ostalim palim braniteljima vječna hvala i slava....



Prvi poginuli iz Tomislavgrada su Tomislav Stipić-stipanjići,pogino kod petrinje u ljeto 91
https://www.youtube.com/watch?v=PaUYOEFC3E8
na snimci u sunčanim naočalama 4,39.
drugi iz Tomislavgrada je poginuo Frano Bokanović-beba-Vedašić,poginuo kad i Miro Barišić isto u ljeto 91,točnije 31.07.91.
jako dobro sam poznavao svu trojicu Hrvatskih heroja pa znam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2014, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 31 sij 2014, 20:20
Postovi: 2
Na današnji dan prije 22 godine pao je hrvatski Kupres.
Neka je vječna slava i hvala svim hrvatskim sinovima koji su položili živote za Kupres, Herceg Bosnu i hrvatski narod.
Mi vas nikad nećemo zaboraviti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 tra 2014, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 03 stu 2015, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
ManInBlack je napisao/la:


Cincar 94. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 12 pro 2015, 17:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 pro 2015, 00:49
Postovi: 16
bumbar92 je napisao/la:
cakara je napisao/la:
meni caca nesto prico, on je na Kupresu radio ovim cobanima kuce, stale i tako to, pa poslje u autima prevozili oruzje preko Kupresa, i kaze da su srbi tenkove sakrivali u sjena, u stale kod srba sa kupresa, pa su poslje hrvatima udarili s ledja :neznam


ma to su patke, nije tenk šibica pa da ga prekrije plast sijena, al bilo je svakavih priča u panici. Ta JNA oklopna postrojba je već ljeto prije tu bila stacionirana lafo vojna vježba i zato su poznavali teren.

nadmoć u tehnici posebno oklopnjacima, iskustvo i brojnost ljudstva, faktor iznenađenja i vremenske neprilike (magla, susnježica...) su odlučile da se završi sa našim porazom.

bumbar92 konačno da neko pomene maglu,u toj magli studenti iz Zagreba bili su više nego lak plen ,rutinski smo ih razbili,ako nekoga interesuje mogu i da objavim neka od imena ZNG-i koje smo zarobili :kava

_________________
Upoznaj sebe,upoznaj svog protivnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 17 vel 2016, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
ovde se govori da kupres pada 08.04 1992

a on je pao prvo od zng...

prvo su hrvati izvukli nejac, zene starce, civile, i potom je doslo do masovnih mucenja i ubijanja srpskog stanvnistva... to se ne spominje...

treba li redom poimence srpske zrtve da se nabroje?

potom sledi odgovor osmog aprila... a prvi pad kupresa pod neicju komandu je ucinjen od strane hrvatskih snaga...

razumem ja da suprotna strana ne veruje drugoj, i da zeli da prva zauzme, ali ispada da su svugde hrvati prvi uzimali u bosni naspram srba... ali manje vise to.... nego sto onda krecu odmah zlocini, klanja, mucenja zatvori, logori...

uzeo si, obezbedi svom gradjanstvu isti i miran zivot... od toga naravno nije bilo nista... e pa onda kad suledi protiv odgovor, nema se sta prigovoriti...

da je sve bilo planirano govore cinjenice o napustanju hrvatskih civila kako bi ostale samo snage hrvatske vojske, koje ce potom ciniti sta su cinili... dakle nisu srbi napustili kupres vec hrvatskan nejac je zbrinuta na vreme tamo a u gradu su ostali njihovi vojnici i srbi koji ce potom masovno biti ubijani...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 ruj 2016, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2016, 14:35
Postovi: 5
Mar-kan je napisao/la:
Demirovac npr. kota koja ima ulaz u tunel iz pravca Bugojna kao na dlanu,u rukama VRS,sve dok nisu krenule operacije 95. sa naše strane.


"Ustaše! Ostavljamo vam ovo da čuvate, a mi odlazimo malo dalje, u toplije krajeve! ( Ako nećete, onda ostavite to Aliji )"
Ovo su četnici ostavili na Demirovcu...koji je za armiju bio neosvojiv...
Zauzeli su ga "Bušići" 11.09.1995, nakon što su neprijatelju prišli s druge strane, odnosno s Vitoroga!
:herceg_bosna :HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 ruj 2016, 16:33 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2016, 14:35
Postovi: 5
kolubara je napisao/la:
ovde se govori da kupres pada 08.04 1992

a on je pao prvo od zng...

prvo su hrvati izvukli nejac, zene starce, civile, i potom je doslo do masovnih mucenja i ubijanja srpskog stanvnistva... to se ne spominje...

treba li redom poimence srpske zrtve da se nabroje?

potom sledi odgovor osmog aprila... a prvi pad kupresa pod neicju komandu je ucinjen od strane hrvatskih snaga...

razumem ja da suprotna strana ne veruje drugoj, i da zeli da prva zauzme, ali ispada da su svugde hrvati prvi uzimali u bosni naspram srba... ali manje vise to.... nego sto onda krecu odmah zlocini, klanja, mucenja zatvori, logori...

uzeo si, obezbedi svom gradjanstvu isti i miran zivot... od toga naravno nije bilo nista... e pa onda kad suledi protiv odgovor, nema se sta prigovoriti...

da je sve bilo planirano govore cinjenice o napustanju hrvatskih civila kako bi ostale samo snage hrvatske vojske, koje ce potom ciniti sta su cinili... dakle nisu srbi napustili kupres vec hrvatskan nejac je zbrinuta na vreme tamo a u gradu su ostali njihovi vojnici i srbi koji ce potom masovno biti ubijani...


Govoris o hrvatskim civilima koji su napustili Kupres ranije a srpski nisu
Napustili su ga kad su beli orlovi poceli pljackat i klat po selima... (imas ulomak gdje se govori o zenama i djeci koja su pocela bijezat tek kada su cetnicki tenkovi usli u njihovo selo )procitaj ovo pa razmisli malo kad budes drugi put nesto pisao
http://www.zlosela.com/2013/04/od-zlose ... grgic.html
http://www.zlosela.com/2013/04/tisucu-d ... rinog.html

Kupres nikad nije pao od ZNG, HVO, HOS-a ili ostalih hrvatskih snaga
Vec krajem 3. mjeseca 92 znalo se da se nesto sprema i da ne ide na dobro pa je to bio odgovor Hrvatskih snaga...
Toliko petljate, lazete da ste se zapleli i ni sami ne znate di ste!
:HVO :herceg_bosna :dinamo1 :zastava_Hrvata :ujko :ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 10 ruj 2016, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Vec krajem 3. mjeseca 92 znalo se da se nesto sprema i da ne ide na dobro pa je to bio odgovor Hrvatskih snaga...

Ma je li , pa je to bila preventiva, posto ajmo mi njih preduhitriti oni ce sigurno nas ?

Takav scenario video se i u B Brodu gde su pocetkom treceg meseca upale snage HV (sto je cista agresija ako vec se cesto drzite ovog epiteta nabijajuci ga drugom) pa sledi i zulum u derventi gde je "azra dva noza" sa svojim pajtosima iz rijecke "bojne" orgijala manijakalno po srbima... I to je uradjeno preventive radi jel sigurno bi cetalji nesto spremili...


Kad usledi kontraoofanziva kao sto to biva, nema se pametan sta cuditi... i ne gleda se ko je uzvratio vec koj zapoceo u tom kraju likvidaciju... jes tebamo iati u vidu da je sve to sto su hrvati "znali" sta im cetnici spremaju pa ih svugde preduhitrili... jadni oni ...

:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 15 ruj 2016, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 16 tra 2016, 07:52
Postovi: 201
kolubara je napisao/la:
Vec krajem 3. mjeseca 92 znalo se da se nesto sprema i da ne ide na dobro pa je to bio odgovor Hrvatskih snaga...

Ma je li , pa je to bila preventiva, posto ajmo mi njih preduhitriti oni ce sigurno nas ?

Takav scenario video se i u B Brodu gde su pocetkom treceg meseca upale snage HV (sto je cista agresija ako vec se cesto drzite ovog epiteta nabijajuci ga drugom) pa sledi i zulum u derventi gde je "azra dva noza" sa svojim pajtosima iz rijecke "bojne" orgijala manijakalno po srbima... I to je uradjeno preventive radi jel sigurno bi cetalji nesto spremili...


Kad usledi kontraoofanziva kao sto to biva, nema se pametan sta cuditi... i ne gleda se ko je uzvratio vec koj zapoceo u tom kraju likvidaciju... jes tebamo iati u vidu da je sve to sto su hrvati "znali" sta im cetnici spremaju pa ih svugde preduhitrili... jadni oni ...

:D

ko da je bilo teško pretpostaviti da ćete poubijati sve živo na što naiđete


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 09 lis 2016, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
NOMAD je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

ma to su patke, nije tenk šibica pa da ga prekrije plast sijena, al bilo je svakavih priča u panici. Ta JNA oklopna postrojba je već ljeto prije tu bila stacionirana lafo vojna vježba i zato su poznavali teren.

nadmoć u tehnici posebno oklopnjacima, iskustvo i brojnost ljudstva, faktor iznenađenja i vremenske neprilike (magla, susnježica...) su odlučile da se završi sa našim porazom.

bumbar92 konačno da neko pomene maglu,u toj magli studenti iz Zagreba bili su više nego lak plen ,rutinski smo ih razbili,ako nekoga interesuje mogu i da objavim neka od imena ZNG-i koje smo zarobili :kava



Daj objavi imena zarobljenih? :zadar1: :zastava_Hrvata

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 01 kol 2021, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2021, 19:18
Postovi: 1
pero07kupres je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Demirovac npr. kota koja ima ulaz u tunel iz pravca Bugojna kao na dlanu,u rukama VRS,sve dok nisu krenule operacije 95. sa naše strane.


"Ustaše! Ostavljamo vam ovo da čuvate, a mi odlazimo malo dalje, u toplije krajeve! ( Ako nećete, onda ostavite to Aliji )"
Ovo su četnici ostavili na Demirovcu...koji je za armiju bio neosvojiv...
Zauzeli su ga "Bušići" 11.09.1995, nakon što su neprijatelju prišli s druge strane, odnosno s Vitoroga!
:herceg_bosna :HVO


Nasi (Srbi) su znali 14 dana prije za pad Kupresa 94.te i oni koji su znali a to su samo bili ovi iz veze, oni su nam govorili pasce Kupres sve je prodato, mi im nismo vjerovali, mislili smo ako padne Kupres pasce Republika, medjutim sve se ispostavilo tako.Posto je to prostor(teritorija) bila u obliku podkovice, sa jedne strane iz pravca Bugojna AR. Bih a sa druge iz pravca Duvna Hrvatske snage.Dan pred pad smo 90% jedinica sa strane iz pravca Duvna povukli na lijevu stranu prema Bugojnu,nije nam bilo jasno cemu takav potez nasih visokih oficira.Sjecam se da je jedan vojnik upitao pa sto to, a ovaj oficir je rekao "Ma nece oni(Hrvati)napast!".Tako smo se pripremili za odbranu, i sutra dan Mudze iz pravca bugojna napadose, i mi smo se branili dok u jednom trenutku nasa vojna policija nije dosla po nas na linije i rekla pakuj te se povlacimo se.Nista nam tek tada nije bilo jasno, al kad smo se spustili niz Vukovsko polje prosli donje Vukovsko i sela posle pa usli u grad kad tamo Hrvatskaa vojska,propustise nasa vozila mirno isto kao da smo njihova vojska. I tako smo se povukli za Sipovo.Ostalo je boraca jos u predjelu koji smo branili,jer su samo nasu jedinicu i jos jednu povukli,ostale je nasa komanda ostavila na milost Hrvatima.

Cjelu pricu sam htjeo ispricat da se vidi dio nase price(u koju neko moze vjerovat a i ne,nebitno je) i da se ustvari vidi da je to bio dogovor jer su Mudze od Bugojna mogli prije vas dosta stici u Kupres al je bio dogovor izmedju nasih glavara da mi cuvamo da Mudze ne bi usle,a da cete vi uzvrat nama omoguciti mirno povlacenje.

Lijep pozdrav svima!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 02 kol 2021, 00:59 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Ma pola tog rata je bilo dogovoreno. Dzaba onoliki zivoti.

Ljudima koji su se borili na svim stranama je to veoma tesko, ma gotovo nemoguce priznati.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 02 kol 2021, 14:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9239
I sta kaze, "ma nece Hrvati napasti" pa onda dogovoren poraz i Hrvati usli u Kupres da pozdrave Srbe u povlacenju.

Ajd sto lazete, ali sto lose lazete.

Po srbima, ispada da nijednu bitku nisu izgubili, sve dogovoreno ili prodato.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 15 ruj 2021, 08:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8137
Lokacija: Na rubu egzistencije
Borbe za Livno u travnju 1992. godine - prilog istraživanju

Citat:
Tema rada jesu borbe za općinu Livno u travnju 1992., odnosno neuspješan napad Kninskoga korpusa Jugoslavenske narodne armije i srpske Teritorijalne obrane na hrvatsku obranu. Riječ je o zbivanju od strategijskoga značenja, jednom od nekoliko sličnih iz toga mjeseca koji su omogućili teritorijalni i politički opstanak Bosne i Hercegovine. Republici Hrvatskoj ta je obrana osigurala zaleđe u srednjoj Dalmaciji i bila osnova za operacijski niz 1994. i 1995. koji je doveo do oslobađanja okupirana teritorija sjeverne Dalmacije. Usprkos značenju, arhivski izvori za ove borbe vrlo su skromni i fragmentarni pa je oko borbi niz nepoznanica. Ovo je pokušaj da unesemo više svjetla u tu problematiku.


https://hrcak.srce.hr/index.php?show=cl ... zik=381396

Čini mi se da se ovo najbolje uklapa ovdje u priču.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 04 stu 2023, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
Citat:
Svečano obilježena 29. obljetnica oslobođenja Kupresa

Na današnji dan, prije 29 godina, u vojnoj operaciji Cincar oslobođen je Kupres i veći dio Kupreške visoravni

https://www.dnevnik.ba/vijesti/svecano- ... Pb7DM0G_oQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka za Kupres 1992.
PostPostano: 04 stu 2023, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6882
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO