HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 02:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 176 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 12:48 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Mar-kan je napisao/la:
A šta će ti on napisati argumentirano?Čuo neke priče jer je tada ima 10 godina,pa onda mantra li ga mantra.


Bujrum pajdo , ako imas neki argument u vezi Jajca napisi argumentovano kao sto ste poznati ovdje u virtualnoj HB :smajl007 Ja koliko vidim u tvom komentaru nisi napisao nista sto ima veze sa Jajcem pa se ti drzi komentara o masakru u Ahmicima jer sam siguran da o tome imas sigurno vise iskustva .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
oliver je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
A šta će ti on napisati argumentirano?Čuo neke priče jer je tada ima 10 godina,pa onda mantra li ga mantra.


Bujrum pajdo , ako imas neki argument u vezi Jajca napisi argumentovano kao sto ste poznati ovdje u virtualnoj HB :smajl007 Ja koliko vidim u tvom komentaru nisi napisao nista sto ima veze sa Jajcem pa se ti drzi komentara o masakru u Ahmicima jer sam siguran da o tome imas sigurno vise iskustva .


Upozorenje a samim time i sedmodnevni ban za ovaj zadnji komentar. Sa svakim takvim ispadom si sve bliži trajnom banu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Negdje sam vec napisao, pa da se ponovim, najvece budaletine na internet prostranstvima su bosnje sa krscankim imenima u nickovima.

Provjereno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 20 lis 2009, 21:15
Postovi: 72
Ministry of Sound je napisao/la:
oliver je napisao/la:

Bujrum pajdo , ako imas neki argument u vezi Jajca napisi argumentovano kao sto ste poznati ovdje u virtualnoj HB :smajl007 Ja koliko vidim u tvom komentaru nisi napisao nista sto ima veze sa Jajcem pa se ti drzi komentara o masakru u Ahmicima jer sam siguran da o tome imas sigurno vise iskustva .


Upozorenje a samim time i sedmodnevni ban za ovaj zadnji komentar. Sa svakim takvim ispadom si sve bliži trajnom banu.



Legendo, poizbacuj sve ove Muslimani provokatore sa stranice Herceg-Bosanskog svetog imena! :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
oliver je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
A šta će ti on napisati argumentirano?Čuo neke priče jer je tada ima 10 godina,pa onda mantra li ga mantra.


Bujrum pajdo , ako imas neki argument u vezi Jajca napisi argumentovano kao sto ste poznati ovdje u virtualnoj HB :smajl007 Ja koliko vidim u tvom komentaru nisi napisao nista sto ima veze sa Jajcem pa se ti drzi komentara o masakru u Ahmicima jer sam siguran da o tome imas sigurno vise iskustva .


Nisam ti ja pajdo,ne družim se sa šupcima :kava Pardon,vidim da ne koristiš kvačice,onda si samo supak :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 15:27 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
oliver je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:

E predstojniče moj ne znam šta da ti kažem... želja mi je da držim dignitet ovog foruma jer to je naša virtualna slobodna i nezavisna Herceg Bosna, za koju su mnogi živote dali, uznici postali i mnogo propatili... i mislim da je mi sljedbenici te ideje, ako ni zbog čeg drugog onda zbog njih i te ideje ravnopravnosti i slobode svakog naroda u BiH održavamo taj dignitet ovako raspravljajući argumentirano i činjenično o svemu pa i padu Jajca... tako da če moj komentar biti takav.. kao i svaki pun činjenica i argumenata...

Za Čanino polje znam ako mislimo na isto to je ono gore iznad Mila (hrvatskog sela) prema onim čukama ne znam kako se zovu ali je to gore prema Liskovici, Mrkonjiču i Jezeru koju su istina branio HVO (mislim prva bojna) kao puno toga u Jajcu i jeste palo... i koliko se sječam gore je pred pad zapovijedao "opušak" tako su ga zvali prezime mu zaboravio.. ali to se može provjerit jer je mislim još u Jajcu viđao ga po kafićima (u Holivudu mislim baš nedavno) i tad je i sad pričo slićnu priču o slabom angažmanu bošnjaka i nedovoljnim svojim snagama i da je da izvede svoje i spasi od večih gubitaka povuko crtu dole prema Jajcu prema onom brdu iznad Jajca tj Vrbice ... e sad prijatelju Šta je sa Bošnjacima Jezera i onih sela prema Šipovu i Ključu šata je sa Bošnjacima D Vakufa i Torlakovca koji su krivi za gubitak onog brda iznad elektrobosne mislim da se Čusina zove odakle nisi mogo u Jajcu oka otvorit od Srba... Bilo je tu i aktivni Bosnjaka časni ljudi koji su se navrijeme priključili HVO-u i branili svoj grad.. znam gore ovi iz Careva polja Kurići mislim da su se prezivali... Blažević im bio zapovjednik... dobri borci... kako smo off topic neču se raspisat a volio bi... ali otvori temu pad jajca i opali argumentirano.. crta po crta.. puška po puška.. i vjeruj mi neke stvari če te iznenadit... nije HVO prodo Srbima grad da je ne bi se tuko za njega 1995.. prijatelju moj bio je rat oni nas 92 mi njih 95 i jebajiga tako je to u ratu.. ili mi njih ili oni nas... nego otvori temu i argumntirano.. možda šta i naućiš...


Bosnjaci iz Donjeg Vakufa da brane Cusine :confused1 Znas li ti uopste imalo o Cusinama i Donjem Vakufu ? Kad je D:Vakuf okupiran oni koji su uspjeli da se spase su otisli u Bugojno i tu je osnovana donjovakufska brigada i tu su pomagali u odbrani Bugojna tako da iz D.Vakufa nije bilo boraca u Jajcu. U Jajce su dolazili Krajisnici ( tada se zvala 1 Krajiska brigada , tj prije nego spajanja sa 7-om i pravljenja 17 Krajiske a mislim da si cuo o njima :wink ). U Jajcu su bile jos i jedinica sastavljena od boraca iz Sipova i Varcar Vakufa i vecina ih je bila bas na Caninom Polju ( a poslije i na Vrbici kad se HVO povukao sa tog C.Polja). A povuci se sa Caninog polja je bilo ravno padu Jajca jer je to bio najznacajniji polozaj. I isto tako da je to uradio da spasi vojnike je cista glupost jer je najvise boraca poginulo poslije povlacenja jer su polozaji na Vrbici bili izlozeniji cetnickoj vatri nego na C.Polju ( tukli su ne samo ispred linije vec i sa krila iz Cusina ). Toliko o tome gdje su bili iz Donjeg Vakufa , Sipova i Mrkonjica.
A za Cusine da te naucim : to je bilo 90 % cetnicko selo i tu su bili ukopani jos marta 1992 ( bas na repetitoru) tako da niko nije mogao da izgubi Cusine jer su ga cetnici drzali citavo vrijeme . To ko ti je rekao da su ga je ABiH izgubila ti laze i to je vrlo lako provjeriti ako hoces. Bujrum u Jajce i pitaj koga hoces ko je bio i kada na Cusinama .
I pored svega ovog sto si napisao nema ni rijeci komentara o komandiru koji je izdao bas svoju jedinicu :confused1 Jel to zato sto se ne uklapa u mitologiju kako je "samo " HVO branio Jajce a ABiH sjedila po podrumima i napustala linije :whistling


A imas i dobar biser : zivot dali za slobodnu i nezavisnu VIRTUALNU HB :zubati Niko nije zivot dao da bi ti na netu pisao vec da HB bude u po Travnika . Ali je nema .



Prvo kratki tečaj o temeljima uljudnog i lijepog ponašanja... to mi ti kao budući veledužnosnik i predstojnik moraš svladat..
Nema smisla na forumu koji se naziva Herceg Bosna provodit vrijeme i neargumentirano pljuvat čim to neko spomene Herceg Bosnu ili bilo što što asocira na hrvatstvo...
Nama svima je Herceg Bosna na srcu i ne znam što ti dobivaš što nas mrziš i ismijavaš zbog toga.. stvarno ne znam..ostavite nam u ovoj tamnici od federacije da bar volimo ono što je naše i čime se ponosimo
Znam puno Bošnjaka koji su bili u sustavu Herceg Bosne i te 1992 godine u Jajcu.. dobivali onih stotinjak maraka vojničke plaće... imali urednu logistiku.. pomagalo im se.. borili se zajedno sa svojim susjedima Hrvatima da obrane grad... i ne samo grad da nije bilo Hrvata u Jajcu jajački bošnjaci bi prošli kao Prijedorčani, Sanjani, ili oni iz Jezera... znači loše Srbi bi ih biološki trijebili bez milosti... nažalost to je tako

E sad da ti pokušam odgovorit na ovo tvoje pisanje...
E drug moj ja ti govorim što znam i što su mi Jajčani rekli što sam vidio doživio pouzdano znam... a vjeruj mi ima i Bošnjaka koji su mi sve to potvrdili...
Prvo zapovijednika HVO ili HOS-a iz ZE koji je prodo crtu na caninom polju ne znam nisam čuo za to (stvarno nisam, što ne isključuje da se to nije desilo) E sad ako ti znaš za to, ja sam pristalica da se to kaže imenuje (znaš ona forma kad ko gdje zašto) ja sam pristalica toga na forumu i ovom i svakom drugom... Znam kad je to gore bilo da je "opušak" zapovijedo, i sad u Jajcu oko udruga se vrti... Tu Crtu su branili lokalni momci ja sam vidio da je bio većinom HVO i HOS (npr. Zenički HOS je bio pun Bošnjaka i znam da su zeničani dosta gore pomagali i armijaši i naši) Bilo je Duvnaka mislim HOS-ovci, i naravno naši iz doline, Kiseljak, Kreševo, Lašvanska dolina... ali težak je to teren bio Srbi imali tehniku, avione, helikoptere sve živo... a temelj obrane Jajca Čusine izgubljen bez ispaljenog metka.. e sad prizno ti meni ili ne činjenica je da Bošnjaci nisu bili najspremniji za rat ako jesu onda se raspiši slobodno o obrambenim pripremama.. bošnjaka Vinca, Torlakovca (na to mjesto sam mislio kad sam spominjo D Vakuf, koji ti je isto pao bez ispaljenog metka) ili onih bošnjački sela u okolini Jezera tamo prema Šipovu... Znači prijatelju piši... a nemoj pljuvat i omaložavat urađeno ako su uradili Hrvati... Znaš ko je prva žrtva rata u JC i ko je prvi stavljo barikade... znam da ti to smeta i zbog crnih uniformi i oznaka kmoji su nosili.. ali to je fakat... možemo nabrajat cijevi opremu nije problem.. to je kvalitet rasprave... ne umanjujem žrtvu i doprinos Bošnjaka ali dok su se u Jajcu Hrvati pripremali za obranu i rat ... bošnjačka elita se bavila drugim stvarima (mogu ti pričat o švercu npr. šleperu soli za BL iz tuzle i sl.) ali to je šverc i toga je bilo sa svim stranama...
A ovo o krajišnicima ne znam oni ti dolaze skoro pred pad Jajca i kolko znam držali gore nešto crte prema HE jajce II... ali to ti je več pred kraj... a slažem se da su se glavne bitke odvile ranije moj druže... možda i puno prije od pada čaninog polja.. možda u vremenu kad je vaš vrhovni komandat (Alija) govorio da to nije njegov rat još krajem 1991... pa ostavio goloruk narod nenaoružan i zadojen nekim partizanstvom i sličnim glupostima.. tad su se mnoge bitke izgubile i bile pogubne za mnoge gradove u istočnoj bosni i krajini pa nažalost i za Jajce.. Ne bi ti puno o djelovanju KOS-ovaca unutar Armije BiH puno je za jedan post.. neki drugi put..

A moderatora molim da mi ne banuje olivera možda sva ova priča može dijelovat edukativno na njega ipak i 1991/92 im je trebalo mnogo pričat da im uđe u glavu... tako i sad pa ministre pusti malo imaj srca nek naući malo dečko.. ipak je on naš budući predstojnik Veležupe Lašva i Pliva..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zahtjev uzet u razmatranje i odbijen. Valjda si vidio šta je napisao Markanu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Neka ga banira,koji ku.... mu treba ići niz dlaku stalno,koji je on faktor!?

Baca neke teze,kosti,pa ko fol da se mi glođemo i da mu objašnjavamo neke stvari?Noga u dupe i mrš na SAX pa seri tamo.Pa pun mi kufer tih seronja.Trebamo gubiti vid dok razaberemo što je kvalitetno upisano,a njegovih i sličnih njemu baljezgarija x.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 13 pro 2009, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Ministry of Sound je napisao/la:
Zahtjev uzet u razmatranje i odbijen. Valjda si vidio šta je napisao Markanu.


Je ali kao olakotnu okolnost mu treba uzet da je pripadnik naroda kojemu se sustavno i kolektivno ispire mozak i mijenja sve od indentiteta, imena, ideologije, politički pogleda, savezništva baš sve... ja kad pročitam nešto od Meše o njima bude mi ih žao.. pa pokušavam dijelovat da ih se izmjeni inače ostat če u rukavcu povijesti... Ali u svakom slučaju odluka je odluka pa sad nek pazi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 20 pro 2009, 15:07 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
sioux111 je napisao/la:
oliver je napisao/la:

Bosnjaci iz Donjeg Vakufa da brane Cusine :confused1 Znas li ti uopste imalo o Cusinama i Donjem Vakufu ? Kad je D:Vakuf okupiran oni koji su uspjeli da se spase su otisli u Bugojno i tu je osnovana donjovakufska brigada i tu su pomagali u odbrani Bugojna tako da iz D.Vakufa nije bilo boraca u Jajcu. U Jajce su dolazili Krajisnici ( tada se zvala 1 Krajiska brigada , tj prije nego spajanja sa 7-om i pravljenja 17 Krajiske a mislim da si cuo o njima :wink ). U Jajcu su bile jos i jedinica sastavljena od boraca iz Sipova i Varcar Vakufa i vecina ih je bila bas na Caninom Polju ( a poslije i na Vrbici kad se HVO povukao sa tog C.Polja). A povuci se sa Caninog polja je bilo ravno padu Jajca jer je to bio najznacajniji polozaj. I isto tako da je to uradio da spasi vojnike je cista glupost jer je najvise boraca poginulo poslije povlacenja jer su polozaji na Vrbici bili izlozeniji cetnickoj vatri nego na C.Polju ( tukli su ne samo ispred linije vec i sa krila iz Cusina ). Toliko o tome gdje su bili iz Donjeg Vakufa , Sipova i Mrkonjica.
A za Cusine da te naucim : to je bilo 90 % cetnicko selo i tu su bili ukopani jos marta 1992 ( bas na repetitoru) tako da niko nije mogao da izgubi Cusine jer su ga cetnici drzali citavo vrijeme . To ko ti je rekao da su ga je ABiH izgubila ti laze i to je vrlo lako provjeriti ako hoces. Bujrum u Jajce i pitaj koga hoces ko je bio i kada na Cusinama .
I pored svega ovog sto si napisao nema ni rijeci komentara o komandiru koji je izdao bas svoju jedinicu :confused1 Jel to zato sto se ne uklapa u mitologiju kako je "samo " HVO branio Jajce a ABiH sjedila po podrumima i napustala linije :whistling


A imas i dobar biser : zivot dali za slobodnu i nezavisnu VIRTUALNU HB :zubati Niko nije zivot dao da bi ti na netu pisao vec da HB bude u po Travnika . Ali je nema .



Prvo kratki tečaj o temeljima uljudnog i lijepog ponašanja... to mi ti kao budući veledužnosnik i predstojnik moraš svladat..
Nema smisla na forumu koji se naziva Herceg Bosna provodit vrijeme i neargumentirano pljuvat čim to neko spomene Herceg Bosnu ili bilo što što asocira na hrvatstvo...
Nama svima je Herceg Bosna na srcu i ne znam što ti dobivaš što nas mrziš i ismijavaš zbog toga.. stvarno ne znam..ostavite nam u ovoj tamnici od federacije da bar volimo ono što je naše i čime se ponosimo
Ja ne pljujem na nista sto asocira na hrvatsvo vec ti pljujes na one koji su poginuli tvrdeci da su oni poginuli da bi ti imao HB na forumu. Ako stvarno smatras da su se oni zrtvovali da bi ti mogao da izvaljujes sta hoces na forumu onda ne znam sta da ti kazem .
Znam puno Bošnjaka koji su bili u sustavu Herceg Bosne i te 1992 godine u Jajcu.. dobivali onih stotinjak maraka vojničke plaće... imali urednu logistiku.. pomagalo im se.. borili se zajedno sa svojim susjedima Hrvatima da obrane grad... i ne samo grad da nije bilo Hrvata u Jajcu jajački bošnjaci bi prošli kao Prijedorčani, Sanjani, ili oni iz Jezera... znači loše Srbi bi ih biološki trijebili bez milosti... nažalost to je tako
Bosnjaci a i BiH Hrvati bi prosli kao oni u Prijedoru i sl da se cetnici nisu preracunali i planirali da ce Jajce da zauzmu bez ikakvog rizika . Da su napali u aprili zauzeli bi Jajce jer niko cak ni HVO nije bio spreman. Imali su puske i nesto rucnih PO sredstava ( malo RPG-a i zolja) ali nista vise od toga. Tek kad su cetnici vratili oruzje TO ( jer su mislili da ce TO da stane na njihovu stranu ) i pogotovo kad je prokopan put za Travnik preko Hamandzica je doslo nesto vise ( a to je tek bilo krajem aprila (pocetkom maja).


E sad da ti pokušam odgovorit na ovo tvoje pisanje...
E drug moj ja ti govorim što znam i što su mi Jajčani rekli što sam vidio doživio pouzdano znam... a vjeruj mi ima i Bošnjaka koji su mi sve to potvrdili...
Prvo zapovijednika HVO ili HOS-a iz ZE koji je prodo crtu na caninom polju ne znam nisam čuo za to (stvarno nisam, što ne isključuje da se to nije desilo) . Procitaj sta sam napisao i vidjeces da nisam tvrdio da je taj komandir iz Ze prodao liniju vec da je prebjegao i ocigledano odao polozaje jedinica . Linija je napustena od strane HVO-a tek nekoliko sedmica poslije toga. E sad ako ti znaš za to, ja sam pristalica da se to kaže imenuje (znaš ona forma kad ko gdje zašto) ja sam pristalica toga na forumu i ovom i svakom drugom... Znam kad je to gore bilo da je "opušak" zapovijedo, i sad u Jajcu oko udruga se vrti... Tu Crtu su branili lokalni momci ja sam vidio da je bio većinom HVO i HOS (npr. Zenički HOS je bio pun Bošnjaka i znam da su zeničani dosta gore pomagali i armijaši i naši) Pa naravnoo da su to bili lokalni momci BiH Hravti jer je najblize selo Mile a tu su vecinom bili BiH Hrvati ( jedno od najvecih u opstini ).Bilo je Duvnaka mislim HOS-ovci, i naravno naši iz doline, Kiseljak, Kreševo, Lašvanska dolina... ali težak je to teren bio Srbi imali tehniku, avione, helikoptere sve živo... a temelj obrane Jajca Čusine izgubljen bez ispaljenog metka..Lijepo sam ti naveo da Cusine nisu pale jer su na njima bili ukopani cetnici vec od marat 1992. e sad prizno ti meni ili ne činjenica je da Bošnjaci nisu bili najspremniji za rat ako jesu onda se raspiši slobodno o obrambenim pripremama.. bošnjaka Vinca, Torlakovca (na to mjesto sam mislio kad sam spominjo D Vakuf, koji ti je isto pao bez ispaljenog metka) ili onih bošnjački sela u okolini Jezera tamo prema Šipovu... Znači prijatelju piši... a nemoj pljuvat i omaložavat urađeno ako su uradili Hrvati... Znaš ko je prva žrtva rata u JC i ko je prvi stavljo barikade... prva zrtva je pripadnik rezervnog sastava policje na barikadi koja je postavljena od policije a pitj ko je bio kamadir policije tada . znam da ti to smeta i zbog crnih uniformi i oznaka kmoji su nosili.. ali to je fakat... možemo nabrajat cijevi opremu nije problem.. to je kvalitet rasprave... ne umanjujem žrtvu i doprinos Bošnjaka ali dok su se u Jajcu Hrvati pripremali za obranu i rat ... vec sam ti naveo , sve te pripreme su bile vrlo slabe jer se nista nije moglo da unese u Jajce jer je vec od aprila bilo u blokadi. Pojedinci su mogli da koriste puteve ali na svoj rizik ali nista od hrane, opreme a pogotovo oruzja nije moglo da unidze u grad sve dok nije probijen put za Travnik. bošnjačka elita se bavila drugim stvarima (mogu ti pričat o švercu npr. šleperu soli za BL iz tuzle i sl.) ali to je šverc i toga je bilo sa svim stranama...
A ovo o krajišnicima ne znam oni ti dolaze skoro pred pad Jajca i kolko znam držali gore nešto crte prema HE jajce II... oni su dolazili kad je HVO vec uveliko bjezao, bujrum u Jajce i pitaj ko je podnio najvece zrtve u onim odsudnim bitkama za Jajce, ko se borio do zadnjeg dana a ko je napustio najvaznije linije . ali to ti je več pred kraj... a slažem se da su se glavne bitke odvile ranije moj druže...glaven bitke možda i puno prije od pada čaninog polja.. možda u vremenu kad je vaš vrhovni komandat (Alija) govorio da to nije njegov rat još krajem 1991...tu je izjavu rekao kad je dao potporu da Bosnjaci ne idu u JNA i da ne napadaju Hrvatsku a to sto ste vi tu izjavi ( zbog koje su ga cetnici i napdaali jer se stavio na stranu Hrvatske ) okrenuli i izvukli iz konteksta to je vama na sramotu pa ostavio goloruk narod nenaoružan i zadojen nekim partizanstvom i sličnim glupostima.. tad su se mnoge bitke izgubile i bile pogubne za mnoge gradove u istočnoj bosni i krajini pa nažalost i za Jajce.. Ne bi ti puno o djelovanju KOS-ovaca unutar Armije BiH puno je za jedan post.. neki drugi put..
I Hrvatski narod je bio nenaoruzan prije cetnicke agresije jer je vecina oruzja pocela da dolazi tek kad se HV ukljucila u rat. Do tada je JNA kontrolisala 90 % BiH i nije se moglo nista uvesti a da se to ne sazna ili onemoguci od cetnika. Hrvatska je imala 20 % Srba pa su ih cetnici mlatili pola godine dok nisu zauzeli sta su htjeli i onda kad su iz Hrvatske prebacili oruzje poceli su agresiju u BiH . HVO je imao pjesadijsko i nesto PO sredstava ali sve bolje od toga je stiglo sa HV. I ABiH tj TO je pokusao da se odupre sa onim sto je imao ali na zalost nije imao tu mogucnost da ima nekog preko granice ko ce da ga brani vec nasuprot , HV i HVO su se naoruzali na racun ABiH.

A moderatora molim da mi ne banuje olivera možda sva ova priča može dijelovat edukativno na njega ipak i 1991/92 im je trebalo mnogo pričat da im uđe u glavu... tako i sad pa ministre pusti malo imaj srca nek naući malo dečko.. ipak je on naš budući predstojnik Veležupe Lašva i Pliva..Moze , samo neka sam u hrvatskom stolnom Travniku..ups, to je bio dok ste se onako k*rcili po Travniku ali kad je trebalo da se stisne i to i ostvari...nista od toga. Zato sanja, niste ga jednom proglasili kao hrvatski ali jedno je sanjati i proglasiti a drugo je imati m*da da se to i ostvari


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 20 pro 2009, 16:00 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Ministry of Sound je napisao/la:
oliver je napisao/la:

Bujrum pajdo , ako imas neki argument u vezi Jajca napisi argumentovano kao sto ste poznati ovdje u virtualnoj HB :smajl007 Ja koliko vidim u tvom komentaru nisi napisao nista sto ima veze sa Jajcem pa se ti drzi komentara o masakru u Ahmicima jer sam siguran da o tome imas sigurno vise iskustva .


Upozorenje a samim time i sedmodnevni ban za ovaj zadnji komentar. Sa svakim takvim ispadom si sve bliži trajnom banu.


Vidim da sam baniran zbog te izjave ali ne vidim razlog, Po cemu sam ja to uvrijedio Markana ili bilo koga drugog ? Markan se javljao na postovima o Jajcu a vidi se da pojma nema o tom podrucju. Ali o Ahmicima ni rijeci :confused1 A sam je tvrdio da je bio u Vitezu za vrijeme rata, da se borio , da dobro poznaje tadasnju i sadasnju situaciju...pa sto je onda problem ako ga pitam sta je to bilo u Ahmicima ? Ja nisam rekao ni insinuirao da je bio on licno i pocinio taj kukavicki i podli masakar u Ahmicima ali ako vec tvrdi da je upoznat sa situacijom u Vitezu tada a i sada zbog cega je zabranjeno da se pita sta zna o tome ? Tvrdite da ce Bosnjacima biti cak i bolje ako pristanu da zive u entitu gdje ce BiH Hrvati imati vecinu , pa kako to da je cak zabranjeno na forumu da se pita o necemu sto vam smeta ? ustvari sto vam smeta da se spomenu Ahmici ? Da li vam isto tako smeta da se spomene i zarobljeni Bosnjacki civil koji je svezan za volan kamiona napunjenog eksplozivom natjeran da vozi u Mahalu ( dio Viteza gdje su tada a i danas Bosnjaci u vecini ) ? Ili da se postavi pitanje da li ista zna o ubistvu djevojke prevodica koja je ubijena snajperom u bazi UN ? Da se postavi pitanje o konvoju za Tuzli koji je napadnut i opljackan u Vitezu a vozaci i putnici ubijani ? Ako se zbog tih pitanja banira na forumu sta onda to daje za signal ako bi Bosnjaci postavljali takva pitanja u " trecem " entitetu ? Kako bi ih onda "banirali " ?
Znaci ovdje na forumu onaj koji tvrdi da su Bosnjaci "niza rasa" ne dobije cak ni upozorenje a kamoli baniranje ali je zato zabranjeno spomenuti Ahmice :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 pro 2009, 01:01 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Olivere ovi tvoji odgovori su meni stvarno šizofreni... nemoj se ljutit ali tako je.. nisam pristalica ovakvi izjava ali moram tako.
Prvo ja koji sam sve ovo o čemu ti meni pišeš, preživio i doživio, dovodiš me svojom pričom u situaciju da ja nemam pojma ni ko sam ni što sam ni gdje sam bio ni što sam u to vrijeme radio...

1.Nemoj se nikad dovodit u situaciju da govoriš zašto je neko poginuo od Hrvata i pripadnika HVO, nemoj nije fer. Većina je poginula braneći časno svoju obitelj i dom.. i svoju slobodu od budala kao što si čini mi se i ti, koji bi nakon naših stoljeća i stoljeća života na svom i u svom.. da im govore što su i tko su.. i šta mogu i šta ne mogu... i šta je njihovo a što nije... prijatelju ako ti ne znaš i bio si mali zbog takvi je počeo rat.. počeo i opet će... Zato ne poćinji priču čiji je svaki pedalj ove zemlje i ne zaboravi da je svaki natopljen krvlju i da je svaka generacija naših predaka krvarila zbog toga... krvarila zbog budala koji bi došli u tuđe i govorili šta je ispravno šta imamo pravo šta nemamo... to vrijeme je prošlo... ako misliš da nije dođi i pokušaj... ima u Herceg Bosni gori kazni od banovanja vjeruj mi..

2. Kad govoriš o Jajcu i pripremama za obranu Jajca slučajno znam da je Kordić i naša ekipa Jajce pripremala već krajem 1991 za obranu... ovo se raspitaj dobro... jer se Muslimani i danas ibrete šta je i kako je tada Kordić govorio u Jajcu.. kad su tvoji predlagali da se oružje TO koje ti spominješ dijeli i Srbima i Muslimanima... da tako je Oružje TO su Srbi dijelili svojima i Muslimanima jer su vjerovali a i vi ste ih uvjeravali u to da čete preći na njihovu stranu i to u kasno proljeće... Izbjegle iz grada ste molili da se vrate u svoje stanove i kuće, koje su napustili da bi se ukopavali na brdima iznad Jajca pa i čusinama... Tvoji su dobro šurovali sa Srbima, i to više nego dobro, čak je i poćelo klanje u Bijeljini i Krajini kad su Srbi i Muslimani koketirali u Jajcu... Da ti ne prićam o KOS-ovcima u redovima vaše TO i kasnije ABiH...
Šverc sam ti spominjo i ranije a o vašoj neorganiziranosti nemam rijeći.... Gdje ste se obranili gdje vam Hrvati nisu pomogli i bili nositelji obrane... Prilivode ste i zato gubite uvijek..
Negdje sam ti spomeno Mešu Selimovića dobar je pisac proćitaj nešto od njega...

Što se tiće Travnika mi smo za vas razina više i to si vidio u TR i imaš kompleks toga prijatelju moj... i zato ste se pretvorili u to što ste se pretvorili u TR... Došli ste znaš kakvi iz Jajca i gladni i žedni i bosi i goli... budi pošten pa reci kako ste bili primljeni... reci jel Vam sto puta bio bolji smještaj u hrvatskim selima, jesmo li vas nahranili, jel ikom dlaka s glave falila... reci u kojem ste našem selu ili u gradu u kojem smo se kurčili jel vam što falilo... Ako ti je smetala moja zastava u mom gradu onda si budala, ako ti je smeto hrvatski dinar onda si glup... htio bi naš komad kruha ili bilo što proizvedeni u HR a da ga plačaš svojim bezvrijednim BH dinarom...
Tvoj je problem što imaš kompleks od Hrvata pa stalno to i spominješ pojmove niža rasa i te gluposti ko da mi tebi inputiramo to... nebi vjerovo s koliko bošnjaka komuniciram i da odlićno surađujemo... jedan dio njih kaže da je travnik pa i naša županija u sve težoj situaciji zbog neki novopečeni bošnjački nacionalista koji devastirajući i obezvrijeđujući sve što je hrvatsko uništavaju ono najvrijednije kod nas.. a sve zbog kompleksa hrvata.. zavide im pa ih ruše..
A sumnjiv mi je i tvoj nick i on govori da su te kompleksaške pobude natjerale da si oliver..
I mi Hrvati smo ljudi puno bolji nego što ti misliš pusti nas da živimo...

PS Ako te šta zanima o Ahmićima mogu ti i o tome ali bi ti moro sve napisat a pogotovo to što su radili tvoji... to da su zloupotrebljavali bol i tragediju svojih sunarodnjaka da bi ih huškali i podmićivali ih da lažu i lažno svijedoće protiv svojih susjeda Hrvata s kojima su do jučer živjeli u dobrim odnosima...i to s namjerom da zloupotrijebe neosporan zloćin.. znaći nije im bitna istina ni kazna za stvarne zloćince nego samo neki samo nijma znani ciljevi... E zato sam ti reko žrtva je žrtva njoj samo istinom pomoć možemo i zbog mira nemoj lagat bez obzira kako nekog mrzio...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 pro 2009, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
A ovi muslimani su već dosadili sa pričama o tome kako se HVO predavao i nije borio, da su ih oni "slistili" i slična sranja.

Muslimani, mogu biti sretni što nismo na njih otvoreno navalili jer je Zagreb stalno pokušavao primiriti taj sukob.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Zadnja izmjena: Ministry of Sound; 21 pro 2009, 12:01; ukupno mijenjano 1 put/a.
izmjena terminologije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 pro 2009, 23:40 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Citat:
Olivere ovi tvoji odgovori su meni stvarno šizofreni... nemoj se ljutit ali tako je.. nisam pristalica ovakvi izjava ali moram tako.
Prvo ja koji sam sve ovo o čemu ti meni pišeš, preživio i doživio, dovodiš me svojom pričom u situaciju da ja nemam pojma ni ko sam ni što sam ni gdje sam bio ni što sam u to vrijeme radio...

1.Nemoj se nikad dovodit u situaciju da govoriš zašto je neko poginuo od Hrvata i pripadnika HVO, nemoj nije fer. Većina je poginula braneći časno svoju obitelj i dom.. i svoju slobodu od budala kao što si čini mi se i ti, koji bi nakon naših stoljeća i stoljeća života na svom i u svom.. da im govore što su i tko su.. i šta mogu i šta ne mogu... i šta je njihovo a što nije... prijatelju ako ti ne znaš i bio si mali zbog takvi je počeo rat.. počeo i opet će... Zato ne poćinji priču čiji je svaki pedalj ove zemlje i ne zaboravi da je svaki natopljen krvlju i da je svaka generacija naših predaka krvarila zbog toga... krvarila zbog budala koji bi došli u tuđe i govorili šta je ispravno šta imamo pravo šta nemamo... to vrijeme je prošlo... ako misliš da nije dođi i pokušaj... ima u Herceg Bosni gori kazni od banovanja vjeruj mi..

Sam si rekao da su poginuli da bi ti imao virualnu HB. Ako to stvarno smatras onda ne znam sta vise da ti akzem u vezi toga vec samo super da ti se ostvarilo :palacgore1 A za kazne u HB znam vec dosta vjeruj mi, paljenje zivih u Ahmicima, ubijanje civila u Vrbanji, rusenje Starog Mosta /Pocitelja , ubijanje civila zbog pljacke cak i humanitarne pomoci...poznato mi je kako je HB funkcionisla dok ste mislili da vam niko nista ne moze.
Citat:
2. Kad govoriš o Jajcu i pripremama za obranu Jajca slučajno znam da je Kordić i naša ekipa Jajce pripremala već krajem 1991 za obranu...
znam i momke iz PL koji su u to vrijeme kupovali oruzje ali je sve to kao i HVO bilo tanko i pomalo
Citat:
ovo se raspitaj dobro... jer se Muslimani i danas ibrete šta je i kako je tada Kordić govorio u Jajcu.. kad su tvoji predlagali da se oružje TO koje ti spominješ dijeli i Srbima i Muslimanima... da tako je Oružje TO su Srbi dijelili svojima i Muslimanima jer su vjerovali a i vi ste ih uvjeravali u to da čete preći na njihovu stranu i to u kasno proljeće...
Oruzje iz TO je vec od 1990 bilo pod cetnickom ( tzv JNA ) kontrolom i prijedlogom da se dijeli i Srbima i Bosnjacima je pokusano da se dobije barem dio oruzja nazad i tu tome su uspjeli jer je bolje i 50 % oruzja nego 0 %. A kada ste se naoruzavali preko TO i onda to isto oruzje nosili u HVO tada se niste bunili.
Citat:
Izbjegle iz grada ste molili da se vrate u svoje stanove i kuće, koje su napustili da bi se ukopavali na brdima iznad Jajca pa i čusinama...
Zvali su da se vrate jer je poenta da du gradu zive oni koji ga vole a ne samo pripadnici jednog naroda. Ostavljena je mogucnost da sami odluce da li zele da ostanu ili ne i drago mi je da je tako i uradzeno. Znam da ti ideja da neko iz druge nacije moze da zivi u gradu koji smatras kao samo "svoj " se cini cudnom i da je HVO po istoj ideji i klao one Srbe pred Pecinom ili digao u zrak Pravoslavnu crkvu i to bas kad je HVO tvrdio da nema ekspoloziva da se blokiraju putevi kuda cetnici mogu da krenu sa tehnikom ali se naslo da se unisti crkva :confused1 Prava krscanska ljubav zar ne :palacgore2
Citat:
Tvoji su dobro šurovali sa Srbima, i to više nego dobro, čak je i poćelo klanje u Bijeljini i Krajini kad su Srbi i Muslimani koketirali u Jajcu... Da ti ne prićam o KOS-ovcima u redovima vaše TO i kasnije ABiH.
..I vi ste koketirali sa Srbima i to vise nego dobro. U vrijeme kad ste se povukli sa Caninog Polja u Varcar Vakufu su cetnici otvoreno govorili Bosnjacima koji su tamo bili : " Prodase nam ustase Jajce, izdali vas Latini " ( to su njihove rijeci i sa time su se otvoreno hvalili ).
Citat:
Šverc sam ti spominjo i ranije a o vašoj neorganiziranosti nemam rijeći.... Gdje ste se obranili gdje vam Hrvati nisu pomogli i bili nositelji obrane... Prilivode ste i zato gubite uvijek..
Sarajevo/Gorazde/ Bihac/ Olovo/ Teocak/ Gornji Vakuf/Travnik/Bugojno itd-itd :wink A za prilivode vidi ko se uvlaci Dodiku u ono debelo dupe kad im je obecao ..sta ono ?
Citat:
Negdje sam ti spomeno Mešu Selimovića dobar je pisac proćitaj nešto od njega...

Mogu ti i ja citirati Krlezu ako te vec zanima knjizevnost :zubati
Citat:
Što se tiće Travnika mi smo za vas razina više i to si vidio u TR i imaš kompleks toga prijatelju moj... i zato ste se pretvorili u to što ste se pretvorili u TR... Došli ste znaš kakvi iz Jajca i gladni i žedni i bosi i goli..
.dosli smo iz Jajca gladi , zedni ,bosi dok je HVO pobjegao nekoliko sedmica prije organizirano
Citat:
budi pošten pa reci kako ste bili primljeni... reci jel Vam sto puta bio bolji smještaj u hrvatskim selima, jesmo li vas nahranili, jel ikom dlaka s glave falila... reci u kojem ste našem selu ili u gradu u kojem smo se kurčili jel vam što falilo... Ako ti je smetala moja zastava u mom gradu onda si budala, ako ti je smeto hrvatski dinar onda si glup...
meni ne smeta nicija zastava ali kad tu zastavu koristi da "dokaze " kako je grad samo njegov onda mi smeta. Na isti nacin kao sto ste mahali i vikali kako je" Travnik Hrvatski ( ne naroda vec drzave ) i kome se ne svidza moze da se pokupi". Travnik nije Hravtski a nije ni samo BiH Hravta vec je bosnaskohercegovacki i svih bosanaca i hercegovaca. Na isti nacin su cetnici u Kninu mahali trobojnicom i vikali "Ovo je Srbija" ali im nije proslo
Citat:
htio bi naš komad kruha ili bilo što proizvedeni u HR a da ga plačaš svojim bezvrijednim BH dinarom...

Citat:
Tvoj je problem što imaš kompleks od Hrvata pa stalno to i spominješ pojmove niža rasa i te gluposti ko da mi tebi inputiramo to..
. mozda imam komplekse ali budi siguran da nije prema onima koji kopiraju cetnike i njihove metode.
Citat:
nebi vjerovo s koliko bošnjaka komuniciram i da odlićno surađujemo... jedan dio njih kaže da je travnik pa i naša županija u sve težoj situaciji zbog neki novopečeni bošnjački nacionalista koji devastirajući i obezvrijeđujući sve što je hrvatsko uništavaju ono najvrijednije kod nas.. a sve zbog kompleksa hrvata.. zavide im pa ih ruše.
.ne bi mi vjerovao sa koliko BiH Hrvata ja komuniciram i koji mi kazu kako stari i novopeceni hrvatski nacionalisti unistavaju Jajce.
Citat:
A sumnjiv mi je i tvoj nick i on govori da su te kompleksaške pobude natjerale da si oliver
.obrati se Junuzu Dzipalu ako imas problema sa tim, on je prvi poceo
Citat:
I mi Hrvati smo ljudi puno bolji nego što ti misliš pusti nas da živimo...

Nick je mala sala kao i nick od Junuz Dzipalo :zubati Vidio sam da on moze pa sto ne bi i ja malo da se salim
Citat:
PS Ako te šta zanima o Ahmićima mogu ti i o tome ali bi ti moro sve napisat a pogotovo to što su radili tvoji... to da su zloupotrebljavali bol i tragediju svojih sunarodnjaka da bi ih huškali i podmićivali ih da lažu i lažno svijedoće protiv svojih susjeda Hrvata s kojima su do jučer živjeli u dobrim odnosima...
do jucer zivjeli u mirnim odnosima i ondi ih ti "dobri " susjedi zive zapalili :palacgore1
Citat:
i to s namjerom da zloupotrijebe neosporan zloćin.. znaći nije im bitna istina ni kazna za stvarne zloćince nego samo neki samo nijma znani ciljevi... E zato sam ti reko žrtva je žrtva njoj samo istinom pomoć možemo i zbog mira nemoj lagat bez obzira kako nekog mrzio...
kome je bitna istina vidi se po tvojim a i ostalim postovima gdje tu " istinu " mozes prodavati samo onome koji nema pojma sta se dogodilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 pro 2009, 01:34 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Citat:
Sam si rekao da su poginuli da bi ti imao virualnu HB. Ako to stvarno smatras onda ne znam sta vise da ti akzem u vezi toga vec samo super da ti se ostvarilo :palacgore1 A za kazne u HB znam vec dosta vjeruj mi, paljenje zivih u Ahmicima, ubijanje civila u Vrbanji, rusenje Starog Mosta /Pocitelja , ubijanje civila zbog pljacke cak i humanitarne pomoci...poznato mi je kako je HB funkcionisla dok ste mislili da vam niko nista
ne moze.

HB je bila i bit če uređena zajednica civilizirani ljudi.... mogu ti to dokazat sa milion dokaza.. u ratu smo imali mirovine, vojnici plače, škole i sve što je bilo potrebno za dostojan život skromno ali se živjelo daleko bolje nego u Vas i kod Vas..
Kao najmalobrojniji narod smo završili rat sa preko 25 % BiH pod našom kontrolom (oslobodili smo i Jajce)... i pitaj mnogobrojne Bošnjake kako je bilo lojalnim i poštenim Bošnjacima među nama... uživali su sva prava i blagostanje... a druga stvar što vam je pamet pomutila velikobošnjačka propaganda...
Svaki zločin osuđujem pa pored tih i Grabovicu, Doljane, Uzdol, Dusinu, Maljine.. i da ne nabrajam dalje jer ste stvarno jadni ako vam je jedini argument da imate bilo kakvo pravo zato što licirate sa svojim žrtvama... stvarno ste jadni... Mene je stid za svaki zločin pa i u gore pomenutim selima jer su ga počinili pripadnici ljudskog roda istina muslimani ali pripadnici ljudskog roda i zato me stid... stid me i to što ja kao Hrvat i ne samo ja nego bilo koji drugi Hrvat nije učinio više da se ti ljudi a naši sunarodnici spasu... a svako licitiranje i mjerenje litara krvi mi se gadi... a to rade vaši, prodali ih žive pa ih sad prodaju mrtve... a ni riječi o tome šta su činili da do sukoba ne dođe i da se organizira obrana... Bio sam u ratu i sve nas jednako boli...

Citat:
znam i momke iz PL koji su u to vrijeme kupovali oruzje ali je sve to kao i HVO bilo tanko i pomalo


Kod Vas je bilo tanko i pomalo i to se dobro osjetilo palo vam je puno toga i ti to dobro znaš pa daj prilog ovom forumu pa piši o PL i njihovim uspjesima ili neuspjesima u Ključu, Sanskom Mostu, Prijedoru, Kozarcu, ili bilo gdje u Istočnoj Bosni ti meni jedan grad obradi Vaš ja ču tebi naš pa da uporedimo i da se vidi gdje je bilo tanko a gdje nije... i imena i cijevi da brojimo ako treba...

Citat:
Oruzje iz TO je vec od 1990 bilo pod cetnickom ( tzv JNA ) kontrolom i prijedlogom da se dijeli i Srbima i Bosnjacima je pokusano da se dobije barem dio oruzja nazad i tu tome su uspjeli jer je bolje i 50 % oruzja nego 0 %. A kada ste se naoruzavali preko TO i onda to isto oruzje nosili u HVO tada se niste bunili.


Oružje je bilo sviju nas, a tražit oružje da se dijeli samo Srbima i Muslimanima je fakat i ti dobro znaš o čemu ja govorim ako si bio u JC u to vrijeme... išli ste pričom da ste protiv hrvatskog ili uvezenog ustaškog ekstremizma i čak ste puštali kasetu sa onog Kordičevog sastanka srpskim oficirima... a večina vas je i tad a i sad bila partizanski nastrojena i samo Vas je četnički nož i ona klanja po krajini otjero nama u savezništvo... o PL ti mogu pričat bilo je tu dobrih i iskreni momaka ali puno više avanturista i ljudi koji su tu a da nisu ni znali što su tu... ovo ti govorim iz prve ruke jer znam u TR na Starom gradu ih je obučavao kasnije puno poznatiji ČELO (iz SA kako smo ga tad zvali) tako da malo stvoriš stvarnom sliku o PL...

Citat:
Zvali su da se vrate jer je poenta da du gradu zive oni koji ga vole a ne samo pripadnici jednog naroda. Ostavljena je mogucnost da sami odluce da li zele da ostanu ili ne i drago mi je da je tako i uradzeno. Znam da ti ideja da neko iz druge nacije moze da zivi u gradu koji smatras kao samo "svoj " se cini cudnom i da je HVO po istoj ideji i klao one Srbe pred Pecinom ili digao u zrak Pravoslavnu crkvu i to bas kad je HVO tvrdio da nema ekspoloziva da se blokiraju putevi kuda cetnici mogu da krenu sa tehnikom ali se naslo da se unisti crkva :confused1 Prava krscanska ljubav zar ne :palacgore2


O zločinima sam ti več govorio šta mislim kako o tome tako i o rušenju bilo kojeg sakralnog objekta ... jednostavno rat je ZLO... e za poziv na povratak mi nisi jasan... Ljudi bili davno naoružani izašli iz grada da se pregrupiraju i umarširaju u JC kako je javno reko predsjednik SDS-a Jajce a ti ponosan i drago ti što ih se zvalo da se vrate u grad... malo su vas Srbi potamanili kakve ste naivčine bili... stvarno nemam rijeći na ove tvoje priče...

Citat:
..I vi ste koketirali sa Srbima i to vise nego dobro. U vrijeme kad ste se povukli sa Caninog Polja u Varcar Vakufu su cetnici otvoreno govorili Bosnjacima koji su tamo bili : " Prodase nam ustase Jajce, izdali vas Latini " ( to su njihove rijeci i sa time su se otvoreno hvalili ).


Jest i kasnije smo ga kupili na akciji 13. rujna 1995 godine od njih i jeftinije nego oni od nas 1992... vjeruj mi dečko rat je jedan veliki šoping... samo tu se krvlju plača... na ovo bi ti najradije reko idi obriši nos i idi se igrat... ali opet mi ponestane rijeći na ove tvoje bisere... pogotovo ako si bio te 1992 u Jajcu...

Citat:
Sarajevo/Gorazde/ Bihac/ Olovo/ Teocak/ Gornji Vakuf/Travnik/Bugojno itd-itd :wink A za prilivode vidi ko se uvlaci Dodiku u ono debelo dupe kad im je obecao ..sta ono ?


Pitaj Vaš logistički lobi u vas poznatiji kao visočki lobi odakle vam oružje (i ne samo to) za obranu nabrojani mjesta... a za Dodika ne znam šta hočeš da kažeš... vjeruj mi sa njim su puno intimniji i Tihić a i Silajdžić i o tom ti mogu pisat o Tihičevom bratu u Šamcu ili Silajdžičevoj prešutnoj koaliciji sa Dodikom... de Mile izjavi koju pa da mogu i ja ti uzvratit da moje zaluđene velikobošnjačke mase ostanu takve još i dalje... politika je to druže nemoj mi o tome..

Citat:
Mogu ti i ja citirati Krlezu ako te vec zanima knjizevnost


O književnosti vrlo rado, svakom prilikom... samo ti se večina pisaca iz ove naše Bosne izjašnjavala kao Hrvati ili Srbi i pisala tim jezikom i bili največi protivnici standardizacije nečeg što se zove Bosanski jezik... čak tu ideju ismijavali... Pa sad da ne bude da te Croatiziram ili nedo bog Srbiziram....

Citat:
.dosli smo iz Jajca gladi , zedni ,bosi dok je HVO pobjegao nekoliko sedmica prije organizirano


E sad stvarno pretjeraš i pomislim da si tad imo 6 mjeseci i da mi sad pišeš iz švedske ili tako nekako,.. Otiđi u Carevo polje pa glasno reci tako nešto a i sam si pisao da je se HVO iz Mila i čaninog polja povukao na Vrbicu,.. tu liniju znam jako dobro zato što se nije mogla uredit nikako do pada Jajca Vrbica onaj put gore prema Carevu polju držali večim djelom HVO, jesu pomagali neki vaši specijalci ili diverzanti mislim COBRE ili tako nešto da se neki rovovi vrate ali nije se moglo ništa uradit jer su previše tukli Srbi sa Čusina a i bili su nadmočniji.. ali HVO se organizirano povuko 7 dana prije... ti nemaš pojma o Jajcu.. i još ga HVO predo Srbima ili prodo svedno... Ne znam šta da ti kažem što vi ne ostaste i ne odbranište ga a ne u TR i goli i bosi a još dole onaj HVO i hrvatska zastava... Niste mi tu jasni
Citat:
mozda imam komplekse ali budi siguran da nije prema onima koji kopiraju cetnike i njihove metode.


Na ovo sam ti već odgovorio u ranijim postovima... a vjeruj mi najgore su vaše metode... podmukle

Citat:
.ne bi mi vjerovao sa koliko BiH Hrvata ja komuniciram i koji mi kazu kako stari i novopeceni hrvatski nacionalisti unistavaju Jajce.


Ovdje se usuglasi sam sa sobom hvališ se na temi Jajce kako imate vlast u Jajcu, načelnika, večinu u vijeću, a sad mi ga ko uništavamo, vi vladate njim, naši nacionalisti uništavaju... zanimljivo samo da je to argumentirano dokazat

Citat:
do jucer zivjeli u mirnim odnosima i ondi ih ti "dobri " susjedi zive zapalili :palacgore1


Za tebe je dovoljno da sam Hrvat odmah palim uništavam i ubijam nevine Bošnjake, tako i ovo, samo gdje nas te laži, nepovjerenje i podmetanja vode... e moj olivere...

Citat:
kome je bitna istina vidi se po tvojim a i ostalim postovima gdje tu " istinu " mozes prodavati samo onome koji nema pojma sta se dogodilo.


Uzmi neki bošnjački forum i vidi diskusije na njima i uporedi ih sa argumentiranim osporavanjima u ovom forumu. Forumi tipa sarajevo x com ili islambosna nisu ni blizu ovome... sve je tebi jasno... Imam li ili nemam pojma pokušaj mi argumentima pobit ali činjenicu po činjenicu... Ne osporavanje tipa šta ti znaš vi ste uradili ovo vi ste uradili ono, ovakvi ste onakvi ste a u biti nigdje ništa konkretno,.. Znači konkretno, šta kad gdje, kako i zašto... i ja ču tako isto.. i o bilo čemu što znam...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 pro 2009, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 lis 2009, 11:17
Postovi: 57
Lokacija: Madarska
slika

_________________
Oprostite za pogrešno pisanje, ja ne govorim dobro hrvatski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 pro 2009, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
outlaw1000 je napisao/la:
slika


We already have a similar map on Uskoplje thread/Već imamo sličnu kartu na temi Uskoplje: http://hercegbosna.org/forum/srednja-bosna/uskoplje-t114.html

Uskoplje is the Croat name for Gornji Vakuf.

Map/Karta: http://www.bbs.bund.de/gornji/anlage06.htm


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 pro 2009, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 pro 2009, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2010, 09:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2010, 09:44
Postovi: 3


evo nesto da i ja objavim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 03 ožu 2010, 01:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 08 lip 2010, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
U ranu zoru 8. lipnja 1993. godine postrojbe Armije BiH napale su civilno stanovništvo hrvatske narodnosti i uništile njihovu imovinu. Žene i djeca su zarobljeni i odvedeni kao taoci u muslimansko-bošnjačko selo Mehurići. Tog dana je u Bikošima, zaselku sela Maljine, strijeljano trideset hrvatskih civila. Vojnici Armije BiH su poslije strijeljanja obilazili jednog po jednog strijeljanog Hrvata i ispaljivali u njih nove metke. U tome je jedan vojnik Armije BiH sam sebe ranio i nastala je zbrka u kojoj je sedmorici Hrvata uspjelo pobjeći s mjesta zločina. U blizini prostora pod kontrolom HVO-a jedan od tih bjegunaca, Vlado Pušelja, sin Andrije, nesretno je poginuo. U Bikošima su ubijeni:

1. Anto Balta, Franjin;
2. Ivo Balta, Nikin;
3. Jozo Balta, Franjin;
4. Luka Balta, Matanov;
5. Nikica Balta, Franjin;
6. Bojan Barač, Zvonkov;
7. Davor Barač, Zvonkov;
8. Goran Bobaš, Nikin;
9. Niko Bobaš
10. Pero Bobaš, Mijin;
11. Slavko Bobaš;
12. Srećko Bobaš, Franjin;
13. Božo Đaković, Antin;
14. Dalibor Janković, Stipin;
15. Stipo Janković, Franin;
16. Slavko Kramar, Mijin;
17. Franjo Martinović, Nikin;
18. Anto Matić, Mijin;
19. Tihomir Peša, Dragin;
20. Ana Pranješ, Dragina;
21. Zdravko Pranješ, Antin;
22. Bojan Pušelja;
23. Davor Pušelja;
24. Ljuban Pušelja, Antin;
25. Predrag Pušelja, Kazimirov;
26. Jakov Tavić, Ivin;
27. Mijo Tavić, Ivin;
28. Stipo Tavić, Perin;
29. Ivo Volić, Jozin.

ZLOČIN S PEČATOM
Ivica Mlivončić


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 08 lip 2010, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 tra 2010, 08:51
Postovi: 19
Oko 4 sata ujutro 08. lipnja 1993. počeo je napad snaga Armije BiH na selo Maljine. U selu je bilo oko 300 civila jer se u selo povuklo i stanovništvo susjednih sela. Selo je branilo oko 50 pripadnika HVO-a. Jedan dio pripadnika HVO-a se uspio povući prema Gučoj Gori, a dio ih je ostao u selu. Kad su se pripadnici HVO-a zajedno sa civilima predali izdvojeno je 35-40 ljudi. Među njima je bilo zarobljenih pripadnika HVO-a i vojno sposobnih civila. Odvedeni su u zaselak Bikoši. Tada su pripadnici Armije BiH otvorili rafalnu paljbu na cijelu skupinu. Nakon toga su išli od jednog do drugog strijeljanog i likvidirali ih pojedinačnom paljbom. Tom prigodom je jedan od pripadnika Armije BiH ranjen od odbijenog metka, pa su u nastaloj gužvi petorica ljudi, koji nisu bili teže ranjeni u rafalnoj pucnjavi, uspjela pobjeći. Od navedene petorice, trojica su naknadno uhvaćeni, a dvojica su uspjeli pobjeći. Civili iz Maljina (njih oko 270) odvedeni su u sportsku dvoranu osnovne škole u Mehurićima, gdje su držani u zatočeništvu do 24.06.1993. godine, kada su razmijenjeni.


Privitak/ci:
maljine-a.jpg
maljine-a.jpg [ 252.09 KiB | Pogledano 11821 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 08 lip 2010, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 tra 2010, 08:51
Postovi: 19
Rano ujutro 8. lipnja 1993. Muslimani jakim snagama iz sela: Mehurići, Suhi Dol, Poljanice, Dub, Jezerci, Fazlići, Gornje i Donje Orahovo, Zagrađe, Skomorja, Višnjevo, Podovi i drugih sela koordinirano sa snagama iz Zenice napali su hrvatske prostore općina Zenica i Travnik. Pretpostavlja se da je Hrvate Ovnaka, Čukala, Grahovčića, Postinja, Podova, Orašca, Radonjića, Bukovice i Guče Gore, napalo 12 tisuća muslimanskih vojnika. Malobrojan i oskudno naoružan HVO povukao se prema Novoj Biloj. Civilno pučanstvo se nije uspjelo izvući, a zarobili su i oko 50 bojovnika HVO iz: Maljina, Postinja, Podova i jedan dio iz Orašca. Civilno pučanstvo iz pomenutih sela zbilo se u Gornje Maljine...


Privitak/ci:
bikosi-spom.jpg
bikosi-spom.jpg [ 144.85 KiB | Pogledano 11808 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 10 lip 2010, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Prošlo je 17 godina od stradanja Hrvata Travnika...

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... -1339.html


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 176 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO