HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 07:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 146  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
slijedećim ajetima je Allah, dželle šanuhu, spomenuo neke od ljepota Dženneta: "A oni koji su se Allaha bojali, oni će na sigurnu mjestu biti, usred bašča i izvora, u dibu i kadifu obučeni i jedni prema drugima. Eto, tako će biti i Mi ćemo ih hurijama, krupnih očiju, ženiti. U njima će moći, bezbjedno, koju hoće vrstu voća tražiti; u njima, poslije one prve smrti, smrt više neće okusiti i On će ih patnje u ognju sačuvati, blagodat će to od Gospodara tvoga biti; to će, zaista, biti uspjeh veliki!" (Ed-Duhan, 51-57)
Na isto tako lijep način Džennet je prikazan i u suri Kaf: "A Džennet će biti primaknut čestitima, neće biti ni od jednog daleko: "Ovo je ono što vam je obećano, svakome onome koji se kajao i čuvao, koji se Milostivoga bojao, iako Ga nije vidio, i koji je srce odano donio. Uđite u njega, u miru, ovo je Dan vječni!" U njemu će imati što god zažele - a od nas i više." (Kaf, 31-35)
Ovakav Džennet je opisan u suri Ra'ad: "Ovakav džennet obećan je onima koji se budu Allaha bojali: vrtovi s rijekama, s plodovima kojih uvijek ima i s trajnom hladovinom; to će biti nagrada onima koji se budu zla klonili, a nevjernicima će kazna vatra biti". (R'ad, 35)
U narednih nekoliko ajeti-i-kerima opisuje se džennet, kakv je obećan onima koji se Allaha boje, "Zar je džennet, koji je obećan onima koji se Allaha boje - u kome su rijeke od vode neustajale i rijeke od mlijeka nepromjenjena ukusa, i rijeke od vina, prijatna onima koji piju, i rijeke od meda procjeđenog i gdje ima voća svakovrsnog i oprosta od Gospodara njihova..." (Muhammed, 15)
...onima koji vjeruju i dobra djela čine: "A one koji vjeruju i dobra djela čine obraduj džennetskim baščama kroz koje će rijeke teći; svaki put kada im se iz njih da kakav plod, oni će reći: „Ovo smo i prije jeli", - a biće im davani samo njima slični. U njima će čiste žene imati, i u njima će vječno boraviti." (El-Beqare, 25) "U džennetu izvanrednome, u kome prazne besjede neće slušati. U njemu su izvor-vode koje teku, u njemu su i divani skupocjeni, i pehari postavljeni, i jastuci poređani, i ćilimi rašireni. (El-Gasijeh, 10-16)
"A one koji budu vjerovali i dobra djela činili - Allah će sigurno uvesti u džennetske bašče, kroz koje će rijeke teći, u njima će se narukvicama od zlata i biserom kititi, a odjeća će im svilena biti". (El-Hadz, 23) I konacno: "One koji čine dobra djela čeka nagrada, i više od toga! Lica njihova neće tama i sjeta prekrivati; oni će stanovnici dženneta biti, u njemu će vječno boraviti".(Junus, 26)

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Je istina. Ali eto i ti vino spominješ. Da ga za života više pijete ne bi vam ni trebao u raju. Isto vrijedi i za sex.

Jesi rekao mami i sestri da su manje vrijednije od muškaraca, više zle i da će ih biti dvostruko više u paklu ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Je istina. Ali eto i ti vino spominješ. Da ga za života više pijete ne bi vam ni trebao u raju. Isto vrijedi i za sex.

Jesi rekao mami i sestri da su manje vrijednije od muškaraca, više zle i da će ih biti dvostruko više u paklu ?


Pa ne znam vidi stopu nataliteta muslimana u svijetu i sve će ti se kazat.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakve veze ima sa tim. Takijaš jer te sram. Opet kazna kod allaha jer ga se sramiš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Kakve veze ima sa tim. Takijaš jer te sram. Opet kazna kod allaha jer ga se sramiš.


Sex nema veze sa natalitetom, vidim pravo si bristar, kao kad Sava nadođe.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pitao sam za tvoju sestru i mamu. Jesi im objasnio da su više zle nego muškarci na default, rođenjem.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Pitao sam za tvoju sestru i mamu. Jesi im objasnio da su više zle nego muškarci na default, rođenjem.


Piše da su imaju olakšicu zbog menstruacije, pa ne klanjaju, i da trebaju biti zahvalnije Bogu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nema veze sa tim. Vrdaš i takijaš. Toliko srama zbog islama može samo paklom završiti.
Kad vas vehabije prihvate i nauče kako stvari stoje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Nema veze sa tim. Vrdaš i takijaš. Toliko srama zbog islama može samo paklom završiti.
Kad vas vehabije prihvate i nauče kako stvari stoje.


MA znam hadis o čemu govori ne trebaš mi ti objašnjavati koji ne znaš šta znači Rabijesir.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Onda znaš i da je zapisano da će u paklu biti duplo više žena jer su više zle nego muškarci.
Samo pitam jesi objasnio tu anomaliju mami i sestri. Ako im ti ne objasniš vehabije će uskoro, kod njih nema pardona.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
http://islamqa.info/en/21457

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne treba meni to. Pokaži mami i sestri neka vide. Možda ne znaju što je islam. Sačuvaj allahu možda misle da mogu pijane klanjati ili u suknji ići na sahrane.
Nauči to na vrijeme, inače će ih vehabije učiti na svoj specifičan način.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Ne pričaj napamet, pojma nemaš o tome.
Ako je Bog "savršen" i to je kontradikcija. Zašto bi Bog sam svoje mišljenje pobijao.


Vremenski slijed... u Meki je trebalo podilazit poganima, a u Medini kad se stekla vlast moglo ih se tamanit... Alah ima nadimak najboljeg prevaranta u islamu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Tuta je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ne pričaj napamet, pojma nemaš o tome.
Ako je Bog "savršen" i to je kontradikcija. Zašto bi Bog sam svoje mišljenje pobijao.


Vremenski slijed... u Meki je trebalo podilazit poganima, a u Medini kad se stekla vlast moglo ih se tamanit... Alah ima nadimak najboljeg prevaranta u islamu.


Vidim gleda se David Wood :laugh
Nastoje PREVARITI Allaha i one koji vjeruju, a oni i ne znajući, samo sebe VARAJU.
Njihova srca su bolesna, a Allah njihovu bolest još povećava; njih čeka bolna patnja ZATO ŠTO LAŽU.
Kada im se kaže: "Ne remetite red na Zemlji!" - odgovaraju: "Mi samo red uspostavljamo!"
Zar?! A, uistinu, oni NERED SIJU, ali ne opažaju. "
(El-Bekara, 9-12.)
A u kršćanstvo Bog ne određuje ništa i ne zna?

"But Joab said to the king, `May the LORD your God increase the number of the people a hundred fold, while the eyes of my lord king can still see it! But why does my lord the king want to do this? But the king's word prevailed against Joab and the commanders of the army..

https://islamphobia.wordpress.com/2011/ ... -deceiver/

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
korrisnik je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Vremenski slijed... u Meki je trebalo podilazit poganima, a u Medini kad se stekla vlast moglo ih se tamanit... Alah ima nadimak najboljeg prevaranta u islamu.


Vidim gleda se David Wood :laugh
Nastoje PREVARITI Allaha i one koji vjeruju, a oni i ne znajući, samo sebe VARAJU.
Njihova srca su bolesna, a Allah njihovu bolest još povećava; njih čeka bolna patnja ZATO ŠTO LAŽU.
Kada im se kaže: "Ne remetite red na Zemlji!" - odgovaraju: "Mi samo red uspostavljamo!"
Zar?! A, uistinu, oni NERED SIJU, ali ne opažaju. "
(El-Bekara, 9-12.)
A u kršćanstvo Bog ne određuje ništa i ne zna?

"But Joab said to the king, `May the LORD your God increase the number of the people a hundred fold, while the eyes of my lord king can still see it! But why does my lord the king want to do this? But the king's word prevailed against Joab and the commanders of the army..

https://islamphobia.wordpress.com/2011/ ... -deceiver/


Mislio sam na nadimak makr (?) - najbolji lažac, onaj koji vara.

Nisam teolog, za kršćanskog boga pitaj gospodina Orleanskog, nekad pribiva ovde na forumu pa ga potraži.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tuta je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ne pričaj napamet, pojma nemaš o tome.
Ako je Bog "savršen" i to je kontradikcija. Zašto bi Bog sam svoje mišljenje pobijao.


Vremenski slijed... u Meki je trebalo podilazit poganima, a u Medini kad se stekla vlast moglo ih se tamanit... Alah ima nadimak najboljeg prevaranta u islamu.


Ima i nadimak "svemoćnog" i "savršenog" u islamu. Čudno da se onda mora ponašati kao kočijaš i prevarant.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Vremenski slijed... u Meki je trebalo podilazit poganima, a u Medini kad se stekla vlast moglo ih se tamanit... Alah ima nadimak najboljeg prevaranta u islamu.


Ima i nadimak "svemoćnog" i "savršenog" u islamu. Čudno da se onda mora ponašati kao kočijaš i prevarant.


Zar vam se karakter najboljeg prevaranta ne uklapa u svemoć? Ako misliš na onu caku more li bog stvorit tako težak kamen da ga ne more podić. E to nije svemoć. Svemoć podrazumijeva imati mogućnosti u granicama mogućeg... zašto bi Bog, ili evo Alah radio protiv pravila koja je sam napravio... zakona prirode itd.

Kako često muslimani kažu, koga Alah uputi, ne će skrenut s puta, a kome Alah razum pomuti gotov je... često to govore. Ne znam kako se točno veli.

Edit:

"Koga Allah uputi na Pravi Put, niko ga ne može odstraniti od toga, a onoga koga Allah ostavi u zabludi, niko ga ne može uputiti na Pravi Put."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne mogu ja sređivati zbrku u tvojoj glavi. Uskoro če ti i Bošnjaci pozavidjeti na krizi identiteta. A nije to mala stvar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 21 tra 2015, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Ne mogu ja sređivati zbrku u tvojoj glavi. Uskoro če ti i Bošnjaci pozavidjeti na krizi identiteta. A nije to mala stvar.


Ja sam barem mislio da je za mene od početka bilo jasno da sam orjunaš. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 10 svi 2015, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Zanimljivu sam projekciju za 2050. čitao danas u VL. Između ostalog, predviđa se potpuna sekularizacija islamskih zemalja dotad.

Zapade, zapade, zapade moj, budi mi silan i dobro mi stoj!

Vidjet ćemo. Ja sumnjam.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 svi 2015, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zanimljivu sam projekciju za 2050. čitao danas u VL. Između ostalog, predviđa se potpuna sekularizacija islamskih zemalja dotad.

Zapade, zapade, zapade moj, budi mi silan i dobro mi stoj!

Vidjet ćemo. Ja sumnjam.


Sekularizacija islamskih zemalja moguća je jedino metodama kao što su Tito, Gaddafi itd. Odmah po ukidanju diktature slijedi povratak u prošlost. Kako je ta prošlost u Sarajevu izgledala prije Tita vidljivo je na onoj slici koju je netko postavio i kako više nema diktature Sarajevo se kreće prema tom idealu ponovno. Seklarnost je kršćanska izmišljotina, odjeljivanje nadležnosti crkve i države. Toga u islamu nema.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 svi 2015, 01:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
protein je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zanimljivu sam projekciju za 2050. čitao danas u VL. Između ostalog, predviđa se potpuna sekularizacija islamskih zemalja dotad.

Zapade, zapade, zapade moj, budi mi silan i dobro mi stoj!

Vidjet ćemo. Ja sumnjam.


Sekularizacija islamskih zemalja moguća je jedino metodama kao što su Tito, Gaddafi itd. Odmah po ukidanju diktature slijedi povratak u prošlost. Kako je ta prošlost u Sarajevu izgledala prije Tita vidljivo je na onoj slici koju je netko postavio i kako više nema diktature Sarajevo se kreće prema tom idealu ponovno. Seklarnost je kršćanska izmišljotina, odjeljivanje nadležnosti crkve i države. Toga u islamu nema.


Izmišljotina, teška riječ... socijalna evolucija, kazao bi Hayek. Socijalna evolucija imanentna kršćanstvu točnije, ali ne i islamu, to se slažem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 svi 2015, 05:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Hvala na ispravku, nije izmišljotina jer se ne radi o revolucionarno nametnutoj uredbi. Ta rečenica je ciljala na kut gledanja prosječnog Sarajlije, zato sam rabio pogrdan izraz.

Radi se o tome da je promašaj uvoziti demokraciju, ljudska prava i sekularnost u islamski svijet. Teški promašaj. Jer sve nabrojano su produkti socijalne evolucije koje je Europi i njezinim kolonijama donijelo kršćanstvo. Da Europljani u novi svijet nisu poslali misionare, u njega bi također bio promašaj uvoditi "izmišljotine" judeo-kršćanstva. Preduvjet za vladavinu prava, demokraciju, poštivanje čovjeka, sekularnost u islamskom svijetu jest erozija islama.

Stoga ti koji se nadaju koječemu u islamskom svijetu meni djeluju kao idioti koji iz aviona izbacuju ogromne količine sjemena pšenice iznad prašume i očekuju do 2050. će rodit, bit će žetva. Da bi kultura uspjela, treba iskrčiti, oploditi tlo i sjeći korov.

Odnosno, da bi kršćanske izmišljotine uspjele u islamskom svijetu potrebni su kršćanski misionari, a ne apostoli ljevičarske religije čije su posljedice neuspješnog uvođenja demokracije i ljudskih prava u islamski svijet fizičko istjebljenje kršćanskih zajednica u tom svijetu. Koje Zapad nikada nije pomogao, a one su bile klica za širenje produkata kršćanstva, da sad ponovno ne nabrajam koji su to. Vrijedi i za Bejha u koju nikad neće stići ni ljudska prava ni ostalo dok god Zapad ne prepozna na koga igrati, dok god pokušava pšenicu saditi zaprašivanjem močvare.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 svi 2015, 13:21 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Islam je nastao kao religija koja je imala cilj pomiriti Arapska plemena koja su ratovala izmedju sebe zbog razlicitih religija. Ne vjerujem da je tu bilo ikakve stvarne duhovnosti ali to je samo moje misljenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 svi 2015, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nije nastao zbog toga. Kad je Muhammad ojačao još se pojačalo klanje između plemena i muslimana. I traje i danas.
Nastao je zbog ratne pljačke i da Muki glumi "proroka" i facu pred ženama. Zato je izmislio da mu "allah poručio" da može imati 4 komada, plus masu ropkinja za seks.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 146  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO