HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 tra 2024, 14:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Aj ne valjaj gluposti. Juda jest u paklu. Mogao se pokajati. Nije, objesio se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
bura je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
Vrlo jednostavno. Juda je u paklu.


Crkva o tome ne govori nista, gdje je on uopce, a ti kazes da je u paklu.
Elem, zasto bi bio u paklu ako je ispunjavao Boziji plan.
Pa Bog ga je izabrao nije sam sebe.


Nemoj im tu dilemu postavljati , od te dileme mogu ruku na sebe dići isto kao i Juda zato što ih sebi vuče logika i bog istovremeno , a od toga mozak ključa. :zubati

Umesto da slave Judu jer bez njega ne bi bilo Isusove žrtve i same suštine hrišćanstva , oni njega mrze i misle da je u paklu.

Šta li Franjo misli o Judi?! , možda mu je tajno oprostio , ali čeka pogodan trenutak da posle uvođenja gej-svećenika konačno se i objavi zvanični oproštaj Judi. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 19:44 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Aj ne valjaj gluposti. Juda jest u paklu. Mogao se pokajati. Nije, objesio se.


""Pokaja se i vrati trideset srebrnjaka glavarima svećeničkim i starješinama govoreći: "Sagriješih predavši krv nedužnu!" Mt 27,3-4"

Mozda ovo nije bilo dovoljno al gdje Crkva kaze da je Juda u paklu?
Sta se provaljujes.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Aj ne valjaj gluposti. Juda jest u paklu. Mogao se pokajati. Nije, objesio se.


Biskup Fulton Sheen to vrlo lijepo opisuje. On kaze: Jedina razlika izmedju Simuna Petra i Jude je sto se ovaj pokajao pred Gospodinom a ovaj ne. I jedan i drugi su napravili isto ali je ovaj vjerovao da ni jedan grijeh nije neoprostiv ako ga priznas i pokajes se dakle vjera u bozje milosrdje. Nazalost drugi nije iako se naizgled pokajao i zbog toga je u paklu kako svi crkveni oci naucavaju.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
krstjanin je napisao/la:
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Aj ne valjaj gluposti. Juda jest u paklu. Mogao se pokajati. Nije, objesio se.


Biskup Fulton Sheen to vrlo lijepo opisuje. On kaze: Jedina razlika izmedju Simuna Petra i Jude je sto se ovaj pokajao pred Gospodinom a ovaj ne. I jedan i drugi su napravili isto ali je ovaj vjerovao da ni jedan grijeh nije neoprostiv ako ga priznas i pokajes se dakle vjera u bozje milosrdje. Nazalost drugi nije iako se naizgled pokajao i zbog toga je u paklu kako svi crkveni oci naucavaju.


A šta bi bilo da se Juda pojakao?! , ili čak možda i jeste ali mi to ne znamo jer nam crkva određuje šta je istina oko Isusovog života.

Možda je Petar bio gej , a Juda strejt pokajnik , mi to nikad nećemo saznati jer novi zavet je kao što znamo jedna priča iskonstruisana od strane blesavog klira i vladara stotina godina kasnije.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32160
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Aj ne valjaj gluposti. Juda jest u paklu.


Nije (još).Pogledaj drugi dio posta



otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Mogao se pokajati.

To mi ne znamo da li se pokajao ili ne.Ako se pokajao, biće spašen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 21:16 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Znaci pobije ljude budeš masovni ubojica. I kažeš pokajao sam se.i ideš u raj. Ili nešto slabo kontam teologiju i crkvene dogme i učenja. Onda je i Adolf u raju. Ili nije.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32160
KiM je napisao/la:
Znaci pobije ljude budeš masovni ubojica. I kažeš pokajao sam se.i ideš u raj. Ili nešto slabo kontam teologiju i crkvene dogme i učenja. Onda je i Adolf u raju. Ili nije.


Ne ide nitko "direktno" u "raj", uglavnom (Henok, Ilija, Mojsije jesu negdje u raju - ljudi koji su stekli Isusov karakter). Privremeni "Raj" dolazi nakon Isusovog drugog dolaska, tzv. prvo uskrsnuće.
Tko se iskreno pokajao, ide u raj.Ali takvih je veoma malo, jer što je čovjek duže u ropstvu grijeha, teže se vraća na ispravan put, da bi mu na kraju otupjela savjest i Bog više nema načina da komunicira sa takvima, tzv. hula na Duha Svetoga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Mar-kan je napisao/la:
KiM je napisao/la:
Znaci pobije ljude budeš masovni ubojica. I kažeš pokajao sam se.i ideš u raj. Ili nešto slabo kontam teologiju i crkvene dogme i učenja. Onda je i Adolf u raju. Ili nije.


Ne ide nitko "direktno" u "raj", uglavnom (Henok, Ilija, Mojsije jesu negdje u raju - ljudi koji su stekli Isusov karakter). Privremeni "Raj" dolazi nakon Isusovog drugog dolaska, tzv. prvo uskrsnuće.
Tko se iskreno pokajao, ide u raj.Ali takvih je veoma malo, jer što je čovjek duže u ropstvu grijeha, teže se vraća na ispravan put, da bi mu na kraju otupjela savjest i Bog više nema načina da komunicira sa takvima, tzv. hula na Duha Svetoga...


Šta znači iskreno pokajanje?? , kako uopšte znaš da se neko iskreno pokajao?

Ima ubica koji su se pokajali , ali to ne znači da se oni jesu zapravo pokajali jer mnogi to čine zarad ličnog dobrog osećanja i deklarativnosti a ne zarad tzv.opšte hrišćanske pravde i istine.

Većina srpskih kraljeva su proglašeni za svece , i svima njima piše da su se pokajali za svoja starija nedela time što su gradili crkve i lično govorili svoje grehe svome duhovniku.
Ali to ne znači da je to istina dragi Markane , već je to uvek gnusna laž zarad svoje sujete i ega , i zarad besramne propagadne.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32160
joe enter je napisao/la:

Šta znači iskreno pokajanje?? , kako uopšte znaš da se neko iskreno pokajao?



Već sam gore napisao glede Jude - mi, ljudi, NE ZNAMO te detalje da li se netko iskreno pokajao jer mi ne vidimo što ljudi kriju u srcu.


joe enter je napisao/la:
Većina srpskih kraljeva su proglašeni za svece
.

Ne mogu ljudi proglasiti bilo koga za sveca.Samo je Bog svet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Mar-kan je napisao/la:

Već sam gore napisao glede Jude - mi, ljudi, NE ZNAMO te detalje da li se netko iskreno pokajao jer mi ne vidimo što ljudi kriju u srcu.

Ne mogu ljudi proglasiti bilo koga za sveca.Samo je Bog svet.


Kako ne znaš a sam pričaš o pokajanju , i samo hrišćanstvo zasniva sve na pokajanju?!

Da vi vernici ne znate šts je poksjsanje onda ne bi mogli ni spoznsti šta je vaša vera.

Vaša licemernost i lažljivost nema granica , jer zahtevate pokajanje i razultate toga pokajanja a sami ne znate jel se neko pokajao ili ne , a kamli jeli to isrkeno bilo ili ne.

Kako ne mogu proglasti za sveca bilo koga kad postoji milion svetaca odlukom crkve i odobravanjem vernika?? , ti si Markne prostestant usudi bi se reći.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 22:13 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
joe enter je napisao/la:
, ti si Markne prostestant usudi bi se reći.


Po onome što piše vuče na adventistu.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32160
joe enter je napisao/la:

Kako ne znaš a sam pričaš o pokajanju , i samo hrišćanstvo zasniva sve na pokajanju?!

Da vi vernici ne znate šts je poksjsanje onda ne bi mogli ni spoznsti šta je vaša vera.

Vaša licemernost i lažljivost nema granica , jer zahtevate pokajanje i razultate toga pokajanja a sami ne znate jel se neko pokajao ili ne , a kamli jeli to isrkeno bilo ili ne.

Pa ne znam, nismo mi tu da sudimo, u ovom trenutku.Naše poimanje pravde i pokajanja je neobjektivno...Spašeni pravednici će imati tu privilegiju da znaju tko se pokajao, tko nije, Bog će im dati uvid u bilo čiji život onih koji ne budu spašeni, da svatko može da vidi Božju pravednost.
Kršćanstvo se zasniva, između ostalog, i na pokajanju.Tako traži i zahtijeva Biblija, tj. Bog - pokajte ste, vratite se na pravi put dok ne bude kasno.



joe enter je napisao/la:
Kako ne mogu proglasti za sveca bilo koga kad postoji milion svetaca odlukom crkve i odobravanjem vernika?? , ti si Markne prostestant usudi bi se reći.

Kažem samo ono što tvrdi Biblija.Samo Bog je svet, a sva ostala stvorenja bi trebala imati tendenciju da teže ka svetosti i da se posvećuju svojimm ispravnim životom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Mar-kan je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Kako ne znaš a sam pričaš o pokajanju , i samo hrišćanstvo zasniva sve na pokajanju?!

Da vi vernici ne znate šts je poksjsanje onda ne bi mogli ni spoznsti šta je vaša vera.

Vaša licemernost i lažljivost nema granica , jer zahtevate pokajanje i razultate toga pokajanja a sami ne znate jel se neko pokajao ili ne , a kamli jeli to isrkeno bilo ili ne.

Pa ne znam, nismo mi tu da sudimo, u ovom trenutku.Naše poimanje pravde i pokajanja je neobjektivno...Spašeni pravednici će imati tu privilegiju da znaju tko se pokajao, tko nije, Bog će im dati uvid u bilo čiji život onih koji ne budu spašeni, da svatko može da vidi Božju pravednost.
Kršćanstvo se zasniva, između ostalog, i na pokajanju.Tako traži i zahtijeva Biblija, tj. Bog - pokajte ste, vratite se na pravi put dok ne bude kasno.



joe enter je napisao/la:
Kako ne mogu proglasti za sveca bilo koga kad postoji milion svetaca odlukom crkve i odobravanjem vernika?? , ti si Markne prostestant usudi bi se reći.

Kažem samo ono što tvrdi Biblija.Samo Bog je svet, a sva ostala stvorenja bi trebala imati tendenciju da teže ka svetosti i da se posvećuju svojimm ispravnim životom.


Ajel tako?? , ako je tako onda svako propagiranje vaše religije je moralno ništavno jer kako kažeš da ti "ne znaš" i da "nismo mi tu da sudimo" , onda religija mora ostati isključivo stvar osobnosti jer čim je hoćeš nekom preneti to je automatski aprirono "znanje" i "suđenje".

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ja koliko sam dosad shvatio, ovo što markan govori, da duša nije odvojeni dio čovjeka, postoji samo čovjek kao cjelina,
dakle po tome mi nakon smrti "čekamo" (Isusov drugi dolazak?), dok je neki standardni nauk KC da čovjek, tj. duša mu valjda, ide na posebni sud

mada pričao sam s jednim svećenikom i rekao je isto što i markan, tako da sam zbunjen, izgleda da to i nije baš usaglašeno
ali kako god, iz naše perspektive, to dođe na isto, jer u slučaju da je ovo što markan govori istina, mi ne osjećamo svo to vrijeme koje treba proći od naše smrti do našeg uskrsnuća

imali smo već ovakvu raspravu i krstjanin je "napadao" markana da se okani tog učenja neke jelene :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 stu 2016, 23:05 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
to je mali off topic ali vadim to opet jer vidim da se i na raspravi o judi to povlači- je li juda već u paklu ili tamo tek treba pristići (naravno ako uopće treba)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
s one strane dinare je napisao/la:
ja koliko sam dosad shvatio, ovo što markan govori, da duša nije odvojeni dio čovjeka, postoji samo čovjek kao cjelina,
dakle po tome mi nakon smrti "čekamo" (Isusov drugi dolazak?), dok je neki standardni nauk KC da čovjek, tj. duša mu valjda, ide na posebni sud

mada pričao sam s jednim svećenikom i rekao je isto što i markan, tako da sam zbunjen, izgleda da to i nije baš usaglašeno
ali kako god, iz naše perspektive, to dođe na isto, jer u slučaju da je ovo što markan govori istina, mi ne osjećamo svo to vrijeme koje treba proći od naše smrti do našeg uskrsnuća

imali smo već ovakvu raspravu i krstjanin je "napadao" markana da se okani tog učenja neke jelene :zubati


Markan je u pravu. Svećenik je jedan meni to fino pojasnio da je naše tijelo fizička predstava naše duše. Sve ostale duše (ljudi) nas poznaju preko našeg tijela i nikako drugačije. Naše je tijelo dio našeg identiteta. I otprilike priča ide ovako. Nakon sudnjeg dana, Bog će sve duše sjedinit s njihovim tijelom. Eh, sad, kako to ide točno u detalje ne bih znao, ali tako se kaže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
krstjanin je napisao/la:
vezista je napisao/la:

Dakle ti tvrdiš da je Papa Franjo izrekao herezu, dakle da je heretik...na zdravlje, na stranu što nemaš apsolutno nikakovih dokaza, a to zašto tvrdiš da su su dokazi, jasno je da su izvedeni iz žutog tiska i drugih uglavnom protestantskih izvora.
I tebi za nauk, Sveti Petar je dao nauk vladarima, i svjetovnim i crkvenim, a ne sebi, jer je on prvi Papa, a Papa Franjo je njegov nasljednik.
Tu više ne vrijedi s takvim niti raspravljati.
Ti si čovjek koji se registrirao na ovaj forum samo da na svaki način pokušaš da devalviraš Papu i RKC na ovim vjerskim temama.
Nikakva opasnost za vjeru ne postoji od Pape nego isključivo od takvih kao što si ti i naivčina koji će se upecati na tvoje gluposti. :biceovodobro


A sta si ti u nekoj papistickoj sekti. Mislim slijepo postivanje pape i ukivanje pape u zvizde ne pripada Katolickom Nauku. Ta se hereza u modernoj teologiji naziva papizam


Ne odgovori ti meni na pitanje, nego se izmotavaš dijete, nešta vrdaš, kanda bi da optužuješ, dakle ne seri i dokaži da je Sveti otac Papa izrekao herezu i da je time postao heretik!!!
Inače mali sikter. :kava

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
Tuta je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
ja koliko sam dosad shvatio, ovo što markan govori, da duša nije odvojeni dio čovjeka, postoji samo čovjek kao cjelina,
dakle po tome mi nakon smrti "čekamo" (Isusov drugi dolazak?), dok je neki standardni nauk KC da čovjek, tj. duša mu valjda, ide na posebni sud

mada pričao sam s jednim svećenikom i rekao je isto što i markan, tako da sam zbunjen, izgleda da to i nije baš usaglašeno
ali kako god, iz naše perspektive, to dođe na isto, jer u slučaju da je ovo što markan govori istina, mi ne osjećamo svo to vrijeme koje treba proći od naše smrti do našeg uskrsnuća

imali smo već ovakvu raspravu i krstjanin je "napadao" markana da se okani tog učenja neke jelene :zubati


Markan je u pravu. Svećenik je jedan meni to fino pojasnio da je naše tijelo fizička predstava naše duše. Sve ostale duše (ljudi) nas poznaju preko našeg tijela i nikako drugačije. Naše je tijelo dio našeg identiteta. I otprilike priča ide ovako. Nakon sudnjeg dana, Bog će sve duše sjedinit s njihovim tijelom. Eh, sad, kako to ide točno u detalje ne bih znao, ali tako se kaže.


Upravo tak, dakle, Markan je to točno rekao, a to potvrđuje i jedna od krucijalnih molitvi- Vjerovanje, koja u svom jednom dijelu kaže "vjerujem u uskrsnuće tijela", što je dio nauka RKC, da će svi ljudi ustati iz grobova u svojim tijelima sjednjenim sa dušom i naći se pred Božjim licem...

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
vezista je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Markan je u pravu. Svećenik je jedan meni to fino pojasnio da je naše tijelo fizička predstava naše duše. Sve ostale duše (ljudi) nas poznaju preko našeg tijela i nikako drugačije. Naše je tijelo dio našeg identiteta. I otprilike priča ide ovako. Nakon sudnjeg dana, Bog će sve duše sjedinit s njihovim tijelom. Eh, sad, kako to ide točno u detalje ne bih znao, ali tako se kaže.


Upravo tak, dakle, Markan je to točno rekao, a to potvrđuje i jedna od krucijalnih molitvi- Vjerovanje, koja u svom jednom dijelu kaže "vjerujem u uskrsnuće tijela", što je dio nauka RKC, da će svi ljudi ustati iz grobova u svojim tijelima sjednjenim sa dušom i naći se pred Božjim licem...


Vidis da uopce nemas pojma niti shvacas kad netko o necemu govori. Markan naucava adventisticki nauk da je dusa smrtna. Tj. Da je covjek dusa samo do onog trenutka kad umre. Samim tim on nijece i cistiliste jer po adventistickom nauku ako nema besmrtnih dusa nema ni cistilista.

Katolicka Crkva jasno naucava da je dusa covjecja besmrtna (osnovne istine KV). Istina dusa nije u vjecnoj sreci niti u vjecnom paklu do onoga trenutka kad se sjedini ponovno s tjelom jer ona ne moze bez tijela. Zbog toga sveto pismo veli da duse " dosadjuju" Bogu da pozuri dane njihovog bivanja bez tjela.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
krstjanin je napisao/la:
vezista je napisao/la:

Upravo tak, dakle, Markan je to točno rekao, a to potvrđuje i jedna od krucijalnih molitvi- Vjerovanje, koja u svom jednom dijelu kaže "vjerujem u uskrsnuće tijela", što je dio nauka RKC, da će svi ljudi ustati iz grobova u svojim tijelima sjednjenim sa dušom i naći se pred Božjim licem...


Vidis da uopce nemas pojma niti shvacas kad netko o necemu govori. Markan naucava adventisticki nauk da je dusa smrtna. Tj. Da je covjek dusa samo do onog trenutka kad umre. Samim tim on nijece i cistiliste jer po adventistickom nauku ako nema besmrtnih dusa nema ni cistilista.

Katolicka Crkva jasno naucava da je dusa covjecja besmrtna (osnovne istine KV). Istina dusa nije u vjecnoj sreci niti u vjecnom paklu do onoga trenutka kad se sjedini ponovno s tjelom jer ona ne moze bez tijela. Zbog toga sveto pismo veli da duse " dosadjuju" Bogu da pozuri dane njihovog bivanja bez tjela.


U pravu si Krstjanine , ovi se vode nekim sektaškim pričama a ne naukom katoličke i pravoslavne crkve koji je identičan , pa čak i ako katolici imaju čistilište jer sami pravoslavci se mole za mrtve i imaju tzv.vazdušna mitarstva što mu dođe jako slično čistilištu ali nema učenja o tome niti ima dogme.

Uglavnom , duša je večna , a ona slobodno luta do trećeg dana posle smrti i onda se uzdiže na nebo čekajući božji sud da se sjedini sa telom i konačno vaskrsne kao celina , naravno ako zasluži.

A do tada ona će biti nedefinisana i pojam vremena za nju na važi hoće li i kada će se sjediniti sa telom ili ne.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
Nego evo jedno pitanjce. Vjerujete li da Bog salje znakove preko odredjenih dogadja?
Recimo dok je Franjo bludnicio sa krivovjercima po Svedskoj, dok Europu opsjedaju islamisti Gospod posla potres Italiji i to razoran. I ne bi bilo nista cudno da u tom potresu ne nastrada jedna vazna crkva. ona svetog naseg oca Benedikta (sagradjena na rodnoj kuci. Nursija) A sveti Benedikt je podsjetimo zastitnik Europe

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
krstjanin je napisao/la:
Nego evo jedno pitanjce. Vjerujete li da Bog salje znakove preko odredjenih dogadja?
Recimo dok je Franjo bludnicio sa krivovjercima po Svedskoj, dok Europu opsjedaju islamisti Gospod posla potres Italiji i to razoran. I ne bi bilo nista cudno da u tom potresu ne nastrada jedna vazna crkva. ona svetog naseg oca Benedikta (sagradjena na rodnoj kuci). A sveti Benedikt je podsjetimo zastitnik Europe


Ti si čista psihijatrija , taman čovek pomisli da nisi lud kad iz tebe izađe neverovatno ludilo i to na ovako bizaran način.

Pa jebo ti bog oči škiljave , ispade da je zbog Franje bog odlučio da kazni Talijane a ne kardinale i ostale popove.

Zašto bi bog ubijao i rušio zbog Franje?? , pa nisu ga Talijani birali već su ga birali kardinali , i zašto ako već bog ubija nevine zbog Franje nije tebe gromom udario pa da te posle žale kao sveca nego udari na nevine?!

Za tebe je lek samo ovi pravoslavni monasi-lopatari.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5253
joe enter je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
Nego evo jedno pitanjce. Vjerujete li da Bog salje znakove preko odredjenih dogadja?
Recimo dok je Franjo bludnicio sa krivovjercima po Svedskoj, dok Europu opsjedaju islamisti Gospod posla potres Italiji i to razoran. I ne bi bilo nista cudno da u tom potresu ne nastrada jedna vazna crkva. ona svetog naseg oca Benedikta (sagradjena na rodnoj kuci). A sveti Benedikt je podsjetimo zastitnik Europe


Ti si čista psihijatrija , taman čovek pomisli da nisi lud kad iz tebe izađe neverovatno ludilo i to na ovako bizaran način.

Pa jebo ti bog oči škiljave , ispade da je zbog Franje bog odlučio da kazni Talijane a ne kardinale i ostale popove.

Zašto bi bog ubijao i rušio zbog Franje?? , pa nisu ga Talijani birali već su ga birali kardinali , i zašto ako već bog ubija nevine zbog Franje nije tebe gromom udario pa da te posle žale kao sveca nego udari na nevine?!

Za tebe je lek samo ovi pravoslavni monasi-lopatari.


Vidis da nista ne kontas. Ne zbog Franje vec zbog protestanata. Poznato je da je Europa krenula ka sekularizaciji i svim zlima upravo s Martinom Luterom. Poznato je da su upravo protestanti zasluzni za poganizaciju europe. A ovih dana se slavi 500 godina protestantizma. Nesto sto ni jednom papi nebi palo na pamet ni pricati o tome a kamoli slaviti. Nadalje kad je sav katolicki svjet slavio godisnjicu suncanog cuda u Fatimi Franjo je ustolicio u sred Rima Luterov kip i hvalio ga. I nisam pricao o ubijanju vec o simbolu Europe. Nursijsku baziliku (nitko nije poginuo u bazilici)

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 stu 2016, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
krstjanin je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Ti si čista psihijatrija , taman čovek pomisli da nisi lud kad iz tebe izađe neverovatno ludilo i to na ovako bizaran način.

Pa jebo ti bog oči škiljave , ispade da je zbog Franje bog odlučio da kazni Talijane a ne kardinale i ostale popove.

Zašto bi bog ubijao i rušio zbog Franje?? , pa nisu ga Talijani birali već su ga birali kardinali , i zašto ako već bog ubija nevine zbog Franje nije tebe gromom udario pa da te posle žale kao sveca nego udari na nevine?!

Za tebe je lek samo ovi pravoslavni monasi-lopatari.


Vidis da nista ne kontas. Ne zbog Franje vec zbog protestanata. Poznato je da je Europa krenula ka sekularizaciji i svim zlima upravo s Martinom Luterom. Poznato je da su upravo protestanti zasluzni za poganizaciju europe. A ovih dana se slavi 500 godina protestantizma. Nesto sto ni jednom papi nebi palo na pamet ni pricati o tome a kamoli slaviti. Nadalje kad je sav katolicki svjet slavio godisnjicu suncanog cuda u Fatimi Franjo je ustolicio u sred Rima Luterov kip i hvalio ga. I nisam pricao o ubijanju vec o simbolu Europe. Nursijsku baziliku (nitko nije poginuo u bazilici)


Katolička crkva je pokajala zbog svoje zle istorije tokom srednjeg veka , i to su mnoge pape govorile.
I samim time KC poštuje protestante jer su imali pravo se odvojiti od onog zla zvano KC iz srednjeg veka.

A šta bi ti hteo Krstjuanine?! , da Franjo sad baci anatemu na protestante?? , da zarati sa njima??

Ti si na liniji inkvizicije u 21.veku , čoveče daj se dozovi pameti i nemoj da si taliban bez obzira što crkva ne deluje po svim svojim principima , jer i ti ne dleuješ takođe i tvoji istomiščjenici , tj.i vi ste klasična logična distorzija morala i svesti koja proističe iz hrišćanstva.

Čuj sv,Benedikt zaštitinik Evrope?? , pa čovek živeo 1000 i više godina pre samog pojma Evrope , lai ga je papa 60-ih godina proglasio za zaštitinika Evrope , samo ne znam koje Evrope , samo katoličke ili i prostestantske i pravoslavne takođe.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO