HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 04:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 989 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 40  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
Robbie MO je napisao/la:

Temelj kršćanstva je da prihvaćaš vjerovanje da je Isus, dakle konkretna osoba koja je prije 2000 godina živjela na Bliskom Istoku, božanstvo.

To nije nikakvo "vjerovanje", nego fakt.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
Robbie MO je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ono kad ateist objašnjava kršćanima što je to kršćanstvo. :zubati

Možda je to u stvari i razlog ateizma kod dosta osoba, jednostavno imaju pogrešnu predodžbu o tome što je kršćanstvo.


Temelj kršćanstva je da prihvaćaš vjerovanje da je Isus, dakle konkretna osoba koja je prije 2000 godina živjela na Bliskom Istoku, božanstvo.

Ako ne vjeruješ u to, nemaš što raditi u kršćanstvu taman i da vjeruješ u Boga i da si visokomoralna osoba. :zubati


Vjeruješ li u Boga i činiš li dobro?
-Da
Vjeruješ li da je Trump/Cezar/Isus/faraon taj Bog?
-Ne.
-Doviđenja. :zubati


Tako da, kršćanstvo nije baš reprezentativna "suprotnost ateizmu". Prije će to biti agnosticizam gdje se ostavlja mogućnost ili vjerojatnost da postoji Bog ali se ne propisuju nikakve dodatne specifičnosti. Po kršćanstvu, vjerovanje u Boga je tek Level 1 scijentologije i moraš vjerovati u još 10 stvari da dođeš na dovoljni level za "spasenje". :zubati Kršćanska molitva Vjerovanje ne glasi:

Vjerujem u Boga. Amen


Evo ga još jedan teolog koji će nam sve objasniti bolje od biskupa Ratka. :zubati

Robbie zalutala ovco, Bog te voli, pokaj se i obrati, odreci se sotone i sjaja njegova, i vrati pravim vrijednostima. :zivili

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 15:57 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2206
dane-croatia je napisao/la:
Miletić je jasno rekao da zna kako je Bog stvorio čovjeka, a to da li su oko načina postanka bliži evolucionisti ili kreacionisti, da još nemamo dosta činjenica...,

Imamo.

Naša Kvačica je napisao/la:

Ono kad ateist objašnjava kršćanima što je to kršćanstvo. :zubati

Možda je to u stvari i razlog ateizma kod dosta osoba, jednostavno imaju pogrešnu predodžbu o tome što je kršćanstvo.


Nisam ateist nego agnostik.

Što se boldanog tiče, mislim da podcjenjuješ ateiste. Rijetko koji ateist nije nekada za vrijeme života proučavao religiju/e ili čak bio vjernik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
dunno je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Miletić je jasno rekao da zna kako je Bog stvorio čovjeka, a to da li su oko načina postanka bliži evolucionisti ili kreacionisti, da još nemamo dosta činjenica...,

Imamo.

Naša Kvačica je napisao/la:

Ono kad ateist objašnjava kršćanima što je to kršćanstvo. :zubati

Možda je to u stvari i razlog ateizma kod dosta osoba, jednostavno imaju pogrešnu predodžbu o tome što je kršćanstvo.


Nisam ateist nego agnostik.

Što se boldanog tiče, mislim da podcjenjuješ ateiste. Rijetko koji ateist nije nekada za vrijeme života proučavao religiju/e ili čak bio vjernik.


Nisam ja taj koji potcjenjuje ateiste. Oni sami sebe diskreditiraju davanjem nebuloznih izjava. :neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 16:51 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2206
Naša Kvačica je napisao/la:
Nisam ja taj koji potcjenjuje ateiste. Oni sami sebe diskreditiraju davanjem nebuloznih izjava. :neznam


Na koje točno nebulozne izjave misliš?

Implicirao si da su mnogi ateisti ateisti zato što ne poznaju kršćanstvo. Moje iskustvo je obrnuto. Često sam viđao situacije gdje ateisti koji su nekada bili vjernici bolje poznaju kršćanstvo od vjernika s kojima raspravljaju. Ne mislim sad na forum, nego na rasprave u stvarnom životu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Temelj kršćanstva je da prihvaćaš vjerovanje da je Isus, dakle konkretna osoba koja je prije 2000 godina živjela na Bliskom Istoku, božanstvo.

Ako ne vjeruješ u to, nemaš što raditi u kršćanstvu taman i da vjeruješ u Boga i da si visokomoralna osoba. :zubati


Vjeruješ li u Boga i činiš li dobro?
-Da
Vjeruješ li da je Trump/Cezar/Isus/faraon taj Bog?
-Ne.
-Doviđenja. :zubati


Tako da, kršćanstvo nije baš reprezentativna "suprotnost ateizmu". Prije će to biti agnosticizam gdje se ostavlja mogućnost ili vjerojatnost da postoji Bog ali se ne propisuju nikakve dodatne specifičnosti. Po kršćanstvu, vjerovanje u Boga je tek Level 1 scijentologije i moraš vjerovati u još 10 stvari da dođeš na dovoljni level za "spasenje". :zubati Kršćanska molitva Vjerovanje ne glasi:

Vjerujem u Boga. Amen


Evo ga još jedan teolog koji će nam sve objasniti bolje od biskupa Ratka. :zubati

Robbie zalutala ovco, Bog te voli, pokaj se i obrati, odreci se sotone i sjaja njegova, i vrati pravim vrijednostima. :zivili



Crveno su po meni neprihvatljivi dijelovi Vjerovanja, bizarni. Jednako mi je bizarno kao tebi mormonizam. :zubati

Citat:
Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba (fundamentalnih zakona) i zemlje.

I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga, Gospodina našega, koji je začet po Duhu Svetom, rođen od Marije Djevice, mučen pod Poncijem Pilatom, raspet umro i pokopan; sašao nad pakao, treći dan uskrsnuo od mrtvih; uzašao na nebesa, sjedi o desnu Boga Oca svemogućega; odonud će doći suditi žive i mrtve.

Vjerujem u Duha Svetoga, svetu Crkvu katoličku, općinstvo svetih,
oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela i život vječni. Amen.


Napravi crkvu koja gornji amandman uvažava, i ja ti se mogu priključit, ako već toliko hoćeš da me imaš kao člana. :zivili

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
To prvo i jest najteži zadatak. Ako prihvatiš kreiranje svemira što uopće nije mala stvar, u čemu je problem uraditi i ovo ostalo?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20700
Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Temelj kršćanstva je da prihvaćaš vjerovanje da je Isus, dakle konkretna osoba koja je prije 2000 godina živjela na Bliskom Istoku, božanstvo.

To nije nikakvo "vjerovanje", nego fakt.

Meni ili tebi to možda je činjenica ali nekom iz Bangladeša ili Papue Nove Gvineje nije.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 19:03 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2206
Naša Kvačica je napisao/la:
To prvo i jest najteži zadatak. Ako prihvatiš kreiranje svemira što uopće nije mala stvar, u čemu je problem uraditi i ovo ostalo?

Zato što za nastanak/kreiranje svemira imaš konkretne dokaze u materijalnom svijetu, dok za ostale dogme nemaš ništa osim slijepog vjerovanja u svete spise.

A sveti spisi su prilično arbitrarno područje, za razliku od astronomije koja je egzaktna i provjerljiva znanost.

Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Temelj kršćanstva je da prihvaćaš vjerovanje da je Isus, dakle konkretna osoba koja je prije 2000 godina živjela na Bliskom Istoku, božanstvo.

To nije nikakvo "vjerovanje", nego fakt.


Ja sam također nekada imao sličan beskompromisan stav.

Dobronamjeran savjet, nemoj to raditi u raspravi sa neistomišljenicima jer time ne pomažeš svojoj argumentaciji. Naprotiv.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
dunno je napisao/la:
Ja sam također nekada imao sličan beskompromisan stav.

Dobronamjeran savjet, nemoj to raditi u raspravi sa neistomišljenicima jer time ne pomažeš svojoj argumentaciji. Naprotiv.

U kakvoj raspravi? :neznam Sve je to šuplja priča, isprazno filozofiranje. Kao da će netko promijeniti stav zbog rasprave...Danas su informacije na dohvat ruke tj.klika mišem, tko razmišlja logički i razumski lako može da shvati što je što.

Ja sam tu da razotkrivam evolucijske laži i podijelim saznanja sa onima koje zanima stvaranje, briga me za neistomišljenke :cool


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20700
Mar-kan je napisao/la:
Ja sam tu da razotkrivam evolucijske laži i podijelim saznanja sa onima koje zanima stvaranje, briga me za neistomišljenke :cool

Drugim riječima, ja sam u pravu, evolucija je laž, svi evolucionisti nemaju pojma. Takav stav ne pridonosi konstruktivnoj raspravi.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Naša Kvačica je napisao/la:
To prvo i jest najteži zadatak. Ako prihvatiš kreiranje svemira što uopće nije mala stvar, u čemu je problem uraditi i ovo ostalo?


Kako za koga. Za CS Lewisa udaljenost između prostog teizma i kršćanstva bila je jednako teška za prevaliti kao i ona od ateizma do teizma.



Kad smo već kod njega, preporučam dokumentarac Magicians Twin. Šteta što HRT ne producira filmove takve kvalitete, uživao sam gledajući.

Epizoda o evoluciji.


Epizoda o inteligentnom dizajnu.


Ako ćeš pogledati samo jedan nastavak, neka to bude epizoda o Znanstvenizmu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 21:23 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
https://www.scientificamerican.com/arti ... fic-fraud/

Citat:
Solving the Piltdown Man Scientific Fraud

It is arguably the greatest scientific crime ever committed in Britain. In December 1912, Charles Dawson, an amateur antiquarian and solicitor archaeologist, presented part of a human-like skull to the world which he claimed was the “missing link” between ape and human. While the discovery made waves at the time, new dating technologies in the 1950s revealed that these bones were nowhere near old enough to make up such a link and that the fossils had therefore been a hoax.

Our own library and archival research has shown that Dawson was responsible for at least 38 forgeries


https://www.britannica.com/topic/Piltdown-man

Citat:
Piltdown man, whose fossils were sufficiently convincing to generate a scholarly controversy lasting more than 40 years, was one of the most successful hoaxes in the history of science.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
s one strane dinare je napisao/la:
Svodite nas na najobicniju zivinu. Mada sam sinoc gledao naseg buduceg predsjednika dr. Antu Pavlovica di mu je otrovana ovca. I bas zanimljivo kako i druga ovca i ćukovi i konj pokazaju suosjecanje i prakticki pokusavaju ozivit ovcu. Pa je i meni palo napamet mozda je nas alturizam samo malo sofisticiraniji, napredniji. Evolucijski. :D :ban

Ne kažemo da si živina, nego životinja. I životinja si bez obzira da li je teorija o evoluciji tačna. A životinja si zato što si živo biće, a nisi ni biljka ni gljiva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
gušter je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
To prvo i jest najteži zadatak. Ako prihvatiš kreiranje svemira što uopće nije mala stvar, u čemu je problem uraditi i ovo ostalo?


Kako za koga. Za CS Lewisa udaljenost između prostog teizma i kršćanstva bila je jednako teška za prevaliti kao i ona od ateizma do teizma.


Hajde nek se i s tobom jednom složim. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Za mene je ta razlika nepremostiva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Carmello Šešelj je napisao/la:
Za mene je ta razlika nepremostiva.


I meni brate.

Jedno je dopustiti neku šansu (20%, 50%, 80%) da postoji stvoritelj svemira, a drugo je da te uvjerim da je Severina taj stvoritelj.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 09 stu 2019, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
Ako već pođemo od ideje da mora netko, onda bi mogli izabrati je li to Severina ili netko drugi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 10 stu 2019, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Naša Kvačica je napisao/la:
Ako već pođemo od ideje da mora netko, onda bi mogli izabrati je li to Severina ili netko drugi.


Mogao je biti neutjelovljeni, Aristotelov bog.

Međutim, ponašanje apostola nakon Isusova uskrsnuća je najjači dokaz da se Bog jest utjelovio, hodao zemljom čineći dobro i uskrsnuo. Baš kako su očevidci svjedočili. A tu je i Stari Zavjet koji je svemu prethodio i savršeno se uklapa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 10 stu 2019, 00:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Verovati očevicima od pre 2000 godina, čija su svedočanstva upisana kao takva u Novi zavet 300 i kusur godina kasnije, pre cirka 1700 godina....

Jel ste vi ljudi svestni u kakve budalaštine verujete?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 10 stu 2019, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Carmello Šešelj je napisao/la:
Verovati očevicima od pre 2000 godina, čija su svedočanstva upisana kao takva u Novi zavet 300 i kusur godina kasnije, pre cirka 1700 godina....

Jel ste vi ljudi svestni u kakve budalaštine verujete?


Nisu budalaštine, već istinita svjedočanstva.



Ako je netko izmislio uskrsnuće par stotina godina kasnije, zašto bi kao glavnog svjedoka odabrao Mariju Magdalenu, a ne nekog od apostola?

Žene su se smatrale lažljivima u to doba, njihovo svjedočenje nije vrijedilo mnogo. Još k tome kurva. Da je Novi Zavjet izmišljen naknadno, nema teorije da bi MM otkrila prazan grob.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 10 stu 2019, 00:27 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Carmello Šešelj je napisao/la:
Verovati očevicima od pre 2000 godina, čija su svedočanstva upisana kao takva u Novi zavet 300 i kusur godina kasnije, pre cirka 1700 godina....

Jel ste vi ljudi svestni u kakve budalaštine verujete?


Nije 300 godina, nije čak niti 60 godina. Koji povijesni izvor imaš u tolikoj količini kao Novi Zavjet u toliko konzistentnoj mjeri kroz toliko stoljeća? Imaš toliko očevidaca, svjedočanstava ljudi koji su bili živi tad, brojnih primjeraka zapisa da rijetko koji povijesni događaj ili osobu možeš rekonstruirati do tolikih detalja i s takvom konzistentnošću.

Kakva bi uopće bila motivacija iza "izmišljene" priče o Bogu koji se utjelovljuje u skromnog čovjeka, čini čuda, biva nevin razapet na križu za otkupljenje tuđih grijeha i ima skromne ponizne sljedbenike?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 10 stu 2019, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Purger111 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Verovati očevicima od pre 2000 godina, čija su svedočanstva upisana kao takva u Novi zavet 300 i kusur godina kasnije, pre cirka 1700 godina....

Jel ste vi ljudi svestni u kakve budalaštine verujete?


Nije 300 godina, nije čak niti 60 godina. Koji povijesni izvor imaš u tolikoj količini kao Novi Zavjet u toliko konzistentnoj mjeri kroz toliko stoljeća? Imaš toliko očevidaca, svjedočanstava ljudi koji su bili živi tad, brojnih primjeraka zapisa da rijetko koji povijesni događaj ili osobu možeš rekonstruirati do tolikih detalja i s takvom konzistentnošću.

Kakva bi uopće bila motivacija iza "izmišljene" priče o Bogu koji se utjelovljuje u skromnog čovjeka, čini čuda, biva nevin razapet na križu za otkupljenje tuđih grijeha i ima skromne ponizne sljedbenike?

Čak niti 60 godina... Evo uzmimo tu cifru kao tačnu, koliku bi ti verodostojnost dao svedočanstvu iz 1960. godine, pri tom uzevši u obzir da postoje jaki motivi (a moguće i pritisci) nemale grupe ljudi da se ta svedočanstva prihvate kao verodostojna?

Citat:
Kakva bi uopće bila motivacija iza "izmišljene" priče o Bogu koji se utjelovljuje u skromnog čovjeka, čini čuda, biva nevin razapet na križu za otkupljenje tuđih grijeha i ima skromne ponizne sljedbenike?

Jel ti ovo ozbiljno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 10 stu 2019, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
Carmello Šešelj je napisao/la:
Verovati očevicima od pre 2000 godina, čija su svedočanstva upisana kao takva u Novi zavet 300 i kusur godina kasnije, pre cirka 1700 godina....

Jel ste vi ljudi svestni u kakve budalaštine verujete?


Ako smo se već složili da bi trebali vjerovati u nešto, onda moramo izabrati od ponuđenih rješenja u što vjerovati?

Novi Zavjet je dakle napisan između 50. i 70. godine, što nije 300 i kusur godina.

Dalje biti kršćanin nije bilo popularno tada, niti si mogao očekivati neku korist, obično se laže kad hoćeš nešto dobiti. Kršćane su progonili. Kršćani nisu bili vlast, niti su poput Muhameda vodili ratove.

Razlog zašto odabrati kršćanstvo je zato jer je nastalo suprotno od svih drugih religija.

Recimo npr. obraćenje Pavla. Od čovjeka na vlasti, dakle materijalno osiguranog, čovjek ima karijeru, visoki položaj, može se reći perspektivnu budućnost, on se preobraća na kršćanstvo i praktično pristaje na progonstvo, mučenje i smrt zbog Krista. Pa ne možeš reći da je to normalno i uobičajeno, niti profitabilno, niti pametno, pa ni racionalno.

I u Rimskom carstvu kršćane progone. Ljudi umjesto da razvijaju karijeru žive u katakombama. I kako kršćanstvo postaje glavna vjera Rima? Pa definitivno ne okupacijom Rima, nego sam rimski car Konstantin dobiva Božju poruku.

Kako objasniti Pavlovo ili Konstantinovo preobraćenje, i mnoge druge koincidencije u povijesti koje su imale presudni utjecaj na povijest? Možemo reći da su samo koincidencije, ni u što ne možemo biti 100% sigurni ali sumnjive su.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 10 stu 2019, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1681
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Temelj kršćanstva je da prihvaćaš vjerovanje da je Isus, dakle konkretna osoba koja je prije 2000 godina živjela na Bliskom Istoku, božanstvo.

To nije nikakvo "vjerovanje", nego fakt.


Nije to nikakav fakt ! To je problem kod vas kršćana i zašto činite i puki deizam odbojan nama ateistima čak i za razmatranje. Božanstva ne postoje i Isus svakako nije uskrsnuo jer ni to ne postoji i nitko još nikad nije uskrsnuo. Ne postoji nikakav pouzdan izvor (recimo diplomaticke prirode -oporuka, zakon, izvještaj rimskog namjesnika) koji spominje ikakvo uskrsnuće. Ako je postojao neki prorok Isus negdje u to doba u Galileji (btw to je ime koje je tada nosila hrpa ljudi, bar jedan od 10 ili tu negdje ne mogu sad reći točno) koji je tvrdio da je sin božji bio je umobolan i vjerojatno je sasvim opravdano pogubljen jer je predstavljao opasnost za red i mir u provinciji.

Koliko god se vama činilo neobično da je bi od takve osobe nastala najveća svjetska religija događale su se svakakve čudnovate stvari kroz povijest.... Pa i za Hitlera se kaže da je bio lud (skoro sasvim netočno ali čisto da vam to spomenem kao predstavu, a i u nekim stvarima je bio nestabilan)... A uostalom "Isusove" su ideje proslavili kasniji kršćani, a ne on.

Dan danas se tisuće ljudi proziva sinovima božjim, uglavnom su po psihijatrijama. Ni prije 2000 godina nisu učeniji ljudi više vjerovali u takve gluposti no danas, no onda toga nije psihijatrijskog liječenja i možda je Isus stekao neke sljedbenike i sve, ali su vlasti vidjele da je lud i problem pa ga pogubile :D I moguće je da kasnije kroz stotine godina nastalo kršćanstvo... svašta se događalo kroz povijest. Ako to moje mišljenje vas kršćane vrijeđa žao mi je, ali tako to vide ateisti.

Karmelo, oko onoga što si me prije 10ak dana pitao za *** i petu ženu Henrika VIII. :D Dakle nisam nju imao na pameti kada sam spomenuo da bi mogli lako istraživajući Svemir doći do majmuna koji rade kuće od govana, i ne znam točno kakve veze to ima s njom. Mislim znam što se dogodilo i moguće je da je od velikog straha, jer su optužbe protiv nje bile sasvim osnovane i dokazane, imala proljev i takve stvari :/ ali ne znam iskreno puno o tom razdoblju mimo par knjiga i one serije o Tudorovima... Bilo bi zanimljivo da kažeš do kraja o čemu se točno radilo, neki link?

Inače nemoj očekivati da ja zato što sam završio pov znam sve...Npr. neki sa tog studija su davali ispite iz stare pov i srednjeg vijeka sa ocjenama 2-3 i nisu mogli ni zamisliti da upišu bilo kakav izborni o ičemu prije 1900.-te, jesu li oni puno pozvani govoriti o nečemu mimo 19/20 st. ? Pa teško... Jednom kad položiš ispit(e) o nekom razdoblju ako te ne zanima zaboraviš. A istraživanje neke povijesne teme za seminar ili kasnije diplomski ne znači ni da znaš sve o dobu iz kojeg ga radiš. tl:dr - ne očekuj da sam ja sam neki čarobnjak koji zna svu povijest :D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 989 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 40  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO