HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 07:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 17 srp 2019, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
joe enter je napisao/la:
Neverovatno dokle muslimani idu da opravdavaju svaku nelogičnost i glupost iz tzv.svetih spisa čak i pod cenu da sami naprave širk tako što ovo "mi" tumače kako allah kad se obraća misli na sebe i na ekipu poslanika skupa pa zato govori "mi". :ucelo

Ja lepo napisah da je to jezičko-kulturološki relikt mnogoboštva , ali čim muslimani čuju za takvo šta odmah počnu da brane i naravno upetljaju se u svoje gluposti i laži jer sama doktrina islama je "jedan jedini" i negiranje ostalih a oni to moraju da držedo kraja pa makar ispali totalne budale po svakoj ljudskoj logici i filozofiji.

Taj jeziško-kulturološki relikt postoji i u drugim slučajevima tako što se u kuranu pominje da je allah "bog nad bogovima" , što je kontradiktorno jer ako ostali bogovi ne postoje onda allah nema nad kime biti iznad , logično zar ne?!
Toga ima i u bibliji tj.u psalmama gde se takođe pominje "bog nad bogovima".

Monoteizam je sam po sebi jako kontradiktoran i po mom mišljenju jako glup zbog svoje bizarne primitivne dogmatike , a pogotovo islamski monoteizam , jer samo tzv.dokazivanje istinitosti počiva na negiranju onih bogova kod ljudi u koje veruju a nisu on.

Dakle , allah se direktno obraća ljudima preko muhameda dokazujući sebe kao jednog jedinog tako što negira druge.
To je kao kad bi ja sad govorio da sam najlepši na svetu a dokaz za to je što JA tvrdim da su drugi ružniji od mene.

I zato sad tvrdim , MI smo najlepši na svetu. :zubati


I JHVH za sebe kaže Elohim.

To je gramatička množina u hebrejskom za imenicu muškog roda, jednina bi bila El ili Eloah.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 18 srp 2019, 03:33 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
joe enter je napisao/la:
Neverovatno dokle muslimani idu da opravdavaju svaku nelogičnost i glupost iz tzv.svetih spisa čak i pod cenu da sami naprave širk tako što ovo "mi" tumače kako allah kad se obraća misli na sebe i na ekipu poslanika skupa pa zato govori "mi". :ucelo

Ja lepo napisah da je to jezičko-kulturološki relikt mnogoboštva , ali čim muslimani čuju za takvo šta odmah počnu da brane i naravno upetljaju se u svoje gluposti i laži jer sama doktrina islama je "jedan jedini" i negiranje ostalih a oni to moraju da držedo kraja pa makar ispali totalne budale po svakoj ljudskoj logici i filozofiji.

Taj jeziško-kulturološki relikt postoji i u drugim slučajevima tako što se u kuranu pominje da je allah "bog nad bogovima" , što je kontradiktorno jer ako ostali bogovi ne postoje onda allah nema nad kime biti iznad , logično zar ne?!
Toga ima i u bibliji tj.u psalmama gde se takođe pominje "bog nad bogovima".

Monoteizam je sam po sebi jako kontradiktoran i po mom mišljenju jako glup zbog svoje bizarne primitivne dogmatike , a pogotovo islamski monoteizam , jer samo tzv.dokazivanje istinitosti počiva na negiranju onih bogova kod ljudi u koje veruju a nisu on.

Dakle , allah se direktno obraća ljudima preko muhameda dokazujući sebe kao jednog jedinog tako što negira druge.
To je kao kad bi ja sad govorio da sam najlepši na svetu a dokaz za to je što JA tvrdim da su drugi ružniji od mene.

I zato sad tvrdim , MI smo najlepši na svetu. :zubati


Fraza "Bog nad bogovima" znaci da su ljudi stvorili mnogo laznih bozanstava a samo je jedan istinski…

To je kritika priprostih ljudi koji usvajaju svasta kao svoja bozanstva.

Ljudi cak i katastrofalno nesposobne politicare pretvore u polubozanstva pa ih slijepo obozavaju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 18 srp 2019, 06:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Neverovatno dokle muslimani idu da opravdavaju svaku nelogičnost i glupost iz tzv.svetih spisa čak i pod cenu da sami naprave širk tako što ovo "mi" tumače kako allah kad se obraća misli na sebe i na ekipu poslanika skupa pa zato govori "mi". :ucelo

Ja lepo napisah da je to jezičko-kulturološki relikt mnogoboštva , ali čim muslimani čuju za takvo šta odmah počnu da brane i naravno upetljaju se u svoje gluposti i laži jer sama doktrina islama je "jedan jedini" i negiranje ostalih a oni to moraju da držedo kraja pa makar ispali totalne budale po svakoj ljudskoj logici i filozofiji.

Taj jeziško-kulturološki relikt postoji i u drugim slučajevima tako što se u kuranu pominje da je allah "bog nad bogovima" , što je kontradiktorno jer ako ostali bogovi ne postoje onda allah nema nad kime biti iznad , logično zar ne?!
Toga ima i u bibliji tj.u psalmama gde se takođe pominje "bog nad bogovima".

Monoteizam je sam po sebi jako kontradiktoran i po mom mišljenju jako glup zbog svoje bizarne primitivne dogmatike , a pogotovo islamski monoteizam , jer samo tzv.dokazivanje istinitosti počiva na negiranju onih bogova kod ljudi u koje veruju a nisu on.

Dakle , allah se direktno obraća ljudima preko muhameda dokazujući sebe kao jednog jedinog tako što negira druge.
To je kao kad bi ja sad govorio da sam najlepši na svetu a dokaz za to je što JA tvrdim da su drugi ružniji od mene.

I zato sad tvrdim , MI smo najlepši na svetu. :zubati


Fraza "Bog nad bogovima" znaci da su ljudi stvorili mnogo laznih bozanstava a samo je jedan istinski…

To je kritika priprostih ljudi koji usvajaju svasta kao svoja bozanstva.

Ljudi cak i katastrofalno nesposobne politicare pretvore u polubozanstva pa ih slijepo obozavaju...


Lažne bogove nisu stvorili ljudi, već se pali anđeli prikazuju kao isti. U Čileu su prije koju godinu iskopali masovnu grobnicu iz 16 stoljeća, 110-oro ritualno žrtvavane djece dobi od 9 do 12 godina. Ožiljci sječiva na jednom od vratnih pršljenova redovita pojava. Uz svako dijete likvidirana je i po jedna lama. To ne traže izmišljeni bogovi, već lažni.

Pali anđeli su žedni krvi djece Adamove, mrze nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 19 srp 2019, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
buenos aires je napisao/la:

Lažne bogove nisu stvorili ljudi, već se pali anđeli prikazuju kao isti. U Čileu su prije koju godinu iskopali masovnu grobnicu iz 16 stoljeća, 110-oro ritualno žrtvavane djece dobi od 9 do 12 godina. Ožiljci sječiva na jednom od vratnih pršljenova redovita pojava. Uz svako dijete likvidirana je i po jedna lama. To ne traže izmišljeni bogovi, već lažni.

Pali anđeli su žedni krvi djece Adamove, mrze nas.


To si pročioto di? u knjizi mormonovoj?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 30 srp 2019, 00:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Anti-Zlobnjak je napisao/la:
Old Fridolin je napisao/la:
Kada ovaj gore iskaz procitas o jevrejima, onda je jasno da medu njima nikada ne moze doci do mira.
S druge strane treba jevreje podrzati materijalno i politicki, pa neka se makljaju do iznemoglosti.


Kod muslimana je problem što Kuran i jake hadise shvaćaju doslovno i smatraju mjerodavnim kao uputu za život, što nije slučaj kod većine ostalih religija. Da je to samo neki tekst u vjerskoj knjizi koji ne znači mnogo, onda ne bi bio problem.

Ali meni je kod tog napisanog smiješno, što i sam hadis obećava pobjedu nad Židovima tek pred Sudnji Dan. I prema islamskom vjerovanju, moraju se puno načekati...



Svi narodi koji su se protivili Bogu su uništeni samo je jedan ostavljen a to su Židovi ili ti sinovi Israelovi ili ti jabeni israile na arapski sinovi Israila poslanika koji se tako zvao.

DAkle narod sodomski igomorski je unisten, narod Noin je unisten, narod ostalih poslanika je unisten da ne nabrajan sad, na kraju će ostati najgori i najbolji (muslimani i jevrejji) tj najodani Bogu i oni koji su Bozije naredbe iskrivljivali.
Interesantno od jevreja tj Ishakovaca što je ostalo kršćana nešto će biti na strani ISlama nešto će biti na strani Cionista i Antikrista tj Dedžala.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 31 srp 2019, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
korrisnik je napisao/la:
Anti-Zlobnjak je napisao/la:

Kod muslimana je problem što Kuran i jake hadise shvaćaju doslovno i smatraju mjerodavnim kao uputu za život, što nije slučaj kod većine ostalih religija. Da je to samo neki tekst u vjerskoj knjizi koji ne znači mnogo, onda ne bi bio problem.

Ali meni je kod tog napisanog smiješno, što i sam hadis obećava pobjedu nad Židovima tek pred Sudnji Dan. I prema islamskom vjerovanju, moraju se puno načekati...



Svi narodi koji su se protivili Bogu su uništeni samo je jedan ostavljen a to su Židovi ili ti sinovi Israelovi ili ti jabeni israile na arapski sinovi Israila poslanika koji se tako zvao.

DAkle narod sodomski igomorski je unisten, narod Noin je unisten, narod ostalih poslanika je unisten da ne nabrajan sad, na kraju će ostati najgori i najbolji (muslimani i jevrejji) tj najodani Bogu i oni koji su Bozije naredbe iskrivljivali.
Interesantno od jevreja tj Ishakovaca što je ostalo kršćana nešto će biti na strani ISlama nešto će biti na strani Cionista i Antikrista tj Dedžala.


A zašto bi itko vjerovao u Muhamedova laprdanja. Došao on i kaže, vaše knjige ne valjaju, slušajte što ja kažem. Bio ja sinoć letio na letećem konju u Jeruzalem, digao se na nebesa i Bog me naučio kako da molim. To mogu i ja reć.

Inače, priče o narodima koje spominješ je pokrao iz židovske tradicije. Nema naznaka da je ikad postojala vjera slična islamu, kojoj su pripadali npr. David i Salomon, koje Muhamed smatra poslanicima. Ništa ne ukazuje na to da su oni bili bliže Muhamedovom učenju, pa da su Židovi onda sve iskrivili. To je naprosto židovska tradicija koja se vremenom postepeno mijenjala, a Muhamed je taj koji se pokenjao na sve što se o toj tradiciji zna i iskrivio sve kako njemu paše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 08 kol 2019, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Inače za vas koji ne poznajete dovoljno islam, kad ovaj @Sarajlija kaže da hadisi nisu bitni morate znati da vam laže u oči. :zubati

Hadisi su svete knjige u svim pravcima islama u svijetu. Bez hadisa muslimani ne znaju ni koliko puta ni kako moliti itd.

Na islamskim portalima, kada neki muslimanski vjernik postavi pitanje, 99% vremena islamski "učenjak" odgovara mu na pitanje hadisima.

Kuran je sam po sebi većinom zbirka priča, većinom se sastoji ili od prepričavanja Muhamedovih zločina (ubijanja i pljačke, te seksualni prijestupi), ili od raznih poučnih priča u kojima se prijeti paklom i iz kojih se ne može iscijediti nikakav jasan pravni sustav zakona i pravila.

U Kuranu nema Bajrama, nema omotavanja žena, nema džume petkom, niti se spominje klanjanje i udaranje glavom od pod, niti ima islamskog kalendara. Sve to dolazi iz hadisa. Svi običaji, molitve, blagdani, pravila, sav šerijat proizlazi iz hadisa. U samom Kuranu vrlo je malo zakona ili nečega iz čega se mogu nedvosmisleno izvući pravila prakticiranja religije, to je poprilično tanka knjiga, zato ga i mogu djeca naučiti napamet i dobiti titulu hafisa.

Slično kao što je kod Židova Talmud oralna tradicija koja je u određenom trenutku zapisana, i koja se čuva paralelno s Torom, tako su Hadisi kod muslimana oralna tradicija o životu Muhameda koja je zapisana i koja također predstavlja islamske svete knjige.

Hadisi = šerijat

Reći da hadisi nisu bitni u islamu, to je baš najprimitivniji, jednostanični pokušaj takije.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 09 kol 2019, 08:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
horus je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Lažne bogove nisu stvorili ljudi, već se pali anđeli prikazuju kao isti. U Čileu su prije koju godinu iskopali masovnu grobnicu iz 16 stoljeća, 110-oro ritualno žrtvavane djece dobi od 9 do 12 godina. Ožiljci sječiva na jednom od vratnih pršljenova redovita pojava. Uz svako dijete likvidirana je i po jedna lama. To ne traže izmišljeni bogovi, već lažni.

Pali anđeli su žedni krvi djece Adamove, mrze nas.


To si pročioto di? u knjizi mormonovoj?

Ovo ne spada ni u prvih sto budalaština koje je smislio. Da vidiš šta je tek pisao pod nikovima @Vrilo Pridaka i @Hunter. Vanzemaljci, ljudi gušteri, HAARP, Chemtrailsi, Nibiru, još vanzemaljaca.... Verovao ili ne, sad je normalniji nego što je bio, ili zadžava te teorije za sebe, jer vidi da se svi sprdaju sa njima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 09 kol 2019, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Carmello Šešelj je napisao/la:
horus je napisao/la:

To si pročioto di? u knjizi mormonovoj?

Ovo ne spada ni u prvih sto budalaština koje je smislio. Da vidiš šta je tek pisao pod nikovima @Vrilo Pridaka i @Hunter. Vanzemaljci, ljudi gušteri, HAARP, Chemtrailsi, Nibiru, još vanzemaljaca.... Verovao ili ne, sad je normalniji nego što je bio, ili zadžava te teorije za sebe, jer vidi da se svi sprdaju sa njima.

Nije ništa pogrešno (teološki) napisao. Za ovo u Čileu nisam čuo, pa neću komentarisati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 kol 2019, 22:18 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Laganje je dozvoljeno

Asma bint Yazid narrated that the Messenger of Allah said:
"it is not lawful to lie except in three cases: Something the man tells his wife to please her, to lie during war, and to lie in order to bring peace between the people."

حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ بَشَّارٍ، حَدَّثَنَا أَبُو أَحْمَدَ الزُّبَيْرِيُّ، حَدَّثَنَا سُفْيَانُ، ح قَالَ وَحَدَّثَنَا مَحْمُودُ بْنُ غَيْلاَنَ، حَدَّثَنَا بِشْرُ بْنُ السَّرِيِّ، وَأَبُو أَحْمَدَ قَالاَ حَدَّثَنَا سُفْيَانُ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عُثْمَانَ بْنِ خُثَيْمٍ، عَنْ شَهْرِ بْنِ حَوْشَبٍ، عَنْ أَسْمَاءَ بِنْتِ يَزِيدَ، قَالَتْ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم ‏"‏ لاَ يَحِلُّ الْكَذِبُ إِلاَّ فِي ثَلاَثٍ يُحَدِّثُ الرَّجُلُ امْرَأَتَهُ لِيُرْضِيَهَا وَالْكَذِبُ فِي الْحَرْبِ وَالْكَذِبُ لِيُصْلِحَ بَيْنَ النَّاسِ ‏"‏ ‏.‏ وَقَالَ مَحْمُودٌ فِي حَدِيثِهِ ‏"‏ لاَ يَصْلُحُ الْكَذِبُ إِلاَّ فِي ثَلاَثٍ ‏"‏ ‏.‏ قَالَ أَبُو عِيسَى هَذَا حَدِيثٌ حَسَنٌ لاَ نَعْرِفُهُ مِنْ حَدِيثِ أَسْمَاءَ إِلاَّ مِنْ حَدِيثِ ابْنِ خُثَيْمٍ ‏.‏
وَرَوَى دَاوُدُ بْنُ أَبِي هِنْدٍ، هَذَا الْحَدِيثَ عَنْ شَهْرِ بْنِ حَوْشَبٍ، عَنِ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم وَلَمْ يَذْكُرْ فِيهِ عَنْ أَسْمَاءَ ‏.‏ حَدَّثَنَا بِذَلِكَ مُحَمَّدُ بْنُ الْعَلاَءِ أَبُو كُرَيْبٍ حَدَّثَنَا ابْنُ أَبِي زَائِدَةَ عَنْ دَاوُدَ بْنِ أَبِي هِنْدٍ ‏.‏ وَفِي الْبَابِ عَنْ أَبِي بَكْرٍ ‏.‏
Grade : Sahih (Darussalam)
Reference : Jami` at-Tirmidhi 1939
In-book reference : Book 27, Hadith 45
English translation : Vol. 4, Book 1, Hadith 1939

Laganje je čak dozvoljeno u slučaju oženjenenog čovjeka koji nije obavezan reći prvoj ženi da ima drugu.

Fatva broj 99196
https://islamweb.net/emainpage/PrintFat ... E&Id=99196

Lijepo piše u Bibliji, svaka laž je od vraga.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 kol 2019, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Kuran i hadisi su Ustav i zakoni totalitarne države.

Kao što se ustav mijenja dopunama i izmjenama pa stari članci više ne vrijede, tako i su i pojedine sure Kurana dokinute, zamijenjene drugima.

Poglavlja u Kuranu nisu poredana kronološki. A da bi se dobio "pročišćeni tekst" ustava muslimanske totalitarne ideologije/države potrebno ih je poredati kronološki.

Načelo zamjene starijih sura novima zove se abrogacija. Pa tako relativno miroljubivi redci Kurana više ne vrijede. Jer su dopunjeni novijim agresivnim redcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 14 kol 2019, 23:16 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kontradikcije XV
Daj mu sise

Pričalo se da je Aiša rekla (kazala):
"Sahlah bint Suhail dođe Allahovom Poslaniku i reče: 'Vidim (nezadovoljstvo) lice Ebu Hudhaife kada Salim(rob) dođe kod mene." Allahov Poslanik je rekao: 'Dojite ga.' (Daj mu sise) Rekla je: "Kako ga mogu dojiti kada je odrastao?" Rekao je: "Zar ne znam da je odrastao čovek?" Zatim je došla nakon toga i rekla: 'Od Onoga koji te poslao istinom kao Poslanika, nikad nisam vidio ništa što ne volim na licu Ebu Hudhaife nakon toga. "

Grade : Sahih (Darussalam)
Reference : Sunan an-Nasa'i 3320
In-book reference : Book 26, Hadith 125
English translation : Vol. 4, Book 26, Hadith 3322

Allahov Poslanik naredio je ženi Ebu-Hudhaife da doji Salima, oslobođenog roba Ebu-Hudhaife, kako bi se zaštitna ljubomora Ebu-Hudhaife uklonila. Dojila ga je kada je bio muškarac. "(Jedan od pripovjedača) Rabi'ah je rekla:" Salimu je to bio ustupak. "

Grade : Sahih (Darussalam)
Reference : Sunan an-Nasa'i 3321
In-book reference : Book 26, Hadith 126
English translation : Vol. 4, Book 26, Hadith 3323

Muhamed hoće da se žene pokrivaju a na drugu stranu odobrava dati sisu strancu/tuđem čovjeku što će smiriti supruga.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 15 kol 2019, 14:59 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Islamski razvod braka i ponovno vjenčanje

Allahov Poslanik (ﷺ) upitan je o muškarcu koji se tri puta razveo sa svojom ženom, a ona se udala za drugog ali se razveo prije nego što je s njom imao odnos, da li je zakonita za bivšeg muža? Ona je rekla: Poslanik, s.a.v.s., je odgovorio: Nije zakonita za prvog (muža) dok ne kuša med drugog muža i on ne okusi njen med.

Grade : Sahih (Al-Albani) صحيح (الألباني) حكم :
Reference : Sunan Abi Dawud 2309
In-book reference : Book 13, Hadith 135
English translation : Book 12, Hadith 2302

Jbg, Harapi vole slatko

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 15 kol 2019, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Pišanje VI

Poslanik je zabranio da se moli na sredini puta, ili sere, ili piša.

Grade : Da'if (Darussalam)
English reference : Vol. 1, Book 1, Hadith 330
Arabic reference : Book 1, Hadith 354

Toga se neki Muslimani baš ne drže

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 15 kol 2019, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Bujrum

Abu Musa reče:
Poslanik je zatražio posudu sa vodom i oprao obje ruke i lice u njoj, a zatim je bacio gutljaj vode u posudu i rekao obojici (Abu Musa i Bilal): "Pijte iz posude i sipajte nešto njegove vode na lica i prsa. "

Reference : Sahih al-Bukhari 188
In-book reference : Book 4, Hadith 54
USC-MSA web (English) reference : Vol. 1, Book 4, Hadith 187

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 15 kol 2019, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bilic07 je napisao/la:
Bujrum

Abu Musa reče:
Poslanik je zatražio posudu sa vodom i oprao obje ruke i lice u njoj, a zatim je bacio gutljaj vode u posudu i rekao obojici (Abu Musa i Bilal): "Pijte iz posude i sipajte nešto njegove vode na lica i prsa. "

Reference : Sahih al-Bukhari 188
In-book reference : Book 4, Hadith 54
USC-MSA web (English) reference : Vol. 1, Book 4, Hadith 187


Nije samo voda u kojoj se prao ljekovita, nego je i slina ljekovita. Muhamed je “liječio” tako da zazvali na francuski način bolesnika, ima u hadisima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:11 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Inače za vas koji ne poznajete dovoljno islam, kad ovaj @Sarajlija kaže da hadisi nisu bitni morate znati da vam laže u oči. :zubati

Hadisi su svete knjige u svim pravcima islama u svijetu. Bez hadisa muslimani ne znaju ni koliko puta ni kako moliti itd.

Na islamskim portalima, kada neki muslimanski vjernik postavi pitanje, 99% vremena islamski "učenjak" odgovara mu na pitanje hadisima.

Kuran je sam po sebi većinom zbirka priča, većinom se sastoji ili od prepričavanja Muhamedovih zločina (ubijanja i pljačke, te seksualni prijestupi), ili od raznih poučnih priča u kojima se prijeti paklom i iz kojih se ne može iscijediti nikakav jasan pravni sustav zakona i pravila.

U Kuranu nema Bajrama, nema omotavanja žena, nema džume petkom, niti se spominje klanjanje i udaranje glavom od pod, niti ima islamskog kalendara. Sve to dolazi iz hadisa. Svi običaji, molitve, blagdani, pravila, sav šerijat proizlazi iz hadisa. U samom Kuranu vrlo je malo zakona ili nečega iz čega se mogu nedvosmisleno izvući pravila prakticiranja religije, to je poprilično tanka knjiga, zato ga i mogu djeca naučiti napamet i dobiti titulu hafisa.

Slično kao što je kod Židova Talmud oralna tradicija koja je u određenom trenutku zapisana, i koja se čuva paralelno s Torom, tako su Hadisi kod muslimana oralna tradicija o životu Muhameda koja je zapisana i koja također predstavlja islamske svete knjige.

Hadisi = šerijat

Reći da hadisi nisu bitni u islamu, to je baš najprimitivniji, jednostanični pokušaj takije.


Robbie, sjedi dole, jedinica ko kuca!

Sarajlija Bosanac nikada ne laze. Ako kazem nesto netacno, to je onda moja glupost a ne laz.

A ti dokazi da je nesto sto sam rekao netacno ako si takav majstor...

Da ponovim po stoti put, Sarajlija Bosanac ne prica o islamu niti o njemu diskutira osim da pomogne onima u zabludi.

Sarajlija prica o vjeri.

Vjera po osnovnom postulatu dolazi od Boga, a od Boga je po muslimanima dosao iskljucivo Kuran, koji je dio Bozije Knjige jer je Bozija Knjiga sve ono sto su prenijeli Boziji Poslanici, a po Kuranu ih je bilo desetine.

Sve sto je Bog direktno porucio ljudima je dio Bozije Knjige.

Dakle, sve ono sto su drevni Arapi sastavili - hadisi, serijat i islam, ne moze biti dio vjere jer vjera dolazi od Boga.

A to sto im vi ovo niste mogli objasniti tokom proteklih 14 stoljeca je vas problem a ne moj...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:19 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bilic07 je napisao/la:
Laganje je dozvoljeno

Asma bint Yazid narrated that the Messenger of Allah said:
"it is not lawful to lie except in three cases: Something the man tells his wife to please her, to lie during war, and to lie in order to bring peace between the people."

حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ بَشَّارٍ، حَدَّثَنَا أَبُو أَحْمَدَ الزُّبَيْرِيُّ، حَدَّثَنَا سُفْيَانُ، ح قَالَ وَحَدَّثَنَا مَحْمُودُ بْنُ غَيْلاَنَ، حَدَّثَنَا بِشْرُ بْنُ السَّرِيِّ، وَأَبُو أَحْمَدَ قَالاَ حَدَّثَنَا سُفْيَانُ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عُثْمَانَ بْنِ خُثَيْمٍ، عَنْ شَهْرِ بْنِ حَوْشَبٍ، عَنْ أَسْمَاءَ بِنْتِ يَزِيدَ، قَالَتْ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم ‏"‏ لاَ يَحِلُّ الْكَذِبُ إِلاَّ فِي ثَلاَثٍ يُحَدِّثُ الرَّجُلُ امْرَأَتَهُ لِيُرْضِيَهَا وَالْكَذِبُ فِي الْحَرْبِ وَالْكَذِبُ لِيُصْلِحَ بَيْنَ النَّاسِ ‏"‏ ‏.‏ وَقَالَ مَحْمُودٌ فِي حَدِيثِهِ ‏"‏ لاَ يَصْلُحُ الْكَذِبُ إِلاَّ فِي ثَلاَثٍ ‏"‏ ‏.‏ قَالَ أَبُو عِيسَى هَذَا حَدِيثٌ حَسَنٌ لاَ نَعْرِفُهُ مِنْ حَدِيثِ أَسْمَاءَ إِلاَّ مِنْ حَدِيثِ ابْنِ خُثَيْمٍ ‏.‏
وَرَوَى دَاوُدُ بْنُ أَبِي هِنْدٍ، هَذَا الْحَدِيثَ عَنْ شَهْرِ بْنِ حَوْشَبٍ، عَنِ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم وَلَمْ يَذْكُرْ فِيهِ عَنْ أَسْمَاءَ ‏.‏ حَدَّثَنَا بِذَلِكَ مُحَمَّدُ بْنُ الْعَلاَءِ أَبُو كُرَيْبٍ حَدَّثَنَا ابْنُ أَبِي زَائِدَةَ عَنْ دَاوُدَ بْنِ أَبِي هِنْدٍ ‏.‏ وَفِي الْبَابِ عَنْ أَبِي بَكْرٍ ‏.‏
Grade : Sahih (Darussalam)
Reference : Jami` at-Tirmidhi 1939
In-book reference : Book 27, Hadith 45
English translation : Vol. 4, Book 1, Hadith 1939

Laganje je čak dozvoljeno u slučaju oženjenenog čovjeka koji nije obavezan reći prvoj ženi da ima drugu.

Fatva broj 99196
https://islamweb.net/emainpage/PrintFat ... E&Id=99196

Lijepo piše u Bibliji, svaka laž je od vraga.


Da li je ovo laz po Bibliji:

Zadnje rijeci Isusa sa krsta upucene Njegovim apostolima (kojih tamo nije bilo da se solidarisu sa Isusom) je da se zapute u Rim, da tamo bespogovorno sluze rimske imperatore, da se predstavljaju autoriziranim glasnogovornicima Boga, da mu se mole iskljucivo na latinskom jeziku, te da se stori profesionalni kler kojeg ce puk placati da se mole Bogu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Inače za vas koji ne poznajete dovoljno islam, kad ovaj @Sarajlija kaže da hadisi nisu bitni morate znati da vam laže u oči. :zubati

Hadisi su svete knjige u svim pravcima islama u svijetu. Bez hadisa muslimani ne znaju ni koliko puta ni kako moliti itd.

Na islamskim portalima, kada neki muslimanski vjernik postavi pitanje, 99% vremena islamski "učenjak" odgovara mu na pitanje hadisima.

Kuran je sam po sebi većinom zbirka priča, većinom se sastoji ili od prepričavanja Muhamedovih zločina (ubijanja i pljačke, te seksualni prijestupi), ili od raznih poučnih priča u kojima se prijeti paklom i iz kojih se ne može iscijediti nikakav jasan pravni sustav zakona i pravila.

U Kuranu nema Bajrama, nema omotavanja žena, nema džume petkom, niti se spominje klanjanje i udaranje glavom od pod, niti ima islamskog kalendara. Sve to dolazi iz hadisa. Svi običaji, molitve, blagdani, pravila, sav šerijat proizlazi iz hadisa. U samom Kuranu vrlo je malo zakona ili nečega iz čega se mogu nedvosmisleno izvući pravila prakticiranja religije, to je poprilično tanka knjiga, zato ga i mogu djeca naučiti napamet i dobiti titulu hafisa.

Slično kao što je kod Židova Talmud oralna tradicija koja je u određenom trenutku zapisana, i koja se čuva paralelno s Torom, tako su Hadisi kod muslimana oralna tradicija o životu Muhameda koja je zapisana i koja također predstavlja islamske svete knjige.

Hadisi = šerijat

Reći da hadisi nisu bitni u islamu, to je baš najprimitivniji, jednostanični pokušaj takije.


Robbie, sjedi dole, jedinica ko kuca!

Sarajlija Bosanac nikada ne laze. Ako kazem nesto netacno, to je onda moja glupost a ne laz.

A ti dokazi da je nesto sto sam rekao netacno ako si takav majstor...

Da ponovim po stoti put, Sarajlija Bosanac ne prica o islamu niti o njemu diskutira osim da pomogne onima u zabludi.

Sarajlija prica o vjeri.

Vjera po osnovnom postulatu dolazi od Boga, a od Boga je po muslimanima dosao iskljucivo Kuran, koji je dio Bozije Knjige jer je Bozija Knjiga sve ono sto su prenijeli Boziji Poslanici, a po Kuranu ih je bilo desetine.

Sve sto je Bog direktno porucio ljudima je dio Bozije Knjige.

Dakle, sve ono sto su drevni Arapi sastavili - hadisi, serijat i islam, ne moze biti dio vjere jer vjera dolazi od Boga.

A to sto im vi ovo niste mogli objasniti tokom proteklih 14 stoljeca je vas problem a ne moj...


A zasto muslimanima vjerujes da je Muhamed bozji prorok, ako tvrdis da su hadisi muslimanska prevara?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Robbie, sjedi dole, jedinica ko kuca!

Sarajlija Bosanac nikada ne laze. Ako kazem nesto netacno, to je onda moja glupost a ne laz.

A ti dokazi da je nesto sto sam rekao netacno ako si takav majstor...

Da ponovim po stoti put, Sarajlija Bosanac ne prica o islamu niti o njemu diskutira osim da pomogne onima u zabludi.

Sarajlija prica o vjeri.

Vjera po osnovnom postulatu dolazi od Boga, a od Boga je po muslimanima dosao iskljucivo Kuran, koji je dio Bozije Knjige jer je Bozija Knjiga sve ono sto su prenijeli Boziji Poslanici, a po Kuranu ih je bilo desetine.

Sve sto je Bog direktno porucio ljudima je dio Bozije Knjige.

Dakle, sve ono sto su drevni Arapi sastavili - hadisi, serijat i islam, ne moze biti dio vjere jer vjera dolazi od Boga.

A to sto im vi ovo niste mogli objasniti tokom proteklih 14 stoljeca je vas problem a ne moj...


A zasto muslimanima vjerujes da je Muhamed bozji prorok, ako tvrdis da su hadisi muslimanska prevara?


Niti ima savrseno dobrih ljudi niti ima savrseno losih...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

A zasto muslimanima vjerujes da je Muhamed bozji prorok, ako tvrdis da su hadisi muslimanska prevara?


Niti ima savrseno dobrih ljudi niti ima savrseno losih...


Nisi odgovorio na pitanje, postavljat cu ga dok jasno ne odgovoris.
Zasto muslimanima vjerujes da je Muhamed bozji prorok?
Je li vjeruješ mormonima da je Knjiga mormona božja knjiga? Ako ne, zašto ne vjeruješ?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:33 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Robbie, sjedi dole, jedinica ko kuca!

Sarajlija Bosanac nikada ne laze. Ako kazem nesto netacno, to je onda moja glupost a ne laz.

A ti dokazi da je nesto sto sam rekao netacno ako si takav majstor...

Da ponovim po stoti put, Sarajlija Bosanac ne prica o islamu niti o njemu diskutira osim da pomogne onima u zabludi.

Sarajlija prica o vjeri.

Vjera po osnovnom postulatu dolazi od Boga, a od Boga je po muslimanima dosao iskljucivo Kuran, koji je dio Bozije Knjige jer je Bozija Knjiga sve ono sto su prenijeli Boziji Poslanici, a po Kuranu ih je bilo desetine.

Sve sto je Bog direktno porucio ljudima je dio Bozije Knjige.

Dakle, sve ono sto su drevni Arapi sastavili - hadisi, serijat i islam, ne moze biti dio vjere jer vjera dolazi od Boga.

A to sto im vi ovo niste mogli objasniti tokom proteklih 14 stoljeca je vas problem a ne moj...


A zasto muslimanima vjerujes da je Muhamed bozji prorok, ako tvrdis da su hadisi muslimanska prevara?


Da li vi perete ruke vodom? Da li se umivate? Znate li ko je to prvi preporucio?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ISTI LJUDI koji su ti pokazali Kuran, pokazali su ti i hadise.

Na temelju cega tvrdis da lazu oko hadisa, a ne lazu oko kurana. Kojom metodom si dosao do tog zakljucka?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

A zasto muslimanima vjerujes da je Muhamed bozji prorok, ako tvrdis da su hadisi muslimanska prevara?


Da li vi perete ruke vodom? Da li se umivate? Znate li ko je to prvi preporucio?


Dat cu ti ban ako po treci put odbijes odgovoriti na pitanje.

Zasto muslimanima vjerujes da je Muhamed bozji prorok?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 15:49 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Robbie MO je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Niti ima savrseno dobrih ljudi niti ima savrseno losih...


Nisi odgovorio na pitanje, postavljat cu ga dok jasno ne odgovoris.
Zasto muslimanima vjerujes da je Muhamed bozji prorok?
Je li vjeruješ mormonima da je Knjiga mormona božja knjiga? Ako ne, zašto ne vjeruješ?


Zasto vi koristite digitron? Zasto koristite telefon? Zasto koristite kompjuter? Zato sto ste se UVJERILI da vam pomazu i olaksavaju zivot.

Tako i meni Bozija Knjiga olaksava zivot jer mi pomaze da lakse komuniciram sa ljudima i tacno predvidim buducnost...

Eto zato!

Da me navodi na pogresne zakljucke i da mi se razbija o glavu, prestao bih vjerovati...

Prije par dana procitao sam drevne Diogenove izreke. Sve sto je tada rekao tacno je i dan danas, tako da i za njega mislim da bi mogao biti Boziji Poslanik...

Kako je samo imao hrabrosti i vjere da otrese Aleksandra Makedonskog i da mu rekne da mu se makne sa sunca kada mu je ovaj ponudio da mu ispuni bilo kakvu zelju...

Takva mudrost i cvrstina je vanzemaljska...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO