HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 12:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 17:37 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Laganje je dozvoljeno

Asma bint Yazid narrated that the Messenger of Allah said:
"it is not lawful to lie except in three cases: Something the man tells his wife to please her, to lie during war, and to lie in order to bring peace between the people."

حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ بَشَّارٍ، حَدَّثَنَا أَبُو أَحْمَدَ الزُّبَيْرِيُّ، حَدَّثَنَا سُفْيَانُ، ح قَالَ وَحَدَّثَنَا مَحْمُودُ بْنُ غَيْلاَنَ، حَدَّثَنَا بِشْرُ بْنُ السَّرِيِّ، وَأَبُو أَحْمَدَ قَالاَ حَدَّثَنَا سُفْيَانُ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عُثْمَانَ بْنِ خُثَيْمٍ، عَنْ شَهْرِ بْنِ حَوْشَبٍ، عَنْ أَسْمَاءَ بِنْتِ يَزِيدَ، قَالَتْ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم ‏"‏ لاَ يَحِلُّ الْكَذِبُ إِلاَّ فِي ثَلاَثٍ يُحَدِّثُ الرَّجُلُ امْرَأَتَهُ لِيُرْضِيَهَا وَالْكَذِبُ فِي الْحَرْبِ وَالْكَذِبُ لِيُصْلِحَ بَيْنَ النَّاسِ ‏"‏ ‏.‏ وَقَالَ مَحْمُودٌ فِي حَدِيثِهِ ‏"‏ لاَ يَصْلُحُ الْكَذِبُ إِلاَّ فِي ثَلاَثٍ ‏"‏ ‏.‏ قَالَ أَبُو عِيسَى هَذَا حَدِيثٌ حَسَنٌ لاَ نَعْرِفُهُ مِنْ حَدِيثِ أَسْمَاءَ إِلاَّ مِنْ حَدِيثِ ابْنِ خُثَيْمٍ ‏.‏
وَرَوَى دَاوُدُ بْنُ أَبِي هِنْدٍ، هَذَا الْحَدِيثَ عَنْ شَهْرِ بْنِ حَوْشَبٍ، عَنِ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم وَلَمْ يَذْكُرْ فِيهِ عَنْ أَسْمَاءَ ‏.‏ حَدَّثَنَا بِذَلِكَ مُحَمَّدُ بْنُ الْعَلاَءِ أَبُو كُرَيْبٍ حَدَّثَنَا ابْنُ أَبِي زَائِدَةَ عَنْ دَاوُدَ بْنِ أَبِي هِنْدٍ ‏.‏ وَفِي الْبَابِ عَنْ أَبِي بَكْرٍ ‏.‏
Grade : Sahih (Darussalam)
Reference : Jami` at-Tirmidhi 1939
In-book reference : Book 27, Hadith 45
English translation : Vol. 4, Book 1, Hadith 1939

Laganje je čak dozvoljeno u slučaju oženjenenog čovjeka koji nije obavezan reći prvoj ženi da ima drugu.

Fatva broj 99196
https://islamweb.net/emainpage/PrintFat ... E&Id=99196

Lijepo piše u Bibliji, svaka laž je od vraga.


Da li je ovo laz po Bibliji:

Zadnje rijeci Isusa sa krsta upucene Njegovim apostolima (kojih tamo nije bilo da se solidarisu sa Isusom) je da se zapute u Rim, da tamo bespogovorno sluze rimske imperatore, da se predstavljaju autoriziranim glasnogovornicima Boga, da mu se mole iskljucivo na latinskom jeziku, te da se stori profesionalni kler kojeg ce puk placati da se mole Bogu...


Islam legitimira laž. Kratko i jasno.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 17:39 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Očito Sarajlija ne zna kako su prvi Kršćani prošli u Rimu. ”Atrakcija” u areni.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 17:48 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Hodža prvi

Poglavlje: Grijeh onoga koji podiže glavu prije imama (podiže glavu)

Poslanik, s.a.v.s., je rekao: "Zar nije onaj koji diže glavu prije imama se ne boji da Allah može pretvoriti glavu u magarca ili njegov lik (lice) u magarca?"

Reference : Sahih al-Bukhari 691
In-book reference : Book 10, Hadith 86
USC-MSA web (English) reference : Vol. 1, Book 11, Hadith 660

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 18:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29912
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Prije par dana procitao sam drevne Diogenove izreke. Sve sto je tada rekao tacno je i dan danas, tako da i za njega mislim da bi mogao biti Boziji Poslanik...

Kako je samo imao hrabrosti i vjere da otrese Aleksandra Makedonskog i da mu rekne da mu se makne sa sunca kada mu je ovaj ponudio da mu ispuni bilo kakvu zelju...

Takva mudrost i cvrstina je vanzemaljska...


Nevezano za temu, Diogen je bio jedan od najcool ljudi u povijesti. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

776 of 2558 - 30.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 16 kol 2019, 21:05 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kako je Muhamed dolazio do zanimljivih priča? Od Allaha???
Slušao Židove,Kršćane,itd kako pričaju legende i priče.

Kuran, sura pećina
18:10-12
Kad se nekoliko momaka u pećini sklonilo pa reklo: "Gospodaru naš, daj nam Svoju milost i pruži nam u ovom našem postupku prisebnost",

Mi smo ih u pećini tvrdo uspavali za dugo godina.

Poslije smo ih probudili da bismo pokazali koja će od dvije skupine bolje ocijeniti koliko su vremena proboravili.

18:25
A oni su ostali u pećini svojoj tri stotine i još devet godina.

Izvor
Kršćanska legenda iz prvih stoljeća:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Seven_Sleepers


Allah mu reko....malo morgen

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 17 kol 2019, 20:36 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
33:43
On vas blagosilja, a i meleki Njegovi, da bi vas iz tmina na svjetlo izveo - On je prema vjernicima samilostan -

Meleki daju blagoslov kao Allah.
Istog su ranga.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 18 kol 2019, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bilic07 je napisao/la:
Kako je Muhamed dolazio do zanimljivih priča? Od Allaha???
Slušao Židove,Kršćane,itd kako pričaju legende i priče.

Kuran, sura pećina
18:10-12
Kad se nekoliko momaka u pećini sklonilo pa reklo: "Gospodaru naš, daj nam Svoju milost i pruži nam u ovom našem postupku prisebnost",

Mi smo ih u pećini tvrdo uspavali za dugo godina.

Poslije smo ih probudili da bismo pokazali koja će od dvije skupine bolje ocijeniti koliko su vremena proboravili.

18:25
A oni su ostali u pećini svojoj tri stotine i još devet godina.

Izvor
Kršćanska legenda iz prvih stoljeća:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Seven_Sleepers


Allah mu reko....malo morgen


Sramotno plagirao kršćanski mit i narodnu legendu iz tog doba (očito nije razlikovao narodne price od biblijskih, jer nije ni znao citati), i tvrdio da mu Allah reko.

Radio je sve greške koje očekuješ od nepismenog plagijatora.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 18 kol 2019, 17:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10741
Robbie MO je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Kako je Muhamed dolazio do zanimljivih priča? Od Allaha???
Slušao Židove,Kršćane,itd kako pričaju legende i priče.

Kuran, sura pećina
18:10-12
Kad se nekoliko momaka u pećini sklonilo pa reklo: "Gospodaru naš, daj nam Svoju milost i pruži nam u ovom našem postupku prisebnost",

Mi smo ih u pećini tvrdo uspavali za dugo godina.

Poslije smo ih probudili da bismo pokazali koja će od dvije skupine bolje ocijeniti koliko su vremena proboravili.

18:25
A oni su ostali u pećini svojoj tri stotine i još devet godina.

Izvor
Kršćanska legenda iz prvih stoljeća:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Seven_Sleepers


Allah mu reko....malo morgen


Sramotno plagirao kršćanski mit i narodnu legendu iz tog doba (očito nije razlikovao narodne price od biblijskih, jer nije ni znao citati), i tvrdio da mu Allah reko.

Radio je sve greške koje očekuješ od nepismenog plagijatora.


O neste bio nepismeni ludak i narcis , lai mislimdanije plagirao ništa jer prosto sve te biblijske i ostale priče su tokom vremena menjale svoj karakter i samu fabulu.
Sam kuran koji je zapisan 60 godina kasnije se sigurno promenio u odnosu na ono što je Muhamed propovedao , nekad namerno a nekad slučajno po prirodi tadašnjeg čoveka.
To je vrlo lako dokazivo i to je jedan od razloga zašto su mi svi tzv.sveti spisi u najmanju ruku uvek bili sumnjivi , a to je onaj čuveni eksperiment kad jedan čovek dovede 10 ljudi i onda on onom prvom ispriča jednu priču , a onda drugi tu istu priču trećem čoveku i sve tako do desetog , i na kraju kad deseti javno ispriča šta je čuo od devetog , svi ostali vide da se priča promenila u roku od samo sat vremena , a kamoli u ono vreme.

Ovo štasam ja naveo to Muhamed nije znao i on je zaista mislio dasu onepriče koje je čuo istinite , lai kad je došao kod čika rabina u Medinu i ovaj mu sigurno rek'o "Izvoli Muhamede nađi mi to u Tori što tvrdiš" , e onda je Muhamed pobesneo i krenuo u džihad ,i prorokovao u kuranu da su i Tevrat i Indžil lažni.
Ali pre odlaska u Meidnu on je mislio da mnoge priče koje čuo zaista postoje u Tori i Indžilu , i zato u predmedinskom vremenu ne negira Toru i Jevanđelje.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 18 kol 2019, 18:20 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
joe enter je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Sramotno plagirao kršćanski mit i narodnu legendu iz tog doba (očito nije razlikovao narodne price od biblijskih, jer nije ni znao citati), i tvrdio da mu Allah reko.

Radio je sve greške koje očekuješ od nepismenog plagijatora.


O neste bio nepismeni ludak i narcis , lai mislimdanije plagirao ništa jer prosto sve te biblijske i ostale priče su tokom vremena menjale svoj karakter i samu fabulu.
Sam kuran koji je zapisan 60 godina kasnije se sigurno promenio u odnosu na ono što je Muhamed propovedao , nekad namerno a nekad slučajno po prirodi tadašnjeg čoveka.
To je vrlo lako dokazivo i to je jedan od razloga zašto su mi svi tzv.sveti spisi u najmanju ruku uvek bili sumnjivi , a to je onaj čuveni eksperiment kad jedan čovek dovede 10 ljudi i onda on onom prvom ispriča jednu priču , a onda drugi tu istu priču trećem čoveku i sve tako do desetog , i na kraju kad deseti javno ispriča šta je čuo od devetog , svi ostali vide da se priča promenila u roku od samo sat vremena , a kamoli u ono vreme.

Ovo štasam ja naveo to Muhamed nije znao i on je zaista mislio dasu onepriče koje je čuo istinite , lai kad je došao kod čika rabina u Medinu i ovaj mu sigurno rek'o "Izvoli Muhamede nađi mi to u Tori što tvrdiš" , e onda je Muhamed pobesneo i krenuo u džihad ,i prorokovao u kuranu da su i Tevrat i Indžil lažni.
Ali pre odlaska u Meidnu on je mislio da mnoge priče koje čuo zaista postoje u Tori i Indžilu , i zato u predmedinskom vremenu ne negira Toru i Jevanđelje.


Mala korekcija Joe:
Muhamed nije skužio da neke priče nisu u Bibliji i da je Kuran totalna suprotnost.
Kuran potvrđuje Bibliju kao istinitu.

Tek kasnije u 11.stoljeću, muslimanski teolog iz Andaluzije vidi suprotnost Kurana i proglasi Bibliju falsificiranom.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 18 kol 2019, 18:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10741
Bilic07 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

O neste bio nepismeni ludak i narcis , lai mislimdanije plagirao ništa jer prosto sve te biblijske i ostale priče su tokom vremena menjale svoj karakter i samu fabulu.
Sam kuran koji je zapisan 60 godina kasnije se sigurno promenio u odnosu na ono što je Muhamed propovedao , nekad namerno a nekad slučajno po prirodi tadašnjeg čoveka.
To je vrlo lako dokazivo i to je jedan od razloga zašto su mi svi tzv.sveti spisi u najmanju ruku uvek bili sumnjivi , a to je onaj čuveni eksperiment kad jedan čovek dovede 10 ljudi i onda on onom prvom ispriča jednu priču , a onda drugi tu istu priču trećem čoveku i sve tako do desetog , i na kraju kad deseti javno ispriča šta je čuo od devetog , svi ostali vide da se priča promenila u roku od samo sat vremena , a kamoli u ono vreme.

Ovo štasam ja naveo to Muhamed nije znao i on je zaista mislio dasu onepriče koje je čuo istinite , lai kad je došao kod čika rabina u Medinu i ovaj mu sigurno rek'o "Izvoli Muhamede nađi mi to u Tori što tvrdiš" , e onda je Muhamed pobesneo i krenuo u džihad ,i prorokovao u kuranu da su i Tevrat i Indžil lažni.
Ali pre odlaska u Meidnu on je mislio da mnoge priče koje čuo zaista postoje u Tori i Indžilu , i zato u predmedinskom vremenu ne negira Toru i Jevanđelje.


Mala korekcija Joe:
Muhamed nije skužio da neke priče nisu u Bibliji i da je Kuran totalna suprotnost.
Kuran potvrđuje Bibliju kao istinitu.

Tek kasnije u 11.stoljeću, muslimanski teolog iz Andaluzije vidi suprotnost Kurana i proglasi Bibliju falsificiranom.


Pa svako onaj koji je čitao kuran vidi da on negira Isusovo vaskrsnuće , a vaskrsnuće je osnova Indžila(jevanđelja) i fundamentalna osnova hrišćanstva.
Što se tiče Tevreta(Tore) u kuranu se govori da jevreji misle da je Ezra božji sin , a to je u totalnoj suprotnosti sa jevrejskom verom , a kamoli to idiotsko pominjanje toga Ezre kao božjeg sina.

Moraš uvideti Muhamedov karakter i kako je sazrevao i kako se menjao , pa kao što rekoh u predhodnom postu on priznaje hrišćane i jevreje sa svojim knjigama , čak mu allah preporučuje u kuranu da se obrati njima ne bi li potvrdio svoju objavu jer on misli da je mesija ili novi Mojsije.
Ali odlaskom u Medinu sve se menja kad ga rabini provale , i zato je Muhamed najveća varalica i lažov ikada u istoriji svih tzv.proroka.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 19 kol 2019, 22:10 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Allah i noć

Allah se spušta svake noći na najniže nebo kada je jedna trećina prvog dijela noći završena i kaže: Ja sam Gospod; Ja sam Gospodin: tko je tu da me suparuje tako da mu odgovorim? Ko je tu da me moli da mu dodijelim? Ko je tu da moli oproštaj od mene, pa da mu oprostim? Tako nastavlja dok ne svane dan.

Reference : Sahih Muslim 758 b
In-book reference : Book 6, Hadith 202
USC-MSA web (English) reference : Book 4, Hadith 1657

Zašto baš po noći? Interesantno
I zašto se spušta do najnižeg neba? Zar ne može čuti iz najvišeg neba?

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 19 kol 2019, 22:35 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Na sudnji dan Allah dolazi u nepoznatom obliku

...Allah će im doći u obliku različitom od onoga koji znaju i reći će: 'Ja sam tvoj Gospodar.' Oni će reći: 'Tražimo od Allaha utočište od vas. Ovo je naše mjesto; (nećemo vas slijediti) dok naš Gospodar ne dođe k nama, a kad nam dođe naš Gospodar, prepoznat ćemo ga. Tada će Allah tada doći u obliku koji poznaju i reći će: "Ja sam tvoj Gospodar." Oni će reći: '(nema sumnje) ti si naš Gospodar' i oni će ga slijediti.

Reference : Sahih al-Bukhari 6573
In-book reference : Book 81, Hadith 161
USC-MSA web (English) reference : Vol. 8, Book 76, Hadith 577

Ljudi neće prepoznati Allaha.....vrlo interesantno

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 19 kol 2019, 23:36 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Muhamedov kućni red II

33:53
...Vama nije dopušteno da Allahova Poslanika uznemirujete niti da se ženama njegovim poslije smrti njegove ikada oženite. To bi, uistinu, kod Allaha, bio velik grijeh!

Vidi vidi, Muhamed se ženio sa udovicom Hadidžom, ubijao druge ljude da bih oženio njihove udovice a kad su njegove žene u pitanju.....nemere. Allah zabranjuje.

Patološka ljubomora.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 00:11 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kuran 3:54
I nevjernici počeše smišljati spletke, ali ih je Allah otklonio, jer On to umije najbolje.

Kuran 8:30
I kad su ti nevjernici zamke razapinjali da bi te u tamnicu bacili ili da bi te ubili ili da bi te prognali; oni su zamke pleli a Allah ih je ometao, jer Allah to najbolje umije.

Biblija Otkrivenje 12,9
I zbačen bi zmaj onaj veliki, stara zmija, koja se zove đavao i sotona, koji zavodi sav svijet, zbačen bi na zemlju, i anđeli njegovi zbačeni biše s njim.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ne poredi dva teksta da ne bi bio poredjen citat iz Postanka Starog Zavjeta i Novog Zavjeta ; Gdje Bog dozvoljava svom "djetetu " Adamu da pocini grijeh , pa onda razapinje svog Sina i cini predstavu kako bi iskupio grijehe čovječanstva.
Pa ti gledaj ko je sad varalica.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 08:39 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
Ne poredi dva teksta da ne bi bio poredjen citat iz Postanka Starog Zavjeta i Novog Zavjeta ; Gdje Bog dozvoljava svom "djetetu " Adamu da pocini grijeh , pa onda razapinje svog Sina i cini predstavu kako bi iskupio grijehe čovječanstva.
Pa ti gledaj ko je sad varalica.


Zar Allah sam ne kaže da je najbolji spletkaroš? Pogledaj gore.
Predstavu (..činilo im se..) opisuje Kuran/Allah/Muhamed oko smrti Isusa a ne Biblija.
Za sve ostale bezvezarije Islama pročitaj ovu temu s početka, primjeraka na pretek.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 10:33 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Allah voli predstave

8:43-44
kad ti je Allah u snu pokazao da je njih malo; a da ti je pokazao da ih je mnogo, vi biste duhom klonuli i o boju se raspravljali, ali je Allah spas ukazao. - On dobro zna svačije misli.

A kad ste se sukobili, u očima vašim On ih je prikazao u malom broju, a vas u očima njihovim također u malom broju, da bi Allah dao da se ispuni ono što se moralo dogoditi - a Allahu se sve vraća.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Kako muslimani vole preispitivat Boga. Kako je bolan mogao, zašto bi tako napravio?

Jedino Muhameda slušaju bez pogovora. Doduše, domaći i njega zanemare ako se kosi sa tradicijom nane Fate.

Zato je najbolji naziv za tu njihovu sektu muhamedanstvo. Oni su podložni Muhamedu, a ne Bogu. Preispituju i odbacuju ono što se prije njega smatralo rječju Božjom, a slušaju tog pljačkaša koji je okupljanje sekte započeo vrbovanjem mladih ljudi i huškanjem da napuste svoju obitelj i bore se protiv nje.

Ovo gore je zanimljivo kako mu šejtan ubaci da se pita kako bi i zašto Bog pravio predstavu, a baš u Kuranu se govoreći o Isusu navodi da je Allah pravio predstavu. I kaže se da Bog može bilo što i da može navesti bilo kakav, naizgled smješan primjer, npr. dati pouku o mušici, pa da se onda se nevjernici pitaju što hoće Allah sa tim primjerom. Sam Kuran navodi koliko je malouman način na koji muslimani preispituju i dovode u sumnju božja djela opisana u Bibliji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Adam nije imao izbora

Poslanik, s.a.v.s., je rekao: "Adam i Mojsije su se međusobno svađali. Mojsije je rekao Adamu:" O Adame! Ti si naš otac koji nas je razočarao i izveo iz raja. " Tada mu reče Adam: "Mojsiju! Allah te favorizirao sa svojim govorom (razgovarao s tobom direktno) i napisao je (Tevrat) za tebe svojom rukom. Kriviš li me za djelovanje koje je Allah napisao u mojoj sudbini četrdeset godina prije mog stvaranja? ' Znači, Adam je zbunio Mojsija, Adam je zbunio Mojsija ", dodao je Poslanik (three), ponavljajući Izjavu tri puta.


Reference : Sahih al-Bukhari 6614
In-book reference : Book 82, Hadith 20
USC-MSA web (English) reference : Vol. 8, Book 77, Hadith 611

Slobodne volje i izbora kod Allaha nema.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Male bebe nemaju izbora

Aiša, majka vjernika, rekla je da je Allahov Poslanik (ﷺ) pozvan da vodi pogrebnu molitvu djeteta Ansara. Rekao sam:
Allahov Poslaniče, ima sreće za ovo dijete koje je ptica od rajskih ptica jer nije počinilo grijeh niti je dostiglo starost kada čovjek može počiniti grijeh. Rekao je: 'A'isha, po avanturi može biti drukčije, jer je Bog stvorio za Raj one koji su prikladni za njega dok su još bili u očima oko i stvorio za Pakao one koji idu u pakao. Stvorio ih je za Pakao dok su još bili u očima.

Reference : Sahih Muslim 2662 c
In-book reference : Book 46, Hadith 47
USC-MSA web (English) reference : Book 33, Hadith 6436

Svatko bih rekao da bebe idu u raj jer su bez grijeha, ne tako kod Allaha.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 14:21 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Nitko nema izbora (slobodnu volju) kod Allaha.
Zato i nema puta spasa jer je Allah već sve odredio.


‘Abd Allah b. Mas’ud rekao :

Allahov Poslaniče, koji je govorio istinu i čija je riječ bila vjerovanje, rekao nam je sljedeće: Sastavni dijelovi jednog od vas se skupljaju četrdeset dana u maternici njegove majke, a zatim oni postaju komad zgužvane krvi za sličnog perioda, tada oni postaju kvrga meso za sličan period. Zatim mu Allah pošalje anđela s četiri riječi koji bilježe njegovu odredbu razdoblja života, njegova djela i hoće li biti jadan ili blagoslovljen; nakon toga udiše duh u njega. Jedan od vas će učiniti djela onih koji odu u raj tako da između njega i njega bude samo lakat ili će biti unutar lakta, tada će ono što je propisano prevladati nad njim, tako da će on vršiti djela onih koji idu u pakao i ući će u njega; i jedan od vas će učiniti djela onih koji odlaze u pakao, tako da između njega bude samo lakta i to ili će biti unutar lakta, onda će ono što je propisano nadvladati nad njim, tako da će on činiti djela oni koji odu u raj i ući će u njega.

Grade : Sahih (Al-Albani) صحيح (الألباني) حكم :
Reference : Sunan Abi Dawud 4708
In-book reference : Book 42, Hadith 113
English translation : Book 41, Hadith 4691

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Ne poredi dva teksta da ne bi bio poredjen citat iz Postanka Starog Zavjeta i Novog Zavjeta ; Gdje Bog dozvoljava svom "djetetu " Adamu da pocini grijeh , pa onda razapinje svog Sina i cini predstavu kako bi iskupio grijehe čovječanstva.
Pa ti gledaj ko je sad varalica.


Zar Allah sam ne kaže da je najbolji spletkaroš? Pogledaj gore.
Predstavu (..činilo im se..) opisuje Kuran/Allah/Muhamed oko smrti Isusa a ne Biblija.
Za sve ostale bezvezarije Islama pročitaj ovu temu s početka, primjeraka na pretek.



Moze li Sotona prevariti Jahvu?

Je li to Jahve inferiorniji od Sotone.

Sve sto ti o Islamu govoris vrlo lahko se moze naci u Krscanstvu i Judaizmu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
Nitko nema izbora (slobodnu volju) kod Allaha.
Zato i nema puta spasa jer je Allah već sve odredio.


‘Abd Allah b. Mas’ud rekao :

Allahov Poslaniče, koji je govorio istinu i čija je riječ bila vjerovanje, rekao nam je sljedeće: Sastavni dijelovi jednog od vas se skupljaju četrdeset dana u maternici njegove majke, a zatim oni postaju komad zgužvane krvi za sličnog perioda, tada oni postaju kvrga meso za sličan period. Zatim mu Allah pošalje anđela s četiri riječi koji bilježe njegovu odredbu razdoblja života, njegova djela i hoće li biti jadan ili blagoslovljen; nakon toga udiše duh u njega. Jedan od vas će učiniti djela onih koji odu u raj tako da između njega i njega bude samo lakat ili će biti unutar lakta, tada će ono što je propisano prevladati nad njim, tako da će on vršiti djela onih koji idu u pakao i ući će u njega; i jedan od vas će učiniti djela onih koji odlaze u pakao, tako da između njega bude samo lakta i to ili će biti unutar lakta, onda će ono što je propisano nadvladati nad njim, tako da će on činiti djela oni koji odu u raj i ući će u njega.

Grade : Sahih (Al-Albani) صحيح (الألباني) حكم :
Reference : Sunan Abi Dawud 4708
In-book reference : Book 42, Hadith 113
English translation : Book 41, Hadith 4691


PA otprilike svi i muslimani su preodređeni za Džehennem, samo Bozijom milosti ce uci u Dzennet.
Tu imas i šefaat zauzimanj Poslanika kao i šehida i hafiza.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
Male bebe nemaju izbora

Aiša, majka vjernika, rekla je da je Allahov Poslanik (ﷺ) pozvan da vodi pogrebnu molitvu djeteta Ansara. Rekao sam:
Allahov Poslaniče, ima sreće za ovo dijete koje je ptica od rajskih ptica jer nije počinilo grijeh niti je dostiglo starost kada čovjek može počiniti grijeh. Rekao je: 'A'isha, po avanturi može biti drukčije, jer je Bog stvorio za Raj one koji su prikladni za njega dok su još bili u očima oko i stvorio za Pakao one koji idu u pakao. Stvorio ih je za Pakao dok su još bili u očima.

Reference : Sahih Muslim 2662 c
In-book reference : Book 46, Hadith 47
USC-MSA web (English) reference : Book 33, Hadith 6436

Svatko bih rekao da bebe idu u raj jer su bez grijeha, ne tako kod Allaha.


I pise ti jos iznad tog hadisa
"Chapter: The Meaning Of "Every Child Is Born In A State Of Fitrah""
Netacno ne radi se tu o bebi.
Kakvoj avanturi, jest ovaj hrvatski prevod hadisa masakriranje.

Jer ti se hadis kosi sa onim hadisom drugim da se svako rodi u fitri :"Ebu Hurejre, radijallahu anhu, kaže da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:

“Svako dijete se rodi u čistoj prirodnoj vjeri islamu (fitri) pa ga njegovi roditelji odgoje (učine) kao jevreja, kršćanina ili vatropoklonika. (Buhari, Muslim)
Kod katolicanstva je onaj ko je nekršten osuđen na pakao.

Namjerno si stavio u tekstu "bebu".
Koji hadis, jest Muslim ali kao da je u google translatoru prevođen.
Iako se radi o djetetu u ovom hadisu gdje Poslanik a.s govori ne radi se o bebi, zna se sta se misli kad se kaze beba, a sta se misli kad se kaze dijete od 5 godina ili vise.
Velika razlika.
Koliko si hadisa tako uzmiao i po svojoj mjeri krojio sad je pitanje.
NEmam vremena da svaki ponaosobno gledam, ali iz prilozenog se vidi da krojis kako ti pase.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zanimljivi citati iz Kurana i hadisa
PostPostano: 20 kol 2019, 20:57 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Zar Allah sam ne kaže da je najbolji spletkaroš? Pogledaj gore.
Predstavu (..činilo im se..) opisuje Kuran/Allah/Muhamed oko smrti Isusa a ne Biblija.
Za sve ostale bezvezarije Islama pročitaj ovu temu s početka, primjeraka na pretek.



Moze li Sotona prevariti Jahvu?

Je li to Jahve inferiorniji od Sotone.

Sve sto ti o Islamu govoris vrlo lahko se moze naci u Krscanstvu i Judaizmu.


Allah je spletkaroš, Bog nije.Vrlo jednostavno.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO