HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 10:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 sij 2022, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3304
Shaban995 je napisao/la:
Ima li neko na forumu da je iz Sarajeva, eto onaj forumaš Gazda reče ima neki stan, dakle dolazi tu, nek kaže je li nekad imao problem?.

Nisam imao nikakvih problema, a i ne krećem se posvuda budem na baščaršiji, onom parku preko puta BBI centra, mojmilo brdo i to je to. , ali je isto tako činjenica da u restoranima nemaš svinjetinu u ponudi i sad tu ne mislim na svinjskom pečenje ili nešto slično, već jela sa svinjetinom.

_________________
Dudu "HDZ će pomesti izbore, veća pobjeda nego prije 4 godine." 61>>>>66


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 sij 2022, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3304
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Gazda je napisao/la:
Evo sve, ali kako možete jesti picu(pizzu da ne bude zabune) ili bilo koji sendvič bez svinjetine, pa bgtjbo kad vidim onu puretinu u jelovniku dođe mi da razbijem cijeli restoran, moram uzimati picu od tunjevine da ne bi povraćao.



Jesi ti nekad čuo “ponudu diktira potražnja”?


Očigledno nisi. Ponesi sebi vakumiranu pancetu i naruči Margaritu. Nabacaj kad dodje i vozdra.

Ne ide panceta na picu, već šunka, mada trebam naglasiti svinjska jer sam se već opekao kad sam pomislio da se pod šumka nepodrazumijeva svinjska, dobra je i s pršutom, ali bude preslana pa si stalo žedan. A margarita mi je bezveze pa ću prije uzeti s tunom da imam šta podzub stavit.

_________________
Dudu "HDZ će pomesti izbore, veća pobjeda nego prije 4 godine." 61>>>>66


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 sij 2022, 20:37 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Gazda je napisao/la:
Evo sve, ali kako možete jesti picu(pizzu da ne bude zabune) ili bilo koji sendvič bez svinjetine, pa bgtjbo kad vidim onu puretinu u jelovniku dođe mi da razbijem cijeli restoran, moram uzimati picu od tunjevine da ne bi povraćao.



Jesi ti nekad čuo “ponudu diktira potražnja”?


Očigledno nisi. Ponesi sebi vakumiranu pancetu i naruči Margaritu. Nabacaj kad dodje i vozdra.

A ne tako davno se bogami dobro jela i svugdje je bilo. Tako se vremena mjenjaju.
Ma nije vala ni zdrava, kako bi je nekad davno moja kona muslimanka zvala, ta pašćetina. Jelde gospođo Sarajka


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 07 sij 2022, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Mnogi su ljudi otisli iz rodnih krajeva,recimo zene,a da ih niko nije tjero,vec gledo sta radi komsija ili rodjak i bila je to mnogima prilika, otici vani i malo ko se vratio od onih vani sto su otisli ,kad su vidjeli po Skandinavskim zemljama,nisu neki dana radili,svi u penziji koju nisu ni zaradili,odu u rodno mjesto ljeti,svi kucerine napravili.Dosta se ljudi po BiH i vratilo u predraratna mjesta,mnogi su prodali kuce ili stanove ili zamjenili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 09 sij 2022, 15:01 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
novovrijeme je napisao/la:
Shaban995 je napisao/la:

Nigdje veze. Satraste se da Sarajevo pokažete u svjetlu kakvo nije.
Evo ja vas pozivam da dođete na jedan dan i da se uvjerite da nije tako kako pojedini mediji bubaju.
Štaviše, ko god dođe ima od forumaša sa nickom Šaban ručak i piće po izboru.
Čak i ti koji si takav kakav jesi, al hajde niko nije savršen :zubati


Nema potrebe da dolazi bilo ko.
21. je vijek. Sve ima na netu.
Dovoljno je vaše medije čitati da se svako uvjeki kakva je to islamofašistička sredina a kamoli naše.

I odakle ti ideja da bi ja sa tobom ili bilo kojim drugim muslimanskim ašistom poput tebe sjedio i pio? Mogu da te eventualno pljunem u oko. Srbin Mujo pamti.

Nemoj te tako,treba da sirite bratstvo i jedinstvo haha :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 10 sij 2022, 18:42 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Shaban995 je napisao/la:
babo je napisao/la:
Vidim nema koristi, nije moj problem ne živim tu. Ali kad smo kod teme, upitaj nekoga ko Sarajevo poznaje iz 80tih koje je razlika. Nije samo to da fali oko 200000 hrišćana i mnogo pametnih glava koje su otišle iz njega.

Činjenica je da su se neke stvari promjenile.
Ima i negativnih, ali ne u tolikoj mjeri i uglavnom ne ono što se potencira.
Da odlaze ljudi koji su intelektualci i koji mogu doprinijeti društvu, svakako nažalost.
No, to je rezultat aktuelne političke situacije. Plutaju *** i ono najgore.
Pametni zašutjeli.
Znaš i sam da je većina od tih 200 000 hiljada hrišćana otišla zbog ideologije onih koji su ih vodili u prvoj polovini 90-tih.
Je li bilo vrijedno? Je li vrijedilo Sarajevo zamjeniti sirotinjskim kućicama u Miljevini, Kalinoviku, Kopačima (ilitiga Istočnom Goraždu)?!

Sarajevo nije Teheran a nije ni Kabul što jest jest,ali nije ni liberalnija emancipovana sredina poput Istanbula ili Bakua.
Sarajevo se može porediti sa gradovima istočne Anadolije npr Dijarbakir ili Gaziantep.
Što se tiče Sanje Vlaisavljević smeta vam kad blati sopstveni grad a ne smeta vam Bursać kada blati Banja Luku tada aplaudirate. Mislim da je bolje što su Srbi otišli na početku rata jer da su ostali u Sarajevu ponovila bi im se 1941. Oni koji su ostali,mali broj njih nije imao problema. Većina je zatvarana u logore i prebijana. Eno gledao sam reportažu o Kazanima intervju jedne Srpkinje koja je bila u vašoj ARBiH ,nakon smjene na liniji došla je da obiđe roditelje ali je našla prazan stan. Počela je da traži tatu i mamu na kraju ih je našla u jami Kazani.
Srbi u Sarajevu si imali dvije opcije : 1. Da ostanu i da plutaju Miljackom ili da završe u jami Kazani 2. Da odu negdje na područje slobodne teritorije i tako sačuvaju svoje živote. Konkretno u mom slučaju mi smo otišli na vikendicu u okolini Sarajeva i više se nismo mogli ni vratiti. Barikade su bile oko Sarajeva i moglo se sami izaći. Izlazi su uglavnom Srbi manjim djelom Hrvati i manjim dijelom Muslimani.
Preko nekih veza otac je u stupio u kontakt sa vašom TO da do dođe do stana samo da uzme hranu. Hrane nismo imali jer smo planirali se vratiti kući u nedjelju. Iza nedjelje su počela puškaranje i to je bio kraj nadanja u povratku u stan. Oni koji nisu otišli na vrijeme davali su sve moguće pate i zlato da ilegalno pređu granicu jer im je život bio nepodnošljiv od konstatnog prebijanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 13 sij 2022, 03:56 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Cinjenca jeste da su mnogi prije rado pojeli nesto od svinjetine,ko bi sunki ili Mortadeli odolio,danas niko nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 svi 2023, 18:08 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Ja našao svinjetinu na meniju restorana ni manje ni više nego na Baščaršiji. :biceovodobro Doduše, ne znam jesu li stvarno imali to jelo, ali na meniju je bilo.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 svi 2023, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:21
Postovi: 7777
spliter1 je napisao/la:
Cinjenca jeste da su mnogi prije rado pojeli nesto od svinjetine,ko bi sunki ili Mortadeli odolio,danas niko nece.

Gdje, u Sarajevu?
Ko hoće jesti snađe se. Livanjski, šunka, mortadela uz dobro vino sve to tamane Sarajlije.
Lukavica što se tiče svježeg svinjskog mesa.
Najlakše generalizirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 svi 2023, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2023, 22:58
Postovi: 274

_________________
Ajatolah KAVAZOVIĆ. Veliki vođa muslimana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 svi 2023, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:21
Postovi: 7777
Ko jede krmetinu nije musliman.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 svi 2023, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Rutinerr je napisao/la:
Ko jede krmetinu nije musliman.


Pa niko od vas nije pravi musliman.
Vi ste potturčeni Srbi i Hrvati.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrana sa svinjetinom u Sarajevu?
PostPostano: 06 svi 2023, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:21
Postovi: 7777
novovrijeme je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:
Ko jede krmetinu nije musliman.


Pa niko od vas nije pravi musliman.
Vi ste potturčeni Srbi i Hrvati.


Talk to my hand.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO