HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 19:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 369 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 22090
Lokacija: među zvijezdama
Robbie MO je napisao/la:
Ne slušam tajno nego javno.

Eto ti 1 bod za Jalu Brata.


:wub

Samo 1?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Vrijednost Sarajeva je estetika ružnoće, romantičnoj sirotinji koji traži odmore za 300 eura dobro dođe.

Grad veličine Splita, i tu sva sličnost prestaje, jer je Split predivan grad sa 2000 godina starim rimskim građevinama, a Sarajevo je ruglo i turski pazar koji je prije austrijskih plastičnih operacija :zubati izgledao ovako:

slika

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:07 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 14229
Lokacija: ZG
Znaci bilanca Sarajeva zadnjih 30 godina jeste Jala Brat? =))

Kako reći “mi smo nepismene seljačine” bez da kažeš “mi smo nepismene seljačine”.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 22090
Lokacija: među zvijezdama
Robbie MO je napisao/la:
Vrijednost Sarajeva je estetika ružnoće, romantičnoj sirotinji koji traži odmore za 300 eura dobro dođe.

Grad veličine Splita, i tu sva sličnost prestaje, jer je Split predivan grad sa 2000 godina starim rimskim građevinama, a Sarajevo je ruglo i turski pazar koji je prije austrijskih plastičnih operacija :zubati izgledao ovako:

slika



Koliko dugo ti nisi bio u BiH? Iskreno. Za 300 eura u Sarajevu mozes se dva put u Bingu podmiriti. Cijene u restoranima su u rangu Splita. Ako ne i skuplje,

Sarajevo ima predivne planine i zimski turizam Split more i ljetnju sezonu.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 22090
Lokacija: među zvijezdama
PCM je napisao/la:
Znaci bilanca Sarajeva zadnjih 30 godina jeste Jala Brat? =))

Kako reći “mi smo nepismene seljačine” bez da kažeš “mi smo nepismene seljačine”.



Radi tebi srčika i dan danas za rodnom grudom. Mozes reci šta hoćeš, ali radi. :biceovodobro :zadar1: :zubati

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Ipak treba pohvaliti stanoviti napredak od Afganistana 1878

slika

Austrijske plastične operacije (nose job centra Sarajeva), kombinirano sa “turkish culture”, dovoljno je za turista “on the budget”.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 22090
Lokacija: među zvijezdama
Provincijalska ljubomora moj Robi! Ubi te! Hihihi

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44
Postovi: 1240
Lokacija: Ilidža
Robbie MO je napisao/la:
Vrijednost Sarajeva je estetika ružnoće, romantičnoj sirotinji koji traži odmore za 300 eura dobro dođe.

Grad veličine Splita, i tu sva sličnost prestaje, jer je Split predivan grad sa 2000 godina starim rimskim građevinama, a Sarajevo je ruglo i turski pazar koji je prije austrijskih plastičnih operacija :zubati izgledao ovako:

slika


Sarajevo je jedini grad gdje si u jednom kvartu kao u nekoj turskoj mahalici, a u drugom kao u sred Beča. Gdje u jednom dijelu prošetaš kroz dućane Baščaršije, a u drugom kraju popiješ kahvu u austrijskom hotelu, prije nego te fijaker odvuče do izvora Bosne.
Grad gdje poslije posla možeš otići da se skijaš na olimpijskim planinama, grad od 400 hiljada ljudi koji nije na moru, ali je opet na putu da privuče milion turista godišnje (da ne govorim o neprijavljenim).

_________________
Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.

Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20?

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 22090
Lokacija: među zvijezdama
Nije ni od mora daleko. Ne mozes ich na dnevnoj bazi, ali mozes svaki vikend do mora skoknuti. Ma sve imamo. Apsolutno sve!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Pejtonac sa juga je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Vrijednost Sarajeva je estetika ružnoće, romantičnoj sirotinji koji traži odmore za 300 eura dobro dođe.

Grad veličine Splita, i tu sva sličnost prestaje, jer je Split predivan grad sa 2000 godina starim rimskim građevinama, a Sarajevo je ruglo i turski pazar koji je prije austrijskih plastičnih operacija :zubati izgledao ovako:

slika


Sarajevo je jedini grad gdje si u jednom kvartu kao u nekoj turskoj mahalici, a u drugom kao u sred Beča. Gdje u jednom dijelu prošetaš kroz dućane Baščaršije, a u drugom kraju popiješ kahvu u austrijskom hotelu, prije nego te fijaker odvuče do izvora Bosne.
Grad gdje poslije posla možeš otići da se skijaš na olimpijskim planinama, grad od 400 hiljada ljudi koji nije na moru, ali je opet na putu da privuče milion turista godišnje (da ne govorim o neprijavljenim).


Pa ostavština Osmanlija i kažem da je neka vrijednost, egzotika, ljudi se dolaze čudit odakle to u Europi i to je sve.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 22090
Lokacija: među zvijezdama
Robbie MO je napisao/la:
Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.

Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20?



Čuj bre? :scared

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44
Postovi: 1240
Lokacija: Ilidža
BiH (a većina toga otpada na Sarajevo) godišnje (od onoga što je prijavljeno) privuče godišnje broj arapskih turista koliko i Švicarska.
Vjerovatno je poslije Londona grad sa najviše auta sa tablicama Emirata, Kuvajta Sarajevo.

Oni u jednoj kupovini u Bingu potroše 3 stoje.

_________________
Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Sama diskusija je provincijska, u Sloveniji je svako selo sređenije i civiliziranije od Sarajeva, s većom stopom pismenosti, ozbiljnijom infrastrukturom itd.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44
Postovi: 1240
Lokacija: Ilidža
Robbie MO je napisao/la:
Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.

Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20?


Naravno da niste, zato što vam je islamofobija usađena u osnovni identitet od malena.

_________________
Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 22090
Lokacija: među zvijezdama
Robbie MO je napisao/la:
Sama diskusija je provincijska, u Sloveniji je svako selo sređenije i civiliziranije od Sarajeva, s većom stopom pismenosti itd.



Tačno te mali pojede ljubomora. Opsjednut si Sarajevom. Opsjednut! :zubati

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44
Postovi: 1240
Lokacija: Ilidža
Robbie MO je napisao/la:
Sama diskusija je provincijska, u Sloveniji je svako selo sređenije i civiliziranije od Sarajeva, s većom stopom pismenosti, ozbiljnijom infrastrukturom itd.


Isto bi važilo i za HR.
Iako je razlika naravno manja, potezati Sloveniju u nekoj diskusiji o balkanskim poređenjima je kao da pričaš o Švicarskoj.

Slovenija je prema razvijenosti i ispred Češke, čak i nekih zapadnoevropskih zemalja.

_________________
Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Pejtonac sa juga je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.

Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20?


Naravno da niste, zato što vam je islamofobija usađena u osnovni identitet od malena.


Islamofobija je loša?

Pa Balkan i izgleda sjebano zbog islama.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
2 od 3 najružnija grada bivše Juge (Zenica, Tuzla, Priština) su kod vas.

Bojim se da nisu samo 2. :D

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2019, 21:36
Postovi: 683
Lokacija: Heronville
Pejtonac sa juga je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.

Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20?


Naravno da niste, zato što vam je islamofobija usađena u osnovni identitet od malena.


Jos od kralja Tvrtka, Murate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Vi mislite da ima velike razlike između Sarajeva, Novog Pazara, Prištine i Skopja ?

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44
Postovi: 1240
Lokacija: Ilidža
Robbie MO je napisao/la:
Pejtonac sa juga je napisao/la:

Naravno da niste, zato što vam je islamofobija usađena u osnovni identitet od malena.


Islamofobija je loša?

Pa Balkan i izgleda sjebano zbog islama.


Ne bih rekao. Pogledaj malo stare gradove po Siriji npr, daleko je to od neke ružnoće, arhitektura.
Mi balkanci smo uvijek ovakvi bili, veze religija nema s tim.

slika

_________________
Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44
Postovi: 1240
Lokacija: Ilidža
Robbie MO je napisao/la:
2 od 3 najružnija grada bivše Juge (Zenica, Tuzla, Priština) su kod vas.

Bojim se da nisu samo 2. :D


Vi ne razumijete da je to stvar percepcije.

I nama su npr. gradovi po sjevernoj Hrvatskoj užasno smiješni za neki život, monotoni, dosadni.

Isto tako Bošnjaci sa Srbima asociiraju prljavštinu, pa im se čini da je svukuda smeće dok pređu u Lukavicu npr.

_________________
Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
To su stare civilizacije, i gradovi od trajnog materijala.

U Sarajevu su Turci koristili najjeftinije materijale: drvo, blato (stvrdnutu glinu) i slamu, doslovce pazar i stanica za konje da opskrbljuje vojsku.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun
PostPostano: 06 sij 2025, 01:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44
Postovi: 1240
Lokacija: Ilidža
Robbie MO je napisao/la:
To su stare civilizacije, i gradovi od trajnog materijala.

U Sarajevu su Turci koristili samo drvo, blato (stvrdnutu glinu) i slamu, doslovce pazar i stanica za konje da opskrbljuje vojsku.


Govorili smo o islamu, ne o Osmanlijama.

I kao takav, Osmanlije su osnovale veliki broj mjesta u BiH, toliko su uticali na arhitekturu da je "tradicionalna bosanska kuća" zapravo samo adaptacija anadolijskog stila gradnje.

U Levantu čemo vidjeti objekte koji su na neki način samo mediteranska verzija onome što znamo vidjeti i kod nas.

slika

_________________
Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 369 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO