|
|
Stranica: 7/15.
|
[ 369 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
SarajkaDjevojka
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:04 |
|
Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08 Postovi: 22090 Lokacija: među zvijezdama
|
Robbie MO je napisao/la: Ne slušam tajno nego javno.
Eto ti 1 bod za Jalu Brata. Samo 1?
_________________ Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!
Ponesi zastavu!!!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:05 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
Vrijednost Sarajeva je estetika ružnoće, romantičnoj sirotinji koji traži odmore za 300 eura dobro dođe. Grad veličine Splita, i tu sva sličnost prestaje, jer je Split predivan grad sa 2000 godina starim rimskim građevinama, a Sarajevo je ruglo i turski pazar koji je prije austrijskih plastičnih operacija  izgledao ovako: 
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
PCM
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:07 |
|
Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01 Postovi: 14229 Lokacija: ZG
|
Znaci bilanca Sarajeva zadnjih 30 godina jeste Jala Brat?  Kako reći “mi smo nepismene seljačine” bez da kažeš “mi smo nepismene seljačine”.
_________________ Muslimane ko je kleo, nije dangubio.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
SarajkaDjevojka
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:09 |
|
Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08 Postovi: 22090 Lokacija: među zvijezdama
|
Robbie MO je napisao/la: Vrijednost Sarajeva je estetika ružnoće, romantičnoj sirotinji koji traži odmore za 300 eura dobro dođe. Grad veličine Splita, i tu sva sličnost prestaje, jer je Split predivan grad sa 2000 godina starim rimskim građevinama, a Sarajevo je ruglo i turski pazar koji je prije austrijskih plastičnih operacija  izgledao ovako:  Koliko dugo ti nisi bio u BiH? Iskreno. Za 300 eura u Sarajevu mozes se dva put u Bingu podmiriti. Cijene u restoranima su u rangu Splita. Ako ne i skuplje, Sarajevo ima predivne planine i zimski turizam Split more i ljetnju sezonu.
_________________ Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!
Ponesi zastavu!!!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
SarajkaDjevojka
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:10 |
|
Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08 Postovi: 22090 Lokacija: među zvijezdama
|
PCM je napisao/la: Znaci bilanca Sarajeva zadnjih 30 godina jeste Jala Brat?  Kako reći “mi smo nepismene seljačine” bez da kažeš “mi smo nepismene seljačine”. Radi tebi srčika i dan danas za rodnom grudom. Mozes reci šta hoćeš, ali radi. 
_________________ Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!
Ponesi zastavu!!!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:13 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
Ipak treba pohvaliti stanoviti napredak od Afganistana 1878  Austrijske plastične operacije (nose job centra Sarajeva), kombinirano sa “turkish culture”, dovoljno je za turista “on the budget”.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
SarajkaDjevojka
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:14 |
|
Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08 Postovi: 22090 Lokacija: među zvijezdama
|
|
Provincijalska ljubomora moj Robi! Ubi te! Hihihi
_________________ Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!
Ponesi zastavu!!!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Pejtonac sa juga
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:16 |
|
Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44 Postovi: 1240 Lokacija: Ilidža
|
Robbie MO je napisao/la: Vrijednost Sarajeva je estetika ružnoće, romantičnoj sirotinji koji traži odmore za 300 eura dobro dođe. Grad veličine Splita, i tu sva sličnost prestaje, jer je Split predivan grad sa 2000 godina starim rimskim građevinama, a Sarajevo je ruglo i turski pazar koji je prije austrijskih plastičnih operacija  izgledao ovako:  Sarajevo je jedini grad gdje si u jednom kvartu kao u nekoj turskoj mahalici, a u drugom kao u sred Beča. Gdje u jednom dijelu prošetaš kroz dućane Baščaršije, a u drugom kraju popiješ kahvu u austrijskom hotelu, prije nego te fijaker odvuče do izvora Bosne. Grad gdje poslije posla možeš otići da se skijaš na olimpijskim planinama, grad od 400 hiljada ljudi koji nije na moru, ali je opet na putu da privuče milion turista godišnje (da ne govorim o neprijavljenim).
_________________ Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:17 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.
Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20?
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
SarajkaDjevojka
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:18 |
|
Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08 Postovi: 22090 Lokacija: među zvijezdama
|
|
Nije ni od mora daleko. Ne mozes ich na dnevnoj bazi, ali mozes svaki vikend do mora skoknuti. Ma sve imamo. Apsolutno sve!
_________________ Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!
Ponesi zastavu!!!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:19 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
Pejtonac sa juga je napisao/la: Robbie MO je napisao/la: Vrijednost Sarajeva je estetika ružnoće, romantičnoj sirotinji koji traži odmore za 300 eura dobro dođe. Grad veličine Splita, i tu sva sličnost prestaje, jer je Split predivan grad sa 2000 godina starim rimskim građevinama, a Sarajevo je ruglo i turski pazar koji je prije austrijskih plastičnih operacija  izgledao ovako:  Sarajevo je jedini grad gdje si u jednom kvartu kao u nekoj turskoj mahalici, a u drugom kao u sred Beča. Gdje u jednom dijelu prošetaš kroz dućane Baščaršije, a u drugom kraju popiješ kahvu u austrijskom hotelu, prije nego te fijaker odvuče do izvora Bosne. Grad gdje poslije posla možeš otići da se skijaš na olimpijskim planinama, grad od 400 hiljada ljudi koji nije na moru, ali je opet na putu da privuče milion turista godišnje (da ne govorim o neprijavljenim). Pa ostavština Osmanlija i kažem da je neka vrijednost, egzotika, ljudi se dolaze čudit odakle to u Europi i to je sve.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
SarajkaDjevojka
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:20 |
|
Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08 Postovi: 22090 Lokacija: među zvijezdama
|
Robbie MO je napisao/la: Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.
Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20? Čuj bre? 
_________________ Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!
Ponesi zastavu!!!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Pejtonac sa juga
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:20 |
|
Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44 Postovi: 1240 Lokacija: Ilidža
|
|
BiH (a većina toga otpada na Sarajevo) godišnje (od onoga što je prijavljeno) privuče godišnje broj arapskih turista koliko i Švicarska. Vjerovatno je poslije Londona grad sa najviše auta sa tablicama Emirata, Kuvajta Sarajevo.
Oni u jednoj kupovini u Bingu potroše 3 stoje.
_________________ Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:21 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
Sama diskusija je provincijska, u Sloveniji je svako selo sređenije i civiliziranije od Sarajeva, s većom stopom pismenosti, ozbiljnijom infrastrukturom itd.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Pejtonac sa juga
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:21 |
|
Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44 Postovi: 1240 Lokacija: Ilidža
|
Robbie MO je napisao/la: Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.
Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20? Naravno da niste, zato što vam je islamofobija usađena u osnovni identitet od malena.
_________________ Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
SarajkaDjevojka
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:22 |
|
Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08 Postovi: 22090 Lokacija: među zvijezdama
|
Robbie MO je napisao/la: Sama diskusija je provincijska, u Sloveniji je svako selo sređenije i civiliziranije od Sarajeva, s većom stopom pismenosti itd. Tačno te mali pojede ljubomora. Opsjednut si Sarajevom. Opsjednut! 
_________________ Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!
Ponesi zastavu!!!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Pejtonac sa juga
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:23 |
|
Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44 Postovi: 1240 Lokacija: Ilidža
|
Robbie MO je napisao/la: Sama diskusija je provincijska, u Sloveniji je svako selo sređenije i civiliziranije od Sarajeva, s većom stopom pismenosti, ozbiljnijom infrastrukturom itd. Isto bi važilo i za HR. Iako je razlika naravno manja, potezati Sloveniju u nekoj diskusiji o balkanskim poređenjima je kao da pričaš o Švicarskoj. Slovenija je prema razvijenosti i ispred Češke, čak i nekih zapadnoevropskih zemalja.
_________________ Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:23 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
Pejtonac sa juga je napisao/la: Robbie MO je napisao/la: Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.
Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20? Naravno da niste, zato što vam je islamofobija usađena u osnovni identitet od malena. Islamofobija je loša? Pa Balkan i izgleda sjebano zbog islama.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:30 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
2 od 3 najružnija grada bivše Juge (Zenica, Tuzla, Priština) su kod vas. Bojim se da nisu samo 2. 
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Shchepo
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:31 |
|
Pridružen/a: 04 lip 2019, 21:36 Postovi: 683 Lokacija: Heronville
|
Pejtonac sa juga je napisao/la: Robbie MO je napisao/la: Ajde bre na Sarajevo nitko ni na Balkanu nije ljubomoran.
Kakav grad mogu imati Kurdi a da ih je 1 milijun umjesto 20? Naravno da niste, zato što vam je islamofobija usađena u osnovni identitet od malena. Jos od kralja Tvrtka, Murate.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:35 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
Vi mislite da ima velike razlike između Sarajeva, Novog Pazara, Prištine i Skopja ?
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Pejtonac sa juga
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:36 |
|
Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44 Postovi: 1240 Lokacija: Ilidža
|
Robbie MO je napisao/la: Pejtonac sa juga je napisao/la: Naravno da niste, zato što vam je islamofobija usađena u osnovni identitet od malena.
Islamofobija je loša? Pa Balkan i izgleda sjebano zbog islama. Ne bih rekao. Pogledaj malo stare gradove po Siriji npr, daleko je to od neke ružnoće, arhitektura. Mi balkanci smo uvijek ovakvi bili, veze religija nema s tim. 
_________________ Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Pejtonac sa juga
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:38 |
|
Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44 Postovi: 1240 Lokacija: Ilidža
|
Robbie MO je napisao/la: 2 od 3 najružnija grada bivše Juge (Zenica, Tuzla, Priština) su kod vas. Bojim se da nisu samo 2.  Vi ne razumijete da je to stvar percepcije. I nama su npr. gradovi po sjevernoj Hrvatskoj užasno smiješni za neki život, monotoni, dosadni. Isto tako Bošnjaci sa Srbima asociiraju prljavštinu, pa im se čini da je svukuda smeće dok pređu u Lukavicu npr.
_________________ Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:39 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
To su stare civilizacije, i gradovi od trajnog materijala.
U Sarajevu su Turci koristili najjeftinije materijale: drvo, blato (stvrdnutu glinu) i slamu, doslovce pazar i stanica za konje da opskrbljuje vojsku.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Pejtonac sa juga
|
Naslov: Re: Istočno Sarajevo i Zemun Postano: 06 sij 2025, 01:44 |
|
Pridružen/a: 14 kol 2022, 15:44 Postovi: 1240 Lokacija: Ilidža
|
Robbie MO je napisao/la: To su stare civilizacije, i gradovi od trajnog materijala.
U Sarajevu su Turci koristili samo drvo, blato (stvrdnutu glinu) i slamu, doslovce pazar i stanica za konje da opskrbljuje vojsku. Govorili smo o islamu, ne o Osmanlijama. I kao takav, Osmanlije su osnovale veliki broj mjesta u BiH, toliko su uticali na arhitekturu da je "tradicionalna bosanska kuća" zapravo samo adaptacija anadolijskog stila gradnje. U Levantu čemo vidjeti objekte koji su na neki način samo mediteranska verzija onome što znamo vidjeti i kod nas. 
_________________ Dobro bi nam došlo svima razmišljanje hladnom glavom.
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|