HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 14:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 330 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 svi 2014, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Čitali smo o ovome evo i prilog:



Zanimljiv je Ajkunić, na prvi pogled djeluje kao krimos.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 31 svi 2014, 00:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Na sjednici Općinskog vijeća Bugojno 30. svibnja 2014. član bošnjačke nacional-socijalističke stranke (SDP) Elvis Tukar izjavio je: "Mi smo ovdje pobjednici i uvijek ćemo biti!", aludirajući na etničko čišćenje Hrvata koje je provela ABiH na području općine Bugojno.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 01 lip 2014, 13:08 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
http://www.vecernji.hr/svijet/pobili-sm ... pet-942115

Nešto su ovi Muslimanci iz Trokuta nervozni.

"Nakon toga Tukar je odglumio pad, počeo se previjati od navodnih bolova te potrčao u policiju prijaviti Zelića za fizički nasrtaj na njega."

Patetični jadnik.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 01 lip 2014, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Citat:
MIROSLAV ZELIĆ:
Progone me jer svjedočim o zločinima Armije BiH
slika

Istup sestrića Zukana Heleza, vijećnika SDP-a u Općinskom vijeću Bugojno Elvisa Tukara u kojem je Miroslavu Zeliću, vijećniku HDZ-a BiH, poručio “Pobili smo vas ‘93., pobit ćemo vas opet!” naišla je na oštre reakcije hrvatske strane, ali ne i “multietničkog SDP-a”. Dok Lagumdžijina stranka osuđuje navodni napad Zelića na Tukara, ničim se ne dotiče zločinačkih izjava Helezova sestrića koje nisu samo uvreda za Zelića, nego i poruka svim Hrvatima u Federaciji BiH. S druge strane, bugojanski HDZ BiH je priopćio kako se dulje vrijeme sjednice ne vode po poslovniku, krši se Statut, ne zna se što su ovlasti predsjedatelja.

Vrijeđanje Hrvata

- Početak 16. sjednice OV-a Bugojno 30. svibnja 2014. godine bio je neprimjeren domu u kojem participiraju vijećnici HDZ BiH. Tijekom sjednice došlo je do vrijeđanja stečevina hrvatskog naroda, vrijeđanja institucije HVO-a i vijećnika osobno. Vijećnici Kluba HDZ-a BiH su odlučili napustiti sjednicu OV-a. Pri izlasku insceniran je događaj napada kojemu je prethodilo verbalno vrijeđanje, prijetnje i psovke Elvisa Tukara, vijećnika SDP-a, prema našem vijećniku Miroslavu Zeliću - navodi HDZ Bugojna. Osuđuju, kako ističu, ovakvo ponašanje i traže zadovoljavanje ljudskih i etičkih normi i uvažavanje hrvatskog naroda, hrvatskih institucija u BiH i hrvatskih vijećnika. Kako nam je jučer rekao Miroslav Zelić, ovo je samo nastavak progona i prijetnji kojima je izložen već godinama, a koje se događaju jer je na sudovima u BiH tri puta svjedočio o zločinima i logorima Armije BIH. - Tim logorima su upravljali ljudi kojima se Helez sada okružio u Ministarstvu za pitanja branitelja. Dok je Besim Hodžić vodio jedan od logora, ja sam bio u tamnici dva i pol mjeseca. Ranjen sam kada su nas, zarobljenike, pripadnici Armije BiH koristili kao živi štit. Proživjeli smo i vidjeli svašta, ne bojimo se pričati o tome i to je ono što najviše smeta pojedincima u Bugojnu koji su sami bili akteri ovih događaja - rekao nam je Zelić u telefonskom razgovoru. Dodao je kako mu je djelomično drago da je došlo do ovoga događaja jer se otkriva prava slika i stanje u kojem žive Hrvati srednje Bosne. - Oni već 20 godina pokušavaju otjerati Hrvate s ovih prostora, sa svojih ognjišta, a tek sada vidimo kako se prema nama odnose i kako se gleda na hrvatski narod u ovome dijelu BiH. Neka domaća i strana javnost vidi što se događa Hrvatima na ovim prostorima, kakvom smo teroru izvrgnuti. Očekujemo jednu širu reakciju svih nadležnih institucija zbog brutalnog vrijeđanja Hrvata i prijetnji ubojstvom - poručio je Zelić.

Sprema se osveta?

Na kraju je dodao kako se on nikoga ne boji, te kako nije nakon događaja na Općinskom vijeću primio izravne prijetnje, ali... - Postoje neke informacije kako se organiziraju određeni potezi prema meni, ali za sada nisam imao izravnih prijetnji. Mnogo ljudi me zove, govore mi da se pazim i zabrinuti su za moju sigurnost. Ja samo mogu reći kako me ovakvi događaji neće zaplašiti, kako ću nastaviti govoriti istinu o zločinima nad Hrvatima i teroru koji ovaj narod i danas doživljava u srednjoj Bosni - zaključio je Zelić. Očekuje se kako će i nadležne agencije reagirati na otvorene prijetnje da će Hrvati u Bugojnu ponovno biti pobijeni.


vecernji.ba

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 18 kol 2014, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Vrijeđanje Hrvata u OV Bugojno se nastavlja: Pobili smo vas ’93., pobit ćemo vas opet

Prijetnje koje je na sjednici Općinskog vijeća Bugojna krajem svibnja Miroslavu Zeliću, vijećniku HDZ BiH uputio Elvis Tukar, vijećnik SDP-a kazavši mu: “Pobili smo vas ’93., pobit ćemo vas opet”, doveli su stanje u ovom tijelu do usijanja. Iako je bilo za očekivati da će nakon ovog incidenta strasti smiriti, a oni koji su se ponašali krajnje neprimjereno biti kažnjeni, to se još nije dogodilo. Tukar još nije kažnjen zbog otvorenih prijetnji Zeliću i omalovažavanja hrvatskog naroda i HVO-a, legitimnog oblika organiziranja Hrvata u proteklome ratu s čijim je spominjenjem počela rasprava koje je završila otvorenom prijetnjom likvidacijom vijećnika HDZ BiH, to se nije dogodilo.

Uvrede na račun hrvatskog naroda, jezika pa čak i vjerskih blagdana sastavni su dio rada Općinskog vijeća Bugojna. Ovog puta pojedinim vijećnicima na čelu s Abidom Ajkunićem iz SDP-a te Ilhanom Bušatlićem, vijećnikom Liste za Bugojno zasmetala je proslava Ilindana, zaštitnika župe Kandija. Sv. Iliju katolici u BiH stoljećima proslavljaju 20. srpnja, a Vlada FBiH ove je godine, dva dana uoči Ilindana, donijela odluku o proglašenju 20. srpnja Danom žalosti zbog prijedorskih žrtava. Bugojanskim SDP-ovcima i vijećnicima Liste za Bugojno zasmetalo je što se u hrvatskoj povratničkoj župi Kandiji, baš toga dana, kao i uostalom i stotinama godina ranije, slavio Sv. Ilija, zaštitnik ove župe ali i cijele BiH te traže kažnjavanje organizatora. Na optužbe im je odgovorio Miroslav Zelić koji je također iz Kandije i neizravno je prozvan kao organizator sportskih i kulturnih događaja u povodu patrona župe Kandija.

“Ono na što sam jednostavno morao reagirati su stalna spominjanja kako se u Kandiji na dan žalosti za žrtve Prijedora događalo nešto strašno. Ja ne znam što je to strašno u obilježavanju vjerskog blagdana kojeg mi katolici slasvimo stoljećima kao zaštitnika mnogih župa u BiH ali i cijele BiH. Mi nikoga ne omalovažavamo, držimo do svojih običaja, a krajnje nesmotrenom smatramo odluku Vlade FBiH da na bilo čiji vjerski blagdan donese odluku o proglašenju dana žalosti”, izjavio je Zelić na sjednici Općinskog vijeća u ponedjeljak na što mu, za čudo, nitko nije replicirao.

Silnice uvreda na račun svega što je hrvatsko bile su preusmjerene na hrvatski jezik. I opet je prednjačio Elvis Tukar, vijećnik SDP-a kojemu je stalna praksa postala, prilikom redovitih prozivki prisutnih vijećnika, odazivati se s “nazočan”, a potom prasnuti u smijeh zbog korištenja hrvatske riječi.

Ovakvih uvreda i omalovažavanja hrvatskog naroda, jezika i obilježja bit će sve dok oni koji vrijeđaju za to ne budu primjereno kažnjeni. Smatra to i Greta Kuna, vijećnica HDZ BiH koja je ovih dana pisala Općinskom povjerenstvu za praćenje poštivanja etičkog kodeksa te Središnjem izbornom povjerenstvu BiH. Kuna traži sankcije za Elvisa Tukara i Ilhana Bušatlića, zbog uvreda ali i otvorenih prijetnji.

“Poslovnik o radu Općinskog vijeća sadrži Etički kodeks koji izričito u članku 3.11. naglašava norme ponašanja općinskih vijećnika, a kojeg se vijećnici Elvis Tukar i Ilhan Bušatlić ne pridržavaju nego vrijeđaju hrvatske institucije u BiH, hrvatski narod u općini Bugojno i vijećnike Kluba HDZ BiH ne prihvaćajući njihovu legalnost i legitimnost u predstavljanju hrvatskog interesa u općini Bugojno.

Zbog svega navedenog i zbog povreda osobnog integriteta naših vijećnika tražimo sankcioniranje spomenutih vijećnika, a za sve navedeno postoje snimci u TV Bugojnu”, pojašnjava Kuna.

Na potezu su Povjerenstvo za praćenje poštivanja etičkog kodeksa općine Bugojno i Središnje izborno povjerenstvo BiH koji, primjerenim kaznama, jedini mogu zaustaviti praksu stalnih uvreda na račun hrvatskog naroda te otvorenih prijetnji hrvatskim vijećnicima koje se događaju u Općinskom vijeću Bugojna.

Nije nevažno napomenuti da Elvis Tukar uživa zaštitu svojega ujaka Zukana Heleza, federalnog ministra za pitanja branitelja. Hoće li mu ona dopustiti da i dalje vrijeđa i prijeti, tek će se vidjeti.

artinfo.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 14 lis 2014, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Stvarno to je strasna provokacija, sa ciljem da se podizu tenzije, proglasavanje dana zalosti na praznik koji se slavi stotinama godina.
Ovo bi trebalo propagirati u svijetu kao stvaranje mini islamskog kalifata.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 14 lis 2014, 17:39 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Ovo treba plasirat na vece Hrvatske medije !!
Ovo su prvi koraci prema zabranjivanju krscanstva i manifestacije krscanski svetaca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 14 lis 2014, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kakva veze ima Ilija- Ilijas sa zaštitom BIH.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 30 lis 2014, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
slika

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 28 sij 2015, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Bugojno: Tukar prijetio Zeliću: “Zažalit ćeš ti zbog svega. Gotov si”
Objavljeno 27.01. - 13:56

“Zažalit ćeš ti zbog svega. Gotov si”. Prijetnja je to koju je nakon psovki i uvreda Elvis Tukar uputio Miroslavu Zeliću, predsjedniku bugojanske HVIDR-e i vijećniku HDZ BiH u Općinskom vijeću Bugojna.

Tukar i Zelić sreli su se sasvim slučajno u ponedjeljak ispred poslovnice UniCredit banke u Bugojnu.

“Ničim izazvan Tukar me verbalno napao psujući mi majku ustašku, a uvrede su završile otvorenom prijetnjom i riječima kako ću zažaliti zbog svega”, prepričao je Večernjem listu Zelić susret s Tukarom.


Zelić je prijetnje prijavio Policijskoj postaji Bugojno od koje očekuje zaštitu sebe i svoje obitelji.

“Još nisam upoznat s detaljima ovog slučaja. Ako napadnuta osoba osjeća da je ugrožena njezina ili sigurnost njezine obitelji, onda će ovo djelo biti kvalificirano kao ugrožavanje sigurnosti. Verbalni napad na ulici ima karakteristike ugrožavanja javnog reda i mira. Uglavnom, treba vidjeti najprije koju kvalifikaciju dati događaju, a onda će policija postupati sukladno svojim ovlastima”, kazao nam je Rusmir Prohan, glasnogovornik MUP-a Srednjobosanske županije.

Iako su izrečene javno, na sjednicama Općinskog vijeća, ni dosadašnje Tukarove uvrede na račun hrvatskog naroda, njegovih institucija i obilježja nisu rezultirale odgovarajućim sankcijama.

S ponašanjem SDP-ova vijećnika upoznati su i Povjerenstvo za etički kodeks općine Bugojno, kao i Središnje izborno povjerenstvo BiH.

Podsjećamo, Elvis Tukar, vijećnik SDP-a u Općinskom vijeću Bugojna i sestrić Zukana Heleza, federalnog ministra za pitanja branitelja, prije nekoliko mjeseci na sjednici Općinskog vijeća zaprijetio je hrvatskom narodu riječima “Pobili smo vas ‘93., pobit ćemo vas opet”.

Izrečena prijetnja prošla je bez ikakvih sankcija. Zelić se nada kako će Elvis Tukar barem ovaj put biti primjereno kažnjen. O motivima napada i prijetnji koje mu je izrekao Zelić, kaže, može samo nagađati.

“Ja niti znam niti želim nagađati što je to Tukaru ovog puta zasmetalo kod mene, to što sam hrvatski stradalnik koji je punih osam mjeseci proveo u logorima Armije BiH i koji je ranjen kao živi štit, ili pak moje političko djelovanje u Općinskom vijeću. Uostalom, mene to ni ne zanima. Znam samo da je ugrožena moja i sigurnost moje obitelji i tražit ću od policije da Tukarov napad na mene tako i kvalificira. Jasno mi je poručeno da ću zažaliti i da sam gotov”, zaključuje hrvatski vijećnik Miroslav Zelić.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 sij 2015, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Citat:
LOGOR NA STADIONU ISKRA U BUGOJNU

Zapovjeniku Armije BiH za zločin nad Hrvatima u logoru u Bugojnu 4 godine zatvora

Sud BiH potvrdio je presudu kojom je zapovjednika osiguranja logora bošnjačke Armije BiH Musajba Kukavicu u Bugojnu osudio na četverogodišnju kaznu zatvora zbog ratnih zločina nad hrvatskim zatočenicima, priopćeno je u četvrtak iz Suda BiH.

Kukavica, koji je prvostupanjskom presudom bio oslobođen optužbi, a u drugostupanjskom postupku osuđen na četverogodišnju kaznu zatvora žalio se trećestupanjskome vijeću koje mu je potvrdilo osuđujuću presudu. On je osuđen za ratni zločin protiv Hrvata ratnih zarobljenika, nečovječno postupanje i mučenje koje je počinio kao časnik Armije BiH od 1993. do 1994. u logoru na stadionu Iskra u Bugojnu.

Trećestupanjsko sudsko vijeće Suda BiH je odbacilo žalbu koju je obrana uložila na raniju presudu i ova je odluka konačna.

Protiv Kukavice se ranije vodio postupak zajedno sa Senadom Dautovićem koji je tijekom rata bio zapovjednik logora Iskra u Bugojnu koji je pravomoćno osuđen na 7 godina.

Sa stadiona Iskra u Bugojnu u ljeto 1993. nestao je 21 najvišepozicionirani hrvatski vojni i civilni dužnosnik u Bugojnu. Oni su ubijeni, a tek je dio tijela nestalih godinama kasnije pronalažen na više lokacija.

Izvor: Narod.hr/h

http://narod.hr/svijet/zapovjeniku-armije-bih-za-zlocin-nad-hrvatima-u-logoru-u-bugojnu-4-godine-zatvora/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 06 ožu 2015, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
4 god je malo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 06 ožu 2015, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Normalno da je premalo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 06 ožu 2015, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Pustite ga na slobodu majke vam se najebem lijskeba..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
"Može li ruka pravde stići počinioce zločina nad Bošnjacima Vrbanje?
Ove godine navršava se 22 godina od zločina počinjenih na teritoriji općine Bugojno nad Bošnjacima, prije svega na području Vrbanje, Crniča i Vrpeći koji su počinili vojnici HVO Bugojno.

Na ovom dijelu općine Bugojno desio se zločin nad Bošnjacima koji ima sve elemente genocida. Naime, sve što je bilo bošnjačko u periodu od 18. do 28. jula 1993. godine pobijeno je, zarobljeno, popaljeno i uništeno. Sve je počelo 18. jula 1993. godine kada su jedinice HVO Bugojno, u cilju zaokruživanja teritorije Hrvatske zajednice Herceg – Bosna, napale na jedinice Armije i MUP-a RBiH kako bi i Bugojno stavili pod svoju kontrolu. Iako u naseljima Vrbanja, Crniče i Vrpećnije bilo nijedne organizovane jedinice Armije RBiH to nije spriječilo rukovodstvo HVO Bugojno da naredi napad na ova naselja sa svojim najbolje obučenim i opremljenim jedinicama. Tom prilikom “hrabri” vojnici su ubili 45 osoba bošnjačke nacionalnosti, uglavnom civila, uključujući žene, starije i nemoćne osobe, kazali su iz Udruženja za zaštitu tekovina borbe BiH.

Kako kažu iz Udruženja mnogi od njih prije nego što su ubijeni, fizički zlostavljani i mučeni, ljudskom umu neshvatljivim metodama. U motelu “Akvarijum” formiran je i logor u kome je zatvoreno 46 civila Bošnjaka gde su sve do 28. jula kada su razmijenjeni bili izloženi svakodnevnim torturama, premlaćivanjima, silovanjima i poniženjima. Da bi slika bila potpuna sva bošnjačka pokretna i nepokretna imovina je opljačkana, zapaljena i uništena.

– Sve ovo se dešavalo planski i organizirano, obzirom da je rukovodstvo HVO Bugojno bilo smješteno u Titovoj vili „Gorica“ iz koje su imali neposredno kontrolu nad jedinicama, kako pješadijskim tako i moćnom artiljerijom koju su okrenuli protiv svog grada pri tome uništavajući sve redom: civilne i privredne objekte, škole, džamije, poštu i dr. Za sve ove zločine do sada je pred Sudom BiH odgovarao samo jedan pripadnik HVO Bugojno i to neposredni izvršilac krivičnih djela koji je sporazumno prizna saučesništvo u ubistvu i fizička zlostavljanja zarobljenih Bošnjaka – naglasili su.

Pitamo se gdje je tu pravda. Može li jedan čovjek odgovarati za ovoliko zločina za koje još uvijek postoje i živi svjedoci koji su spremni sarađivati sa Tužilaštvom BiH, kao i veliki broj pisane dokumentacije, video i foto materijala. Treba reći da je i Haško tužilaštvo razmatralo optužnicu protiv 139 pripadnika HVO Bugojno i za devet pripadnika HVO Bugojno stavilo oznaku „A“, za koje po njihovom mišljenju ima elemenata za krivično gonjenje, što nadležni tužilac Tužilaštva BiH ignoriše ili traži izgovore za nepokretanje krivičnog postupka, istakli su iz Udruženja.

Kako kažu, u borbu za traženje pravde za ovaj zločin do sada su, uglavnom, bili uključena neka boračka udruženja proistekla iz Armije RBiH iz Bugojna i porodice stradalih što je bilo nedovoljno i nije donijelo pravnu i moralnu satisfakciju žrtvama zločina.

S obzirom da je pravda univerzalno pravo za sve ljude, bez obzira na vjeru i naciju, nadamo se da će se konačno svi nivoi izvršne i zakonodavne vlasti u BiH angažovati kako bi i za zločine nad Bošnjacima Bugojna odgovarali njihovi počinioci. Mi nemamo pravo niti hoćemo odustati od traženja pravde jer nam to nevino ubijeni nikada neće oprostiti, zaključili su iz Udruženje za zaštitu tekovina borbe BiH.

(Faktor.ba)

Protiv koga su se Bošnjaci borili.
slika

U Bugojnu je 1993. fašizam ponovo reinkarniran u duhu pripadnika postrojbi Hrvatskog vijeća obrane. Pripadnici HVO-a Bugojno uz fašističku zastavu. Mnogi od njih se i danas nalaze na čelnim pozicijama u Oružanim snagama BiH, za zločine u Bugojnu i Vrbanji još niko nije odgovarao.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
To je fotomontaza,ba. Lazljivi ste i providni.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
korrisnik je napisao/la:
"Može li ruka pravde stići počinioce zločina nad Bošnjacima Vrbanje?
Ove godine navršava se 22 godina od zločina počinjenih na teritoriji općine Bugojno nad Bošnjacima, prije svega na području Vrbanje, Crniča i Vrpeći koji su počinili vojnici HVO Bugojno.

Na ovom dijelu općine Bugojno desio se zločin nad Bošnjacima koji ima sve elemente genocida. Naime, sve što je bilo bošnjačko u periodu od 18. do 28. jula 1993. godine pobijeno je, zarobljeno, popaljeno i uništeno. Sve je počelo 18. jula 1993. godine kada su jedinice HVO Bugojno, u cilju zaokruživanja teritorije Hrvatske zajednice Herceg – Bosna, napale na jedinice Armije i MUP-a RBiH kako bi i Bugojno stavili pod svoju kontrolu. Iako u naseljima Vrbanja, Crniče i Vrpećnije bilo nijedne organizovane jedinice Armije RBiH to nije spriječilo rukovodstvo HVO Bugojno da naredi napad na ova naselja sa svojim najbolje obučenim i opremljenim jedinicama. Tom prilikom “hrabri” vojnici su ubili 45 osoba bošnjačke nacionalnosti, uglavnom civila, uključujući žene, starije i nemoćne osobe, kazali su iz Udruženja za zaštitu tekovina borbe BiH.

Kako kažu iz Udruženja mnogi od njih prije nego što su ubijeni, fizički zlostavljani i mučeni, ljudskom umu neshvatljivim metodama. U motelu “Akvarijum” formiran je i logor u kome je zatvoreno 46 civila Bošnjaka gde su sve do 28. jula kada su razmijenjeni bili izloženi svakodnevnim torturama, premlaćivanjima, silovanjima i poniženjima. Da bi slika bila potpuna sva bošnjačka pokretna i nepokretna imovina je opljačkana, zapaljena i uništena.

– Sve ovo se dešavalo planski i organizirano, obzirom da je rukovodstvo HVO Bugojno bilo smješteno u Titovoj vili „Gorica“ iz koje su imali neposredno kontrolu nad jedinicama, kako pješadijskim tako i moćnom artiljerijom koju su okrenuli protiv svog grada pri tome uništavajući sve redom: civilne i privredne objekte, škole, džamije, poštu i dr. Za sve ove zločine do sada je pred Sudom BiH odgovarao samo jedan pripadnik HVO Bugojno i to neposredni izvršilac krivičnih djela koji je sporazumno prizna saučesništvo u ubistvu i fizička zlostavljanja zarobljenih Bošnjaka – naglasili su.

Pitamo se gdje je tu pravda. Može li jedan čovjek odgovarati za ovoliko zločina za koje još uvijek postoje i živi svjedoci koji su spremni sarađivati sa Tužilaštvom BiH, kao i veliki broj pisane dokumentacije, video i foto materijala. Treba reći da je i Haško tužilaštvo razmatralo optužnicu protiv 139 pripadnika HVO Bugojno i za devet pripadnika HVO Bugojno stavilo oznaku „A“, za koje po njihovom mišljenju ima elemenata za krivično gonjenje, što nadležni tužilac Tužilaštva BiH ignoriše ili traži izgovore za nepokretanje krivičnog postupka, istakli su iz Udruženja.

Kako kažu, u borbu za traženje pravde za ovaj zločin do sada su, uglavnom, bili uključena neka boračka udruženja proistekla iz Armije RBiH iz Bugojna i porodice stradalih što je bilo nedovoljno i nije donijelo pravnu i moralnu satisfakciju žrtvama zločina.

S obzirom da je pravda univerzalno pravo za sve ljude, bez obzira na vjeru i naciju, nadamo se da će se konačno svi nivoi izvršne i zakonodavne vlasti u BiH angažovati kako bi i za zločine nad Bošnjacima Bugojna odgovarali njihovi počinioci. Mi nemamo pravo niti hoćemo odustati od traženja pravde jer nam to nevino ubijeni nikada neće oprostiti, zaključili su iz Udruženje za zaštitu tekovina borbe BiH.

(Faktor.ba)

Protiv koga su se Bošnjaci borili.
slika

U Bugojnu je 1993. fašizam ponovo reinkarniran u duhu pripadnika postrojbi Hrvatskog vijeća obrane. Pripadnici HVO-a Bugojno uz fašističku zastavu. Mnogi od njih se i danas nalaze na čelnim pozicijama u Oružanim snagama BiH, za zločine u Bugojnu i Vrbanji još niko nije odgovarao.

I ono što ste vi počinili Hrvatima u Bugojnu ima elemente genocida.
Nemojte mi nešto srat da nitko nije odgovarao. Danonoćno se uhićuju bivši pripadnici HVO dok nitko ne jebe ARBIH zločince ni 2%...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Reagirala bugojanska udruženja žrtava: Slika Ivana Jurčevića i pripadnika HVO-a ispod svastike je original!


Udruženja žrtava iz Bugojna, posebno zločina u naselju Vrbanja, oštro su reagirala povodom teksta objavljenog u "Oslobođenju", u kojem se tvrdi da je fotografija na kojoj su se pripadnici HVO-a, predvođeni Ivanom Jurčevićem, predsjednikom Udruge umirovljenih i demobiliziranih branitelja HVO-a FBiH, slikali ispod zastave sa svastikom, kukastim križem - fašističkim simbolom, ustvari fotomontaža.

Komandant jedinice

Predsjednik Udruženja za zaštitu tekovina odbrambeno-oslobodilačkog rata Abdulah Jeleč potvrdio nam je da se ne radi o fotomontaži te da se originalna fotografija nalazi u Institutu za istraživanje zločina.

- Sliku su napravili pripadnici HVO-a. Pronađena je kada su njihove jedinice napuštale Bugojno. Ova slika pokazuje šta su bili idoli pripadnicima HVO-a. Kukasti krst sve dokazuje. O ulozi Jurčevića, koji je na slici prvi slijeva, u zločinima na Vrbanji ne želim govoriti dok ne budem imao čvrste dokaze - kaže Jeleč.

Da je slika original, potvrdio nam je i Mirsad Teskeredžić, predsjednik Udruženja "Porodice stradalih Vrbanja 93", koji je za "Avaz" kazao da je slika napravljena u mjestu Kula, koje se nalazi pored naselja Bristovi, na ulazu u Bugojno. Jurčevićeve izjave, objavljene u "Oslobođenju", nije želio komentirati, jer, kako kaže, ne čita taj list! On kaže da je Jurčević bio komandant jedinice koja je činila zločine.

Ubijeni Bošnjaci

- Uoči sukoba Armije RBiH i HVO-a, jedinica kojom je komandovao Jurčević ubila je vojnog policajca na punktu upravo na Bristovima. Jurčević je lično držao taj punkt, na kojem je ubijen vojnik Selver Hodžić, a jedan je ranjen. Ubistvo se dogodilo iako su Armija RBiH i HVO imali dogovor da se drže zajednički punktovi - kaže Teskeredžić.

On dodaje da danas, skoro 20 godina od počinjenih zločina, pojedinci mogu pričati šta hoće, ali da će tužilaštvo, koje je pomalo izgubilo interes, kad-tad morati dati odgovor na pitanje ko je ubio 45 Bošnjaka u Vrbanji.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 21:29 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Kad bi barem Tužilaštvo dalo odgovor na Uzdol, Buhine Kuće, Miletiće...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Dokaz da BIH tužilaštvo nije samo Bošnjačko.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 21:34 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Da nije samo bošnjačko bošnjački zločinci bi odgovarali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
yayo je napisao/la:
Da nije samo bošnjačko bošnjački zločinci bi odgovarali.


Iz priloženog se vidi da ne odgovaraju ni Hrvati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 srp 2015, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
korrisnik je napisao/la:
yayo je napisao/la:
Da nije samo bošnjačko bošnjački zločinci bi odgovarali.


Iz priloženog se vidi da ne odgovaraju ni Hrvati.

Iz priloženog se vidi kako vi kukate o nekakvom zločinu koji su Hrvati počinili u Bugojnu. Vi ste Bugojno očistili od Hrvata. To vam nije dovoljno dobro?
Ako nitko ne bude odgovarao za taj zločin znati ćete kako se osjećaju Hrvati kad nitko ne odgovara za vaše zločine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 08 kol 2015, 12:56 
Offline

Pridružen/a: 08 kol 2015, 12:40
Postovi: 2
:herceg_bosna :herceg_bosna :herceg_bosna
BugojnoCroatiaEst je napisao/la:
Ceha je napisao/la:


Slažem se... polako se treba vraćati i naseljavati Bugojno... kada bi bilo volje bio bi to opet hrvatski grad.
No kako kada se Hrvat osjeća ko manjina u svome gradu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 08 kol 2015, 12:59 
Offline

Pridružen/a: 08 kol 2015, 12:40
Postovi: 2
yayo je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Iz priloženog se vidi da ne odgovaraju ni Hrvati.

Iz priloženog se vidi kako vi kukate o nekakvom zločinu koji su Hrvati počinili u Bugojnu. Vi ste Bugojno očistili od Hrvata. To vam nije dovoljno dobro?
Ako nitko ne bude odgovarao za taj zločin znati ćete kako se osjećaju Hrvati kad nitko ne odgovara za vaše zločine.


Spominje se drvo pored šume...zna se da je u Bugojnom bio počinjen zločin nad Hrvatima i etničko čiščenje Hrvata od strane Bošnjaka.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 330 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO