HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 29 stu 2009, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Ceha je napisao/la:
Uskopljak je napisao/la:
Dao bog, pa da se muslici u vecem broju isele odn. imaju manji nantalitet. Ali do toga ce jos puno proc.

Cuo sam da je tokom rata bilo nesporazuma izmedu fojnickih i kiseljackih Hrvata. Vecina hrvatskih fojnicana ne vole Ivicu Raica. Ima li iko nekih daljnih informacija?

Piše u jednoj od knjižica Višnje Starješine da je Ivica Rajić Lik koji je iz JNA davno nakon početka rata prešao u HVO. Da je lik cijelo vrijeme rata švercao sa Srbima (linija za Sarajevo) i sa muslimanima (nešto za oružje). Tako da ti je došlo do situacije u kojoj ljudi iz okolnih sela (fojničani, travničani, varešani..) brane Kiseljak a napadaju ga Muslimani sa oružjem i municijom koje su kupili od Rajića.
Da je Rajić napravio s*anje u Varešu (iako je moje mišljenje da bi Vareš i sam pao s obzirom na okruženje, al Rajić je bio taj koji je Muslimanima dao ispriku) da mu ne bi bili konkurencija u švercu sa Srbima.
U knjizi od Starješine(ne znam je li Laboratorij Balkan ili Haaška formula) ima i dio u kojem se tvrdi da je čovjek iz kiseljačkog HVOa "odstranio" sve blaškićeve kolege i bilo koga ko ga je mogao kontrolirati po načelu metak u glavu.
Starješina mu nije sklona :kava
U Tuđmanovim transkriptima kada se spominje Rajić ima jedno šuškanje, uglavnom koliko mi se čini čovjek je strašno negativno djelovao na sve dosta stvari osim na svoj privatni interes.
Zato bi bilo logično i da ga nitko iz okolinih gradića ne voli, jer vjerojatno je odgovoran za nezauzimanje Fojnice, kao i pad Vareša.
E sad ne znam, to je sve literatura, slova na papiru, da li netko može reći više?

Taj Ivica Rajić je baš ološ, šljam, dno dna u našim redovima. Nažalost, nije bio jedini, još je takvih "rajića" isplivalo i u drugim sredinama za vrijeme rata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 03 pro 2009, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
slikaslika
Ako netko zna točne ratne linije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 03 pro 2009, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Kuda je prolazio taj put koji je navodno bio teritorijalni spoj sa Srednjom Bosnom ?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 09 pro 2009, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
GRAD FOJNICA

Izborne jedinice grada Fojnice:

REDOVNI birači izbori 2008:

Ukupno 4018
Hrvati 1240 (30,9%)
Ostali 2778 (69,1%)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 07 sij 2010, 11:59 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 21:20
Postovi: 7
lider30 je napisao/la:
Zapadni_Mostar je napisao/la:
slika

Fojnica je stari bosanski grad i općina u središnjem dijelu Bosne i Hercegovine, sa oko 3.400 stanovnika u gradu, odnosno 15.000 u općini (1991.) Poznata je po glasovitom Franjevačkom samostanu), sa bogatom bibliotekom i zbirkom.

Godine 1991. je u 30 (29 apsolutna, 1 relativna) naselja postajala muslimanska većina, u 24 (23 apsolutna, 1 relativna) hrvatska, u 1 većina ostalih.

ukupno: 16.296[1][2]

* Bošnjaci - 8.024 (49,23%)
* Hrvati - 6.623 (40,64%)
* Srbi - 157 (0,96%)
* Jugoslaveni - 407 (2,49%)
* ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 1.085 (6,65%)


Ja ove boldirano ne mogu nikako skužiti. :ne zna:


U opcini Fojnica se nalaze 2 zavoda za mentalno invalidne osobe. Ti ljudi su ubrajani u neopredjeljene ili nepoznato.
http://www.zavod-bakovici.ba/index.php
http://www.zavodmil.ba/bs/home.shtml?01.shtml~mainFrame

PS:
Kad budem imao vise vremena, napisat cu nesto vise o Fojnici.


Vrh
   
 
 Naslov: Prva beba u 2010. godini rođena minut iza polnoći
PostPostano: 07 sij 2010, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2009, 11:52
Postovi: 85
Bolnica u Novoj Biloj: Prva beba u 2010. godini rođena minut iza polnoći

Prva beba rođena u novoj 2010. godini u bolnici "dr. fra Mato Nikolić" u Novoj Biloj, djevojčica je teška 3680 kg i duga 52 cm.

Bebica je peto dijete u obitelji koja živi u Fojnici a rođena je samo minut poslije polnoći. Inače, kako doznajemo u rodilištu ove bolnice, u prošloj godini su imali 70 poroda više u odnosu na 2008. godinu što je ohrabrujuć podatak kada je u pitanju natalitet u našem kantonu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Prva beba u 2010. godini rođena minut iza polnoći
PostPostano: 07 sij 2010, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68241
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ALF je napisao/la:
Bolnica u Novoj Biloj: Prva beba u 2010. godini rođena minut iza polnoći

Prva beba rođena u novoj 2010. godini u bolnici "dr. fra Mato Nikolić" u Novoj Biloj, djevojčica je teška 3680 kg i duga 52 cm.

Bebica je peto dijete u obitelji koja živi u Fojnici a rođena je samo minut poslije polnoći. Inače, kako doznajemo u rodilištu ove bolnice, u prošloj godini su imali 70 poroda više u odnosu na 2008. godinu što je ohrabrujuć podatak kada je u pitanju natalitet u našem kantonu.


:palacgore2 :HercegBosanac

Sad znamo i ko je odgovoran za veliki pad nataliteta u nekim općinama Srednje Bosne u 2009. ;) ;) ;)

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 26 sij 2010, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
slika

Bakovići


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 13 tra 2010, 21:20 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Korigirani popis stanovništva iz 1991. godine (bez osoba na privremenom radu u inozemstvu)

http://www.hercegbosna.org/kolumne/demo ... e-887.html


Privitak/ci:
Fojnica.PNG
Fojnica.PNG [ 7.95 KiB | Pogledano 11630 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 30 tra 2010, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Baš je zanimljivo ovo, Hrvati i dalje trećina u Fojnici čini se:

Citat:
Ovih dana je na području općine Fojnica u toku upis učenika u prvi razred osnovnih škola O.Š "Muhsin Rizvić" Fojnica i O.Š. "Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica. Kako smo saznali od direktora O.Š. "Muhsin Rizvić" Fojnica Muje Zahirovića, prof. kada je u pitanju ova škola u šest područnih i u dvije centralne škole se upisalo tokom ovog upisnog roka 108 novih učenika prvačića koji će se školovati po devetogodišnjem bosanskom nastavnom planu i programu u školskoj 2010/2011 godini.

"U područnim školama je situacija slijedeća. Upis prvačićaU područnu školu u Pločari Polju upisano je 10 prvačića, u Ostružnici 19 novih učenika, u Dusini 5 učenika, u Fojnici 51 učenik, još treba da se upišu sedam učenika u područnoj školi u Rizvićima i jedan učenik u Majdanu. Upis novih učenika je obuhvatio djecu rođenu između 1. septembra 2003. i 1. septembra 2004. godine", kaže direktor Mujo Zahirović.

Kako smo saznali od pedagogice O.Š. "Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica Josipe Lovrić u ovu školu koja radi po hrvatskom nastavnom planu i programu do sada se u prvi razred devetogodišnjeg školovanja upisalo u centralnoj O.Š." Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica 17 prvačića i u područnoj školi u Fojnici 33 nova učenika. "To bio skoro konačan broj a može se desiti da se upiše još neki učenik", kazala nam je pedagogica Josipa Lovrić.

Fojnica.ba


Dakle dežurni defetisti situacija i nije tako poražavajuća kako izgleda na prvi pogled. Pa ne moramo pod hitno navrat nanos bilo kakav entitet... :hrvatinic

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 30 tra 2010, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baš je zanimljivo ovo, Hrvati i dalje trećina u Fojnici čini se:

Citat:
Ovih dana je na području općine Fojnica u toku upis učenika u prvi razred osnovnih škola O.Š "Muhsin Rizvić" Fojnica i O.Š. "Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica. Kako smo saznali od direktora O.Š. "Muhsin Rizvić" Fojnica Muje Zahirovića, prof. kada je u pitanju ova škola u šest područnih i u dvije centralne škole se upisalo tokom ovog upisnog roka 108 novih učenika prvačića koji će se školovati po devetogodišnjem bosanskom nastavnom planu i programu u školskoj 2010/2011 godini.

"U područnim školama je situacija slijedeća. Upis prvačićaU područnu školu u Pločari Polju upisano je 10 prvačića, u Ostružnici 19 novih učenika, u Dusini 5 učenika, u Fojnici 51 učenik, još treba da se upišu sedam učenika u područnoj školi u Rizvićima i jedan učenik u Majdanu. Upis novih učenika je obuhvatio djecu rođenu između 1. septembra 2003. i 1. septembra 2004. godine", kaže direktor Mujo Zahirović.

Kako smo saznali od pedagogice O.Š. "Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica Josipe Lovrić u ovu školu koja radi po hrvatskom nastavnom planu i programu do sada se u prvi razred devetogodišnjeg školovanja upisalo u centralnoj O.Š." Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica 17 prvačića i u područnoj školi u Fojnici 33 nova učenika. "To bio skoro konačan broj a može se desiti da se upiše još neki učenik", kazala nam je pedagogica Josipa Lovrić.

Fojnica.ba


Dakle dežurni defetisti situacija i nije tako poražavajuća kako izgleda na prvi pogled. Pa ne moramo pod hitno navrat nanos bilo kakav entitet... :hrvatinic


Navrat nanos nikad nije dolazilo u obzir.
Hrvatski entitet bez enlava u srednjoj bosni ne bi imao smisla.
Poanta je da se to pojača, a ne oslabi.
A i bilo bi ljepo da se uspijemo dogovoriti sa Srbima oko Posavine, Komušine, Liskavice, Majdana i Sv.Stjepana Krsta (i ona 3 sela kod Ravnog). :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 26 svi 2010, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baš je zanimljivo ovo, Hrvati i dalje trećina u Fojnici čini se:

Citat:
Ovih dana je na području općine Fojnica u toku upis učenika u prvi razred osnovnih škola O.Š "Muhsin Rizvić" Fojnica i O.Š. "Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica. Kako smo saznali od direktora O.Š. "Muhsin Rizvić" Fojnica Muje Zahirovića, prof. kada je u pitanju ova škola u šest područnih i u dvije centralne škole se upisalo tokom ovog upisnog roka 108 novih učenika prvačića koji će se školovati po devetogodišnjem bosanskom nastavnom planu i programu u školskoj 2010/2011 godini.

"U područnim školama je situacija slijedeća. Upis prvačićaU područnu školu u Pločari Polju upisano je 10 prvačića, u Ostružnici 19 novih učenika, u Dusini 5 učenika, u Fojnici 51 učenik, još treba da se upišu sedam učenika u područnoj školi u Rizvićima i jedan učenik u Majdanu. Upis novih učenika je obuhvatio djecu rođenu između 1. septembra 2003. i 1. septembra 2004. godine", kaže direktor Mujo Zahirović.

Kako smo saznali od pedagogice O.Š. "Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica Josipe Lovrić u ovu školu koja radi po hrvatskom nastavnom planu i programu do sada se u prvi razred devetogodišnjeg školovanja upisalo u centralnoj O.Š." Ivan Goran Kovačić" Gojevići Fojnica 17 prvačića i u područnoj školi u Fojnici 33 nova učenika. "To bio skoro konačan broj a može se desiti da se upiše još neki učenik", kazala nam je pedagogica Josipa Lovrić.

Fojnica.ba


Dakle dežurni defetisti situacija i nije tako poražavajuća kako izgleda na prvi pogled. Pa ne moramo pod hitno navrat nanos bilo kakav entitet... :hrvatinic


broj upisanih i za Bošnjake i za Hrvate identičan kao 2007., samo se malo ispremješalo po područnim školama. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 26 svi 2010, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
dudu je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baš je zanimljivo ovo, Hrvati i dalje trećina u Fojnici čini se:



Dakle dežurni defetisti situacija i nije tako poražavajuća kako izgleda na prvi pogled. Pa ne moramo pod hitno navrat nanos bilo kakav entitet... :hrvatinic


broj upisanih i za Bošnjake i za Hrvate identičan kao 2007., samo se malo ispremješalo po područnim školama. :zubati


Stabilni smo oko Fojnice. Iako bi bilo ljepše da zeleni krenu nestajat :biceovodobro :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 13 srp 2010, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 21:20
Postovi: 7
U toku je izvodzenje radova za Trg Fra. Nikice Miličevića u Gojevičima, opcina Fojnica.

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 4549853296

O Fra Nikici Miličević mozete procitat ovdje-
http://uskoplje.blog.hr/2008/11/1625590 ... cevic.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 13 srp 2010, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Zvonigrad je napisao/la:
U toku je izvodzenje radova za Trg Fra. Nikice Miličevića u Gojevičima, opcina Fojnica.

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 4549853296

O Fra Nikici Miličević mozete procitat ovdje-
http://uskoplje.blog.hr/2008/11/1625590 ... cevic.html

Lijepo, lijepo :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 14 stu 2010, 07:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 pro 2009, 06:01
Postovi: 76
Ceha je napisao/la:
Uskopljak je napisao/la:
Iseljavanje Muslimana iz Fojnice nije realno. Mislim najprije zbog toga, sto oni drze grad kao i gospodarstvo u samoj Fojnici. Npr. banje i Hotel Reumal je cvrsto u njihovim rukama.
Dalje Fojnica ima takode ograoma turisticki potencija. Npr. Vranica planina i Prokosko Jezero postaju sve vise turisticka atrakcija. Muslimanu beru sumske plodove (borovnicu, brusnicu...) i iznajmljuju kolibe.
Bio sam proslog ljeta na Prokoskom jezeru i bio sam odusevljen. Nazalost veliko turisticko naselje oko jezera je iskljucivo muslimansko.
Najvece zlo za fojnicke Hrvate je to sto HVO nije usao u sam grad. Da smo usli u sam grad, sve bi bilo drugacije. Mozda bi netko od izbjeglih vareskih odn. kakanjski Hrvata koji su tada boravili u Kiseljackoj enklavi izabrao Fojnicu kao buduce mjesto zivljenja odn. vise fojnickih Hrvata bi se vratilo.
Sjecam se tadasnje oslobodilacke akcije HVO-a. Na vijestima su stalno govorili da je HVO na samom ulazu u grad. Ali nazalost ne udose.
Pocetkom 01/1994 HVO opet biljezi uspjehe oko Fojnice. Tada HVO oslobada brdo Zavrtaljku.
Ima li ko jos nekih informacija zasto HVO nije tada usao u grad odn. gdje se tocno nalazi brdo Zavrtaljka?

Da, to je bila ogromna greška. Da smo zauzeli Fojnicu, možda se moglo i spojiti Kiseljak/Kreševo s Uskopljem i Ramom ili preko Klisa. Ovako :thumbdown
Ali otkuda znaš da zeleni neće početi iseljavati. Napokon, Sarajevo im je blizu pa :001_rolleyes
A naših je negdje trećina u općini i čini mi se da i nešto znače u istočnom djelu općine?

Zavrtaljka nema veze sa Fojnicom i to nije ta prica o ulasku HVO u Fojnicu ???? :hajduk1 :hajduk1

_________________
Rasli smo u korijenu,ne u granama.
Ne previsoko,da bi sunca bilo za sve.
Ali duboko,da bi nam niti zivota bile jake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 14 stu 2010, 07:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 pro 2009, 06:01
Postovi: 76
Pessimus dux je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Piše u jednoj od knjižica Višnje Starješine da je Ivica Rajić Lik koji je iz JNA davno nakon početka rata prešao u HVO. Da je lik cijelo vrijeme rata švercao sa Srbima (linija za Sarajevo) i sa muslimanima (nešto za oružje). Tako da ti je došlo do situacije u kojoj ljudi iz okolnih sela (fojničani, travničani, varešani..) brane Kiseljak a napadaju ga Muslimani sa oružjem i municijom koje su kupili od Rajića.
Da je Rajić napravio s*anje u Varešu (iako je moje mišljenje da bi Vareš i sam pao s obzirom na okruženje, al Rajić je bio taj koji je Muslimanima dao ispriku) da mu ne bi bili konkurencija u švercu sa Srbima.
U knjizi od Starješine(ne znam je li Laboratorij Balkan ili Haaška formula) ima i dio u kojem se tvrdi da je čovjek iz kiseljačkog HVOa "odstranio" sve blaškićeve kolege i bilo koga ko ga je mogao kontrolirati po načelu metak u glavu.
Starješina mu nije sklona :kava
U Tuđmanovim transkriptima kada se spominje Rajić ima jedno šuškanje, uglavnom koliko mi se čini čovjek je strašno negativno djelovao na sve dosta stvari osim na svoj privatni interes.
Zato bi bilo logično i da ga nitko iz okolinih gradića ne voli, jer vjerojatno je odgovoran za nezauzimanje Fojnice, kao i pad Vareša.
E sad ne znam, to je sve literatura, slova na papiru, da li netko može reći više?

Taj Ivica Rajić je baš ološ, šljam, dno dna u našim redovima. Nažalost, nije bio jedini, još je takvih "rajića" isplivalo i u drugim sredinama za vrijeme rata.



Cuj nije savrsen ali je istina da je odbranio Kiseljak :hajduk1 :hajduk1 :hajduk1 :hajduk1 :hajduk1

_________________
Rasli smo u korijenu,ne u granama.
Ne previsoko,da bi sunca bilo za sve.
Ali duboko,da bi nam niti zivota bile jake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 19 lis 2011, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 11 ožu 2012, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
prosla i Misa iz Fojnice na HRT-u

misu prevodio moj Pougarac fra Ilija Alandzak


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 11 ožu 2012, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Odlična emisija o Fojnici je bila u uvodu.

A najjači je fra Janko Ljubos, najzaslužniji za pokretanje skijališta u Busovači i Fojnici, na skijama i ski brilama koje ukrivo stoje. :D

Zanimljivo je da su svećenici zadovoljni demografskim pokazateljima trenutnim, ove župe. Neočekivano.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 11 ožu 2012, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
na ovod nisam stigo, bio na misi

zanima me, more li se di pogledat snimka mise i toga uvoda??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 13 lip 2012, 10:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
To Fojničani. U prošlu nedjelju u Fojnici:

"Herceg-Bosno srce ponosno"

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 13 lip 2012, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
lider30 je napisao/la:
To Fojničani. U prošlu nedjelju u Fojnici:

"Herceg-Bosno srce ponosno"

slika


Polako, doći će i Fojnica na red za poklapanje :zubati .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 13 lip 2012, 23:40 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Zadar1993 je napisao/la:
Polako, doći će i Fojnica na red za poklapanje :zubati .


Dok dodu na red, oni ce to sami sredit. Fojnica i sama poklapa bez neke velike pomoci cini mi se!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Fojnica
PostPostano: 07 srp 2012, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zanimljiva ljudska priča. Imena djece - Anđelina i Morison su vrh vrhova!

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO