HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 13:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 28 kol 2015, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
U Melini otkriveno spomen obiljezje za poginule seljane u 2. svijetskom i Domovinskom ratu

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 03 ruj 2015, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Iz Dnevnika RTV Slovenije makli novinarku kojoj su zamjerili da je Hrvatica iz Bosne...nasa Pougarka Jelena Ascic

http://www.index.hr/vijesti/clanak/iz-d ... 39772.aspx


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 03 ruj 2015, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Sahranjen Anto Slipčević, bojovnik 9. bojne HOS-a

https://www.youtube.com/watch?v=WfhGOZ7qACg

Pougarac Kristijan Matošević prešao u redove Lazia :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 24 stu 2015, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Novi broj lista izasao, iduci vec u pripremi :)

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 07 sij 2016, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 08 sij 2016, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Radi li se hidrolektrana na Ugru?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 12 sij 2016, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
centrale su dvije napravljene, protocne...jos je za jednu il dvije data suglasnot da se moze gradit....nazalost od centrala do sada opcina nije imala feninga koristi jer iste ne uplacuju nikakve komunalne ni koncesijske doprinose....to moze samo u BiH :)


ova godina, je i izborna godina....mozda vam se forumas kandidira za nacelnika :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 14 vel 2016, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Jedan članak o osnutu nase opcine iz 1998. godine

Ove godine opcina postaje punoljetna

http://www.pougarjeusrcu.com/pougarske- ... lje-naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 29 ožu 2016, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Pozdrav forumaši,

lani za Gospojinu ponuđeno mi je na razmišljanje da idem za načelnika općine Dobretići. Nekoliko mjeseci sam razmišljao, konzulzirao se sa ljudima, svojim Pougarcima i moja kandidatura svakim danom je sve izglednija. Što vi velite na to?

:zastava_Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 29 ožu 2016, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
cakara je napisao/la:
Pozdrav forumaši,

lani za Gospojinu ponuđeno mi je na razmišljanje da idem za načelnika općine Dobretići. Nekoliko mjeseci sam razmišljao, konzulzirao se sa ljudima, svojim Pougarcima i moja kandidatura svakim danom je sve izglednija. Što vi velite na to?

:zastava_Hrvata

Ako ćeš promicati ideje federalizma i hrvatske etnoteritorijalne autonomije, apsolutno podržavam, no ako ćeš biti marioneta u rukama velikobošnjačke politike, poput Jurišić-Đapića, Lijanovića, Martina Raguža i sličnih, onda ne podržavam, ali što ti moja podrška kao forumaša uopće može značiti - posve je irelevantna. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 29 ožu 2016, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
cakara je napisao/la:
Pozdrav forumaši,

lani za Gospojinu ponuđeno mi je na razmišljanje da idem za načelnika općine Dobretići. Nekoliko mjeseci sam razmišljao, konzulzirao se sa ljudima, svojim Pougarcima i moja kandidatura svakim danom je sve izglednija. Što vi velite na to?

:zastava_Hrvata


Je li misliš izvršavati funkciju na daljinski iz Rijeke ili se vratiti? Ne znam dovoljno o toj razini, no s obzirom na količinu šume na području općine, ako uspiješ zaštititi taj resurs od krađe, već si pola posla obavio.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 29 ožu 2016, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Ministry of Sound je napisao/la:
Je li misliš izvršavati funkciju na daljinski iz Rijeke ili se vratiti? Ne znam dovoljno o toj razini, no s obzirom na količinu šume na području općine, ako uspiješ zaštititi taj resurs od krađe, već si pola posla obavio.

I to isto ne bi nikako imalo smisla, obavljati funkciju s dislociranog mjesta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Jučer sam na Fakultetu upoznao nadređene o mojoj mogućoj kandidaturi i naravno otkazu na radno mjesto. Stoga ako se odlučim, a konačna odluka je pasti do 1.5., plan mi je završiti nastavnu godinu do kraja tj. do ljetnih praznika i onda pravac Pougarje, ako Bog da zauvijek :)

Što se tiče šuma, to se mora riješiti na razini cijele Federacije. Nema samo općina Dobretići problem, vec svi, a ima ih puno kojima to više znači nego nama. Nama bi trebali godisnje davati oko 50.000 KM ali.... Svakako da treba razmotriti i druge opcije, cak moguca zabrane sjece ili osnivanje svoga sumskog poduzeca. Al to otom potom.

Da sumarija pocne svoje uplacivat, da centrale na Ugru pocnu svoje uplacivat i da se pocnu nezravni porezi isplacivat na osnovu popisa stanovnistva, opcina Dobretici je samoodrziva. Mogla bi bez icije marke izvrsavati svoje dosadasnje obveze.

Isao bi kao neovisni kandidat. Ispred neki lijevi stranaka necu, a HDZ me vjerojano ne zeli podrzat, jer sam ja za vecinu njih neki tamo sa interneta. Novi predsjednik HDZ-a me cijeni, kolege smo, ing. gradjevine. Bio sam neki dan s njim na sastanku, vijecali smo nekoliko sati, ali sto to vrijedi kad vecinu odbora drzi stara garda. Na meni je da se potrudim i poderem ih ko krme masnu vrecu :zubati ako bude tako HDZ gubi 5. izbore za redom u Pougarju, sto ni meni nije drago, ali sta cu im ja. Uglavnom HDZ je napokon preuzeo normalan covjek s kojim se da suradjivat, kojem su vidici siroki i koji nije iskljuciv. Predhodni predsjednik vlado je HDZ-om cini mi se 11 godina, iso dva put za vijece, nije proso, iso za nacelnika nije proso i jedva ga skinili. Lidija Bradara mu na sastanku veli da nije srela osobu koja vise voli funkciju od njega. Ajd da cojek ima rezultate kao mnogi lokalni 'šerifi' pa nek stoji dok god pobjeđuje, kod ovog je suprotno, gubi i neda se jer zna da taj pecat ima svoju tezinu. Spominjem HDZ jer po meni uspijeh opcine ovisi o uspjesnosti HDZ-a, naravno pod uvjetom da ga vode pravi ljudi. Moramo poceti voditi ozbiljnu politiku, stranci dajuci kvalitetne ljude i glasove naravno, ali onda zauvrat da i nama stranka nesto dadne. Valjda ce nekima nakon 5. izgubljeni izbora klikeri proradit.

Ja spreman ko napeta puska, sinoc sam do 4 sata noci dokumentaciju proucavo :zubati

:HercegBosanac :HercegBosanac :HercegBosanac :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 09:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Eto, ako se odlučiš na kandidaturu vjerujem da će ti ovaj portal i još neki dati potporu. Zauzvrat će tražiti da se u Dobretiće dislocira tajni kamp HERE. :)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
cakara je napisao/la:
Isao bi kao neovisni kandidat. Ispred neki lijevi stranaka necu, a HDZ me vjerojano ne zeli podrzat, jer sam ja za vecinu njih neki tamo sa interneta.

Imaš HRS i HSS kao opcije, doduše nemaju neke organizacije na tom području, ali eto prilike da nastanu. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 11:26 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Puno je posla ali pozelio bi da ti uspjedne !
Samo prije toga dobro razradi planove kako i sta ....
Kakva ce ti bit kampanja, ko ce te podrzavat i malo racunaj oces li uopste imat sansu ?
A drugi i vaznij korak je onda pitanje "sta poslje" ?
Kad dobijes koji su ti ciljevi (nije tesko rec ocu to i to) ali kako ostvart in ?
Glupost je samo stat i rec pa nagovorit cu ovog ili onog da mi dadne pare ili vladu FBiH ili neku trecu stranu da ne krade vise da nam sagradi XY ili da nam pokloni nesto !!!!
Ili ces mozda se okrenit skroz drugoj strani pa dovodit u opcinu neke tvrtke i ljude iz Hrv. i odustat od potrazenja neke potpore od BiH i FBiH. Onda moras da se pitas koji su tvoji aduti da in dovedes u Pougarje ? Zasto bas taj covjek da dode bas tu ? I za svaki plan moras imat plan B cak i plan C.
Npr. Moguce je dovest neku kompaniju iz drvene industrije tu, nemoguce je dovest tvrtku sto se bavi informatikom i slicno.
Ali i tu moras da znas da niste jedino podrucije u BiH koje ima "previse" sume. Koji vam je As u rukavu ? Dobra cestovna povezanost ? Nudite neko zemljiste dzabe za koristenje? Neki popusti i pokloni itd. ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
bit ce lista HSS-a koja ce me podrzavat, vjerojatno

slazem se Vučko, dobit izbore je laksi dio posla...teren je spreman, jos radim na tome, tako da s danom raspisivanja sve krene....cesto mi u glavi ona: KADA KRENEMO GORIT ĆE NEBO I ZEMLJA ;) sansa mi je velika, uzet mogu izbore sigurno samo moram radit radit radit...trenutno sam na cetri fronta (poso, studij, Zavicajni klub Pougarje i ljubav), a pomalo otvaram i peti..bit ce tesko, al izdrzat ce se :) sreca, diplomirat bi trebo po drugi puta iza svetog Ive pa onda kad bude najzesce, bit cu miran sto se tice toga

inace, ekipa pokojnog nacelnika je 90% uz mene, i ona me gura...tu sam ja jos neki ljudi ubacio, npr. HDZ-u izbio dva jaka cojeka od zadnji izbora jer smo familija :D

planove sam vec neke razradio, exel listova sam otvorio ni ne znam koliko...jasnu viziju imam sta cu i kako cu, samo treba ce radit radit i radit jer puno je zaostataka, opcina 18 godina postoji a neke osnove stvari nisu rijesena, ko na divljem zapadu...tako da sa ovim proracunom, bez ikakvi projekata izvana ima se sta radit, ima puno prostora za napredak

o detaljima ne mogu jos, to cu kad dodje vrijeme...i kad nadjem vremena :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Ok, nego Cakara, onda je ovo samo početak.
Kakvi su planovi za pomoć/organizirat Hrvate Jajca i Travnika (barem Vlašića) ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 15:07 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Cuj pomoc njima... pusti covjeka nek sredi svoju avliju.
"KADA KRENEMO GORIT ĆE NEBO I ZEMLJA" ma posjeca na ostale izborne slogane gdje se obecava, pa razocara narod.
nemozes od Pougarja napravit New York i glupo da nesto spominjem kad nikad nisam bio ali neka su i stinice velike. Gladnom je komad kruha kao kuca a zednog i kap vode osvjezi.
Jel jos uvijek u opcini nemate prodavnicu ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
sto se tice te parole, ona je prije svega vezana za organizaciju kampanje, nece to ici nidje u javnost, to ja sebi u glavi zamisljam, kad to sve isplaniram, kad se razletimo, nece znat sta ih je snaslo ;) a tek mi 25 godina, i vjerojatno bi bio najmladji u citavoj BiH, mozda i u povijesti ;)

samog slogana za kampanju, ne znam, mozda nece nikakav ni bi....totalno nebitno

o Vlasicu ne razmisljam...daleko su nam ta sela, mozda jedino o Koricanima, za njih smo vezani povijesno jer su nekad bili nasa zupa....mozemo organizirat prijevoz Pougaraca za Ilinu za Koricane, to imam u planu, tj. predlozit komunalnom poduzecu, prvi bi iso....dok za Jajcem dusa me boli, iz izbora u izbore sve je gore, u sve smo losijoj poziciji, ne znam cemu ovo vodi

u opcini nema klasicna prodavnica, ali ima u sklopu kavane mozda stotinja najosnovnijih proizvoda

evo da ispalim dva predizborna obecanja:

1. Opcina Dobretici u svom poslovanju primjenjivati ce iskljucivo hrvatski jezik

2. na jarbolu kod spomenika stalno ce stajat zastava hrvatskog naroda u BiH

:zubati

nije puno, al virujte mi, i ovake stvari muce Pougarce :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 20:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Prijevoz za školarce, to je štekalo prije.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
stekalo je kada je nacelnik bio umro, pa opcina 4 miseca nije funkcionirala jer se nije mogo izabrat v.d....bila je cvrsta parlamentarna vecina, ali neki se prodali za 200 eura te nisu mogli izabrat v.d. nacelnika pa je propalo sigurnno 100 000 maraka vec odobrenih projekata

opcinsko komunalno poduzece vrsi prijevoz ucenika u osnovnu skolu u Divicene (6. razred pa nadalje) te u Jajce u srednju skolu...opcina snosi troskove prijevoza srednjoskolaca, djeli i nekoliko stipendija ucenicima i studentima

dica imaju redovito besplatne knjige, poklone itd. tako sto se tice tih stvari to jako dobro funkcionira, barem ovako gledajuci sa distance

nedavno sam racunao, povodom statistike zupe za 2015. godinu, u Pougarju ima 20 mladih obitelj sa 50 djece....samo da je njih uspijeti zadrzati, da ostanu u Pougarju, puno bi se napravilo....znam ih svih u glavu i ne vidim naznake da bi itko od njih mogao napustiti Pougarje jer uglavnom su situirani, imaju radno mjesto


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 ožu 2016, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
cakara je napisao/la:
sto se tice te parole, ona je prije svega vezana za organizaciju kampanje, nece to ici nidje u javnost, to ja sebi u glavi zamisljam, kad to sve isplaniram, kad se razletimo, nece znat sta ih je snaslo ;) a tek mi 25 godina, i vjerojatno bi bio najmladji u citavoj BiH, mozda i u povijesti ;)
samog slogana za kampanju, ne znam, mozda nece nikakav ni bi....totalno nebitno
o Vlasicu ne razmisljam...daleko su nam ta sela, mozda jedino o Koricanima, za njih smo vezani povijesno jer su nekad bili nasa zupa....mozemo organizirat prijevoz Pougaraca za Ilinu za Koricane, to imam u planu, tj. predlozit komunalnom poduzecu, prvi bi iso....dok za Jajcem dusa me boli, iz izbora u izbore sve je gore, u sve smo losijoj poziciji, ne znam cemu ovo vodi

O tome i pričam. Ako se stanje ne krene mijenjati bit će sve gore...
cakara je napisao/la:
u opcini nema klasicna prodavnica, ali ima u sklopu kavane mozda stotinja najosnovnijih proizvoda
evo da ispalim dva predizborna obecanja:
1. Opcina Dobretici u svom poslovanju primjenjivati ce iskljucivo hrvatski jezik
2. na jarbolu kod spomenika stalno ce stajat zastava hrvatskog naroda u BiH
:zubati
nije puno, al virujte mi, i ovake stvari muce Pougarce :)

Nije loše :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 31 ožu 2016, 09:07 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Ima 20 porodica jer imaju poso, vjerovatno si skonto jer nisi glup da je u tome cijela tajna tako da bi ti prvi cilj trebao bit da stvoris neko radno mijesto i da shvatis da je i jedno radno mijesto veliki uspjeh !
Upratio sam da si jos mlad i bas sam razmisljo o tome imal u BiH primjeraka tako mladog nacelnika ?! Znam da ima u HR i da su ti nacelnici vecinom uspjesni to jest imas nekoliko pozitivni primjeraka za izbore.
Koliko imate stanvnika ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 31 ožu 2016, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
u Pougarju da se stvori 10 radni mjesta, morala bi se uvozit radna snaga :zubati

prednost Pougarja sto je po svijetu svaki dan sve gore...ljudi doslovno postaju robovi, zato se nadam se ce se koji Pougarac vratit i zivit ko cojek :)

trenutno ima oko 300 stalnih stanovnika, ljeti bude mozda i 600...popisano je 2041, a osobni ima oko 1800 nedje....prosijek znaci oko iljadu ljudi xD

trenutno najmladji nacelnik u BiH je iz Viteza, njega stavilo jer znali da nece proc, a on ni kriv ni duzan posto nacelnik..nas gore u Dobreticima stariji je od njega samo koji misec, 1983. godiste


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 42 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO