HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 05:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 479 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 02 pro 2011, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
De jednu šljivu ljutu, bit će život ljepši!

Meni se preksinoć prvi put u životu pojavila želja da trznem rakijicu. Inače ne pijem alkohol osim pive.
Sam samcat našao viljamovku koju sam dobio na dar jesenas u Bosni.

I nekako doista čovjek krv prokola, shvati kako je živ i da može toga puno, pozitivnog.

Ne valja da prijeđe u naviku ali čini se da nije loše ponekad podsjetit se na neki način, pa i tako da se drmne ljuta.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 02 pro 2011, 20:56 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
hahaha... ja se opet probudim u BiH, i pored viljamovke,sljive,... daba moj junuze.

Tako ti mi pricamo uz sljivu, i nakon nekog vrmena, pita jedan "okrece li se kugla zemaljska" a mi "okrece", a on ce pa "jebemu mater, kada ce moja kuce jednom namoru bit i ja da se na plazi probudim" :smijeh
Cudna je ta sljiva,kada nisi do sada nemoj ni od sada vjeruj mi ja je pecem svake godine svasta vidim a i cujem!


Vrh
   
 
 Naslov: Ubijen povratnik
PostPostano: 19 sij 2012, 21:06 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
http://www.hercegovina.info/vijesti/vijesti/crna-kronika/travnik-ubijen-karlo-jurcevic-hrvatski-povratnik#news_view

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ubijen povratnik
PostPostano: 19 sij 2012, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
NortHerz je napisao/la:


-znaju li se kakve pojedinosti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 20 sij 2012, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ako je ubijen zato što je Hrvat...onda stvarno nemam šta reć.
Razočaranje...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 20 sij 2012, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Travnik - Okrutno ubojstvo osamdesetogodišnjeg starca povratnika

slika

Najvjerojatniji motiv je koristoljublje

■ Povratnika u Travnik Karla Jurčevića ubojica vezao i ugušio krpom
■ Prema tragovima na mjestu događaja, riječ je o nasilnoj smrti. Angažirani su i psi tragači, a predviđene su i druge radnje

Beživotno tijelo osamdesetogodišnjeg povratnika Karla Jurčevića pronađeno je jučer u napuštenoj kući u mjestu Dolac na Lašvi, potvrđeno je policiji u Travniku. Nesretni starac se vratio jesenas iz Hrvatske, gdje mu je ostao sin, a pronašao ga je susjed s kojim je trebao rezati drva. Kad je provirio kroz staklo na vratima, vidio je stravičan prizor. Karlo je ležao mrtav na podu, vezanih ruku i s krpom u ustima. Drži se da je ugušen. Sumnja se da je ubojica ušao preko ljestvi koje su bile na kući. Žrtva je živjela bez struje, i to u kući koja je donacijama bila obnovljena još prije dvije godine. Međutim, u međuvremenu je sve bilo pokradeno. Tako je nesretnik sve morao iznova. Upravo to je najvjerojatnije i privuklo monstruoznog počinitelja, koji je očito vjerovao da starac ima novca čim se vratio iz Hrvatske.

Zatražena obdukcija

- Prema tragovima koji su pronađeni na licu mjesta, sve upućuje da je riječ o ubojstvu. Uviđaj se nastavlja, a angažirani su i psi tragači kako bi pomogli u daljnjoj istrazi. Uviđajne radnje će, također, biti nastavljene - potvrdila je Edina Jaganjac, glasnogovornik Županijskog tužiteljstva u Travniku.

Uviđajem je rukovodio dežurni županijski tužitelj Nedžad Islamović koji je naložio obdukciju tijela Karla Jurčevića, a u poslijepodnevnim satima očekivao se dolazak pripadnika Federalne uprave policije sa psima tragačima koji bi trebali pomoći u otkrivanju počinitelja ubojstva.

Prema svemu sudeći, u pitanju je koristoljublje, a ne zločin iz nacionalnih pobuda.

„Prema tragovima pronađenima na mjestu događaja, riječ je o nasilnoj smrti. Policijski službenici su angažirali i izvježbane policijske pse tragače, a predviđene su i druge radnje radi što bržeg pronalaženja počinitelja ovog okrutnog ubojstva“, kažu u MUP-u.

Slučaj je prijavljen policiji oko 11.20 sati. Odmah po dojavi na mjesto događaja je izašao i županijski tužitelj.

| VL | HB.org |

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 20 sij 2012, 11:10 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
- ova zupanija je doista zanimljiva,...evo nesto kontam pa se nemogu sjetiti koje su to ubojstvo doveli do kraja? I pored mediskih pritisaka....nista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 20 sij 2012, 11:32 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
MUP kupio 20 novih vozila!?
http://www.hronika.ba/srednja-bosna/sbk/item/4466-video-%E2%80%93-foto--mup-sbk-kupio-20-novih-vozila.html

- lendo; modrnizacija i ucinkovitost...da se umres od smjeha, valjda nemogu stizat sticare i svercere drva sa starim skodama...hahahah!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 20 sij 2012, 11:37 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
[b]Nema krize i recesije za rastrošne vlasti![/b]
TRAVNIK -- Iako se zbog krize i prekomjerne javne potrošnje, od svih proračunskih korisnika kao i organa izvršne vlasti očekuje provođenje ušteda, primjer iz Srednjobosanskog kantona pokazuje da kantonalne vlasti još nisu spremne na reforme.
Primjer je federalni ministar za socijalnu politiku Vjekoslav Čamber, koji je kupio novi automobil za službene potrebe.

Ministar privrede SBK-a Sedžad Milanović također je iz budžeta planirao kupovinu novog automobila. Premijer Nikšić stopirao je realizaciju nauma Čambera, ali kantonalnom premijeru Lendi to ne pada na pamet. Rastrošnosti državne administracije i ministara po kantonima nema kraja, javlja "Federalna.ba".
Iz budžeta Vlade Srednjobosanskog kantona u visini od 167,3 miliona maraka se vidi da sve ostaje po starom, a od najava o efektivnosti nove vlade zasad nema ništa. I ovaj put budžet je najvećim dijelom rastrošno socijalnog karatera.
Osamdeset posto budžeta namijenjeno je za i dalje galopirajuću javnu potrošnju. Između ostalog, planirana je i nabavka novog džipa za ministra privrede. „Vlada nema tako veliki vozni park i perodično se moraju zanavljati ta vozila. Naravno da nije moralno ako imamo preče stvari da nabavljamo nešto što nije u prioritetu", kaže premijer SBK-a Tahir Lendo.
Ovakav budžet podržala je većina zastupnika, a protiv su bili zastupnici Saveza za bolju budućnost BiH. I ovogodišnji budžet skoro je u potpunosti zanemario otvaranje novih radnih mjesta bez kojih neće biti privrednog razvoja. „Stavka za materijalne troškove - kupovinu novih automobila povećana je za 700.000 KM, a grant za poljoprivredu je smanjen skoro za isti iznos", navodi Almir Švago, predsjednik Kluba SBB-a u Skupštini SBK-a.
Koliko se ide na povećanje zaposlenosti slikovitio je objasnio Željko Bojčetić, zastupnik u Skupštini SBK-a: „Kada bi 38.651 nezaposleni podjelili ta sredstva, mogli bi kupiti jednu krampu i pola lopate."
Budžetom su zadovoljni i Vlada i budžetski korisnici kojima su bez obzira na loše rezultate osigurane plaće i u tekućoj godini. A kako i ne bi ako se zna da će njihov topli obrok biti skoro u visini mjesečne plaće uposlenih u proizvodnji, ocjenjuje "Federalna.ba".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 20 sij 2012, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 13:24
Postovi: 95
Kada ce priznati da je nasceni ,eticno ciscenje.Nikada oni nece pronaci pocintelje,osim ako ne postave,nekog Hrvata,kao u slucaju,Leutar.Koji paradoks,momak postavio bombu, i sjeo u auto da eksplodira,i naravno posto je prezivio,bio je najsumnjiviji.To moze pretpostaviti,jedino obucena policija,a ja se cudio odkud toliki vicevi o pameti policije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Ubojice ugušile Karla Jurčevića

Travnik - Utvrđen uzrok smrti 81-godišnjaka

slika

Ubojice ugušile Karla Jurčevića

■ Starcu ruke bile vezane kablovima
■ Starac pretučen i ugušen
■ Ubojica ušao kroz prozor
■ Privedeno više osoba odranije poznatih policiji

Policija i Tužiteljstvo u SBŽ-u još tapkaju u mjestu tražeći osobu koja je usmrtila 81-godišnjeg Karla Jurčevića u njegovoj kući u Dolcu na Lašvi kod Travnika. I ako je na tijelu starca pronađeno više povreda, obdukcijom, koja je jučer obavljena u travničkoj bolnici, utvrđeno je jedino da je nesretni Jurčević ugušen. Kako saznajemo, pored pripadnika MUP-a SBŽ-a, u istragu ovog zločina uključeni su i pripadnici FMUP-a.

Obnavljao kuću

Prema pronađenim tragovima na licu mjesta bilo je jasno da je riječ o ubojstvu, potvrđeno je iz tužiteljstva i policije. Pripadnici MUP-a SBŽ i PS Travnik tijekom proteklog dana i noći priveli su više osoba u sklopu istrage o ubojstvu Jurčevića. Nezvanično, riječ je o osobama iz kriminalnog miljea koje su odranije poznate policiji.

Iz Županijskog tužiteljstva u Travniku i MUP-a SBŽ-a u protekla dva dana mogle su se čuti krajnje šture informacije o ovom zločinu. Iako mu je to posao za koji prima platu, glasnogovornik policije Sefir Baručija u četvrtak se nije javljao na mobitel. Jučer se javio na fiksni telefon, ali je samo kratko rekao da je policija radila po zapovijedi tužitelja, i da sve informacije potražimo u Tužiteljstvu, pa se samo od sebe nameće pitanje što će uopće travničkoj policiji glasnogovornik koji novinare upućuje da informacije traže u Tužiteljstvu. A ovom je to ustaljena praksa.

Nezvanično se, ipak, moglo saznati da je Jurčević pronađen svezanih ruku i nogu, te da mu je u ustima bila krpa. Osoba koja ga je ubila ušla je vjerojatno kroz prozor, jer su vrata navodno bila zaključana. Starca je pronašao susjed Josip Kopčalija, koji je u četvrtak trebao da odsiječe vrbu i neko šiblje u dvorištu Jurčevića. Kada je Kopčalija provirio kroz staklo na vratima, vidio je Jurčevića kako nepomično leži na podu. Preplašio se i pozvao susjeda Dragu Zloju, koji se družio sa Jurčevićem. Nakon što je i Zlojo shvatio da je njegov susjed nepomičan, pozvali su policiju.

- Ujutro su mi javili da nešto nije u redu s bratom. Mislila sam da je bolestan i pitala sam u kojoj je bolnici smješten. Ni na kraj pameti nije mi bilo da netko može ubiti ovako starog čovjeka. Živio je tu sam i obnavljao ovu kuću. Ponekad bi došao kod nas, ali uvijek se vraćao ovdje, u svoju kuću, a ljeti je znao spavati u sijenu - kazala nam je vidno potresena Jela Jurčević, sestra ubijenog Karla, koja je s dvojicom braće i bratićem prekjučer došla u Travnik.

Obitelj Jurčević je prije rata bila dobro situirana. Nakon rata i progonstva, Jurčević je živio sam u kući u koju se vratio prije osam-devet godina, a dva sina su mu nastanjena u Rijeci. Njegovim susjedima je poznato da je povremeno išao kod sestre u Travnik. Kad god bi otišao, pokrali bi mu namještaj, te prozore i vrata. Prije zime, Jurčević je ponovo postavio prozore i vrata i odlučio ostati da čuva kuću od lopova i sačeka da mu radnici Elektro-distribucije Travnik priključe struju.

Mještani Putićeva i Dolca na Lašvi i jučer su bili u šoku nakon saznanja da je ubijen njihov susjed. Pretpostavka je da je Jurčević usmrćen zbog koristoljublja, a s obzirom na to da je živio sam, još nije jasno da li je nešto odneseno iz kuće...

Strah starijih

Posebno su uplašeni stariji mještani jer smatraju da su mete razbojnika upravo osobe njihove životne dobi. Naime, sredinom prosinca 2011. u mjestu Polje Slavka Gavrančića, dva kilometra od Dolca na Lašvi, u kući je napadnut 76-godišnji Borislav Čivčija. I njega su maskirani razbojnici zvjerski pretukli, ali iz kuće nisu imali što odnijeti.
I dok su stariji u Dolcu na Lašvi jučer u strahu čekali prvi mrak, travnička policija je saslušavala Jurčevićeve susjede pokušavajući utvrditi motiv ubojstva, te naći tragove do ubojica.

| Oslobođenje | HB.org |

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Citat:
Ubojice ugušile Karla Jurčevića

Travnik - Utvrđen uzrok smrti 81-godišnjaka

slika

Ubojice ugušile Karla Jurčevića

■ Starcu ruke bile vezane kablovima
■ Starac pretučen i ugušen
■ Ubojica ušao kroz prozor
■ Privedeno više osoba odranije poznatih policiji

Policija i Tužiteljstvo u SBŽ-u još tapkaju u mjestu tražeći osobu koja je usmrtila 81-godišnjeg Karla Jurčevića u njegovoj kući u Dolcu na Lašvi kod Travnika. I ako je na tijelu starca pronađeno više povreda, obdukcijom, koja je jučer obavljena u travničkoj bolnici, utvrđeno je jedino da je nesretni Jurčević ugušen. Kako saznajemo, pored pripadnika MUP-a SBŽ-a, u istragu ovog zločina uključeni su i pripadnici FMUP-a.

Obnavljao kuću

Prema pronađenim tragovima na licu mjesta bilo je jasno da je riječ o ubojstvu, potvrđeno je iz tužiteljstva i policije. Pripadnici MUP-a SBŽ i PS Travnik tijekom proteklog dana i noći priveli su više osoba u sklopu istrage o ubojstvu Jurčevića. Nezvanično, riječ je o osobama iz kriminalnog miljea koje su odranije poznate policiji.

Iz Županijskog tužiteljstva u Travniku i MUP-a SBŽ-a u protekla dva dana mogle su se čuti krajnje šture informacije o ovom zločinu. Iako mu je to posao za koji prima platu, glasnogovornik policije Sefir Baručija u četvrtak se nije javljao na mobitel. Jučer se javio na fiksni telefon, ali je samo kratko rekao da je policija radila po zapovijedi tužitelja, i da sve informacije potražimo u Tužiteljstvu, pa se samo od sebe nameće pitanje što će uopće travničkoj policiji glasnogovornik koji novinare upućuje da informacije traže u Tužiteljstvu. A ovom je to ustaljena praksa.

Nezvanično se, ipak, moglo saznati da je Jurčević pronađen svezanih ruku i nogu, te da mu je u ustima bila krpa. Osoba koja ga je ubila ušla je vjerojatno kroz prozor, jer su vrata navodno bila zaključana. Starca je pronašao susjed Josip Kopčalija, koji je u četvrtak trebao da odsiječe vrbu i neko šiblje u dvorištu Jurčevića. Kada je Kopčalija provirio kroz staklo na vratima, vidio je Jurčevića kako nepomično leži na podu. Preplašio se i pozvao susjeda Dragu Zloju, koji se družio sa Jurčevićem. Nakon što je i Zlojo shvatio da je njegov susjed nepomičan, pozvali su policiju.

- Ujutro su mi javili da nešto nije u redu s bratom. Mislila sam da je bolestan i pitala sam u kojoj je bolnici smješten. Ni na kraj pameti nije mi bilo da netko može ubiti ovako starog čovjeka. Živio je tu sam i obnavljao ovu kuću. Ponekad bi došao kod nas, ali uvijek se vraćao ovdje, u svoju kuću, a ljeti je znao spavati u sijenu - kazala nam je vidno potresena Jela Jurčević, sestra ubijenog Karla, koja je s dvojicom braće i bratićem prekjučer došla u Travnik.

Obitelj Jurčević je prije rata bila dobro situirana. Nakon rata i progonstva, Jurčević je živio sam u kući u koju se vratio prije osam-devet godina, a dva sina su mu nastanjena u Rijeci. Njegovim susjedima je poznato da je povremeno išao kod sestre u Travnik. Kad god bi otišao, pokrali bi mu namještaj, te prozore i vrata. Prije zime, Jurčević je ponovo postavio prozore i vrata i odlučio ostati da čuva kuću od lopova i sačeka da mu radnici Elektro-distribucije Travnik priključe struju.

Mještani Putićeva i Dolca na Lašvi i jučer su bili u šoku nakon saznanja da je ubijen njihov susjed. Pretpostavka je da je Jurčević usmrćen zbog koristoljublja, a s obzirom na to da je živio sam, još nije jasno da li je nešto odneseno iz kuće...

Strah starijih

Posebno su uplašeni stariji mještani jer smatraju da su mete razbojnika upravo osobe njihove životne dobi. Naime, sredinom prosinca 2011. u mjestu Polje Slavka Gavrančića, dva kilometra od Dolca na Lašvi, u kući je napadnut 76-godišnji Borislav Čivčija. I njega su maskirani razbojnici zvjerski pretukli, ali iz kuće nisu imali što odnijeti.
I dok su stariji u Dolcu na Lašvi jučer u strahu čekali prvi mrak, travnička policija je saslušavala Jurčevićeve susjede pokušavajući utvrditi motiv ubojstva, te naći tragove do ubojica.

| Oslobođenje | HB.org |


Luđaci teški. Tko bi ovo učinio jednom starcu ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 kol 2011, 01:15
Postovi: 1516
Lokacija: HRHB
Citat:
Luđaci teški. Tko bi ovo učinio jednom starcu ?


baliye kume....ko bi drugi ??

_________________
Ja sam rođen đe Ostalih nema
Benjaminu mrzim odmalena


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Vrbosna HR je napisao/la:
Citat:
Luđaci teški. Tko bi ovo učinio jednom starcu ?


baliye kume....ko bi drugi ??


MUP je pokupio 4 sumještana,već poznati policiji...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nacionalnost?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 13:12 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Ministry of Sound je napisao/la:
Nacionalnost?


Ima i Hrvata i muslimana, sad za sad se više sumnja na ove muslimane (što opet ne znaći puno pa i nema veze što se radi o muslimanima - to je ona ekipa doseljenih i naseljenih delikvenata u dolac na lašvi - koji jedva sastavljaju kraj s krajom a pljačka i droge su izvor zarade )..... mada motiv je koristoljublje i sumnja se da su imali namjeru baš da ga ubiju više pljačka amaterski urađena koja je prouzrokovala smrt jadnog Karla...

u biti loša stvar se desila tko kod da je ovo uradio...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
sioux111 je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Nacionalnost?


Ima i Hrvata i muslimana, sad za sad se više sumnja na ove muslimane (što opet ne znaći puno pa i nema veze što se radi o muslimanima - to je ona ekipa doseljenih i naseljenih delikvenata u dolac na lašvi - koji jedva sastavljaju kraj s krajom a pljačka i droge su izvor zarade )..... mada motiv je koristoljublje i sumnja se da su imali namjeru baš da ga ubiju više pljačka amaterski urađena koja je prouzrokovala smrt jadnog Karla...

u biti loša stvar se desila tko kod da je ovo uradio...


Jako sam skeptičan glede tih motiva "koristoljublja", pogotovo u povratničkim sredinama. Uvjeren sam da ciljano napadaju Hrvate, a da i Muslimani i Hrvati imaju interes da napade prikažu običnim "lopovskim". Ovi prvi da prikriju svoj nacionalizam, a ovi drugi da ne bi obeshrabrili druge hrvatske povratnike.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Ministry of Sound je napisao/la:
Jako sam skeptičan glede tih motiva "koristoljublja", pogotovo u povratničkim sredinama. Uvjeren sam da ciljano napadaju Hrvate, a da i Muslimani i Hrvati imaju interes da napade prikažu običnim "lopovskim". Ovi prvi da prikriju svoj nacionalizam, a ovi drugi da ne bi obeshrabrili druge hrvatske povratnike.


Baš tako...Tko je ubijen u pljački od Muslimana?Texas je za ove-električna stolica po kratkom postupku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Ministry of Sound je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:

Ima i Hrvata i muslimana, sad za sad se više sumnja na ove muslimane (što opet ne znaći puno pa i nema veze što se radi o muslimanima - to je ona ekipa doseljenih i naseljenih delikvenata u dolac na lašvi - koji jedva sastavljaju kraj s krajom a pljačka i droge su izvor zarade )..... mada motiv je koristoljublje i sumnja se da su imali namjeru baš da ga ubiju više pljačka amaterski urađena koja je prouzrokovala smrt jadnog Karla...

u biti loša stvar se desila tko kod da je ovo uradio...


Jako sam skeptičan glede tih motiva "koristoljublja", pogotovo u povratničkim sredinama. Uvjeren sam da ciljano napadaju Hrvate, a da i Muslimani i Hrvati imaju interes da napade prikažu običnim "lopovskim". Ovi prvi da prikriju svoj nacionalizam, a ovi drugi da ne bi obeshrabrili druge hrvatske povratnike.


Uzroćnik svega što se loše desilo i dešava poslijerata u ovim naseljima je nacionalizam (i ne samo tu nego i u cijeloj BiH). Ovo je nekada bilo jedno od najuređeniji i najlijepših naselja na podrućju Travnika, relativno imućni mještani (90% Hrvata) su živjeli mirno i dobro. Jednostavno što često kažemo t je bila "ljepota od života" Radna mjesta u mjestu gdje živiš, pošta, trgovina, Dom kulture, sva potrebna infrastruktura opet daleko od gradske vreve a ni par minuta od grada....

Rat je to sve pokvario i poremetio, starosjedioce Hrvate rastjeralo po bjelom svijetu, a velikobošnjačka politika je vođena namjerom da prevlada u ovom hrvatskom naselju i pretvori ga u bošnjačko naselila izbjeglice bošnjake iz raznih krajeva (ili beskućnike bošnjake iz Travnika kojima je davala placeve za kuću- i tako ko biva rješavala socijalne probleme)
Stvorio se loš miks i nepovjerenje da ne kažem mržnja među ljudima... a najgore osim nacionalne poremetila se i socijalna struktura i ima tu svega... tako da uzroćnik svega vjerojatno i je taj Rat i sve što je on donio...

Žalosno je, a što si i ti to primjetio da če ovo sigurno uticati na povratak, Karlo je bio povratnik tko god da je ovo uradio s namjerom ili bez nje uradio je i to je povratak bar njegove obitelji malo vjerojatna na taj posjed. Karlo je imao dva sina, sumnjam da će poslije ovoga dolazit i navraćat u dolac, a to su dvije kuće koje postoje tu koje ostaju prazne sigurno još zadugo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 21 sij 2012, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6901
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Zaglušujuća je šutnja na FTV o ovom događaju.Oni jadni Hrvati Antonija Djak Avram,Vlado Marić,i onaj pedofil smiju čitati samo ono što im napišu. Koliko sam uhvatio,samo je bila prvi dan kratka vijest, 2 minute o ovom događaju i poslije ništa.
Ako ovakvi i slični događaji ne otvore oči ovim malobrojnim naivcima Hrvatima koji vjeruju u nekakav suživot sa baliyama ,onda ne znam šta hoće.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 sij 2012, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nažalost, obistinile su se najcrnje slutnje o nacionalnosti počinitelja:

Citat:
Policija privela sumnjivce za ubojstvo Karla Jurčevića (81)

Istraga nakon ubojstva u Travniku

slika

NAKON ZLOČINA - Za mučko ubojstvo povratnika (81) u Travnik sumnjiče se supružnici koji su krali u Širokom Brijegu

Mučki ubijeni 81-godišnji povratnik Karlo Jurčević jučer je pokopan u selu Donje Putičevo kod Travnika. Nesretni starac se vratio jesenas iz Rijeke, gdje mu žive sinovi, a pronašao ga je susjed s kojim je trebao rezati drva.

Kad je provirio kroz staklo na vratima, vidio je stravičan prizor. Karlo je ležao mrtav na podu, vezanih ruku i s krpom u ustima. Obdukcija je potvrdila da je ugušen. Sumnja se da je ubojica ušao preko ljestvi koje su bile na kući. Žrtva je živjela bez struje, i to u kući koja je donacijama obnovljena još prije dvije godine. Međutim, u međuvremenu je sve bilo pokradeno. Tako je nesretnik sve morao iznova. Upravo to je najvjerojatnije i privuklo monstruozne počinitelje, koji je očito vjerovao da starac ima novca čim se vratio iz Hrvatske.

Kako neslužbeno doznajemo, policija je zbog ovog zločina privela mlade supružnike Šabanović iz susjednog sela, kao i njihova vjernog pratitelja Huseljića, dok se i jučer tragalo za Zuparevićem (21). Pokrenuta istraga bi trebala pokazati jesu li oni umiješani u ovaj zločin koji je potresao Lašvansku dolinu.

Četvorka je već bila u crnim kronikama, i to u posljednjim slučajevima prvo troje zbog krađa u Hercegovini, a Haris Zuparević zbog napada na inspektora u ugostiteljskom objektu „Pirota“ u Travniku kada je inspektor morao posegnuti za službenim pištoljem.

Kako su mediji objavili, u noći na 17. prosinca opljačkali su kiosk Inter-pressa u mjestu Kočerin kod Širokog Brijega, gdje su otuđili veću količinu cigareta, pet mobitela i monitor-blagajne. Također, tijekom kriminalističke obrade Asim Šabanović (24) je priznao da je početkom studenoga, zajedno sa svojom suprugom Ermom (20), iz trgovine Konzum u Širokom Brijegu otuđio veću količinu čokolade. Treći osumnjičeni Mensur Huseljić (26) tada nije bio dostupan istražiteljima.

| VL | HB.org |

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 sij 2012, 17:02 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4370
Iz Travnika isli u Siroki Brijeg pljackat... I onda neko reci da nema nacionalni motiva!!!
Ovi pljackaju zbog novca ali kao zrtve izabiraju iskljucivo Hrvate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 sij 2012, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Našima se samo može preporučiti da kupe oružje i drže doma.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 sij 2012, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4370
PCM je napisao/la:
Našima se samo može preporučiti da kupe oružje i drže doma.


i... roknes ga metkom i dozivotna robija!!
ja preporucavam:
slika
Kad ga on pojede u mojoj kuci ili u mom dvoristu meni nemoze niko nista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Travnik
PostPostano: 22 sij 2012, 23:16 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
...gvozde s rasprskavajucom municijom... ili bolje sacmara,pa kasnije velis da si gadal tetrjeba!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 479 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO