HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 17:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20943 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 838  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To će već obavještajna služba provjeravati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 16:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30494
deder je napisao/la:
Otkud ti to da sam ja islamist? Jel ima kakav argument ili su samo nagadjanja na osnovu cinjenice da mi je kita obrezana (a ni to vidis ne znas vec mi moras vjerovati na rijec)?


A zašto islamisti nikad pošteno ljudski ne priznaju da su islamisti?

Evo i onaj Sarajlija Bosanac, satra se čovjek pričajući o the Knjizi a nikako pošteno bez ustručavanja reć da je u pitanju Kuran. Nego sve tuc, muc, nisam, okolo kole. :zubati

Kako znam da si islamist? Pa voliš Palestinu, ne voliš Izrael, voliš bolesne ljevičare jer su slaba točka u invaziji Europe, a najviše zato jer općenito svaki tvoj post bi napisao i tipični islamist. Pa onda recimo da ne znam, ali se tako ponašaš.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24675
Lokacija: Heartbreak Hotel
Naša Kvačica je napisao/la:
deder je napisao/la:
Otkud ti to da sam ja islamist? Jel ima kakav argument ili su samo nagadjanja na osnovu cinjenice da mi je kita obrezana (a ni to vidis ne znas vec mi moras vjerovati na rijec)?


A zašto islamisti nikad pošteno ljudski ne priznaju da su islamisti?

Evo i onaj Sarajlija Bosanac, satra se čovjek pričajući o the Knjizi a nikako pošteno bez ustručavanja reć da je u pitanju Kuran. Nego sve tuc, muc, nisam, okolo kole. :zubati

Kako znam da si islamist? Pa voliš Palestinu, ne voliš Izrael, voliš bolesne ljevičare jer su slaba točka u invaziji Europe, a najviše zato jer općenito svaki tvoj post bi napisao i tipični islamist. Pa onda recimo da ne znam, ali se tako ponašaš.



A možda je čovjek istakijao i sam sebe do te mjere da je, eto, i sam povjerovao da on nije islamist već, eto, "progresivni ljevičar?"

Nek on vjeruje za sebe što god hoće, mi znamo što je - mali džamijaš.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Naša Kvačica je napisao/la:
deder je napisao/la:
Otkud ti to da sam ja islamist? Jel ima kakav argument ili su samo nagadjanja na osnovu cinjenice da mi je kita obrezana (a ni to vidis ne znas vec mi moras vjerovati na rijec)?


A zašto islamisti nikad pošteno ljudski ne priznaju da su islamisti?

Evo i onaj Sarajlija Bosanac, satra se čovjek pričajući o the Knjizi a nikako pošteno bez ustručavanja reć da je u pitanju Kuran. Nego sve tuc, muc, nisam, okolo kole. :zubati

Kako znam da si islamist? Pa voliš Palestinu, ne voliš Izrael, voliš bolesne ljevičare jer su slaba točka u invaziji Europe, a najviše zato jer općenito svaki tvoj post bi napisao i tipični islamist. Pa onda recimo da ne znam, ali se tako ponašaš.




Ne vjerujem u boga.

Za Palestinu: To je tipican ljevicarski stav. Mislim na oldschool ljevicu, ne ovo neoliberalno drustvenopoliticko ********, obicno omladine na Zapadu, kojoj su davno isprani mozgovi i koji kad cuju i k od komunizma odmah spominju Staljina i stavljaju sve u istu ravan s Hitlerom (kako ih je i naucilo u skolama u kojima se formirala hladnoratovska terminologija i misao a ostala do danasnjeg dana).

Ja Palestinu cak ni ne volim. Vecinom sam na strani slabijih, potlacenih, a u vezi PAlestine jos vise jer mi se organski gadi upravo ovaj neoliberalni, pseudoljevicarski (drustvenopoliticka ljevica) stav prema Izraelu/Palestini..koji ustvari i nije stav jer ga ni nema. Ali to je tema za sebe i neda mi se vise. Dosta za danas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
deder je napisao/la:
I uz sve to jos i IDF vojsku koja ih cuva i prati na svakom koraku. Svakodnevna legitimacija, maltretiranje, checkkpointi, oduzimanje imovine, rusenje kuca, i tako dalje. Dodje jevrej iz Europe i kaze ova kuca tu u Jeruzalimu je moja jer je to prije 2000 godina moj dedo Arielbeg posjedovo, haj mrsh. I Izrael mu to omoguci.

Raj, nema sta.


Tebi je poznato da većinu Jevreja u Izraelu čine izbjeglice iz muslimanskih zemalja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
deder je napisao/la:
Ovdje je detaljno opisano kako i zasto je narod pod okupacijom duzan pruziti otpor, i to ne samo nenasilan, vec i oruzani. Doduse na njemackom. Ali koga interesuje moze guglati i na engleskom ili hrvatskom.

http://www.zeitschrift-marxistische-ern ... html#_ftn1

Casopis za marksisticku obnovu.
Neokomunisti.
Nisu tako pricali kada su vladali u komunistickim drzavama ili sada u kini.
Vecina parstotina radnika u kini su potpuno obespravljeni, nista manje nego u sjevernoj korei.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
deder je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

A zašto islamisti nikad pošteno ljudski ne priznaju da su islamisti?

Evo i onaj Sarajlija Bosanac, satra se čovjek pričajući o the Knjizi a nikako pošteno bez ustručavanja reć da je u pitanju Kuran. Nego sve tuc, muc, nisam, okolo kole. :zubati

Kako znam da si islamist? Pa voliš Palestinu, ne voliš Izrael, voliš bolesne ljevičare jer su slaba točka u invaziji Europe, a najviše zato jer općenito svaki tvoj post bi napisao i tipični islamist. Pa onda recimo da ne znam, ali se tako ponašaš.




Ne vjerujem u boga.

Za Palestinu: To je tipican ljevicarski stav. Mislim na oldschool ljevicu, ne ovo neoliberalno drustvenopoliticko ********, obicno omladine na Zapadu, kojoj su davno isprani mozgovi i koji kad cuju i k od komunizma odmah spominju Staljina i stavljaju sve u istu ravan s Hitlerom (kako ih je i naucilo u skolama u kojima se formirala hladnoratovska terminologija i misao a ostala do danasnjeg dana).

Ja Palestinu cak ni ne volim. Vecinom sam na strani slabijih, potlacenih, a u vezi PAlestine jos vise jer mi se organski gadi upravo ovaj neoliberalni, pseudoljevicarski (drustvenopoliticka ljevica) stav prema Izraelu/Palestini..koji ustvari i nije stav jer ga ni nema. Ali to je tema za sebe i neda mi se vise. Dosta za danas.

Pa kada si na strani slabijih sto nisi dao svoj glas hrvatima i to za listu na kojoj je hdz. Nego sda ili df ili sdp.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Vujadin je napisao/la:
deder je napisao/la:
I uz sve to jos i IDF vojsku koja ih cuva i prati na svakom koraku. Svakodnevna legitimacija, maltretiranje, checkkpointi, oduzimanje imovine, rusenje kuca, i tako dalje. Dodje jevrej iz Europe i kaze ova kuca tu u Jeruzalimu je moja jer je to prije 2000 godina moj dedo Arielbeg posjedovo, haj mrsh. I Izrael mu to omoguci.

Raj, nema sta.


Tebi je poznato da većinu Jevreja u Izraelu čine izbjeglice iz muslimanskih zemalja?



Oni i nisu problem. Problem su oni kojima prave naselja sirom Zapadne obale. Oni su vecinom migranti koji dolaze sa svih strana svijeta.

Apsurd je i to da na forumu, na kojem je vecinski stav antimigrantski, tj. gdje se uglavnom zagovaraju hard borders, fura spika o big masterplanu po kojem bi trebala Europa da se destabilizira putem migranata, istovremeno podrzava zemlja koja to uistinu kao jedina i cini: Izrael koji naseljava planski stotine hiljada migranata na tudju zemlju. Uz koje ide onda desetine hiljada vojnika koji ih cuvaju. Na Zapadnoj obali u medjuvremenu zivi oko 800.000 jevreja medju 3 ili 4 miliona Palestinaca. Prije 30-40 godina tamo gotovo da nisu postojali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 18:57 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Old Fridolin je napisao/la:
deder je napisao/la:
Ovdje je detaljno opisano kako i zasto je narod pod okupacijom duzan pruziti otpor, i to ne samo nenasilan, vec i oruzani. Doduse na njemackom. Ali koga interesuje moze guglati i na engleskom ili hrvatskom.

http://www.zeitschrift-marxistische-ern ... html#_ftn1

Casopis za marksisticku obnovu.
Neokomunisti.
Nisu tako pricali kada su vladali u komunistickim drzavama ili sada u kini.
Vecina parstotina radnika u kini su potpuno obespravljeni, nista manje nego u sjevernoj korei.



Ovdje se govori uopsteno a ne iskljucivo u vezi Izraela. Tako da isti princip vazi i za Kinu. Realno napisano, sve uz fusnote.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 19:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30494
deder je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Tebi je poznato da većinu Jevreja u Izraelu čine izbjeglice iz muslimanskih zemalja?



Oni i nisu problem. Problem su oni kojima prave naselja sirom Zapadne obale. Oni su vecinom migranti koji dolaze sa svih strana svijeta.

Apsurd je i to da na forumu, na kojem je vecinski stav antimigrantski, tj. gdje se uglavnom zagovaraju hard borders, fura spika o big masterplanu po kojem bi trebala Europa da se destabilizira putem migranata, istovremeno podrzava zemlja koja to uistinu kao jedina i cini: Izrael koji naseljava planski stotine hiljada migranata na tudju zemlju. Uz koje ide onda desetine hiljada vojnika koji ih cuvaju. Na Zapadnoj obali u medjuvremenu zivi oko 800.000 jevreja medju 3 ili 4 miliona Palestinaca. Prije 30-40 godina tamo gotovo da nisu postojali.


Postoji jedan problem.

Da bi podržavali Palestince oni trebaju biti bolji od Izraelaca.

Čak i ako uzmemo kao točne te tvrdnje da Izrael čini zlo, kako podržavati one koji biraju Hamas i Islamski Džihad?

Odmah da kažem, izgovor "ludi su jer su ih Izraelci mučili" ne vrijedi. Svatko za sebe odgovara.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24675
Lokacija: Heartbreak Hotel
Židovi su uzeli većinu palestinske zemlje - Palestinci bi uzeli svu zemlju od Židova da mogu.
Znači, Židovi su tu više good guys od ovih drugih.


Privitak/ci:
viber_slika_2019-05-19_20-17-35.jpg
viber_slika_2019-05-19_20-17-35.jpg [ 60.8 KiB | Pogledano 2464 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 20:12 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Naša Kvačica je napisao/la:
deder je napisao/la:


Oni i nisu problem. Problem su oni kojima prave naselja sirom Zapadne obale. Oni su vecinom migranti koji dolaze sa svih strana svijeta.

Apsurd je i to da na forumu, na kojem je vecinski stav antimigrantski, tj. gdje se uglavnom zagovaraju hard borders, fura spika o big masterplanu po kojem bi trebala Europa da se destabilizira putem migranata, istovremeno podrzava zemlja koja to uistinu kao jedina i cini: Izrael koji naseljava planski stotine hiljada migranata na tudju zemlju. Uz koje ide onda desetine hiljada vojnika koji ih cuvaju. Na Zapadnoj obali u medjuvremenu zivi oko 800.000 jevreja medju 3 ili 4 miliona Palestinaca. Prije 30-40 godina tamo gotovo da nisu postojali.


Postoji jedan problem.

Da bi podržavali Palestince oni trebaju biti bolji od Izraelaca.

Čak i ako uzmemo kao točne te tvrdnje da Izrael čini zlo, kako podržavati one koji biraju Hamas i Islamski Džihad?

Odmah da kažem, izgovor "ludi su jer su ih Izraelci mučili" ne vrijedi. Svatko za sebe odgovara.


To je sigurno argument. I naravno da je nama svima blize drustvo poput izraelskog od onog palestinskog, a pogotovo u Gazi gdje vlada Hamas (ne vlada na Zapadnoj obali koja je mnogo veca od Gaze! Tamo vlada Fatah pa ih opet tlace gore nego u Gazi, tj. iz Gaze su se cak i povukli, nju "samo" rokaju povremeno drzeci ih u kavezu, ove na Zapadnoj obali sikaniraju na sve moguce nacine i jos uvijek im oduzimaju zemlju).

Ali kako od njih ocekivati da budu kojekakve kozmopolite i masu duginim zastavicama kad zive kako zive? Upravo to i jeste najveci zlocin prema njima, Palestincima se, drzeci ih u getu, i onemogucava bilo kakav normalan razvoj. Taj narod je vazio za najmiroljubiviji u tom regionu dok su u nekoliko desetaka godina unazad postali poznati po samoubilackim napadima i terorizmom. Pritisak te vrste uvijek kao poslijedicu ima radikalizaciju. I nasi narodi su se u ratu radikalizirali - kod Bosnjaka se cak pojavio i virus vehabizma s kojim jos nije do kraja razracunato i bogzna da li ce ikad. A prije rata su muslimani SFRJ vazili za najsekularnije muslimane planete.

Pa vi ovdje opravdavate apsolutnu homogenizaciju hrvatskog birackog tijela u BiH time sto su vam Bosnjaci izabrali clana predsjednistva a sad zamislite kako bi se tek radikalizirali da su vama Bosnjaci ono sta su Izraelci Palestincima?! Eto ja nesto mislim da bi IRA bila mila majka. Sve ima svoj razlog i ako ljudski razmisljamo odgovornost je apsolutno na strani Izraela. Kao sto rekoh, u medjuvremenu cak ni Hamas ne osporava Izraelu pravo na postojanje, i to cak u granicama od prije 1967. godine, ali ovi su namirisali krvi i gone jer im se moze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 svi 2019, 20:30 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
deder je napisao/la:
(a ovdje ne vidite licemjerstvo Zapada?).

Točno. Ali to je prvenstveno zbog jakog židovskoj lobija na Zapadu. Židovi u dijaspori imaju svoje etničke interese i to efikasno koriste za dobrobit Izraela.

Izrael je stvoren Balfurovom deklaracijom gdje je jedan Rotschildov tajkun obećao Britaniji financijsku pomoć u ratu protiv Njemačke i dovlačenje Amerike na stranu Sila Antante u zamjenu za "židovsku domovinu" u Palestini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 16 lip 2019, 17:33 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
https://www.youtube.com/watch?v=uc3hYl8 ... 6dMl0IAwWU




https://www.youtube.com/watch?v=Mdaf1l_sHcc


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 20 lip 2019, 18:44 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Vrlo je malo ljudi upoznato s likom i djelom Barbare Lerner Spectre.

https://m.youtube.com/watch?v=G45WthPTo24

Kako komentirate njenu izjavu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 20 lip 2019, 21:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69306
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
A ta poremećena supremacistička baba je neki bitan faktor? Jedino je poznata po toj izjavi, i to na Stormfrontu kao krunski dokaz da "Židovi žele uništiti zapad".

Evo ti komentar Amerikanke Židovke koja je vidjela taj video, što misli o toj Barbari:


Glupi Šveđani ne vide da je baba rasist i doselila u Švedsku da sisa pare kroz neku udrugu koju je otvorila da sama sebe zaposli.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 21 lip 2019, 03:40 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Barbara Lerner Specter je doista rasist ali protiv Europljana i svih europskih naroda. Nije to nikakav krunski dokaz. Postoje mnoge znanstvene knjige na tu tematiku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 21 lip 2019, 05:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69306
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
master_mind_ je napisao/la:
Barbara Lerner Specter je doista rasist ali protiv Europljana i svih europskih naroda. Nije to nikakav krunski dokaz. Postoje mnoge znanstvene knjige na tu tematiku.


Mein Kampf, ... koja još?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 21 lip 2019, 06:59 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Robbie MO je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Barbara Lerner Specter je doista rasist ali protiv Europljana i svih europskih naroda. Nije to nikakav krunski dokaz. Postoje mnoge znanstvene knjige na tu tematiku.


Mein Kampf, ... koja još?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Cul ... que_series

Ovo je znanstveni rad da ne bude zabune. Napisao je profesor sa jednog američkog sveučilišta. Knjiga je sa polja evolucionarne psihologije (dio psihologije koja proučava ponašanje etničkih grupa)

Najvažnija je ipak treća knjiga "The Culture of Critique: An Evolutionary Analysis of Jewish Involvement in Twentieth-Century Intellectual and Political Movements"

Hoćeš li još jedan članak? Napisao je Winston Churchill dok još nije bio premijer.

https://en.m.wikisource.org/wiki/Zionis ... Bolshevism


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 09 srp 2019, 12:07 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Ima jedan bivši izraelski operativac što huška protiv Hrvata po ruskim medijima.

https://m.youtube.com/watch?v=ySvl9N42918

Kako komentirate ovo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 10 srp 2019, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Israel intelligence foiled 50 Islamic State, Iranian attacks in 20 countries

Report says a dozen terror attacks were thwarted in Turkey in past 3 years, despite Erdogan’s public posturing against Israel, and even when diplomatic ties were severed

9 July 2019, 9:55 pm 1

Pedestrians walk past a poster of Turkish President Recep Tayyip Erdogan under the caption, 'Thank you Istanbul,' at Taksim Square in Istanbul, on June 28, 2018. (AFP Photo/ Bulent Kilic)
Illustrative: Pedestrians walk past a poster of Turkish President Recep Tayyip Erdogan under the caption, 'Thank you Istanbul,' at Taksim Square in Istanbul on June 28, 2018. (AFP Photo/Bulent Kilic)
Israeli intelligence agencies have prevented dozens of Islamic State terror group and Iran-sponsored attacks in various countries around the world by providing local authorities with key information, according to a television report on Tuesday.

The Mossad intelligence agency and the Military Intelligence Directorate supplied information that thwarted 50 attacks in 20 countries over the past three years, the Channel 12 report said.

One of the countries able to foil attacks based on Israeli intelligence was Turkey, whose President Recep Tayyip Erdogan is a fierce critic of Israel, in particular regarding Palestinian issues.

The network did not name any of the other countries where attacks were stopped, or cite sources for the information.

According to the report, intelligence was transferred to Turkey even during periods when Erdogan was publicly berating Israel and when diplomatic relations between the two countries were officially severed.

Turkey’s President Recep Tayyip Erdogan, in Istanbul, June 19, 2019. (Presidential Press Service via AP, Pool)
In June, Prime Minister Benjamin Netanyahu said that Israel had used cyber-intelligence to help foil “major” terror attacks planned by the Islamic State terror group and others in “dozens” of countries.

Netanyahu said at a cyber-security conference that Israel had, for example, helped foil an IS attack on an Etihad Airways flight from Sydney to Abu Dhabi, and alerted Australian officials, helping thwart an explosion in the air. Etihad is the national airline of the United Arab Emirates.

“That plane from Sydney to Abu Dhabi was going to be exploded in midair,” he said. “We found out through our cyber activities, we found out that ISIS was going to do this and so we alerted the Australian police and they stopped this, before it happened.”

“This particular incident, I can talk about,” Netanyahu said. “If you multiply that 50 times, that will give you an idea of the contribution that Israel has made to prevent major terrorist operations, especially from ISIS [Islamic State], in dozens of countries and most of those cases were foiled because of our activities in cybersecurity.”

Earlier in June, a senior Israeli official told the Kan public broadcaster that the Mossad was responsible for providing British authorities with information that helped foil the Iran-backed Hezbollah terror group’s efforts to stockpile explosives in London in 2015.

The Kan report said Lebanese Hezbollah later attempted to move its operations to other countries, which were also notified by Mossad, and that the two organizations were for some time engaged in a game of cat and mouse, as the Iran-backed group sought to actualize its plans.

According to a report by The Daily Telegraph, the Hezbollah plot was part of a wider plan to lay the groundwork for future attacks. It noted foiled Hezbollah operations in Thailand, Cyprus, and New York. All those plots were believed to have targeted Israeli interests around the world.

Prime Minister Benjamin Netanyahu speaking at Cyber Week conference in Tel Aviv; June 26, 2019. (Shoshanna Solomon/Times of Israel)
Last week, Mossad chief Yossi Cohen said that in addition to Israel’s historic treaties with Jordan and Egypt, other Arab countries had discreetly joined “the states of peace, some of them in an unseen manner.”

There is, he said, a shared interest with countries throughout the region in fighting Iran and Islamic terror groups. Cohen accused the Iranian government of being behind a number of strikes on oil facilities and ships in the Persian Gulf in recent months, as well as an attack on the Bahraini embassy in Baghdad the week before.

The television report on Tuesday did not elaborate on the foiled Turkey attacks.

Israel and Turkey in 2016 formally ended a six-year diplomatic rift that had ensued when 10 Turkish activists were killed in a violent confrontation with Israeli commandos aboard a ship, the Mavi Marmara, that aimed to break the naval blockade on Gaza. Israel says it maintains the blockade to prevent the import of weapons by the Hamas terror group, which rules the Strip and is sworn to Israel’s destruction. Despite the official reconciliation, Erdogan has likened Netanyahu to Nazi leader Adolf Hitler, while the Israeli leader has lashed back by accusing him of being a dictator.

Agencies contributed to this report.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 srp 2019, 09:34 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2013, 16:03
Postovi: 970
Lokacija: Hilafet, Sarajevo
Upozorenja: -2
Dvanaestorica Izraelaca silovali djevojku od 19 godina na Kipru. Šta znači Bliski Istok.

_________________
"Allah je naš cilj, Kur'an je naš zakon, Poslanik je naš lider, Džihad je naš način, a smrt na Allahovom putu naša najveća težnja."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 srp 2019, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Dvanaestorica Izraelaca silovali djevojku od 19 godina na Kipru. Šta znači Bliski Istok.


Jesi li ti izraeci zidovi ili muslimani?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 srp 2019, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2013, 16:03
Postovi: 970
Lokacija: Hilafet, Sarajevo
Upozorenja: -2
DrMag je napisao/la:
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Dvanaestorica Izraelaca silovali djevojku od 19 godina na Kipru. Šta znači Bliski Istok.


Jesi li ti izraeci zidovi ili muslimani?

Mediji pišu da se radi o momcima koji se spremaju za služenje vojnog roka. Dakle nisu muslimani.

_________________
"Allah je naš cilj, Kur'an je naš zakon, Poslanik je naš lider, Džihad je naš način, a smrt na Allahovom putu naša najveća težnja."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 srp 2019, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Zanimljiva vijest od neki dan:

Citat:
Bivši 'vatreni' osvojio izraelski Survivor i uzeo 250.000 eura!

slika

Đovani Roso (46), nogometna legenda, bivši igrač Zadra, Zagreba i Hajduka te hrvatski reprezentativac, pobjednik je druge sezone televizijskog reality šoua "Survivor VIP" u Izraelu, a kao nagradu je dobio čak 250.000 eura.

Bilo je to drugo VIP izdanje šoua u kojem su sudjelovale poznate izraelske osobe pokušavši pokazati svoje vještine preživljavanja u divljini, pa je tako Roso morao pobijediti njih čak 18, a među njima i dosadašnju pobjednicu. Bez problema je to obavio naš nogometaš i u finalu osvojio maksimalnih sedam glasova od svih sedam sudaca.

Podsjetimo, Roso je bio glavna atrakcija u Izraelu za vrijeme Svjetskog prvenstva u Rusiji prošle godine, kada je bio stručni komentator na tamošnjoj televiziji. U njegovim emotivnim, a ponekad i urnebesnim proslavama bilo je uistinu svega - od klečanja na koljenima, preko skajanja, do oblačenja hrvatskih dresova kolegama, a njegove suze nakon poraza Hrvatske u finalu obišle su svijet.

https://www.24sata.hr/sport/ovani-roso- ... ura-639934


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20943 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 838  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 73 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO