|
|
Stranica: 302/347.
|
[ 8654 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
BBC
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 27 stu 2020, 17:20 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
Hrvati su oružje prodavali džihadistima u Siriji.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
VUKsaJUGA
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 27 stu 2020, 17:55 |
|
Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38 Postovi: 4586
|
BBC je napisao/la: Hrvati su oružje prodavali džihadistima u Siriji. Nisu nego je NATO prodavao „separatistische“. De facto je isto ali na papiru nije i tu je razlika. Treća stvar je (ako je istina) da idu neki turski generali tamo da in savjetuju. Mislim ja sam ne vjerujem u to ali pusti me da sanjam !
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 27 stu 2020, 18:09 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
Ali su uzeli novac od CIA. Dajte ne pametujte.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ancient Order
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 23 pro 2020, 09:32 |
|
Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02 Postovi: 315
|
Rika sv Vida je napisao/la: Po mom mišljenju a i po povijesnim činjenicama Ukrajinci su Rusi kao i Bjelorusi i ne volim kad netko uspoređuje ukrajisnku situaciju sa našom 90ih. Naravno cijenim jako Ukrajince a i Ruse i poštujem i priznajem da su se definirali kao drugi narod Ukrajinci ali povijesno gledano to su Rusi veći od pravih danasnjih Rusa Veliki dio ukrainaca geneticki(a djelomicno i kulturno) blizi Hrvatima. Ni rusi, ni posebno Ukarainci bas homoheni. Neki izgleda ko istocni slaven rus al dosta nesto između Poljaka i Hrvata Dinarca. Jbg rusi jedan naron i braca koji su zele(li) ubacit nuklearnu bombu na Kijev.Ni jedad narod i cak ne bas braca. Onda ne samo Hrvati i Crnogorci jedan narod , a i srbi i muslimane. Jer zarlika Ukrajinskog i ruskog jezika poprilicno vise nego sta ex-jugoslavskih dialekata...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ancient Order
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 23 pro 2020, 09:35 |
|
Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02 Postovi: 315
|
|
Bjelorusi zapravo cisti slaveni..čistij od vecina rusa nego pravi rusi..vise rusa geneticki od samih rusa)
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 13 vel 2021, 11:16 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
Kad će ovi nacisti prestati granatirati civilna naselja i ubijati ljude. Ako žele ratovati nek naprave ofenzivu. Ako su kukavice nek se udalje.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 01 ožu 2021, 22:10 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Poljaci im uhitili dvojicu diplomata. Švercali cigarete u Poljsku i prodavali. Boli ih kita, Amerikanci im pomogli ispuniti sve želje. 
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 04 ožu 2021, 14:10 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Heero
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 07 ožu 2021, 23:06 |
|
Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56 Postovi: 4977
|
Ancient Order je napisao/la: Rika sv Vida je napisao/la: Po mom mišljenju a i po povijesnim činjenicama Ukrajinci su Rusi kao i Bjelorusi i ne volim kad netko uspoređuje ukrajisnku situaciju sa našom 90ih. Naravno cijenim jako Ukrajince a i Ruse i poštujem i priznajem da su se definirali kao drugi narod Ukrajinci ali povijesno gledano to su Rusi veći od pravih danasnjih Rusa Veliki dio ukrainaca geneticki(a djelomicno i kulturno) blizi Hrvatima. Ni rusi, ni posebno Ukarainci bas homoheni. Neki izgleda ko istocni slaven rus al dosta nesto između Poljaka i Hrvata Dinarca. Jbg rusi jedan naron i braca koji su zele(li) ubacit nuklearnu bombu na Kijev.Ni jedad narod i cak ne bas braca. Onda ne samo Hrvati i Crnogorci jedan narod , a i srbi i muslimane. Jer zarlika Ukrajinskog i ruskog jezika poprilicno vise nego sta ex-jugoslavskih dialekata... Zar nemaju oni vasi kozaci neko poljsko podrijetlo,nekakvi imigranti iz poljske ?
_________________ Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 28 ožu 2021, 03:59 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.
Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.
Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.
Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.
Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Dutch01
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 28 ožu 2021, 10:14 |
|
Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21 Postovi: 3763
|
Robbie MO je napisao/la: Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.
Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.
Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.
Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.
Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske. Robbie MO je napisao/la: Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.
Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.
Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.
Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.
Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske. Djelomično je točno da su identiteski vezani za Ruse, obzirom da su identiteski djelomično vezani i za Poljake i zbog te razvučenosti između Poljske i Rusije bio im je problem razviti svoj identitet. Kako je netko rekao Ukrajinci su izvorni Rusi, Rusija je nastala u Ukrajini, a ne u današnjoj Rusiji (kijevska Rusija), Osim toga Ukrajinci su gotovo čisti Slaveni, a Rusi su mješavina Slavena, Varjaga, Mongola, Balta i ugro-finskih naroda. Ukrajina je veća od Njemačke i Francuske, zapravo najveća je europska država, no manja je od Turske. I baltički narodi su u potpunosti okrenuli leđa Rusima i ništa im ne nedostaje. To isto mogu i Ukrajinci.
_________________ Slava Ukrajini!
Nema predaje!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Flamel
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 28 ožu 2021, 11:04 |
|
Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40 Postovi: 2347 Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
|
Nije nikad u Ukrajini bilo 53% Rusa: https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_UkrainePrema popisu stanovništva 2001. bilo je 77.5% izjašnjenih kao Ukrajinci i 17.2% Rusa. Za 67.5% stanovništva je materinski jezik bio ukrajinski,a ruski 29.6%.
_________________ Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma
HDZ=SKH
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Hara
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 28 ožu 2021, 11:24 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17 Postovi: 737
|
|
53% Rusa je bilo mislim u Sovjetskom Savezu....
_________________ Osjecaj me prati da sam fiju...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 28 ožu 2021, 11:41 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
|
Ukrajinci su se prešli kad su dali nuklearke. Oni su različit narod od Rusa i nazivati ih Rusima je strašna nepravda.
Kijev je stoljećima bio centar istočnih slavena, ne Moskva.
Bjelorusi Ukrajinci i Rusi su kao Hrvati Srbi i Slovenci trokut, samo se više razumiju i iste su vjere te imaju zajedničku povijest. Odnos Crna Gora Srbija je pogrešan zato što je Crna gora originalno nastala kao pobunjenička Srbijanska država u brdima dok je Ukrajina starija od same rusije kroz svoju povijest Kijevanske Rusije.
Komplicirana je to priča...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Anti-Zlobnjak
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 28 ožu 2021, 11:42 |
|
Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02 Postovi: 908
|
Dutch01 je napisao/la: Robbie MO je napisao/la: Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.
Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.
Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.
Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.
Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske. Robbie MO je napisao/la: Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.
Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.
Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.
Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.
Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske. Djelomično je točno da su identiteski vezani za Ruse, obzirom da su identiteski djelomično vezani i za Poljake i zbog te razvučenosti između Poljske i Rusije bio im je problem razviti svoj identitet. Kako je netko rekao Ukrajinci su izvorni Rusi, Rusija je nastala u Ukrajini, a ne u današnjoj Rusiji (kijevska Rusija), Osim toga Ukrajinci su gotovo čisti Slaveni, a Rusi su mješavina Slavena, Varjaga, Mongola, Balta i ugro-finskih naroda. Ukrajina je veća od Njemačke i Francuske, zapravo najveća je europska država, no manja je od Turske. I baltički narodi su u potpunosti okrenuli leđa Rusima i ništa im ne nedostaje. To isto mogu i Ukrajinci. Izvorni Rusi su Vikinzi, a država nazvana imenom Rus ujedinila je veći dio istočnih Slavena, koji su i prije i poslije imali svoja narodna imena, kao Bijeli Hrvati u Galičkoj kneževini. Ime Rus tada nije poništilo narodna imena. Tek kasnije Moskovljani nastoje obnoviti državu Rus i nakon što uspjevaju poraziti okolna plemena, prvi put promiču ruski identitet koji poništava stara narodna imena. Inače je Rus do tada ime kojim se mogu nazivati razna plemena. Prije širenja tog identiteta na moskovaljski način, upotrebljavalo se bez problema u Ukrajini, više i sa većim kontinuitetom nego u Rusiji. Ali baš kad se počelo promovirati kao ime koje poništava druga imena i kad je išlo u korist Moskve, javio se otpor i vremenom težnja da se ime kompletno izbaci iz upotrebe.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Hara
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 28 ožu 2021, 13:49 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17 Postovi: 737
|
weasel je napisao/la: Ukrajinci su se prešli kad su dali nuklearke. Nisu oni nista dali jer ih se nije ni pitalo. A bombe ionak nisu bile ukrajinske nego sovjetske na tlu Ukrajine, tocnije iskljucivo na Krimu u vojnim bazama koje su i kasnije ostale ruske, nisu postale ukrajinske. Bio je dogovor SADa i Rusije da Rusija zadrzi sve sovjetske nuklearne bombe rafi nesirenja nuklearnog naoruzanja. Ukrajinci su se mogli samo pravit da su suglasni, iako njihova suglasnost nije bila potrebna.
_________________ Osjecaj me prati da sam fiju...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
neretvanin
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 28 ožu 2021, 14:09 |
|
Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09 Postovi: 2801 Lokacija: HR
|
Ukrajinke dovest u Zagoru da se požene stari momci, da se digne natalitet. To je slavenska krv koja treba za naše dinaride, nikakve Filipinke.  #gangster
|
|
| Vrh |
|
 |
|
ikmandvaradtist
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 07 tra 2021, 11:49 |
|
Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23 Postovi: 3605 Lokacija: Clown World
|
|
| Vrh |
|
 |
|
K:M
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 07 tra 2021, 11:58 |
|
Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28 Postovi: 3749 Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
|
neretvanin je napisao/la: Ukrajinke dovest u Zagoru da se požene stari momci, da se digne natalitet. To je slavenska krv koja treba za naše dinaride, nikakve Filipinke.  #gangster Ima li udruga koje dovlače Ukrajinke? Sevap bi bilo spasiti ih bjede. Haram da ostanu tam.
_________________ Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje
Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Anti-Zlobnjak
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 07 tra 2021, 16:32 |
|
Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02 Postovi: 908
|
ikmandvaradtist je napisao/la: Rat na pomolu?Na obe strane nagomilana velika vojna tehnika, razmena vatre sve češća, ima poginulih i povređenih https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1838870Šta mislite, jel' kreće ovo?  Ako dođe do pravog rata, odmah povući što više ljudstva od tamo. Izvan jugoistočne Europe nema boljeg izbora za uvoz radne snage i žena.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 07 tra 2021, 16:35 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64245 Lokacija: DAZP HQ
|
|
dajte mi 100 tisuća fertilnih Ukrajinki i napučit ću Hrvatsku.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Reconquista
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 07 tra 2021, 16:55 |
|
Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23 Postovi: 12453
|
|
Primamo sve zaostale Bijele Hrvate iz Ukrajine.
_________________ HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.
Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 08 tra 2021, 16:56 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
Kolika je šansa za rusku invaziju i okupacijske zone Ukrajina A, Ukrajina B, Ukrajina C, ..., ajmo kladionica.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 08 tra 2021, 16:59 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64245 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Ne kužim poantu, zašto bi Rusi išli na invaziju, već su uzeli što im treba, a Ukrajina je u medjuvremenu izgubila na značaju.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Ukrajina Postano: 08 tra 2021, 17:03 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90177 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
dudu je napisao/la: Ne kužim poantu, zašto bi Rusi išli na invaziju, već su uzeli što im treba, a Ukrajina je u medjuvremenu izgubila na značaju. Pa zato što prijete. Zar nisi vidio vijesti da se gomilaju na obje strane naoružanja i vojske. Rusija danas izjavila da ako Ukrajina napravi potez prema Donbasu da će to biti kraj Ukrajine kao države.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|