HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 06:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8654 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305 ... 347  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 27 stu 2020, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hrvati su oružje prodavali džihadistima u Siriji.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 27 stu 2020, 17:55 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4586
BBC je napisao/la:
Hrvati su oružje prodavali džihadistima u Siriji.

Nisu nego je NATO prodavao „separatistische“. De facto je isto ali na papiru nije i tu je razlika.

Treća stvar je (ako je istina) da idu neki turski generali tamo da in savjetuju.

Mislim ja sam ne vjerujem u to ali pusti me da sanjam !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 27 stu 2020, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ali su uzeli novac od CIA. Dajte ne pametujte.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 23 pro 2020, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 315
Rika sv Vida je napisao/la:
Po mom mišljenju a i po povijesnim činjenicama Ukrajinci su Rusi kao i Bjelorusi i ne volim kad netko uspoređuje ukrajisnku situaciju sa našom 90ih. Naravno cijenim jako Ukrajince a i Ruse i poštujem i priznajem da su se definirali kao drugi narod Ukrajinci ali povijesno gledano to su Rusi veći od pravih danasnjih Rusa


Veliki dio ukrainaca geneticki(a djelomicno i kulturno) blizi Hrvatima. Ni rusi, ni posebno Ukarainci bas homoheni. Neki izgleda ko istocni slaven rus al dosta nesto između Poljaka i Hrvata Dinarca.

Jbg rusi jedan naron i braca koji su zele(li) ubacit nuklearnu bombu na Kijev.Ni jedad narod i cak ne bas braca.

Onda ne samo Hrvati i Crnogorci jedan narod , a i srbi i muslimane.
Jer zarlika Ukrajinskog i ruskog jezika poprilicno vise nego sta ex-jugoslavskih dialekata...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 23 pro 2020, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 315
Bjelorusi zapravo cisti slaveni..čistij od vecina rusa nego pravi rusi..vise rusa geneticki od samih rusa)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 13 vel 2021, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad će ovi nacisti prestati granatirati civilna naselja i ubijati ljude.
Ako žele ratovati nek naprave ofenzivu. Ako su kukavice nek se udalje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 01 ožu 2021, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Poljaci im uhitili dvojicu diplomata. Švercali cigarete u Poljsku i prodavali.
Boli ih kita, Amerikanci im pomogli ispuniti sve želje.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 04 ožu 2021, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3605
Lokacija: Clown World
I Slovaci ih jebuckaju :zubati... koja beda su postali, neverovatno :


MATOVIČ OBEĆAO RUSIJI DEO UKRAJINE: Kijev poludeo zbog izjave slovačkog premijera


https://www.srbijadanas.com/vesti/svet/ ... _UKRAJINE_


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 ožu 2021, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 4977
Ancient Order je napisao/la:
Rika sv Vida je napisao/la:
Po mom mišljenju a i po povijesnim činjenicama Ukrajinci su Rusi kao i Bjelorusi i ne volim kad netko uspoređuje ukrajisnku situaciju sa našom 90ih. Naravno cijenim jako Ukrajince a i Ruse i poštujem i priznajem da su se definirali kao drugi narod Ukrajinci ali povijesno gledano to su Rusi veći od pravih danasnjih Rusa


Veliki dio ukrainaca geneticki(a djelomicno i kulturno) blizi Hrvatima. Ni rusi, ni posebno Ukarainci bas homoheni. Neki izgleda ko istocni slaven rus al dosta nesto između Poljaka i Hrvata Dinarca.

Jbg rusi jedan naron i braca koji su zele(li) ubacit nuklearnu bombu na Kijev.Ni jedad narod i cak ne bas braca.

Onda ne samo Hrvati i Crnogorci jedan narod , a i srbi i muslimane.
Jer zarlika Ukrajinskog i ruskog jezika poprilicno vise nego sta ex-jugoslavskih dialekata...

Zar nemaju oni vasi kozaci neko poljsko podrijetlo,nekakvi imigranti iz poljske ?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 28 ožu 2021, 03:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.

Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.

Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.

Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.

Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 28 ožu 2021, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 3763
Robbie MO je napisao/la:
Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.

Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.

Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.

Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.

Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske.
Robbie MO je napisao/la:
Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.

Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.

Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.

Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.

Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske.


Djelomično je točno da su identiteski vezani za Ruse, obzirom da su identiteski djelomično vezani i za Poljake i zbog te razvučenosti između Poljske i Rusije bio im je problem razviti svoj identitet.

Kako je netko rekao Ukrajinci su izvorni Rusi, Rusija je nastala u Ukrajini, a ne u današnjoj Rusiji (kijevska Rusija), Osim toga Ukrajinci su gotovo čisti Slaveni, a Rusi su mješavina Slavena, Varjaga, Mongola, Balta i ugro-finskih naroda.

Ukrajina je veća od Njemačke i Francuske, zapravo najveća je europska država, no manja je od Turske.
I baltički narodi su u potpunosti okrenuli leđa Rusima i ništa im ne nedostaje.
To isto mogu i Ukrajinci.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 28 ožu 2021, 11:04 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 2347
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Nije nikad u Ukrajini bilo 53% Rusa:

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Ukraine

Prema popisu stanovništva 2001. bilo je 77.5% izjašnjenih kao Ukrajinci i 17.2% Rusa.

Za 67.5% stanovništva je materinski jezik bio ukrajinski,a ruski 29.6%.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 28 ožu 2021, 11:24 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 737
53% Rusa je bilo mislim u Sovjetskom Savezu....

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 28 ožu 2021, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 23412
Ukrajinci su se prešli kad su dali nuklearke. Oni su različit narod od Rusa i nazivati ih Rusima je strašna nepravda.

Kijev je stoljećima bio centar istočnih slavena, ne Moskva.

Bjelorusi Ukrajinci i Rusi su kao Hrvati Srbi i Slovenci trokut, samo se više razumiju i iste su vjere te imaju zajedničku povijest.

Odnos Crna Gora Srbija je pogrešan zato što je Crna gora originalno nastala kao pobunjenička Srbijanska država u brdima dok je Ukrajina starija od same rusije kroz svoju povijest Kijevanske Rusije.

Komplicirana je to priča...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 28 ožu 2021, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 908
Dutch01 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.

Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.

Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.

Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.

Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske.
Robbie MO je napisao/la:
Najdepresivnija europska država, propali su skoro ko Muslimani.

Sad kada Rusija s Njemačkom završi Sjeverni Tok 2, ne samo da će Ukrajina izgubiti mogućnost ucjenjivanja Rusije i zarađivati na marži, nego će Rusija njima početi zavrtati plin nakon svake blage izjave ukrajinskih političara, to će biti veća šprdnja i poniženje nego što Srbi u BiH rade s Muslimanima.

Inače teško je reći što je najbolje Ukrajina mogla odigrati, od devedesetih (kad su predali svo nuklearno oružje), pa i ranije (kada nisu inzistirali na razvoju svog identiteta, niti im je to dozvoljeno, ili na decentralizaciji sovjetske moći, iako je u toj državi bilo tek 53% Rusa), do modernijih vremena kada su od govana probali napraviti pitu, sjediti na dvije stolice itd. Jer su identitetski bili dugo vezani za Ruse, ko Crna Gora za Srbe, nisu se ni mogli samostalno razviti.

Južni Slaveni mogu zahvaliti što su u toplijem i sušem, primorskom južnom dijelu Europe, a ne na onoj blatnjavoj travi Ukrajine privezani za ruskog medvjeda.

Inače, Ukrajina je površinom nevjerojatno velika, veća i od Njemačke i mislim i od Turske.


Djelomično je točno da su identiteski vezani za Ruse, obzirom da su identiteski djelomično vezani i za Poljake i zbog te razvučenosti između Poljske i Rusije bio im je problem razviti svoj identitet.

Kako je netko rekao Ukrajinci su izvorni Rusi, Rusija je nastala u Ukrajini, a ne u današnjoj Rusiji (kijevska Rusija), Osim toga Ukrajinci su gotovo čisti Slaveni, a Rusi su mješavina Slavena, Varjaga, Mongola, Balta i ugro-finskih naroda.

Ukrajina je veća od Njemačke i Francuske, zapravo najveća je europska država, no manja je od Turske.
I baltički narodi su u potpunosti okrenuli leđa Rusima i ništa im ne nedostaje.
To isto mogu i Ukrajinci.


Izvorni Rusi su Vikinzi, a država nazvana imenom Rus ujedinila je veći dio istočnih Slavena, koji su i prije i poslije imali svoja narodna imena, kao Bijeli Hrvati u Galičkoj kneževini. Ime Rus tada nije poništilo narodna imena.

Tek kasnije Moskovljani nastoje obnoviti državu Rus i nakon što uspjevaju poraziti okolna plemena, prvi put promiču ruski identitet koji poništava stara narodna imena.

Inače je Rus do tada ime kojim se mogu nazivati razna plemena. Prije širenja tog identiteta na moskovaljski način, upotrebljavalo se bez problema u Ukrajini, više i sa većim kontinuitetom nego u Rusiji.

Ali baš kad se počelo promovirati kao ime koje poništava druga imena i kad je išlo u korist Moskve, javio se otpor i vremenom težnja da se ime kompletno izbaci iz upotrebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 28 ožu 2021, 13:49 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 737
weasel je napisao/la:
Ukrajinci su se prešli kad su dali nuklearke.


Nisu oni nista dali jer ih se nije ni pitalo. A bombe ionak nisu bile ukrajinske nego sovjetske na tlu Ukrajine, tocnije iskljucivo na Krimu u vojnim bazama koje su i kasnije ostale ruske, nisu postale ukrajinske. Bio je dogovor SADa i Rusije da Rusija zadrzi sve sovjetske nuklearne bombe rafi nesirenja nuklearnog naoruzanja. Ukrajinci su se mogli samo pravit da su suglasni, iako njihova suglasnost nije bila potrebna.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 28 ožu 2021, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2801
Lokacija: HR
Ukrajinke dovest u Zagoru da se požene stari momci, da se digne natalitet. To je slavenska krv koja treba za naše dinaride, nikakve Filipinke. :zubati
#gangster


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 tra 2021, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3605
Lokacija: Clown World
Rat na pomolu?


Na obe strane nagomilana velika vojna tehnika, razmena vatre sve češća, ima poginulih i povređenih


https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1838870


Šta mislite, jel' kreće ovo? :001_rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 tra 2021, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3749
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
neretvanin je napisao/la:
Ukrajinke dovest u Zagoru da se požene stari momci, da se digne natalitet. To je slavenska krv koja treba za naše dinaride, nikakve Filipinke. :zubati
#gangster

Ima li udruga koje dovlače Ukrajinke?
Sevap bi bilo spasiti ih bjede. Haram da ostanu tam.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 tra 2021, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 908
ikmandvaradtist je napisao/la:
Rat na pomolu?


Na obe strane nagomilana velika vojna tehnika, razmena vatre sve češća, ima poginulih i povređenih


https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1838870


Šta mislite, jel' kreće ovo? :001_rolleyes


Ako dođe do pravog rata, odmah povući što više ljudstva od tamo.

Izvan jugoistočne Europe nema boljeg izbora za uvoz radne snage i žena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 tra 2021, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ
dajte mi 100 tisuća fertilnih Ukrajinki i napučit ću Hrvatsku.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 tra 2021, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 12453
Primamo sve zaostale Bijele Hrvate iz Ukrajine.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 08 tra 2021, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Kolika je šansa za rusku invaziju i okupacijske zone Ukrajina A, Ukrajina B, Ukrajina C, ..., ajmo kladionica.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 08 tra 2021, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ
Ne kužim poantu, zašto bi Rusi išli na invaziju, već su uzeli što im treba, a Ukrajina je u medjuvremenu izgubila na značaju.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 08 tra 2021, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
dudu je napisao/la:
Ne kužim poantu, zašto bi Rusi išli na invaziju, već su uzeli što im treba, a Ukrajina je u medjuvremenu izgubila na značaju.


Pa zato što prijete. Zar nisi vidio vijesti da se gomilaju na obje strane naoružanja i vojske.

Rusija danas izjavila da ako Ukrajina napravi potez prema Donbasu da će to biti kraj Ukrajine kao države.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8654 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305 ... 347  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO