HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 00:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8664 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 343, 344, 345, 346, 347  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 19 vel 2025, 00:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 19118
Vrti malo prvih 20ak stranica teme pa ćeš ih vidit

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503
2025/2026 - 14,366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 15 svi 2025, 07:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2023, 10:49
Postovi: 3528
Citat:
While it's widely believed that the first cities arose in Mesopotamia, recent archaeological discoveries in Ukraine suggest that substantial urban settlements may have existed there as early as 4000 BC, potentially predating Mesopotamian cities by centuries. The Science News article says that remnants of what could have been some of the world's first cities are emerging from the surface in and around Nebelivka, a farmland area in Ukraine. The Euromaidan Press article claims that archaeologists are dating settlements of the Cucuteni-Trypillia culture, which includes the Trypillia culture in Ukraine, to around 4000 BCE.


https://euromaidanpress.com/2024/09/13/ ... sopotamia/

Na ovo sam tek nedavno nabasao, ima smisla da su prvi gradovi na svijetu nastali na najplodnijoj zemlji, a ne u pustinjama.

_________________
Thiel je odselio u Patagoniju. Odselimo Patagoniju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 15 svi 2025, 18:43 
Offline

Pridružen/a: 26 tra 2025, 18:19
Postovi: 111
Salivator je napisao/la:

Na ovo sam tek nedavno nabasao, ima smisla da su prvi gradovi na svijetu nastali na najplodnijoj zemlji, a ne u pustinjama.


Nisu to bili gradovi u pravom smislu riječi i falila im je birokracija, adminsitracija i pismo da bi bili prava civilizacija.

Pustinje s vodom, gdje navodnjavanje omogućuje opstanak, su najlogičinije za nastanak organiziranog društva. Posebno jer su omougćavale najveću produktivnost tla zbog tople klime i dostupne vode. Dan danas u Egiptu po jedinici površine rađa do 4 puta više plodova nego kod nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 23 srp 2025, 08:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 7625
Zelenski potpisao kontroverzni zakon. Izbili najveći prosvjedi od početka rata

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zel ... sti_prva_d
Citat:
UKRAJINA je jučer ograničila autonomiju svoje dvije agencije za borbu protiv korupcije koje su od središnje važnosti u provedbi reformi, što je Bruxelles opisao kao "ozbiljan korak unatrag" i izrazio "duboku zabrinutost".


slika

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 27 sij 2026, 14:28 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/m ... %2bprometa

Ukrajinskom žicanju nikad kraja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 27 sij 2026, 15:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
goran2hr je napisao/la:
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/miletic-zasto-dijelove-opreme-elektrana-dajemo-ukrajinskom-milijarderu-to-je-lose-20260126?utm_source=Linker.hr&utm_medium=referral&utm_campaign=razmjena%2bprometa

Ukrajinskom žicanju nikad kraja.


Što? Hrvatska skida opremu sa svojih postojećih elektrana i šalje Ukrajini??!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 27 sij 2026, 16:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 19118
Plenković poklanja riječku termoelektranu multimilijarderu i oligarhu Ahmetovu. Potpuni bolesnik i veleizdajnik

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503
2025/2026 - 14,366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 05 ožu 2026, 12:36 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
https://www.vecernji.hr/vijesti/ukrajin ... oj-1939209

I tako, dok plaćamo "porez" (reket) Ukrajincima u iznosu od 66.600.000,00 € godišnje, mi zapravo potičemo strana ulaganja u RH. Koji su samo genijalci ti HDZovci... Uloženo nam se vraća i iz gubitnika postajemo dobitnici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 05 ožu 2026, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 26 vel 2025, 11:43
Postovi: 5254
Upozorenja: 3
Rika sv Vida je napisao/la:
Plenković poklanja riječku termoelektranu multimilijarderu i oligarhu Ahmetovu. Potpuni bolesnik i veleizdajnik

Ne valja Plenki ne valja Milanović. Ne valja Most?
Ima li ko da valja :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 05 ožu 2026, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
https://www.vecernji.hr/vijesti/zelensk ... ma-1939867

Kada mu ne daju milom, Zelenski će uzeti silom. Ne prihvaća NE kao odgovor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 05 ožu 2026, 20:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 41104
goran2hr je napisao/la:
https://www.vecernji.hr/vijesti/zelenski-zaprijetio-orbanu-dat-cemo-njegovu-adresu-nasim-oruzanim-snagama-1939867

Kada mu ne daju milom, Zelenski će uzeti silom. Ne prihvaća NE kao odgovor.


Nije li to napad na NATO.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

1601 of 2558 - 62.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 05 ožu 2026, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20884
Nije rekao da će dati adresu, nego broj telefona časnicima ukrajinske vojske, koji govore njegov (mađarski) jezik, da porazgovaraju. Vjerojatno onom dronašu "Mađaru".

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 ožu 2026, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 7033
Lokacija: Izvan sebe
Naša Kvačica je napisao/la:
goran2hr je napisao/la:
https://www.vecernji.hr/vijesti/zelenski-zaprijetio-orbanu-dat-cemo-njegovu-adresu-nasim-oruzanim-snagama-1939867

Kada mu ne daju milom, Zelenski će uzeti silom. Ne prihvaća NE kao odgovor.


Nije li to napad na NATO.

Pa sta ima situacija kada napad na jednu clanicu NATO treba tolerisati. Ja sam za to da se napadne crna gora da uzmemo onaj nas zaliv i tamo nesto do skoro ulcinja. Ne mislis valjda da bi nas u tom slucaju trebalo napasti?

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 ožu 2026, 14:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 41104
Old Fridolin je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Nije li to napad na NATO.

Pa sta ima situacija kada napad na jednu clanicu NATO treba tolerisati. Ja sam za to da se napadne crna gora da uzmemo onaj nas zaliv i tamo nesto do skoro ulcinja. Ne mislis valjda da bi nas u tom slucaju trebalo napasti?


A zašto je važno što ja mislim. NATO ne pokriva sukobe između članica NATO-a, nego samo kad zemlja koja nije članica napadne članicu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

1601 of 2558 - 62.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 07 ožu 2026, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 34242


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 08 ožu 2026, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90165
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Koji su updates oko Ukrajine zadnjih, ajmo reći 2 mjeseca

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 10:52 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
https://www.vecernji.hr/vijesti/objavio ... or-1942707

Odličan odgovor Orbana na pritisak i patetiku Ukrajinca.
A Orbanova rečenica: "I dalje želimo ostati vaši prijatelji, ali nećemo sudjelovati u vašem ratu. Stoga vas molim da prihvatite da nećemo slati ni novac, ni oružje, ni vojnike u vaš rat", pokazuje kako bi se prema tom tuđem ratu trebali postaviti i Hrvati. Temeljito su nas izmuzli (po raznim osnovama) i tome još nema kraja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2026, 14:42
Postovi: 505
goran2hr je napisao/la:
https://www.vecernji.hr/vijesti/objavio-fotografiju-iz-1999-pa-prozvao-orbana-stani-i-sjeti-se-tko-si-bio-stigao-mu-odgovor-1942707

Odličan odgovor Orbana na pritisak i patetiku Ukrajinca.
A Orbanova rečenica: "I dalje želimo ostati vaši prijatelji, ali nećemo sudjelovati u vašem ratu. Stoga vas molim da prihvatite da nećemo slati ni novac, ni oružje, ni vojnike u vaš rat", pokazuje kako bi se prema tom tuđem ratu trebali postaviti i Hrvati. Temeljito su nas izmuzli (po raznim osnovama) i tome još nema kraja...


Orban je debeli idiot.

Blokira Ukrajini zajam, a u kojem zajmu Mađarska uopće ne sudjeluje. To nije neutralan stav, već pokvaren i neprijateljski stav.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 11:01 
Offline

Pridružen/a: 16 stu 2025, 18:17
Postovi: 2659
levat je napisao/la:
Orban je debeli idiot.

Blokira Ukrajini zajam, a u kojem zajmu Mađarska uopće ne sudjeluje. To nije neutralan stav, već pokvaren i neprijateljski stav.


i oni su njemu blokirali naftu iz Rusije, to je čisti quid pro quo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 11:07 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2026, 14:42
Postovi: 505
novosve je napisao/la:
levat je napisao/la:
Orban je debeli idiot.

Blokira Ukrajini zajam, a u kojem zajmu Mađarska uopće ne sudjeluje. To nije neutralan stav, već pokvaren i neprijateljski stav.


i oni su njemu blokirali naftu iz Rusije, to je čisti quid pro quo.


A šta bi trebali Ukrajinci. Omogućiti Rusiji da zarađuje na nafti, pa da još jače udaraju po njima.

To nije upereno protiv Mađara nego protiv Rusa, drugo je što to Orban ne vidi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 12:26 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
levat je napisao/la:
novosve je napisao/la:

i oni su njemu blokirali naftu iz Rusije, to je čisti quid pro quo.


A šta bi trebali Ukrajinci. Omogućiti Rusiji da zarađuje na nafti, pa da još jače udaraju po njima.

To nije upereno protiv Mađara nego protiv Rusa, drugo je što to Orban ne vidi.


Što bi trebali Ukrajinci? To nije NAŠ (Hrvata) problem. Kao što i Orban misli kako to NIJE problem Mađara. Možda ipak divljanje i puč na Majdanu, paljenje žena u Odesi i suradnja sa Hunterom Bidenom, nisu bili dobra ideja?

Naravno kako je to upereno PROTIV Mađara (koji se tome opiru), kao što je upereno i PROTIV Hrvata (koji to trpimo). Zadnja provala je ono, kako nam kane uvaljati na trošak i NJIHOVE ratne veterane, invalide, udovice i djecu.
Možete Vi kolega levat biti u konfliktu s "Perom" i to je vaša stvar. Trljate se vas dvojica kako znate. Međutim, ako u to želite upetljati mene, da ja od toga imam štete, e pa dalje od mene.

Još niti od jednog ukrofila nisam čuo suvisao razlog, ZAŠTO bi mi zbog toga trebali trpjeti i imati štete, niti koja će NAMA biti odšteta i nagrada nakon poraza Rusije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 12:39 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2026, 14:42
Postovi: 505
goran2hr je napisao/la:
levat je napisao/la:

A šta bi trebali Ukrajinci. Omogućiti Rusiji da zarađuje na nafti, pa da još jače udaraju po njima.

To nije upereno protiv Mađara nego protiv Rusa, drugo je što to Orban ne vidi.


Što bi trebali Ukrajinci? To nije NAŠ (Hrvata) problem. Kao što i Orban misli kako to NIJE problem Mađara. Možda ipak divljanje i puč na Majdanu, paljenje žena u Odesi i suradnja sa Hunterom Bidenom, nisu bili dobra ideja?

Naravno kako je to upereno PROTIV Mađara (koji se tome opiru), kao što je upereno i PROTIV Hrvata (koji to trpimo). Zadnja provala je ono, kako nam kane uvaljati na trošak i NJIHOVE ratne veterane, invalide, udovice i djecu.
Možete Vi kolega levat biti u konfliktu s "Perom" i to je vaša stvar. Trljate se vas dvojica kako znate. Međutim, ako u to želite upetljati mene, da ja od toga imam štete, e pa dalje od mene.

Još niti od jednog ukrofila nisam čuo suvisao razlog, ZAŠTO bi mi zbog toga trebali trpjeti i imati štete, niti koja će NAMA biti odšteta i nagrada nakon poraza Rusije.


Ne kužim zašto ti je problem reći da navijaš za Rusiju, a glumiš da si kao neutralan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 13:21 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
levat je napisao/la:
goran2hr je napisao/la:

Što bi trebali Ukrajinci? To nije NAŠ (Hrvata) problem. Kao što i Orban misli kako to NIJE problem Mađara. Možda ipak divljanje i puč na Majdanu, paljenje žena u Odesi i suradnja sa Hunterom Bidenom, nisu bili dobra ideja?

Naravno kako je to upereno PROTIV Mađara (koji se tome opiru), kao što je upereno i PROTIV Hrvata (koji to trpimo). Zadnja provala je ono, kako nam kane uvaljati na trošak i NJIHOVE ratne veterane, invalide, udovice i djecu.
Možete Vi kolega levat biti u konfliktu s "Perom" i to je vaša stvar. Trljate se vas dvojica kako znate. Međutim, ako u to želite upetljati mene, da ja od toga imam štete, e pa dalje od mene.

Još niti od jednog ukrofila nisam čuo suvisao razlog, ZAŠTO bi mi zbog toga trebali trpjeti i imati štete, niti koja će NAMA biti odšteta i nagrada nakon poraza Rusije.


Ne kužim zašto ti je problem reći da navijaš za Rusiju, a glumiš da si kao neutralan.


Nisam neutralan, nego navijam za HRVATSKU. Od cijelog tog poduhvata u režiji Bidena (oca i sina), gđe Nuland (fuck EU) i njihovih ukrajinskih marioneta - Hrvati imaju samo ŠTETE! Da nije tako, Vi bi mi nabrajali NAŠE koristi i profite, dokazali argumentima svoj stav, no toga nema, toliko maštoviti niste, pa Vam preostaju neke jeftine podvale tipa "navijaš za Rusiju". U stvarnosti Vi navijate za globo homo agendu, Sorosa, Vesnu Teršelić, Bojana Glavaševića, Domagoja Hajdukovića, Jergovića, Dežulovića, Zorana Pusića, Jelenu Veljaču, Madonnu, Gorana Duhačeka i njima slične uglednike. Pušite u pištaljku (https://www.youtube.com/watch?v=uFqHMEPNGxQ), pridružite se maršu Ukrajinaca (https://www.youtube.com/watch?v=Uii5O5Hpkeg) ili učinite korak više (https://www.youtube.com/watch?v=vjEZJjWbS0U).
Za Zelenskog izvolite uplaćivati SVOJE novce, a ako Vam to nije dovoljno, u autobus i pravac Donbas. Naravno, ništa od toga Vi niste, niti nećete, nego uživate u hrvatskoj šteti i gubicima, te u dokolici lijepite drugima etikete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 13:36 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2026, 14:42
Postovi: 505
Već samo ovo je dovoljan razlog za podržavati Ukrajinu, a to je samo vrh ledenog brijega.

https://www.vecernji.hr/vijesti/zaljevs ... at-1942640


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukrajina
PostPostano: 16 ožu 2026, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
levat je napisao/la:
Već samo ovo je dovoljan razlog za podržavati Ukrajinu, a to je samo vrh ledenog brijega.

https://www.vecernji.hr/vijesti/zaljevs ... at-1942640


Nasmijavate me. Na ledeni brijeg se je nasadio Titanic.
Od Ukrajinaca možemo naučiti kako na razmijeni poginulih za 2000 svojih dati 20 protivničkih. Ne upetljavati se u tuđe svinjarije pa te nitko neće niti gađati dronovima ili imati dostojnu vlastitu vojsku (kakvu smo imali nakon "Oluje"), pa nikome neće niti pasti na pamet da te napada.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/tru ... 71333.aspx

Toliko o "ledenom brijegu" - "Trump je također odbio ponudu ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog, koji je ranije ovog mjeseca ponudio pomoć američkim snagama i saveznicima na Bliskom istoku u presretanju iranskih dronova, nudeći iskustvo ukrajinske vojske u obaranju ruskih bespilotnih letjelica.

"Ne treba nam pomoć", rekao je Trump, dodavši da je "Zelenski zadnja osoba od koje nam treba pomoć".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8664 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 343, 344, 345, 346, 347  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO