HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 07:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8156 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 327  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 20 srp 2012, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12308
Citat:
Zapucao po posjetiocima u kinu, deseci mrtvih i povrijeđenih

Maskirani napadač otvorio je vatru u jednom kinu u američkoj saveznoj državi Colorado dok je u sali prikazivan novi film o Batmanu.
Prema nepotvrđenim informacijama, najmanje 14 ljudi je ubijeno, a oko 50 je ranjeno, kada je napadač zapucao na posjetioce u kinu koje se nalazi u tržnom centru Aurora u Denveru.

Lokalni mediji javljaju da je muškarac sa gas-maskom na licu zapucao, a zatim bacio dimnu bombu. Policijski zvaničnik Dan Oates kazao je da je jedan osumnjičeni uhapšen u blizini mjesta događaja, a u njegovom automobilu pronađena je puška i ručni pištolj.

Lokalnoj policiji u istrazi pomaže FBI. Iako je još uvijek rano govoriti, pucnjava nije povezana sa terorizmom. Strahuje se da među žrtvama ima dosta djece te da je broj povrijeđenih puno veći kao i da će broj stradalih porasti jer su deseci povrijeđenih odveženi u bolnicu.

Kino je bilo krcato, a posjetitelji su isprva mislili da je pucnjava sastavni dio projekcije, međutim kada su vidjeli metke kako prolijeću, nastao je haos.

"Policajci prevoze povrijeđene u bolnice u vlastitim automobilima. Ne žele čekati Hitnu pomoć" , kazala je Brenda Stuart novinarima Sky Newsa.


Citat:
Policija privela osumnjičenog za pokolj u kinu u Denveru

Američka policija u petak je objavila da je privela osumnjičenika odgovornog za ubistvo najmanje 14 osoba i ranjavanje 50 na premijeri novog filma o Batmanu u Denveru, javljaju agencije.
Radio stanica KOA javlja kako je osoba s gas-maskom bacila suzavac i otvorila vatru tokom projekcije filma "Vitez tame: Povratak" u trgovačkom centru u predgrađu Denvera Aurori.

Deseci policajaca došli su na mjesto zločina, ljudi su izvedeni iz tog prostora i sad se traži eventualna eksplozivna naprava.

CNN je prenio riječi jednoga očevica koji je vidio "tipa koji se polako penjao uza stepenice i pucao, sasvim nasumce".

Lokalne bolnice obaviještene su da se dogodio "incident s velikim brojem žrtava", a mediji javljaju da je desetero osoba poginulo na mjestu događaja, a četvero u bolnicama. Još je pedesetak ranjenih.

Jedan drugi očevidac rekao je kako je napadač otvorio vatru tokom scene pucnjave u filmu što je ljude zbunilo jer su mislili da je riječ o filmskom efektu, a i dvorana se napunila gustim dimom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 23 srp 2012, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Citat:
DEMOKRATIJA: Američka policija puca i pušta pse na ljude koji protestuju protiv – policijske brutalnosti

Sve je počelo brutalnim ubistvom nenaoružanog čoveka sa leđa u potiljak, koji su izvršila dva pripadnika snaga bezbednosti. Dok gradonačelnik zahteva temeljnu istragu, mnogi su odlučili da "gurnu" pravni sistem u pravom smeru. Policija ima svoje mišljenje i o tome

Kako reaguje kalifornijska policija u gradiću Anahajmu kada se masa Latinoamerikanaca okupi da bi protestovala protiv policijske brutalnosti? Onako kako reaguje i svaka druga policija na svetu: gumenim mecima i nahuškavanjem pasa na demonstrante.

Izgleda da je ovo obrazac ponašanja svih snaga reda na svetu, koje su zaboravile da im je posao da “služe i štite” građane. Američka policija najviše, s obzirom na to da im je ovo i službena krilatica.

Sve je počelo kada su dva policajca ubila nenaoružanog čoveka koji je pokušao da pobegne od njih pešice. Policija tvrdi da je 25-godišnji Manuel Angel Diaz iz Santa Ane bio registrovani pripadnik bande, ali nisu svi ubeđeni u opravdanost procene policije, što dokazuje i priloženi snimak.

- Zahtevam punu istragu o ovom slučaju, transparentnost je od suštinske važnosti. Kakva god bila istina, doći ćemo do nje – kaže gradonačelnik ovog grada Tom Tejt.

Kristal Ventura (17) koja je bila svedok celog događaja, kaže da je Diaz bio okrenut leđima policiji kada su ga upucali u zadnjicu. Pao je na kolena, i tada je primio još jedan metak u potiljak.

Nakon toga su izbili nemiri i sukobi stanovnika sa pripadnicima snaga bezbednosti koji su trajali cele noći. Sutradan, dok su mirni građani protestovali – a među njima i deca – policija je reagovala gumenim mecima i puštanjem pasa, što jasno možete videti na snimku.

Izvor: https://www.telegraf.rs/vesti/282062-demokratija-americka-policija-puca-i-pusta-pse-na-ljude-koji-protestuju-protiv-policijske-brutalnosti-video

Ako Amerika ovako tretira ljude koji protestuju, onda ne treba se cuditi zasto druge zemlje su "lude", posto su imali uzor na koga ce se ugledati. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 08 kol 2012, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb


Katolička Crkva sa mudima. :cool

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 17:59 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Bolesna drzava,bolestan narod.
Sve ono lose i pokvareno iz svakog naroda ide u USA i kada dodju ponovo u maticne drzave glume razne kauboje,takva im je i politika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Pošto su se na forumu pojavile raznorazne teorije zavjere da malo pojasnimo o čemu se radi:

slika

Srdačno preporučam, kao i nastavak. Knjiga dosta dobro analizira osnove postavke američke (i prije toga engleske) vanjske politike spram nafte i plina.
I to je otrpilike to kada krenemo u nadgradnju počne se vrtjeti u razne nebuloze i Bilderberg skupine. Za nadopunu nadogradnje prepručam Kissingera :

slika

Dakle da razjasnimo par stvari, SAD unatoč tome što je svima jasno da šalju vojnike u Irak zbog nafte, a ne zbog oružja za masovno uništenje , nije sam srušio Twinse niti dozvolio rušenje. Više faktora je pridonijelo tome kao i sadašnjoj svjetskoj gospodarskoj krizi koja ima indirektan uzrok upravo u rušenju twinsa. Kako bi postali "imuniji" na NWO i ostale lude ideje preporučam da pročitate obje knjige i tražite istinu negdje u sredini (niti je sve crno kao što Endghal piše, niti je sve ružičasto kako Kissinger piše) .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:02 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Bilderberg skupina postoji, sviđalo ti se to ili ne.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne kužim ta pametovanja i pokušaje vrijeđanja ljudi vezano uz "konspiracije" sa NWO. Nisu to nikakve konspiracije, moćnici već 20 godina otvoreno sami pišu i govore o NWO i kako će na kraju biti. To je postao otvoren cilj i jasno propagiraju što žele.

Neki ljudi bi stvarno trebali izvući glave iz guzica.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Divlja svinja5 je napisao/la:
Bilderberg skupina postoji, sviđalo ti se to ili ne.


To ne niječem, ali niječem narav te skupine. Naime slike priroda je te skupine koja se sastaje u istočnoj Kaliforniji mislim jugoistočno od Sacramenta u jednom Groveu prilično drugačija od ove što se prezentira. Radi se o podosta razuzdanim (only men!) zabavama (tipa imaju večeri kada se 10ak njih presvuče u žene i glumi feministkinje sa početka prošloga stoljeća), a ne o WW3 , dominaciji i sličnim stvarima.

Inače jedan od rijetkih dobrih dokumentaraca Historya (u novije vrijeme bave se većinom sranjima o ancient aliensima i slično) jest upravo taj o Bilderberg skupini. Mislim da se zove Decoded. Naišli su na slike sa tih zabava, ukratko dosta razduzano (homo included).

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Ne možemo mi znati što oni sve rade i o čemu razgovaraju na tim sastancima. Možemo samo nagađati. Kad se vidi tko je sve njihov član, sasvim je moguće da određuju sudbinu svijeta. Nije riječ o nekim nepoznatim likovima nego najmoćnijim ljudima na svijetu, jedino nam nisu poznati njihovi međusobni odnosi i stvarne namjere.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Divlja svinja5 je napisao/la:
Ne možemo mi znati što oni sve rade i o čemu razgovaraju na tim sastancima. Možemo samo nagađati. Kad se vidi tko je sve njihov član, sasvim je moguće da određuju sudbinu svijeta. Nije riječ o nekim nepoznatim likovima nego najmoćnijim ljudima na svijetu, jedino nam nisu poznati njihovi međusobni odnosi i stvarne namjere.


Dakako, ali kao što sam rekao iz te grupe su isključene žene, primjerice Angela Merkel, a realno gledano kako ćeš bez nje krojiti sudbinu Europe ? I kad siđe sa trona premijerke ostati će visokoutjecajna. Puno im tu fali u toj teoriji zavjere vezano za Bilderberg skupinu.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Neki ljudi opunomoće savjetnike i kolege da idu na te sastanke. Pogotovo u zadnje vrijeme kad svako mjesto sastanka procuri pa se oni sa teleobjektivima natakare okolo.

I miješaš te grupe. Bilderberg grupa se ne bavi feštama, predstavama i orgijama. Održe kratko politički sastanak, vjerujem dogovore politiku za tu godinu i odu doma.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Divlja svinja5 je napisao/la:
Ne možemo mi znati što oni sve rade i o čemu razgovaraju na tim sastancima. Možemo samo nagađati. Kad se vidi tko je sve njihov član, sasvim je moguće da određuju sudbinu svijeta. Nije riječ o nekim nepoznatim likovima nego najmoćnijim ljudima na svijetu, jedino nam nisu poznati njihovi međusobni odnosi i stvarne namjere.

Stvarne namjere?Pa,ako nisu Božja djeca,namjere su im veoma jasne-totalna destrukcija ljudskog društva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:31 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Mar-kan je napisao/la:
Stvarne namjere?Pa,ako nisu Božja djeca,namjere su im veoma jasne-totalna destrukcija ljudskog društva.


Neki od njih se smatraju vjernicima (posebno konzervativci), vjerojatno i pomožu vjerske zajednice. Britanski krljevi su čak i na čelu anglikanske crkve. Međutim, u stvari im je jedino stalo do profita i moći. Mnogi od njih su i članovi masonskih loža, što je ne spojivo s pripadnošću crkvi, barem katoličkoj. Ali opet, i razne katoličke organizacije (npr. Opus Dei) su mi sumnjive.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo nema to nikakve veze sa USA. USA im je zgodna igračka zbog Pentagona i Armije. Kad im to više ne bude trebalo ode USA na 51 novu državu. Bit će entiteta na sve strane, sve "demokratskom voljom naroda". Ali samo kad im više ne bude trebala US Army. Doduše otegnut će se to, ne valja im se riješiti te igračke pa da možebiti Kinezi i Rusi svojim igračkama krenu zajebavati.

Oni jasno i glasno kažu da žele NWO bez državnih armija, samo UN ili slična organizacija će biti naoružana. Države će moći zadržati policijske i interventne snage.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Divlja svinja5 je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Stvarne namjere?Pa,ako nisu Božja djeca,namjere su im veoma jasne-totalna destrukcija ljudskog društva.


Neki od njih se smatraju vjernicima (posebno konzervativci), vjerojatno i pomožu vjerske zajednice. Britanski krljevi su čak i na čelu anglikanske crkve. Međutim, u stvari im je jedino stalo do profita i moći. Mnogi od njih su i članovi masonskih loža, što je ne spojivo s pripadnošću crkvi, barem katoličkoj. Ali opet, i razne katoličke organizacije (npr. Opus Dei) su mi sumnjive.

Plodovi njihovog rada određuju njihovu pripadnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
BBC je napisao/la:
Samo nema to nikakve veze sa USA. USA im je zgodna igračka zbog Pentagona i Armije. Kad im to više ne bude trebalo ode USA na 51 novu državu. Bit će entiteta na sve strane, sve "demokratskom voljom naroda". Ali samo kad im više ne bude trebala US Army. Doduše otegnut će se to, ne valja im se riješiti te igračke pa da možebiti Kinezi i Rusi svojim igračkama krenu zajebavati.

Oni jasno i glasno kažu da žele NWO bez državnih armija, samo UN ili slična organizacija će biti naoružana. Države će moći zadržati policijske i interventne snage.


Istina, ali sitaucija je složenija. Upravo je USA mjesto gdje se bankari, brokeri, industrijski magnati itd. osjećaju najugodnije i najsigurnije. Američki politički i ekonomski sustav im pogoduje i mogu očekivati potporu i konzervativnih i liberlanih snaga. Ameriku su doveli do kraja povijesti i od nje učinili zemlju gdje nema prave političke oporbe i vlada potrošačko društvo. Tamo su ljude uvjerili da sve što se čini ide u njihovu korist, npr. kao dio borbe protiv komunizma ili terorizma. Nije slučajno što među bilderberzima i sličnima nema najmoćnijih ljudi iz Kine, Rusije, Sjeverne Koreje i Kube.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
BBC je napisao/la:
Samo nema to nikakve veze sa USA. USA im je zgodna igračka zbog Pentagona i Armije. Kad im to više ne bude trebalo ode USA na 51 novu državu. Bit će entiteta na sve strane, sve "demokratskom voljom naroda". Ali samo kad im više ne bude trebala US Army. Doduše otegnut će se to, ne valja im se riješiti te igračke pa da možebiti Kinezi i Rusi svojim igračkama krenu zajebavati.

Oni jasno i glasno kažu da žele NWO bez državnih armija, samo UN ili slična organizacija će biti naoružana. Države će moći zadržati policijske i interventne snage.


UN ne može postati svjetska nadvalada po samoj prirodi svoje konstrukcije.

@Divlja Svinja , Opus Dei je na udaru mnogih medijskih magnata koji partijaju u Groveu, a njihovih predstavnika nema tamo. Da ne govorimo da imaju manje bogatstvo od jednih Vitezova Kolumba ili nekih drugih crkvenih redova.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Gorbačov je bio njihov drug. I on dan danas mlati o NWO.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zadar1993 je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Samo nema to nikakve veze sa USA. USA im je zgodna igračka zbog Pentagona i Armije. Kad im to više ne bude trebalo ode USA na 51 novu državu. Bit će entiteta na sve strane, sve "demokratskom voljom naroda". Ali samo kad im više ne bude trebala US Army. Doduše otegnut će se to, ne valja im se riješiti te igračke pa da možebiti Kinezi i Rusi svojim igračkama krenu zajebavati.

Oni jasno i glasno kažu da žele NWO bez državnih armija, samo UN ili slična organizacija će biti naoružana. Države će moći zadržati policijske i interventne snage.


UN ne može postati svjetska nadvalada po samoj prirodi svoje konstrukcije.

@Divlja Svinja , Opus Dei je na udaru mnogih medijskih magnata koji partijaju u Groveu, a njihovih predstavnika nema tamo. Da ne govorimo da imaju manje bogatstvo od jednih Vitezova Kolumba ili nekih drugih crkvenih redova.


UN može postati sve što moćnici žele. Ako se dogovore USA, Rusi i Kinezi tvoje je da šutiš.
Uostalom nije im problem ukinuti UN jer nije baš popularan u svijetu, i izmisliti apsolutno istu organizaciju sa drugim imenom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
BBC je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

UN ne može postati svjetska nadvalada po samoj prirodi svoje konstrukcije.

@Divlja Svinja , Opus Dei je na udaru mnogih medijskih magnata koji partijaju u Groveu, a njihovih predstavnika nema tamo. Da ne govorimo da imaju manje bogatstvo od jednih Vitezova Kolumba ili nekih drugih crkvenih redova.


UN može postati sve što moćnici žele. Ako se dogovore USA, Rusi i Kinezi tvoje je da šutiš.
Uostalom nije im problem ukinuti UN jer nije baš popularan u svijetu, i izmisliti apsolutno istu organizaciju sa drugim imenom.


Priroda je UN takva da to nije moguće osim ako se ne dogovore de facto trajne članice Vijeća Sigurnosti. Današnje stanje to demonstrira, a budućnost će još više da to nije jednostavno kao što ti kažeš.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako nećeš jednostavno onda ćeš hard way. I zadnji put je ovakav UN napravljen na krvi stotina milijuna u WWII. (ili poslije krvi)

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Opus Dei sam naveo kao primjer organizacije koja mi je pomalo sumnjiva, iako ne znači nužno da je negativna. I nije jedina. Ne razumijem se puno u nju, ali bih iskreno bio sretniji da je nema. Ona je po meni nepotrebna.

BBC, Gorbačov ima velike zasluge u padu istočnog bloka (što je naravno samo po sebi pozitivno) i ne čudi me da je persona grata u tom društvu. Njegovi stavovi su identični ovima iz USA. Drugačija je stvar s Putinom.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
BBC je napisao/la:
Ako nećeš jednostavno onda ćeš hard way. I zadnji put je ovakav UN napravljen na krvi stotina milijuna u WWII. (ili poslije krvi)


Da, dogovorom Engleza-SADa-SSSRa , ne jednostranim potezom SADa. Niti je potonji išao u rat za stvaranje UNa.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6067
Uopće nije važno postoji li Bildreberg ili neka druga skupina kao nekakva ritualno ideološka udruga, ali samo naivan i onaaj ko nikad ni ukakvoj udruzi nije sudjelovao može vjerovati da 10, 50 ili 100 najbogatijih i najmoćnijih ljudi na svijetu ne utječu na razvoj događaja u svijetu, dovoljno je pogledati lokalnu politiku, stranačku politiku, državnu politiku... Nekoliko njih najmoćnijih određuju smjerove i trendove. Npr u HDZu, za vrijeme saanadera nije se smjelo niti predložiti nešto, a kamoli suprotstaviti, to je sander uz u korijenu sijekao doslovno rječima " Kosi ti, nemaš ti što misliti". Tako da bi bilo nelogično da na isti način najbogatiji ljudi svijeta ne utječu i ne pokušavaju instalirati svoje političare, naravno nisu svemoćni, a to nitko niti ne tvrdi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: USA - zbirna tema
PostPostano: 09 kol 2012, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne znam.
WWI su iskoristili za "Ligu naroda", WWII za UN, WWIII za razoružavanje država po svijetu, možda. To im je cilj, to kažu da žele. Kako će to napraviti ne znam, može se samo nagađati.

Možda ih Rusija i Kina zbog unutarnjih svojih nereda budu molili sami za tako nešto.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8156 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 327  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO