HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bojan Bogdanović
PostPostano: 22 lis 2016, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Kakva sramota, ove godine imat ćemo 3 Hercegovca u NBA ligi, a nijedan od njih nema svoju temu... A još je veća sramota da najbolji hercegovački košarkaš ikad, i trenutno najbolji hrvatski košarkaš, Bojan Bogdanović nema vlastitu temu. Vrijeme je da se tome stane na kraj. :zubati

Čini mi se da hrvatska javnost uzima Babu zdravo za gotovo. Stalno se spominju Šarić, Hezonja i Bender kao nadolazeće zvijezde koje će izbaviti hrvatsku reprezentaciju iz blata, a zapravo ju Bogdanović posljednjih godina izdiže iz prosječnosti. Neću puno duljiti sa uvodom, pošto mogu kasnije uređivati.

Kako NBA sezona počinje za nekoliko dana, možemo na ovoj temi lijepiti njegove highlightse i razgovarati o #elbabo. :zivili

Osobno, očekujem dobru sezonu od Bogdanovića, jer i nema neku konkurenciju u Netsima, koji će opet vjerojatno opet biti među najgorim ekipama. Ali bitno je da on igrački napreduje, što se vidi svako ljeto u reprezentaciji.


_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 27 lis 2016, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Babo dominator, nisam gledao reprizu utakmice na nbahd.net, ali sam pročitao da je bio agresivan u napadu i jako loš u obrani, što me iznenađuje s obzirom da u reprezentaciji redovito bude zadužen za najboljeg ili drugog najboljeg protivničkog igrača i to odradi izvrsno. Možda je do mentalnog pristupa u obrani... U napadu nema tih problema.

21 poen (6/9 2P, 3/8 3P), 5 skokova, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte:


_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 30 lis 2016, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Nakon loše partije preksinoć, Babo sinoć odigrao fantastično... Prvo stavio Antetokounmpa na poster (ne mogu vjerovati da nije u TOP 10 akcija od sinoć), pa sve to začinio tricom za izjednačenje (108-108), iako su na kraju ipak izgubili.

Utakmica od preksinoć, 4 poena (1/4 2P, 0/2 3P, 2/2 SB), 1 skok, 1 blokada:


Utakmica od sinoć, 26 poena (7/9 2P, 2/6 3P, 6/6 SB), 2 asistencije, 8 skokova:

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 30 lis 2016, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58270
Lokacija: DAZP HQ
mislim da nema potrebe za odvojenim temama o igračima, na ovaj način se nikakva rasprava neće razviti. bilo bi ih bolje ujediniti u jednu, npr. Naši igrači u NBA ili slično, gdje bi ih sve pratili.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 06 stu 2016, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
dudu je napisao/la:
mislim da nema potrebe za odvojenim temama o igračima, na ovaj način se nikakva rasprava neće razviti. bilo bi ih bolje ujediniti u jednu, npr. Naši igrači u NBA ili slično, gdje bi ih sve pratili.

Bolje odvojene teme, barem je pregledno, pa možda redovito stavljanje highlightsa privuče neke ljubitelje košarke. :kava

Nije me bilo nekoliko dana, pa stavljam ovdje pregled zadnje 3 utakmice.

31.10. (protiv Chicaga), 15 poena (3/7 2P, 2/4 3P, 3/4 SB), 3 skoka i 1 asistencija. Wade mu je prodao jedan jeftini crossover koji se vrtio taj dan na špicama (Babo, ne skači Wadeu na fintu trice!).


2.11. (protiv Detroita), 11 poena (3/7 3P, 2/2 SB), 4 skoka i 2 asistencije.


4.11. (protiv Hornetsa), 14 poena (2/8 2P, 2/9 3P, 4/4 SB), 4 skoka i 1 asistencija. Očajan, ali baš očajan postotak šuta, imitacija Kobea u najboljim danima. :zubati


Digao je obranu u zadnjih nekoliko utakmica, a ono što veseli je da uzima veliki broj šuteva i ne pita nikoga za dozvolu. To će mu svakako biti odlično za daljnji napredak i sljedeće reprezentativno ljete, gdje očekujem njegov vrhunac. Zanimljivo je da za razliku od prošle dvije sezone, kad igrao odlično kod kuće, a očajno u gostima, ove sezone obrnuto. I ovi Netsi, iako su po imenima najgora ekipa lige, uglavnom drže utakmicu neizvjesnom do zadnjih trenutaka, cijenim tu borbenost.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 09 stu 2016, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Dobra utakmica Babe, zabio clutch tricu na kraju, a ranije skoro posterizirao Dienga - šćeta što nije. :crying

13 poena (0/1 2P, 3/8 3P, 4/4 SB), 2 asistencije, 1 skok i 1 ukradena lopta.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 09 stu 2016, 19:28 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
realno atletika mu je u minusu, trebo je unijet dienga u konstrukciju na toj akciji sa scolom
al ajde, boljeg nemamo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 09 stu 2016, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58270
Lokacija: DAZP HQ
čuj boljeg nemamo, pa Babo je trenutno uvjerljivo najbolji europski napadač.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 09 stu 2016, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ma kažem, bez obzira što ne puca od eksplozivnosti i dalje je najbolji, al zamisli babu sa neznam, atletikom tipa aaron gordon, šta bi to tek bilo, al jebiga nikad i novce i ovce


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 16 stu 2016, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58270
Lokacija: DAZP HQ
koja igračina.


_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 23 stu 2016, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58270
Lokacija: DAZP HQ

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 05 svi 2017, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Babo u playoffu igra toplo-hladno, nije imao neki veći doprinos do sinoć...

Ima to veze i sa jačim intenzitetom košarke u playoffu, ali bi još više to pripisao lošoj formi s kojom je ušao u seriju sa Atlantom. Jer kad je bio tradean u Wizardse imao je razdoblje od nekoliko tjedana gdje je imao stvarno brutalne partije, pa je nakon toga pao, šut mu se ohladio i takav je ušao u playoff. Naravno, to je rezultiralo sa razočaravajućim partijama protiv Atlante (iako bi se njegova igra u toj seriji mogla ocijeniti prosječnom). Prve dvije protiv Bostona je isto odigrao loše, pa sinoć eksplozija. Nadam se da će izboriti finale konferencije jer imam osjećaj da će Babo do te serije (a minimalno imaju još 3 utakmice) značajno dignuti formu i protiv Clevelanda odigrati odlično.

Jutros, prije nego što sam pogledao statistiku utakmice, sam rekao "ajde Bojane, barem 10 poena", kad me obradovao sa 19 poena (4/7 3P, 2/5 2P, 3/4 SB), 10 skokova i 2 asistencije. :zivili



P.S. Kelly Oubre, koji igra istu poziciju kao Bojan, je udario/odgurnuo protivničkog igrača i vjerojatno će dobiti utakmicu suspenzije, a možda i više. To znači da će Bojan dobiti više minuta, pa se isplati ostati budan u noći s nedjelje na ponedjeljak gledati utakmicu, a još je i u relativno pristojno vrijeme (00:30).

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 21 srp 2017, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Bojan odigrao ispodprocječno, ili u najbolju ruku prosječno, razigravanje sa Washingtonom. Šteta, mislim da ga je to koštalo kvalitetnijeg ugovora, no što je tu je.

Potpisao je 2-godišnji ugovor vrijedan 21 milijun dolara sa Indiana Pacersima. Druga godina je team option što znači da Pacersi imaju opciju odabira da li će produžiti ugovor na još jednu godinu, ali čak i ako to i ne naprave, Bojan dobiva 1,5 milijuna dolara i bira novu momčad. Zanimljivo da će u sljedećoj godini zaraditi više nego u dosadašnje 3 NBA sezone (10,5 mil. dolara), s time da će u Indiani, koliko sam shvatio, platiti manje poreza nego dosad. Prema pisanju nekih novinara/twitteraša, Bojan je očekivao bolji ugovor, ali nije ni ovo loše, kao neki prijelazni ugovor do boljih ponuda sljedeće godine. Valjda će mu biti dovoljno da plati kredit na stan koji je nedavno kupio u New Yorku. :zubati

Ono što mi se sviđa kod ovog ugovora je minutaža koja ga očekuje. U Indiani nema neku pretjeranu konkurenciju na svojoj poziciji, a čini mi se da i nemaju nekih playoff ambicija. Možda na slabom istoku čak i izbore 7. ili 8. mjesto... Uglavnom, ugovor je po meni dobar sa materijalne strane, a odličan s igračke strane. Bolje to nego da ima bolji ugovor u nekoj jakoj ekipi i igra 10-ak minuta po utakmici.

E, da, održao je i neki košarkaški kamp u Mostaru, vjerojatno potaknut od strane Adidasa (imalo je i još nekoliko igrača slične kampove), ali svaka mu čast što ga je održao u Mostaru, a ne u npr. Zagrebu, što bi vjerojatno hrpa "naših" sportaša napravila. :palacgore1

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 19 lis 2018, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Krenula je NBA sezona, a ja nisam stigao napisati svoja očekivanja o sezonama naših igrača u NBA ligi. Kako krećem od najboljeg prema najgorem, počet ću s Bogdanovićem.

Prvo da kažem da je odigrao izvrsno play-off seriju protiv Cavaliersa, odigrao je odličnu obranu na LeBronu (iznenadilo me da su njega stavili), a ni u napadu nije izostao njegov doprinos. Jednu je utrpao 30 poena i praktički sam dobio tu utakmicu. Nije ni čudo da su mu Pacersi produžili ugovor na još jednu sezonu preko team opcije, o čemu sam već pisao ranije.

Nažalost njegovi uspjesi preko bare se nisu odrazili i na reprezentativni uspjeh. U prvom ciklusu su Babo, Šarić, Zubac i ekipa dobili Rumunjsku i Italiju. Da bi prije mjesec dana doživjeli dva poraza od Litve i Poljske, iako smo imali Babu, Šišija, Zubca i Žižića. Što vrlo vjerojatno (99,99%) znači da se nećemo kvalificirati na Svjetsko prvenstvo 2019. godine, a kako to vuče i Olimpijske igre, i s njima je gotovo. Tek EP 2021., a dotad tko zna kakvo će biti stanje. Hrvatska košarkaška reprezentacija je očito ukleta, iako bi se moglo reći više nesposobna, no što je tu je, ove dvije utakmice su se morale dobiti. Tu mi je posebno žao Bogdanovića jer će propustiti SP i OI dok je na svom igračkom vrhuncu (27.-31. godine obično kod košarkaša), a prošle OI je bio najbolji strijelac turnira...

Nakon tog debakla s reprezentacijom vratio se u SAD gdje su mu Pacersi dali neko vrijeme da se odmori od reprezentativnih igara, pa nije odmah startao s treningom. Što se tiče igračkih promjena koje su doživjeli Pacersi, a koji bi se mogli odraziti na Bogdanovića, spomenuo bih da su doveli McDermotta – bijeli Amerikanac, sličnih karakteristika kao Bogdanović, ali verzija za jako siromašne – i Evansa, koji djelomično može pokrivati Bogdanovićevu poziciju, i dosta je kvalitetan igrač. No, otišao je Lance Stephenson, koji je prošle godine bio direktna konkurencija Babi, tako da se može očekivati da će imati sličnu minutažu kao i prošle godine. Igrački je već odlično startao u novu sezonu, bio je najbolji strijelac na otvaranju.

Ono što bih ja želio vidjeti od Bogdanovića u novoj sezoni je da održi ili malo poboljša prošlogodišnje šuterske brojke i da ne upadne kao ranijih sezona u šutersku crnu rupu oko sredine sezone, kada ne može pogoditi tricu ni da mu život ovisi o tome. Da se možda fizički još malo digne i da prestane ćelaviti :zubati . Naravno, očekujem da Pacersi ponovno uhvate play-off, i da doguraju što dalje s Bogdanovićem.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 21 lis 2018, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Hoće li biti ove sezone prijenosa na NBA utakmica na Sportklubu?

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 04 stu 2018, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
kiler je napisao/la:
Hoće li biti ove sezone prijenosa na NBA utakmica na Sportklubu?

Ne gledam Sportklub, ali pretpostavljam da hoće, jer oni imaju TV prava za ovo područje.

Nevezano za temu, stvarno je nemoguće gledati NBA utakmice uživo (a i ostale američke sportove), jer su previše iscjepane s tajmautima (koji kod njih traju nekoliko minuta). Još kad se uzme u obzir da počinju uglavnom u sitne sate... besmisleno za gledanje. Jedini način da se gledaju utakmice uživo je ako se nešto radi sa strane (učenje, programiranje ili nešto slično), pa to u biti dođe kao rad uz povremeno gledanje utakmice.

Preporučujem stranice koje stavljaju snimke utakmica nekoliko sati nakon završetka, poput nbafullhd, tako da se mogu lako preskakati minute odmora i slično. Ili još jednostavnije, sad postoje razni youtube kanali (poput MLG highlights) koji odmah izbacuju sažetak utakmice u kojem prikažu gotovo sve koševe na utakmici (osim onih manje bitnih). Doduše, u ovim YT sažecima se ne može dobiti puna slika o igraču (obrambene reakcije i slično). Ja često pogledam utakmice naših igrača (obojice, jer ostali igraju obično jako malo ili uopće ne igraju :mellow ) ujutro ili popodne, ovisno o kojem se danu radi, još ako ne znam rezultat, dođe mi kao da gledam uživo. :zubati

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 04 stu 2018, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Predlažem moderaturi da teme o pojedinim košarkašima pripoji postojećoj temi NBA u istom podforumu.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 28 pro 2018, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kako je lijepo čitat kad dečko ostane s dvije noge čvrsto na zemlji. Doduše, ponekad skoči kad šuta trice. :D

https://sportske.zabranjeni.hr/kosarka/ve ... a/8215052/

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 01 srp 2019, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Bogdanović je novi igrač Utah Jazza. Babo je potpisao četverogodišnji ugovor s Utah Jazzom vrijedan 73 milijuna dolara.

https://sportske.zabranjeni.hr/kosarka/nb ... i/9061736/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 03 srp 2019, 08:10 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2019, 15:56
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Šta mislite kako će se snaći u Utah? U Pacersima je posle povrede Oladipa postao vodja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 08 svi 2021, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16118
.. BOJAN BOGDANOVIĆ odigrao je noćas najbolju utakmicu u dosadašnjoj NBA karijeri.

Utah Jazz je pobijedio Denver Nuggetse 127:120, a hrvatski reprezentativac zabio je čak 48 koševa što mu je najbolji učinak ikada. Bogdanović je iz igre pogodio 16 od 23 šuteva (69.6 posto), a pogodio je čak osam od 11 trica. Slobodna bacanja gađao je savršeno, osam od osam, a dodao je osam skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 12 svi 2021, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
U STRAŠNOJ FORMI
SJAJNI BOGDANOVIĆ PONOVIO VELIKOG DRAŽENA PETROVIĆA: OVAKAV BABO OSLABIT ĆE HRVATSKU REPREZENTACIJU...
slika
Dvije godine nakon što je bio igrač tjedna na Istoku Bojan Bogdanović napravio je isto na Zapadu

Bojan Bogdanović kao igrač tjedna

Od 4. do 10. II. 2019. (Indiana), Omjer 4-0

22,5 poena, 53,8% šut iz igre, 3,3 trice po utakmici, 3 asista, 46,4% šut za tricu, 2,5 skoka

UTAKMICA PO UTAKMICA

14p, šut 4-12 (trice 3-5)
24p, šut 10-17 (trice 4-10)
29p, šut 12-19 (trice 3-6)
23p, šut 9-17 (trice 3-7)

Od 3. do 9. V. 2021. (Utah), Omjer 4-0

29,3 poena, 62,3% šut iz igre, 3,5 trice po utakmici , 1,5 asist, 53,8% šut za tricu , 4,5 skoka

UTAKMICA PO UTAKMICA

25p, šut 10-17 (trice 2-7)
24p, šut 10-13 (trice 3-4)
48p, šut 16-23 (trice 8-11)
20p, šut 7-16 (trice 1-4)


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/kosarka ... u-15072580

Pa nećemo valjda propustiti ovakvog Bogdanovića i da ništa ne napravimo s njim...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 12 svi 2021, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
devele7 je napisao/la:
Šta mislite kako će se snaći u Utah? U Pacersima je posle povrede Oladipa postao vodja


Moje mišljenje je da će se dobro snaći. :neznam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 28 lip 2021, 07:58 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Koja će televizija prenositi kvalifikacije za OI?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bojan Bogdanović
PostPostano: 28 lip 2021, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ateist je napisao/la:
Koja će televizija prenositi kvalifikacije za OI?


Mislim da će Sportklub prenositi.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO