HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 28 ruj 2019, 19:01 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
a ti nabrojani su neki naučni autoriteti ?
Znam da ne može zatvorenik sam sebe pustiti na slobodu.Nijaz Duraković je u to vrijeme tj.1988 vukao konce.On je pokazalo se kasnije,potajni pristalica ID.


Ma nisu nikakvi naucni autoriteti nego nekadasnji stanovnici Sarajeva koji bi trebalo znati kako su se zvali…

Sto be rekli, prvoklasni svjedoci i ocevici...

Kako si opazio hapšenje vrha bejha Isila 1983 godine ?

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 28 ruj 2019, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Clint Eastwood je napisao/la:
Ne znam za Sarajevo, ali u većini većih hrvatskih gradova se struktura stanovništva nije bitno promjenila devedesetih kao što su to neki zlobnici koji su pisali protiv hercegovaca govorili.


U većim hrvatskim gradovima do 90-tih su intelektualci i zlatna mladež većinom bili prokomunistički i projugoslavenski okrenuti, dok vjernici i domoljubi su većinom bili gurnuti po strani i većinom su bili onemogućeni da napreduju među takvu družtvenu elitu. Zato se 90-ih dogodilo da su domoljubi gledani kano osjećajne seljačine (tu su onda ljevičari dodatno to pripisivali Hercegovcima i kamenjarcima), a ljevičari su bili ti koji su doživljavani kano smireni intelektualci.
Danas čak i u Rieci već imaš vjersku i domoljubnu elitu koja dolazi do izražaja kroz konzervativno/desna glasila koja su se uspjela probiti do brojnih čitatelja, ter koja je u stanju na kulturan i argumentiran način poklopiti ljevičarsku projugoslavensku elitu. Današnji ljevičarski intelektualac bježi od sučeljavanja s onim desnim/konzervativnim, jerbo u sučeljavanju argumenata ne bi imao šanse. Dok 90-ih, bih rekao da je čak bilo obrnuto.

U Istri se ipak 1991. izjašnjavalo Hrvatima tek 57% ljudi, da bi 2011.te bilo 68% Hrvata.
U Splitu je 1991. bilo 87% Hrvata, a 2011. ih ima 96%.
Tako da nije bilo radikalnih promjena, ali je očito došlo do veće ili manje promjene u eliti.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 29 ruj 2019, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Postoji ta jedna ekipa u hrvatskom, bošnjačkom i srpskom korpusu koja žali za Jugoslavijom, starim Zagrebom, Sarajevom, Beogradom, odnosno općenito prošlim vremenima zbog toga što su generacija koja je nazadovala u odnosu na svoje roditelje i za to često krive raspad Jugoslavije i razne zavičajne skupine unutar svojih nacionalnih korpusa jer su oni realno pali na društvenoj ljestvici. Nije lako danas određenom broju potomaka bivših visokih funkcionera, potomcima direktora društvenih poduzeća i raznih institucija u jugi kao i simpatizerima komunističke partije koja je omogućila određenoj kasti parazitiranje, rast i društvenu dominaciju, a danas se moraju dodvoravati "onima koji su po njima sišli sa brda", odnosno prvoj generaciji koja je skočilia puno iznad socio-ekonomskog statusa svojih roditelja koji su do 1990. služili partijskoj privilegiranoj kliki.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 29 ruj 2019, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Apsolutno razumijem frustracije onih koji se hrane tzv. ljevičarskim idejama i žale za prošlim vremenima jer su se mnogi od njih smatrali po rođenju boljima od onih za kojima danas zaostaju na društvenoj ljestvici. Zato se danas ljevičarski luzeri najčešće kite nekakvim urbanizmom, odnosno skrivaju iza urbanog pedigrea (iako su većinom potomci čobana naseljenih u gradove nakon 1945.) i kada pokušavaju povrijediti one koji su se izdigli iznad njih, koriste razne pežorativne izraze i etikete jer ne mogu podnijeti u svojim izopačenim mozgovima da se "netko sa brda" izdignuo na obrazovnom, poslovnom, kulturnom i društvenom planu iznad njih.

Ono, imao si sve, a kamenjarac ništa, pa kamenjarac nešto stvorio i izgradio, a bošnjo ili jugoljevičar "sposoban" u novonastalim okolnostima, pola uništio te sebe unazadio.

Zato danas po raznim portalima, medijima i forumima svjedočimo najčešće kukanju Bošnjaka, ljevičara i jugonostalgičara koji kroz taj svoj nekakav psihološki izopačeni obrambeni mehanizam opterećuju svoje mozgove nekakvim iskonstruiranim novim krvnim slikama u urbanim središtima i za svoje probleme krive raspad Jugoslavije, rat, nacionalne političke stranke, crkvu, samostalnu Hrvatsku, ljude određene zavičajne pripadnosti, kapitalizam itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 29 ruj 2019, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Pa zapravo je točno da je nestalo staro Sarajevo. Obrazovani su otišli uglavnom u inozemstvo, nemuslimani su otišli... I došli su drugi ljudi.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 29 ruj 2019, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
robelec je napisao/la:
Postoji ta jedna ekipa u hrvatskom, bošnjačkom i srpskom korpusu koja žali za Jugoslavijom, starim Zagrebom, Sarajevom, Beogradom, odnosno općenito prošlim vremenima zbog toga što su generacija koja je nazadovala u odnosu na svoje roditelje i za to često krive raspad Jugoslavije i razne zavičajne skupine unutar svojih nacionalnih korpusa jer su oni realno pali na društvenoj ljestvici. Nije lako danas određenom broju potomaka bivših visokih funkcionera, potomcima direktora društvenih poduzeća i raznih institucija u jugi kao i simpatizerima komunističke partije koja je omogućila određenoj kasti parazitiranje, rast i društvenu dominaciju, a danas se moraju dodvoravati "onima koji su po njima sišli sa brda", odnosno prvoj generaciji koja je skočilia puno iznad socio-ekonomskog statusa svojih roditelja koji su do 1990. služili partijskoj privilegiranoj kliki.
Ti si mi jedan od najsmešnijih likova ovde iz prostog razloga što se trudiš da deluješ pametno.
Pa potomci tih direktora iz socijalizma su sada u vlasti i kapitalu.Državne fabrike su oni kupili,raskrčmili,preprodali i uzeli keš.Pri tome se samo preobukli u drugo odelo.Ti koji su sišli sa brda kako kažeš samo su najeksponiraniji skorojevići kratkog daha.Ostala trućanja ne vredi ni komentarisati.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 29 ruj 2019, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Kačamak je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Postoji ta jedna ekipa u hrvatskom, bošnjačkom i srpskom korpusu koja žali za Jugoslavijom, starim Zagrebom, Sarajevom, Beogradom, odnosno općenito prošlim vremenima zbog toga što su generacija koja je nazadovala u odnosu na svoje roditelje i za to često krive raspad Jugoslavije i razne zavičajne skupine unutar svojih nacionalnih korpusa jer su oni realno pali na društvenoj ljestvici. Nije lako danas određenom broju potomaka bivših visokih funkcionera, potomcima direktora društvenih poduzeća i raznih institucija u jugi kao i simpatizerima komunističke partije koja je omogućila određenoj kasti parazitiranje, rast i društvenu dominaciju, a danas se moraju dodvoravati "onima koji su po njima sišli sa brda", odnosno prvoj generaciji koja je skočilia puno iznad socio-ekonomskog statusa svojih roditelja koji su do 1990. služili partijskoj privilegiranoj kliki.
Ti si mi jedan od najsmešnijih likova ovde iz prostog razloga što se trudiš da deluješ pametno.
Pa potomci tih direktora iz socijalizma su sada u vlasti i kapitalu.Državne fabrike su oni kupili,raskrčmili,preprodali i uzeli keš.Pri tome se samo preobukli u drugo odelo.Ti koji su sišli sa brda kako kažeš samo su najeksponiraniji skorojevići kratkog daha.Ostala trućanja ne vredi ni komentarisati.


Čuj ovog: "trudiš se da deluješ pametno". Pa napisao sam da ODREĐENOM BROJU potomaka bivših visokih funkcionera nije lako, te zato stalno kmeče kao sad ti luzeru. Imaš preko 6 tisuća komentara ispisanih na ovom forumu, ja sam ti "najsmešniji lik ovde", a npr. ja tebe prvi put uopće primjećujem na ovom forumu.

Ne znam ni kako bi se postavio prema tebi. Vidim da si vjerojatno neki Musliman ili Srbin uznemireni tko zna kojim mojim komentarom od prije, pa mi sad tu pokušavaš docirati i kenjati. Inače, otkada sam na ovom forumu, širim isključivo nekakve statističke činjenice, informacije, svoje stavove, svoje nekakvo mišljenje, katkada dosta navijačko kada su moje stranačke i političke preferencije u pitanju. Nisam lik za nekakav chat i zanimaju me isključivo neke nove zanimljive informacije na forumu i zanimljivi forumaški osvrti na neke teme. Ti kačamak definitivno nisi u toj priči likova koji imaju zanimljive informacije i osvrte jer sam te tek danas primijetio na forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 29 ruj 2019, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 837
Poanta je u tome da je od 10-ak najvećih gradova hrvatske svi odreda imaju većinu stanovništva sastavljenu od ljudi iz nekog šireg gravitacijskog područja tog grada, a ne iz BiH. Jednostavno BH Hrvata nije bilo toliko da bi naselili i Zagreb, i Split, i Istru i ovo zna svaktko tko se bavi demografijom. Tako da je neosnovana pljuvačina od strane nekih ljevičara da "u Splitu nema splićana" ili isto za purgere i slične gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 29 ruj 2019, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Kačamak je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Postoji ta jedna ekipa u hrvatskom, bošnjačkom i srpskom korpusu koja žali za Jugoslavijom, starim Zagrebom, Sarajevom, Beogradom, odnosno općenito prošlim vremenima zbog toga što su generacija koja je nazadovala u odnosu na svoje roditelje i za to često krive raspad Jugoslavije i razne zavičajne skupine unutar svojih nacionalnih korpusa jer su oni realno pali na društvenoj ljestvici. Nije lako danas određenom broju potomaka bivših visokih funkcionera, potomcima direktora društvenih poduzeća i raznih institucija u jugi kao i simpatizerima komunističke partije koja je omogućila određenoj kasti parazitiranje, rast i društvenu dominaciju, a danas se moraju dodvoravati "onima koji su po njima sišli sa brda", odnosno prvoj generaciji koja je skočilia puno iznad socio-ekonomskog statusa svojih roditelja koji su do 1990. služili partijskoj privilegiranoj kliki.
Ti si mi jedan od najsmešnijih likova ovde iz prostog razloga što se trudiš da deluješ pametno.
Pa potomci tih direktora iz socijalizma su sada u vlasti i kapitalu.Državne fabrike su oni kupili,raskrčmili,preprodali i uzeli keš.Pri tome se samo preobukli u drugo odelo.Ti koji su sišli sa brda kako kažeš samo su najeksponiraniji skorojevići kratkog daha.Ostala trućanja ne vredi ni komentarisati.

Polako Kačamak,nije u svim dijelovima nekadašnje sfrj isto.Ne možeš da sudiš samo na osnovu svojih zapažanja u Srbiji.Ponegdje su neke druge uslovno rečeno društvene grupe u novoj podjeli moći stekle bolje pozicije.Uostalom ni komunizam nije bio jednako omražen u svim dijelovima nekadašnje sfrj.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 29 ruj 2019, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Clint Eastwood je napisao/la:
Poanta je u tome da je od 10-ak najvećih gradova hrvatske svi odreda imaju većinu stanovništva sastavljenu od ljudi iz nekog šireg gravitacijskog područja tog grada, a ne iz BiH. Jednostavno BH Hrvata nije bilo toliko da bi naselili i Zagreb, i Split, i Istru i ovo zna svaktko tko se bavi demografijom. Tako da je neosnovana pljuvačina od strane nekih ljevičara da "u Splitu nema splićana" ili isto za purgere i slične gluposti.


Hrvati BiH korijena su dominantna skupina unutar hrvatskog korpusa u Hrvatskoj!

Čak 41 posto ispitanika u Hrvatskoj i 35 posto u Srbiji ili je rođeno u Bosni i Hercegovini ili u toj državi ima obitelj i rođake, rezultat je to istraživanja koje je provela njemačka zaklada Friedrich Ebert u suradnji s agencijom Millenium promocija. https://www.vecernji.hr/vijesti/cak-41- ... ake-407103

Samo 26 posto hrvatskih ispitanika nije imalo nikakve veze s Bosnom i Hercegovinom.

Ne znam da li sam na ovom forumu to pročitao, ali ostalo mi u sjećanju od nekud da je prema jugo-popisu stanovnika 1981. u Hrvatskoj živjelo 500 tisuća stanovnika rodom iz BiH, a u Zagrebu je 150 tisuća stanovnika bilo rodom iz BiH. Prema zadnjem popisu 2011. oko 400 tisuća Hrvata je rodom iz BiH, a kada se zbroje njihovi potomci, najmanje 1,5 milijuna Hrvata u Hrvatskoj ima BiH korijene.

Hrvati iz BiH stoljećima intenzivno naseljavaju Hrvatsku.

1463. su Osmanlije odrubile glavu zadnjem bosanskom kralju Stjepanu Tomaševiću nakon čega konstantno stanovništvo iz BiH naseljava Hrvatsku u ovim današnjim granicama. Npr. najpoznatija zagorska plemićka obitelj Keglević koja je zapravo iz Bužima u BiH je nakon 1573. masovnono naseljavala Zagorje i sjever Hrvatske stanovništvom sa svojih posjeda iz bihačkog kraja koje su Turci okupirali. Zna se da je Keglević ubijene kmetove nakon seljačke bune 1573. god. mijenjao Hrvatima iz sjeverozapadne Bosne čiji potomci su danas veliki Zagorci i kajkavci.

Godine 1697. je Eugen Savojski tjerajući Turke kroz Slavoniju i BiH došao do Sarajeva međutim nije se zadržao u BiH te se povlači, a skup sa sobom je povukao preko 50 tisuća BiH Hrvata koji su naselili uglavnom Slavoniju. Tada u Hrvatskoj u ovim današnjim granicama nije živjelo ni 400 tisuća Hrvata.

Hrvati iz BiH konstantno stoljećima popunjavaju demografske rupe Hrvata u Hrvatskoj i da nije bilo te migracije, pitanje je bi li Hrvatska uopće i postojala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nema više pravih Sarajlija
PostPostano: 02 lis 2019, 04:10 
Offline

Pridružen/a: 30 svi 2019, 17:14
Postovi: 85
robelec je napisao/la:
Clint Eastwood je napisao/la:
Poanta je u tome da je od 10-ak najvećih gradova hrvatske svi odreda imaju većinu stanovništva sastavljenu od ljudi iz nekog šireg gravitacijskog područja tog grada, a ne iz BiH. Jednostavno BH Hrvata nije bilo toliko da bi naselili i Zagreb, i Split, i Istru i ovo zna svaktko tko se bavi demografijom. Tako da je neosnovana pljuvačina od strane nekih ljevičara da "u Splitu nema splićana" ili isto za purgere i slične gluposti.


Hrvati BiH korijena su dominantna skupina unutar hrvatskog korpusa u Hrvatskoj!

Čak 41 posto ispitanika u Hrvatskoj i 35 posto u Srbiji ili je rođeno u Bosni i Hercegovini ili u toj državi ima obitelj i rođake, rezultat je to istraživanja koje je provela njemačka zaklada Friedrich Ebert u suradnji s agencijom Millenium promocija. https://www.vecernji.hr/vijesti/cak-41- ... ake-407103

Samo 26 posto hrvatskih ispitanika nije imalo nikakve veze s Bosnom i Hercegovinom.

Ne znam da li sam na ovom forumu to pročitao, ali ostalo mi u sjećanju od nekud da je prema jugo-popisu stanovnika 1981. u Hrvatskoj živjelo 500 tisuća stanovnika rodom iz BiH, a u Zagrebu je 150 tisuća stanovnika bilo rodom iz BiH. Prema zadnjem popisu 2011. oko 400 tisuća Hrvata je rodom iz BiH, a kada se zbroje njihovi potomci, najmanje 1,5 milijuna Hrvata u Hrvatskoj ima BiH korijene.

Hrvati iz BiH stoljećima intenzivno naseljavaju Hrvatsku.

1463. su Osmanlije odrubile glavu zadnjem bosanskom kralju Stjepanu Tomaševiću nakon čega konstantno stanovništvo iz BiH naseljava Hrvatsku u ovim današnjim granicama. Npr. najpoznatija zagorska plemićka obitelj Keglević koja je zapravo iz Bužima u BiH je nakon 1573. masovnono naseljavala Zagorje i sjever Hrvatske stanovništvom sa svojih posjeda iz bihačkog kraja koje su Turci okupirali. Zna se da je Keglević ubijene kmetove nakon seljačke bune 1573. god. mijenjao Hrvatima iz sjeverozapadne Bosne čiji potomci su danas veliki Zagorci i kajkavci.

Godine 1697. je Eugen Savojski tjerajući Turke kroz Slavoniju i BiH došao do Sarajeva međutim nije se zadržao u BiH te se povlači, a skup sa sobom je povukao preko 50 tisuća BiH Hrvata koji su naselili uglavnom Slavoniju. Tada u Hrvatskoj u ovim današnjim granicama nije živjelo ni 400 tisuća Hrvata.

Hrvati iz BiH konstantno stoljećima popunjavaju demografske rupe Hrvata u Hrvatskoj i da nije bilo te migracije, pitanje je bi li Hrvatska uopće i postojala.


Gospodine Robelec,

ako sam vas dobro shvatio, ako vec stoljecima traje iseljavanje Hrvata iz Bosne u Hrvatsku, onda je Hrvatska samo dio Velike Bosne.

Cinjenice su cinjenice...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica, Teuton i 286 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO