HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 04 kol 2024, 08:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:05 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 21:37
Postovi: 1821
Dodik koketira s "deklaracijom o izlasku iz BiH", Komšić podsjetio na tragičnost takvih iluzija


https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-k ... /200926052

Milorad Dodik: Bošnjaci su arogantniji u BiH nego što su Srbi bili u Jugoslaviji


https://www.vecernji.hr/vijesti/intervj ... ium=Clanak

Zagreb na Komšića gleda kao na parazita nad Hrvatima u BiH. Sve više stranaca smatra da fenomen Komšić može voditi raspadu BiH, a bošnjački političari najavljuju nastavak preglasavanja Hrvata.

Citat:
Kada dođem u Predsjedništvo BiH, tamo su dva bošnjačka člana. Komšić se samo formalno zove hrvatskim članom, no više inicijativa u interesu bošnjačkog naroda i bošnjačke političke elite dolazi od Komšića nego od Džaferovića. To nije zdravo, nije fer. Ja to ne želim Bošnjacima, ni Srbima, ali ni Hrvatima. Hrvati trebaju imati svoga autentičnog predstavnika. Ako se to ne dogodi, BiH nema razloga dalje nastaviti živjeti.


Citat:
Bivši predsjednik Stjepan Mesić vaš je posjet Zagrebu okarakterizirao kao nastavak Karađorđeva, očito aludirajući na susret Tuđman – Milošević? Jasna mi je aluzija. Ali ako ga baš zanima, u Zagrebu nismo ništa crtali. (smijeh)


Citat:
Izetbegović je nedavno rekao da Bošnjaci trpe teror “manjine”, nazivajući tako Hrvate u BiH, i da neće prihvatiti izmjenu izbornog zakona. Što vam to govori? On je već sve definirao. Ako smatra da trpi teror “manjine”, to znači da su Hrvati manjina, da nisu konstitutivni narod. Sva je bit u tome. BiH ne bi bilo da nije u njezinim temeljima ravnopravnost dvaju entiteta i triju konstitutivnih naroda. Ne manjina! Ja razumijem i gospodina Čovića, koji želi razgovarati, ali je očigledno da od tih razgovora neće biti ništa. Hrvati će morati predložiti neku varijantu od koje se neće odustati.


Citat:
Što se tiče Hrvata, stvari su dovedene do zida. Pogubna je varijanta i podvala Hrvatima i Srbima koju guraju Bošnjaci o građanskoj državi, jer toga nikada na ovim prostorima nije moglo biti. Zamislite, stranka Alije i Bakira Izetbegovića zauzima se za građansko uređenje. Ja ne razumijem kome oni to mogu podvaliti. S druge strane, Hrvati i Srbi inzistiraju na konstitutivnosti naroda i paritetu iz Daytona dok se drukčije ne dogovorimo. Sada imate jedan narod koji želi realizaciju “građanske” priče, a druga dva naroda to ne žele. To su Srbi i Hrvati. Ako se na tome bude inzistiralo, vjerojatno će predstavnici tih dvaju naroda donijeti zajedničku deklaraciju i tražiti da iziđu iz BiH jer im se osporavaju prava zajamčena ustavom i Daytonskim mirovnim sporazumom.


Citat:
Znate da na to u Sarajevu odmah komentiraju da – nema raspada zemlje bez rata!

Kakav rat, kakve gluposti. Neće ovdje biti rata. To su floskule kojima Bošnjaci iz Sarajeva nastoje plašiti strance. Evo, postavljam pitanje: što bi Sarajevo učinilo da mi to napravimo?

Pa, vi to recite.

Ja bih to učinio još večeras, što se njih tiče. No, nisu oni problem, nego realni međunarodni odnosi. A zanima me i što bi učinilo Sarajevo. Evo, recimo, Izetbegović je čuo da ja i Čović ne želimo kršenje Ustava i osporavanje Daytona te povlačimo potez o izlasku iz BiH. Izetbegović ode u Predsjedništvo, tamo nema mene i ne može angažirati vojsku ni protiv Banjaluke ili Mostara. Ako bi se vojska uporabila, imali bismo posve drugu situaciju. Ne može poslati ni policiju u Mostar ili Banjaluku. Federalna policija ne može prijeći entitetsku granicu, niti iz jedne županije u drugu u S vođom bosanskih Srba i članom Predsjedništva BiH o odjecima posjeta Zagrebu Federaciji BiH. Mi ovdje želimo donositi političke odluke, a oni prijeteći ratom žele zadržati svoje pravo da budu tutori i da majoriziraju druga dva naroda u BiH. Ako žele “Bosnu” kao većinski narod, onda moraju dati mnoge koncesije.

Podsjeća li vas BiH na Jugoslaviju, uz ponavljanje istih pogrešaka većinskog naroda?

Naravno. Odnos unutarnjih snaga gotovo je identičan. Glavni narodi bivše Jugoslavije bili su Srbi, Hrvati i Muslimani, kasnije Bošnjaci. Da su Hrvati i Srbi postigli dogovor u bivšoj Jugoslaviji, ona se ne bi raspala. Hrvati sada imaju svoju državu, Srbi imaju dvije države, Srbiju i Republiku Srpsku. To su realnosti. Sada uspoređujući to stanje, vidimo aroganciju većinskog naroda. U nekim dijelovima Srbi su se toliko arogantno ponašali u godinama raspada Jugoslavije da su dali pravo drugima da pronađu razloge za izlazak iz Jugoslavije. Bošnjaci su još gori. Oni u svojoj aroganciji čak osporavaju postojanje drugih naroda. Ja preko Izetbegovićeve uvrede Hrvatima da su manjina ne bih prešao.

Često spominjete konstitutivne narode, ali teorija je gospodina Komšića da će to odumrijeti na putu u EU. Je li to tako? On ima iluzije i snove. Ali to je nerealno, kao i on u svakome smislu jer pokušava opravdati vlastitu poziciju kojom provodi državni udar. On bez ikakvih skrupula krade hrvatski legitimitet i predaje ga Bošnjacima. Mnogi ljudi i u međunarodnoj zajednici sve više uviđaju da je njegov izbor poguban i da može voditi raspadu BiH. Inače, najbolji je demanti njegovim tvrdnjama Belgija koja doslovno ima identičan sustav upravljanja razlikama.




Itd., vrhunski intervju, cijeli preporucujem procitati ovdje:
https://www.vecernji.hr/vijesti/intervj ... ium=Clanak

_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71700
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
HNS mora predloziti i referendum Hrvata po ovome pitanju.

Mozda Hrvati zele ostati u islam-Bosni, i da im predsjednika nastave birati dzamije, tko zna?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 16:26
Postovi: 7774
2 od 3 konstutivna naroda su protiv ove nakaradne države koja služi jedino jednoj naciji da sanja o istrijebljenjui imamo svako pravo na izlazak, prvi trebamo jedni druge priznati

To bi bila pobjeda svjetla nad mrakom! Ostao bi samo jedan mali mini trokut kojeg trebamo skupa ograditi zidom

slika

iza zida postaviti specijalce sa njemačkim ovčarima

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71700
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Mislim da ce HDZ i sateliti cekati 2022 za ovu deklaraciju.

:neznam

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2011, 08:41
Postovi: 343
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5192
Kao što je bio referendum 1992. s jednim ishodom, tako može biti i novi referendum. Konstitutivnim narodima to se pravo ne može osporiti. Bošnjaci neka se misle zašto im se to događa. Onda su se provukli jer su Hrvati bili za neovisnost. Moglo je završiti i drugačije. 1992. godine svijet je pritiskao Hrvatsku da kaže bh. Hrvatima da glasuju za neovisnu BiH izvan krnje Jugoslavije. Sad svijet može ne znam koliko pritiskati Hrvatsku, bh. Hrvati kazat će svoje ma koliko god Hrvatska vriskala da ne čine ovo ili ono.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Milorad Dodik je napisao/la:
Ja bih to učinio još večeras


Čoviću ajmo. :zivili
Srbi čekaju.
Dosta je više ovog sranja od BiH.

Kad mi zajedno odlučimo da idemo BiH je gotova. Izbrisana.
Da vidimo ko će to pobiti i protjerati milion i par stotina hiljada Srba i Hrvata.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8314
Reis Sejdo je napisao/la:
Dodik koketira s "deklaracijom o izlasku iz BiH", Komšić podsjetio na tragičnost takvih iluzija


https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-k ... /200926052

Milorad Dodik: Bošnjaci su arogantniji u BiH nego što su Srbi bili u Jugoslaviji


https://www.vecernji.hr/vijesti/intervj ... ium=Clanak


Nitko na njihovom portalu ne reagira na izjednačavanje SFRJ i BiH niti na izbor Komšića oni redovito reagiraju ad hominem,
a kada se reagira ad hominem? kada se ne želi pričati o problemu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Problemi su konkretni i neće nestati samo zato što oni žele. Tako su meli pod tepih pa podivljali i po Sarajevu bilo krvavih glava i zapaljenih zgrada. Što više ignoriraju probleme gadnije će im biti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21512
acta non verba

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 15:04
Postovi: 234
novovrijeme je napisao/la:
Milorad Dodik je napisao/la:
Ja bih to učinio još večeras


Čoviću ajmo. :zivili
Srbi čekaju.
Dosta je više ovog sranja od BiH.

Kad mi zajedno odlučimo da idemo BiH je gotova. Izbrisana.
Da vidimo ko će to pobiti i protjerati milion i par stotina hiljada Srba i Hrvata.


Imate zeleno svjetlo što se Hrvata tiče. Ne znam šta više čekate.
RH će prva priznati neovisnu RS, prije Srbije i Rusije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37257
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
novovrijeme je napisao/la:
Milorad Dodik je napisao/la:
Ja bih to učinio još večeras


Čoviću ajmo. :zivili
Srbi čekaju.
Dosta je više ovog sranja od BiH.

Kad mi zajedno odlučimo da idemo BiH je gotova. Izbrisana.
Da vidimo ko će to pobiti i protjerati milion i par stotina hiljada Srba i Hrvata.


Šta vi čekate, imate sve mahanizme, možete usvojiti deklaraciju u NSRS i provesti nakon toga referendum na prostoru RS-a.
Nama je to teže, može HNS jedino zasjedanjem podržati tu deklaraciju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Mi moramo biti oprezni, u sadašnjoj fazi trebamo samo inzistirati na poštivanju ustava BIH i samo to tražiti.

A tek kad sve ode do kraja, može se ići dalje od toga.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37257
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Sejdo takija svoju rulju da je ovo odgovor Dodika na presudu Europskog suda za ljudska prava koja kaže da BiH mora biti građanska.

Lako li je džamijaše ložiti, tako valjda hodže tumače presudu da svima treba omogućiti da mogu birati i biti birani.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 21:01 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 19:34
Postovi: 3820
daramo je napisao/la:
Sejdo takija svoju rulju da je ovo odgovor Dodika na presudu Europskog suda za ljudska prava koja kaže da BiH mora biti građanska.

Lako li je džamijaše ložiti, tako valjda hodže tumače presudu da svima treba omogućiti da mogu birati i biti birani.

On je u pravu da zapadna Evropa ne poznaje konstitutivne narode kakvi postoje u BiH. Ali zato poznaje federalizam i konfederalizam. Nista lakse nego da jedno zameni drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 22:19
Postovi: 3578
daramo je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Čoviću ajmo. :zivili
Srbi čekaju.
Dosta je više ovog sranja od BiH.

Kad mi zajedno odlučimo da idemo BiH je gotova. Izbrisana.
Da vidimo ko će to pobiti i protjerati milion i par stotina hiljada Srba i Hrvata.


Šta vi čekate, imate sve mahanizme, možete usvojiti deklaraciju u NSRS i provesti nakon toga referendum na prostoru RS-a.
Nama je to teže, može HNS jedino zasjedanjem podržati tu deklaraciju.

Tako je, a Milanovićeve riječi su bile jasne, Hrvati neće živjeti u BiH bez Srba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 21:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25149
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ne ide to tako. Prvo se treba donijeti neka deklaracija "lakše kategorije". Npr Zajednička Srpsko-Hrvatska deklaracija protiv muslimanskog odnosa prema ekologiji, migrantima, ljudskim pravima,...

Onda povećavati razinu dok se ne donese predmetna deklaracija.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 21:18
Postovi: 2340
RS prstom neće mrdnuti. Ove Dodikove izjave su sve manje-više dnevnopolitičkog karaktera.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23587
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ipak je neka nova faza nastupila u BiH. Dodik u ZG samostalno - do prije 3-4 godine je bila nemoguća misija, deklaracija o izlasku iz BiH, u hrvatskoj javnosti se počinje lamentirati i opcija raspada BiH...

Kreće se.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 26 ruj 2020, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 21:26
Postovi: 1801
Pokrenulo se....
Bosna je ko švedski stol, sve spremno za konzumaciju, komad po komad, onako diskretno.. da se vidi šta ima, pa onda raspašoj.. trpanje tanjura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 27 ruj 2020, 00:29 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2011, 08:41
Postovi: 343
Slijedeca faza raspada je da Hrvati pocinju javno i otvoreno diskutirati mirni razlaz BiH.

Stranke poput HSS-a to trebaju uvrstiti u program.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 27 ruj 2020, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
daramo je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Čoviću ajmo. :zivili
Srbi čekaju.
Dosta je više ovog sranja od BiH.

Kad mi zajedno odlučimo da idemo BiH je gotova. Izbrisana.
Da vidimo ko će to pobiti i protjerati milion i par stotina hiljada Srba i Hrvata.


Šta vi čekate, imate sve mahanizme, možete usvojiti deklaraciju u NSRS i provesti nakon toga referendum na prostoru RS-a.
Nama je to teže, može HNS jedino zasjedanjem podržati tu deklaraciju.


Poenta je u tome da Srbi i Hrvati zajedno izadju iz BiH.
To je šah mat na koji niko nema odgovor.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 27 ruj 2020, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37257
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Normalno s time da vi imate jasne mehanizme s kojima morate krenuti 2022. kad Muslimani pokrenu svoj plan.
Istog trena treba biti odgovor u vidu usvajanja rezolucije od strane NSRS i HNS.
Ako se Muslimani ne urazume onda sljedeći korak, referendum u kojem građani RS trebaju iznijeti svoje mišljenje o samoodređenju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 27 ruj 2020, 18:29 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 14:55
Postovi: 5021
Lovrinović: Obustaviti rad svih institucija u kojima Hrvati imaju utjecaj dok se ne provede presuda Ustavnog suda


https://www.dnevnik.ba/vijesti/lovrinov ... ne-provede

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najavljena zajednicka "Deklaracija o izlasku iz BiH" Hrvata i Srba
PostPostano: 27 ruj 2020, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 21:26
Postovi: 1801
Iza dogovora Hrvata i Srba trebaju stati vlade Hrvatske i Srbije. Zoki@plenki će stati i ove 2 godine će lobirati u EU.
Samo mi je sumljiv Vučić, previše on svaštari..i sa Erdoganom laprda, morat će ga izdat..

Sve laganini, bez sile, prenošenje ovlasti na kantone@RS, civilizirano.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO