HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36811 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 639, 640, 641, 642, 643, 644, 645 ... 1473  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Svjesni su Bosnjaci itekako sta dolazi. Zato ce Dodik u toj vlasti biti ikebana, sto vec i jeste, cim je pristao na uslove koje diktira Bakir i zapadne ambasade, a to je NATO put kao uslov za formiranje vlasti na nivou BiH, na sta je Dodik pristao. Zato je nova vlast tako brzo odjednom postala realnost, nakon 13 mjeseci potpuno suprostavljenih stavova na relaciji izmedju vlasti u Banja Luci i vlasti u Sarajevu. Ovakav potpuni obrt je posljedica Dodikovog ruskog ruleta i igre sve ili nista. Na kraju, ta politika ce zavrsiti na nista, posto Dodik je vec odavno prigrabio sve, zahvaljujuci sve manje sebi, a sve vise papcima, preletacima i drugim politickim zivotinjama. Takva politika brzo ce dati rezultate opoziciji, koja je u zamahu, dok rezim koji po drugi put ide putem izdaje, dosegao je tacku poslije koje nema dalje, vec obrnuto, a sto se vec desava, s obzirom da je, nakon povratka Sarovica na tronu SDS-a, rejting te stranke vec skocio. Za Bosnjake zlo dolazi, toga su Bosnjaci pretpostavljam veoma svijesni, sudeci po komentarima na bosnjackim portalima povodom ovog obrta u formiranju nove vlasti na nivou BiH, no isto tako, vidljivo je da je politicka elita vrlo dobro primila Dodika, cim su ga potpuno "razoruzali" i natjerali da pristane na sve sto je Sarajevo trazilo od njega. Da podsjetim, SNSD i Dodik su godinama trubili o Dzaferovicevoj ratnoj proslosti, dok Dodiku nije smetalo da se rukuje sa njim, Dodik je godinama gradio svoju politicku karijeru na prici o zastiti srpskih nacionalnih interesa, da bi to sve pogazio u jednom danu, kada je pristao na NATO put BiH, cime ce na kraju zapecatiti svoju politicku karijeru i sudbinu svoje stranke sa njom i to na nacin da ce ta stranka nestati kako je i nastala (izdajom).


Dodikov potez je došao posle inicijative SDS-a i PDP-a da se odblokira Parlament BiH. Dakle, zašto im je stalo, tj. kojem patrioti u RS je stalo da PBiH bude odblokiran?
A kako su (SDS i PDP) želeli da odblokiraju Parlament? - Tako što su umanjili mehanizam blokade iz RS u tom Parlementu!

Dodikov potez je iznuđen. I ja bih psotupio isto kao i on. Čak bi prihvatio i ANP, jer je to manje zlo od jačanja centralnih organa na koje su SDS i PDP demonstrirali spremnost.

Nadao sam se da će Šarović biti patriotski lider, ali ispostavilo se da su Govedarica i Bosić za njega giganti. Treba da tražite nekog normalnog, ili SDS nema budućnost.

Ocigledno je Dodiku vise stalo da institucije BiH budu otblokirane negoli Sarovicu, cim je Sarovicev prijedlog isao u pravcu samo da se otblokira rad institucija BiH, dok Dodik je otblokirao i NATO put BiH, sto dovoljno govori o tome koliko je Dodiku stalo do naroda u RS, tj. da mu je stalo do istih kao do lanjskog snijega, cim je za dan promjenio svoju dotadasnju visegodisnju, pa cak i visedecenijsku politiku i to za cak 360 stepeni. Dodik je tim potezom izduvao svoj balonski patriotizam. Ovaj put je Dodik debelo nadigrao i sam sebe. Ovaj potez je bio Dodikov veliki politicki salto-mortale, cije ce se posljedice po Dodika i njegovu partiju tek osjetiti sve vise i vise, kroz sve manju i manju podrsku politici koja nastavlja izdajnicku politiku prema RS i njenom narodu, uz nastavak politike haosa u kontinuitetu, tako da SNSD sada predstavlja duplu veliku opasnost, koja se nadvila nad srpskim narodom u BiH, dok za Bosnjake, SNSD je komarac, koji u Sarajevu moze samo da zuji, posto Bakir je prethodno napravio od Dodika komarca, pa ga tek onda prigrlio pod svoje jato. Nije ni Bakir lud. Sve ovo vrijeme, nalazio je nacin kako da Dodiku skrese krila i cim mu je sasvim dovoljno skresao krila, natjerao ga je i da potpise kapitulaciju. Dodik je kapitulirao. Od njega vise nema nista. Iz ovoga je vidljivo da narodu u RS je potreban vodja, koji ce voditi beskompromisnu srpsku politiku, kada je u pitanju clanstvo u NATO-u, a ne covjek kao Dodik, koji je vec jednom izdao Republiku Srpsku, a evo izdaje je opet. Ne kaze se dzaba, ko izda jednom, izdace opet. Dodik je odlican primjer
te politike, ako izdaja moze da se nazove politikom, a ne ono sto jeste, izdaja. Sa takvom politikom, SNSD nema svijetlu buducnost, blago receno.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 16:31 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
aleksije radicevic je napisao/la:
Predložio bih drugo posebno pravilo: da se za Vladimira napravi posebna tema, i da ta bude jedina na kojoj ima pravo da piše. Da bude smeštena na chat.
Možda izgleda prestrogo, ali ima i benefit - može da piše, citira i komentariše šta hoće, i koliko hoće, koliko želi uzastopnih postova.
Usput će da vidi koliko njegova diskusija privlači druge da učestvuju.

Nemam protiv Vladice ništa lično, ali kad vidim da je on ostavio upis na temi, odmah izgubim volju da kliknem na istu. Mislim da nisam jedini.

Svakako nisi jedini.Kad vece nece da ga banuju sto je za mene neshvatljivo,treba da mu ogranice diskutovanje na forumu na jednu takvu temu na chatu-u na kojoj bi samo on mogao da pise pa ko hoce da cita sta ima da kaze vahidin neka izvoli.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Tvoj prijedlog je los koliko i zvuci da je los, a posto je los, to znaci da nije dobar. :D


Ali vidi, samo tvoja tema. Pišeš koliko hoćeš, pa kad ostali nagrnu da učestvuju, onda ti kažeš: In your face Robbie, vidiš da ljudi vole moja pisanija. :D
Osim toga, ja bih ti dao pravo da isključuješ ljude sa tvoje teme. Npr. kada bata Carmello dođe da zvoca, ti ga samo oteraš uz pomoće moderatora. :D

To bi ti i vas jos koji zeljeli da vidite, pa da ovaj forum bude kao neka vrsta rezervnog Banja Luka foruma, u stilu ode Miloradu Dodiku Kao da jedan Banja Luka forum nije dovoljan. :D

Moderacija ne zagovara kreiranje klanova na forumu, a i to nije u duhu foruma, jer svako pise za sebe, a ne u ime svoga klana, mada siguran sam da ima i toga.

U svakom slucaju, ko bi gurao nekog u neku sekciju, promasio je platformu. Ovo nije zurnalizam, niti sam ja novinar-kolumnista, pa da mi pisanje visi negdje na cosku neke zadnje ili blizu zadnje stranice, kao da je citulja. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 16:39 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Srpsčanin je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Predložio bih drugo posebno pravilo: da se za Vladimira napravi posebna tema, i da ta bude jedina na kojoj ima pravo da piše. Da bude smeštena na chat.
Možda izgleda prestrogo, ali ima i benefit - može da piše, citira i komentariše šta hoće, i koliko hoće, koliko želi uzastopnih postova.
Usput će da vidi koliko njegova diskusija privlači druge da učestvuju.

Nemam protiv Vladice ništa lično, ali kad vidim da je on ostavio upis na temi, odmah izgubim volju da kliknem na istu. Mislim da nisam jedini.

Svakako nisi jedini.Kad vece nece da ga banuju sto je za mene neshvatljivo,treba da mu ogranice diskutovanje na forumu na jednu takvu temu na chatu-u na kojoj bi samo on mogao da pise pa ko hoce da cita sta ima da kaze vahidin neka izvoli.

Ignorisite ga,ne odgovarajte mu na postove i resili ste problem,al kako hocete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Srpsčanin je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Predložio bih drugo posebno pravilo: da se za Vladimira napravi posebna tema, i da ta bude jedina na kojoj ima pravo da piše. Da bude smeštena na chat.
Možda izgleda prestrogo, ali ima i benefit - može da piše, citira i komentariše šta hoće, i koliko hoće, koliko želi uzastopnih postova.
Usput će da vidi koliko njegova diskusija privlači druge da učestvuju.

Nemam protiv Vladice ništa lično, ali kad vidim da je on ostavio upis na temi, odmah izgubim volju da kliknem na istu. Mislim da nisam jedini.

Svakako nisi jedini.Kad vece nece da ga banuju sto je za mene neshvatljivo,treba da mu ogranice diskutovanje na forumu na jednu takvu temu na chatu-u na kojoj bi samo on mogao da pise pa ko hoce da cita sta ima da kaze vahidin neka izvoli.

Sigurno da nisi jedini, posto nesanicara nikada nije komada jedan i prepoznaju se po tome sto im je uvijek kriv neko drugi, a ne oni, koji svojim pisanjem podsticu reakciju. Osim toga, ne moze moderacija banovati nekog samo zatosto se nekom tako snilo, niti je u vasem slucaju ponavljanje majka znanja.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
chubura je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Svakako nisi jedini.Kad vece nece da ga banuju sto je za mene neshvatljivo,treba da mu ogranice diskutovanje na forumu na jednu takvu temu na chatu-u na kojoj bi samo on mogao da pise pa ko hoce da cita sta ima da kaze vahidin neka izvoli.

Ignorisite ga,ne odgovarajte mu na postove i resili ste problem,al kako hocete.

Tako je, ko hoce, uvijek i u svakom momentu ima na raspolaganju demokratsku opciju stavljanja nekog na svoju ignore listu, ukoliko smatra da necije pisanje nije u skladu sa njegovim politickim ili bilo kakvim drugim opredjeljenjem.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
aleksije radicevic je napisao/la:
Dakle, PDP i SDS su odigrali partiju šaha sa SNSD...
Da vidimo redoled poteza.
Prvo su zapeli da se odblokira Parlement BiH! Pitanje: zašto bi nekoj stranci iz RS bilo stalo da se PBiH odblokira?
Zatim su predložili izmenu poslovnika kojim se slabi mehanizam blokade iz RS u PBiH. Pitanje: zašto jačaju centralnu instituciju? Kako nekome iz RS to može da bude cilj?
Dodika navode da potpiše Program reformi! Pitanje: zašto im je bio cilj da ga navedu na taj potpis, umesto npr. da ga navedu da bude istrajniji prema Sarajevu?
Nakon sporazuma o Savetu ministara, oni potpisuju izmenu Poslovnika. Pitanje: šta je sad razlog za to? Kako to drugačije označiti nego kao izdaju?

Juče Svetlana Cenić kod Hadžifejzovića, ili sam Senad u toku njenog gostovanja, citira Mektića, koji se nakon sporazuma o Savetu ministara obraća Bošnjacima rečima - parafraziram: E moji Bošnjaci, niste ni svesni kakvo zlo dolazi. Pitanje: zašto se on toliko brine za Biošnjake?

Ne znam šta se cudiš ? PDP i SDS su stranke koje vode čobani,guslari i marginalci. Oni nemaju nikakav politički i ekonomski plan i program,već se njihova politika svodi na kontriranje Dodiku. Dok je Dodik odbio ANP oni su govorili da Dodik blokira BiH,sad kad je pristo na reformu
oni ga nazivaju izdajnikom,i tako u krug. Šta god da Dodik napravi,oni samo kontriraju. Nevjerovatno da za te čobane i marginalce još uvijek neko glasa. To pripisujem propagandi tv BN sds-ovskoj tv,koja im svojom propagandom i prenosom performansa raznih uličara tipa pzd,Blagić,Stanivuković obezbeđuje još nešto birača.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Prasici i jagnjici, sto bi rekao Dodik, u kontekstu svojih glasaca. :D

https://www.hercegovina.info/vijesti/vijesti/politika/dodik-angazirali-smo-sav-janjeci-i-praseci-fond-da-dobijemo-izbore-u-banjoj-luci-175519

:zubati

Dodik nije nista odbio. Pristao je fakticki na sve sto su od njega trazili Sarajevo i stranci, dok je sve do koji dan sve odbijao, cak je i ugovor koji je prije koji mjesec potpisao, nakon nekoliko dana odbio u stilu puj pike ne vazi,.da bi prije koji dan pristao na sve, jer nema vise kud, posto su ga stranci ocigledno pritisli i sad mora da svira kako oni kazu, ako hoce da bude dio vlasti, a u okviru toga, Dodik se odrekao vojne neutralnosti RS, cak se i reforma policije ponovo spominje. Fakticki, Dodikovo formiranje vlasti na nivou BiH uslovljeno je nastavkom erozije nadleznosti RS, a sto je nesto sto nije bilo sprovodjeno u doba kada je SDS i PDP bio na vlasti na drzavnom nivou, tako da SNSD ce imati priliku da nastavi tamo gdje su bili stali, kada je u pitanju prenos nadleznosti sa nivoa RS na nivo zajednickih institucija BiH, sto znaci da se SNSD-ova izdajnicka politika nastavlja nakon visegodisnje pauze.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 stu 2019, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Na graničnom prelazu Sremska Rača uhapšen Osman Osmanović

Na graničnom prelazu Sremska Rača sinoć je uhapšen Osman Osmanović, saznaju "Novosti".

Isti izvor navodi da je Osmanović uhapšen po policijskoj potrazi, pošto su protiv njega podnesene krivične prijave zbog sumnje da je počinio krivična djela ratni zločin protiv civilnog stanovništva i ratni zločin protiv ratnih zarobljenika

Zločini su, kako se sumnja, počinjeni prema osobama srpske nacionalnosti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 stu 2019, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Osman Osmanovic je uhapsen za ratni zlocin u Gornjem Rahicu kod Brckog. Bio je upravnik logora za Srbe, koji se nalazio u tom mjestu.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 stu 2019, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Zanimljivo je kako su turci iz Brčkog govorili da će se prije sa Srbima dogovorit,nego sa Hrvatima,a sa Hrvatima nisu bili u sukobu.
https://youtu.be/cZOh4jXhR2g

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 25 stu 2019, 01:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SDA u Brckom na aparatima. :zubati

https://www.ebrcko.net/vijesti/vijesti-brcko/65324-brcko-sda-trazi-pustanje-osmanovica-na-slobodu

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 27 stu 2019, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Sramotno je i uzasno kome gradjani RS placaju RTV taksu! SNSD-ov rezim u RS je od RTRS-a kao javnog servisa napravio veliku sprdnju i sprdacinu! Hajde i nekako sto je RTRS potpao pod SNSD i pretvoren u javni servis Milorada Dodika (i to, jer je i to neprimjereno, da javna televizija bude u sluzbi samo jedne opcije, jedne partije i jednog covjeka, a koji uz to vec vise od godinu dana, nema veze sa RS, tako da cudno je zasto RTRS daje toliku paznju jednom zvanicniku sa nivoa BiH, a Ivanica su neuporedivo manje pustali na RTRS-u, dok je bio na funkciji na kojoj je sada Dodik), vec sto je RTRS srozan na najnizi moguci nivo! U sta je pretvoren RTRS pod dirigentskom palicom rezimskog direktora RTRS-a! Pa ovo prevazilazi i granicu politickog nadmudrivanja i prelazi u bizarnost. Da je sistem u RS normalan, ova bi dobila otkaz! Nazalost, ovdje nije kriva samo doticna, vec i rukovodstvo tog nazovi javnog servisa, koje je formirano po zadatku datog od strane Milorada Dodika prema rezimskim novinarima na toj javnoj kuci da ispiraju mozak narodu kako u RS tece med i mlijeko, dok neki drugi taj sklad i harmoniju kvare. Da nesreca bude jos veca, za to se pobrinuo upravo sam Dodik, koji otkad je medju Bosnjacima i sad se ne skida sa RTRS-a. Za sta sluzi BHT1? Neka maglu prodaje Bosnjacima! Nazalost, ona voditeljka RTRS-a, sto rece pred kamerama da toliko je vruce da ne moze seksati, kao i ova voditeljka, bas kao i rat koji preko Dnevnika RTRS-a i na drugim informativnim emisijama te zute i smedje kuce, godinama vodi rezim protiv opozicije, su zivi i najbolji dokazi koliko je RTRS, pod SNSD-ovim rezimom degradiran i da je vrijeme za cistku RTRS-a, od ljudi kojima tu nije mjesto, a to ce se desiti prije ili kasnije! Pod ovom nakaradnom vlasti u RS ili kada dodje neka nova vlast, taj proces je u konacnici neizbjezan. I RAK mora da se ukljuci u ovaj proces, jer ono sta sve prolazi na RTRS-u je dno dna! Onakvo (neprofesionalno) ponasanje, koje na RTRS-u konstantno traje godinama, znak je za to da gradjani RS nemaju javni servis RS, vec RTV Dodik. Sparam RTRS-a, cak i komercijalne stanice zvuce kao javni servis gradjana tj. onakav kakav bi trebao biti. Osim toga, dok na BN-u ima RTS-ov kviz "Ja volim Srbiju", kroz koji se na zabavan nacin ljudi upoznavaju sa istorijom Srbije, srpskog naroda i drugih naroda u regionu, na RTRS-u su maltene sve emisije u fazonu "Ja volim Dodika". Uzas! RTRS je pretvoren u sektasku televiziju. Kada gledam RTRS (bacim ponekad oko), imam osjecaj kao da sam upao u klub strastvenih obozavalaca Milorada Dodika i mrzilaca opozicije. Ono na druga dva javna servisa (FTV i BHT1) nema (da je javni servis, kao javno medijsko dobro svih nas, u sluzbi jedne politike, tacnije jedne stranke ili jos tacnije, jednog covjeka). Bolest je na sta danas RTRS lici!

https://www.rtvbn.com/3972457/kako-su-na-rtrs-vidjeli-crnatkovu-saobracajku

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 stu 2019, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Toliko su SNSD-ovci bili protiv Bakira, a sad novi hit u produkciji Svijeta SNSD-a. :D

https://www.rtvbn.com/3972436/tegeltija-pristao-na-sve-uslove-u-sarajevu

Pristajem na sve, samo kazi, reci sta hoces i NATO trazi. :smajl007

Ovo je nadmasilo i Semsu. :sega

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 pro 2019, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Gradonacelnik Brckog Sinisa Milic porucio SDS-u da prestane svadjati srpski narod.SDS,posebno brcanski,gori od kuge.Gori od svih neprijatelja zajedno.
http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=361153


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 14:15 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Graničar18 je napisao/la:
Zanimljivo je kako su turci iz Brčkog govorili da će se prije sa Srbima dogovorit,nego sa Hrvatima,a sa Hrvatima nisu bili u sukobu.
https://youtu.be/cZOh4jXhR2g

hvala na ovome


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 17:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30051
bobanovski je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Zanimljivo je kako su turci iz Brčkog govorili da će se prije sa Srbima dogovorit,nego sa Hrvatima,a sa Hrvatima nisu bili u sukobu.
https://youtu.be/cZOh4jXhR2g

hvala na ovome


To je tako, pa Bihać i Goražde su najviše glasovali za Komšića. Bihać kojeg su spasili Hrvati i Goražde gdje Hrvata nisu vidjeli uživo. Ali mrze Hrvate. To je u softveru. :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 17:20 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
slika
Komšić ovih dana u Ljubljani :zubati

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Naša Kvačica je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
hvala na ovome


To je tako, pa Bihać i Goražde su najviše glasovali za Komšića. Bihać kojeg su spasili Hrvati i Goražde gdje Hrvata nisu vidjeli uživo. Ali mrze Hrvate. To je u softveru. :kava


Bata Kvako, ima tu prostora za razmišljanje. Ne znam kako da ti to kažem, ali ima nešto neobično u vama Hrvatima... :D
Uzmi npr. Amiđu i mene. Iz istog kraja smo u kome je u dva rata bilo uzajamnog mlaćenja. Teočak je bio jako ustaško uporište, i stari su mi pričali da smo se namučili dok smo ga oslobodili. Devedesetih smo lako zauzimali gradove, ali sve ofanzive na Teočak su propadale. Iako su bili sa tri strane opkoljeni. Ni Srbi ni muslimani nikada ni u ratovima nisu imali probleme sa Hrvatima u tom kraju. Ali vama je nekako uspelo da Amiđa ni ja nismo za vratove, nego smo se nekako obojica više okrenuli prema vama.
Kako to objasniti?
Ili, utakmica plufinala EP, Hrvatska gubi od Turske, Bošnjaci euforično slave. S druge strane, ista drama, polufinale SP u košarci Srbija gubi od Turske. Ali Bošnjaci se ne rugaju.
Ili ono kad su vas Slovenci provocirali na Evroviziji pozdravljajući Beograd sa "Dobro veče braćo Srbi" :D
Italijanima ni današnjim Mađarima, čini mi se, da niste prirasli srcu.
Može biti da ja umišljam, a možda se iza toga krije neki fenomen. Recite vi. ;)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Evo kako je jedan musliman opisao svoje iskustvo sa narodima u JNA. Možda se u tome krije odgovor na pitanje koje sam postavio.
Citat:
Slovenci su bili recimo hladni i zatvoreni. S njima ostvariti neki dublji, prisniji kontakt bilo je gotovo pa nemoguće. Jednostavno su bili samo svoji. I nikome nisu dali blizu sebe. Držali su se na distanci. JNA nisu voljeli i to nisu krili, ali s druge strane bili su odgovorni, precizni i tačni. Bio sam k'o nekakav desetar i kada bih vojniku Slovencu izdao naredbu da se nešto uradi bio sam siguran 99,9% da će to bez pogovora i izvrdavanja biti urađeno, i to u najboljoj mogućoj mjeri. Najkarakterističnija osobina po kojoj su ih inače svi vojnici pamtili bila je kada dobiju paket od kuće da u sobu zovnu samo svoja dva tri prijatelja slovenca i s njima ga podijele. Niko od drugih vojnika to nije radio i pravio takvu podjelu. I oni su to vidjeli i njih se pozivalo kad neko od nas dobije paket, učestvovali su u dijeljenju slatkiša, torti, bombona i slično, ali džaba kad njima dođe oni su opet radili po svom.

Hrvati su mi bili u najmanju ruku čudni. S njima nekako nikada nisi znao na čemu si. Nisi ih mogao uhvatiti ni za glavu ni za rep, sve nešto okruglo pa na čoše. Bilo ih je i ovakvih i onakvih, i dobrih i manje dobrih, ali nikada nisam znao šta o nečemu konkretno misle, kakav im je stav, šta hoće ili neće. Sve nekako i ovako i onako da više ni sam ne znaš šta o tome da misliš. Bili smo tu u Hrvatskoj, bilo je vojnika Hrvata, finih momaka, ali ih nikako nisam uspijevao definisati. Ostali su enigma.
Crnogorci su bili raja. Nije ih bilo puno i bili su ok. Nemam neki poseban detalj da ih opišem. Nisu lijeni, a ni posebno vrijedni. Sasvim normalni. Taj glas o ljenosti i izležavanju koji ih je pratio, te vicevi koji su se o tome pričali nije baš odgovarao potpunoj istini.

Albanci su opet za sebe narod. Jezik je velika barijera. Bilo ih je koji nisu znali progovoriti riječ našeg, ali bi već za mjesec-dva naučili sasvim dovoljno da su mogli komunicirati.Oni su se držali jedni drugih. Vazda u grupi. Od njih sam maučio par riječi albanskog i pjevati pjesmu „roka mandoljine–sviram mandolinu“. I danas znam tih par stihova te prelijepe pjesme.

Makedonci onako, solidni. Vazda oko starješina da im se dodvore, ali nisu bili loši kao drugovi.
Što se tiče Srba, oni su nam nekako po mentalitetu najbliži. S njima se lako ulazilo u razgovor, razvijala se prisnost, stvarala povezanost. Moglo se s njima i zezati i šaliti, a i ozbiljno razgovarati. Nisu bili škrti, sve su dijelili. Bilo je jako finih i dragih ljudi. I sjećam se koliko je samo pojedincima bilo neugodno zbog jačanja srpskog šovinizma i radikalizma pod Miloševićevim režimom. Tačno im se u očima to vidjelo, neka tuga, samo su slijegali ramenima i kao da su htjeli dati do znanja da je to zlo jače od njih i da ne mogu ništa učiniti da ga zaustave, ali da ga se istinski srame.

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=63764

Ljudi imaju utisak da ne znaju na čemu su kad je reč o Hrvatima. Moje iskustvo od juče. Grunf otvori temu o merama za napredak Hrvatske. Ja se stvarno potrudim, predložim paket mera. A onda me Inkvi baniše do Božića. Srpskog.
I šta čovek da misli. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
aleksije radicevic je napisao/la:
Evo kako je jedan musliman opisao svoje iskustvo sa narodima u JNA. Možda se u tome krije odgovor na pitanje koje sam postavio.
Citat:
Slovenci su bili recimo hladni i zatvoreni. S njima ostvariti neki dublji, prisniji kontakt bilo je gotovo pa nemoguće. Jednostavno su bili samo svoji. I nikome nisu dali blizu sebe. Držali su se na distanci. JNA nisu voljeli i to nisu krili, ali s druge strane bili su odgovorni, precizni i tačni. Bio sam k'o nekakav desetar i kada bih vojniku Slovencu izdao naredbu da se nešto uradi bio sam siguran 99,9% da će to bez pogovora i izvrdavanja biti urađeno, i to u najboljoj mogućoj mjeri. Najkarakterističnija osobina po kojoj su ih inače svi vojnici pamtili bila je kada dobiju paket od kuće da u sobu zovnu samo svoja dva tri prijatelja slovenca i s njima ga podijele. Niko od drugih vojnika to nije radio i pravio takvu podjelu. I oni su to vidjeli i njih se pozivalo kad neko od nas dobije paket, učestvovali su u dijeljenju slatkiša, torti, bombona i slično, ali džaba kad njima dođe oni su opet radili po svom.

Hrvati su mi bili u najmanju ruku čudni. S njima nekako nikada nisi znao na čemu si. Nisi ih mogao uhvatiti ni za glavu ni za rep, sve nešto okruglo pa na čoše. Bilo ih je i ovakvih i onakvih, i dobrih i manje dobrih, ali nikada nisam znao šta o nečemu konkretno misle, kakav im je stav, šta hoće ili neće. Sve nekako i ovako i onako da više ni sam ne znaš šta o tome da misliš. Bili smo tu u Hrvatskoj, bilo je vojnika Hrvata, finih momaka, ali ih nikako nisam uspijevao definisati. Ostali su enigma.
Crnogorci su bili raja. Nije ih bilo puno i bili su ok. Nemam neki poseban detalj da ih opišem. Nisu lijeni, a ni posebno vrijedni. Sasvim normalni. Taj glas o ljenosti i izležavanju koji ih je pratio, te vicevi koji su se o tome pričali nije baš odgovarao potpunoj istini.

Albanci su opet za sebe narod. Jezik je velika barijera. Bilo ih je koji nisu znali progovoriti riječ našeg, ali bi već za mjesec-dva naučili sasvim dovoljno da su mogli komunicirati.Oni su se držali jedni drugih. Vazda u grupi. Od njih sam maučio par riječi albanskog i pjevati pjesmu „roka mandoljine–sviram mandolinu“. I danas znam tih par stihova te prelijepe pjesme.

Makedonci onako, solidni. Vazda oko starješina da im se dodvore, ali nisu bili loši kao drugovi.
Što se tiče Srba, oni su nam nekako po mentalitetu najbliži. S njima se lako ulazilo u razgovor, razvijala se prisnost, stvarala povezanost. Moglo se s njima i zezati i šaliti, a i ozbiljno razgovarati. Nisu bili škrti, sve su dijelili. Bilo je jako finih i dragih ljudi. I sjećam se koliko je samo pojedincima bilo neugodno zbog jačanja srpskog šovinizma i radikalizma pod Miloševićevim režimom. Tačno im se u očima to vidjelo, neka tuga, samo su slijegali ramenima i kao da su htjeli dati do znanja da je to zlo jače od njih i da ne mogu ništa učiniti da ga zaustave, ali da ga se istinski srame.

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=63764

Ljudi imaju utisak da ne znaju na čemu su kad je reč o Hrvatima. Moje iskustvo od juče. Grunf otvori temu o merama za napredak Hrvatske. Ja se stvarno potrudim, predložim paket mera. A onda me Inkvi baniše do Božića. Srpskog.
I šta čovek da misli. :D


Moje iskustvo i sa jednim i sa drugim.
Muslimani i Hrvati su uzeli pusku i pucali po Srbima.
Priča završena za sva vremena.
I od jednih i od drugih me interesuje samo potpis o razdruzivanju, nista vise.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
aleksije radicevic je napisao/la:
Evo kako je jedan musliman opisao svoje iskustvo sa narodima u JNA. Možda se u tome krije odgovor na pitanje koje sam postavio.
Citat:
Slovenci su bili recimo hladni i zatvoreni. S njima ostvariti neki dublji, prisniji kontakt bilo je gotovo pa nemoguće. Jednostavno su bili samo svoji. I nikome nisu dali blizu sebe. Držali su se na distanci. JNA nisu voljeli i to nisu krili, ali s druge strane bili su odgovorni, precizni i tačni. Bio sam k'o nekakav desetar i kada bih vojniku Slovencu izdao naredbu da se nešto uradi bio sam siguran 99,9% da će to bez pogovora i izvrdavanja biti urađeno, i to u najboljoj mogućoj mjeri. Najkarakterističnija osobina po kojoj su ih inače svi vojnici pamtili bila je kada dobiju paket od kuće da u sobu zovnu samo svoja dva tri prijatelja slovenca i s njima ga podijele. Niko od drugih vojnika to nije radio i pravio takvu podjelu. I oni su to vidjeli i njih se pozivalo kad neko od nas dobije paket, učestvovali su u dijeljenju slatkiša, torti, bombona i slično, ali džaba kad njima dođe oni su opet radili po svom.

Hrvati su mi bili u najmanju ruku čudni. S njima nekako nikada nisi znao na čemu si. Nisi ih mogao uhvatiti ni za glavu ni za rep, sve nešto okruglo pa na čoše. Bilo ih je i ovakvih i onakvih, i dobrih i manje dobrih, ali nikada nisam znao šta o nečemu konkretno misle, kakav im je stav, šta hoće ili neće. Sve nekako i ovako i onako da više ni sam ne znaš šta o tome da misliš. Bili smo tu u Hrvatskoj, bilo je vojnika Hrvata, finih momaka, ali ih nikako nisam uspijevao definisati. Ostali su enigma.
Crnogorci su bili raja. Nije ih bilo puno i bili su ok. Nemam neki poseban detalj da ih opišem. Nisu lijeni, a ni posebno vrijedni. Sasvim normalni. Taj glas o ljenosti i izležavanju koji ih je pratio, te vicevi koji su se o tome pričali nije baš odgovarao potpunoj istini.

Albanci su opet za sebe narod. Jezik je velika barijera. Bilo ih je koji nisu znali progovoriti riječ našeg, ali bi već za mjesec-dva naučili sasvim dovoljno da su mogli komunicirati.Oni su se držali jedni drugih. Vazda u grupi. Od njih sam maučio par riječi albanskog i pjevati pjesmu „roka mandoljine–sviram mandolinu“. I danas znam tih par stihova te prelijepe pjesme.

Makedonci onako, solidni. Vazda oko starješina da im se dodvore, ali nisu bili loši kao drugovi.
Što se tiče Srba, oni su nam nekako po mentalitetu najbliži. S njima se lako ulazilo u razgovor, razvijala se prisnost, stvarala povezanost. Moglo se s njima i zezati i šaliti, a i ozbiljno razgovarati. Nisu bili škrti, sve su dijelili. Bilo je jako finih i dragih ljudi. I sjećam se koliko je samo pojedincima bilo neugodno zbog jačanja srpskog šovinizma i radikalizma pod Miloševićevim režimom. Tačno im se u očima to vidjelo, neka tuga, samo su slijegali ramenima i kao da su htjeli dati do znanja da je to zlo jače od njih i da ne mogu ništa učiniti da ga zaustave, ali da ga se istinski srame.

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=63764

Ljudi imaju utisak da ne znaju na čemu su kad je reč o Hrvatima. Moje iskustvo od juče. Grunf otvori temu o merama za napredak Hrvatske. Ja se stvarno potrudim, predložim paket mera. A onda me Inkvi baniše do Božića. Srpskog.
I šta čovek da misli. :D


Nisam bio u JNA, ali sam odrastao u Sarajevu od vrtića do gimnazije ultra miješano društvo, susjedi, sportski klubovi, kontakti preko roditelja na poslu, druženja itd.

Malo ga ovaj za Hrvate pretjera. Hrvati uopće nisu enigma, već ljudi koji žele da svoje vrijeme provedu sa nekim ko im je sličan i ko ih ne mrzi, i ja im ne zamjeram na tome. I sam sam takav. Odatle ta enigma, i možebiti rezerviranost ako procjene da im nisi naklonjen, ili da im tvoja etnička grupa nije naklonjena, pa neće ljudi da se druže. Jednostavno su dovoljno kulturni da ne pokazuju napadno da te vole, mrze ili im je svejedno. Daleko bolji nego što im je reputacija. Sad ne vole Bošnjake, ali ja im ne zamjeram. Vrijeme će sve pokazati. Prihvaćam naš dio krivice za to.

Slovenci, doista svijet za sebe, profesionalni i korektni do bola, distanca, to je pogodio. Crnogorci ljudine, čojstvo i junaštvo uživo, nema između i pretvaranja. Takve volim i poštujem i kao prijatelja i kao neprijatelja. Makedonci onak izvan naših odnosa i mržnje, ali ne vole Albance i traže saveznika u tome. Albanci su zatvoreni, čestiti i imaju kodeks časti ko Cosa Nostra, cijenim to, ali to je drugi svijet. Ako naučiš albanski njihov si, ako ne, zaboravi.

Srbi, e Srbi ... daleko površinski najsrdačniji, emotivci žestoki, mogu te voljet kod brata (ako padaš na to), ali kad rat dođe, mrtav si čovjek. I to od svog najboljeg "prijatelja", jer tako "mora". Što jedna od mojih prvih cura Biljana ladno reče, volim te do rata, a u ratu svako sa svojim narodom. Tako je i bilo. Stav cure od 16 godina, pa ti vidi. Sa Srbima nisam bio blizak nikad, jer sam iskren i ne mogu sad vako, sad nako, niti da mijenjam prijatelje i žene kako rat naiđe. Imam otprilike stav kao Hrvati, samo u bošnjačkoj verziji.

Podvrsta Srba, Vojvođani bez korijena u novijoj kolonizaciji. Daleko najkulturniji i najmiroljubiviji Srbi, lale, možda jedini normalni Srbi koji postoje. Za njih ne važi ovo gore što sam rekao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Aleksije spominje Hrvate kako nas ne vole itd, Muslimani da mogu pobili bi sve Srbe sutra dok bi Hrvate uništavali jer vama ne mogu ništa tj imate sve institucije u Srpskoj, vama Srbima npr u Sarajevu uništavaju nadgrobne spomenike masovno.

Jedini razlog zbog kojeg su slavili pobjedu Turske je taj što živimo u izmiješanim sredinama i što kod nas mogu provocirati a kod nas ne mogu, npr u Mostaru Hrvati slave vatrometom i vozaju se po gradu što nervira Muslimane i traže i oni nešto da se povežu nacionalno.

Košarka i poraz Srbije od Turske je kao poraz Hrvatske u rukometu, košarku ne prati nitko živ.

Na prošlom EP u košarci prosječno je bilo 100 gledatelja po utakmici a na rukometu 17 000.

To ti je nekako neusporedivo daleko.

Inače ti Slovenci vam ne daju gradnju SPC i traže slovensku pravoslavnu crkvu dok Crnogorce ne triba ni spominjat :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
bobanovski je napisao/la:
Vas Srbe ne voli nitko,


Pa ne voli ni vas.
Niko ne voli nikog na Balkanu.
Osim Muslimana... Muslimani vole sve kad su slabi, tolike ljubavi i takije svijet nije vidio.
Jebem ja onog koga opet zatakijaju, za njegovo dobro.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 pro 2019, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
novovrijeme je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Vas Srbe ne voli nitko,


Pa ne voli ni vas.
Niko ne voli nikog na Balkanu.
Osim Muslimana... Muslimani vole sve kad su slabi, tolike ljubavi i takije svijet nije vidio.
Jebem ja onog koga opet zatakijaju, za njegovo dobro.

Slažem se s tim da nas mrze svi ali on je krenio prvi s tim da nas više mrze, Muslimani vas mrže više od nas a nas mrze najviše na svijetu i broje svako dijete koje nestaje po Bugojnu ili Sarajevu dok bi vas da mogu pobili sve do zadnjega.

Jedina je razlika što vama ne mogu ništa tj opekli su se i svjesni su da nemaju šanse pa se iživljavaju nad nama.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36811 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 639, 640, 641, 642, 643, 644, 645 ... 1473  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica, Teuton i 310 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO