|
|
Stranica: 1/5.
|
[ 110 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Karabaja
|
Naslov: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:41 |
|
Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33 Postovi: 13243 Lokacija: 🇮🇷
|
|
| Vrh |
|
 |
|
aleksije radicevic
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:47 |
|
Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09 Postovi: 18059
|
Gde ces na Ozren, Karabajac? Pa tu su pre par nedelja Ameri i Britanci zajedno sa Dodikom odali pocast tamosnjim cetnicima iz 2.s.r. Ni oni ne bi dozvolili da potomci Hitlerovih slugu iz Gracanice i Tesnja skrnave uspomenu na njihove saveznike!  Citat: Predsjednik Fondacije "Halijard" DŽon Kapelo danas je u Boljaniću kod Doboja uručio odlikovanje posthumno dodijeljeno komandantu Ozrenske četničke birgade Jugoslovenske vojske u otadžbini Cvijetinu Todiću zbog spasavanja u savezničkih pilota u alciji "Halijard - vazdušni most" prije 77 godina. https://mondo.ba/Info/Politika/a1070611 ... oboja.html
_________________ Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dzamijas
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:48 |
|
Pridružen/a: 23 lis 2021, 21:13 Postovi: 2227 Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
|
_________________ "Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Graničar18
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:49 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42 Postovi: 10787
|
Karabaja i Husobaznijak drugog dana napada na RS,nakon što su prvi dan potrošili Ikarove konzerve. https://youtu.be/FxB1jjo9ucM
_________________ Što nam prijete silom,pa neka izvole nisu Srbi turci,da alaha mole
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Karabaja
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:51 |
|
Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33 Postovi: 13243 Lokacija: 🇮🇷
|
Ovo treba uzeti, prije dolaska Bayraktara! 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
HHerceg
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:52 |
|
Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35 Postovi: 9998 Lokacija: No Country for White Men
|
|
Realnost: Kiseljak Vitez Kupres
_________________ Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:53 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
Graničar18 je napisao/la: Karabaja i Husobaznijak drugog dana napada na RS,nakon što su prvi dan potrošili Ikarove konzerve. https://youtu.be/FxB1jjo9ucM 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dzamijas
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:54 |
|
Pridružen/a: 23 lis 2021, 21:13 Postovi: 2227 Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
|
HHerceg je napisao/la: Realnost: Kiseljak Vitez Kupres Ne dirajte nas. Ne diramo vas.
_________________ "Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Karabaja
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:54 |
|
Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33 Postovi: 13243 Lokacija: 🇮🇷
|
dzamijas je napisao/la: Brčko Petrovo, Doboj Mrkonjić Grad Istočno Sarajevo Čajniče Da Čajniče sam zaboravio. Jel neko živi više tamo uopšte?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novovrijeme
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:54 |
|
Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10 Postovi: 36464
|
Zar vam nije najpamenije krenuti iz Nezuka prema Srebrenci? Taj put znate napamet. A i ako izginete imate groblje u Potoćarima gdje se možete smjestiti do dolaska 70 djevica. 
_________________ Srbi su mali narod sa karakterom super sile.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
3AJE6
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:55 |
|
Pridružen/a: 21 kol 2020, 18:26 Postovi: 5974
|
jebeš i pečurke, šta su džume u maglama 
_________________ Sponzor lige hokejaških prvaka, brzog klizanja i ostalih zimskih sportova - vaš Gazprom.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
zbl
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:56 |
|
Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02 Postovi: 2011
|
|
Karabaja Napoleon. Ovo će se izučavati na Vest Pointu. Bravo đenerale!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Graničar18
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:56 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42 Postovi: 10787
|
Karabaja je napisao/la: Ovo treba uzeti, prije dolaska Bayraktara!  Dobićete sve od Jajca na gore. https://youtu.be/eVHTlOTUo3Y
_________________ Što nam prijete silom,pa neka izvole nisu Srbi turci,da alaha mole
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dzamijas
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:56 |
|
Pridružen/a: 23 lis 2021, 21:13 Postovi: 2227 Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
|
_________________ "Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"
|
|
| Vrh |
|
 |
|
storaB
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:57 |
|
Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46 Postovi: 8208 Lokacija: Republic of Srpska
|
|
Vojsci Srbije bi trebalo možda pet dana da vas satjera sve u Sarajevo. Ako bi se usudili napasti na Srbe i Republiku Srpsku. Ovo pet dana je pesimistična varijanta. Tri mnogo realnija.
_________________ [img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Graničar18
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:57 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42 Postovi: 10787
|
novovrijeme je napisao/la: Zar vam nije najpamenije krenuti iz Nezuka prema Srebrenci? Taj put znate napamet. 
_________________ Što nam prijete silom,pa neka izvole nisu Srbi turci,da alaha mole
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Karabaja
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 20:59 |
|
Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33 Postovi: 13243 Lokacija: 🇮🇷
|
dzamijas je napisao/la: Karabaja je napisao/la: Da Čajniče sam zaboravio. Jel neko živi više tamo uopšte? Ne raspolažem podacima s terena. Prema oficijalnim podacima, do 5 hiljada ljudi, od kojih je oko 20% Bošnjaka. Mjesto je strateški važno zbog odvajanja istočne Hercegovine i izlaska na državnu granicu sa CG. To svakako. AKo se sjećaš ovdje su već otvarane teme o toj opštini, iz straha anravno. Mislim da ne bi trebalo biti problema da se to završi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 21:00 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49 Postovi: 41103
|
|
Ja cijelo vrijeme mislim na Brčko će prvo. Kakva varka, dostojna Muhameda.
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1601 of 2558 - 62.59%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Karabaja
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 21:01 |
|
Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33 Postovi: 13243 Lokacija: 🇮🇷
|
dzamijas je napisao/la: HHerceg je napisao/la: Realnost: Kiseljak Vitez Kupres Ne dirajte nas. Ne diramo vas. Od njih se samo traži neka ne talasaju. Dopistit ćemo im da svercaju sa Srbima iz zapadnog RS-a nakon sto presjecemo koridor. Znaci niko ih ne uzima kao faktor niti će ih dirati.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 21:01 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64239 Lokacija: DAZP HQ
|
Karabaja je napisao/la: Braćo Bošnjaci sa foruma, otvaram ovu temu za nas. Sve manje-više znamo, svi koji smo ovdje smo već dobili interne upute, ali zelio bih da ukljucim i ostale koji mozda nisu. Ovaj put rat ćemo voditi ofanzivno, to znamo. Znamo i da će nam glavni adut biti faktor iznenađenja. Uskoro bi se trebao ozvaničiti dolazak Bayraktara. Međutim, to će se desiti nakon sto dodik formira VRS. Naš faktor iznenađenja je da ćemo udariti prije. Potrebno je postići stanje na terenu prije dolaska Bayraktara, koje će njihov dolazak zacementirati određeno vrijeme. Pitanje je jedino, gdje prvo? Ovako ja mislim da bi trebalo ići: Opštine Doboj i Petrovo, na međi sa Gračanicom.
Opština Petrovo(svega 6000 stanovnika) je sa svih strana okružena našom teritorijom, dok je sa Dobojom veže samo jedan klanac, pored našeg sela(Stanić Rijeka). Prvi udar treba ići iz smjera Gračanice, Lukavca i Banovića. Cilj će biti demoralisanje neprijatelja, protjerivanje i slijevanje izbjeglica u Doboj(ostat će koridor u klancu rijeke Spreče). Druga faza bi bila još jedan faktor iznenađenja, uzmanje samog grada Doboja koji je slijepo crijevo RS. U toku zbrinjavanja ozrenskih izbjeglica i konsolidacije redova, dalje bi se islo iz pravca Matuzića Gračanice i sela Lukavice(preko brda Becanj, mrzi me da postavljam slike, sve se vidi na google maps). Na Dobojskoj opštini takođe postoji nekoliko naših sela, koja se nalaze na koridoru između Doboja i Modriče, čiji zadatak(pošto se nalaze na uzvišenju) bi bio artiljerijska podrška i sprječavanje podrške iz pravca Modriče. Govorimo o akciji od 72h, te nakon toga cementiranju stanja na terenu. Pozivam i prijatelje iz ostalih dijelova naše Domovine da se uključe, ima li neko iz okoline Mrkonjića ili iz Sarajeva. Kakvo je stanje na terenu? Vrijeme je. samo za info, za ovakve stvari je jedan musliman s jackovog foruma završio u zatvoru. Citat: Policija Brčko distrikta danas je, nakon pretresa stanova na dvije lokacije u Brčkom, identifikovala i stavila pod policijski nadzor lice A.S. (26) za koje postoji osnovana sumnja da je od 5. januara na sajtu www.bosnahistorija.com pisao nacionalno uvredljive sadržaje, potvrdio je Srni portparol policije distrikta Halid Emkić. Kako Srna nezvanično saznaje, riječ je o Abedinu Smajiću, sinu jednog brčanskog imama, koji je kao aktivista foruma registrovan kao El Fatih cd5, razmjenjujući sa istomišljenicima informacije o "rasporedu snaga u i oko Brčko distrikta radi oružanog napada". Šef policije Brčko distrikta Goran Lujić rekao je Srni da je kod A.S. pronađena hardverska oprema i softver sa kojom je izvršio krivično djelo "izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti". Lujić je istakao da je riječ o prvom slučaju otkrivanja takozvanog sajber kriminala koji se u praksi veoma teško otkriva i da je zato ponosan na policijske službenike, koji su za vrlo kratko vrijeme uspjeli ući u trag počiniocu ovog krivičnog djela. Lujić je rekao da će se izvršiti vještačenje zaplijenjenog materijala i opreme i da će biti poslat izvještaj o počinjenom krivičnom djelu tužilaštvu. Na sajtu na kome je bilo aktivno ovo lice doslovno je objavljena poruka "Za početak udariti na sela Vujičiće, Gajeve i Bukvik kao neki naš cilj i plan. Tu moramo da uništimo pravoslavne, jer ovi mogu da jave četnicima šta oni iz Maoče planiraju". "Dobro je što je linija bošnjačkih sela od Rašljana do Broda i ulaza u grad Brčko danas homogena bošnjački i što se nije promijenila situacija. Prvo treba napasti i neutralisati naselje Grčica i Ilićka sa bijeljinske strane. Od strane Ivika i Gluhakovca napasti Grbavicu i uzeti ulice, te se tako osigurati od napada iz pravca Lončara", navodi se u strategiji koju je A.S. razmjenjivao sa izvjesnim Džekom, Drinom i Abdurahmanom. https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /100313001
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Graničar18
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 21:01 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42 Postovi: 10787
|
Naša Kvačica je napisao/la: Ja cijelo vrijeme mislim na Brčko će prvo. Kakva varka, dostojna Muhameda. Tamo će napast EUFOR mjesto muslimana.
_________________ Što nam prijete silom,pa neka izvole nisu Srbi turci,da alaha mole
|
|
| Vrh |
|
 |
|
zbl
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 21:01 |
|
Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02 Postovi: 2011
|
dzamijas je napisao/la: Karabaja je napisao/la: Da Čajniče sam zaboravio. Jel neko živi više tamo uopšte? Ne raspolažem podacima s terena. Prema oficijalnim podacima, do 5 hiljada ljudi, od kojih je oko 20% Bošnjaka. Mjesto je strateški važno zbog odvajanja istočne Hercegovine i izlaska na državnu granicu sa CG. Očekujete li podršku i sa teritorije CG, odnosno Pljevalja?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 21:02 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49 Postovi: 41103
|
|
Inače, mislim da je moguć sukob na relaciji Sarajevo - Istočno Sarajevo. Tu su blizu jedni drugima, pa su troškovi napada manji, ne treba puno transporta, a imaju solidne resurse u Sarajevu.
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1601 of 2558 - 62.59%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Hagresor
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 21:02 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55 Postovi: 5966
|
|
Je, je. Sve te “slavne ofanzive” protiv Srba nekako na kraju uvijek završe napadom na Hrvate. Muki krene u Čajniče i “slučajno” završi u Stocu. Već viđeno. Mislim, nije problem, “selit” ćemo vas opet
_________________ Ode sve ovo u helać
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Gdje ćemo prvo? Postano: 03 stu 2021, 21:03 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
Naša Kvačica je napisao/la: Inače, mislim da je moguć sukob na relaciji Sarajevo - Istočno Sarajevo. Tu su blizu jedni drugima, pa su troškovi napada manji, ne treba puno transporta, a imaju solidne resurse u Sarajevu. A mogu i tramvajem do ćetnika na front 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|