HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ruj 2024, 04:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23863
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Što se događa klimatološki s ovim ljetom? U Hercegovini nitko od starijih ne pamti ovoliko kiše, ili da nismo de facto 3-4 dana imali preko 30 stupnjeva, a već je kraj srpnja. Imam osjećaj da smo negdje u sjevernoj Njemačkoj, južnoj Norveški ili Engleskoj.

Jučer opet nezapamćene količine kiše za ovo doba godine, a vidim da su Zadar i Zagreb pretrpjeli pravo nevrijeme.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 10:09 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Dok je zima bila onako topla znao sam da ni ljeto nece biti normalno. Evo meni zima.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
Tako je Aztec.

Bez zime nema ni ljeta,... stara poslovica


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44031
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ima poslovica "When it rains, it pours" (no pun intended). Kada je u RH mnogo toga u ekonomski u banani, Murphyjev zakon se odlučio obrušiti i na zadnju dobru gospodarsku branšu (a nama je između ostalog komparativna prednost da imamo skoro najveći broj sunčanih dana u Europi).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25575
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ministry of Sound je napisao/la:
Ima poslovica "When it rains, it pours" (no pun intended)



Ili na bosanski: - "Kad je dernek nek i hala gori"! ;)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36925
Lokacija: Gl. grad regije
Ja sam jučer imao jedinstvenu priliku imat rafting na potoku u blizini kuće. Evo > 20 g. živim tu gdje živim i nikad nisam vidio potočić koji inače ljeti presuši da liči na divlju rijeku. Do jučer.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32832
lider30 je napisao/la:
Što se događa klimatološki s ovim ljetom?


Što se događa sa planetom...?

Npr.jedan od uzroka može biti rapidno slabljenje zemljinog magnetnog polja...Neki tvrde i globalno zatopljenje,sječa šuma itd.

Citat:
Ako hitno ne promjenimo naš štetan odnos prema prirodi, nestaće uvjeta za život na njoj, a samim tim i sveg živog svijeta, uključujući i čovjeka. Situacija je alarmantna, promijenimo se na bolje! Čuvajući prirodu, sačuvajmo život!

U zadnjih 24 sata uništeno je više od 100.000 hektara tropskih šuma. Punih 13 milijuna tona otrovnih kemikalija ispušteno je u našu životnu sredinu. Više od 45.000 ljudi je umrlo od gladi, od kojih je 38.000 djece; više od 130 vrsta biljaka i životinja izumrlo je djelovanjem čovjeka. I sve to se dogodilo u zadnjih 24 sata.

Na osnovu istraživanja koje su sprovele Ujedinjene Nacije,u prošlom stoljeću je uništeno polovina svjetskih obradivih površina, isto tako i 50% svjetskih šuma,a 80% pašnjaka i 40% kopnene površine Zemlje trpi zbog degeneracije tla, dok je 70% glavnih morskih izvora ribe zatrto.
I sve to je samo vrh ledenog brijega...
slika



Nađoh jedan post od prošle godine...
Mar-kan je napisao/la:
Pantagana je napisao/la:
Markane kako ti vidiš kraj svijeta, treći svjetski, prirodna katastrofa, smrtonosni virus, neprijateljski nastrojeni svemirci ili nešto peto? :zubati


Točno onako kako piše u Bibliji,porođajne muke zemlje... :kava

Moralni sunovrat,prije svega,pa onda sve drugo-ekonomski,socijalni,ratovi,prirodne katastrofe,glad...O tehničkim biblijskim detaljima na Religiji,pošto je tema III sv. rat,da ne trolamo.

Uglavnom,ljude ta priča puno ne zanima,uljuljkani su u svojim čahurama,misleći da će ovakvo stanje biti vječno,ostavajajući da drugi misle za njih.Pogotovo u velikim gradovima,to su velike zamke.
Pametniji prave odstupnicu,u prirodu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17421
Lokacija: יום טוב
kako Markan uživa na ovakvim temama. :D

jesam vam rek'o?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32832
ZGabriel je napisao/la:
kako Markan uživa na ovakvim temama. :D

jesam vam rek'o?

Ne uživam,dapače,osjetim nelagodu,što kažu proroci-ne radujte se tim danima...
Samo kažem što piše u Bibliji.Ništa ja nisam rekao,i što je zanimljivo sve veći broj ljudi uviđa da se nešto događa oko nas.Možda umišljamo,možda utjecaj medija,tko će ga znati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 15:57 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 10:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Nema sumnje da se sa klimom nešto dramatično dešava, noćas se nad severom Bačke (pa i većim delom Srbije) priroda iskaljiivala zasipajući je obilnim padavinama i grmljavinom. U par navrata sam pomislio da ću ostati bez krova... Na sreću, vraćanje prirode čoveku milo za drago se brzo završilo. Oduvek sam gajio strahopoštovanje prema grmljavini, kao dete sam se sakrivao pod krevet a danas gasim sve uređaje i slušam prirodu. Tesla je govorio da je svaka grmljavina svojevrsna simfonija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19733
lider30 je napisao/la:
Što se događa klimatološki s ovim ljetom? U Hercegovini nitko od starijih ne pamti ovoliko kiše, ili da nismo de facto 3-4 dana imali preko 30 stupnjeva, a već je kraj srpnja. Imam osjećaj da smo negdje u sjevernoj Njemačkoj, južnoj Norveški ili Engleskoj.

Jučer opet nezapamćene količine kiše za ovo doba godine, a vidim da su Zadar i Zagreb pretrpjeli pravo nevrijeme.

Meni ova kiša donekle odgovara. Samo da ne bude toliko kiše da ponovo izlije rijeka Sava.

I mene donekle iznenađuje ova kiša (ne toliko kiša koliko me iznenađuje ovo "klackanje" vremena). :D

Moj neki sud je da je ovo posljedica toga što u pojedinim dijelovima svijeta industrijska proizvodnja je sve veća i veća dok recimo ovdje (u Evropi) stagnira ili čak pada što dovodi do turbulencije kod vremenskih prilika. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36925
Lokacija: Gl. grad regije
Ljeto uopce nije varljivo nego cijelo vrijeme ispod 30 i bogato oblacima i oborinama.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 15:18
Postovi: 8401
Bar se prijatnije i lakše spava, nego ranijih godina sa tropskim noćima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Meni ovo nije ništa čudno. Prije 3-4 godine je bilo isto ovakvo ljeto. Otprilike u istom intervalu se ponavljaju ta kišna ljeta, isto kao i ona ekstremno suha. Prošle godine je bilo izuzetno suho, a prije 5 godina je u Salima na Dugom otoku palo samo 4 litre kiše /m2 od polovice 5. mjeseca do polovive 8. mjeseca.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 31 srp 2014, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17421
Lokacija: יום טוב
pretprošlo ljeto je bilo još gore, barem u Zagrebu. a nakon njega ona šestomjesečna zima s metar snijega...

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 01 kol 2014, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23863
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
=)) =))

ŠOKANTNO: Bh. porodica u Makarsku krenula bez frižidera punog hrane

ČAPLJINA - Hrvatski carinici na Graničnom prijelazu Doljani ostali su frapirani kada kod jednog Bosanca koji je zajedno sa porodicom putovao na odmor u Makarsku nisu pronašli hranu.

Carinicu su zamolili državljanina BiH iz okoline Visokog da otvori prtljažnik, no tada su doživjeli šok!

Očekujući ogromne količine hrane i frižider pun suhomesnatih proizvoda, carinike su dočekali dušek, mišići i lopte za igranje u vodi... Istina, bio je frižider u prtljažniku, ali prazan.

Kako nisu mogli vjerovati da u automobilu negdje nema skrivene hrane, angažirali su i pse tragače, koji nisu uspjeli ništa da nađu.

Zaprepašteni i iznenađeni carinici su bh. porodici poželjeli sretan put i lijep odmor u Makarskoj.

Ipak, SATIRAnje.com portal neslužbeno doznaje da je bh. porodica greškom u prtljažnik stavila prazan frižider, a da im je frižider pun mesa, suhomesnatih i mliječnih proizvoda ostao u hodniku kuće.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 01 kol 2014, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36925
Lokacija: Gl. grad regije
Ne znam zašto se zezaju s tim, nema potrebe ništa nosit što se može kupit u shopping centrima. U LIDL-u je jeftinije nego u bilo kojem bh. centru. Znaju to u Hercegovini, puno sam ih vidio s LIDL vrećicama.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 01 kol 2014, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60091
Lokacija: DAZP HQ
mora da ce se EPHZHB udaviti u profitu ove godine. nakon dvije vrlo susne godine, u zadnje dvije godine ne znaju kud bi s parama.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 02 kol 2014, 01:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Budite sretni. U Australiji ne možeš sastaviti 2 sata vedrog neba i jedan dan bez hladnog vjetra sa oceana. Popizdio sam.
Ne toliko zbog činjenice da je ružno vrijeme, već što mi propada ljeto u Europi. Ali ostat će ga malo kad se vratim pa idem po planinama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 06 lis 2014, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 20:51
Postovi: 1490
Evo fine teme! :D
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 07 lis 2014, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25575
Lokacija: Heartbreak Hotel
Istina, ove godine je ljeto počelo u listopadu. Nikada ljepše vrijeme ove godine kao zadnji tjedan.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 07 lis 2014, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 20:51
Postovi: 1490
Daaa…
U nečemu se i slažemo. slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Varljivo ljeto 2014.
PostPostano: 07 lis 2014, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20348
Lokacija: među zvijezdama
Kako gdje. Kako gdje. Kod mene vjetar s Dunava nosi sve pred sobom.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO