HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 09 svi 2024, 08:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 142, 143, 144, 145, 146
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 07 sij 2024, 20:39 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
pravovjerni je napisao/la:
Poanta je da je Muhammed a.s poslan da razgraniči laž od istine.


polat je da prilagodi vjeru pustinjskim kozoyebima i njihovoj zatucanoj kulturi.

od uzvišene filozofije i teologije, od poruke ljubavi i obraćenja, sveo je to na osvajanje, podčinjavanje, nasilje i bezumnost.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 07 sij 2024, 20:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36276
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pa oni su onda prepisivali iz te iskrivljene knjige.
Kad ti o ubacivanju govore oni koji su prepisivali gnostičke knjige nastale sto godina nakon Novog Zavjeta.
Iskrivljeni samo mogu biti uradci koji su nastali kasnije, kršćani su jedino mogli ubacivati u Stari Zavjet a muslimani u Kuran.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 07 sij 2024, 20:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36276
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
divizija je napisao/la:
pravovjerni je napisao/la:
Poanta je da je Muhammed a.s poslan da razgraniči laž od istine.


polat je da prilagodi vjeru pustinjskim kozoyebima i njihovoj zatucanoj kulturi.

od uzvišene filozofije i teologije, od poruke ljubavi i obraćenja, sveo je to na osvajanje, podčinjavanje, nasilje i bezumnost.


Nema tu ništa loše što je Muhamed bio arapski nacionalist koji je želio uzdići svoje pustinjske kozojebe na civilizacijsku razinu.
Što je i uspio, čak je pojedine gluplje bijele Europljane uvjerio da se bogu mogu moliti samo na njegovom jeziku.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2024, 06:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Zanimljivo da Kur'an u slučaju Ibrahima a.s u suri Imranova porodica koristi i riječ hanif za Ibrahima a.s čist a ne muslim v samo.
"
Ibrahim nije bio ni jevrej ni kršćanin, već pravi vjernik, vjerovao je u Boga jednoga i nije bio idolopoklonik."

Maa kaana Ibraaheemu Yahoodiyyanw wa laa Nasraa niyyanw wa laakin kaana Haneefam Muslimanw wa maa kaana minal mushrikeen

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2024, 06:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
daramo je napisao/la:
divizija je napisao/la:

polat je da prilagodi vjeru pustinjskim kozoyebima i njihovoj zatucanoj kulturi.

od uzvišene filozofije i teologije, od poruke ljubavi i obraćenja, sveo je to na osvajanje, podčinjavanje, nasilje i bezumnost.


Nema tu ništa loše što je Muhamed bio arapski nacionalist koji je želio uzdići svoje pustinjske kozojebe na civilizacijsku razinu.
Što je i uspio, čak je pojedine gluplje bijele Europljane uvjerio da se bogu mogu moliti samo na njegovom jeziku.


Kako će biti arapski nacionalist kad je rekao da nema prednost Arapin nad nearapinom, i katolci su se do skora molili na latinskom jeziku.

Nije problem Bošnjaka što Hrvati ne mole se na izvornom jeziku kako je objavljen Indzil.

Bogu se moze moliti /doviti i na bosanskom jeziku ali "liturgija" glavno obredoslovlje u namazu mora biti na arapskom.
Ovo sto ja kazem je dova /molitva koja je uslišana samo ako ima obred jer namazima dokazujemo svoju odanost Bogu to što je propisana 5 a u judaizmu 3.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2024, 06:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
daramo je napisao/la:
Samo je razlika što su do rođenja Muhameda Arapi bili mnogobošci koji su se klanjali kamanju dok Muhamed nije plagirao Bibliju.
Za razliku od Židova koji su tisuću godina prije Muhameda bili monoteisti.
Uvijek je najiskrivljeniji plagijat.


A malo im se omakne da obozavaju zlatno tele.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2024, 06:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
daramo je napisao/la:
Pa oni su onda prepisivali iz te iskrivljene knjige.
Kad ti o ubacivanju govore oni koji su prepisivali gnostičke knjige nastale sto godina nakon Novog Zavjeta.
Iskrivljeni samo mogu biti uradci koji su nastali kasnije, kršćani su jedino mogli ubacivati u Stari Zavjet a muslimani u Kuran.


Muhammed a.s je nepismen bio tako da je tvoja izjava netačna.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2024, 10:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36276
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
To je samo dokaz da on nije pisao Kuran nego je sastavljan poslije njegove smrti kao i Novi Zavjet koji je pisan nekoliko desetljeća nakon Isusa.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2024, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
daramo je napisao/la:
To je samo dokaz da on nije pisao Kuran nego je sastavljan poslije njegove smrti kao i Novi Zavjet koji je pisan nekoliko desetljeća nakon Isusa.


samo što kršćani nisu nikada ni tvrdili da ga je napisao Isus niti da je to od riječi do riječi diktirao.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2024, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
korrisnik je napisao/la:
Kako će biti arapski nacionalist kad je rekao da nema prednost Arapin nad nearapinom, i katolci su se do skora molili na latinskom jeziku.

Nije problem Bošnjaka što Hrvati ne mole se na izvornom jeziku kako je objavljen Indzil.

Bogu se moze moliti /doviti i na bosanskom jeziku ali "liturgija" glavno obredoslovlje u namazu mora biti na arapskom.
Ovo sto ja kazem je dova /molitva koja je uslišana samo ako ima obred jer namazima dokazujemo svoju odanost Bogu to što je propisana 5 a u judaizmu 3.


kako mora biti na arapskom, ako nema razlike Arapa i nearapa?

problem Bošnjaka je što ste prihvatili primitivnu i zatucanu verziju monoteizma, prilagođenu pustinjskim kozoyebima.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 08 sij 2024, 21:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36276
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Slaveni nisu niti htjeli čuti o kršćanstvu dok im nije bogoslužje prevedeno na razumljiv jezik.
Ćiril i Metod nisu imali uspjeha u pokrštavanju Slavena dok im nisu omogućili da se Bogu mole na svom jeziku.

Ali očito Alah kao arapski bog razumije samo kad mu u obredu pokoriš na arapskom jeziku.

Sami Arapi tvrde da je samo arapski savršen jezik i da se zbog toga Kuran ne može prevoditi jer je Alahova riječ jedino vjerodostojna na arapskom.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 09 sij 2024, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
daramo je napisao/la:
Slaveni nisu niti htjeli čuti o kršćanstvu dok im nije bogoslužje prevedeno na razumljiv jezik.
Ćiril i Metod nisu imali uspjeha u pokrštavanju Slavena dok im nisu omogućili da se Bogu mole na svom jeziku.

Ali očito Alah kao arapski bog razumije samo kad mu u obredu pokoriš na arapskom jeziku.

Sami Arapi tvrde da je samo arapski savršen jezik i da se zbog toga Kuran ne može prevoditi jer je Alahova riječ jedino vjerodostojna na arapskom.


Sam alah u kuranu tvrdi da će svi narodi dobiti svoju "knjigu" na svom jeziku, zato su arapi dobili kuran preko muje pljačkaša karavana da im tako olakša razumijevanje "alahove" volje, kao što prije toga židovi sa tanah, te kršćani novim zavjetom. Znači kuran i islam su isključivo za arape.

Također, ta samoprozvana božja objava "kuran" je između 1/4 do 1/3 potpuno nerazumljiva govornicima arapskoga, makar "Alah" tvrdi da je kuran na arapskome da bi bio jasan i potpuno razumljiv, pa ipak nije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 10 sij 2024, 05:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Sura Krava

O sinovi Israilovi, sjetite se blagodati Mojih koje sam vam podario, i ispunite zavjet koji ste Mi dali, pa ću i Ja ispuniti Svoj zavjet koji sam vam dao! I samo od Mene strahujte!
Vjerujte u ono što sam objavio potvrđujući daje istinito ono što vi imate i ne budite prvi koji u to ne vjeruju! Ne prodajite riječi Moje za bagatelnu cijenu i samo se Mene bojte!
I ne miješajte Istinu s neistinom, a i ne tajite Istinu, a vi je znate
Namaz obavljajte, zekat dajite i idite na ruku' zajedno s onima koji na ruku' idu

Zar od drugih tražite da dobročinstvo čine dok pri tome sebe zaboravljate, a vi Knjigu čitate? Zar se opametiti nećete!?

Tražite sebi pomoć u strpljenju i namazu. To je doista teško, osim poniznima


O sinovi Israilovi! Sjetite se blagodati Mojih koje sam vam podario i što sam vas nad drugim svjetovima bio odlikovao.

I bojte se Dana kada niko ni za koga ništa neće moći učiniti, kada se ničiji zagovor neće prihvaćati, kada se ni od koga otkup neće primati i kada nikome niko neće u pomoć priteći.
kada smo vas izbavili od faraonovih ljudi koji su vas najgorim mukama mučili: mušku vam djecu klali, a žensku u životu ostavljali - to vam je bilo veliko iskušenje od Gospodara vašeg
I kada smo vam more rastavili i vas izbavili, a faraonove ljude - vi ste to gledali - potopili.
kada s Musaom, četrdeset noći, susret odredismo, vi ste, nakon što on ode, zulum čineći, tele za obožavanje prihvatili.
Potom smo vam, i poslije toga, oprostili, da biste zahvalni bili

I kada smo dali Musau Knjigu i ono što razdvaja Istinu od neistine, da biste se pravim putem uputili.

I kada je Musa rekao narodu svome: "Narode moj, vi ste doista sebi zulum učinili prihvativši tele; zato se Stvoritelju svome pokajte i poubijajte se!" To vam je kod vašeg Stvoritelja bolje, pa će vam pokajanje prihvatiti. Zaista je On stalni Primatelj pokajanja, Milostivi.
kada ste vi rekli: "Musa, mi ti nećemo vjerovati dok Allaha jasno ne vidimo!", pa vas je strašna kazna obuzela, a vi ste gledali.

Zatim smo vas poslije smrti vaše oživili, da biste zahvalni bili.
I od oblaka smo vam hladovinu načinili i manu i prepelice vam slali. "Jedite lijepa jela, kojima vas opskrbljujemo!" Oni Nama nisu zulum nanijeli, nego su sami sebi zulum nanosili
I kada smo rekli: "Uđite u ovaj grad i jedite što god hoćete! Na kapiju uđite klanjajući se i kažite: 'Oprost!', pa ćemo vam oprostiti grijehe vaše, a onima koji čine dobra djela dat ćemo i više

Onda su oni koji su zulum učinili zamijenili riječi drugim koje im nisu rečene, pa smo Mi na one koji su zulum učinili s neba kaznu spustili, zato što su buntovni bili
ada je Musa za narod svoj vodu molio, Mi smo rekli: "Udari štapom svojim po kamenu!" Iz njega je dvanaest vrela provrelo, i svi ljudi su znali iz kojeg će vrela piti. "Jedite i pijte Allahovu opskrbu i ne činite zlo po Zemlji nered praveći.

I kada ste rekli: "Musa, mi ne možemo više jednu te istu hranu jesti. Zato, moli za nas Gospodara svoga da nam podari od onoga što zemlja rađa: povrća i krastavaca, pšenice, leće i luka crvenog!" On je rekao: "Zar da ono što je bolje zamijenite onim što je lošije?! Idite u bilo koji grad, imat ćete ono što tražite!" I poniženje i bijeda na njih padoše i Allahovu srdžbu oni na sebe navukoše, zato što u Allahove dokaze vjerovali nisu i što su vjerovjesnike bespravno ubijali, zato što su neposlušni bili i sve granice zla prelazili.

One koji vjeruju, te one koji su bili židovi, kršćani i sabijci, a koji su vjerovali u Allaha i Posljednji dan i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; za njih nema straha i oni neće tugovati

I kada smo od vas zavjet uzeli i brdo Tur iznad vas podigli: "Snažno prihvatite ono što smo vam dali i neka vam je na umu ono što je u Knjizi, da biste se sačuvali."

Zatim ste odustali, i da nije bilo Allahove darežljivosti prema vama i milosti Njegove, vi biste, uistinu, među gubitnicima bili.

Vama je poznato šta se dogodilo onima od vas koji su subotu oskrnavili, pa smo im Mi rekli: "Budite majmuni prezreni!"
To naselje smo učinili opomenom obližnjim naseljima, a poukom za bogobojazne.

kada Musa reče narodu svome: "Allah vam, doista, naređuje da kravu zakoljete", oni upitaše: "Zbijaš li to ti s nama šalu?", a on reče: "Allahu se utječem od toga da neznalica budem!


Sura Al Isra- Noćno Putovanje

Uzvišen bez ikakve mahane je Onaj koji je u jednom času noći preveo Svoga roba iz Hrama časnog u Hram daleki, čiju smo okolinu blagoslovili kako bismo mu neka znamenja Naša pokazali. – On, uistinu, sve čuje i sve vid
A Musau smo Knjigu dali i uputstvom je sinovima Israilovim učinili: "Mjesto Mene – Gospodara drugog ne uzimajte,
o potomci onih koje smo sa Nuhom nosili!" On je, doista, bio rob zahvalni.


I Mi smo u Knjizi objavili sinovima Israilovim: "Vi ćete doista dva puta nered na Zemlji učiniti i preko mjere oholi postati.

I kad dôđē vrijeme prve od dvije prijetnje, poslaćemo protiv vas robove Naše, silno moćne, oni će uzduž i poprijeko zemlju vašu pregaziti, i prijetnja će se ispuniti.

Zatim ćemo vam dati pobjedu protiv njih i pomoći ćemo vas imecima i sinovima i učinićemo vas brojnijim.

Sve što činite – činite sebi, dobro i zlo. – A kad dôđē vrijeme druge prijetnje, poslaćemo ih da na licima vašim tugu i jad ostave i da u Hram, kao i prvi put, ponovo provale i da sve što osvoje do temelja poruše.

I Gospodar vaš će vam se opet smilovati; ako vi ponovo započnete, započećemo i Mi. A Džehennem smo za nevjernike tamnicom učinili.
Ovaj Kur'an vodi jedinom ispravnom putu, i vjernicima koji čine dobra djela donosi radosnu vijest da ih čeka nagrada velika,
da smo za one koji u onaj svijet ne vjeruju – bolnu patnju pripremili.
Čovjek i proklinje i blagosilja; čovjek je doista nagao.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 10 sij 2024, 05:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Sura Al Maide - Trpeza
Jevreji i kršćani kažu: "Mi smo djeca Božija i miljenici Njegovi." Reci: "Pa zašto vas On kažnjava zbog grijeha vaših?" A nije tako! Vi ste kao i ostali ljudi koje On stvara: kome hoće On će oprostiti, a koga hoće On će patnji podvrgnuti. Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji i na onome što je između njih, i kod Njega je konačno odredište.
O vi kojima je data Knjiga, došao vam je Poslanik Naš – nakon što je neko vrijeme prekinuto slanje poslanika – da vam objasni, da ne biste rekli: "Nije nam dolazio ni onaj koji donosi radosne vijesti ni onaj koji upozorava!" Pa, došao vam je, eto, onaj koji donosi radosne vijesti i koji upozorava. A Allah nad svime ima moć.
A kad Musa reče narodu svome: "O narode moj, sjetite se Allahove blagodati prema vama kada je neke od vas vjerovjesnicima učinio, i kada vas je vladarima učinio i dao vam ono što nijednom narodu nije dao.
O narode moj, uđite u Blagoslovljenu zemlju, koju vam je Allah dodijelio, i ne uzmičite nazad pa da se vratite kao gubitnici",
oni rekoše: "O Musa! U njoj je nemilosrdan narod i mi u nju nećemo ući dok god oni iz nje ne iziđu; pa, ako oni iz nje iziđu, mi ćemo onda, sigurno, ući."
Dva čovjeka koja su se Allaha bojala i kojima je On darovao blagodat Svoju – rekoše: "Navalite na njihovu kapiju, pa kad kroz nju prođete, bit ćete, sigurno, pobjednici; a u Allaha se pouzdajte ako ste vjernici."
"O Musa", rekoše oni, "dok god su oni u njoj, mi nećemo u nju ulaziti! Idite ti i Gospodar tvoj pa se borite, a mi se odavde nećemo micati!"
"Gospodaru moj", reče Musa, "ja osim sebe imam moć samo nad bratom svojim; zato razluči između nas i buntovnih ljudi!"
"Četrdeset godina oni će Zemljom lutati", reče On, "jer će im Sveta zemlja zabranjena biti, a ti ne tuguj za narodom buntovnim."

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 10 sij 2024, 05:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
daramo je napisao/la:
Slaveni nisu niti htjeli čuti o kršćanstvu dok im nije bogoslužje prevedeno na razumljiv jezik.
Ćiril i Metod nisu imali uspjeha u pokrštavanju Slavena dok im nisu omogućili da se Bogu mole na svom jeziku.

Ali očito Alah kao arapski bog razumije samo kad mu u obredu pokoriš na arapskom jeziku.

Sami Arapi tvrde da je samo arapski savršen jezik i da se zbog toga Kuran ne može prevoditi jer je Alahova riječ jedino vjerodostojna na arapskom.


U diskusiji sa forumašom jednim i kad sam rekao Isus ispunio zakone dokinuo, on meni govori to tako ne piše nisu uzeo pravu Bibliju vidi na grčkom jeziku šta znači.
Nisam siguran koji forumaš je bio u pitanju.

Za ovu temu je jedino dostojan dijaloga Orleansk i i koji sigurno zna grčki i latinski i hebrejski pa moze objasniti zašto se teologija mora izučavati na izvornom jeziku.

Isto kao što Stari Zavjet ne mozemo razumjeti na bosanskom jeziku tako ni Kur'an ne mozemo razumjeti bez arapskog jer Kur'an dolazi od arapske riječi recitovati.
Jedna riječ moze imati vise znacenja.
A i kako je Objavljeno tako se i izgovara, gubi značaj i moć Knjiga.

Siguran sam da oni koji pohađaju teološke škole bili oni katolcii moraju učiti latinski jezik da bi razumjeli dublje značenje.

Zašto se moli Kiriye Leyson zasto se ne govori na nasem jeziku, zasto se kaze Alelujah zasto ne govori na nasem jeziku.

Amen nije iz našeg jezika riječ, a drugo je to što su neki bili lijeni pa de ti nama sfušeri da mi ne učimo grčki latinski i hebrejski mi ćemo izrecitovati ko pjesmicu molitvu Oče naša i Zdravo Marijo.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 10 sij 2024, 05:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
"Sveta Misa po tradicionalnom rimskom obredu podijeljena je na dva dijela, Misu katekumena i Misu vjernika. Katekumeni, tj. oni koji uče o vjerskim istinama, a nisu još kršteni, ostaju samo na prvom dijelu mise, jer se krštenje i ispovijest vjere smatraju nužnima za sudjelovanje u Euharistijskoj žrtvi. Ovo pravilo, koje nalazimo i u ranokršćanskom spisu iz 1. stoljeća “Didahe – nauk dvanaest apostola” još uvijek je na snazi. To je jedan od tri uvjeta (krštenje, ispravna vjera (nauk) i ispravno življenje) za pristupanju Svete Pričesti kako je Katolička Crkva uvijek naučavala, i to je već spomenuto u prvoj polovici 2. stoljeća od svetog Justina Mučenika: ,,U euharistiji nitko nema pravo udjela osim onoga koji vjeruje da je istinito što učimo i koji se okupao kupelju otpuštenja grijeha i preporođenja i koji onako živi kako nam je Krist predao.“

Prvo ćemo shematski prikazati strukturu Mise, a zatim ćemo pobliže prikazati svaki pojedini dio:

Dio Mise:
(Asperges — Poškropi me)
Početak Svete Mise – dolazak do oltara
Molitve u podnožju Oltara
Svećenik se uspinje k Oltaru
Introitus — Ulazna pjesma
Kyrie eleison
Gloria — Slava Bogu na visini
Svećenik moli Zbornu molitvu
Svećenik čita Poslanicu
Graduale; Alleluja / Tractus
(Sequentia — Posljednica)
Evanđelje
Svećenik moli Credo — Vjerovanje
Početak Prikazanja
Svećenik pere ruke
Svećenik okrenut kaže: Orate fratres – Molite, braćo
Predslovlje i Sanctus — Svet
Kanon Mise
Pretvorba
Molitve nakon Pretvorbe
Pater noster — Oče naš
Agnus Dei — Jaganjče Božji
Svećenikova pričest
Pričest vjernika
Pričesna pjesma
Završni blagoslov
Posljednje Evanđelje
(Molitve nakon tihe Mise)

Zbor pjeva:


INTROITUS


KYRIE
GLORIA


GRADUALE
ALLELUJA

CREDO
OFFERTORIUM


SANCTUS


BENEDICTUS

AGNUS DEI

COMMUNIO


–"https://tradicionalnamisa.com/struktura-tradicionalne-latinske-mise/


Asperges (škropljenje sa svetom vodom, Psalam 50,9; 50,3)

DA dođeš sad i pitaš nekod djeda ili babu šta je asperges šta je communio ne bi imali pojma šta je benedictus, jel ti sine misliš na papu Benedikta?



Stvarno je smiješno kako se baca kamen iz staklene kuće od nekih a ne znaju ni sami da su u staklenoj kući i da će bacajući kamen na staklo urušiti tu kuću
"U ono vrijeme kaza Isus učenicima ovu prispodobu: "Može li slijepac slijepca voditi? Neće li obojica u jamu upasti? Nije učenik nad učiteljem. Pa i tko je posve doučen bit će samo kao njegov učitelj. Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Kako možeš kazati bratu svomu: 'Brate, de da izvadim trun koji ti je u oku', a sam u svom oku brvna ne vidiš? Licemjere! Izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun što je u oku bratovu."

Lk 6,39-42

Napomena : Moje citiranje Evanđelja po Mateju nema veze sa tim da li ja vjerujem da je ispravan tekst ili nije, već ga koristim za pokazivanje očigledne licemjernosti kod braće nam po Ademu kršćana.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 11 sij 2024, 00:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 tra 2023, 23:54
Postovi: 1641
korrisnik je napisao/la:
Za ovu temu je jedino dostojan dijaloga Orleansk i i koji sigurno zna grčki i latinski i hebrejski pa moze objasniti zašto se teologija mora izučavati na izvornom jeziku.


Prihvaćanje tuđinove vjere je uvijek znak samo pokornosti a ne pravednosti. Pravednost se ne podrazumijeva.

Zamisli letiš osam sati i sletiš negdje u Kini, kad tamo ljudi se na tvom jeziku mole Bogu. Što drugo da si pomisliš nego kakve kretenčine ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 sij 2024, 07:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
VBA2024 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Za ovu temu je jedino dostojan dijaloga Orleansk i i koji sigurno zna grčki i latinski i hebrejski pa moze objasniti zašto se teologija mora izučavati na izvornom jeziku.


Prihvaćanje tuđinove vjere je uvijek znak samo pokornosti a ne pravednosti. Pravednost se ne podrazumijeva.

Zamisli letiš osam sati i sletiš negdje u Kini, kad tamo ljudi se na tvom jeziku mole Bogu. Što drugo da si pomisliš nego kakve kretenčine ?


Znak je i da ne daš "Crkv"i od onog drugog što je blizu tebe da vlada ti drzavom. Eto toga je znak. Bio od srednjeg vijeka pa i dan danas.
Religjom se najbolje upravljaju šire društvene mase, doduše ne mroa to biti idologija samo zasnovana na vjerovanju u Boga , neko bi mogao reći i da je "ateizam" neka ideologija.
Čovjek se uvijek bojao smrti i pitao se šta će biti kasnije mimo današnjih Abrahamovih religija imamo mitologije Egipćaa Grka o zagrobnom zivotu.
I kako vjera daje odgovor na to pianje da ćeš imati vjecan zivot, onda moraš i ti nešto vjeri dati od sebe za taj vjecan zivot.
E tu nastupa onda politika udruzena sa religijom da ti osigura sredstva za taj vječan zivot.
Da sad ne navodim primjere posebno za svaku vjeru.



Bil se kinezi molili na bosanskom ili hrvatskom jeziku ili srpskom de mi objasni ili je to jedan jezik.

Znam šta misliš pod tim pokornost ono kad zadnji kralj piše papi pismo, da je postao katolik veći od pape i kasnije papa ne pošalje nikakvu vojsku i Bosna šaptom padne, a nije izgnao mu otac one heretike pa će on sad to sve obaviti.
I onda kaze da su Turci ljubani a ta prosti um seljaka ne razumije da to neće tako uvijek biti
"Stjepan Tomašević je, pored titule bosanskog kralja, nosio i titulu despota Srbije. Naime, dvije godine prije nego je postao kralj, on 1. aprila 1459. ženi Jelenu (Maru) Branković, kćerku srpskog despota Lazara koji je umro godinu dana ranije. Time je Stjepan Tomašević de facto postao vladar Srbije.

Međutim, njegova vlast u Srbiji nije bila dugog vijeka. Već 20. juna 1459. godine Srbija pada pod osmanlijsku upravu, te Stjepan Tomašević gubi vlast koja mu je ženidbom, odnosno Lazarovom smrću pripala. On se vraća u Bosnu, gdje je hrabro čekao dolazak Osmanlija na čelu sa sultanom Mehmedom II Fatihom.

Za odbranu Bosne od Osmanlija posljednji bosanski kralj nije imao dovoljno snage. Toga je bio i sam svjestan, te je zbog te činjenice u više navrata tražio pomoć od kršćanske Europe, na čelu sa Vatikanom. Uprkos što je nekoliko puta tražio pomoć od europskih vladara, koji su bili gluhi na njegove vapaje, Stjepan Tomašević je vojnu podršku zatražio i od samog pape Pija II.

U nastavku pročitajte pismo koje je Stjepan Tomašević Kotromanić 1461. godine uputio papi Piju II:

“Obaviješten sam da turski car Muhamed misli idućega ljeta s vojskom da me udari da je već vojsku i topove pripravio. Tolikoj sili ne mogu ja sam odoljeti, stoga zamolih Ugre i Mlečane i Jurja (Kastriotu) Arbanasa da mi u pomoć priteku. Jednako molim i tebe; ja ne tražim zlatnih gora, ali bih rado da moji neprijatelji i zemljaci znaju da im neće uzmanjkati tvoja priklonost.

Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati, a neće se ni Turci osmjeliti na moje zemlje napasti, jer su ulazi u njih vrlo tegotni, a gradovi na monogim mjestima gotovo neosvojivi. Tvoj predšasnik Eugenije ponudio je mom ocu krunu i još htio podići u Bosni biskupske crkve. Otac se ustručavaše da ne izazove protiv sebe mržnje Turaka; bijaše nov kršćanin i nije još izagnao maniheja (patarena) iz kraljestva. Ja sam pak kao dijete kršten i učio sam latinsku knjigu i čvrsto prihvatio kršćansku vjeru, pak se ne plašim čega se otac bojao. Stoga želim da mi krunu pošalješ i svete biskupe, što će biti znak da me nećeš ostaviti, ako bi rat planuo. Od tebe krunjen, donijet ću pouzdanje podanicima, strah neprijateljima.

Za života moga oca bio si naredio da mu se pošalje oružje, skupljeno za križarsku vojsku a spremljeno u Dalmaciji u mletačkoj ruci; ali to nije mletačkom vijeću bilo po volji; zapovijedi da se sada meni pošalje. Sada ćeš valjda naći više odziva, budući da i mlečani drgačije misle, jer nakaniše, kako se govori, rat Turčinu navijestiti. Još molim da izašalješ poslanika također u Ugarsku, koji će moju stvar kralju preporučiti i naputiti ga da sa mnom pođe u vojnu. Tim se načinom može Bosna spasiti, inače će propasti.

Turci su u mojoj kraljevini podigli nekoliko tvrđava i ljubezni se prema seljacima pokazuju; obećavaju da će svaki od njih biti slobodan koji k njima otpadne. Prosti um seljaka ne razumije prijevare te misli da će ona sloboda vazda trajati. Lako da će puk, tim varanjem zaveden, od mene otpast, ako se ne vidi da sam tvojom vlašću ojačan; ni vlastela nisu se dugo održala u svojim gradovima, ostavljena od seljaka.

Kada bi Muhamed samo moju kraljevinu tražio, a ne bi htio dalje poći, onda bi me mogli sudbini prepustiti, te ne bi trebalo uzbuniti ostalo kršćanstvo radi moje obrane. Ali nezasitljivo vlastoljublje nema granica; nakon mene napast će na Ugarsku i Dalmaciju, potčinjenu Mlecima, i preko Kranjske i Istre potražit će Italiju koju želi svladati. I o Rimu često govori te mu onamo srce čezne. Ako on nemarom kršćana moju kraljevinu osvoji, naći će najprikladniju zemlju i najzgodnija mjesta da ispuni svoju želju. Ja prvi dočekujem buru, a za mnom će Ugri i Mlečani i ostali narodi okusiti svoju sudbinu.

Ovako misli neprijatelj: ono što iskusih tebi obznanjujem, da ne bi jednom rekao da nije bilo prijavljeno i da ne bi mene s nemarnosti potvorio. Moj je otac tvomu predšasniku Nikoli i Mlecima udes Carigrada proricao; kršćanstvo je na veliku štetu izgubilo carski stol, stolicu patrijaršije i stup Grčke. Sada ja o tebi proričem: ako mi vjerujete i pomognete, spasit ću se; inače ću propasti i sa mnom mnogi drugi. Ovo ti doglasuje Stjepan; ti, koji si otac kršćanstva, daj savjet i pomoć.”

Papa Pio II bosanskom kralju Stjepanu Tomaševiću je poslao kraljevsku krunu, ali ne i vojnu pomoć

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 sij 2024, 07:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5334
Problem djihadista je sto vi ne razumijete ni svoju povijest a kamoli tudju... Kako ce mu papa poslat vojnu pomoc? Kojom vojskom? Papa u slucaju slanja vojne pomoci moze smao moliti krscanske vadare da izidju u vojnu pomoc

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 sij 2024, 08:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30750
slika

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

823 of 2558 - 32.17%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 sij 2024, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Evo vrbuju me kršćani u privatnim porukama da budem moderator kod njih na forumu na temi Islam , kazu haj vam, rekoh neka nemam vremena.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 sij 2024, 09:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30750
korrisnik je napisao/la:
Evo vrbuju me kršćani u privatnim porukama da budem moderator kod njih na forumu na temi Islam , kazu haj vam, rekoh neka nemam vremena.


Čuj nema vremena. Zar ima nešto drugo važnije od širenja islama i osvajanja svijeta, očarao te dunjaluk i pristao si na mir sa nevjernicima. Izdaja i prestrašno. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

823 of 2558 - 32.17%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 12 sij 2024, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 tra 2023, 23:54
Postovi: 1641
korrisnik je napisao/la:
Znak je i da ne daš "Crkv"i od onog drugog što je blizu tebe da vlada ti drzavom. Eto toga je znak. Bio od srednjeg vijeka pa i dan danas.


Danas su u Europi države sekularne i vladavina je prava a ne vjerskih zajednica.

slika
https://hr.wikipedia.org/wiki/Pravni_sustavi_u_svijetu#/media/Datoteka:Map_of_the_Legal_systems_of_the_world_(en).png

korrisnik je napisao/la:
Religjom se najbolje upravljaju šire društvene mase, doduše ne mroa to biti idologija samo zasnovana na vjerovanju u Boga , neko bi mogao reći i da je "ateizam" neka ideologija.


Ne upravlja se društvenim masama religijom, već kaznama i nagradama. Podloga može, ali ne mora sadržavati elemente nadnaravnoga. Ukoliko ne sadrži, pripadnici svih religija moraju poštovati svjetovni zakon podjednako.

korrisnik je napisao/la:
Čovjek se uvijek bojao smrti i pitao se šta će biti kasnije mimo današnjih Abrahamovih religija imamo mitologije Egipćaa Grka o zagrobnom zivotu.
I kako vjera daje odgovor na to pianje da ćeš imati vjecan zivot, onda moraš i ti nešto vjeri dati od sebe za taj vjecan zivot.


Ne treba ti religija/mitologija za vjeru u bestjelesni vječni život.

korrisnik je napisao/la:
E tu nastupa onda politika udruzena sa religijom da ti osigura sredstva za taj vječan zivot.


Neće tebe nitko trpat u vagon za Kongo jer koristiš slobodu vjeroispovijesti, nego upravo zbog ove posljednje rečenice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 sij 2024, 19:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30750
Istjerivanje džina. :zubati


_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

823 of 2558 - 32.17%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 sij 2024, 20:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4468
https://www.youtube.com/watch?v=ju4MJ4yZnrE

exorcizam preko skypa hahhahaha


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 142, 143, 144, 145, 146

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO