HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 00:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Otkako su žene dobile pravo na glas,školovanje,i su iste ispred zakona sa muškarcima nema više prostora za feminizam pogotovo za hard kor feminizam :roll: stvaranje grupacija žena koje tvrde da prestavljajju sve žene i traže da se žene postavljaju u isto ramnište sa muškarcima je nemoguće ,Priroda nas je stvorila da budemo različiti,i točka!!!!!!!!
Žena ima dovolno harizme i sposobnosti za balansiranje odnosa u društvu što norme koje postavlja feminizam može samo da je sputavaju.
..
Možda je nekad imao smisla no danas feminizam je isforsiran,nasilan i neprirodni pokret koji ni sam ne zna koji su mu ciljevi..nešto su buntovni ali ne znaju protiv koga.
Nejednakost je samo u glavi ,a feminizam pravi još veću nejednakost,feministkinje su licemjerne, em iskoristiti prednosti svojeg pola em prednosti suprotnog pola koje nemaju.
Da imaju moć i da glume nemoć kad im odgovara. :ymsick:
Žele da budu posmatrane kao nežne,ranjive princezice kojima treba muška zaštita , a u drugom traže jednakost u situacijama u kojim sama priroda to ne daje.

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
U jednom sam trenutku bio upoznat s jednim dijelom feminističke scene u Zagrebu. Zaključak: pola ih je bilo u tome, jer su lezbijke ili biseksualke, koje su (s dobrim razlogom) smatrale da će tako lakše naći partnericu. Protiv sam mnogih relikata patrijarhalnog društva (kućno premlaćivanje i dobri popo koji sve to lijepo opravdava; Tu bi možda feminizam imao neku svrhu, da objasni nekim ženama, zatupljenih patrijarhalnim seoskim odgojem, kako ne moraju trpit premlaćivanje...), ali ne pada mi na pamet recimo silovanje jezika ekstremnom političkom korektnošću ("Netko mi je rekao/rekla da je sutra u Zagrebu/Zagrebi (zašto bi glavni grad svih Hrvata/Hrvatica imao to muško šovinističko ime) festival/festivalica techno/techna muzike"). I glup je prijedlog da žena mora biti trideset posto na izbornim listama. Jer šta ako ih jednostavno nema, šta onda, stavit Jadranku Kosor ili Vesnu-Škare? Ma nein, danke...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Pa glupo je,guraju se i gdje treba i gdje ne treba,jednakvi smo ,e nismo i ne želim biti jednaka,dokle smo jednake, dok pukne guma na autu ili dok se treba promjeniti žarulja...
Osobno smatram da jedna žena nije dobar šef ,a žena+žena na rukovodnim pozicijama propast.
Žena daje ljudsku komponentu muškarca :D agresiju neutralizira s "ljigavim" trenutcima,nežnošću,tolerancijom, ljubavlju...
Ono što muškarci mogu muskulima ,žene mogu manipulacijama i treptanjem okicama. ;;) žene su fizički poprivlačne i znaju da iznude stvare u svoju korist... :mrgreen:

Različiti smo i to je predivno,baš radi te različitosti se spajamo i radimo savršenu celinu,svatko sa prednostima svojeg spola.

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
snezana mk je napisao/la:
Pa glupo je,guraju se i gdje treba i gdje ne treba,jednakvi smo ,e nismo i ne želim biti jednaka,dokle smo jednake, dok pukne guma na autu ili dok se treba promjeniti žarulja...
Osobno smatram da jedna žena nije dobar šef ,a žena+žena na rukovodnim pozicijama propast.
Žena daje ljudsku komponetntu muškarca :D agresiju neutralizira s "ljigavim" trenutcima,nežnošću,tolerancijom, ljubavlju...
Ono što muškarci mogu muskulima ,žene mogu manipulacijama i treptanjem okicama. ;;) žene su fizički poprivlačne i znaju da iznude stvare u svoju korist... :mrgreen:

Različiti smo i to je predivno,baš radi te različitosti se spajamo i radimo savršenu celinu,svatko sa prednostima svojeg spola.


Ne čudim se što se neke od hardkor feministkinja zalažu za potpunu, ali baš potpunu ravnopravnost (ne čak toliko ravnopravnost koliko izjednačavanje). Jasno ti je čim ju vidiš. To su one za koje sam otkrio seksualni razlog uključivanja u feminističku scenu.. Ne znam postoji li kod nas naziv za to, ali u engleskom kažu butch (to bi bila lezbijaka koja u toj vezi igra ulogu muškarca).. Na ovoj se slici jasno vidi zašto su te žene za potpuno izjednačavanje (ali ne vjerujem žena općenito, već tih butch žena, s muškarcima, pošto su ima partnerice često nježnije): slika

edit: Ajd u ***, zašto mi neće stavit sliku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
jationo je napisao/la:
Ne čudim se što se neke od hardkor feministkinja zalažu za potpunu, ali baš potpunu ravnopravnost (ne čak toliko ravnopravnost koliko izjednačavanje). Jasno ti je čim ju vidiš. To su one za koje sam otkrio seksualni razlog uključivanja u feminističku scenu.. Ne znam postoji li kod nas naziv za to, ali u engleskom kažu butch (to bi bila lezbijaka koja u toj vezi igra ulogu muškarca).. Na ovoj se slici jasno vidi zašto su te žene za potpuno izjednačavanje (ali ne vjerujem žena općenito, već tih butch žena, s muškarcima, pošto su ima partnerice često nježnije): slika

edit: Ajd u ***, zašto mi neće stavit sliku?

Poludele su :roll: i toliko mi je glupo kad kažu da prestavljaju sve žene :roll: nit znaju što prestavljaju nit za što se bore..
Baš je lijepo kad postoje muške i ženske stvari :D

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Citat:
Poludele su i toliko mi je glupo kad kažu da prestavljaju sve žene nit znaju što prestavljaju nit za što se bore..
Baš je lijepo kad postoje muške i ženske stvari


S ovim se u potpunosti slazem...
Ne znaju sta hoce..
Jeste li gledali onog Borata(mada je on meni pravi idiot) kad je posetio te borce za z.prava... :D ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Urbana je napisao/la:
Citat:
Poludele su i toliko mi je glupo kad kažu da prestavljaju sve žene nit znaju što prestavljaju nit za što se bore..
Baš je lijepo kad postoje muške i ženske stvari


S ovim se u potpunosti slazem...
Ne znaju sta hoce..
Jeste li gledali onog Borata(mada je on meni pravi idiot) kad je posetio te borce za z.prava... :D ?


Ono kad je govorio da je jedan znanstveniku njegovoj zemlji dokazao da je ženski mozak manji od muškog? 8-) Ili ono kad je rekao da se više od 3 žene u njegovoj zemlji smiju okupljati samo na sprovodu i u javnoj kući? :-zubati

Moj favorit je kad obavi nuždu kod Amera i vrati se sa u papir umotanim produktom nužde za stol, i onda ih pita kud da to stavi. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Cort0 Maltese je napisao/la:
Urbana je napisao/la:

S ovim se u potpunosti slazem...
Ne znaju sta hoce..
Jeste li gledali onog Borata(mada je on meni pravi idiot) kad je posetio te borce za z.prava... :D ?


Ono kad je govorio da je jedan znanstveniku njegovoj zemlji dokazao da je ženski mozak manji od muškog? 8-) Ili ono kad je rekao da se više od 3 žene u njegovoj zemlji smiju okupljati samo na sprovodu i u javnoj kući? :-zubati

Moj favorit je kad obavi nuždu kod Amera i vrati se sa u papir umotanim produktom nužde za stol, i onda ih pita kud da to stavi. =))


E to o mozgu..
Stvarno je odvratan... 8-| (i bez njegovih dokaza o ovom prvom)!
Pravi idiot..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Urbana je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:

Ono kad je govorio da je jedan znanstveniku njegovoj zemlji dokazao da je ženski mozak manji od muškog? 8-) Ili ono kad je rekao da se više od 3 žene u njegovoj zemlji smiju okupljati samo na sprovodu i u javnoj kući? :-zubati

Moj favorit je kad obavi nuždu kod Amera i vrati se sa u papir umotanim produktom nužde za stol, i onda ih pita kud da to stavi. =))


E to o mozgu..
Stvarno je odvratan... 8-| (i bez njegovih dokaza o ovom prvom)!
Pravi idiot..


Da je odvratan, je. Ali je isto tako za krepat od smijeha. :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Zeni treba dozvoliti da bude potpuno ravnopravna pred zakonom, pa i u drustvu, ali postoje sfere zivota u koje zene ne bih mogao da zamislim, ne bih mogao da zamislim zenu koja radi na naftnim platformama i u gradjevini, jer to vec i nije zena, vec muskarac.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
U ulozi roditelja zenama je teze...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 21 lip 2009, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Ja bi ženama zabranio da služe vojsku. Nije fer prema muškima da postoje žene koje nas mogu odvaliti od batina ili upucati kao psa. 8-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 22 lip 2009, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Predvodnica feminističkog pokreta, babaroga Germaine Greer

slika

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 29 lip 2009, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 svi 2009, 10:46
Postovi: 181
Lokacija: Texas-Mostar-Široki-Vietnam
muški feminist :-zubati :-klanjam


http://www.youtube.com/watch?v=zqyj9XFZ_sU

_________________
Mr. T pities the fool. Chuck Norris rips the fool's head of.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 29 lip 2009, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
snezana mk je napisao/la:
Otkako su žene dobile pravo na glas,školovanje,i su iste ispred zakona sa muškarcima nema više prostora za feminizam pogotovo za hard kor feminizam :roll: stvaranje grupacija žena koje tvrde da prestavljajju sve žene i traže da se žene postavljaju u isto ramnište sa muškarcima je nemoguće ,Priroda nas je stvorila da budemo različiti,i točka!!!!!!!!


Vidi, vidi uskličnika... :mrgreen: što je sad ovo, radikalni antifeminizam. :-umirem

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 29 lip 2009, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5928
RajvoSa je napisao/la:
Predvodnica feminističkog pokreta, babaroga Germaine Greer

slika


Nije ona bila loša u svoje doba, no pregazilo ju vrijeme.
Inače, to je pametno stvorenje, pročitao sam neke njezine dobre stvari, no
kad ideološki zabrazdi, nema pomoći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 29 lip 2009, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5928
Čudno kako je feminizam agresivno krenuo kao
anglo-američki fenomen. No, osim literarnoga početka
u Shelleyevoj (Frankenstein- nikad ne znam je li to napisala
mama ili kći), borba za ženska prava je
kontinentalna, francusko-njemačko-ruska borba, da
tako kažemo.

I povezana sa socijalističkim pokretom, "slobodnom ljubavi"
i sličnim sada sentimentalno-arhaičnim pojmovima 19. st.
Prava borva za jednakost žena razmahala se oko 1870-ih nadalje, a
dosegla je vrhunac prije i poslije 1. svjetskoga rata.
Onda su izborena prava glasa, žene postale ministrice i
profesorice i bitno je bilo odlučeno.

Ovaj feminizam je nešto drugo. To je ideologija nastala
iz pronalaska anti-baby pilule i liberalnih
društvenih pokusa 1960-ih i 1970-ih. Nije ni Simone de
Beauvoir proročica te ideologije, a kamoli August Bebel
ili Klara Zetkin ili Aleksandra Kollontaj.
Prorok je Carl Djerassi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 30 lip 2009, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Naša Kvačica je napisao/la:
snezana mk je napisao/la:
Otkako su žene dobile pravo na glas,školovanje,i su iste ispred zakona sa muškarcima nema više prostora za feminizam pogotovo za hard kor feminizam :roll: stvaranje grupacija žena koje tvrde da prestavljajju sve žene i traže da se žene postavljaju u isto ramnište sa muškarcima je nemoguće ,Priroda nas je stvorila da budemo različiti,i točka!!!!!!!!


Vidi, vidi uskličnika... :mrgreen: što je sad ovo, radikalni antifeminizam. :-umirem

Jeste :-zubati , formiramo profitabilnu antifeminističku udrugu,želiš bit blagajnik :-bicedobro

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 30 lip 2009, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
snezana mk je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Vidi, vidi uskličnika... :mrgreen: što je sad ovo, radikalni antifeminizam. :-umirem

Jeste :-zubati , formiramo profitabilnu antifeminističku udrugu,želiš bit blagajnik :-bicedobro


Ne baš, oženjen sam. =))

Nego zanimljivo mi je ovo, žene kao žele biti ravnopravne s muškarcima, da se pitaju, da dobiju pozicije u vlasti itd., a kad takva žena koja je eto kao uspjela, sretne muškaraca prema kojem je nadmoćna onda je taj muškarac jednostavno ne uzbuđuje. I belaj. B-)

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 30 lip 2009, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
snezana mk je napisao/la:
Otkako su žene dobile pravo na glas,školovanje,i su iste ispred zakona sa muškarcima nema više prostora za feminizam pogotovo za hard kor feminizam :roll: stvaranje grupacija žena koje tvrde da prestavljajju sve žene i traže da se žene postavljaju u isto ramnište sa muškarcima je nemoguće ,Priroda nas je stvorila da budemo različiti,i točka!!!!!!!!
Žena ima dovolno harizme i sposobnosti za balansiranje odnosa u društvu što norme koje postavlja feminizam može samo da je sputavaju.
..


Izdvojeno i boldano jednostavno nije istina. Žene i muškarci jednostavno nisu isti pred zakonom. Žene su tu u deeeeeebeloj prednosti u odnosu na muškarce......... :-ucelo :-ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 01 srp 2009, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Zrinski je napisao/la:
snezana mk je napisao/la:
Otkako su žene dobile pravo na glas,školovanje,i su iste ispred zakona sa muškarcima nema više prostora za feminizam pogotovo za hard kor feminizam :roll: stvaranje grupacija žena koje tvrde da prestavljajju sve žene i traže da se žene postavljaju u isto ramnište sa muškarcima je nemoguće ,Priroda nas je stvorila da budemo različiti,i točka!!!!!!!!
Žena ima dovolno harizme i sposobnosti za balansiranje odnosa u društvu što norme koje postavlja feminizam može samo da je sputavaju.
..


Izdvojeno i boldano jednostavno nije istina. Žene i muškarci jednostavno nisu isti pred zakonom. Žene su tu u deeeeeebeloj prednosti u odnosu na muškarce......... :-ucelo :-ucelo


U pravu si...nakon samo 12 mjeseci braka (ili čak zajedničkog života - "de facto relationship"), sve se dijeli pola-pola (bez obzira na tko je sve to stekao). Bome moja će prije braka morat potpisati pre-nup agreement :-evotigana

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 11 ruj 2014, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
RajvoSa je napisao/la:
Zrinski je napisao/la:

Izdvojeno i boldano jednostavno nije istina. Žene i muškarci jednostavno nisu isti pred zakonom. Žene su tu u deeeeeebeloj prednosti u odnosu na muškarce......... :-ucelo :-ucelo


U pravu si...nakon samo 12 mjeseci braka (ili čak zajedničkog života - "de facto relationship"), sve se dijeli pola-pola (bez obzira na tko je sve to stekao). Bome moja će prije braka morat potpisati pre-nup agreement :-evotigana


Prepiši na oca i boli te đon.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ~Feministkinje~
PostPostano: 11 ruj 2014, 16:48 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
snezana mk je napisao/la:
Osobno smatram da jedna žena nije dobar šef ,a žena+žena na rukovodnim pozicijama propast.
Različiti smo i to je predivno,baš radi te različitosti se spajamo i radimo savršenu celinu,svatko sa prednostima svojeg spola.


Potpuno se slazem, feminazi je opasan po danasnje drustvo u svim sferama,zene koje pripadaju toj grupaciji imaju problema same sa sobom.kompleksiranost,ljubomora,frustracije...
Lijepo od tebe sto kao djevojka prepoznajes pravu stranu feminazi-ideologije


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 59 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO