HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 15:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 111 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Mislite u plavo i žuto?
Ne bojim, gospodine BBC :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
imaš baš lijepe nokte. zavidim. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 22:35 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Hvala Gabi. Ali nemoj tako, nije sve u noktima, nešto je i u kosi kao što je npr. tvoja. :D

Za negu kose preporučujem kokosovo ulje ali ono koje se može i konzumirati i nanositi na lice, uopšte kožu. Skupo je ali deluje. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Ksenija je napisao/la:
Hvala Gabi. Ali nemoj tako, nije sve u noktima, nešto je i u kosi kao što je npr. tvoja. :D

Za negu kose preporučujem kokosovo ulje ali ono koje se može i konzumirati i nanositi na lice, uopšte kožu. Skupo je ali deluje. :)


kod mene je sve u kosi. =)) nije ostalo keratina za nokte.

meni ne treba ništa za kosu, raste k'o blesava. zimi stavim malo voska na vrhove da se ne elektrizira, inače ništa.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Pa baš zato i kažem da je prelepa. Postavi onu sa skupljenom, okrenuta leđima. Na forumu se ne preporučuje postavljati lice jer neko može fotografiju da zloupotrebi.

Odoh da škljocnem moju kosu. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Agathonikos je napisao/la:
Mislite u plavo i žuto?
Ne bojim, gospodine BBC :D


Vi ne morate raditi ništa, ali baš ništa, osećam to duboko u sebi. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Ksenija je napisao/la:
Pa baš zato i kažem da je prelepa. Postavi onu sa skupljenom, okrenuta leđima. Na forumu se ne preporučuje postavljati lice jer neko može da fotografiju zloupotrebi.

Odoh da škljocnem moju kosu. :zubati


a ako se maskiram? :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Može, i to je umeće.

Najlepši ukras na ženi je osmeh koji zrači iz dubine duše. Neka sam i patetična ali to je istina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32152
Ksenija je napisao/la:
Može, i to je umeće.

Najlepši ukras na ženi je..

Muškarac (c) :smajl034


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 26 sij 2016, 23:48 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Mar-kan je napisao/la:
Muškarac (c) :smajl034


Šališ se. Obično to kažu za muškarce a meni ni jedno nije prihvatljivo ali je šaljivo. :D

Šta reći za one u vremenu kada ga još nisu imale ili one koje će ga tek imati? Mislim da su te najlepše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Agathonikos je napisao/la:
Balavurdiji je skoro pa nebitno kako je žena našminkana, njima je samo do toga da joj ga zavuku, da oprostite na izrazu.
Mi stariji i ozbiljniji malo drugačije gledamo na sve to

Bez uvrede, ali serete, gospodine Agathonikos. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Agathonikos je napisao/la:
tako da itekako primećujemo da li je neka žena lepo i diskretno našminkana ili je hodajući cirkus. Znači imate predivan avatar, gospođice Ksenija :D


Barem citirajte sav tekst, nadobudni gospodine Karmelo :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Agathonikos je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
tako da itekako primećujemo da li je neka žena lepo i diskretno našminkana ili je hodajući cirkus. Znači imate predivan avatar, gospođice Ksenija :D


Barem citirajte sav tekst, nadobudni gospodine Karmelo :D

Naravno da primećujemo, gospodine Agathonikos, a da li bi nas konkluzija naših primećivanja sprečila da se ponašamo kao omladina koju kritikujemo, ostaviću vama da priznate ili ne. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Nema tu prostora za nekakve filosofije, gospodine Karmelo. Imate lepo i diskretno našminkane žene, imate manje ili više napadno našminkane žene koje u zavisnosti od veštine šminkanja mogu delovati ili neprivlačno ili veoma privlačno i imate hodajući cirkus. Moji favoriti su ove prve, od ovih drugih to su ove veoma privlačne dok su se ove treće uvek zaobilazile u širokom luku :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Za razliku od vas, ja sam čovek slabog karaktera, tako da nemam snage da se oduprem ni ovim damama iz treće kategorije vaše gradacije, pogotovu kada imam manje od jednog promila krvi u alkoholu. Svaka vam čast na vašoj samokontroli i uzdržanosti. Ja takav stepen produhovljenosti, nažalost, još nisam dostigao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 01:12 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Neskromno priznajem da spadam u prvu grupu a s vremena na vreme i u drugu ako to okolnosti zahtevaju (kamera i sl.). Ipak dobro baratam četkicama kako po platnu tako i po licu iako lice tretiram najviše prstima i u tome se krije tajna što moja šminka daje efekat kao da je nema. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 01:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ne radi se o nikakvoj samokontroli i uzdržanosti, gospodine Karmelo, reč je o stanju svesti kojom sam obdaren od samih spoznaja o postojanju nežnijeg pola i svega onog što ide uz to :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 01:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ksenija je napisao/la:
Neskromno priznajem da spadam u prvu grupu a s vremena na vreme i u drugu ako to okolnosti zahtevaju (kamera i sl.). Ipak dobro baratam četkicama kako po platnu tako i po licu iako lice tretiram najviše prstima i u tome se krije tajna što moja šminka daje efekat kao da je nema. :D

Mislim da mi se svideo ovaj vaš post, gospođice Ksenija :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 01:21 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Moje je zadovoljstvo, gospodine Agathonikos. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 02:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Fotofrafija sa čašom u ruci sigruno je fotografisna Nokiom 202, kako vidim.


slika

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Mar-kan je napisao/la:
Ksenija je napisao/la:
Može, i to je umeće.

Najlepši ukras na ženi je..

Muškarac (c) :smajl034



kao i obično, Markanov doprinos ovako ozbiljnoj temi je nemjerljiv. :zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Tema za doktoricu W i ostale zainteresirane za razmjenu savjeta, preporuke i mišljenja.

Što se kose tiče koristim većinom domaće maske spravljene na bazi maslinovog ulja. Tako da jednom tjedno pokušam onaj "kemijski sloj" koji šamponi ostavljaju neutralizirati. Inače kosu perem dva puta tjedno. Dugačka je, gusta i zahtjevna.

Šampone mijenjam mjesečno i do dva puta.


SarajkaDjevojka je napisao/la:
Što se tiče pudera što prirodniji izgled je u điru uvjek. Pa ja malo " korektora" nabacim i kreme :)))
Stvarno imam lice koje nažalost za neke velike poduhvata šminkanja nije pogodno.


Zdravo, sapatnice. Ja ni ne volim mnogo šminke, naročito ne da mi lice bude mat i svo zaprašeno, a i ne mogu mnogo da biram. Slabo šta mi stoji jer sam bledunjava i imam čudnu boju očiju, pa još i sa kosom da se uklopi... ne ide. Koža je dodatni problem. Imam mešovitu kožu, samo što više ne vuče na masnu kao ranije, sve je suvlja kako sam starija. Ne može na to da se stavi bilo šta od šminke. Malo suvlja i to još nenormalno osetljiva, i lice i telo i teme glave, a podočnjaci otiču kako god da spavam.

Ne zanima mene kosa ne znam koliko. Pošto mi je koža sranje kakvog nema, normalno, najviše se trudim oko lica. Telefon ću da kupim i da koristim dok ne rikne skroz ili mi ne upadne u lavabo, za to me baš briga, a tako i sa podosta drugih stvari, ali zato mi za lice ništa nije mnogo i gomilam kao luda. Čujem da nešto valja, napali me prodavačica i gotovo. Ništa testeri, probna pakovanja, odmah ja to kupujem. Ako je više stvari iz iste linije, još bolje. I, razume se, veći deo samo prosledim dalje jer mi ne valja, najviše tati da se maže posle brijanja. Odgovara mi isključivo medicinska kozmetika tj. 3-4 proizvođača od 10 i to još nikakav kršteni anti-age ne dolazi u obzir. Ne podnosim. Prirodna kozmetika takođe ne dolazi u obzir, šta god da sam probala zapalilo mi je lice. Iritira čak i peškir, jedno deset godina brišem lice samo maramicama. Za divno čudo, deo oko očiju mi nije osetljiv, neki serum koji se ne prodaje u apoteci ću i da nađem, ali mi zato sve ostalo pravi haos. Ništa, ali ništa gore od suve kože. Naročito kritični vrat i dekolte, a o delu ispod očiju da ne govorim. Imala sam neke dve bore ispod koje sam sanirala, samo se pojavile, ali se i dalje mučim da nađem nešto za taj deo. Probala sam baš puno tih kremica i nikako da nađem pravu, nijedna da mi odgovara 100%.
Osim toga što mi je koža grozna, sreću u životu mi najviše kvari to što sam baksuz. Kad god da nađem nešto što kao da je napravljeno samo za mene, đavola... Ili promene formulu ili povuku iz proizvodnje. Redovno. To je 15 različitih stvari. Naročito se odnosi na šminku.

Kosa dođe poslednja rupa na svirali. Jedino me muči što moram da biram hoću li da mi se ne ispira boja ili da mi kosa izgleda dobro. Volela bih da imam kosu kao ti, liči mi na kosu moje mame. Nažalost, ja ličim na tatu. Pet kila kosurdače kojoj treba pola dana da se osuši. Sudeći po tome kako tati ide, u njegovim godinama ću imati zaliske do kičmenih pršljenova i tri dlake na glavi. Jedino pozitivno je da u 51. moraš dobro da mu se zagledaš u glavu pa da ugledaš neku sedu. Samo što to nije neka kosa. Da radim kao ti, tačno bih imala gnezdo na glavi. Ne može bez jačih preparata.
Meni je kosa i gusta i farbana, ali se ne mrsi. Nije mi jasno zašto se tebi toliko mrsi. Ako već ne voliš da stavljaš svašta na glavu, što ne probaš da promeniš četku? Nemoguće da tako lepa kosa ne može da se raščešlja. Moj mlađi brat ima dugu i kovrdžavu kosu, mrsi se mnogo, njemu je ok Tangle Teezer. Ja je nisam nikad kupila jer mi je ružna. Nisam je ni probala. Čitav život koristim Wet Brush. Spržila sam kosu par puta i tad mi je bila dobra. Meni valja, a sada prave i neke baš lepe, šarene.
Ne znam zbog čega toliko izbegavaš pakovanja i ostalo, lako se to skine. Valjda je fora da se ne taloži. Ne moraš uopšte da se cimaš za dubinsko pranje po salonima. Ako je to i bilo nešto, bar sad su svi poizbacivali šampone za te stvari. Mali milion ih viđam, mislim da može da posluži i bilo koji šampon za bebe bez silikona, parabena ili čega već što treba da se izbegava. Povremeno.
Kad ti se već mrsi, zašto onda ne bi stavljala nešto dodatno a blaže ili da razblažiš ako je jače koncentrovano? Ako baš nećeš, ostaje ti da nađeš šampon da ti to reši.

P.S. Izvini što sam malo zakasnila. U ponedeljak sam zaspala posle posla, juče sam došla kući kasno i počela da ti pišem ali sam zaspala posle treće rečenice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 23:44 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Jeste li za kosu pokušali da koristite brike za mortable?

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 27 sij 2016, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
:confused1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njega kose, tijela i uredjivanje ruku, nokti, nadogradnja .....
PostPostano: 28 sij 2016, 08:20 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Dr Who je napisao/la:
:confused1


Ne znam koliko godina imate, ali devedesetih to je bilo jako popularno.
To je proizvodila neka francusko- ruska firma, prodavalo se u velikim i malim pakovanjima i posebna pakovanja su postojala sa dodatkom (navodno) nekakvog silikona ili tako necega.

Sada su Rusi preuzeli skroz proizvodnju, pa je to postalo malo fuserski, ali i dalje može da se kupi, doduše samo u Tempu.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 111 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO