HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 20:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 123 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
bumbar92 je napisao/la:
Inače ovo žensko sponzorstvo kontam kao prirodno i kao posljednji bastion klasik-žena, koje po patrijarhalnim pravilima i običajima s pravom očekuju da muškarac donese bogat ulov kući, dok ona pripremi ručak i čuva djecu i po tome procjenjuje svog budućeg izabranika. Zauzvrat mu daje ljubavi i memare premda on i nije neki apolon, ali dobro bagera.


Moglo je ovo i jednostavnije ali i pravičnije. Žena koja nije zvanično uposlena zarađuje više plata, to se ne sme zanemariti. Primera radi, ako bi bila maksimalno angažovana na poslu, dobro zarađivala, ne bi postigla sve poslove u kom slučaju bi angažovala ženu ili žene za rad u kući, plati im satnicu. Šta misliš, koliko košta sat rada u stanu? Mnogo a to ženi koju nazivamo domaćicom niko ne beleži ni u staž, ni u priči. Žena i kada ne radi, uvek radi više od supruga bez obzira koliko zarađivao. Konačno, da nije nje takve, ni on ne bi uspevao.

Citat:
Gora kombinacija je lažna sponzoruša ili sponzoraš, npr. ona ne zna skuhat ručak ili u muškom slučaju ne zna zaklat krme, iskopat šanac, oboriti stablo, zaradit dnevnicu...itd. Dakle neka ona/on ulazi u brak ili ljubav zbog love, ali ako ispunjava svoje obaveze kao žena ili muž to se u budućnosti ispegla i postane bračna harmonija, dok su lažnjaci u svakom slučaju prevaranti i lažovi te u pravom smislu pijavice, sponzoruše i sponzoraši.


Sve bih rekla da mnogi u braku peglaju naveliko. Brakvi uglavnom i opstaju zbog materijalnih interesa a harmonija, to samo oni znaju dok je za ostale sve iza maske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Ksenija je napisao/la:
Moglo je ovo i jednostavnije ali i pravičnije. Žena koja nije zvanično uposlena zarađuje više plata, to se ne sme zanemariti. Primera radi, ako bi bila maksimalno angažovana na poslu, dobro zarađivala, ne bi postigla sve poslove u kom slučaju bi angažovala ženu ili žene za rad u kući, plati im satnicu. Šta misliš, koliko košta sat rada u stanu? Mnogo a to ženi koju nazivamo domaćicom niko ne beleži ni u staž, ni u priči. Žena i kada ne radi, uvek radi više od supruga bez obzira koliko zarađivao. Konačno, da nije nje takve, ni on ne bi uspevao.

Sve bih rekla da mnogi u braku peglaju naveliko. Brakvi uglavnom i opstaju zbog materijalnih interesa a harmonija, to samo oni znaju dok je za ostale sve iza maske.


Pogrešno si razumijela, valjda zato što sam naveo da žena samo kuha, a muškarac kopa, cijepa, lovi..., dakle pravično je reći da jednako rade bez obzira na potrošene kalorije i energiju, a ne netko manje ili više, ako ne vjeruješ usporedi i pokušaj obaranje i cijepanje bukve zamijeniti sa pranjem poda,...mogu i ja izvrtati do zore kao ti, ali poenta je da se podrazumijeva ljubav i bračni sklad, a ne tezgarenje i svađe tko je više ili manje privrijedio u braku, tu se već miriše "sponzorstvo" s jedne ili druge strane.

Ljubav pegla sve "neravnine".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 12:46 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Izgleda da ti u klin ja u ploču. slika

Gde sam ja izvrtala? Pa zašto se za ženu kaže da je slabiji pol (i naravno lepši slika ). Za nju je npr. pranje poda jednako teško kao za muškarca cepanje bukve. A ko još to radi i dajmo malo o sadašnjosti.

Ko bi znao koliko je ljubavi u jednom naizgled harmoničnom braku? Po meni je to suvišno procenjivati jer često i sami partneri daju lažnu sliku.

Ljubav ništa ne pegla, ona ne zamera ni jednoj neravnini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 12:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ksenija je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Ovo neka fora iz Alana Forda?
Mada, kad bolje razmislim meni to odgovara jer ja imam novca - uvijek se nađe 20-30 eura kad me pretreseš.

Ma kako da nije, sve što pišem fore su iz Alana Forda.
I... šta kažeš, pretresaju te?! Bog sami zna na šta ličiš čim ne zaneme pred tvojom muževnošću već se late pretresanja džepova. slika


slika

Šta mi fali, ti si kao fol bolja a?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Ni na tren neću posumnjati da to nisi ti. Čim sam ti ugledala avatar već mi je bilo sumnjivo. Ali ne brini, naćiće se već neka ako ništa drugo, ono zbog 20-30 €. I pusti je neka te džepari, šta će jadna drugo od tebe. slikaslikaslika
Šta te je briga kakva sam ja? Moj momak je lep pa ti zaključi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Ksenija je napisao/la:
Izgleda da ti u klin ja u ploču. slika

Gde sam ja izvrtala? Pa zašto se za ženu kaže da je slabiji pol (i naravno lepši slika ). Za nju je npr. pranje poda jednako teško kao za muškarca cepanje bukve. A ko još to radi i dajmo malo o sadašnjosti.

Ko bi znao koliko je ljubavi u jednom naizgled harmoničnom braku? Po meni je to suvišno procenjivati jer često i sami partneri daju lažnu sliku.

Ljubav ništa ne pegla, ona ne zamera ni jednoj neravnini.


Ljubav je slijepa, valjda se to zna od prije, ali danas situacija nalaže budnost i četri oka, ljubav je danas slabost, tako ispada.

To da je žena "slabiji pol" je natruha spolne diskriminacije i muškog šovinizma ako se gleda u svijetlu današnje borbe za ženska prava..., točnije izjednačavanje sa muškim pravima.
Vjeruj da u sadašnjoj Bosni, a i svijetu ima svega, žene još kopaju i rade kao u srednjem vijeku, jes da su to pripizdine, ali znaš sama da toga ima i u Srbiji od obaranja bukava i pranja podova do porobljavanja i iskorištavanja, pa nismo u Disneylandu.

Da skratim, tražiti ili očekivati iskrenu ljubav na prvi pogled bez pogleda u novčanik ili obiteljsko imanje, u sadašnjem svijetu jeste utopija i bijeg od realnosti jer u bijedi i siromaštvu i najveće ljubavi popuste i raspadaju se.

"Kad se ima i voli se",...stara krilatica jednog mudrog čovjeka.

Zato ne zamjeram nikome zbog sponzorašenja, iako znam da je to antiromantika, neiskreno itd. ali tako stvari stoje u sadašnjici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 14:01 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
bumbar92 je napisao/la:
Ljubav je slijepa, valjda se to zna od prije, ali danas situacija nalaže budnost i četri oka, ljubav je danas slabost, tako ispada.

Ljubav nije promenljiva kategorija i ne bih govorila o njenoj različitosti nekad i sad. Ljudi su promenljivi usklađujući se s civilizacijskim tekovinama, te neretko unize i sebe i ljubav. Valja biti IN, misle neki. Kako sam konzervativna kada su takve stvari u pitanju, na ljubav gledam jednako kao moja pok. prababa Iva.

Citat:
To da je žena "slabiji pol" je natruha spolne diskriminacije i muškog šovinizma ako se gleda u svijetlu današnje borbe za ženska prava..., točnije izjednačavanje sa muškim pravima.


Akcenat sam stavila na fizičku konstituciju i potkrepila cepanjem bukvi i pranjem poda. Naravno, drugačije ne vidim da je žena slabija, naprotiv. Inače, protivnik sam feminističkih budalaština. Hoću da budem žena onakva kakvom me je Bog stvorio a ne da se "dorađujem" i približavam modelu muškarca.

Citat:
Vjeruj da u sadašnjoj Bosni, a i svijetu ima svega, žene još kopaju i rade kao u srednjem vijeku, jes da su to pripizdine, ali znaš sama da toga ima i u Srbiji od obaranja bukava i pranja podova do porobljavanja i iskorištavanja, pa nismo u Disneylandu.


Znam da još uvek ima i toga, ali između toga i Disnilenda postoji i jedno Sarajevo, Beograd, Zagreb i da ne idem dalje u EU, ne mili mi se.

Citat:
Da skratim, tražiti ili očekivati iskrenu ljubav na prvi pogled bez pogleda u novčanik ili obiteljsko imanje, u sadašnjem svijetu jeste utopija i bijeg od realnosti jer u bijedi i siromaštvu i najveće ljubavi popuste i raspadaju se.


U fundamentu se ne slažem. Moj čvrsti stav jeste da ljubav gradi što bi značilo da oba novčanika mogu biti prazna, a onda će ih dvoje u ljubavi popuniti prema ličnim potrebama, sposobnostima itd. Evo jedne mudre misli "Nije važno ni ko si, ni šta imaš, ako si voljen - pobedio si." (ne sećam se autora, možda Niče).

Citat:
"Kad se ima i voli se",...stara krilatica jednog mudrog čovjeka.


Ništa mudrac nije rekao što bi negiralo izreku "mog" mudraca. Stvoriš nešto pa si srećan, i tako ideš dalje ali, moraš znati kada češ stati da bi ostao zadovoljan.

Citat:
Zato ne zamjeram nikome zbog sponzorašenja, iako znam da je to antiromantika, neiskreno itd. ali tako stvari stoje u sadašnjici.

Što bih ja više poštovala i sledila sadašnjicu nego sebe? Dovoljno nas je zarobila pa ne mora baš i srce da mi tikataka u njenom ritmu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 14:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30417
Bobovac je napisao/la:
Ksenija je napisao/la:
Ma kako da nije, sve što pišem fore su iz Alana Forda.
I... šta kažeš, pretresaju te?! Bog sami zna na šta ličiš čim ne zaneme pred tvojom muževnošću već se late pretresanja džepova. slika


slika

Šta mi fali, ti si kao fol bolja a?


Što je muškarac bez brkova? :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Liči na onog "Neđu muslimanskog".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 13 pro 2012, 21:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ksenija je napisao/la:
Šta te je briga kakva sam ja? Moj momak je lep pa ti zaključi.



Pa naravno, ne kažu zalud - suprotnosti se privlače! :zubati

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 14 pro 2012, 07:38 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Bobovac je napisao/la:
Pa naravno, ne kažu zalud - suprotnosti se privlače! :zubati


Ako pretpostavimo da je ova tvoja u ovom kontekstu primenljiva, dalo bi se zaključiti da je tvoja lepša polovina iznadprosečno pametna.

P.S. I daj uozbilji se, nismo deca, degradiraš temu. slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 14 pro 2012, 08:30 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Kombinirajte svoje osobine !;)

Iz sve 4 kategorije, ako je pozitivnih osobina vise- rezultat je jasan.Logicno.

To su samo primjeri.A svaka osoba je dovoljno pametna da razluci sto joj je mana, sto vrlina i sto se da popraviti u njenom ponašanju.

Pessimus, nisi dakle objektivan u sopstvenoj procjeni, ako se vidis kao najbolja kombinacija.Tastina / sujeta je takodje negativna osobina :zubati


Pamet nema veze sa dobrim razlučivanjem sopstvenih mana i vrlina. Ko je za sebe ikada rekao da je loš? Još uvek ne "vidim" dovoljno valjan dokaz da je iko od nas izvan "sveta" obmana i zabluda bez kojih sujeta jednostavno ne može jer one su njen glavni sastojak.

Mudri znaju da količinu samopouzdanja valja ispratiti jednakom količinom sumnje. Jednostavnije, ko pogodi u metu promašio je sve ostalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 08:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
LOLWUT

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 08:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ministry of Sound je napisao/la:
LOLWUT

slika



Tko je ovdje komu sponzor? Koliko vidim muškarac ima veće grudi.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 08:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30417
Ministry of Sound je napisao/la:
LOLWUT

slika


U se, na se i poda se. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ko blizanka od emt, samo što je emt za barem 1 bod bolja.

Što se tiče dobro uhranjenog: #ballin #YOLO #swag #biatches #LML

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Predočavam si scenu kada pohlepno jedu i vrte u ustima ove kukuruze, a onda se romantično umašćeni započinju gađati ostacima iz ovala... :zubati

Nikad ne znaš šta neke na prvi pogled "čudne" kombinacije privlači...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vama dosadno ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Kaj je sad bibač?!?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je zanimljivo samo ako je čovjek vlasnk jedne sponzoruše.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
ne kontam, čemu frka...

te stvari su prolazne, ili si bio/upoznao sponzora/sponzoršu ili ćeš to tek postati/upoznati, kratkotrajno vjerovatno, jer ako se to oduži ili pretvori u brak/vlasništvo, kak ti veliš, onda to nije sponzorstvo već neko nekome godinama krv pije, visi na grbači a to onda i nije baš zanimljivo.

Za jednu noć ili avanturu sa sponzorušom ne moraš biti "vlasnik".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nije u pitanju "jedna noć" niti prostitutka. Brak, "all in".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Jeste ako si moron i ne detektiraš sponzorušu, onda će te preveslati, a u tom slučaju je to sretna kombinacija i priča zatvorena sa epilogom "moron uhvatio zgodnu ribu".

...ima svakakvih sponzoruša: za brak, za vikend, za ljetovanje, krstarenje,...ove za brak su još oke ako rode djete, dok ove prolazne dobiju ono što žele i ćao, ne mislim na prostituke jer tu je stvar jasna.
Meni je to sasvim ok s obzirom u kakvom svijetu živimo, a da je moralno nije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ministry of Sound je napisao/la:
Ko blizanka od emt, samo što je emt za barem 1 bod bolja.

Što se tiče dobro uhranjenog: #ballin #YOLO #swag #biatches #LML


Šta ti znače ove riječi iza taraba?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sponzoruše ili "ja tebi, ti meni, sve fer" ?
PostPostano: 29 tra 2013, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Buduci da je BBC sponzorusa, mozete li mu zamislit zenu? :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 123 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO