HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 05 ožu 2013, 08:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Naša Kvačica je napisao/la:
Na temu bi se moglo toliko toga napisati. :001_rolleyes

Za sada samo, Sarajka, prilično si dobro shvatila muški mozak i mislim da si na dobrom putu da nekom budeš idealna žena iz snova. Samo nemoj naći nekakvog idiota. Neka bude dostojan takvog dragulja. :palacgore1


Zahvaljujem, zahvaljujem.Trudiću se :)

Citat:
Ženski i muški mozak ne razmišljaju jednako
Ne može se poreći da postoje „muške“ i „ženske“ karakteristike, zbog kojih na radnom mjestu dolazi do sukoba...
slika



Od samog rođenja jasno je da ženski i muški mozak funkcionira drugačije, pa zato nije niti čudno da vrlo često u privatnim, pa tako i poslovnim situacijama između žena i muškaraca dolazi do sukoba mišljenja u načinu djelovanja, poslovanja, svega vezanog za posao.

Upravo ti problemi nastaju zbog drugačijeg načina komuniciranja, načina na koji se zahtjeva akcija, prihvaća savjet, daje određena reakcija i vrijeme u kojem se ona daje. Žene i muškarci čak imaju različite načine izražavanja zahtjeva za obavljanjem određenog posla.
Zbog toga vrlo lako može doći do nesporazuma, pa čak i svađa. Kada je i cilj isti, načini dolaženja do tog cilja su često vrlo drugačiji.

U današnje vrijeme žene vrlo polako, ali sigurno zauzimaju vodeća mjesta malim, srednjim i velikim tvrtkama, pa se i zato sve više priča upravo o problematici komunikacije između žena i muškaraca. Naravno, ne radi se samo o komunikaciji unutar određene radne organizacije, nego i o komunikaciji s klijentima i poslovnim partnerima.

Ovo je izrazito višeslojna problematika u kojoj su napisane brojne studije i knjige, te rađena mnoga istraživanja, a koju je vrlo teško obrazložiti u jednom tekstu. Ipak, pokušat ćemo barem zagrepsti po površini ove problematike žensko-muških poslovnih odnosa i načina ophođenja i komunikacije.

Kako muškarci i žene komuniciraju?

Da ne bude zabune, kada je u pitanju komunikacija ne postoji pojam „tipičan muškarac“ ili „tipična žena“. Ljudi su prvenstveno individue, različitih karaktera koji su uvjetovani biološkim, kulturnim i odgojnim nasljeđem. No, ne može se poreći da postoje „muške“ i „ženske“ karakteristike, zbog kojih na radnom mjestu dolazi do sukoba.

Krive pretpostavke dovode do krivih zaključaka, samo zato jer žene razmišljaju drugačije nego muškarci. Zato smo odlučili predstaviti šest različitih scenarija komunikacije između spolova i zbog čega dolazi do razilaženja mišljenja i potencijalnih problema.

1. Igra moći

Ženski način - Žene imaju tendenciju postavljanja puno pitanja prije nego što započnu neki posao.
Muški način - Zbog toga, muškarci imaju dojam da žene ne znaju svoj posao. Njihov razum im govori, da su sposobne za obavljanje određenog posla, ne bi postavljale toliko pitanja, nego bi obavile taj posao.

Ono što je istina je da žene često potvrđuju već poznate podatke prije nego što započnu s poslom, kako bi poboljšale svoju učinkovitost.
Dakle, kada žene ispituju pitanja i utvrđuju činjenice, muškarci to vide kao nesposobnost i neznanje. Ono što je zanimljivo spomenuti je da žene za muškarce koji ne postavljaju pitanja misle da su savršeno upućeni u svoj posao, što često nije slučaj.

Zbog toga se ženama koje su nadređene muškarcima preporučuje da utvrde zna li muškarac obaviti zadataka koji mu je zadan. Jedan od načina je nadzor posla od samog početka, te da ponude pomoć ako zadatak negdje „zapne“.

2. Slijepa ulica

Ženski način - Žene u komunikaciji često koriste anegdote i situacije iz privatnog života.
Muški način - Muškarci koriste metafore o autima, sportu i ratu.

Ovakav dijalog može vrlo brzo doći do „slijepe ulice“. Žene često ne prate sportska događanja, automobilsku industriju ili utrke, niti su upoznate s ratnim strategijama i primjenama oružja, zbog čega nerijetko događa da ne razumiju ili krivo razumiju na što muškarci impliciraju. Situacija je nerijetko i obrnuta, no situacije iz svakodnevnog života muškarci mnogo lakše razumiju.

Upravo taj način neformalne komunikacije koja se događa u poslovnim krugovima, zatvara vrata ženama u muški krug i obrnuto. Zbog toga se savjetuje da se u takvim situacijama koristi „žargon“ koji će razumjeti obje strane.

3. Način vođenja

Ženski način - Odrastajući, žene najčešće pokušavaju uspostaviti veze s različitim ljudima.
Muški način - Odrastajući, muškarci žele biti u vodećoj poziciji.

Zbog toga, žene i muškarci sam način vođenja i upravljanja vide na drugačiji način. Žene imaju tendenciju da bolje surađuju s svojim podređenima i nadređenima, s naglaskom na dobrom poslovnim odnosima i suradnji, dok muškarci neprestano očekuju i postavljaju izazove, neovisno na kojoj bili poziciji.

Zbog načina na koji vide vođenje i upravljanje, često se dolazi do sukoba, pa može se čak reći u uvrijeđenih ega, s obje strane.
Kada muškarci nastupaju previše oštro i zapovjedno, žene to vide kao još jednu od muških nesigurnosti. Muškarci pak žene vide kao osobe koje nemaju samopouzdanja ili pak slaba uvjerenja, pa moraju raditi mnogo više kako bi uspjele.

Ni jedno od tih percepcija nije točna, no ono što bi trebali i jedni i drugi je naći se na pola puta. Muškarci moraju naučiti više surađivati, a žene preuzeti inicijativu u svoje ruke.




4. Zaobilazni put ili prečica

Ženski način - Žene vole pričati i slušati priče, uključujući one koje imaju probleme i pogreške, obrate i ponovne preobrate. To je njihov način na koji uspostavljaju vezu i grade poslovne odnose.
Muški način - Muškarci odmah gađaju „u sridu“. Način i razlog zbog čega se nešto dogodilo, nije bitan. Važan je put i cilj.

Rezultat je nestrpljenje koje se događa između njih. Žene najčešće traže detalje kako bi iskazale brigu, da pokažu svoju ekspertizu u određenom području i da potvrde svoje pretpostavke. Muškarci pak „putem“ prikupljaju informacije, samo kako bi dobili općenitu sliku, bez po njima, trivijalnih i nevažnih detalja.

Svaki spol može imati koristi od međusobne komunikacije, ako se pronađu na sredini. Muškarci bi trebali pokušati češće i opširnije objasniti ono što misle, a ne donositi nesmotrene zaključke, dok žene trebaju dovesti u red svoje misli i dati konačan zaključak.

5. Razmjena energije

Ženski način - Žene imaju tendenciju tretirati svoje kolege kao oca, supruga, partnera.
Muški način - Muškarci imaju tendenciju tretirati kolegice kao majke, žene, partnerice.

Iako vam se ovo na prvi pogled može činiti apsolutno isti način tretiranja, to je upravo način s kojim će najlakše doći do problema i krive komunikacije. Naime, ljudi na svoje radno mjesto prenose seksualnu dinamiku koja se nalazi u njihovom domu, te imaju tendenciju gravitirati osobama koje im odgovaraju po toj dinamici u privatnom životu.

Često preslikavaju svoju privatnu situaciju na poslovnu, te svoje frustracije iskaljuju na poslu, reagiraju na isti način, kada je u pitanju tko je u pravu, a tko nije o bilo kojoj situaciji da je riječ.

6. Činjenice i osjećaji

Ženski način - Žene općenito mnogo lakše govore o svojim osjećajima.
Muški način - Muškarci se mnogo češće zadržavaju oko činjenica i zanemaruju osjećaje.

Rezultat je najčešće vrlo loša komunikacija. Naime, svaka komunikacija ima dvije komponente, činjeničnu i osjećajnu, a do problema dolazi kada se zanemaruje jedna od tih dviju komponenti. Naravno, podjela između činjenica i osjećaja ne može biti pola-pola, ta podjela mora imati određeni omjer, ovisno o situaciji.

Kada je riječ o poslovnom komuniciranju, emocija je ona komponenta koja mora imati manji udio, ali ne smije biti zanemarena. Primjerice, i muškarac i žena koji komuniciraju znaju da je teško, što je emocionalna komponenta, dok isto znaju da postoje određene činjenice koje trebaju u obzir kako bi sagledali problem, a to je ona racionalna, činjenična komponenta. To je ispravan način komunikacije, koja može dovesti do pozitivnih rješenja.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Citat:
Moon: Da ima više žena u svom vrhu, BiH bi više napredovala
- Moramo se oštro suprotstaviti nasilju nad ženama, nejednakom odnosu prema ženama pri zapošljavanju, nejednakim plaćama i slabom angažiranju žena u politici. Ambasada SAD-a pruža snažnu podršku vlastima BiH u rješavanju ovih pitanja, rekao je ambasador SAD-a u BiH Patrick Moon
slika

Šerka, prilika koja se ne propušta.




Agencija za ravnopravnost spolova BiH, NATO-štab Sarajevo i Ambasada SAD-a u BiH organizirali su danas u Sarajevu, povodom Međunarodnog dana žena, konferenciju koja za cilj ima skretanje pažnje na izazove s kojima se susreću žene u BiH.
Također, ovo je bila i prilika da se ukaže na pozitivne pomake u oblasti ravnopravnosti spolova u BiH.

Direktorica Agencije za ravnopravnost spolova BiH Samra Hadžiabdić-Filipović istakla je da je stanje u vezi s ravnopravnosti žena u BiH daleko od idealnog, ali da je BiH, u posljednje vrijeme, poduzela ozbiljne korake ka ostvarivanju ovog cilja.

- BiH je potpisala prvu obvezujuću Konvenciju Vijeća Evrope - Istanbulsku konvenciju, a svi nivoi vlasti su dali suglasnost za njenu provedbu. Također, gender centri FBiH i RS-a u svoje strategije su uključili norme iz ove konvencije - pojasnila je
Hadžiabdić-Filipović.

BiH je, dodala je, prva zemlja u regiji koja je napravila Akcioni plan 1325 koji se već drugu godinu uspješno provodi. Podsjećamo, riječ je o provedbi Konvencije UN-a 1325 "Žene, mir i sigurnost".

- Još je mnogo toga ispred nas, još imamo diskriminaciju žena prilikom, recimo, zapošljavanja i mi nastavljamo, zajedno s partnerima, rješavanje i ovih, ali i ostalih pitanja - zaključila je.

Komandant NATO-štaba Sarajevo Walter Lord naglasio je da NATO intenzivno radi, u suradnji s OSBiH, na provedbi Konvencije 1325.

- Međunarodni dan žena je dan kada najbolje prepoznajemo značaj ravnopravnosti spolova. Ova konvencija je vrlo bitna i mi se trudimo da ženama u OSBiH osiguramo jednake šanse za trening i obuku kao i poboljšamo uvjete života i rada pripadnica OSBiH - istakao je Lord.

Uz čestitku ženama povodom 8. marta, ambasador SAD-a u BiH Patrick S. Moon kazao je da je uvjeren da bi BiH puno više napredovala kada bi u njenom vrhu bilo više žena.

- Moramo se oštro suprotstaviti nasilju nad ženama, nejednakom odnosu prema ženama pri zapošljavanju, nejednakim plaćama i slabom angažiranju žena u politici. Ambasada SAD-a pruža snažnu podršku vlastima BiH u rješavanju ovih pitanja - rekao je Moon.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Moon očito ne razumije naše bosanske zakone koji se ticu ženskih sloboda, čak je i ustavom BIH propisano da žene imaju potpunu slobodu kretanja na pravcima šporet-veš mašina-spavaca soba, prema tome bolje mu je da se brine za žene u svojoj zatucanoj zemlji a da naše pusti na miru, ima tko brinut o njima

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
TG-B.B.B je napisao/la:
Moon očito ne razumije naše bosanske zakone koji se ticu ženskih sloboda, čak je i ustavom BIH propisano da žene imaju potpunu slobodu kretanja na pravcima šporet-veš mašina-spavaca soba, prema tome bolje mu je da se brine za žene u svojoj zatucanoj zemlji a da naše pusti na miru, ima tko brinut o njima


Zvučiš potpuno necivilizirano i rušiš dudu-u imidz ovim upisom.Samoukini se !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Da se samoukinem?!?! pa valjda imam pravo na svoje mišljenje, možda sam malo konzervativan ali imam pravo na slobodno izražavanje, i kako ja to dudu rušim imidž?!?, svatko ima pravo na svoje mišljenje, demokracija sestro! kao što si i ti izabrala da umjesto obavljanja kućanskih poslova filozofiraš tu na forumu

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
TG-B.B.B je napisao/la:
Da se samoukinem?!?! pa valjda imam pravo na svoje mišljenje, možda sam malo konzervativan ali imam pravo na slobodno izražavanje, i kako ja to dudu rušim imidž?!?, svatko ima pravo na svoje mišljenje, demokracija sestro! kao što si i ti izabrala da umjesto obavljanja kućanskih poslova filozofiraš tu na forumu


Nisam ja kriva što mi je radno vrijeme fleksibilno :D

Inače sam odlična domaćica i savršena kuharica.Briljantna udavača !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Da završim u mirnom tonu, sretan ti međunarodni dan žena, kakva si takva si al ipak si žensko, valjda..

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
TG-B.B.B je napisao/la:
Da završim u mirnom tonu, sretan ti međunarodni dan žena, kakva si takva si al ipak si žensko, valjda..


Hvala.

Tko zna jesam li.Istina je Voda duboka !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Citat:
Moon: Da ima više žena u svom vrhu, BiH bi više napredovala
- Moramo se oštro suprotstaviti nasilju nad ženama, nejednakom odnosu prema ženama pri zapošljavanju, nejednakim plaćama i slabom angažiranju žena u politici. Ambasada SAD-a pruža snažnu podršku vlastima BiH u rješavanju ovih pitanja, rekao je ambasador SAD-a u BiH Patrick Moon
slika

Šerka, prilika koja se ne propušta.




Agencija za ravnopravnost spolova BiH, NATO-štab Sarajevo i Ambasada SAD-a u BiH organizirali su danas u Sarajevu, povodom Međunarodnog dana žena, konferenciju koja za cilj ima skretanje pažnje na izazove s kojima se susreću žene u BiH.
Također, ovo je bila i prilika da se ukaže na pozitivne pomake u oblasti ravnopravnosti spolova u BiH.

Direktorica Agencije za ravnopravnost spolova BiH Samra Hadžiabdić-Filipović istakla je da je stanje u vezi s ravnopravnosti žena u BiH daleko od idealnog, ali da je BiH, u posljednje vrijeme, poduzela ozbiljne korake ka ostvarivanju ovog cilja.

- BiH je potpisala prvu obvezujuću Konvenciju Vijeća Evrope - Istanbulsku konvenciju, a svi nivoi vlasti su dali suglasnost za njenu provedbu. Također, gender centri FBiH i RS-a u svoje strategije su uključili norme iz ove konvencije - pojasnila je
Hadžiabdić-Filipović.

BiH je, dodala je, prva zemlja u regiji koja je napravila Akcioni plan 1325 koji se već drugu godinu uspješno provodi. Podsjećamo, riječ je o provedbi Konvencije UN-a 1325 "Žene, mir i sigurnost".

- Još je mnogo toga ispred nas, još imamo diskriminaciju žena prilikom, recimo, zapošljavanja i mi nastavljamo, zajedno s partnerima, rješavanje i ovih, ali i ostalih pitanja - zaključila je.

Komandant NATO-štaba Sarajevo Walter Lord naglasio je da NATO intenzivno radi, u suradnji s OSBiH, na provedbi Konvencije 1325.

- Međunarodni dan žena je dan kada najbolje prepoznajemo značaj ravnopravnosti spolova. Ova konvencija je vrlo bitna i mi se trudimo da ženama u OSBiH osiguramo jednake šanse za trening i obuku kao i poboljšamo uvjete života i rada pripadnica OSBiH - istakao je Lord.

Uz čestitku ženama povodom 8. marta, ambasador SAD-a u BiH Patrick S. Moon kazao je da je uvjeren da bi BiH puno više napredovala kada bi u njenom vrhu bilo više žena.

- Moramo se oštro suprotstaviti nasilju nad ženama, nejednakom odnosu prema ženama pri zapošljavanju, nejednakim plaćama i slabom angažiranju žena u politici. Ambasada SAD-a pruža snažnu podršku vlastima BiH u rješavanju ovih pitanja - rekao je Moon.

Ovo je jedna jako populistička izjava pošto ni žene na rukovodećim političkim pozicijama ne bi doprinijele nikakvoj promijeni, osim naravno promjeni načina djelovanja, dok bi "žestina" uperena protiv "protivnika" nažalost ostala ista, pošto znači i tada bi došlo do "rata", samo drugim sredstvima, jer koja je razlika između sveopšteg muškog rezona i rezonovanja sa jedne strane i sveopšteg ženskog rezona i rezonovanja sa druge.

Naime, muškarca kada ga nešto jako muči u većini slučajeva potegne za flašom, dok ženu kada nešto jako muči u većini slučajeva potegne za pilulama za smirenje.

Kada žena dogovara nešto ona to radi diplomatski i efikasno, dok kada muškarac nešto dogovara on dilove sklapa takoreći "ispod stola" što je takođe efikasna metoda.

Kada žena plače ona plače izvana, a kad muškarac plače, on plače u sebi.

Kada se sve sabere, isto bi sve bilo, samo bi način na koji se "posluje" bio drugačiji.

Isto sranje, samo drugo pakovanje. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 16:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
Znam gomilu Hrvata koji su na prvim izborima glasovali za Biljanu Plavšić jer je žensko i očekivali da će biti razumna. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Balkanske predrasude na djelu.Pazi Vladeka i poredjenja flaša i tableta za umirenje.A mister Kvačica uzeo Biljanu kao argument :D

Momci, očekivala sam više :)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 17:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Balkanske predrasude na djelu.Pazi Vladeka i poredjenja flaša i tableta za umirenje.A mister Kvačica uzeo Biljanu kao argument :D

Momci, očekivala sam više :)


Mene je samo iz nekog razloga podsjetilo. Nisam mislio nekakvo veliko pravilo ili predrasude izvodit. :zubati

Ako hoćeš ozbiljno, protiv sam bilo kakvih diskriminacija. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 08 ožu 2013, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Balkanske predrasude na djelu.Pazi Vladeka i poredjenja flaša i tableta za umirenje.A mister Kvačica uzeo Biljanu kao argument :D

Momci, očekivala sam više :)

Nego, umalo da zaboravim, sretan ti dan žena.

slika

:zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 09 ožu 2013, 00:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Naša Kvačica je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Balkanske predrasude na djelu.Pazi Vladeka i poredjenja flaša i tableta za umirenje.A mister Kvačica uzeo Biljanu kao argument :D

Momci, očekivala sam više :)


Mene je samo iz nekog razloga podsjetilo. Nisam mislio nekakvo veliko pravilo ili predrasude izvodit. :zubati

Ako hoćeš ozbiljno, protiv sam bilo kakvih diskriminacija. :palacgore1



To se zove otvoren pristup, kultura i prošireni vidici :)


@Vlado, hvala

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 09 ožu 2013, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
TG-B.B.B je napisao/la:
Logično je da je ženski mozak manji, a zašto je to tako najbolje je objasnio legendarni hrvatski zastupnik dr. Anto Kovačević



Ispravak netočnog navoda. Govorio je o Vesni Pusić, a ne o svim ženama.

Ja bi dodao da je bio poprilično galantan. Mislim da većina Pusićku ne drži dobrom ni za mudraca ali ni za madraca.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 09 ožu 2013, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
VI uzimate zenski uzorak u omjeru 1:1000000.

Zaboga !Kako se provode takve studije ?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 09 ožu 2013, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Naša Kvačica je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Balkanske predrasude na djelu.Pazi Vladeka i poredjenja flaša i tableta za umirenje.A mister Kvačica uzeo Biljanu kao argument :D

Momci, očekivala sam više :)


Mene je samo iz nekog razloga podsjetilo. Nisam mislio nekakvo veliko pravilo ili predrasude izvodit. :zubati

Ako hoćeš ozbiljno, protiv sam bilo kakvih diskriminacija. :palacgore1


Ma ti jedan najobičniji mučki papučar, zbog takvih poput tebe nikad nećemo imati stolni grad!!

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 09 ožu 2013, 21:40 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Dragi muskarci,
Mi zene smo PERFEKTNE zato sto ne postajemo CELAVE, imamo INTERANCIONALNI dan, mozemo obuci i ROZE i PLAVO bez problema; mi smo sigurne da su nasa deca NASA, imamo PRVENSTVO u slucaju brodoloma, ne placamo racune u kinu ili restoranima, prve smo oslobodjene u slucaju da smo u grupi taoca, ako smo prevarene mi smo ZRTVE, ako prevarimo oni su ROGONJE, mi mozemo prespavati sa prijateljicom bez da nas odmah osude kao HOMOSEKSUALKE, mi mozemo obratiti paznju na VISE STVARI u isto vreme.

Zena ambasadora je AMBASADORKA, a sta je muz ambasadorke? Zena predsednika je PRVA ZENA, a sta je muz predsednice? Ako resimo da radimo "muske" poslove mi smo PIONIRKE, a muskarac koji resava "zenske" poslove za nas je "ZLATAN" a za muskarce "********". I najzad, mi smo sposobne da radimo apsolutno sve sto muskarci rade i to na STIKLAMA!!!

Preuzeto sa FB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ženski mozak manji, ali efikasniji od muškog
PostPostano: 09 ožu 2013, 21:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
TG-B.B.B je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Mene je samo iz nekog razloga podsjetilo. Nisam mislio nekakvo veliko pravilo ili predrasude izvodit. :zubati

Ako hoćeš ozbiljno, protiv sam bilo kakvih diskriminacija. :palacgore1


Ma ti jedan najobičniji mučki papučar, zbog takvih poput tebe nikad nećemo imati stolni grad!!


Nisam bolan, ja sam šovinist. Ne tako davno forumašice su se plebiscitarno složile oko toga. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 38 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO