Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9777
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Apstinencija = marginalizacija, Hrvati, iziđimo na izbore!
Svjesni situacije u kojoj se hrvatski narod Bosne i Hercegovine trenutno nalazi članovi Hrvatskog studentskog politološkog foruma odlučili su pokrenuti medijsku akciju naziva Apstinencija = marginalizacija, Hrvati, izađimo na izbore!“
Shvaćajući važnost ove akcije i trenutka u kojem se nalazimo istoj su se priključili i Zavičajni klub hercegovačkih studenata te Udruga bosanskih studenata kako bi se dokazalo da je moguće jedinstvo bilo kakvih organizacija, institucija pa i politički stranaka kada postoji istinska spremnost da se pomogne vlastitom narodu.
Iako je velika većina ljudi razočarana dosadašnjim (ne)djelovanjem hrvatskih predstavnika u strukturama vlasti, naš ne izlazak ne izbore bi još dodatno pogoršao situaciju u kojoj se Hrvati Bosne i Hercegovine trenutno nalaze.
Stoga Vas pozivamo da 3. listopada 2010 godine izađete na birališta te pozovete svoje sunarodnjake da isto učine jer budućnost svih nas je u našim rukama.
Važno je istaknuti samo neke od činjenica koje idu u korist toga zašto je od iznimne važnosti da 3. listopada iziđemo na Izbore:
1. Marginalizacija – politički utjecaj Hrvata BiH daleko je od razine utjecaja jednoga konstitutivnog naroda. Manji postotak izlaska na izbore značio bi i još manji utjecaj hrvatskih predstavnika u strukturama vlasti što dovodi do daljnje marginalizacije jednoga od na papiru konstitutivnih naroda.
2. Ustavne promjene – iako dio političkih elita preko svojih medija svjesno manipulira javnost da od ustavnih promjena neće biti ništa, taj proces je jednostavno neizbježan jer je ovakva BiH neodrživa. Veći broj hrvatskih predstavnika u strukturama vlasti znači i bolju poziciju našega naroda kod pregovora oko promjena Ustava, a za to je jednostavno potreban masovan izlazak na izbore.
3. Ekonomija i gospodarstvo – nije nikakav nacionalizam ustvrditi da su krajevi Bosne i Hercegovine s većinskim hrvatskim stanovništvom nakon rata bili gospodarski najrazvijeniji. No, današnja slika nažalost nije toliko dobra. Prostori s hrvatskom većinom sve se više utapaju u sivilo cjelokupne bh svakodnevnice. Osim loših poteza lokalnih vlasti ovakvoj situaciji su zasigurno doprinijele i odluke službenoga Sarajeva. Veći utjecaj u vlasti znači i efikasnije odupiranje ovakvoj ekonomskoj i gospodarskoj politici.
4. Izbori, praznik demokracije – više od četiri desetljeća nakon Drugog svjetskoga rata većina građana BiH žudila je za mogućnošću da biraju i da budu birani. Ta im se želja ostvarila početkom devedesetih godina prošloga stoljeća. Iako je ovu zemlju zadesio pakao rata, a izbori mnogo puta nisu bili savršeno organizirani i održani činjenica je da danas sami odlučujemo tko će nam biti na vlasti. To pravo jednostavno moramo koristiti jer je pomalo i licemjerno ne izići na Izbore, a kasnije konstantno prigovarati na stanje u državi. Imaš priliku, jer ti odlučuješ!
Stoga:
Ne dopustimo da drugi odlučuju umjesto nas!
Iskoristimo svoje demokratsko pravo!
Hrvati, izađimo na izbore!
Hrvatski studentski politološki forum (Sveučilište u Mostaru)
Zavičajni klub hercegovačkih studenata (Sveučilište u Zagrebu)
Udruga bosanskih studenata (Sveučilište u Zagrebu)
Vezani članci
- Tomislav Zelenika: Što hoćete vi, dragi moji Hrvati?
- Zašto Stjepan Radić smeta guskama u (sarajevskoj) magli?!
- Uputstvo SIP-a o popuni Doma naroda PFBiH je neustavno i nezakonito
- Ivan Vukoja: Komšićev izbor je i nelegitiman i nelegalan
- Analiza Mirjane Kasapović: Bosanski unitarist i politička štetočina će postati grobar BiH
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara